TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Komiksy

Czy komiksy NK mają zwyżkę formy?

Mossar 2018-03-24 16:19:36

Mossar

avek

Rejestracja: 2015-06-12

Ostatnia wizyta: 2021-10-21

Skąd:

Takie pytanie dla tych, którzy czytają komiksy z uniwersum Star Wars w oryginale i na bieżąco. Pytam, gdyż mam od końca 2017 wrażenie, że ostatnie zeszyty trzymają wysoki poziom.

Darth Vader
Seria, która od samego początku nie zawodzi. Moim zdaniem dużo lepsza od poprzedniej serii o Vaderze, która tak nawiasem mówiąc nie była wcale aż tak zła. Serdecznie polecam, bo pomysł na fabułę jest zacny. Mamy w ostatnim numerze mały problem związany ze spójnością kanonu, ale miejmy nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy i dalej już się to SG nie wydarzy.

Poe Dameron
Pierwsze zeszyty nie rzuciły mnie na kolana. W ogóle seria zaczęła się jakąś dziwną historią o dziwnych świecących stworach. Potem pojawił się Terex, Grakkus - nie było źle ale straszny średniak. Kolejny arc to więcej Terexa i zaczęło się robić ciekawiej, ale w dalszym ciągu nie powalało. Do 16 zeszytu seria interesowała mnie tylko ze względu na Terexa. No i Poe, którego po prostu lubię. Ale od 17 zeszytu (lipiec 2017) seria w końcu zaczęła mieć swój własny interesujący charakter - Black Squadron zaczął robić ciekawe rzeczy, Terex jak zwykle genialny, wątek astromechów, świetny Lor, Leia, Suralinda.. Od 17 zeszytu, z małymi wyjątkami, seria praktycznie mnie nie zawodzi.

Star Wars
Pomimo dobrego startu, główny cykl Star Wars zawodził na całej linii. Dużo fillerowych historii, nudy i oklepanych przygód. Ale po zmianie Aarona na Gillena w zeszycie 38 (Ashes of Jedha) seria wróciła na dobre tory. Nie jest to komiks idealny - Ashes of Jedha miało masę dobrego klimatu i świetnych nawiązań do R1, ale niestety zawiodło mnie zakończeniem. Aktualnie rozwijane Mutiny at Mon Cala może być czymś ciekawym, ale pierwsze dwa zeszyty to na razie taki średnio-dobry wstęp. Tak czy inaczej na pewno jest ciekawiej niż w tej tragicznej historii o Yodzie czy The Screaming Citadel.

Poza tym wyszedł dosyć słaby one-shot o Crait i, moim zdaniem, bardzo przyjemny one-shot o DJu. Mamy też świetnie narysowanego Thrawna na bazie książki Zahna - wiem, że sporo osób odrzuca adaptacje komiksowe, ale w tym przypadku akurat jest to zrobione nieźle. No ale rozumiem, że dużo osób nie czyta, sam nie jestem jakoś bardzo przekonany do czytania czegoś co już znam. Aa i zapomniałbym, pod koniec 2017 mieliśmy też pięknie narysowany przez Checchetto komiks o Phasmie.

Podsumowując, wydaje mi się, że nastały lepsze czasy dla komiksów NK. Mam nadzieję, że zakończenie trylogii sequeli i wejście w nowe ery pozwoli wejść komiksom i książkom na wyższy poziom, ale jak na wyeksploatowany do bólu okres AOTC<->ANH to i tak jest nieźle. Póki co xD

A co Wy sądzicie na ten temat?

LINK
 • Re: Czy komiksy NK mają zwyżkę formy?

  Ringwraith 2018-03-24 16:54:04

  Ringwraith

  avek

  Rejestracja: 2017-11-05

  Ostatnia wizyta: 2019-12-13

  Skąd:

  Zgadzam się, komiksy są zajedwabiste, człowiek czyta jednym ciągiem bez mrugania. 😂😂

  Ale nie zgodzę się z opinią o historii Yody. Znaczy... Tak, polskie tłumaczenie to jakaś tragedia, napisane niczym dla 5 latków poznających dopiero Star Wars, czuć przy tym polskim tłumaczeniu fakap Holiday Special. Mimo to sama historia w oryginale, a także dialogi w oryginale są o niebo lepsze i wieją nowością. Ogólnie z perspektywy Mocy- wow! 😂

  LINK
 • Re: Czy komiksy NK mają zwyżkę formy?

  mkn 2018-03-24 19:15:18

  mkn

  avek

  Rejestracja: 2015-12-26

  Ostatnia wizyta: 2021-10-20

  Skąd: Wlkp

  Jak dla mnie słabo w komiksach z NK nigdy nie było Trafiały się rzeczy lepsze i gorsze, ale średnia zawsze była ok. Np. w 2015 świetnie rozpoczęły się SW i Vader. Trafiła się tragiczna Leia, słabiutki Chewie, ale z drugiej strony był świetny Kanan i Lando. Jak na początku 2017 SW pikowała w dół, to pojawił się nowy Vader i zamiótł itd.

  Ale fakt, że ostatnimi czasy tak się super ułożyło, że każdy z ongoingów daję radę. Tydzień w tydzień, jak uaktualniam sobie listę do przeczytania, to mam coś w stylku "W tym tygodniu wychodzi nowy Vader/Poe/Aphra/SW. Za***iście, ostatnio fajnie się tam dzieje, ciekawe co będzie dalej."

  Marvel też pewnie analizuje co wyszło, a co nie, co się sprawdziło, co zbiera dobre recenzje, co się najlepiej sprzedało i też odpowiednio reaguje i stawia na twórców, którzy się dobrze sprawdzili. Soule i Gillen wybili się ponad resztę no i w sumie w tej chwili 3,5 ongoingów jest ich. I dobrze bo imho panowie radzą sobie całkiem nieźle.

  Przyszłość rysuje się optymistycznie. Wraz z SW #50 mamy dostać jakąś znaczącą bombę, rozważane jest też w końcu przeskok pomiędzy EV i EVI, co powinno wyjśc serii na dobre. Vader niech trwa jak najdłużej i niech dalej będzie świetny. Aphra też niech dalej bawi i może niech pokaże więcej archeologi i badania czasów starożytnych. A Poe niech ujawni nam ile tylko może z czasów około TFA, TLJ i może nawet po TLJ i pewnie później ustąpi miejsca jakiejś nowej serii w czasach post-ROTJ. No i niech Thrawn jak najszybciej spada i odblokuje slot dla nowej miniserii - chyba będzie to filmowy Lando(?). Ogólnie jestem dobrej myśli.

  LINK
 • NIE

  Lubsok 2018-03-24 19:35:22

  Lubsok

  avek

  Rejestracja: 2012-03-10

  Ostatnia wizyta: 2021-10-18

  Skąd: Białystok

  j.w.

  LINK
 • Re: Czy komiksy NK mają zwyżkę formy?

  Zablokowany 2018-03-25 01:30:48

  Zablokowany

  avek

  Rejestracja: 2016-02-04

  Ostatnia wizyta: 2019-09-17

  Skąd:

  -Darth Vader
  Najlepszy z tego całego "kanonu" chociaż brakuje mu brutalności znanej z dawnych komiksów o mrocznym lordzie.
  Co do poprzedniego komiksu o tej nazwie to był on okropny. Uposledzone roboty będące parodiami IG-88 i Choppera z rebelsów, aphra-czyli jak źle skopiować Larę Croft i prawdziwa perełka-rankor oddychający beztlenowo
  Poe Dameron
  Typowy śreniak-nie ma za co go lubić czy nienawidzić. Zdażaly się dobre momenty w większosci te związane z Terexem (to on powinnien być w filmach nie Phasma czy pierdoła Hux). The phantom limb było dużo dużo lepsze.

  Star Wars
  Dno i kilometr mułu. Słaba grafika, beznadziejne historie-jeden trening Luke`a na arenie całej serii nie poprawi. Już bardziej podobały mi się komiksy pt. Princess Leia.

  Thrawn
  Grafika przypadła mi do gustu. Książki niestety nie czytałem, ale prawdopodobnie sięgne po nią w przyszłości.

  LINK
 • Update

  Mossar 2018-11-18 10:09:49

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2021-10-21

  Skąd:

  Absolutnie genialny Vader (2017).
  Niedawno zakończony Poe oceniam jako solidną serię komiksową, która dała mi sporo radości.
  Aphra, którą zawsze miałem gdzieś, teraz jest interesująca + świetny Annual
  Seria Star Wars niestety dosyć słaba.
  Tales of the Vader`s Castle - raczej dla młodszych, ale ma świetne momenty i w ogóle spoko komiks.

  Nie wiem czy komiksy mają zwyżkę, ale na pewno trzymają niezły poziom.

  LINK
 • Zwyżka?

  Mossar 2018-12-31 14:00:01

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2021-10-21

  Skąd:

  Pisałem niecałe dwa miesiące temu, ale mamy koniec roku, czas podsumowań

  Czy mają zwyżkę formy? Moim zdaniem zdecydowanie tak. Tak jak pisałem wyżej:
  - Świetny Darth Vader Charlesa Soule`a - dla mnie zdecydowanie najlepszy komiks w historii Nowego Kanonu
  - Świetny annual Aphry
  - Aphra na poziomie
  - Star Wars bez Larocci i z Gillenem jest całkiem okej
  - Ewoki w Tales of the Vader`s Castle
  - całkiem niezły Imperial Cadet
  - bardzo dobra adaptacja Thrawna
  - dobrze zapowiadająca się seria "Age of"

  Co było słabe?
  - Lando - trageeeeedia
  - Beckett
  - generalnie poza Vaderem nic się fabularnie bardzo istotnego nie dzieje, tutaj niestety trend jest stały od 2015 roku. Ale Vader pokazał, że można komiksy pisać w taki sposób, że czytelnik ma wrażenie, że czyta coś istotnego i ważnego. Powiedziałbym, że Soule wykorzystał do granic możliwości obszar, w którym pozwoliło mu pracować Story Group. Rozwinął Inkwizytorów do satysfakcjonującego poziomu, mimo, że w Rebels nie byli jakimś bardzo interesującym elementem. Otworzył pewne wątki, które kiedyś mogą być istotne, wprowadził nowych Jedi i Sithów, którzy mają potencjał, żeby ukazać się jeszcze kiedyś, gdzieś. Ponadto korzystał z dobrodziejstw innych materiałów z Nowego Kanonu. Tak się powinno tworzyć w tym uniwersum. Brawo, panie Soule!

  LINK
  • Re: Zwyżka?

   Bazy 2018-12-31 15:31:21

   Bazy

   avek

   Rejestracja: 2007-06-11

   Ostatnia wizyta: 2021-10-20

   Skąd: Expanded Universe

   Wojtek nie przesadzaj. To, że kupa śmierdzi trochę mniej nie znaczy że jest jadalna

   Poczekajmy z wnioskami do końcówki 2019

   LINK
   • Re: Zwyżka?

    Mossar 2018-12-31 15:43:51

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2021-10-21

    Skąd:

    Nie mówię, że jest bardzo dobrze, bo nie jest Ale o wiele lepiej mi się czytało komiksy w 2018 niż w poprzednich latach. Duża w tym zasługa Vadera, bo pewnie podchodziłbym do tego dużo sceptyczniej gdyby nie Vader.

    LINK
  • Re: Zwyżka?

   mkn 2019-01-01 08:45:06

   mkn

   avek

   Rejestracja: 2015-12-26

   Ostatnia wizyta: 2021-10-20

   Skąd: Wlkp

   2018 to był kolejny udany rok jeśli chodzi o komiksy SW. Dostaliśmy sporo db i bdb pozycji. Kilka ładnych miesięcy temu pisałem o przyszłości komiksów SW, co mi się sprawdziło?

   Wraz z SW #50 mamy dostać jakąś znaczącą bombę, rozważane jest też w końcu przeskok pomiędzy EV i EVI, co powinno wyjśc serii na dobre.

   Była bomba, #50 był świetny, kulminacja tego co Gillen budował przez 2 wcześniejsze arci. Niestety przeskoku za EV nie ma i w najbliższej przyszłości się nie zanosi, po Hope Dies znowu mamy zwolnienie i trochę zapychacz. Jeszcze na plus nietypowy, ale niezły corssover z serią Darth Vader.

   Vader niech trwa jak najdłużej i niech dalej będzie świetny.

   Był świetny do samego końca, ale niestety długo nie trwał i niespodziewanie się skończył

   Aphra też niech dalej bawi i może niech pokaże więcej archeologi i badania czasów starożytnych.

   Aphra bawiła, najlepiej wspominam The Catastrophe Con. Niestety poza zaj***tym annualem archeologii za wiele nie uraczyliśmy.

   A Poe niech ujawni nam ile tylko może z czasów około TFA, TLJ i może nawet po TLJ i pewnie później ustąpi miejsca jakiejś nowej serii w czasach post-ROTJ.

   Ujawnił co mógł, pokazał jak powinno się dopowiadać historie do filmów i całkiem godnie się skończył. Nie zastąpiła go jednak żadna seria postROTJ tylko Age of Republic. W sumie to zakończyły się 2 ongoingi, a weszła tylko jedna nowa seria, ale za to wydawana 2 razy w miesiącu. Bardzo sceptycznie podchodziłem do Age of Republic, bo pojedyncze zeszyty zwykle Marvelowi nie wychodzą, ale 2 pierwsze numery były bardzo udane, zobaczymy co dalej.

   No i niech Thrawn jak najszybciej spada i odblokuje slot dla nowej miniserii - chyba będzie to filmowy Lando(?)

   Był filmowy Lando i był najsłabszą serią w tym roku. Zastąpił go filmowy Han - seria lepsza, ale bez szału.

   LINK
   • Re: Zwyżka?

    anonim_zks 2019-01-01 13:04:21

    anonim_zks

    avek

    Rejestracja: 2017-07-08

    Ostatnia wizyta: 2020-06-08

    Skąd:

    mkn napisał:


    Wraz z SW #50 mamy dostać jakąś znaczącą bombę, rozważane jest też w końcu przeskok pomiędzy EV i EVI, co powinno wyjśc serii na dobre.

    Była bomba, #50 był świetny, kulminacja tego co Gillen budował przez 2 wcześniejsze arci. Niestety przeskoku za EV nie ma i w najbliższej przyszłości się nie zanosi, po Hope Dies znowu mamy zwolnienie i trochę zapychacz. Jeszcze na plus nietypowy, ale niezły corssover z serią Darth Vader.


    -----------------------

    Wpierw licze, ze w koncu odnajda Hoth i zorganizuja tam baze. Potem jazda do okresu miedzy epV epVI. Najwyzsza pora zeby seria pokazywala istotne rzeczy.

    LINK
    • Re: Zwyżka?

     mkn 2019-01-01 14:22:57

     mkn

     avek

     Rejestracja: 2015-12-26

     Ostatnia wizyta: 2021-10-20

     Skąd: Wlkp

     Ale to raczej nie w 2019

     Najpierw muszą początek spoilera wydostać się z Hubina koniec spoilera. Zejdzie im na tym do połowy marca.
     Później będą początek spoilera się mścić na Trios i Sho-Torun koniec spoilera. Tak pewnie do lipca będzie trwało.
     Dalej Rebelia początek spoilera musi się z powrotem zebrać do kupy, odnaleźć Hoth i założyć tam bazę koniec spoilera. Do końca roku się z tym wszystkim nie wyrobią.

     LINK
 • Sprzedaż spada

  mkn 2019-01-14 07:58:28

  mkn

  avek

  Rejestracja: 2015-12-26

  Ostatnia wizyta: 2021-10-20

  Skąd: Wlkp

  To czy kanoniczne komiksy mają zwyżkę czy nie to sprawa dyskusyjna, ale niestety pojawiły się informacje, że sprzedaż spada.

  https://cosmicbook.news/star-wars-marvel-sales-drop-disney
  (Artykuł tendencyjny, autor nawet nie stara się ukryć bólu tyłka o KK, RJ, TLJ itd. ale liczby są prawdziwe)

  http://www.jedinews.co.uk/literature/articles/disney-confirms-sales-drop-for-star-wars-and-marvel-comics/

  Zobaczymy jak wpłynie to na ilość komiksów w 2019.
  Na tę chwilę mamy 2 ongoini (z czego Aphra może się niedługo skończyć), 1 maxi-serię i 1 mini-serię, więc tragedii nie ma, ale w 2018 było tego odrobinę więcej.

  LINK
  • Re: Sprzedaż spada

   Finster Vater 2019-01-14 12:25:17

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2021-10-21

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Zara, chwilunia

   To są dane do Disneya

   Sprzedaż calosci spada, ale nie tak jak w roku ubiegłym (-15%)

   Dodatkowo, mamy wzrost (1% ale zawsze) przychodów z gier, zabawek i komiksów. Ogólnie widać że się stabilizuja finansowo. Pzestali oszczędzać na kosztach operacyjnych, dalej tną (delikatnie) administracyjne, tylko...

   Takie dane bez EBITDA to można sobie potłuc o knat sami wiecie czego.

   I bardziej należałoby patrzeć w analogiczne tabelkki dla samego Lucasfilmu.

   LINK
   • Re: Sprzedaż spada

    mkn 2019-01-14 16:06:32

    mkn

    avek

    Rejestracja: 2015-12-26

    Ostatnia wizyta: 2021-10-20

    Skąd: Wlkp

    No tak szczerze to do końca nie wiem co z tych cytatów i liczb wynika. Dla mnie to jest korporacyjny bełkot i nie potrafię/nie chce mi się wysnuć z tego jakiś wniosków. Powtórzyłem tylko za autorami artykułów

    LINK
    • Re: Sprzedaż spada

     Finster Vater 2019-01-15 11:31:07

     Finster Vater

     avek

     Rejestracja: 2016-04-18

     Ostatnia wizyta: 2021-10-21

     Skąd: Kazamaty Alkazaru

     Wyniki finansowe nie są korporacyjnym bełkotem. To akurat jedyne realne wartości pokazujące sytuację firmy.

     Natomiast podane w takiej formie trochę bełkotem są (mówię o źródle, nie o Tobie) bo w zasadzie niczego tak naprawdę nie pokazują, poza tym ze Disney jako firma całościowo ma się dobrze.

     LINK
  • Re: Sprzedaż spada

   HAL 9000 2019-01-15 12:45:25

   HAL 9000

   avek

   Rejestracja: 2016-01-23

   Ostatnia wizyta: 2021-10-21

   Skąd:

   Coś w tym jest - ja się przyznaję że pod koniec 2018 roku przestałem kupować komiksy SW (mam tylko prenumeratę DeAgostini).
   Han Solo przelał czarę goryczy i powiedziałem STOP CHŁAM.

   Inna sprawa, że spora część fanów korzysta z pirackich skanów, więc co się dziwić wynikom sprzedaży.

   Uważam że powinni zrobić kilkuletnią przerwę w komiksach, zatrudnić artystów i popracować nad jakością.
   Niech każdy komiks będzie artystycznym wydarzeniem!

   LINK
 • Spora promocja na Multiversum

  Shedao Shai 2019-03-20 11:43:53

  Shedao Shai

  avek

  Rejestracja: 2003-02-18

  Ostatnia wizyta: 2021-10-21

  Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

  Nie wiem, gdzie to wrzucić, więc wrzucam tu. Obecnie na Multiversum:

  https://multiversum.pl/

  jest bardzo korzystny przelicznik cenowy (UWAGA! Jutro zostanie podniesiony - będzie drożej, wciąż korzystnie, ale drożej). Wręcz wyprzedaż magazynu. Można dorwać mnóstwo komiksów w naprawdę atrakcyjnych cenach, więc jeśli ktoś się nosił z jakimiś zakupami, to proponuję nie zwlekać i robić je od razu.

  LINK
 • Soule

  Mossar 2019-05-12 10:13:43

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2021-10-21

  Skąd:

  Nie ma to nic wspólnego ze zwyżką formy. Tak jak co.

  https://twitter.com/CharlesSoule/status/1127350298438184961?s=19

  Uwielbiam tweety Soule`a na początek dnia. Ciekawe co próbuje forsować Pierwsze co mi przyszło do głowy to Revan. Ale możliwości jest milion. Trzeba będzie obserwować przyszłe komiksy Soule`a i patrzeć czy nie odwalił jakiejś jazdy.

  LINK
 • Styczeń 2020

  mkn 2019-10-25 07:04:15

  mkn

  avek

  Rejestracja: 2015-12-26

  Ostatnia wizyta: 2021-10-20

  Skąd: Wlkp

  Tak sobie patrzę na styczniowe zapowiedzi Marvela i na cały miesiąc przypadają tylko 3 zeszyty. Nie byle co, bo drugi numer Kylo Rena i 2 pierwsze Star Wars od Soule`a, ale jednak ilościowo jest bieda Obecnie zdarza się się, że wychodzą 3 zeszyty na tydzień, tempo spadnie diametralnie.

  Mam nadzieję, że to początek, nowy start i dlatego to tak wygląda (nie wiem jak to wyglądało na początku 2015). W lutym dojdzie Vader, zapowiedzą kolejne serie i sytuacja wróci do normy czyli 1-4 zeszyty tygodniowo.

  LINK
 • 2020

  mkn 2020-08-30 13:40:02

  mkn

  avek

  Rejestracja: 2015-12-26

  Ostatnia wizyta: 2021-10-20

  Skąd: Wlkp

  Komiksy SW (chyba?) wracają już do normalnego trybu wydawniczego, więc z powrotem zacząłem je czytać przy okazji odświeżając sobie wszystkie zeszyty z 2020 i kurczę na tę chwilę dobrze się poszczególne serie prezentują.

  W głównej pomysłowa przygoda na Bespinie, całkiem ciekawe rozterki bohaterów, fajny pomysł na nową imperialną i jej statek, no i bardzo fajnie Soule nawiązuje do innych swoich komiksów.
  Vader super wplótł wątki z Queen`s Shadow i ogólnie cały pomysł z Amidalianami trochę pojechany, ale bardzo mi się podoba.
  Aphra wróciła do archeologii czyli duży plus. Są starożytne relikty, cywilizacje + jak zawsze zdrady i twisty = jest dobrze.
  Bounty Hunters to coś świeżego. Początek był trochę zagmatwany, ale w #4 fabuła się rozkręciła i bardzo jestem ciekaw jak to się dalej potoczy.

  Oby tak dalej. Wszystkie serie są postTESB, więc czekam na jakieś fajne połączenia i może nawet jakieś crossovery. Potencjał jest.

  LINK
  • Re: 2020

   Adam Skywalker 2020-08-30 16:02:17

   Adam Skywalker

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2021-02-25

   Skąd: Hetzal Prime

   Niby ci Amidalianie fajni, bo wiadomo - nawiązania do książek, ale chyba pomysł przekracza granice głupoty, do których przyzwyczaiły nas kanoniczne komiksy. Nowy Vader ma potencjał, a dziać się zacznie w październiku, gdy pojawi się Ochi, Mustafar i oby Exegol. Seria może stać się świetnym spoiwem kanonicznym, takim jakim wcześniej był Vader Soule`a.

   LINK
   • Re: 2020

    mkn 2020-08-31 20:22:24

    mkn

    avek

    Rejestracja: 2015-12-26

    Ostatnia wizyta: 2021-10-20

    Skąd: Wlkp

    No coś tam czytałem, że ma nawiązywać mocno to troski. O Ochim nie wiedziałem, ale jestem na tak, może jakoś to połatają i troska stanie się chociaż odrobinę strawniejsza. W ogóle pozafilmowy kanon mógłby zacząć łatać i sklejać choćby na ślinę te wszystkie durnoty z troski...

    Co do połączeń między seriami, to na razie zauważyłem w Star Wars #5 droida śledczego - głównego towarzysza Vadera z jego własnej serii. Jest coś więcej?

    LINK
    • Re: 2020

     Mossar 2020-09-01 12:29:34

     Mossar

     avek

     Rejestracja: 2015-06-12

     Ostatnia wizyta: 2021-10-21

     Skąd:

     Chyba poza Queen`s Shadow i tym droidem to nie ma żadnych nawiązań. Ale komiks pięknie korzysta z wszystkiego co napisała Johnston w Queen`s Shadow. W audiobooku o Aphrze początek spoilera pojawił się też jeden gość z Naboo, który wiedział o tym, że Padme urodziła przed śmiercią koniec spoilera i jestem ciekawy czy nie nawiążą do tego w komiksie. Zobaczymy.

     Właśnie nadrobiłem Vadera i jest ciekawie, klimatycznie. Może rzeczywiście Amidalianie odjechani i trochę mało to realistyczne, ale jakoś chce się o tym czytać. Imo NK powinno wchodzić w takie trochę odjechane rejony, szczególnie komiksy, które z natury są często przesadzone. Tu czuć, że to trochę mało prawdopodobne i mamy w jednym zeszycie prawie wszystkich ważnych ludzi z Naboo z TPM i AOTC, no ale muszę przyznać, że czyta mi się to lepiej niż inne komiksy.

     LINK
  • Re: 2020

   Mossar 2020-08-31 20:33:52

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2021-10-21

   Skąd:

   Ja mocno siedze w książkach (słucham Poe, czekam na przyjście nowego Thrawna), a komiksy przez pandemię troche olałem. Nie chciało mi się śledzić tak rzadko wydawanych zeszytów, bo nie pamietałem co było w poprzednich. Jedynie SW Soule`a kojarzę, dzialy sie na tyle interesujące rzeczy, że po prostu byłem ciekawy co dalej.

   BH zaczęło się ciekawie, z fajną dynamika. Aphra chyba lepsza, przynajmniej na razie, niż poprzednia. Vadera za bardzo nie ruszyłem. Coś jeszcze jest poza tym?

   LINK
   • Re: 2020

    mkn 2020-08-31 21:14:43

    mkn

    avek

    Rejestracja: 2015-12-26

    Ostatnia wizyta: 2021-10-20

    Skąd: Wlkp

    Poza 4 seriami z Marvela, chyba coś tam IDW wydaje, ale póki co wcale mnie nie ciągnie żeby nadrobić, kiedyś...

    No i mam dokładnie tak samo tzn też olałem komiksy, bo bez sensu czekać no kolejny numer danej serii kilka miesięcy i też kończę słuchać Poe (bardzo pozytywne zaskoczenie, bardzo mi się podoba) i też czekam na Thrawna i mam nadzieję jutro wystartować ze słuchaniem.

    LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..