Forum

To w końcu Ostatni Jedi?

Ostatni Jedi liczba pojedyncza czy Ostatni Jedi liczba mnoga?
Z poczatku bylem pewien, że chodzi tylko o Luke`a. Ale po 10 obejrzeniu TLJ słowa Luka skierowane do Rena na Crait mnie mylą, powiedział ze nie jestostatni, i ostatniego nie będzie, bo jest jeszcze ktoś, ekran pokazuje na Rey, ale z ostatnich odcinkow Rebels wiemy że Ashoka żyje, Mlody Kanan Junior też, no i Ezra z Thrawnem prawdopodobnie też przeżyli do 4 epizodu na pewno. Więc WTF?

dosłownie

słowa Luke`a można odebrać na dwa sposoby:
- on nie jest ostatnim Jedi - bo ktoś będzie Jedi po nim
- on nie jest ostatnim Jedi - bo go tam wcale nie ma, tylko wizja "ostatniego Jedi"

Re: To w końcu Ostatni Jedi?

Dokładnie tak jak napisał bartoszcze, ale kwestia tego, czy żyje Ahsoka, Ezra, czy inny Jedi nie jest dobrym argumentem, ponieważ wiemy, że Ahsoka żyje na sto procent, tak samo Ezra, ale w czasach post-ROTJ, w czasach gdy Luke jest młody, mylisz ery. Nie twierdzę, że Ahsoka nie może być obecna w czasach 30+ ABY, lecz nie mamy ku temu żadnych dowodów. 😉

...

A czy to nie jasne że to po prostu niejednoznaczność tytułu i można go interpretować na różne sposoby? Nie da się definitywnie odpowiedzieć kogo bezpośrednio dotyczy i co znaczy.

Swoją drogą, naprawdę ktoś bierze Rebels na serio?

Re: ...

lukaszzz napisał:

Swoją drogą, naprawdę ktoś bierze Rebels na serio?

-----------------------
Wyobraź sobie, że tak. : I bardzo dobrze.

Re: To w końcu Ostatni Jedi?

Teraz to i ja już zgłupiałem i sam już nie wiem
Patrząc wstecz, kiedy zaczęło się to zamieszanie w sieci z ujawnionym tytułem - przypomnę, w różnych językach, inaczej tłumaczono tytuł, sugerując, że może odnosić się do liczby mnogiej.
Ale już Rian Johnson rozwiewał szybko wątpliwości, twierdząc, że Last Jedi odnosi się do Luke`a, i to on jest ostatnim Jedi. Zresztą, tak jest w napisach w TFA.
No i mamy scenę w TLJ na Crait, gdzie wyraźnie mówi do Kylo, że nie jest ostatni ...
Czyżby kolejny "Rian twist" Johnsona ?

Re: To w końcu Ostatni Jedi?

Bo Luke był ostatnim Jedi. Ale już nie jest.

Re: To w końcu Ostatni Jedi?

Ale ostatni jedi to liczba pojedyncza czy mnoga? Bo się tak do tej pory zastanawiam

Re: To w końcu Ostatni Jedi?

Hehe, no właśnie ja też ...

Re: To w końcu Ostatni Jedi?

Ale z drugiej strony - może Luke był pewien, że będzie ostatni, bo przecież wyraźnie nie chciał szkolić Rey, miał dokonać żywota na tej wyspie, jako ostatni. To bieg wydarzeń sprawił - a może i ta krótka rozmowa z duchem Yody, że zmienił zdanie, zdając sobie sprawę, że zawsze gdzieś tam pojawią się nowi użytkownicy mocy - czy tego chce, czy nie

Re: To w końcu Ostatni Jedi?

Może być jeszcze tak, że ostatnimi Jedi okażą się Ren i jego wesoła kompania w czarnych hełmach. :O

Re: To w końcu Ostatni Jedi?

To, że ktoś jest użytkownikiem jasnej strony nie oznacza automatycznie, że jest jedi. Ahsoka wiele razy podkreślała, że nie jest jedi, Ezra też nie wygląda na takiego który by musiał koniecznie być jedi, idzie on bardziej w stronę szarości, nie miał on problemu z użyciem ciemnej strony nawet pod koniec seriaku. Jedynymi typowym mi jedi w serialu byli Kanan, Kenobi i Yoda, a każdy z nich w epilogu już nie żyje.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.