TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Rebelianci

Kanan Jarrus

Mossar 2018-03-19 15:49:19

Mossar

avek

Rejestracja: 2015-06-12

Ostatnia wizyta: 2022-08-09

Skąd:

Nie sądzę, żeby było wiele osób aż tak mocno utwierdzonych w tym przekonaniu jak ja, ale jestem ciekawy jak na to patrzą inni, którzy obejrzeli całe Rebels. A dla zrażonych do Nowego Kanonu też się coś tutaj znajdzie

Podchodząc do Rebeliantów w okolicy pierwszego sezonu nie byłem za bardzo przekonany do postaci Kanana Jarrusa - ni to Jedi, ni to szmugler. W ogóle jakiś taki nijaki. Jaaaak bardzo zmieniło się moje podejście do tej postaci przez te miesiące/lata.

Kanan Jarrus to najlepsza postać Nowego Kanonu.

Mocno, nie? Nie jest to prawda oczywista, to tylko moja opinia. Ktoś mógłby powiedzieć "Słabo to świadczy o Nowym Kanonie". Może tak. Ale Kanan jest u mnie na tym samym poziomie co takie gwiazdy Legend jak Quinlan Vos czy Dass Jennir. Ale co do Nowego Kanonu - aktualnie cenię go bardziej niż Kylo Rena, Rey, Poe czy chociażby Terexa. Nie mówiąc już o masie postaci, które powoli wypadają z mojej pamięci.

Nie chcę streszczać tutaj historii tej postaci. Jest moim zdaniem najciekawszą postacią całego serialu i głównym powodem, dla którego oglądałem z takim zaciekawieniem Rebeliantów. Ex-Jedi, który, nie ukończywszy treningu Jedi, musi nauczać kogoś innego. Jedi, który nie jest pewny swojej mocy, motywacji, przeznaczenia i odkrywa to dzięki walce z samym sobą i pomocy najbliższych. Jedi, który nieraz przegrywa z kretesem i stara się znaleźć swoją rolę w tym wszystkim. Postać, która naprawdę sporo przeszła do samego końca.

Świetnym uzupełnieniem jego historii z serialu jest komiks o Kananie, który opowiada jego historię z czasów kiedy był Padawanem. Pięknie dopełnia to co wiemy z serialu.

A tak na zakończenie polecam ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=hVkhOKRY7-Q

Jak ktoś nie oglądał Rebels..
1. A chce obejrzeć to niech nie ogląda, bo dużo spoilerów
2. I nie chce oglądać Rebels to niech sobie zobaczy. Może chociaż ten krótki filmik wzbudzi zainteresowanie tą postacią.

LINK
 • ......

  Alex 2018-03-19 16:12:23

  Alex

  avek

  Rejestracja: 2005-11-02

  Ostatnia wizyta: 2022-02-11

  Skąd: Szczecin

  -Ex-Jedi, który, nie ukończywszy treningu Jedi, musi nauczać kogoś innego. Jedi, który nie jest pewny swojej mocy, motywacji, przeznaczenia i odkrywa to dzięki walce z samym sobą i pomocy najbliższych. Jedi, który nieraz przegrywa z kretesem i stara się znaleźć swoją rolę w tym wszystkim. Postać, która naprawdę sporo przeszła[...]

  Ale że Zayne?

  Jokes aside - Kanan jest OK. Razem z Herą tworzą fajny duet i o ile zniechęciłem się do SWR po przeczytaniu spoilerów z sezonu 4, tak pewnie sięgnę po A New Dawn.

  LINK
  • Re: ......

   Shedao Shai 2018-03-19 16:18:43

   Shedao Shai

   avek

   Rejestracja: 2003-02-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-09

   Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

   Nie rób tego

   LINK
   • Re: ......

    Alex 2018-03-19 16:23:23

    Alex

    avek

    Rejestracja: 2005-11-02

    Ostatnia wizyta: 2022-02-11

    Skąd: Szczecin

    Aż tak?

    LINK
    • Re: ......

     Shedao Shai 2018-03-19 16:31:24

     Shedao Shai

     avek

     Rejestracja: 2003-02-18

     Ostatnia wizyta: 2022-08-09

     Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

     https://gwiezdne-wojny.pl/Forum/Temat/19121#716104

     no xD

     to już lepiej poczytaj ten komiks o Kananie - fajny. Kierując się sympatią do Kanana, nie ma co się brać za "Nowy świt" - no jest tam jakiś gość, który się nazywa Kanan, ale równie dobrze mógłby to by być Andżej, który nigdy później się nie pojawia, bo w żaden sposób nie rozbudowuje to postaci.

     LINK
     • Re: ......

      Alex 2018-03-19 16:47:15

      Alex

      avek

      Rejestracja: 2005-11-02

      Ostatnia wizyta: 2022-02-11

      Skąd: Szczecin

      Bummer.

      Choć ja bardziej chciałem poczytać dla Hery, ona jest tą lepszą połówką. Opinia nie zachęca, ale cóż, pewnie i tak kiedyś sięgnę, jak już nie będę miał co czytać z Legend. Ostatnio odświeżyłem sobie czasy Starej Republiki i poleciałem maratonem TOTJ->KOTOR.. boże, jakie to dobre I wyłapałem więcej smaczków, które ostatnim razem jakoś mi umknęły. A teraz growe KOTORy spoglądają na mnie kusząco.. żeby tylko znaleźć teraz czas na RPGi.. Taki offtop mały

      LINK
      • Re: ......

       Finster Vater 2018-03-19 16:52:39

       Finster Vater

       avek

       Rejestracja: 2016-04-18

       Ostatnia wizyta: 2022-08-10

       Skąd: Kazamaty Alkazaru

       Szedał jest tutaj trochę tendencyjny. Fakt, że komiks jest dużo lepszy.

       Książka to taka 6,5/10. ale też fajna no i Kanan tam jest takim Jedi który się zerwał z łańcucha i testuje używki oraz kobietki (nie, zdecydowanie nie jest Carrickiem). No i spotyka tam Herę. Więc to nie do końca tak że "zupełnie nie warto".

       LINK
       • Re: ......

        Shedao Shai 2018-03-19 19:47:52

        Shedao Shai

        avek

        Rejestracja: 2003-02-18

        Ostatnia wizyta: 2022-08-09

        Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

        Książka jest 6,5, jeśli skala jest do 100. To mierne czytadło dużo poniżej poziomu gwiezdnowojennej literatura (która i tak na zbyt wysokim nie stoi - wiem, że trzeba to zawsze w takich sytuacjach podkreślać, bo zaraz znalazłby się jakiś koneser, który by odkrył przede mną ukrytą prawdę, że książki SW nie są wybitne xD).

        A jako, że sympatie gwiezdnowojenne Alexa są znacznie bliższe moim niż twoim, to uważam że może mi w tym przypadku zaufać. W najlepszym przypadku nie odbierze tej książki tak bardzo źle jak ja, ale nie wierzę, żeby mu się spodobała; żeby po lekturze siadł i powiedział: to były dobrze wydane pieniądze i poświęcony czas

        Alex: Hera tam wypada równie jak Kanan i reszta postaci, czyli mocno nijako. To słabo napisana książka, nic tu nie zaradzimy. Podejrzewam, że chcąc poznać lepiej Herę, najlepiej byłoby po prostu obejrzeć Rebels.

        PS. jak tak czytam ten temat o KOtoRach... taż kusi. To już prawie półtorej dekady jak w to grałem :O!

        LINK
        • Re: ......

         Finster Vater 2018-03-19 20:01:49

         Finster Vater

         avek

         Rejestracja: 2016-04-18

         Ostatnia wizyta: 2022-08-10

         Skąd: Kazamaty Alkazaru

         Ja się całkowicie zgadzam że to nie jest literatura wysokich lotów, niemniej po "Tarkinie", "Lordach Sithów" a szczególnie "DD" to była przyjemna odmiana, ot takie fajne, niezobowiązujące czytadełko, i na + nawiązanie do komiksu (Sloane!) i niedopowiedzina w "Rebelsach" przeszłość Kanana.

         Generalnie, zamiast wydawać pieniądze zawsze można skorzystać z jakiejś biblioteki.

         I - z tej recki i całej tamtejszej dyskusji - nie czytałeś najlepszych powieści NK, tylko najgorsze/średnie

         A przy okazji - jak widzę to czytałeś komiks i nawet Ci się chyba spodobał Na jakąś Reckę można by liczyć?

         I - już zupełnie prywatnie i nie na temat - czy przygody Aayli z "Deadly hands of Shon-Ju" gdzieś były kontynuowane - bo tam w końcówce jest wyraźnei sugerowane że to nie koniec? [nabyłem ostatnio kilka TCW-owych tomików "po dolarku" i zastanawiam się czy czegoś więcej nie szukać]

         LINK
         • Re: ......

          Shedao Shai 2018-03-20 08:51:13

          Shedao Shai

          avek

          Rejestracja: 2003-02-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-09

          Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

          -ot takie fajne, niezobowiązujące czytadełko

          #shedaotriggered

          Zdaję sobie sprawę, jakie książki z NK najlepiej oceniacie, ale wiesz, że w moim przypadku istnieją poważne ograniczenia co do doboru lektury.

          Z moją recką komiksu o Kananie może być ciężko, bo czytałem go jakoś w zeszłym roku, a jako że moja pamięć jest dobra, ale bardzo krótka to nie czuję się już teraz do tego kompetentny. Musiałbym przeczytać od nowa, a na to nie mam ochoty, bo mam w kolejce parę rzeczy które czekają już od dawna, i nie chcę ich spychać jeszcze dalej, robiąc re-read. Poza tym, raczej nic odkrywczego bym nie wniósł - dobry komiks i tyle. Najlepsza rzecz z NK jaką na razie przeczytałem.

          Kontynuacji "Shon-Ju" nigdzie nie ma. Te one-shoty z TCW tak mają, że każdy praktycznie był o czymś innym, i jakoś nie ciągnęli tego.

          LINK
         • Re: ......

          Finster Vater 2018-03-20 13:24:43

          Finster Vater

          avek

          Rejestracja: 2016-04-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-10

          Skąd: Kazamaty Alkazaru

          - ale wiesz, że w moim przypadku istnieją poważne ograniczenia co do doboru lektury.

          No ale w takim układzie faktycznie masz ograniczony wybór. Niemniej, Lost Stars możesz czytać aż do bitwy koło księżyca Endora, wszystko się zgadza z OT Nb. W maju wyjdzie anglojęzyczna manga, tak dla informacji.

          I, jest jeszcze pozycja z NK która spełnia "kryteium Szedała", wiec wszystko przed Tobą

          A z "Shon-Ju" to tak myślałem, bo nigdzie nie znalazłem info mimo rozległego "researchu", i byłeś moją ostatnią nadzieją, Obi-Wan Szedobi, jak juz ty mówisz że nie ma, to trudno. I ja wiem że onelinery, tylko w tym wypadku jest taka furtka zostawiona, wręcz wrota od stodoły, aż sie prosi o kontynuacje - w przeciwieństwie do innych "starcrusher trapów" czy "szipjardów"

          LINK
 • Re: Kanan Jarrus

  mkn 2018-03-21 17:15:52

  mkn

  avek

  Rejestracja: 2015-12-26

  Ostatnia wizyta: 2022-08-09

  Skąd: Wlkp

  Na kanale SWE pojawiło się ostatnio fajne podsumowanie całej historii Kanana:

  https://youtu.be/v8AafwrceEw

  Osobiście lubię Kana, ale jest w NK kilka postaci, które cenię sobie bardziej (np. Saw). No i fajnie, że jego historia wykorzystuje różne media - zaczyna się w komiksie, później jest kontynuowana w książce by rozwinąć i zakończyć się w serialu.

  A co do Nowego Świtu to taka sobie ta książka i nie ma co na siłę nikomu polecać. Nie jest to takie dno jak Dziedzic Jedi, ale nic specjalnego - imho ta sama liga co Tarkin, Lordowie Sithów i Mroczny Uczeń czyli takie se. Najbardziej podobali mi się/zapamiętałem z niej Vidiana i oczywiście Sloane. Jeśli ktoś nie przepada za NK to nie ma po co czytać, lepiej pograć/poczytać kolejny raz wspomnianego KotORa.

  LINK
  • Re: Kanan Jarrus

   Zablokowany 2018-03-21 23:47:16

   Zablokowany

   avek

   Rejestracja: 2016-02-04

   Ostatnia wizyta: 2019-09-17

   Skąd:

   To kwestia gustu. Ja np. nie przepadam za myszatym kanonem (o czym każdy już peenie wie ) a książka mi się podobała.
   Głównie dlatego, że to jest niezobowiązujaca historia, która w swiecie SW nie znaczy nic. Nie mamy kolejnej sztampowej historii o ratowaniu galaktyki tylko podróż kilku ludz walczących z malo ważnym krokiem. Pisana prostym językiem i z dużą ilością akcji. Takie 7,5/10 ze względu na Kannana, który jest dużo lepszy niż w serialu.

   LINK
 • Re: Kanan Jarrus

  HAL 9000 2018-03-25 00:16:33

  HAL 9000

  avek

  Rejestracja: 2016-01-23

  Ostatnia wizyta: 2022-01-21

  Skąd:

  Do czego służyło to coś na głowie Kanana:
  http://img05.deviantart.net/50fa/i/2016/281/b/3/kanan_jarrus___star_wars_rebels_season_3___vector_by_firedragonmatty-dakac61.png

  Czy wyjaśnili co to jest?

  Pamiętam odcinek w którym oślepł, bo zaraz potem zakochał się w Syndulli.

  LINK
  • Re: Kanan Jarrus

   Zablokowany 2018-03-25 01:59:48

   Zablokowany

   avek

   Rejestracja: 2016-02-04

   Ostatnia wizyta: 2019-09-17

   Skąd:

   -Ogólnie
   To maska, która służyla mu do zasłonięcia, zniszczonych po pojedynku z Maulem,oczu. Symbol na niej narysowany to oczy jai`galaar`la sur`haii`se, w basicu-jaig. Pochodzi od bardzo niebezpiecznego jastrzębia, którego można spotkac nocą na światach zewnętrznych rubieży należacych do mandalorian.Symbol ten zostaje przyznany niezwykle rzadko za honor otrzymany za szczególny pokaz odwagi na polu bitwy. Wprowazony do armii klonów przez ich mandalorianskich nauczycieli. Znani posiadacze w służbie republiki to: kapitan Fordo, kapitan Rex i komander Blackout.

   Znaczenie dla Kannana
   Symbol został namalowany najprawdopodobniej przez Sabinę. Prawdopodobnie uznała, że pasuje do niego gdyż tak jak mandolariański drapieżnik poluje w całkowitej ciemności i jest śmiertelnie niebezpieczny dla przeciwników.

   LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..