Forum

SW Komiks 3/2018

Trzeci tegoroczny numer Star Wars Komiks trafi do sprzedaży 7 czerwca. W środku znajdziemy aż trzy historie komiksowe: Han Solo 1-5, Poe Dameron 7 oraz krótki komiks o droidach.

Opis:
Dwumiesięcznik dla miłośników komiksu i fanów Star Wars. Co dwa miesiące gruby magazyn z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym numerze prezentowane są zamknięte opowieści komiksowe. Najważniejszym bohaterem trzeciego numeru z 2018 roku jest Han Solo, a pełna akcji stustronicowa opowieść z jego udziałem rozgrywa się w czasach klasycznej trylogii filmowej, po wydarzeniach ukazanych w Nowej nadziei.
Na kolejnych trzydziestu stronach znalazły się przygody znanego z nowych filmów asa myśliwskiego Poego Damerona, a numer uzupełnia krótka, humorystyczna historyjka o droidach.
Autor: Marjorie M. Liu, Charles Soule
Rysunki: Mark Brooks, Angel Unzueta, Frank D`Armata
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski, Katarzyna Nowakowska

Okładka i więcej szczegółów:
http://swiatstarwars.blogspot.com/2018/04/zapowiedz-star-wars-komiks-3-2018-han-solo.html

Re: SW Komiks 3/2018

Dlaczego nie Storms of Crait? Pasowało by timelinem, ale nie - lepiej wcisnąć głupawą historyjkę o sondach z komiksu o Maulu, który w Polsce nigdy nie wyjdzie...

Re: SW Komiks 3/2018

Bo komiksy o droidach mają 10 stron, a Storms of Crait ponad 30.

Re: SW Komiks 3/2018

Poe --> co on tu w ogóle robi...
Nie lepiej wydać go razem z Phasmą i jakimś sequelowym shortem, a nie zaśmiecać erę OT?

Re: SW Komiks 3/2018

Phasmy nie ma w planach. W tym roku wydają trzeciego Poego Damerona, a siódmy zeszyt serii oryginalnie znajduje się w trzecim zbiorczym wydaniu Damerona.

Re: SW Komiks 3/2018

Czyli nie podobają Ci się komiksy o Poe? To co, może wolałbyś kolejne "przygody bohaterskich Rebeliantów osaczonych przez Imperium"?

Re: SW Komiks 3/2018

Bardzo mi się podobają komiksy o Poe, ale mam wątpliwości odnośnie doboru materiałów do kolejnych numerów.

Re: SW Komiks 3/2018

A co ma Egmont dać przy obecnej częstotliwości? Dla nich priorytetem są główne serie, i słusznie - bo nie będą mieć problemów przy cross-overze głównej z Poe.

Re: SW Komiks 3/2018

Czyli nie są w stanie wykorzystać w pełni licencji i materiału źródłowego. Chyba mniej niż fani SW i ich uniwersum SWK interesuje ich bardziej jako jedna z opcji publikacji komiksów Marvela.

Re: SW Komiks 3/2018

Po prostu mają określony plan finansowy. Kiedyś komiksy były co miesiąc, z czego zrezygnowali - musiał być jakiś powód. Oni mają zarabiać, a jeżeli jeden, główny komiks co dwa miesiące jest optymalny to niech tak będzie.

Re: SW Komiks 3/2018

Ktoś ten materiał musi ogarniać, a co drugi miesiąc 132-148 stron to kupa roboty. I tak w miarę dostajemy na bieżąco nowości w przystępnej cenie. To, czego nie wydali mogą trzymać jako materiał, gdyby marvel przychamował, choć na to sie nie zapowiada...
Do tego LEGENDY co 2 msc. + DeA co 2 tyg. to naprawde myślę że mamy powody do radości...
Starsi czytelnicy pamiętają lata gdzie naprawdę było krucho z komiksami...

Oficjalna okładka

ossus.pl/images/8/8e/SWK-3-2018.jpg

Re: Oficjalna okładka

Myślałem, że będzie ta z Hanem z profilu. No nic, tak czy siak.. świetnie narysowany komiks i całkiem, całkiem historia więc polecam. Będzie niezłe na odreagowanie po tym sh1cie z ostatnich SWK. Teraz już powinno być tylko lepiej - pewnie niebawem pojawi się nowy Vader, seria SW zacznie opowiadać w miarę ciekawe historie no i świetny Poe (choć w tej opinii jestem raczej osamotniony).

Re: Oficjalna okładka

Fake.

1) Przecież już jakiś czas temu pochwalili się jaką ilustrację wybrali na okładkę (imho bdb wybór):
https://www.facebook.com/swkomiks/photos/a.168892139651.122859.168575399651/10155681142779652/?type=3

2) Narzekali, że wydająć Aphrę nie ma nikogo znanego na okładce i może się przez to nie sprzedać. Han Solo to przecież komiks, który ma się sprzedać na fali hypu związanego z nadchodzącym filmem. I co, na okładce zabraknie Hana? Taa, już...

3) Do tej pory zawsze (poprawcie mnie jeśli się mylę) korzystali tylko z podstawowych wersji okładek (żadnych wariantów), więc do wyboru są tylko:
http://marvel.com/comics/series/19711/han_solo_2016_-_present

Re: Oficjalna okładka

Polecam zerknąć na oficjalną stronę: https://swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

Raczej nie fejk, tylko oficjalna okładka.

Re: Oficjalna okładka

Nie zawsze. Np. na okładce numeru z Lando, to był wariant okładki z Rozbitego Imperum 1 narysowany przez Marco Checchetto.

Re: Oficjalna okładka

No ok, czyli (niestety) nie jest to jednak fake. W sumie komu by się chciało w to bawić w przypadku takiego niszowego magazynu. Może jakiś błąd?

Jeśli nie rozbiło się o sprawy licencji, to nie znajduję żądnego innego sensownego powodu na zmianę okładki na taką szaroburą z samym Sokołem i bez Hana.

Re: Oficjalna okładka

Jacek Drewnowski potwierdził, sprawy licencyjne.

No i

Wszystkie moje dywagacje , czy kupić następnego Damerona właśnie szlag trafił . Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont albo przekonam się do tej serii, albo porzygam .

Re: SW Komiks 3/2018

Dziś premiera. Ktoś czytał?

Re: SW Komiks 3/2018 - recenzja

Re: SW Komiks 3/2018 - recenzja

A kiedy premiera następnego numeru?

Re: SW Komiks 3/2018 - recenzja

W sierpniu, między 6 a 10 sierpnia dokładniej. W środku komiks Darth Vader: Mroczny Lord Sith. Vol. 1.

....

-Han Solo - bardzo przyjemna opowieść. Ładnie narysowana, nawet znośna historia - chociaż wątek zdrajcy mógł zostać lepiej rozpisany. Widziałbym tu jakieś wnikliwe śledztwo na pokładzie Sokoła, a skupiono się raczej na motywie wyścigu. Też był niezły, ale mam wrażenie, że to trochę pójście na łatwiznę. Muszę przyznać, że przedstawione w komiksie rasy i postacie bardziej przypominały mi prequele niż OT. Nie wiem czy to wada czy zaleta, po prostu takie skojarzenie

7/10

Poe Dameron: wśród sztormu - komiks chyba dobrany do tego numeru ze względu na powtarzający się motyw wyścigowy. Poza tym wszystko raczej bez historii. Trudno coś o tym napisać, narysowane przeciętnie, a fabuła taka, że mogłaby nie powstać.

5/10

Robota dla robota - no cóż, raczej nieporozumienie. Takie komiksy może i stanowią fajne urozmaicenie, ale w tym przypadku rysunki są paskudne, a całość składa się z jadącego R2 i różnych piii, weeee, wziu, wziu wydawanych przez niego i inne droidy. Przynajmniej szybko można było przez to przejść.

3/10

Hmm

Re: Hmm

Han Solo - przyjemna historia i świetne rysunki. 7,5/10.
Poe Dameron: Wśród Sztormu - moja ulubiona historia w numerze, choć rysunki były lepsze w poprzednich numerach Poe. 8/10
Robota dla robota - najsłabsza historia w numerze, a te rysunki to prawdziwy kicz. 5/10.

Poe Dameron: Wśród sztormu

Ta część SWK 3/2018 jest ważna z perspektywy serii Poe Dameron. Jest to takie trochę wprowadzenie do następnego numeru Poe, który wyjdzie w Polsce. Trochę się dziwię, że wcisnęli to do Hana Solo, a nie dali jako początek następnego wydania Damerona, tak jak to ma miejsce w oryginalnym tpb. Chyba znowu się rozbiło o kwestie objętości magazynu.

Re: Poe Dameron: Wśród sztormu

Tak, chodzi o kwestie objętości magazynu, Egmont musiałby jednorazowo zwiększyć objętość do około 160 stron, co w praktyce wcale nie jest takie łatwe.

SWK 3/2018

Tym razem z Hanem Solo w roli głównej. I w końcu dostajemy coś przyjemnego do poczytania!

Główna historia tego numer to przepięknie zilustrowany wyścig kosmiczny. Może i pomysł jest prosty, a zasady trochę dziwne, to i tak czuć tutaj klimat SW: ładnie wyglądające lokacje, Han jakiego lubimy najbardziej i bardzo dynamiczna akcja. Niby to nic wielkiego ale przy flagowcu Marvel to i tak sporo. 6/10

Poe Dameron - krótka historia, lecz skoro wprowadzona ona do następnej miniserii to poczekamy co z tego będzie.

Komiks z R2 to typowy dziwny zapychacz.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.