Forum

Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Kolejna odsłona


Jednocześnie przypominam, że w wątku, który znajduje się tutaj - http://gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=61020 , mogą wpisywać się jedynie członkowie redakcji, wpisy inne niż moderatorów zostaną usunięte.

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Hego Damask napisał:
wpisy inne niż moderatorów zostaną usunięte.
-----------------------

A user dostanie bana. Warto o tym pamiętać. xD

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

A może w tej nowej odsłonie banów już nie ma ? , znaczy się wpisy zostają usunięte - jak powyżej ...

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Zależy który.

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

tajniaczka...

No bez jaj:(

Czemu Mily dostał bana za NIC?
To że ma swoje zdanie o MCU/sequelach - Akurat jak dla mnie to jedne i drugie filmidła: czy o gogusiach w rajtkach czy o popłuczynach po cudownym świecie George`a są siebie warte, ale nie w tym rzecz - i go broni; to żaden powód. Albo że mu się raz pomyliło/zapomniało o otagowaniu spoilera w dziale ze spoilerami?? KOMEDIA.
Nie żeby coś, ale gdy Miły nie wypisywał jakichś wyssanych z palca "analiz" o mnie; albo pierdół o , to jego posty są jednymi z najsensowniejszych na tym portalu. Bez jego obecności wartość merytoryczna postów na Bastonie spadnie o połowę. (( Bardzo, bardzo nie fajnie i w ogóle nie fair.

Re: No bez jaj:(

Przecież jak już za coś poza nieuważnym spoilerowaniem, to za kłótnie z Tobą* i absolutnie NIEINWAZYJNE opinie, a nie za przekonanie o wyższości MCU

*nie chce mi się ctrl-f w czerwonym wątku, żeby mu sprawdzić historię ostrzeżeń

Re: No bez jaj:(

Ale bana dostali za spoilery, w dziale ze spoilerami . Wyraźnie jest w warningu napisne. Nic nie ma o kłótniach, opiniach, czy przekonaniach ?. No nie wiem ...

Re: No bez jaj:(

Bo chodzi o to, że to jakiś duży spoiler, na tyle duży że powinien być otagowany nawet w dziale ze spoilerami.

Re: No bez jaj:(

#logic

Re: No bez jaj:(

Alex napisał:
#logic
-----------------------

Dzięki.
Nie wiem dlaczego, ale strasznie poprawiło mi to humor

Re: No bez jaj:(

Przecież to bez sensu. Dział ze spoilerami to dział ze spoilerami, kropka. Ten ban nie ma żadnego pokrycia w regulaminie, w niczym. Żenada i kolejny przejaw tego, że ludziom władza moderatorska uderza do głowy.

Kathi, zbanuj się.

Re: No bez jaj:(

A mnie jest jej po ludzku żal. Tak upaść

Re: No bez jaj:(

Popieram. Znaczy się, albo się umawiamy, że jest dział spoilerowy i piszemy jak w temacie - włazimy też na własną odpowiedzialność, albo zamykamy - bo to nie ma sensu. Tak to widzę

Re: No bez jaj:(

My się możemy poumawiać jak chcemy ale co zrobi moderacja tego nie wiemy XD i to nie ma najwielszego sensu XD

Re: No bez jaj:(

Regulamin odsyła do Podręcznika Użytkownika.
W Podręczniku Użytkownika jest wyraźnie napisane, jak się obchodzić ze spoilerami.

Re: No bez jaj:(

Zróbmy więc głosowanie za update`m regulaminu

Re: No bez jaj:(

Podręcznika też

Re: No bez jaj:(

-to jego posty są jednymi z najsensowniejszych na tym portalu. Bez jego obecności wartość merytoryczna postów na Bastonie spadnie o połowę.

xD

Re: No bez jaj:(

-Uwaga, mogą pojawić się spoilery:

początek spoilera Przyłącz się do protestu i pisz posty w spoilerze !! Prawda jest po naszej stronie koniec spoilera

Świat po banie

Strasznie mi przykro.
Haniebnie się zachowałem.
Ewidentnie jednak Shed też jest winny.
Drażnił mnie i prowokował.


To się nie godzi.
Obydwaj powinniśmy dostać bana.

Ciągle tylko mnie zaczepia.
Hultaj, chuligan, cham.
Uwłacza mi przebywanie z nim na jednym forum.
Już mam tego dość.

( ͡º ͜ʖ͡º)
Re: Świat po banie

Człowieku chwilę cie nie ma a tu zamach i wymach na naszą wolnosc słowa. Już nie można isac spoilerów w dziale ze spoilerami !!! To sprawka Shedao !!

Re: Świat po banie

Na szczęście nie nazwałem go brzydko w tym poście.

Re: Świat po banie

-Uwaga, mogą pojawić się spoilery:

początek spoilera On i tak tego nie doceni, to już taki typ... koniec spoilera

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Moim skromnym zdaniem moderacja jest STANOWCZO zbyt pobłażliwa i tolerancyjna.

Krótko

Temat o Solo jest jeden. Owszem, w dziale ze spoilerami, ale można było do tej pory bezpiecznie zaglądać do tematu bo wszystkie wiadomości spoilerowe były oznaczone niewidzialnością. Wszyscy się do tego stosowaliście bez niczyjego nadzoru, więc to chyba nie jest jakieś niestworzone założenie.
Umówmy się - do polskiej premiery jest to najrozsądniejszy układ.

Przychodzi Luke S i oznacza w swoim poście spoiler. Inni mu odpisują nie podając kluczowej informacji. Dlatego Luke S odpisuje jednemu z rozmówców treścią spoilera..? Dołącza Mily i też leci ta konkretna treść. No, ludzie, no nie. Dlatego panowie dostają urlopik - by im się paluszki tak nie omskały więcej w tym wrażliwym okresie.

Monologi Mily`ego nie mają wiele wspólnego z tym banem.

Z mojej strony tyle. Proponuję naprodukować sto postów na inny temat.

Re: Krótko

Nie przekonują mnie takie wyjaśnienia.

Re: Krótko

-Owszem, w dziale ze spoilerami, ale można było do tej pory bezpiecznie zaglądać do tematu bo wszystkie wiadomości spoilerowe były oznaczone niewidzialnością.

XDDD

"Generalnie to dałam bana, bo zajrzałam do tematu w dziale, który ostrzega przed spoilerami i zobaczyłam, że ktoś nie zakrył spoilera"

Re: Krótko

-Pod żadnym pozorem nie należy wypisywać spoilerów (tj. informacji, zdradzających element fabuły lub mogący odebrać przyjemność z obejrzenia filmu/przeczytania książki etc.) bez ostrzeżenia. Nie tyczy się to tylko sekcji ze spoilerami

https://star-wars.pl/Tekst/537

Re: Krótko

- Nie tyczy się to tylko sekcji ze spoilerami

Oh, czyli sekcja ze spolierami jest wyłączona z zakazu?

Re: Krótko

A tu zaistniał mój błąd:

Pod żadnym pozorem nie należy wypisywać spoilerów (tj. informacji, zdradzających element fabuły lub mogący odebrać przyjemność z obejrzenia filmu/przeczytania książki etc.) bez ostrzeżenia. Nie tyczy się to tylko sekcji ze spoilerami, ale także Książek, Komiksów jak i Świata Filmu.

Czyli wszystkich ;p

Re: Krótko

- Nie tyczy się to tylko sekcji ze spoilerami, ale także Książek, Komiksów jak i Świata Filmu.

Czy tylko mi się wydaje, że to zdanie nie jest do końca logicznie sformułowane?

Poza tym: to czym się różnią działy ze spoilerami od działów bez spoilerów? Bo ludzie regularnie rzucają zakryte spoilery w działach bez spoilerów, a i czasem nawet niezakryte. To po co ten podział?

Re: Krótko

Różnica między sekcją ze spoilerami a resztą jest taka, że w sekcji ze spoilerami wolno zamieszczać spoilery, jeśli są zakryte, a w reszcie - wcale.

Re: Krótko

Gdyby tak rzeczywiście było, to pół Bastionu miałoby bany

Re: Krótko

#jestplan

Re: Krótko

Podział jest po to by odseparować dyskusje spoilerowe od bezspoilerowych. I definicja spoilera jest płynna - dla jednych to będzie imię cameo, dla innych już fragment scenografii. Bolek wczoraj narzekał na to że oficjalna na instagramie walnęła spoilerem - coś co wg nich nie jest niczym szkodliwym już dla niego było istotnym aspektem fabuły. Każdy musi sam sobie wynawigować między tym co dopuszcza do swojej wiedzy nt. filmu a co nie. Ale czy wielką filozofią jest stosowanie dodatkowych zabezpieczeń żeby komuś przypadkiem nie zdradzić fabuły? Jak napisałam wcześniej, wiadomo było że w temacie o Solo są pewne informacje odnoszące się do zawartości filmu. Dalej, dyskutowane posty wyłamywały się z tego co przyjęto w danym temacie. Nikt nie miał problemu z wyczuciem tej równowagi, wyłączywszy dwóch hożych panów.

Przychodzi mi jednak na myśl pytanie czy to że latest jest zapchany znowu ostrzeżeniami na dwa tygodnie przed premierą to jest jedynie dążenie do legislacyjnego porządku czy nie ma tam jakichś bonusów za rozkręcenie afery ;p

Re: Krótko

To w takim razie podział chyba nie spełnia za bardzo swojej roli, bo takie dyskusje prowadzi się w obu, a więc mamy dwa działy, które w praktyce są tym samym. Dodajmy do tego niejasno sformułowaną zasadę w regulaminie (różnica między "nie tyczy się to tylko" a "tyczy się to nie tylko") i otrzymujemy przypadkowe podanie cameo, które od razu kończy się banem.

Jeśli to nie są podwójne standardy albo osobiste podejście do sprawy, to dlaczego, dla przykładu, LS nie dostał bana za tego posta niedługo po premierze E7 w dziale BEZ spoilerów?
https://www.star-wars.pl/Forum/Temat/20159#616069
Takich przykładów zapewne można by znaleźć więcej, ten temat był jednym z pierwszych w dziale bez spoilerów po prostu.

Ja tu widzę pewną niekonsekwencję i uprzedzenie.

Re: Krótko

-Uwaga, mogą pojawić się spoilery:

początek spoilera No to LS musi dostać bana, chyba że sprawa uległa przedawnieniu ? koniec spoilera

Re: Krótko

Kathi, im dłużej się tłumaczysz tym bardziej zaczynam mieć wrażenie, że masz świadomość, że popełniłaś błąd...

Weź powiedz, komu tak naprawdę się tłumaczysz. Nam, czy sobie??

Nie sztuką jest brnąć na upartego, a przyznać się do własnego błędu. W końcu w moderacji też są ludzie.początek spoilera Chyba, że o czymś nie wiem koniec spoilera

Re: Krótko

Stary ona próbuje dorobić ideologię do swojego babola. Po trupach (czy banach) do celu. Zamiast napisac sorry panowie mój błąd woli iść w beton... jaki żal...

Re: Krótko

No, nie tyczy się sekcji zen spoilerami, czyli miejsca gdzie pisali Luke S i Mily. Sama sobie zaprzeczasz.

Re: Krótko

Dokładnie. Ale na co my liczymy, na `przepraszam`? To przecież za wiele. Racja jest tylko jedna. Przecież już jej interpretacja regulaminu jest inna niż jego znaczenie. To jest jakiś kabaret to co tu się wyprawia. Ja jako człowiek tego nie ogarniam.

Re: Krótko

Fakt, nie ma bata, żeby na tej stronie ktokolwiek za coś przeprosił. Nikt się nie przyzna do błędu, a już zwłaszcza zawsze nieomylni modzi.

Re: Krótko

-Uwaga, mogą pojawić się spoilery:

początek spoilera Tylko jaką falę nienawiści i hejtu to nakręca. Naginamy od ponad 24 h na 2 watkach vol 11 i vol 12 i jak to mawiał Count Dooku - to dopiero poczatek.

No chyba że to tania prowokacja żeby Nas zbanować XD
koniec spoilera

Re: Krótko

-początek spoilera Może to coś da. W końcu Barta gdy był modem też obalił ruch ludu. Trzeba nadal działać Joruusie! koniec spoilera

Re: Krótko

-Uwaga, mogą pojawić się spoilery:

początek spoilera Dokładnie. Ja tam prywatnie i personalnie do dziewczyny nic nie mam. No ale na miłość ludzką nie można wyczyniać takich rzeczy. Mozna wziąść kredyt, iść zpsem na spacer jak sie ma - każdy ma - gorszy dzień. No ale przeczytac spoiler w dziale ze spoilerami i ładować banialuki o banowaniu to dla mnie trochę juz level hard. koniec spoilera

Re: Krótko

Lubsok napisał:
Fakt, nie ma bata, żeby na tej stronie ktokolwiek za coś przeprosił. Nikt się nie przyzna do błędu, a już zwłaszcza zawsze nieomylni modzi.
-----------------------
Ja w sumie mogę.
początek spoilera Przepraszam, że miałem obawy co do Solo, teraz czekam na trylogię. Przepraszam również za to, że w podstawówce rozwaliłem huśtawkę na pół gdy się na niej bujałem w przeciwną stronę do wskazań nauczyciela. koniec spoilera

Re: Krótko

Rozumiem, że Mily za multikonto dostanie rok.

Rozumiem że "misjonarze" typu Mily i Soap generują ruch na stronie, ale to odstrasza nowych fanów od zaglądania tutaj.

Mogę podać przykłady, ale nie chcę się w tym szambie brudzić, więc jak nie muszę...

Re: Krótko

Gadałem z kim trzeba i w dziale ze spoilerami można pisać spoilery bez oznaczania że to spoiler.

W dziale ze spoilerami spoilerów nie można zamieszczać w tytule (tutaj mój komentarz: w personalizacji wysterowałem tak że działy które mnie nie interesują lub są niebezpieczne spoilerowo nie wyświetlają sie w lateście)

Więc po co lejesz wodę na młyn? Nie wiem ! Chyba było za spokojnie i chciałaś wywołać małą burzę...

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Dokładnie!
Często mam wrażenie, że etatowi trolle i spamerzy są tutaj niemal bezkarni.

Quo Vadis Bastionae?

jw.

Re: Quo Vadis Bastionae?

Na psy. Tak jak zawsze.

Re: Quo Vadis Bastionae?

-Uwaga, mogą pojawić się spoilery:

początek spoilera Dokładnie Bastion Shed na PSY !! koniec spoilera

Luka S nie ma + pytanie do Lubsoka

Lubsoku - nie bardzo rozumiem, czemu właściwie przeszkadza Ci zbanowanie Luke`a S? Przecież obaj się zgodzimy, że to był kompletny kretyn i troll.
Powiem więcej - sam z nim wojowałeś przez ostatnie miesiące, urządzaliście kłótnie, więc teraz powinieneś być zadowolony, że udało się go pozbyć do końca miesiąca i masz od niego spokój. Ja byłbym gotów na Twoim miejscu pogratulować moderacji usunięcia Luka S.

A to, że został usunięty za coś, z czym konkretnie się nie zgadzasz, to kwestia drugo- lub trzeciorzędna. Grunt, że został zbanowany. Przypominam, że Ala Capone też zamknęli "tylko" za podatki.

Re: Luka S nie ma + pytanie do Lubsoka

Nie tyle, co przeszkadza, tylko dziwi. Gdyby Luke S dostał bana za to co robi zazwyczaj (czyli trolluje i obraża innych), to bym się cieszył. A tak, to dziwnie wyszło z tym banem. Zresztą gdyby kto inny oberwał za to samo, to też bym skomentował tę sprawę. Po prostu mocno w oczy rzuciła mi się ta nie mająca żadnych podstaw decyzja Kathi.

Re: Luka S nie ma + pytanie do Lubsoka

Na litość boską, Verg, niezlaeżnie od twoich osobistych opinii o innych userach możesz być mniej dosadny.

Re: Luka S nie ma + pytanie do Lubsoka

A ty możesz być mniej agresywna w banowaniu. No ale modzi, mogą przecież wszystko, po kto im co zrobi, no nie?

Re: Luka S nie ma + pytanie do Lubsoka

-Uwaga, mogą pojawić się spoilery:

początek spoilera A mnie kolo nazywa pajacem i gdzie jest moderacja ? koniec spoilera

Re: Luka S nie ma + pytanie do Lubsoka

Jak dla mnie to mogliby nas wszystkich pobanować jakoś to przeżyje ale no serio nie wiem, który yntelygent wchodzi do wątku spoilerowego i - o matko kochana - natyka się na spoilery XD. Wszystkim którzy to przeczytali bardzo dobrze może się nauczycie nie wchodzić tam gdzie nie trzeba

Re: Luka S nie ma + pytanie do Lubsoka

Trzeba będzie zwołać komisję do spraw kontroli moderacji. W skrócie.
początek spoilera Następnie komisję do spraw kontroli komisji do spraw kontroli moderacji. koniec spoilera

I tak do skutku.

UWAGA !! ACHTUNG !!

Od dzisiaj każdy ale to KAŻDY post na Bastionie dla Naszego dobra powinien się zaczynać tak:

Uwaga, mogą pojawić się spoilery:

początek spoilera Treść koniec spoilera

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

To nie może dobrze się skończyć ...

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

-Uwaga, mogą pojawić się spoilery:

początek spoilera Sugerujesz że będę kolejną ofiarą afery spoilerowej i dostanę ? koniec spoilera

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Nie, nie !. Chodzi mi o to, że za chwilę będziemy mieć zwolenników i przeciwników takich rozwiązań - z formułką spoilerową. początek spoilera a i ban też może być - pro-forma koniec spoilera

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Zajrzałam na Bastion, zerknęłam co wypisuje Joruus i Lubsok i przypomniało mi się, dlaczego od jakiegoś czasu nie chce mi się tu pisać.

A z decyzji moderatorskiej się cieszę, bo na spojler się natknęłam, mimo iż nie podświetlałam zaznaczonych. Jasne nie należy przesadzać ze spojlerami, ale to było DUŻE i powinno zostać oznaczone - bo nawet ci co lubią spoilery, mogę nie chcieć poznać czegoś takiego.

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

-Uwaga, mogą pojawić się spoilery:

początek spoilera Ej, nie jestem aż tak złym człowiekiem. Jestem nawet trochę czasami miły. No i w tematach o SW mało co piszę, raczej w tych spoza. Nie osądzaj mnie tak surowo

A z spoilerami jak z sexem...
koniec spoilera

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

JORUUS napisał:
Ej, nie jestem aż tak złym człowiekiem
-----------------------

Proszę nie wierzyć w te kłamstwa.

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

To jest chyba pierwsza opinia na temat z którą mogę się sgodzić bez wyrzutów sumienia. Od siebie dodam że jak ktoś (na przykład Jor) zamierza oznaczać wszystkie swoje posty spoilerami to zaskutkuje to tym, że nie będą przeze mnie czytane. Co w wielu przypadkach może uchronić przed popsuciem sobie humoru.
Co do samej decyzji: według mnie ban powinien zostać poprzedzony ostrzeżniem. Nie wiem czy do tego doszło.
PS. Vilkala, pilnuj konkursu komiksowego, a nóż będzie jakiś Republic...?

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Ostatnio jest trochę tu smutnawo rzeczywiście.

Nie wiem czy niektórzy userzy chcą wykończyć Bastion od środka czy po prostu są tacy zawistni, ale jeśli to pierwsze to niestety trochę im to wychodzi.

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

-początek spoilera Posty użytkownika Joruus dają mi potężnego raka, ni to śmieszne, ni to ch*j wie po co koniec spoilera

Dobrze, że są tu jeszcze fajne konkursy, bo prawdopodobnie dawno bym już wybył z Bastionu xDD

Amok i cegła w łeb

-Zajrzałam na Bastion, zerknęłam co wypisuje Joruus i Lubsok i przypomniało mi się, dlaczego od jakiegoś czasu nie chce mi się tu pisać.

Nie dziwię się, jest kilka osób które zaglądają na Bastion bo kochają Star Wars, ale jest sporo osób których interesuje tylko Bastion i zrobienie rozróby/syfu itd.

I co zrobisz, nic nie zrobisz.

To jest dzicz.
Już na początku fajnie mi to wytłumaczył darth_numbers i jestem mu za to wdzięczny:

Co Ty chłopie, myślałeś, że na Bastionie jest dyskusja? Wolne żarty! Tu jest amok i cegła w łeb.
Gwiezdne Wojny to wspaniałe zjawisko filmowe ale społecznie... lepiej nie komentować.


Więc albo się uodparniasz na toksyny albo omijasz skażony teren.

¯\_(ツ)_/¯

Re: Amok i cegła w łeb

Aaaa.. to dlatego nosisz hełm Masz tam filtr przeciwko toksynom?

Re: Amok i cegła w łeb

Teraz tak, wcześniej byłem nieostrożny i czasem bolało

Re: Amok i cegła w łeb

Jak widzisz po moim avatarze ja biegam z gołą głową i aż mi się czerwony miecz zapala. A w lewej ręcę laptop i odpisuje na te głupoty. Czas się ogarnąć bo ostatnio mocno karmię trolli :/

Re: Amok i cegła w łeb

Wiem, wiem, czasem jak wpadnę w jakieś guano na forum to sobie myślę:
Cholera! Jak Mossar to przeczyta

Tak więc współczuję, bo pamiętam że zachowałeś jeszcze pewną wrażliwość. Na szczęście jesteś już mniej podatny na wpływy innych.
Tak trzymać!

Re: Amok i cegła w łeb

"Co Ty chłopie, myślałeś, że na Bastionie jest dyskusja? Wolne żarty! Tu jest amok i cegła w łeb.
Gwiezdne Wojny to wspaniałe zjawisko filmowe ale społecznie... lepiej nie komentować.

Więc albo się uodparniasz na toksyny albo omijasz skażony teren".
-----------------------------------------------------------------

Nie wiem, za długo czasu tu nie jestem, nie mam odniesienia - może lata temu było tu lepiej ... wiem jedno - idealnie nigdy nie będzie. Nikt z dziubków nie będzie też sobie spijał. Z drugiej strony, gdy widzę jak czasami ktoś jedzie "prawie" po bandzie, to Bastion żyje, więc ... może trzeba być po środku ?

Re: Amok i cegła w łeb

Pobieżnie przeglądając to było gorzej i chyba (o dziwo!) jeszcze mniej merytorycznie niż teraz. Chcesz porządku? To moderacja musi trzymać userów za mordę (nie to, co teraz), ale liczba postów na dzień drastycznie ci spada i forum "nie żyje". Chcesz życia? Robisz odwrotnie.

Re: Amok i cegła w łeb

trochę syfu - przyznaje się - robię. Ale też nie ukrywajmy potrafię podkręcić ilość postów na dzień

Natomias to co się teraz wyprawia to konsekwencja banów i ich obrona - naginanie nagle wszystkiego do tego że bany były słuszne. NIE, nie były, a na pewno nie w kontekście w jakim padło uzasadnienie !

Dwa tajniaczkowane bany też nie są ok a takie w ostatnim czasie dostawałem.

Jasne Bastion żyje i czasami robi się gorąco. I wystarczy wpakować do tygodnia na ochłonięcie i jest OK, tak?


Re: Amok i cegła w łeb

Ale mi nie chodzi o Twoją osobę, ale o całokształt, o którym AJ73 napomknął. Czym innym jest "radosny spam", czym innym hejterski.

A co do tej sytuacji z banami dla Luke`a i Milego za spoilery to ja tam mam takie samo zdanie, że były z dupy. I że oni mogli dostać za coś takiego, a user X czy Y za to czy za tamto nadal jest bezkarny. W ogóle nie byłam świadoma, że można dostać bana za nieukrywanie spoilera, pisząc w dziale ze spoilerami xD Jeśli są niby jakieś na to zapisy w regulaminie to znaczy, że nazwa całego działu wprowadza w błąd i jest nieintuicyjna i powinna być zmieniona lub zapisy w regulaminie. Także w tej sytuacji sądzę, że w ogóle nie powinno być bana, ewentualnie ostrzeżenie z przypomnieniem zapisów regulaminowych dla wszystkich.

PEACE

Re: Amok i cegła w łeb

Bastion od zawsze miał pewną specyficzną atmosferę... Jak każdy ma swoją "ciemniejszą" stronę. Radzić można sobie z tym dwojako, w zależnosci od przyjętej przez nas filozofii:
- "resist it", w myśl zasady There is no emotion there is peace
- "embrace it", w myśl zasady Through Passion I gain Strength
Jak ktoś nie daje rady to niestety zostaje odejście do Korpusów Rolniczych lub (gdy za bardzo da się ponieść CS) śmierć ban

Trzymanie userów za mordę to recepta na szybką śmierć Forum. A przecież (prawie) każdy user ma też coś dobrego do zaoferowania, dla przykładu:
- jeden z największych spamerów na Bastionie robi fantastyczne modelinki
- jeden z największych trolli na Bastionie czasem napisze coś ciekawego o MCU

Pamiętajmy że dla Równowagi potrzebne są obie strony "medalu"

Re: Amok i cegła w łeb

Taką atmosferę to ma każde internetowe skupisko i zawsze jest problem jak zachować tę równowagę i taki odzew na bany jak dziś prędzej czy później się znajdzie. Poza tym też na to "życie forum" można patrzeć różnie i zadać sobie pytanie czy niska wartość merytoryczna, w związku z tym zalew postami to lepsza sytucja niż mniejsza liczba wartościowszych postów. Bo w obu przypadkach żyją, ale nie w tej samej skali. I nie no - "user od MCU" jest nie do obrony.

Re: Amok i cegła w łeb

AJ73 napisał:

Nie wiem, za długo czasu tu nie jestem, nie mam odniesienia - może lata temu było tu lepiej ...

-----------------------

Cytując klasyk bastionowy: Bastion spada na psy

Bastion zawsze schodził/spadał/zsuwał się/leciał na psy. I zawsze było gorzej niż kilka lat wcześniej.

Re: Amok i cegła w łeb

Jakiego syfu? To, że z Jorem walczymy o sprawiedliwość nazywasz z vilkalą syfem? Spójrz lepiej na swoje zawistne posty. I ja się pytam jesteś z siebie człowieku dumny? Masz ty w ogóle rozum i godność człowieka? Jak śmiesz szkalować userów!

Re: Amok i cegła w łeb

XD tak zawsze tutaj było. Starzy odchodzą nowi przychodzą dlatego jeden z drugim myśli, że "kieeeedyś to było". Nie, kiedyś nie było xD

Re: Amok i cegła w łeb

Właśnie kiedyś było lepiej, ale potem poprzychodziły takie Hale i jemu podobnie i Bastion shed na psy bardziej niż kiedyś.

Re: Amok i cegła w łeb

Lektura czerwonego wątku świetnie podpowiada jak było lepiej

Re: Amok i cegła w łeb

Tam sa tylko same kłamstwa XD

Re: Amok i cegła w łeb

jestem tu od 2007 na tym koncie a wcześniej pewnie też byłem i kiedyś tu były takie pierdoły i durne tematy że głowa mała, potem prawie umarło forum i to parokrotnie, teraz przynajmniej codziennie jest jakiś post, czasem nawet kilka a do tego zazwyczaj jeszcze nawet o gwiezdnych wojnach xD nie zawsze tak było

Re: Amok i cegła w łeb

To prawda. Ja np. miło wspominam pewne czasy na Bastionie, ale to też wynika z tego, że spamowało się tu z osobami, z którymi znajomości poprzechodziły na wyższy poziom (i mimo że kilku z nich nie ma już nic wspólnego z SW, to znajomości trwają do dziś).

Ale nie oszukuje się, że to było wtedy jakieś elitarne forum, gdzie dyskutowało się tylko merytorycznie, na poziomie. Był taki sam syf, a może nawet większy - mógłbym spokojnie powskazywać palcem, którzy użytkownicy zachowywali się gorzej, niż dzisiejsze trolle.

I w ogóle zgadzam się z Karasiem, że kilka lat wstecz był okres przestoju. Latest się odświeżało, a tam posty z kilku dni. Nowe SW mocno ożywiło forum i mimo, że obchodzą mnie tylko filmy (o których nawet specjalnie nie chce mi się dyskutować), to lubię sobie zobaczyć co tam na forum. Jest tu dużo debili (daruje sobie wymienianie), ale nowe SW przyciągnęło tez sporo fajnych osób, które ciągną forum w górę. Tutaj już mogę posłodzić i wskaże chociażby Mossara czy vilkalę. Bastion dalej jest fajny, ale ciężko, żeby przez kilkanaście lat się nie zmienił.

Re: Amok i cegła w łeb

-Był taki sam syf, a może nawet większy

Większy!

No mnie obecnie trochę brakuje tej integracji lajw z userami :/

Re: Amok i cegła w łeb

To zapraszam na DFy zgodnie z wydarzeniem, na które Cię zaprosiłem na FB.

Re: Amok i cegła w łeb

U mnie nastały mroczne czasy imperium i jedynie gdzie mogę się ruszyć to na bulwarki wypić 4 paczka (z promo z biedry) XD

Tak więc z bólem serca ale niestety nie dam rady

Życie to podobno sztuka wyboru...

Re: Amok i cegła w łeb

Można powiedzieć że robicie tu całą masę rzeczy, w tym ogolnie pozytywnych, ale no sorki, nie nazywajcie tego "walką o sprawiedliwość".

Poza wszystkim, decyzje moderacji są ostateczne, moderator lucuta, causa finta.

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

No ale czy trzeba przejmować się trollami, hejterami i spamerami? Przecież można ignorować i nie brać na poważnie.

Przecież jest tu też wielu użytkowników, którzy mają coś ciekawego i merytorycznego do powiedzenia i z chęcią czyta się ich posty. Bywa, że dzięki temu zwrócę uwagę na rzeczy, których dotychczas nie dostrzegałem. Czasem mają zupełnie inne zdanie niż moje, ale potrafią przedstawić je w cywilizowany sposób i zmusić mnie do fajnych przemyśleń albo spojrzenia na coś z zupełnie innej strony. Ogólnie warto

Teraz przysłodzę, ale moim zdaniem zaliczasz się do powyższej grupy bastionowiczów i szkoda, że ostatnio mniej piszesz. Chyba większość Bastionu zgodzi się ze mną, że wątki takie jak o poznawaniu legendarnych komiksów wniosły na Bastion wiele dobrego.

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Gdyby nie ten temat to pewnie dalej nie czytałbym ani legendarnych ani nowokanonicznych komiksów.

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

mkn napisał:
Teraz przysłodzę, ale moim zdaniem zaliczasz się do powyższej grupy bastionowiczów i szkoda, że ostatnio mniej piszesz. Chyba większość Bastionu zgodzi się ze mną, że wątki takie jak o poznawaniu legendarnych komiksów wniosły na Bastion wiele dobrego.
-----------------------
A moim skromnym zdaniem i pewnie nie tylko moim, Vilkala uosabia wszystko to, co najlepsze w Bastionie

ps. tak się słodzi !

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Vilkala uosabia wszystko to, co najlepsze w Bastionie [2]

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Zgadzam się w 100%, ale jak już tak słodko słodzimy to moje najlepsze wspomnienie z Bastionu to użytkownik AJ73 pasjonujący się moimi dokonaniami w KOTORach. Serio!

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

A. No i jeszcze jak Ludwik dostał bana dzięki Ludwikowi wygrałem konkurs Kathi. Wybiłem się na nim bezczelnie, ale ponoć nie ma mi tego za złe.

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Uwielbiam dobrą zabawę czyimś kosztem, nawet moim, tak więc nie mam!

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Jesteście strasznie słodcy, aż mi poziom cukru rośnie, ale i tak wzdycham li i jedynie do awatarka Ludwika <wzdycha>
Ale Was barrdzo lubię.

Oraz chciałam powiedzieć offtopikowo że idę KOTORa1 jeszcze raz i teraz nie jestem miła i puchata i to straszna frajda jest, a nobliwy Carth tak się gorszy XD
No i jaki by bastion nie był i na co by nie zszedł to dał mi komiksy i właśnie KOTORa no.
I awatara do wzdychania.

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Hey !, dzięki ! - nie mogłem tego przegapić, to naprawdę ogromna frajda czytać, jak ktoś gra pierwszy raz w KotOR(y) i w dodatku pisze na ten temat posty w trakcie przechodzenia gry . Jak już kiedyś pisałem - pierwsza część tej gry skradła mi serce. To absolutnie mój numer 1 gier rpg, najlepszy okres twórczy BioWare, mojego ulubionego studia

Ale, w ramach uzupełnienia dodam, że także kibicowałem Vilkali, zdaje się, namawiając ją cały czas do gry po "ciemnej (lepszej ) stronie". No i widzę właśnie w jej poście poniżej, że się nie poddaje !

ps. no i proszę, patrzę właśnie po postach, i widzę, że jednak może być miło

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

vilkala napisał:
Zajrzałam na Bastion, zerknęłam co wypisuje Joruus i Lubsok i przypomniało mi się, dlaczego od jakiegoś czasu nie chce mi się tu pisać.

A z decyzji moderatorskiej się cieszę, bo na spojler się natknęłam, mimo iż nie podświetlałam zaznaczonych. Jasne nie należy przesadzać ze spojlerami, ale to było DUŻE i powinno zostać oznaczone - bo nawet ci co lubią spoilery, mogę nie chcieć poznać czegoś takiego.

-----------------------
Czy Joruus i Lubsok będą na Pyrkonie? Jak tak, to postawimy ich do pionu. A jak dalej będą niegrzeczni, to i do poziomu hehe.

A ban jak najbardziej zasłużony. Ze spoilerami jest cienka granica niekiedy, ale tu moim zdaniem została znacznie przekroczona przez użytkowników.

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Nie mnie nie będzie na Pyrkonie. Będę na BAf \..X../

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

dembi napisał:
Czy Joruus i Lubsok będą na Pyrkonie? Jak tak, to postawimy ich do pionu. A jak dalej będą niegrzeczni, to i do poziomu hehe
-----------------------

A co? Chcecie mi nakopać? xD Niestety nie będzie mnie. Za to będę na Polconie 2019, więc zapraszam.

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

A gdzie będzie przyszłoroczny Polcon? Bo tegoroczny w Toruniu (yay!)

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

W Białymstoku.

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

W Mieście Białegostoku !

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Łeee, na Bastionie tak wszystko szybko się zmienia, możliwe że w 2019 nikt Ci nie będzie chciał nakopać xD A nawet jeśli to na żywo to i tak by się skończyło na "cześć". Albo "pijesz?"

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Mossar napisał:
Albo "pijesz?"
-----------------------

O i to rozumiem!

Re: UWAGA !! ACHTUNG !!

Siema, stęskniłeś się za nami? ;p

Seller

Swoją drogą zacząłem się zastanawiać, kiedy skończy się ban dla Sellera. I okazuje się, że dwa miesiące temu! A ten nie wrócił! Czyżby Kathi nas uwolniła od Łukasza?

Re: Seller

Sprzedał się i polubił Disneya...

cóż

patrząc na to z innej perspektywy to był przykład klinicznego grupowego stalkingu. Czy jakoś tak.

Nie wiem czy jest się czym chwalić i z czego cieszyć...

Sprostowanie oszczerstw moderacji

Cześć, przekazuję wiadomość od kolegi:

Tu Luke S - witam wszystkich ponownie. Mily dał sobie spokój z Bastionem i w pełni to rozumiem, ja jednak nie mogę tak zupełnie puścić tego płazem. Musiałem zwrócić się o pomoc znajomego, żeby przekazać Wam tę wiadomość, bo mimo, że ban powinien wygasnąć 31 maja, dalej go mam, a nie chcę dawać nikomu nawet pretekstu i tworzyć multi.

Zresztą, Wam wszystkim należą się wyjaśnienia, co tak naprawdę się stało (BEZ SPOILERÓW).

No tak, ban. Za rzekome zaspoilerowanie obecności pewnego jegomościa w temacie o "Solo". Na początku zaznaczę, że ten temat ( http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/22380#722889 ) znajduje się w dziale "spin-offy ze spoilerami" (jak wiele osób to już wskazywało). I to właściwie powinno zakończyć sprawę, ale pójdźmy dalej.

Powyżej zlinkowałem mojego pierwszego posta na ten temat. Jak widzicie, "zakryłem" tam sam spoiler. Imię postaci jest niewidoczne, nie ma też innych wskazówek.

Oczywiście był też drugi post. Był on odpowiedzią na post Lubsoka ( http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/22380#722915 ). Został skasowany, dokładnej treści nie przytoczę, ale wyglądało to niemal identycznie jak (nazwę postaci oznaczam jako X, ale w temacie była widoczna, nie "zakryłem" i rzeczywiście pokrywa się ze spoilerem):
"Poruszyłeś ciekawej kwestii w sumie. Zmarnowali potencjał X. Mogli właśnie go wykorzystać np. na spin-off o Kenobim lub zrobić samodzielny film mu poświęcony. Przecież odcinek z X idealnie nadawał się, żeby właśnie taka treść była filmu o Kenobim, a przez Rebelsów właściwie zablokowali tę postać." Ten post poleciał.

I za niego pewnie dostałem bana na ponad dwa tygodnie, czego nie rozumiem. Nie napisałem w tym poście, że X pojawi się w filmie. To były luźne rozważania na temat spin-offów w ogóle, wymieniłem jedynie nawet niezapowiedzianego "Kenobiego" i że X mógłby się tam pojawić. Ale z postu nijak wynika (treść była niemal identyczna jak ta przeze mnie przytoczona wyżej), że X pojawia się w Solo. Nie było mowy w ogóle o Solo.

Teraz jeszcze bardziej dziwna kwestia. Mój post został skasowany. Nie został zaś skasowany post drugiego zbanowanego (Mily), a on w tym poście wprost i jaskrawo napisał bez spoilera, co to będzie za postać i pojawi się konkretnie w Solo (daję linka, ale nie otwieraj, jeśli nie chcesz sobie zaspoilerować - http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/22380#722953 ). Dlaczego więc mój post o wyżej przytoczonej treści poleciał, a ten nie, skoro mój na dobrą sprawę nic nie zdradzał, a ten spoileruje jaskrawo i wprost? Wziąłem "X" w spoiler w moim pierwszym poście, a drugi (skasowany) nie dotyczył w ogóle Solo, były to luźne rozważania o spin-offach, z niego nie dało się w żaden sposób wyinterpretować spoilera. Ona po prostu widziała jeden, a potem drugi. Gdyby kolejność była odwrotna, w życiu nie dowiedziałaby się z niego, że X jest w filmie. Gdyby pokazać mój drugi post komuś, kto nie czytał spoilerów, w ogóle nie zorientowałby się o cameo (o którym nie było ani słowa!).

Co więcej, w temacie stoi również taki post (spolilery zakryłem jako "X"): Wiadomo, że X przebywał na X przez jakiś czas, zanim odnaleźli go X z ekipą, ale nie wiadomo, kiedy dokładnie tam trafił. Jeszcze w czasie X stracił kontrolę nad X (co zresztą też zostało tylko wspomniane), potem jest pusta karta. ( http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/22380#723696 )

I kolejny, który nie został skasowany (autor bez bana): Bez przesady. X jest nielubiany przez wiele osób (w tym mnie), bo oprócz ciekawego wyglądu nie reprezentuje sobą nic więcej. O ile nie oglądało się "X" w dzieciństwie, to ciężko uznać X za interesującą postać. Zbyt bezpieczne też to nie jest, bo osoby mające w pamięci Xi nie znające X przeżyją duży szok. No bo przecież ten X został zabity przez X, a akcja "Solo" dzieje się X. - porównajcie sobie to `cudo` z moim.

Myślałem, że machnę na to ręką, ale przecież oskarżono mnie na dobrą sprawę o psucie innym zabawy, czego nie chcę dla siebie i nie robię innym.

Kathie - ten ban to totalny skandal i nie powinnaś być moderatorem tego forum. Nie stać Cię nawet było, żeby naprawić swój błąd, tylko szłaś w zaparte. Małostkowość bez granic, jesteś bardzo małym człowiekiem.

Niestety podczas bana pw chyba nie dochodzą do odbiorcy (pisałem do Kathie, LS i Rusisa próbując rozwiązać to w cywilizowany sposób, opisując dokładnie wszystko jak wyżej - w zasadzie ten post to przeróbka tamtych wiadomości). Próbowałem też pisać do Rusisa i LS na maile podane w profilach, ale chyba tam nie zaglądają. Kontakt bastionowy też jest głuchy.

Nie wiem, czy jesteście świadomi, ale takie bany i powody niemające nic z rzeczywistością i w zasadzie oczerniające użytkownika w pewnej grupie osób, gdzie niektórzy wiedzą, kto jest kim, mogą skutkować odpowiedzialnością cywilną.

Pozdrawiam,
Luke S

za

przekazywanie grypsów też kiedyś były kary... to były dobre czasy.

Re: za

Prawda to. O bana się otarłem.
PS. Mogę z autopsji potwierdzić, że administracja nie zawsze sprawdza skrzynkę regularnie...

sprawdza

ale czy odpisuje od razu? Organ ma obowiązek rozpoznać bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca.

Re: Sprostowanie oszczerstw moderacji

Dziękuję za zwrócenie uwagi, wskutek błędu przeglądarki zamiast wyciąć wszystkie posty z nieoznakowanym spoilerem niektóre się ostały (mimo iż w odświeżanym przeze mnie oknie nie było ich podówczas widać; teraz są dalej widoczne). Przepraszam cię za to że te posty nie zniknęły; w chwili obecnej myślę że nie ma sensu jednak ich wycinka.

Re: Sprostowanie oszczerstw moderacji

Ale do nieoficjalnego przedłużenia mu bana to już się nie odniesiesz. xD

Re: Sprostowanie oszczerstw moderacji

Możliwe że wpisałam źle datę, zgłosiłam w każdym razie do `góry` by w miarę możliwości naprawili tą kwestię.

Kathi pisze

-Nie przesłuchałam nigdy ani kawałka (dt Slayer, przyp, mój)

Kolega zeffir dostaje L4 do końca miesiąca.


Co do SLAYER to proszę przesłuchaj \..X../

Co do drugiej kwestii to lepiej daj mu L3

Re: Kathi pisze

No i nie dowiemy się, co to są te "groźby gorsze niż śmierci" na które zasłużył Johnson za TLJ xD

Re: Kathi pisze

Za to pie*dolnięcie banem na miarę uderzenia Slayer XD

Re: Kathi pisze

Co do Slayera, to spokojnie "South Of Heaven" wszystkim - co nie mieli stycznośći z takim rodzajem muzyki, albo gdzieś coś tam usłyszeli, że "same szatany tam grajom"

Re: Kathi pisze

1. Slayer
Najwięcej wyświetleń na YT ma Raining Blood, ale chyba najlepiej zacząć od South of Heaven
https://youtu.be/-TQ1jpkw-E8

2. Nie psuj brzydkiego pana

Re: Kathi pisze

Jak na Ursynaliach wyjechali od SoH to był armagedon !!

Re: Kathi pisze

Byłem tam!
Oraz w Spodku, w Atlas Arenie i na Bemowie

A teraz przegapiłem bilety na pożegnalną trasę

Re: Kathi pisze

No proszę !

No ja byłem na Bemowie jeszcze 2x. A teraz brak funduszy :/ (cholera sra* by to pies!)

Bilety na Slayera!

Re: Kathi pisze

Ta dmuchana lala w tym tłumie na Ursynaliach XD

Re: Kathi pisze

Łoj panie !, ale "Reign ..." całościowo to może wystraszyć .
O kurcze, nie myślałem, że ktoś ją tu wrzuci - NEA BATERA JEST SUPER !!! , mogłaby tylko więcej filmików wrzucać na swoim kanale

Re: Kathi pisze

Chyba doprowadzić do obłędu XD

Cześć, Ludwik, też się cieszę, że Cię widzę xD

Hehehehe, Ludwik ledwo się ucieszył że wróciłem już poszedł do Ciupy xD

Re: Cześć, Ludwik, też się cieszę, że Cię widzę xD

Biedny Ludwik. Pewnie jest mu bardzo przykro i smutno. Powiedział mi w tajemnicy, że on i Shedao fochli i już nie wrócą na Bastion.

Re: Cześć, Ludwik, też się cieszę, że Cię widzę xD

Mam nieodparte wrażenie, że w obecnej kondycji Ludwik zmierzy się z konsekwencjami bana dopiero jutro.

Co naprawdę jest z Gapciem

Piszę tutaj, żeby nie zaśmiecać wątku o Kwikunie, zwłaszcza, że tak naprawdę bany omawia się tu.

Podejrzewam, że Gapciowi po prostu zachorowała świnka morska, jest smutny i próbuje się tym podzielić w ten zawoalowany sposób. Być może chciał też stworzyć jakąś historię "Państwa Morświn", może żeby poćwiczyć pisanie, kreatywność, nie wiem. W każdym razie jego wpisy rzeczywiście tworzyły pewien zamęt na liście ostatnich postów. Zamieszczał ich dużo, ludzie też pisali w jego temacie, przez co ciężej było się dokopać do poważniejszych wątków (co jednak było możliwe). Sam pomysł na opowieść z pewnego punktu widzenia milusi. A jak kogoś denerwuje, nie musi nawet zaglądać do tematu. Z tym, że - no właśnie - forum było ostatnio mocno "przytłoczone" morświniami. Gapcio mógł pisać rzadziej i starać się mieścić w pojedynczych postach.

Z drugiej strony "ban do końca miesiąca" brzmi grubo, ale wziąwszy pod uwagę, że jest 25 lipca... tak naprawdę potrwa on dokładnie tydzień.

Re: Co naprawdę jest z Gapciem

Jej, ale nie jesteśmy grupą wsparcia. Gdyby to chociaż był porg...

Re: Co naprawdę jest z Gapciem

Masz rację. Też pomyślałem sobie, że Gapciowi świnka zachorowała. Każdy kto kiedyś miał, wie jaka to paskudna sytuacja, no i jakie zagrożenie ze sobą niesie, ponieważ świnki morskie są z natury delikatne i mają słabszą odporność na różne paskudztwa.
A co do Gapciowej opowieści i dalszych losach Kwikuna i jego społeczności, to z czystą sympatią, choć trochę żartobliwie odpisywałem na jego posty, bo po prostu sam kiedyś miałem w domu świnki .
Byłem po prostu ciekawy, jak dalej potoczyły się ta sympatyczna i ciekawa mimo wszystko opowieść.
Jeśli miałbym coś radzić Gapciowi gdy już ban minie, to żeby kontynuował opowieść tylko w jednym temacie, bez niepotrzebnego odpisywania na posty, bez wprowadzanania bałaganu, i rozpoczynania innych wątków w temacie. Pozdrawiam Gapcia

Gapcio

Słuszny ban, szkoda, że na tak krótko. Niestety widok wczorajszego latesta był naprawdę smutny - jakby się weszło na forum Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich, na zakładkę "klasa 4b".

Re: Gapcio

Zgadzam się w 100%, ale czemu akurat w Górkach Wielkich?

Re: Gapcio

A nie wiem, wyjąłem z głowy pierwszą nazwę wiochy, która przyszła mi do głowy.

Re: Gapcio

Chyba raczej we Warszawie

Re: Gapcio

Sosnowcu...

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Odbanujcie Doriana, bo newsy bez jego komentarzy, to już nie to samo. xD

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Zastąp go, nieźle Ci wychodzi xD

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Ale to trzeba kogoś z drugiej strony barykady.

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Dasz radę!

hihihi

komu to się dziś znudziło pod banem że założył nicka starwarsrip?
zorientowałem się dopiero po drugim poście

(tak długie bany ma zasadniczo dwóch userów...)

Re: hihihi

Oj zdziwiłbyś się, bo gość który to napisał nie ma bana. xD

Re: hihihi

Wolę się nie zastanawiać czy to desperacja wynikająca z frustracji, czy z nudy xD

Re: hihihi

A co napisał? Za szybko wycięte.

Re: hihihi

Jakieś ranty trącące antylewackością, już zapomniałem.

Re: hihihi

Jeszcze jakieś tam porównania do jeńców w Wietnamie były.

Re: hihihi

To ktoś we Wietnamie brał jeńców?

Re: hihihi

Bastion był od zawsze trochę "osobliwy", ale od kiedy zaczęły się tutaj pojawiać terminy takie jak feminizm, polityczna poprawność, lewak, naprawdę zanurzyliśmy się w gęściejsze opary absurdu.

Re: hihihi

Tak się dzieje w całym internecie. Właściwie na każdym forum, na którym się udzielam, są jakieś awantury lewaków i prawaków itd.

Na pociechę powiem ci, że przeglądałem wczoraj osławioną "dżedajkę", czyli największą polską starwarsową grupę na Fejsie. Z 10 minut, po czym czułem się już tak brudny, że przestałem. Takiego szamba dawno nie widziałem xD

Re: hihihi

Co by o Bastionie nie mówić, to mimo wszystko jest tutaj "prawie kulturka". Co do tej Fejsbukowej grupy SW, nigdy tego nie widziałem na oczy, naprawdę jest tak źle? Nie chcę tam zaglądać, aż tak ciekawy nie jestem.

Jeśli chodzi o te polityczne kłótnie i wyzwiska na forach, to pozwolę sobie być zgredem przez chwilkę i powiem "za moich czasów tak nie było". Bluzgi owszem, były od zawsze, ale skręcanie w politykę to coś względnie nowego. Wiadomo, prawie każdy człowiek ma jakieś tam poglądy polityczne, chyba tylko z wyjątkiem totalnych olewusów, żuli i ludzi niespełna rozumu. Dziwne jest ideologiczno-polityczne zabarwienie wielu internetowych pyskówek. Osobiście nie widzę żadnego celu ani zysku w poruszaniu tych tematów np przy okazji dyskusji Starwarsowych. Skąd to się bierze, zastanawiam się. Ludzie dorośli, ale być może nie dojrzeli? Ciągle chodzi o to, żeby w forumowej przepychance na słowa być tym, który "wygra"? A może to przesączanie się "polityki" do każdego innego tematu świadczy o wielkiej i rosnącej frustracji. Duża część społeczeństw "Zachodu" jest jednak niezadowolona ze stanu rzeczy, i ciśnienie rośnie. To jest trochę niepokojące. A może mi się tylko wydaje.

Re: hihihi

- Co do tej Fejsbukowej grupy SW, nigdy tego nie widziałem na oczy, naprawdę jest tak źle? Nie chcę tam zaglądać, aż tak ciekawy nie jestem.

Memy, odpowiadanie sobie obrazkami i wyzywanie się od stulejarzy. Czułem się jak między gimnazjalistami, a z profili wyglądało, że to w większości ludzie 20+. Sam prezentuję poziom kultury niskiej, ale to było za nisko nawet na mnie

Ja się zgadzam, że kiedyś tak nie było. Zwracam tylko uwagę, że teraz jest - praktycznie wszędzie. Forum fanów SW? Burdy polityczne. Forum piwoszy? Burdy polityczne. Forum heavymetalowe? Burdy polityczne. Czemu? Myślę, że tu:
A może to przesączanie się "polityki" do każdego innego tematu świadczy o wielkiej i rosnącej frustracji.
uchwyciłeś sedno problemu. Frustracja rosnąca na wielu frontach, z wielu powodów. Intensyfikacja środowisk narodowościowych i lewicowych. Dziesięć lat temu był to margines, najczęściej bagatelizowany. Teraz oba bastiony są coraz silniejsze i coraz bardziej się nienawidzą. To się przesącza na - jak widać - wszystkie dziedziny życia. Trochę boję się, jak to wszystko eksploduje.

Re: hihihi

Shedao Shai napisał:
Frustracja rosnąca na wielu frontach, z wielu powodów. Intensyfikacja środowisk narodowościowych i lewicowych. Dziesięć lat temu był to margines, najczęściej bagatelizowany. Teraz oba bastiony są coraz silniejsze i coraz bardziej się nienawidzą. To się przesącza na - jak widać - wszystkie dziedziny życia. Trochę boję się, jak to wszystko eksploduje.
-----------------------

Emocje są coraz silniejsze i zagłuszają rozum. Tak to jest niestety, taka jest ludzka natura. Nie wiem za bardzo, czy to się da wyhamować ("wyCHAMować", he he). Coś faktycznie się zbiera i może "pieprznąć".

Pamiętam jak 10 (chyba?) lat temu Gazeta Wyborcza rozpętała aferę z taką skinheadową stroną "Redwatch". Pamiętam moje rozmowy z kolegą o lewicowych poglądach. Próbowałem mu wytłumaczyć, że GW popełnia błąd, nagłaśniając margines, swego rodzaju folklor, i robiąc im darmową reklamę. Mnóstwo ludzi, którzy o REDWATCH nie mieli pojęcia, dowiedzieli się o nich i zasilili szeregi ekstremy dzięki GazWyb. GW źle zinterpretowała sam fakt istnienia tej strony. Wywołując aferę polityczną z czegoś, co w latach wcześniejszych człowiek myślący zbyłby machnięciem ręki jako wygłupy kilkunastu huliganów, GW dała tym łobuzom "EXPOSURE" i powołała ich do życia jako byt polityczny. Klasyczny przykład samospełniającej się przepowiedni. W ogóle, moim zdaniem, rosnące wpływy ekstremy z obu strony sceny politycznej są zasługą mediów mainstreamowych. Starcy w redakcjach nie mając pojęcia o naturze internetu i żyjących w nim małych ośrodkach ekstremy, powodowani źle pojętym poczuciem praworządności (i niestety goniąc za sensacją), sami wywlekli na światło dzienne coś, co bez ich pomocy nigdy by z podziemia nie wyszło. Oczywiście, w tym momencie wchodzą specjaliści od teorii spiskowych, ale lepiej zostawmy ten temat.

Co do bluzgów politycznych w SW, można się spierać o to czy TFA i TLJ to skończone arcydzieła, filmy przeciętne czy skończony chłam, ale polityczne zabarwienie tych kłótni naprawdę było dla mnie ogromnym szokiem. Trylogia Prequeli również spotkała się z ogromnym oporem i buntem widowni (bez porównania większym niż Sequele), ale jakoś w tamtych czasach nikt nie wywlekał argumentów politycznych czy społecznych. I to mimo faktu, że George w swojej nieskończonej naiwności za jednym zamachem potrafił obrazić Żydów, Azjatów i Czarnych, o czym dziś jakoś nikt nie pamięta. Skąd wzięło się to polityczne ostrze krytyki w wypadku Sequeli? Moim zdaniem przyczyna jest zewnętrzna. Filmy pozostały takie same, to są ciągle Gwiezdne Wojny, czyli bajka dla 12-latków, z pewnymi cechami które pozwalają te filmy oglądać prawie wszystkim. Różnica tkwi w oku patrzącego. Widownia jest inna, inaczej nastawiona, uwrażliwiona na zupełnie inne aspekty filmu. To "zasługa", moim zdaniem, właśnie klimatu politycznego wytworzonego przypadkiem (lub nie, he he) przez media mainstreamowe. Gdyby zabrać Sequele do wehikułu czasu, wysłać w przeszłość 20 lat, polityczno-społeczny aspekt krytyki zupełnie by zniknął. Po prostu pewne pojęcia nie miały wtedy racji bytu w kontekście oceny filmu.

Re: hihihi

-I to mimo faktu, że George w swojej nieskończonej naiwności za jednym zamachem potrafił obrazić Żydów, Azjatów i Czarnych, o czym dziś jakoś nikt nie pamięta.

Ja pamiętam (mimo braku dostępu do sieci), docierały do mnie zachodnie oskarżenia o rasizm w stosunku do Lucasa - chodziło o to że ci niedobrzy mówili z akcentem np.

Re: hihihi

HAL 9000 napisał:
Ja pamiętam (mimo braku dostępu do sieci), docierały do mnie zachodnie oskarżenia o rasizm w stosunku do Lucasa - chodziło o to że ci niedobrzy mówili z akcentem np.
-----------------------

He he no tak, o to właśnie chodziło, tylko że to nie był "rasizm" jako taki, tylko trochę taka buraczno - bezguściarska charakteryzacja. Tylko, że przejęli się tym tylko nadwrażliwi dziennikarze, a fani mieli to w dupie. Fanów interesował Maul, Obi-Wan, Naboo Starfightery itp fajne sprawy. Nikt normalny tematów politycznych czy społecznych nie podnosił przy okazji rozmowy o TPM.
A teraz fani, nie wiedzieć czemu, sami rzucili się na takie ciężkie tematy.

Re: hihihi

Shedao Shai napisał:
Sam prezentuję poziom kultury niskiej, ale to było za nisko nawet na mnie


-----------------------

Kłamstwa, same kłamstwa!

Re: hihihi

Bor Gullet!

Re: hihihi

Za naszych czasów tak nie było bo rozdawano bany za jazdę w politykę

Re: hihihi

Ale były też miejsca gdzie technicznie nie było możliwości "bana" (np grupy usenetowe), a mimo to takich tekstów nie było. Nie interesowali się ludzie? Nie widzieli polityki/ideologii jako oręża? Woleli bluzgać w innej tonacji? Ja pamiętam jakie flejmy były na grupie pl.rec.muzyka.metal, a jakoś nie mogę przypomnieć sobie, żeby coś tam miało zabarwienie polityczne. Były kłótnie o black metal i jakoś nie przypominam sobie polityki. No chyba, że po prostu pamięć nie ta, i już zaczynam widzieć przeszłość nie taką, jaka była, tylko taką, jaką chciałbym, żeby była

Re: hihihi

W aspekcie technicznym to jednak bym zwrócił uwagę, że "za naszych czasów" to dostęp do netu wyglądał ciutkę inaczej. Ludzie tym bardziej nie marnowali zasobów na flejmy nie tam gdzie trzeba, dlatego jak ktoś chciał o polityce, to szedł na fora czy grupy polityczne, a nie śmiecił tam gdzie zostałby olany i/lub splonkowany.

Re: hihihi

bartoszcze napisał:
splonkowany.
-----------------------

Zgadzam się w całej rozciągłości i dziękuję bardzo za użycie tego słowa, wywołującego miłe wspomnienia z czasów dawno minionych

Re: hihihi

Od dawna postuluję wprowadzenie killfile na Bastionie. Może być ograniczony do np. 10 (aby ciasteczka nie ważyły tony), może być "publiczny" (widziany w profilu ~), może być faktycznym bonusem Klubu Millenium.
Może wycinać/ukrywać treść plonkowanych (to chyba po stronie serwera) lub zwijać drzewka (to mogłaby robić przeglądarka).

Re: hihihi

Od dawna postuluję wprowadzenie killfile na Bastionie. [2]

Nawet pisaliśmy o tym w wątku o ulepszeniach Bastionu, ale szukać mi się nie chce.

Re: hihihi

Dawniej (po upadku PRL) podziały polityczne leżały na linii komuna / antykomuna (w PL). Ponieważ każdy widział, jak komuna wygląda, to, pomimo "ciężkich czasów", mało kto był prokomunistyczny. Kościół robił swoje, ale specjalnie nie było go jeszcze widać, prawica zachowywała się w miarę kulturalnie mimo swojego zacofania, a lewicowość w zachodnim stylu była nieznana i utożsamiana ze znienawidzoną "komuną".

Obecna sytuacja jest natomiast po części skutkiem powolnego nabrzmiewania różnych kwestii, którymi nikt się nie zajmował i które sobie chyłkiem urosły do poziomu zwyrodnienia.

Marne płace + śmieciówki. Rozwydrzony kościół i dwie godziny religii w szkole. Niedokształcenie społeczeństwa w kwestiach cywilizacyjnych - w tym brak edukacji seksualnej, czy przymykanie oczu na coraz popularniejszy neonazizm, przy jednoczesnym częściowym wykluczeniu cywilizacyjnym pewnych warstw społeczeństwa - dzięki czemu koleś z ONR mówiący całymi zdaniami wydaje się wzorem godnym podążania, a ruch antyszczepionkowy rzeczą nader słuszną. No bo czemu prosty człowiek ma w to nie wierzyć, jeśli panowie w TV pochylają się nad problemem z pełną powagą, a minister przytakuje.

Zakorzeniony w społeczeństwie patriarchalizm, napędzany przez obrosły w piórka KK, skutkujący powolnym lecz stałym pogarszaniem sytuacji praw kobiet - w porównaniu ze schyłkowym PRL, kiedy było kiepsko, ale wszystkim z grubsza tak samo źle, który to problem ostatnio się mocno nasilił i spowodował aktywność odwetową.

I parę innych takich, nabrzmiałych wrzodów.
Do tego dodaj aktywność pewnych partii politycznych, dzielących ludzi na sorty i zachęcających do lania się po mordach i napięcie rośnie do tego stopnia, że zaczyna przeciekać na fora o szydełkowaniu.

Siedzę na fajsie na grupach o malarstwie. Nawet tam są jazdy.

Re: hihihi

Ech, te nurtujące ludzkość pytania...

Czy postęp to jest praktyczne zastosowanie efektu Halla, czy też umieszczenie chwilowo transgenderowego 17-latka w dziewczęcej przebieralni po WF-ie?

Czy bardziej należy bać się lewaków demolujących śródmieście Hamburga, czy czterech debili z "pryncypałkowym" tortem?

tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...

Chyba faktycznie za długo żadnej wojny nie było.

Re: hihihi

Jest jeszcze kwestia tego, że jeszcze niedawno nie bardzo wypadało się w kulturalnym towarzystwie przyznawać do pewnych ideologii, oraz że media społecznościowe nie były kanałem komunikacji dla wszystkich, łącznie z organami państwa.

Teraz można sobie łatwo pogadać na fejsie z parlamentarzystami i otrzymać od nich info nieprzefiltrowane przez rzecznika. (Np. pani Pawłowicz zarzuciła mi, że jej nienawidzę, a od Balcerowicza dostałam kiedyś lajka) Ludzie widzą rozliczne "nieparlamentarne" wypowiedzi i zachowania, więc myślą sobie, że skoro "elity" mogą, to widocznie teraz już wszędzie można.

I tak mi jeszcze przyszło do głowy - jeśli przekaz dnia każe opowiadać, że Soros przysyła przekupionym ludziom świeczki, to właściwie dlaczego nie miałby jeszcze przekupić Disneya to robienia politycznych filmów.

Jeśli pytasz mnie o osobistą opinię, zarówno demolatorów obszarów miejskich, jak i miłośników swastykowych torcików należy przywoływać do porządku, ale oprócz tego należałoby się serio zastanowić, skąd się oni biorą i co zrobić, żeby było takich idiotów mniej.

No i na pewno nie powinno być tak, że w zależności od tego, kto rozrabia, i czy po słusznej linii, to jest inna reakcja.

Re: hihihi

Nie no nie mieszajmy ludziom w glowach i trzymajmy się ustalonego przekazu: świeczki - Soros, boty u Disneya - Putin, Kaczyński - dyktator; Platforma - złodzieje, kościół - ciemnogród. Jak o kimś zapomniałem to przepraszam.

To ostatnie zdanie jest jak najbardziej słuszne, bo jednych blokujacych się wynosi delikatnie, a innych leje pałami. Paradoksalnie zupełnie nie tak jak by się mogło wydawać z prostej logiki "dyktatury".

A "pani Krysia" to taki Chuck W. drugiej strony, i tak samo należy ją traktować.

Re: hihihi

Co do tego lania, to z przekazów na żywo wynika, że nie jest tak jak ci się zdaje. Tzn, ponieważ obecnie wszyscy noszą ze sobą smartfony, to można sobie łatwo porównać przekaz dnia oraz opowieści rzecznika z relacją na żywo.

Jeśli pijesz do ostatniego pałowania w Lublinie - panowie (a i panie się trafiały) w patriotycznym uniesieniu rzucali krzesłami, kamieniami, i zaatakowali służby gazem, ponieważ nie pozwolono im zlać "tęczowych". Trochę grubszy kaliber niż siedzenie na jezdni, przeskakiwanie przez płotek czy próba wyszarpania się z czułych objęć funkcjonariusza.

Z tymże trzeba wziąć pod uwagę, że niedawno w Wawie był gigantyczny protest mundurówki i nic nie słychać o tym, żeby się dogadano, więc nie można wykluczyć, że działania w Lublinie to był "strajk włoski". ;->

Re: hihihi

I widzisz, narzekasz na kościół, nazim urojony a sama nie zauważasz, że też jesteś częścią problemu. I dlatego nigdy nie będzie dobrze.

Ty podświadomie rozgrzeszasz "swoich" bo "tylko siedzieli" lub "tylko się wyrywali", przymykajac oko na ich nie tylko werbalną agresję, jednocześnie podkreślając zachowanie tych których nie lubisz. A zsada jest przecież prosta - każdy, kto blokuje legalną demonstrację powinien być usunięty siłą, a jak się stawia to powinien dostać pałą policyjną, skoro inaczej do rozsądku przemówić mu się nie da. I tyle.

Re: hihihi

Popieram w 100%!

Re: hihihi

Finster Vater napisał:
każdy, kto blokuje legalną demonstrację powinien być usunięty siłą
-----------------------

W zasadzie zrównałeś niewykonanie polecenia funkcjonariusza ze strzelaniem do funkcjonariusza, jesteś pewien że to właśnie chciałeś napisać?

Re: hihihi

No widzisz, ale właśnie w tym rzecz. Bierny opór czy okrzyki, to coś innego niż aktywna napaść. Najbardziej nielegalne rzeczy którą zrobiła ekipa antyrządowa był przejazd w bagażniku, wyrywający się Frasyniuk czy skakanie przez płotek.

Tymczasem parę dni temu w Lublinie na policję poleciały kamienie, gaz i krzesła, a jeszcze parę dni wcześniej pobito kobietę w średnim wieku za organizowanie marszu i noszenie ze sobą akcesorium w postaci dmuchanego jednorożca.

Za pierwsze należy się w najgorszym przypadku mandat. To drugie jest już poważnym przestępstwem. Nie ma tu żadnej symetrii.

Re: hihihi

I dlatego jest jak jest i lepiej nie będzie. Bo nasi przeciwnicy są "źli i niedobrzy" a my to "prawie święci". Bo blokowanie pokojowej demonstracji (której celu, przyznam się, nie rozumiem) to czyn chwalebny i "w najgorszym przypadku" mandat (ale pewnie należy jeszcze przeprosić za "szarpanie" przez Policję)

Ale przecież można powiedzieć też (w tej samej "tonacji"), że jedne bojówki demolują miasto, podpalają samochody a drudzy "tylko" jedzą pryncypałki ułożone na kształt symbolu szczęśliwych Hindusów. Prawda?

Re: hihihi

O, napisałem coś o strzelaniu o funkcjonariuszy? Ile to rzeczy mi umyka.

Choc rozumiem, jak "nasi" blokują legalną demonstrację, to nie należy ich usuwać siłą?

Myślenie "plemienne" takie piękne.

Re: hihihi

Typy gdzieś za granicą nie są "moją bojówką" i generalnie niezbyt mnie interesują. Każdy kraj jest odpowiedzialny za swoich świrów i za to, jak sobie z nimi poradzi.

Mowa o tym, co się dzieje na miejscu. Na miejscu mamy KOD palący świeczki, radykalnych Obywateli RP i ruchy kobiece - nikt z tego towarzystwa nie pali żadnych samochodów, ani nie wdaje się w bójki. Są sporadyczne przejawy wandalizmu, z których największymi są napisy na murach i vlepki.

Z drugiej strony masz akcje jak ostatnio w Lublinie, które przeważnie czynniki oficjalne próbują zamieść pod dywanik.

Re: hihihi

W którym miejscu napisałem coś o "naszych", bo chyba czytasz coś innego?

Skoro uważasz atak groźnym przedmiotem za równoważny siedzeniu na ulicy ("bo blokujo, nielegały"), to strzelanie do funkcjonariusza różni się od rzucaniem w niego kostką brukową tylko rodzajem narzędzia.

Re: hihihi

Zbliżają się wybory więc niektóre osoby tradycyjnie będą zaśmiecać forum tematami politycznymi w większym stopniu niż normalnie - ja skorzystam z okazji i przypomnę że Finster Vater wypowiada się również w moim imieniu, więc jego głos liczy się podwójnie

Dzięki niemu ja nie muszę się w tym babrać i mam czas zaśmiecać lżejsze tematy.

Tak swoją drogą, co trzeba mieć nie tak, żeby na forum bajek dla dzieci... (i nawet nie chce mi się zdania kończyć)

Re: hihihi

Ale jakie "pod dywan"? - odpowiadam zbiorczo.

Rzecz jest prosta - blokują legalną demonstrację, to się ich usuwa, nie chcą się usunąć to się używa pałki.

Jeżeli w reakcji rzucają kamieniami to się używa pałki, gazu i gumowych kulek - i chyba tak było?

Proste zasady, i tyle.

Re: hihihi

Nie, nie używa się pałki. Według przepisów nie wolno używać pałki, jeśli sytuacja tego nie wymaga, nie wolno też aresztować kogoś bez zarzutów i całej papierologii.

Re: hihihi

Co do "zamiatania" - po tym jak "środowiska narodowe" zaczęły jechać po władzy min. Brudziński zaczął twierdzić, że uczestnicy tęczowej manifestacji też atakowali policję. Nic takiego nie miało miejsca (są filmy, więc wiadomo, co się działo przez cały czas). Przy czym to był pierwszy raz od trzech lat, kiedy policja skutecznie spacyfikowała rozrabiających "narodowców".

Re: hihihi

Ależ można - Ustawa z dnia 24 maja 2013 r. Art. 11. pkt 1 - 4.

A cała reszta to jest dorabianie ideologii - mentalność "plemienna", a potem wielkie zdziwienie, skąd tyle nienawiści dookoła.

Re: hihihi

Finster Vater napisał:
i chyba tak było?
-----------------------

Nie było, więc garbage in, garbage out.

Re: hihihi

Jeśli delikwent siedzi na jezdni to mogą go wynieść (to jest właśnie ten "przymus bezpośredni"), wylegitymować i wlepić mandat. Patrz Art. 14 wzmiankowanej ustawy.

Nie wolno także nikomu ograniczyć wolności bez formalnego aresztowania i wypełnienia stosownych papierów. Nie wolno również wyciągnąć delikwenta na bok, skuć i mu przywalić, kiedy nikt nie patrzy.

Re: hihihi

Proponuję zakończyć ten niekoniecznie potrzebny tutaj offtop zanim będę zmuszony użyć środków przymusu wobec obu stron...

Ja akurat zgadzam się z Finsterem, więc jak dalej będzie zakłócany spokój to wszyscy "dostaną" po równo;p

Re: hihihi

Pytanie brzmi, po co? Znalazłeś tam kiedyś cokolwiek wartościowego? Bo ja przy szczerych chęciach bycia na bieżąco z jakimiś lokalnymi trendami fandomowymi kiedyś się tam zapisałem.
To był błąd, to już wolę być zaściankowym piernikiem bastionowym niż przez pomyłkę nawet zostać skojażonym z tą grupą

Why is Gamora?

Re: hihihi

z nudów, z ciekawości, z chęci mania jakiegoś punktu odniesienia. Nie, nic wartościowego nie znalazłem. Zgadzam się z tym co napisałeś.

Re: hihihi

Shedao Shai napisał:
Takiego szamba dawno nie widziałem xD
-----------------------

Chyba ostatni raz w Pilcho, prawda ?

i teraz

nikt nie uwierzy, że zakładając wątek wcale nie miałem zamiaru prowokować Princess do nasilenia objawów...
Lajf

Re: i teraz

Ja ci wierzę.

Re: i teraz

Ja nawet nie wierzę że był jakiś wątek, bo śladu po nim nie ma

Re: i teraz

Jak mi się będzie chciało to go odtworzę na blogowisku bez danych osobowych #boRODO

Re: i teraz

No i super!

Re: i teraz

Hehe, nawet nie wiesz co przegapiłeś ...

Re: i teraz

W temacie urodzinowym także ...

Re: i teraz

Aż dwa wątki

Re: i teraz

A co się właściwie stało? Człowiek się budz i widzi bana z rana...

Re: i teraz

Princess w wątku urodzinowym zaczęła wmawiać, że asch jest klonem Cyfry, chyba jej zapowiedź Battlestar Galactica za mocno weszła

Za późno zauważyłem, jak głęboko w to uwierzyła.

Re: i teraz

Z tego wszystkiego przynajmniej wiemy, że nie jesteś multi ani Princess, ani Kathi xD

Re: i teraz

Kathi jest multikontem Kathi !

Re: i teraz

Bana jej!

Re: i teraz

Ja chciałem żeby mieć jedno konto na dwa nicki: Boris the Black Dog i White Boris.

Ale ssą za ciency i ni umio tego zaprogramować...

Re: i teraz

Czy ma ktoś screeny? #przegapilem

Re: i teraz

Business as usual, ujawniono że Ludwik jest Twoim multi.

Re: i teraz

https://star-wars.pl/Forum/Temat/22095

A z kolei multikontem Ludwika jest Princess.

Czyli Shedao nic nie przegapił, bo Shedao pisze jako ja, a ja jako Princess. Pokręcone, ale logiczne.

Re: i teraz

Ale tam ujawniono jeszcze fazy pośrednie: że Princess to moje multi, ja to multi Kathi, a Kathi - Twoje.

Re: i teraz

Prawdopodobnie cały Bastion to trzy osoby na krzyż, które piszą ze swoich multi.

Wyjaśniałoby to dlaczego w czasach fejsbuka na jakimś forum jest tak dużo osób.

Re: i teraz

Jest jeszcze sporo mulit które nic nie napisałey !

Re: i teraz

Ja! Jestem lepszym multi niż wy, bo nikomu jeszcze nie udało się mnie powiązać.

Re: i teraz

Na B każdy jest kimś !

Re: i teraz

Lui w czasach śwojej świetnośc izajmpował dwam miejsca kontowe

skończyły się

bany dla Princess i Kerana, w toku jeszcze dla Sebulby i Rathenowa

Bastion schodzi na psy, żadnej nowej inby
(chyba wyloguję się zanim się zacznie bo wyjdę na prowodyra)

Re: skończyły się

Prowodyr ! 😜

Re: skończyły się

Wszech i wobec oświadczam, że bartoszcze to prowodyr, ponieważ pomyślałem sobie: ma chłop rację, trzebaby coś rozkręcić, bo za spokojnie się tu zrobiło!

Re: skończyły się

Jakby co, to ja mogę coś rozkręcić.

Re: skończyły się

Jesteś za cienki i zbyt Kulturalny. Tu potrzeba Prawdziwego Dresiarza.

Re: skończyły się

Phi, nie dasz radyś. Tylkoś w głębieś mocnyś.

Re: skończyły się

To forum. W czym mam być mocny, jak nie w gębie? Czy raczej .

Re: skończyły się

Czy raczej klawiaturze.

Re: skończyły się

I w dodatku jak sprytnie to rozegrał ! - wylogował się od razu, i w ukryciu czeka i obserwuje rozwój sytuacji

Re: skończyły się

poproszę nie, przynajmniej przez tydzień jeszcze

Re: skończyły się

Co zmieni jeden tydzień?

Re: skończyły się

pytanie raczej: czym jest tydzień w obliczu wieczności?

Re: skończyły się

porównaj bana tygodniowego z permbanem

Re: skończyły się

ja skończę zlecenia po godzinach i przybędzie mi czasu

Re: skończyły się

Wiesz, że się oszukujesz bo to tak nie działa? Ja tylko skończysz jedne zlecenia, zaraz, znienacka pojawiają się następne.

Re: skończyły się

szszsz! Nieprawda!

Re: skończyły się

W życiu są trzy pewne rzeczy - śmierć, podatki i inby na Bastionie.

Trzeba po prostu poczekać.

Re: skończyły się

A ja się zastanawiałam dlaczego Księżniczka nie pisze xD No nic, to teraz trzeba baczniej patrzeć na Bastion

już tylko

Rathenow, do końca roku

#OkresPokojuNaBastionie

Re: już tylko

I niech tak zostanie, przynajmniej do końca roku . Bo końcówka jak wiadomo, to wyjątkowo nerwowy okres jest, z wielu powodów - finansowych też

Bastion schodzi na psy

wszystkie bany wygasły

Re: Bastion schodzi na psy

Co za chamstwo wypominać takie rzeczy w przeddzień urodzin Bastionu!

Krwawi Tyrani Bastionu #3

Jakoś-roczna, bo o pół roku za późno. Ale sobie przypomniałem

MiejsceModeratorBanyOstrzeżeniaKlasyfikacja bastionowa
1Kathi Langley7755132
2Lord Bart4959108
3Rusis444589
4Halcyon151227
5Freed121628
6Misiek104252
7X-Yuri91019
7Lord Budziol8412
8Kasis5813
9Anor21820
10Qel Asim235
11Paweł01515
12Jeth088
13Yako022

Re: Krwawi Tyrani Bastionu #3

Czemu odnoszę wrażenie że za każdym razem gdy wklejasz tę tabelkę, to w skrycie ducha zalujesz że jesteś drugi; i gdybyś mógł cofnąć czas, to natrzepałbyś tych banów więcej.

jak

zawsze odnosisz błędnie wrażenie i gdybym cofnął czas to bym przedłużył bana Dżordżowi za sprzedaż Disneyowi. Kończy mu się niedługo, ale czkawka jest

Re: jak

No i mnie byś nie banował - byłbyś dalej modem

Re: Krwawi Tyrani Bastionu #3

A jak tam tabelka do TMC? Będzie czy nie będzie?

będzie

ale kiedy? Może Rusis wrzuci, ja ma dużo innych zaległości, to może poczekać. Tylko ci przybędzie, więc nie ma co płakać

Re: Krwawi Tyrani Bastionu #3

Wyprzedziłem Shedao i nie będzie. Próbuje nadrobić ale nie ma o czym pisać bo już nie kocha SW.

Re: Krwawi Tyrani Bastionu #3

Przydałoby się jeszcze wyliczyć średnią, bo Kathi wypada najkrwawiej, a ona po prostu jest modem tak długo xD A ban powinien liczyć się jak 2 ostrzeżenia do klasyfikacji. ;p

Re: Krwawi Tyrani Bastionu #3

jeszcze można policzyć łączny czas banów

Re: Krwawi Tyrani Bastionu #3

Hohoho... No nieźle, takiej tabelki się niespodziewałem


Klasycznie przeinaczono mój nick, ale spoko - mimo wszystko nie jestem na końcu tabeli

poprawione

nie wiem czemu.

Re: poprawione

Hehe, dzięki!

Re: Krwawi Tyrani Bastionu #3

To ty banowałeś sam siebie żeby mieć lepszy wynik i cię wywalili z timu ?

Re: Krwawi Tyrani Bastionu #3

Eee... Nie, nie banowałem sam siebie

jupi!!

Bastion żyje i banuje!
(nieważne kogo)

Dość

Chciałbym ostrzec użytkownika Zablokowany i innych. Możemy się nie zgadzać, możemy się droczyć, ale jak co jakiś czas pojawiasz się na Bastionie, to zazwyczaj napsujesz mi (i nie tylko mi) masę krwi. Nie jestem ani smarkiem ani uosobieniem bezmyślnej zawiści i małostkowości.


Sekcja komentarzy pod newsami to w ostatnim czasie w 1/3 zwykłe szambo, lekko zbaczając z tematu. Jak forum jako tako pozostaje jednym z fajniejszych miejsc do dyskusji o Star Wars, tak męczy mnie (i nie tylko mnie) to, co dzieje się na głównej - być może mam w to jakiś wkład, ale na pewno znacznie mniejszy niż pewien pan z Dathomiry chociażby.

I nie piszcie mi, że mogę komentarzy nie czytać - Bastion powinien być przyjaznym miejscem. Choć moja dyskusja z Zablokowanym to właściwie błahostka, to odniosłem wrażenie, że w ciągu ostatniego roku ujawniło się sporo (jednym tchem jestem w stanie wymienić z sześciu) użytkowników, którzy regularnie zajmują się przede wszystkim głoszeniem pogardy - do Star Wars, Kathleen Kennedy, Disneya, Riana, różnych Bastionowiczów, innych fanów, nie-fanów itp.

Dlatego mówię dość. A prośbę kieruje przede wszystkim do użytkowników forum, z którym nie chciałbym się rozstawać.

Re: Dość

Kto to jest ten Zablokowany bo nie znam człowieka?

Re: Dość

Widziałem ten jego post, także uważam, że zdecydowania poniżej pewnego poziomu. Można się spierać, można i dosadniej zażartować, a czasami nawet i lekko wkręcać , ale na personalnie odzywki powinna być w miarę szybka i skuteczna reakcja.

Re: Dość

Jest różnica między pogardą a żartem.

I kto tu prowokuje...

Re: Dość

Do tego Twojego komentarza "dyskusja" dot. newsa i wygłoszonych w komentarzach opinii:

2019-01-17 06:37:17 adam1210leg
Zablokowany - pierwszy do wyzwania filmów Disneya - naczelny obrońca fanfilmu z neta... Weź daj se spokój. Najwyższy czas!


Nie ma na to odpowiedzi, jedynie Ty sam po godzinie postanowiłeś "dorzucić do pieca":

2019-01-17 07:12:06 adam1210leg
A w ogóle, Blokuś, mam wrażenie, że to Ty nie możesz pogodzić się, że ja mam inne zdanie


Jeśli potrzebujesz czasu żeby zauważyć co jest nie tak w takim komentowaniu newsów to mogę dać Ci na to w zależności od potrzeb 7, 14 czy 30 dni

Re: Dość

Czy możemy zsumować te dni ?

Re: Dość

A wiesz, dlaczego napisałem Blokuś? Bo Lubsok napisał do mnie kiedyś Adaś i uświadomiłem sobie, z czego wynikają te wszystkie podziały. Z pychy, z naszych napuszonych ego, które chciałem zmiękczyć. Ale znów nikt mnie nie zrozumiał.

Na fanpejżdżu Bastionu ktoś jakiś czas temu napisał w komentarzu, że to ogólnie kiepska strona pełna konserw - coś w tym klimacie. Teraz już wiem, dlaczego. Opinią nazywa się podłe naprawdę postyw tematach o tak niskim poziomie, do których nie chce mi się nawet linkować, z którymi nikt nic nie robił. Wykorzystałem dyskusję z Zablokowanym do poruszenia tej kwestii.

A po co się do tego tutaj - czy na discordzie - wtrącają inni, tym bardziej że moim zdaniem sytuacja niejasna - nie wiem. Zwracając oczywiście uwagę tylko na jedno z dwóch ostrzeżeń.

A te groźby są wcale nieśmieszne.

Re: Dość

W imieniu Discorda wysyłam nieoficjalne przeprosiny i przysięgam że dołożę wszelkich starań by Kantynowicze nigdy więcej nawet nie pomyśleli o rozmawianiu o Bastionie.

Pozdrawiam cieplutko

Re: Dość

Spokojnie Adam. Jeśli pijesz do mojej wiadomości to chodziło mi o to że Budziol jest bezstronny w kwestii ostrzeżeń. Każdego może czasem ponieść nawet jak ma dobre intencje. No a inna sprawa, że "obgadywanie" nie jest spoko, za to przepraszam. Choć to nie do końca takie obgadywanie po cichu bo discord jest w pełni publiczny dla każdego.

Re: Dość

Piję melisę

Obgadywanie było o Lubsoku, to mnie po prostu zabolało.

Natomiast jak pisałem ten post wyżej to rzeczywiście pisałem o Tobie, bo przypomniało mi się, "że ostatnio tyle samo krytykowałeś nowy kanon co chwaliłeś" i skojarzyło mi się to z postawą pewnego człowieka, któremu nigdy nie mogłem ufać.


Zawsze, gdy wdaję się z kimś w dyskusję, to sprawdzam jego wcześniejsze posty. Z powodu tego co nawpisywali kiedyś zazwyczaj robi mi się przykro.


A cała afera SWT - wiedziałem, że to właśnie Zablokowany i kilku innych staną po przeciwnej stronie do Disneja, jak wciąż moim zdaniem słusznego.

Re: Dość

Uwierz mi że bardziej drażnią mnie posty drugiej strony barykady bo ja zdecydowanie jestem po stronie nowych filmów. A to że je czasem krytykuję to po prostu kwestia w miarę trzeźwego spojrzenia. Masa rzeczy mi się podoba w NK, część mi się nie podoba. I nie mam zamiaru ukrywać tego że coś mi się nie podoba.

Re: Dość

Jasne, nie mam nic przeciw innemu zdaniu


Ale są użytkownicy, którzy uważają pogardę za własne zdanie.

Re: Dość

I dare you! I double dare you! Say that you`re innocent one more time!

Nie muszę, a może nawet nie powinien... ale jako że Bastion bawi i uczy i coby sytuacja była jasna dla Ciebie:

Nie wiem dlaczego napisałeś "Blokuś" i szczerze nawet nie bardzo mnie to interesuje - rolą Moderacji jest obiektywna ocena skutków, a nie intencji których przecież nie mamy jak jednoznacznie odczytać... Wiem natomiast że punkt 5e. Regulaminu Forum Bastionu zabrania umieszczania tu treści naruszających zasady netykiety. Jedną z tych zasad jest zwracanie się do innych użytkowników po nicku. Oczywiście pomiędzy użytkownikami pozostającymi w dobrej komitywie dopuszczalne są zdrobnienia czy drobne przekręcenia nicka, jednak to kiedy, w stosunku do kogo i jak Ty tego użyłeś raczej jednoznacznie nadaje temu negatywny wydźwięk co przez samego zainteresowanego zostało tak odebrane i spowodowało jego ostrą (nawet zbyt ostrą) reakcję.

Ktoś może mieć taką opinię o Bastionie... Jest błędną, ale może taką mieć;p
Bastion to niezwykle otwarte miejsce, które akceptuje każdego fana SW niezależnie od tego czy mu się SW od Disneya podoba czy nie
Jak wcześniej pisałem komentarze to nie moja działka i raczej rzadko tam zaglądam, ale co do opinii: Zablokowany ma takie samo prawo uważać że Disney to dno, TFA i TLJ są beznadziejne, a V:SotP jest genialne tak jak Ty masz prawo uważać że SW Disneya są najlepsze a fan-film SWT to dziadostwo i "dobrze mu tak";p Nie masz natomiast prawa atakować Zablokowanego czy nazywać go głupim (nawet jak bezpośrednio takie określenie nie pada) tylko i wyłącznie za to że się z Tobą w takiej sprawie nie zgadza...
Może gdzieś tam pod newsami jest dyskusja Zablokowanego na naprawdę niskim poziomie, ale Ty mi na Forum (czyli moją "działkę") zalinkowałeś akurat taką w której cała afera została ewidentnie sprowokowana przez Ciebie;p

Bastion to bardzo specyficzne miejsce, odrobina dystansu jest tu wręcz niezbędna... SW jest dla wielu z nas bardzo ważne, dla niektórych najważniejsze ale trzeba pamiętać że to najważniejsza rzecz z tych mniej ważnych! Czyiś atak na Disneya to nie jest atak bezpośrednio na Ciebie i nie możesz takim bezpośrednim atakiem na kogoś odpowiadać...

I tu nie ma żadnych gróźb, a jedynie obietnica;p Doceniam Twój wkład jako redaktora newsów, ale nie daje Ci to immunitetu na Forum

Re: Dość

dajcie sobe buzi i będzie ok

Re: Dość

a jak Sobe nie będzie chciała? A?

Re: Dość

Lord Budziol napisał:
Nie wiem dlaczego napisałeś "Blokuś" i szczerze nawet nie bardzo mnie to interesuje - rolą Moderacji jest obiektywna ocena skutków, a nie intencji których przecież nie mamy jak jednoznacznie odczytać... Wiem natomiast że punkt 5e. Regulaminu Forum Bastionu zabrania umieszczania tu treści naruszających zasady netykiety. Jedną z tych zasad jest zwracanie się do innych użytkowników po nicku. Oczywiście pomiędzy użytkownikami pozostającymi w dobrej komitywie dopuszczalne są zdrobnienia czy drobne przekręcenia nicka, jednak to kiedy, w stosunku do kogo i jak Ty tego użyłeś raczej jednoznacznie nadaje temu negatywny wydźwięk co przez samego zainteresowanego zostało tak odebrane i spowodowało jego ostrą (nawet zbyt ostrą) reakcję.

Ktoś może mieć taką opinię o Bastionie... Jest błędną, ale może taką mieć;p
Bastion to niezwykle otwarte miejsce, które akceptuje każdego fana SW niezależnie od tego czy mu się SW od Disneya podoba czy nie
Jak wcześniej pisałem komentarze to nie moja działka i raczej rzadko tam zaglądam, ale co do opinii: Zablokowany ma takie samo prawo uważać że Disney to dno, TFA i TLJ są beznadziejne, a V:SotP jest genialne tak jak Ty masz prawo uważać że SW Disneya są najlepsze a fan-film SWT to dziadostwo i "dobrze mu tak";p Nie masz natomiast prawa atakować Zablokowanego czy nazywać go głupim (nawet jak bezpośrednio takie określenie nie pada) tylko i wyłącznie za to że się z Tobą w takiej sprawie nie zgadza...
Może gdzieś tam pod newsami jest dyskusja Zablokowanego na naprawdę niskim poziomie, ale Ty mi na Forum (czyli moją "działkę") zalinkowałeś akurat taką w której cała afera została ewidentnie sprowokowana przez Ciebie;p

-----------------------
Pamiętam jak dziś te bany,które poleciały za nazywanie mnie Sebulbixem czy innymi wymyślnymi odzywkami i to poczucie sprawiedliwości ...

Re: Dość

adam1210leg napisał:
Bastion powinien być przyjaznym miejscem.

???!!!????

Re: Dość

Bastion to bardzo przyjaznym miejscem, Shedao wynos sie stad ty startrekowiczu jeden, ty mimozo, ty łajzo ty

Re: Dość

Tylko nie waż się mu nicka przekręcić, Ludwiku!

Re: Dość

adam1210leg napisał:
Chciałbym ostrzec użytkownika Zablokowany i innych.
-----------------------
Czuję się ostrzeżony

adam1210leg napisał:
Nie jestem ani smarkiem ani uosobieniem bezmyślnej zawiści i małostkowości.

-----------------------
Skoro nie jesteś to czemu bierzesz to tak do siebie że aż musisz o tym pisać w specjalnym temacie?


adam1210leg napisał:
Sekcja komentarzy pod newsami to w ostatnim czasie w 1/3 zwykłe szambo, lekko zbaczając z tematu. Jak forum jako tako pozostaje jednym z fajniejszych miejsc do dyskusji o Star Wars, tak męczy mnie (i nie tylko mnie) to, co dzieje się na głównej - być może mam w to jakiś wkład , ale na pewno znacznie mniejszy niż pewien pan z Dathomiry chociażby.
-----------------------
Faryzeusz skupiony na sobie tak sie modlił: `Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie: zdziercy, niesprawiedliwi, cudzołożnicy, albo jak ten celnik.

adam1210leg napisał:
I nie piszcie mi, że mogę komentarzy nie czytać - Bastion powinien być przyjaznym miejscem. Choć moja dyskusja z Zablokowanym to właściwie błahostka, to odniosłem wrażenie, że w ciągu ostatniego roku ujawniło się sporo (jednym tchem jestem w stanie wymienić z sześciu) użytkowników, którzy regularnie zajmują się przede wszystkim głoszeniem pogardy - do Star Wars, Kathleen Kennedy, Disneya, Riana, różnych Bastionowiczów, innych fanów, nie-fanów itp.
-----------------------
Rianem gardzę i będę gardził-bo jak można szanować czlowieka, który mówi, że w sw powinno być mniej białych facetów a sam jako biały facet pchał się do realizacji kolejnej trylogii. Mówi o man babies ale to on nie może się pogodzić z tym, że ludziom nie podobał się jego film. Ponadto w ramach usprawiedliwienia wymyśla teorie spiskowe na miarę folii aluminiowej chroniącej przed kontrolą umysłów

Co do Kathleen Kennedy. Jako zarzadca Lucasfilmu popełniła tyle błędów, że aż się wierzyć nie chce. Koszulki z napisem "The force is female", błędne decyzje finansowe w Solo, pozwolenie pracownikiem LFu na owacyjne fotografowanie się z kubkami "Fanboy tears", pompowanie Johnsona jakby był drugim Nolanem podczas gdy może konkurowac co najwyżej z Michaelem Bayem (i to tylko w poziomie reżyserii bo Bay nie wymyśla teorii spiskowych i nie plecie bzdur 24 godziny na dobę w internecie)...itp. itd.


adam1210leg napisał:
Dlatego mówię dość.
-----------------------
Jestem ciekawy jak ktoś mógłby odmówić takiemu władczemu tonowi...

Re: Dość

Nie można nikim gardzić.

Re: Dość

Kto nie może ten nie może. Ja zawsze twierdziłem, że szacunku nie można wymusić czy wybłagać, tylko trzeba sobie na niego zaslużyć. "Pan" J zasłużył już parokrotnie na wszystkie `uprzejmości` napisane pod jego adresem.

Re: Dość

Nikim-nie nikim ale Rajankiem? Każdy orze jak może, np Macron.

Re: Dość

I dlatego właśnie atmosfera na Bastionie jest momentami toksyczna niczym atmosfera Venus.

Re: Dość

Teraz na dosłownie wszystko mówi się, że jest toksyczne. Jeśli masz jakiś problem z moja odpowiedzią to sprecyzuj z czym i dlaczego.

Re: Dość

Nie tylko na Bastionie, lecz w całym internecie. Nic z tym nie zrobisz, trzeba olewać i tyle.

Re: Dość

O kim rozmawiacie, bo nie widzę?

Re: Dość

Z mojej strony to ogólne stwierdzenie na wszelkiego rodzaju internetowe społeczności.

Re: Dość

Ogólnie. Evening jak zwykle pesymistycznie. Jednakże w mojej opinii trafiają się w internecie także sympatyczne społeczności.

Re: Dość

Paczę, paczę i już myślałem, że coś oblewacie ... a wy tu jednak o olewaniu - zgadzam się

Re: Dość

Asfo napisał:
toksyczna niczym atmosfera Venus.
-----------------------

Rodzima planeta kobiet podobno. Ciekawe

Re: Dość

Masz złe info. Kobiety są z Ziemi. Mężczyźni o dziwo też.

tak?

Kurcze, musiałem czytać złą poezję i złą prozę

Re: tak?

W tym cały problem. Życie to nie poezja.

to

wiem, ale jednak zoologia, czy botanika to już nauki, a tam female sex to jednak jednak

Re: to

Astrologia zdaje się została jednak usunięta ze zbioru dyscyplin naukowych.

Re: to

O , czyżby drugi temat + 18 nam się szykował ? ...

a

znaczki zostały. Ciekawe

Re: tak?

Niestety są na tym świecie jednak osoby, które nic nie czytały, albo nie zrozumialy co czytały

Re: tak?

Są na tym świecie rzeczy co się fizjologom nie śniły!

Re: Dość

Są dwie zasady opisujace kobiety:
Każda kobieta jest zła.

Re: Dość

Lord Bart napisał:
Rodzima planeta kobiet podobno. Ciekawe
-----------------------
"Nigdy nie staraj się zrozumieć kobiet. Kobiety rozumieją się nawzajem i dlatego się nienawidzą."-Anonim

Re: Dość

macie jeszcze jakieś truizmy z pamiętniczków z międzywojnia, czy już się zlitujecie i skończycie?

Re: Dość

Po co to brać od razu tak osobiście ?!

Re: Dość

Po co miziacie się publicznie?

Re: Dość

for fun ;*

Re: Dość

A w czym Ci to przeszkadza?

Re: Dość

Daj mu buzi i będzie OK

Re: Dość

Powinno być jej-chybq,że Kathi nie jest kobietą

Re: Dość

Według mnie albo jest literówka i powinno być „mi”, albo Jor pisze o sobie w trzeciej osobie. Taka gra słów. 😁

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Styczeń to gorący okres na Bastionie widzę... a za oknem taki mróz

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Bo ja wiem? Nudno raczej, mało banów, nadal nie ma tytułu, nie ma żadnych przecieków z fotkami, nic się nie dzieje.

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Dziś podobno wypada- Najbardziej depresyjny dzień roku. Ludziom z barku światła pewnie nastrój spada. Tak że tego...

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Z braku nie z barku! Głodnemu chleb na myśli

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Coś w tym jest... Dzisiaj myślałam, że już nie wydolę...

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Ja tak mam od początku stycznia. Byle do marca/kwietnia xD

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Ja też, tyle że z zastrzeżeniem raczej bliżej maja/czerwca >_<

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Jako człek światło-ciepłolubny, nie istnieję od mniej-więcej końcówki października do końcówki marca. To dla mnie, jeśli chodzi o samopoczucie czast stracony. Listopad to już masakra totalna jest. Doszło do tego, że ratuję się widoczkami z youtubki, najlepiej z dużą ilością słońca .
Gdybym miał możliwość zasiedlenia się gdzieś na słońcu, to chyba nawet bym się nie zastanawiał

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Dobrze że nie jestem w tym sam Ja jeszcze w listopadzie jaram się górską jesienią ale potem już wszystko siada - samopoczucie, siła, wszystko

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

No wszystko

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

no właśnie niby tak, a jakoś tam po nowym roku co nie wchodzę na Bastion, to w zasadzie scrolluję latesta i wychodzę xD jakoś tak nic dla mnie. Niby aferki, plebiscyty, jakieś rzeczowe dyskusje też się trafią, ale jakoś tak...

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Nie dogodzisz, panie, nie dogodzisz!

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

"Nie wolno się rozpraszać!"

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Ta krypa nigdy nie przedostatnie się przez blokadę!

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Zgadza się myśliwcze.

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Zobaczy pan jeszcze wiele niespodzianek:

( . Y . ) - mynocycki

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Poczekaj jak zacznę NEJ czytać to będziesz codziennie odświeżać, żeby się dowiedzieć co sądzę o Vongach

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

3/10

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Na to czekam! Ale pamiętaj, przed NEJką, trzeba przeczytać dużo innego

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Dlatego na razie napawam się ksiązkami Stackpole`a, Allstona i Zahna, a potem będę musiał przebrnąć przez gorsze pozycje. Ale zobaczymy jak to będzie

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Nie będzie tak źle. Po pierwsze, to literatura Star Wars - a więc nawet w "najcięższych" przypadkach jest napisana lekkim językiem, czyta się to szybko i nie zajmuje dużo życia. Po drugie, obstawiam że czytając taką Planetę Zmierzchu czy Kryształową Gwiazdę (każdy fan powinien choć raz w życiu przeczytać Kryształową Gwiazdę!!!) będziesz miał sporo beki - na zasadzie "co tu się odpie***a, no nie wierzę XD". Warto potraktować te gorsze książki jako ciekawostki.

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Shedao Shai napisał:
a więc nawet w "najcięższych" przypadkach jest napisana lekkim językiem,
-----------------------

To chyba czytałeś streszczenia albo sam nie wiem co XD

No w każdym bądź razie uśmiech zawitał na mej twarzy po przeczytaniu tego co napisałeś XD

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

No chyba mi nie powiesz, że literatura SW to wymagająca literatura, którą się ciężko czyta bo nad co trzecim paragrafem trzeba się pochylić na dłużej żeby go zrozumieć?

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Nie, nie twierdzę że jest wymagająca. Ale są pozycje tak napisane że nie czyta się tego lekko, ba ! trzeba je czytać w zimie gdy skończył się alkohol, a droga do sklepu zasypana XD (a i nie ma czym odśnieżyć)

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Łohoho... To się będzie działo... Może nawet i ja zacznę częściej pisać - dawno już dobrego hejty NEJki nie było na Bastionie

Re: Ostrzeżenia dla userów, cz. 12

Shedao Shai napisał:
co nie wchodzę na Bastion to w zasadzie scrolluję latesta i wychodzę (...). Niby jakieś rzeczowe dyskusje też się trafią, ale jakoś tak...
-----------------------
Też mi to przeszkadza, przydałby się wreszcie jakiś solidny gnój na tym forum

Kathi

Do Szanownej Pani Kathi, coby na przemyślenie wzięła i wyciągnęła wnioski.

Proszę nie przekręcać nicka mojego kolegi Sana Holo!

Re: Kathi

a mogła napisać Sal Solo!

Re: Kathi

Albo Lolo Kolo!

Re: Kathi

O kurde nikt nie złapał

Re: Kathi

no już już. Poprawione. Pora była późna to i literówki się zdarzają.

Re: Kathi

Za późno, poszło w świat.

Re: Kathi

to nie będzie ciasteczek ;<

Re: Kathi

A jeszcze magiczne słowo na `p` bo zabrakło

Re: Kathi

`pogrzało`?

Re: Kathi

Kathi skarbie, błądzic jest rzeczą ludzką, przyznawać do błędów boską. Po co sobie komplikujesz. Przeproś kolegę za przekręcenie nicka i po buziaku i będzie fajnie

Re: Kathi

Czy przekręcenie mojego nicku jest równoznaczne z unieważnieniem ostrzeżenia ?

Re: Kathi

Zrób to co wtedy, jak dostaniesz bana to znaczy że nie.

Re: Kathi

Niestety Mistrz Mateusz ma bana, a bez jego pomocy się nie da :/

Re: Kathi

Na pewno? Może zacznij po prostu gadać o polityce z innym userem.

Re: Kathi

Przecież to nie to samo

Podła moderacja

Jak można tak banować niewinnych userów w biały dzień? I to w obliczu czekającego nas natłoku nowego contentu do hejtowania? To pozbawianie dużej części forum prawa do rozrywki.
Nie ma za co Kathi.
PS. Stała grawitacji zmienia się sinusoidalnie w czasie.

Re: Podła moderacja

A kogo zbanowali, bo nie zauważyłem?

Re: Podła moderacja

Princess?

Re: Podła moderacja

To chyba nie znam, może jest na blackliście.

Re: Podła moderacja

Podobno jakiegoś rolnika z Birmy, ale nie wczytałem się dokładnie o co chodziło, o jakieś święto chyba poszło ? ...

Re: Podła moderacja

Pewnie zabronili mu uprawiać palmy dla oleju i się wkurzył.

Re: Podła moderacja

Darth Ponda napisał:
PS. Stała grawitacji zmienia się sinusoidalnie w czasie.
-----------------------

Tak, a neutrina przekraczają prędkość światła, ale tylko wtedy, kiedy mają dobry dzień i im się chce.

Re: Podła moderacja

Rządamy zniesienia zakazu Pauliego! Elektron też człowiek!

Re: Podła moderacja

Jej już chyba bardziej nie ma niż jest

Re: Podła moderacja

Chyba czas najwyższy powołać Komitet Obrony Księżniczki.

Re: Podła moderacja

Już był, ale obrońcom odechciało się jej bronić.

Choć może znajdą się nowi naiwni

Re: Podła moderacja

Potwierdzam, tak było, Gufi nie zmyśla.

Re: Podła moderacja

Problemem jej obrońców jest to, że księżniczka nie pomaga i często strzela sobie samobója.

Re: Podła moderacja

W sumie nie zauważyłem żeby Princess ostatnimi czasy pieprzyła aż takie głupoty jak zwykle.

Ban raczej niesłuszny, choć z drugiej strony płakać po niej nie będę.

Re: Podła moderacja

Princess po prostu była Princess. Być może coś "specjalnego" przemknęło niezauważalnie poniżej radaru?

Może była niezadowolona z faktu, że nikt nie skomplementował jej zdjęcia? A więc niniejszym to czynię:

PRINCESS JEST WPORZO

Re: Podła moderacja

Tu raczej jest problem tego że Pani K nie lubi Księżniczki.

Mnie też nie lubi ale ja mam przyjaciół i awaryjne konta i mnie nie tknie więc wali baniaczki gdzie może.

Smutne to ale cóz taką mamy pogodę...

Re: Podła moderacja

Wiesz, też myślałem kiedyś że to chodzi o osobiste animozje. Ale teraz widzę, że to raczej chodzi o nielubienie pewnego typu zachowań.

Re: Podła moderacja

Masz rację!

To co proponujesz ? Schlebiać ? Przyliwywać się ?

Re: Podła moderacja

Obrażać ludzi, których nie lubi. To z pewnością da ci u niej duży plus. Halowi w każdym razie dało.

Re: Podła moderacja

Czyli coś w tym stylu ma wplatać w posty:

"Boris to straszna świnia"

Re: Podła moderacja

I have taught you well but you aren`t Kathi supporter yet

Re: Podła moderacja

Coś poidpowiedzcie jak się Kathi przypodobać ?

Re: Podła moderacja

ja jej płacę regularnie 20zł / miesiąc. Jak raz nie zapłaciłem (przejadłem wszystkie pieniądze), to miałem straszne problemy na forum. Dostałem bana bez podania informacji w odpowiednim wątku.

Parafrazując Vinniego Gognitti z Max Payne: "brutalność moderacji".

Re: Podła moderacja

Ja przesłałem raz całusa i mnie groziła wtedy !

Re: Podła moderacja

Dokładnie. Za dużo jest chamstwa w sieci, nie wolno być obojętnym czy też kokietować takich osobników, zwłaszcza że dla nich tydzień to za mało by zrozumieć "trudne" słowa

Re: Podła moderacja

Być może, jednak u Księżniczki jest to momentami szukanie na siłę, więc... Jeśli teraz tym zachowaniem była chęć zwrócenia na siebie uwagi przez Princess to pytanie czy wyszło. Moim zdaniem nie. Userzy już wiedzą czego się spodziewać i zwyczajnie olewają jej twórczość. Po jej powrocie nie doszło (jeszcze) do żadnej gownoburzy, a nie pisała wyłącznie treści prowokacyjnych. Gdyby się wywiązała drama to co innego.

Re: Podła moderacja

Składam to na karb mojej słabującej ze starości pamięci, że nie umiem sobie przypomnieć CO dokładnie walnęła po powrocie, ale u mnie jest skreślona.

Re: Podła moderacja

Boris tBD napisał:
Mnie też nie lubi ale ja mam przyjaciół i awaryjne konta i mnie nie tknie
-----------------------

Prawie mnie zachęciłeś do powrotu na forum. Mógłbym znowu przeglądać Twoje stare posty i je randomowo kasować

Re: Podła moderacja

Skasuj coś u Shedao bo mnie dopędza.

Re: Podła moderacja

Nie skasuj Broisowi tej świni niemytej !*

*ale zapunktowałem u Kathi i teraz nasza przyjacioły :*

Re: Podła moderacja

Boris tBD napisał:
Skasuj coś u Shedao bo mnie dopędza.
-----------------------

Niestety, ale Shedao nie ma przyjaciół i awaryjnych kont, więc nie mogę nic zrobić

Re: Podła moderacja

Halcyon napisał:
Boris tBD napisał:
Skasuj coś u Shedao bo mnie dopędza.
-----------------------

Niestety, ale Shedao nie ma przyjaciół

-----------------------

sama prawda!!!

Re: Podła moderacja

W tym jego siła ! W samotności, odalienowaniu i cierpieniu !

Re: Podła moderacja

Niedługo będziesz miał więcej czasu, to zawsze możesz wrócić do takiej rozrywki

Re: Podła moderacja

Brzmi zachęcająco. Nie mogę się już doczekać

Re: Podła moderacja

Chciałbym się umieć tak podlizywać Moderacji jak Ty ?

WOW naprawdę szacun !

Re: Podła moderacja

...ale wiesz że formalnie Hal dalej moderuje?

Re: Podła moderacja

Boris tBD napisał:
Chciałbym się umieć tak podlizywać Moderacji jak Ty ?

WOW naprawdę szacun !

-----------------------

Ale podlizywanie się samemu sobie nie jest wcale takie ciężkie

Re: Podła moderacja

Tym bardziej jest to lewel hard. Skil hajg lewel.

Uczyć się od najlepszych będę !

Re: Podła moderacja

Zależy co sobie podlizujesz

Ja tam na tenczas mam zerowe doświadczenie w tym temacie

Re: Podła moderacja

Boris tBD napisał:
Zależy co sobie podlizujesz

Ja tam na tenczas mam zerowe doświadczenie w tym temacie

-----------------------

No to zalecam ciężki trening. W końcu trening czyni mistrza

A jeśli chodzi o pytanie "co" to najlepszą siła jest kreatywność

Re: Podła moderacja

Jeżeli będzie ciężki ale dający satysfakcję i przyjemność to można to rozważyć

Re: Podła moderacja

Uwolnij Barabasza !!

Re: Podła moderacja

Jak tam nabijanie postów i rozkręcanie chryi? Dobrze? To się cieszę

Re: Podła moderacja

I po co te złośliwości?

Re: Podła moderacja

Nie wiem co złośliwego jest w zwykłym stwierdzeniu faktu

Re: Podła moderacja

No dobra cofam. Mój błąd.

Ale trochę teraz to małostkowo brzmi - ta nasza wymiana postów.

Problemem jest cynizm

Bo jak inaczej nazwać fakt, że mnie się banuje za "wulgarne zainteresowanie cudzymi częściami ciała" skoro nigdy takie zachowanie nie miało miejsca. Mało tego posty Hala, który to usilnie próbował mnie sprowokować rzucając teksty: "Pocałuj mnie w dupę", "Załóż sukienkę" , "Starasz się mnie kokietować"-(tu wytknąłem mu nieznajomość tego pojęcia) zostały usunięte a szczęśliwa 9000 nie dostaje nawet ostrzeżenia.

Jeśli są zasady powinny dotyczyć wszystkich a skoro Kathi banuje już według swojego uznania to nie powinna silić się na objektywność i usuwać e-maili jak pewna pani polityk. Kto rządzi twardą ręką to nie powinien się tłumaczyć. Bo tlumaczenie sprawia że takie zachowanie staje się tak żałosne że aż śmieszne. Ponadto przynosi tej stronie jeszcze gorszą opinię-ale tym już się chyba nikt nie przejmuje.

Re: Problemem jest cynizm

Jak już cytujesz, to rób to dokładnie... HAL 9000 napisał do Ciebie "możesz mnie w ramach przeprosin pocałować". "Gdzie" to już sobie sam dodałeś;p Widać głodnemu chleb na myśli
"Już nie przesadzaj z tą kokieterią" i "Jak tak bardzo chcesz możesz założyć sukienkę" pokazuje tylko jak niewiele Ci trzeba by dać się sprowokować ;/
"Wulgarne zainteresowanie cudzymi częściami ciała" odnosi się do Twojego postu z phimosis, ale pewnie o tym wiesz, po prostu jesteś mistrzem w ignorowaniu niewygodnych faktów ;p

Podsumowując ban jak najbardziej słuszny

Re: Problemem jest cynizm

No muszę się wtrącić, bo o ile ban Zablokowanemu się należał bez dwóch zdań (i to zdobyty na własne życzenie), o tyle z drugiej strony była prowokacja, a za prowokowanie bez wulgaryzmów Kathi też niedawno dała bana. Możemy się spierać o poziom prowokacji, ale nadal prowokacją będzie. A ta, jak i odpowiedzi na nią były lotów niskich, pomijając bekowość. Dlatego to ostrzeżenie byłoby słuszne.

Re: Problemem jest cynizm

Jako osoba która oberwała ostrzeżeniem przy jednym z banów Princess zauważę tylko że każdemu odmierza się z uwzględnieniem wcześniejszych małych kamyczków.

Re: Problemem jest cynizm

Nie wiem, czy tak jest faktycznie. To chyba indywidualnie każdy moderator sobie ustala czy komuś dać od razu bana czy tylko ostrzec.

Re: Problemem jest cynizm

Znaczy ja mówię w imieniu własnym, a nie jako usta moderacji, ale jak ktoś sobie grabi po kawałeczku, to zapewne nie pozostaje to bez wpływu na reakcję kiedy odwali coś większego.

Facepalm

Ty dałeś za prowokowanie, nie Kathi, dobrze, że po napisaniu sprawdziłam..... Niemniej podtrzymuję to, co wyżej.

Re: Facepalm

Prowokacja prowokacji nie jest równa... gdybym to ja oceniał tę sytuację to raczej też nie wpisywałbym ostrzeżenia w Czerwonym Temacie...
Mimo wszystko jest pewna "drobna" różnica kiedy użytkownik słynący m.in. z rozdawania serduszek i ogólnego szerzenia miłości (głównie do filmów SW;p ) w odpowiedzi na zaczepkę rzuca "możesz mnie pocałować", a grupą użytkowników którzy niesprowokowani dla tzw. beki tworzą tematy w stylu "Zbrodnie Anakina S." ;p

Re: Facepalm

Ok, ja to po prostu widzę inaczej.

Re: Facepalm

Lord Budziol napisał:
Mimo wszystko jest pewna "drobna" różnica kiedy użytkownik słynący m.in. z rozdawania serduszek i ogólnego szerzenia miłości (głównie do filmów SW;p ) w odpowiedzi na zaczepkę rzuca "możesz mnie pocałować", a grupą użytkowników którzy niesprowokowani dla tzw. beki tworzą tematy w stylu "Zbrodnie Anakina S." ;p
-----------------------
I tym samym przyznałeś wlaśnie rację odnośnie cynizmu administracji.

Nie sądziłem, że kiedyś aż tak pięknie się wyłożysz na własnej manipulacji.
https://i.pinimg.com/originals/f3/12/f9/f312f9aa702b2c3d1599a8753fa8d70c.jpg

Re: Facepalm

Ale trolle będą udawać że przecinki się zgadzają więc robiły tylko "to samo co inni". Jak dzieci...

Re: Facepalm

Dzieci często zauważają rzeczy, których nie potrafią dostrzec ci "dorośli". Yoda przecież powiedział:
Truly wonderful the mind of the child is.

Re: Facepalm

A propos trolli - masz kolejnego fana xD

Re: Facepalm

Zauważyłem

Re: Problemem jest cynizm

Imperatorka tak się mnie obawia, że musiała aż wyslać swojego najlepszego manipulatora. Kabaret


Lord Budziol napisał:
Jak już cytujesz, to rób to dokładnie... HAL 9000 napisał do Ciebie "możesz mnie w ramach przeprosin pocałować". "Gdzie" to już sobie sam dodałeś;p Widać głodnemu chleb na myśli
-----------------------
To było w usuniętych komentarzach. Oczywiście teraz można grać śmieszka z zabawnymi buźkami gdy wszystko jest już usunięte, co nie?

Lord Budziol napisał:
"Już nie przesadzaj z tą kokieterią" i "Jak tak bardzo chcesz możesz założyć sukienkę" pokazuje tylko jak niewiele Ci trzeba by dać się sprowokować ;/
-----------------------
Po pierwsze to nie ma dowodów, że dałem się sprowokować Po drugie ja za stulejarza dostaję bana a Hal nie doataje nawet ostrzeżenia z komentarze o sukience i to nie jest cynizm. Skończ waść to sobie choć wstydu oszczędzisz


Lord Budziol napisał:
"Wulgarne zainteresowanie cudzymi częściami ciała" odnosi się do Twojego postu z phimosis, ale pewnie o tym wiesz, po prostu jesteś mistrzem w ignorowaniu niewygodnych faktów ;p
-----------------------
Chodziło mi o typ czlowieka niezwiązany z budową ciała.

https://f23.fandom.com/wiki/Stulejarz

Następnym razem dam odnośnik z wyjaśnieniem trudnych pojęć.


Lord Budziol napisał:
Podsumowując ban jak najbardziej słuszny
-----------------------
Widzę, że uzewnętrzniasz swojego wewnętrznego Kenobiego

https://youtu.be/pSOBeD1GC_Y

Re: Problemem jest cynizm

W Moderacji nic nie ginie;p Screeny są, ale nie po to usuwano tą niskich lotów pyskówkę by ją teraz wklejać ponownie;p
Chodziło Ci o obrażenie innego użytkownika. Użyłeś niewybrednych epitetów + pojęcia mającego więcej niż jedno znaczenie. To że Kathi pisząc post informujący o banie użyła tego zabawniejszego w tym kontekście znaczenia kompletnie nic tutaj nie zmienia;p

Ok, ponarzekałeś sobie jak to niesprawiedliwie dostałeś bana za niewinność to można skończyć offtop. Nie chcemy przecież żeby przytrafił się kolejny

Re: Problemem jest cynizm

Lord Budziol napisał:
W Moderacji nic nie ginie;p Screeny są, ale nie po to usuwano tą niskich lotów pyskówkę by ją teraz wklejać ponownie;p
-----------------------
Taa screeny są w czarnej teczce Powiedz mi, nie masz może nazwiska Tymiński? Bo to by wiele wyjaśniło

Lord Budziol napisał:
pojęcia mającego więcej niż jedno znaczenie.
-----------------------
Przepraszam, że używam niejednoznacznych pojęć towarzyszu Budziol Objecuje zmienić swoje postępowanie tak żeby nie przynosić więcej trudności organom ścigania

Lord Budziol napisał:
Ok, ponarzekałeś sobie jak to niesprawiedliwie dostałeś bana za niewinność to można skończyć offtop. Nie chcemy przecież żeby przytrafił się kolejny
-----------------------
Nie narzekam na to, że dostalem bana. Narzekam na to, że taki Hal może nagminnie prowokować i nie dostaje nawet ostrzeżenia.

A co do ostatniego zdania. W temacie w którym jest chyba kilkadziesiąt komentarzy narzekających na administrację straszysz mnie banem?

Ty chcesz pomóc udowodnić mi cynizm moderacji czy jak? Dziękuje za pomoc

Re: Problemem jest cynizm

Twoja rozmowa z HALem to było mniej więcej coś takiego: https://youtu.be/-FQIqIiABoU?t=25
Żeby było dla Ciebie jasne, HAL jest tutaj Opanią;p Nie dziw się więc że bana dostałeś tylko Ty;p
I jakie straszenie banem?;p Mówię tylko że nie chcę (i zakładam że Ty pewnie też) by przytrafił się kolejny;p W końcu narzekanie to jedno, a tak częste u Ciebie zapętlanie się i powtarzanie w kółko tego samego to całkiem coś innego;p

Re: Problemem jest cynizm

Lord Budziol napisał:
Twoja rozmowa z HALem to było mniej więcej coś takiego: https://youtu.be/-FQIqIiABoU?t=25
Żeby było dla Ciebie jasne, HAL jest tutaj Opanią;p Nie dziw się więc że bana dostałeś tylko Ty;p

-----------------------
Używanie starej komedii jako argumentu. To już się robi smutne. Jak brakuje tobie słów to kup sobie jakiś slownik, może encyklopedię...na początek polecam tę z obrazkami


Lord Budziol napisał:
T I jakie straszenie banem?;p Mówię tylko że nie chcę (i zakładam że Ty pewnie też) by przytrafił się kolejny;p
-----------------------
Myslisz, że całe to forum jest pełne idiotów, którzy nie potrafią odczytać tak marnie zawoalowanej groźby? Czy tylko chcesz mnie wkurzyć gadajac do mnie jak do skonczonego idioty?


Lord Budziol napisał:
W końcu narzekanie to jedno, a tak częste u Ciebie zapętlanie się i powtarzanie w kółko tego samego to całkiem coś innego;p
-----------------------
Tak, tak w końcu zarzuty na moderację nie sa zawsze takie same. Masz:
https://images.obi.pl/product/PL/1500x1500/137543_1.jpg

Tak się wkopujesz, że możesz użyć tego. Ręce choć oszczędzisz💜

Re: Problemem jest cynizm

Tak, masz rację brak mi już na Ciebie słów;p Niestety tutaj żaden słownik nie pomoże;p
Komedia stara, bo takie akcje jak Twoja to nic nowego i są starsze od internetu;p

Przepraszam jeśli uraziłem Cię pisząc do Ciebie jak do skończonego idioty... Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko że jak ktoś nonstop upiera się że 2+2=3 to można zapomnieć że to trolling i pomyśleć że ktoś serio w to wierzy...

Tak, zarzuty wobec Moderacji zawsze są takie samy - ban był za niewinność, innych nie rozdajemy;p

Z mojej strony to już eot, bo nawet karmienie trolla w końcu się nudzi Pozdrawiam

Re: Problemem jest cynizm

Pamiętaj, że sam też dostawałeś bany i miałeś potem ból d*** na kantynie i pisałeś wiadomości przez Staniaka i Pondę. Jesteś pięknym przykładem hipokryzji.

Re: Problemem jest cynizm

"Trochę" przesadzone określenie, ale tak, mój (i Twój bo przecież za każdym razem byłeś banowany razem ze mną;p ) ban też był wtedy za niewinność;p Nie widzę więc tu hipokryzji;p

Re: Problemem jest cynizm

XD

Piett, to Ty? xD

Re: Problemem jest cynizm

Re: Problemem jest cynizm

Nie to, że się czepiam, ale chyba nie zrozumiałeś, że HAL po prostu pięknie cię wkręcił. Udowadniając przy tym, jak bardzo bierzesz wszystko emocjonalnie, i jak komentarze traktujesz bardzo "do siebie". A przecież to była zwykła beka. To było widać, forumowicze to widzieli, i zapewne Moderacja też - bo to wilki som 😜.

Dostałeś bana chyba tygodniowego, a mimo to, i tak powracasz do tamtych postów, o których i tak już nikt nie pamięta i ma je głęboko gdzieś.
Zakładem, że gdyby nawet byłby to i ban miesięczny, to i tak byś odkopał stare wątki.
Zupełnie to niepotrzebne, niczemu nie służy, oprócz zapewne jakiejś tam Twojej satysfakcji, że Twoje na wierzchu. Marne to jednak pocieszenie, bo domyślam się, że forumwicze mają na to po prostu wywalone.

Spokoju życzę☺

Re: Problemem jest cynizm

Zgłaszam wotum, nie jestem żadną imperatorką. Imperatorką jest Chewie. Ja mogę robić ewentualnie za carycę, tak z racji imienia jak i pochodzenia oraz usposobienia.

Ci dzisiejsi userzy, zero wiedzy o historii Bastionu.

EDIT: Muszę to napisać - nie ma znaku równości między noszeniem sukienki a nazywaniem kogoś stulejarzem. W noszeniu sukienki nie ma nic obraźliwego (vide David Bowie).

Re: Problemem jest cynizm

Problemem nie jest cynizm, a małostkowość bez granic.

Re: Problemem jest cynizm

Ludwiś, kocham cię bezgranicznie <3

Re: Problemem jest cynizm

Envizm level hard

Re: Problemem jest cynizm

Kathi Langley napisał:
W noszeniu sukienki nie ma nic obraźliwego (vide David Bowie).
-----------------------

Billy Porter lubi to!

Re: Problemem jest cynizm

O caryco, ja bym tych krzykaczy wokół Kremla nago puścił, a nie historii uczył. Trochę mrozu nikomu jeszcze nie zaszkodziło

Re: Problemem jest cynizm

żeby jeszcze był mróz :/

Re: Problemem jest cynizm

Kathi Langley napisał:
W noszeniu sukienki nie ma nic obraźliwego (vide David Bowie).
-----------------------
Ten człowiek nie mógł się zdecydować jakiej jest orientacji...

Re: Problemem jest cynizm

I jest to problem bo...?

Re: Problemem jest cynizm

Nie nazwałbym tego problemem. To po prostu wyjaśnia czemu nie przeszkadzało mu noszenie sukienek

Re: Problemem jest cynizm

Zablokowany napisał:
Ten człowiek nie mógł się zdecydować jakiej jest orientacji...[/cytat]
------------------------
To chyba nie twój problem, a jego.

Re: Problemem jest cynizm

Są tacy którzy niby są zdecydowani, ale jakby niepewni...
W końcu wystarczy że głównym bohaterem filmu jest dziewczyna i już w jakiś sposób jest to zagrożenie dla ich "męskości";p

Re: Problemem jest cynizm

Lord Budziol napisał:
W końcu wystarczy że głównym bohaterem filmu jest dziewczyna i już w jakiś sposób jest to zagrożenie dla ich "męskości";p
-----------------------
Ciekaw jestem którzy to skoro grupa nie została zdefiniowana. Być może znajdują się w niej także osoby, którym nie podoba się taka Rey, Rose i Holdo ponieważ są to złe postaci nie ważne czy byłby grane przez kobietę, faceta czy mojego chomika.

Na koniec chciałbym tylko dodać jak bardzo bawią mnie takie zarzuty w stosunku do fanów sw, gdzie już od samego istnienia była silna postać kobieca-Leia. Potem przyszła Mon Mothma, Mara Jade, Padme (z TPM) czy Kreia, której lekcje są wciaż analizowane przez fanów. No ale tak wszystkiemu winny jest segzizm

Re: Problemem jest cynizm

Naprawdę ktoś na poważnie dyskutuje z tym płatnym partyjnym trollem? Przecież już w 2016 roku Zablokowany udowodnił że jest na Bastionie tylko dlatego, że PiS mu płaci za jego posty, co można zauważyć po jego profilu i dotychczasowych wpisach.

Aż nie wierzę, że taki offtop urósł w tym słynnym temacie z powodu tego płatnego trolla. Choć w sumie ten temat, w swojej kolejnej już odsłonie, widział już nie takie historie

Re: Problemem jest cynizm

Vergesso napisał:
Naprawdę ktoś na poważnie dyskutuje z tym płatnym partyjnym trollem? Przecież już w 2016 roku...
-----------------------
Ty naprawdę nie możesz oddzielić polityki od jakiejkolwiek dyskusji choć jeden raz? Kiedy ja napisałem coś pozytywnego czy też negatywnego na temat jakiejkolwiek partii? W 2016 czy 17?

Ty już w tym roku nazwaleś osoby po innej stronie kompasu politycznego "debilami i oszołomami". Po tym wszystkim mnie oskrażasz o bycie politycznym trollem? No ale temat o hipokryzji więc jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą

Re: Problemem jest cynizm

Zamiast się kłócić, kasą byś się podzielił, no

Re: Problemem jest cynizm

Jak przestanę się kłócić to nie będę miał kasy A jak nie będę miał kasy to nie będę miał się czym dzielić

Re: Problemem jest cynizm

Czyli tłumacząc z "zablokowanego" na nasze - doskonale wiesz że mam rację, tylko boisz się do tego przyznać

Re: Problemem jest cynizm

czyli jak za każdym razem.

Verg, zostaw go, to nie ma sensu

Re: Problemem jest cynizm

Hahahahahahahahahahahahaha Nie sadziłem, że jeszcze coś jest w stanie mnie tak rozbawić :`)

Re: Problemem jest cynizm

Kathi Langley napisał:
Verg, zostaw go, to nie ma sensu
-----------------------
https://i.kym-cdn.com/photos/images/facebook/000/844/770/e9d.jpg

Już bastionowa księżniczka zrobiłaby lepszego "bait"a

Re: Problemem jest cynizm

Zablokowany napisał:
[...] jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą
-----------------------

Otóż to, drogi Zablokowany, otóż to

Re: Problemem jest cynizm

To miło, że choć raz przyznajesz mi rację mój niskobudżetowy przyjacielu

Re: Problemem jest cynizm

Gdyby Chewie zaglądała tu częściej można by ją obalić i przywrócić, stare, dobre czasy.

Re: Problemem jest cynizm

Wszyscy popełniają zasadniczy błąd, mianowicie wchodzenie w jakąkolwiek polemikę z użytkownikiem Zablokowany xD

Kiedy się w końcu nauczycie

...że moderacja nie jest, i nigdy nie była, doskonała? Że owszem, były i będą sytuacje, kiedy obiektywnie można by stwierdzić, iż moderator postąpił nie fair, jednego potraktował ulgowo (bo go np. lubi, bądź też ten ktoś oprócz robienia burd wnosi też coś wartościowego na forum), a drugiego z buta za to samo przewinienie (bo go np. nie lubi, bądź analogicznie jest to osoba, która nic poza rozpier**lem nie wnosi)? Tak było od zawsze, a przynajmniej odkąd ja tu jestem. I będzie tak nadal.

Bo to jest, kur*a, Bastion Deal with it.

A moderator też człowiek. Choćby nie wiem, jak się starał być obiektywny, to jednak czasem może mu nie wyjść. I spoko.

Jak się nie podoba, to wiecie gdzie są drzwi. Nikt nikogo tu siłą nie trzyma. Ale też jakoś dziwnym trafem najbardziej o niesprawiedliwości jęczą ci, którzy poza robieniem bydła wiele pożytecznego nie wnoszą. Cóż za zbieg okoliczności.

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

No i tak jest nie tylko na Bastionie, także ten...no żadna nowość

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

Gunfan napisał:
[...] Ale też jakoś dziwnym trafem najbardziej o niesprawiedliwości jęczą ci, którzy poza robieniem bydła wiele pożytecznego nie wnoszą. Cóż za zbieg okoliczności.
-----------------------

Dindu nuffin! He a good boi!

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

Gunfan napisał:
Ale też jakoś dziwnym trafem najbardziej o niesprawiedliwości jęczą ci, którzy poza robieniem bydła wiele pożytecznego nie wnoszą. Cóż za zbieg okoliczności.
-----------------------
To robienie bydła jest czymś pożytecznym? Powiesz mi jeszcze co pożytecznego da się zrobić na tej stronie?

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

Do kerej będzie SŚFSW ?

SŚFSW

Ja się zbieram po 19, ale ludki siedzo potem dalej. W sumie nie wiem do której, pewnie zależy jak dobrze się bawią

Re: SŚFSW

Będę z Otasem poruszał temat. My jakoś o 12 jesteśmy na PKPcu ale plan mamy nie ukrywam dość obłożony.

Bo to w teraz tą sb ?

Re: SŚFSW

Tajest, w tą. Otasowi się nie chce jeździć na ślunskie zazwyczaj, ale skoro będziecie się bujać po Kato, to wpadajcie

Re: SŚFSW

Będziemy spożywać XD

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

Gunfan napisał:
Ale też jakoś dziwnym trafem najbardziej o niesprawiedliwości jęczą ci, którzy poza robieniem bydła wiele pożytecznego nie wnoszą. Cóż za zbieg okoliczności.
-----------------------

Jak powiedziałeś, to właśnie Bastion

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

Gunfan napisał:
Jak się nie podoba, to wiecie gdzie są drzwi. Nikt nikogo tu siłą nie trzyma. Ale też jakoś dziwnym trafem najbardziej o niesprawiedliwości jęczą ci, którzy poza robieniem bydła wiele pożytecznego nie wnoszą. Cóż za zbieg okoliczności.
-----------------------

Up. Ciągle tu widzę jakichś krzykaczy, którzy nie wnoszą nic ciekawego, poza notorycznymi chamskimi odzywkami, przerzucaniem się błotem i robieniem chlewu. Serio, jesteśmy na forum o SW, a tu niektórzy by mogli, to by się po mordach lali.

Szesnasty rok mi leci na tym forum. Moderatorów przeżyłem wielu i też mi się parę banów zdarzyło wyłapać. Zawsze wiedziałem, że przesadziłem albo zrobiłem coś z premedytacją. Więc dajcie sobie spokój z jakimś pierdololo, tylko wrzućcie na luz.

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

-Up. Ciągle tu widzę jakichś krzykaczy, którzy nie wnoszą nic ciekawego, poza notorycznymi chamskimi odzywkami, przerzucaniem się błotem i robieniem chlewu. Serio, jesteśmy na forum o SW, a tu niektórzy by mogli, to by się po mordach lali.

Właśnie. Już dawno powinieneś dostać bana.

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

Przecież dostałem

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

Jednak nie podoba mi się twój nowy nick. Powinieneś dostać kolejnego.

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

Nicka?

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

Bana(na).

Re: Kiedy się w końcu nauczycie

Banana dla mnie, nicka i bana dla niego.

Backup plan

Jeśli dostanę stealth bana pamiętajcie, że jestem niewinny, umyłem od tego ręce, działałem dla dobra Bastionu a moderacja to zuo!

Re: Backup plan

+1

Re: Backup plan

Już Ci się skończył poprzedni?
Kiedy wróciłeś?
Opowiadaj.

Re: Backup plan

Oficjalnie nigdy nie było żadnego bana, tylko same banany.
Kiedy wróciłem? Lepsze pytanie: kiedy odszedłem?
O wszystkim będziesz mógł przeczytać w mojej autobiografii spisanej przez Claudię Gray.

Re: Backup plan

Nie czytam książek bo czytanie niszczy wzrok

Wielkanoc

Jutro święta, więc powinna być jakaś amnestia dla zbanowanych.

Lubsok

LOL xDD

Re: Lubsok

Ale za co ?, przegapiłem coś ?

Re: Lubsok

Za sex. Czy też sexizm. Coś w tym stylu.

Re: Lubsok

No proszę, chwila nieuwagi i można z lekka wdepnąć. A już myślałem, że bany zniknęły bezpowrotnie

Re: Lubsok

Jako ktoś, komu ostatnio dwa razy rzucono w oczy, że nie nadaję się do pracy bo jestem kobietą - w pełni popieram.

Re: Lubsok

A właśnie myślałem żeby sprawdzić czy są jakieś aktywne bany, ale nawet Princess po zakończeniu bana chyba jeszcze* się nie pojawiła

*choć w sumie ja nie zauważę jej obecności, więc może się jednak pojawiła

Re: Lubsok

Coś o następczyni KK? Zostało wycięte?

Bastion nigdy się nie zmienia

w pewnym sensie, nie mówię o wersjach, kolorach itp.

Gdy tylko nadchodzi ban, czasem też ostrzeżenie, ale jednak ban, to co podnieca tłum oczekujący egzekucji z sarlakiem, wystarczy parę minut i już po chwili słychać... LOL, XD, beka, słusznie, niesłusznie, kij z tym, MACIE SCREENY? Coś przegapiłem? Dajcie mięso, flaki, krew...

Bez względu na to kto jaki ma tutaj staż. I jak fascynujące jest, że "młodzi" tak szybko nasiąkają tą... "kulturą" rzezi.


https://media1.tenor.com/images/f0a150cb643ab8e32bb882ac26e7fa08/tenor.gif
taki

Bastion slasher

Re: Bastion nigdy się nie zmienia

Bart, akurat w tym przypadku średnio trafiłeś. Ja tylko zacytowałem jego ostatni post:
https://star-wars.pl/Forum/Temat/23320#757158

Re: Bastion nigdy się nie zmienia

Po Twoim poście widzę, że na Fb nie przetrwałbyś nawet pół godziny Ciesz się, że B. jest tylko taki, a nie gorszy.

Poza tym za tzw. "naszych" czasów był nieoficjalny konkurs wśród młodzieży pt. "kto zdobędzie więcej banów". Wydaje mi się, że społeczność bastionowa nie przystaje do Twoich wysokich standardów

Marudzisz.

ale ja to

napisałem w formie radosnej. To że sam nie biorę w tym udziału, czy w ogóle uważam, że ten temat nie powinien mieć miejsca, jak na większości forów...

Moje standardy odnośnie netowych społeczności i w ogóle Sieci nie są wcale wysokie, ale masz rację - twarzoksiążki nie mam, żyję z tym, wbrew opiniom niektórych i cieszę się przyzwoitym zdrowiem. Bez krwistej diety

Re: Bastion nigdy się nie zmienia

Nie marudzi tylko jęczy

HAL 9000 i jego seksizm

Przede wszystkim podziękowania dla moderacji - tutaj brawa dla Budziola - za szybkie zajęcie się sprawą lubsokowego seksistowskiego wpisu Niezależnie od tego, czy Lubsokowi chodziło tylko o uderzenie w Disneya i nowe SW, czy jednak nie tylko - jego wpis był iście kretyński.

Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę, że nie tylko Lubsok wyskoczył z powyższym wpisem, ale identyczny miał również HAL 9000:
http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/23593#757073

Re: HAL 9000 i jego seksizm

Lubsok dostał bana za LOL xDDD. Nie dajcie się zwieść oficjalnej notce Budziola.

Vergesso i jego seksizm

Chciałbym zauważyć że Vergesso źle ocenia nowe filmy SW, a przecież wiemy kto jest szefem Lucasfilmu i wszelką krytykę nowych filmów SW należy ocenić jednoznacznie - seksizm.

Try harder

jw.

Re: HAL 9000 i jego seksizm

Przyznaję się do winy

Baby powinny w kuchni siedzieć!
Powinny w kuchni siedzieć i patrzeć jak chłop gotuje

Moim zdaniem pan Stasio powiedział wszystko w tym temacie

Re: Moim zdaniem pan Stasio powiedział wszystko w tym temacie

Dobre, dobre !, ale jeszcze bardziej krawatem mnie rozwalił

PW

Też dostałem PW od YodyZgredka, nie było tam nic nadzwyczajnego, u innych pewnie też. A tu ban. LOL

Re: PW

Emotki, link do YT i muehuehue x5... A myślałem, że tylko mnie spamował XD

Re: PW

Mi nie.

Patrzcie!

https://star-wars.pl/Forum/Temat/3180#758974
Zarejestrował się chyba tylko po to, by napisać bezsensowny komenatrz w czerwonym dziale!

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.