TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Spin-offy ze spoilerami

Solo - Cameo i co dalej?

Lord Budziol 2018-05-25 14:23:44

Lord Budziol

avek

Rejestracja: 2011-02-12

Ostatnia wizyta: 2021-09-18

Skąd: Imperial City

Kto filmu jeszcze nie oglądał, lepiej niech nie czyta;p Będą Spoilery!

Pod koniec filmu dowiadujemy się że zgodnie z twierdzeniem Qui-Gona zawsze znajdzie się większa ryba i za wszystkim stoi początek spoilera Maul koniec spoilera
To co na dzień dzisiejszy najbardziej mnie interesuje, to to czy ów jegomość działał na własną rękę czy też był tylko narzędziem kogoś potężniejszego... no i oczywiście w jaki sposób nastąpi jego kolejny nieuchronny upadek;p

Akcja Solo rozgrywa się ok. dekady po TCW i ok. dekady przed Rebels. Kiedy ostatni raz widzieliśmy naszego "bohatera" w TCW ten błagał o litość swojego poprzedniego szefa co mogło sugerować że jego małe, mozolnie budowane imperium świata przestępczego jest zagrożone. W Rebels natomiast ów "crime lord" jest już ewidentnie bezrobotny, bez zasobów, żyjącymi jedynie chęcią zemsty na byłym pracodawcy (i pewnym pracowniku konkurencyjnej firmy przez którego przestał być ulubieńcem szefa;p) którego obwinia za wszystkie swoje niepowodzenia. Pomiędzy tymi obiema skrajnościami mamy Solo, w którym nasz "bohater" znowu włada podziemiem. I teraz mamy 2 możliwości:

1. początek spoilera Maul koniec spoilera w jakiś magiczny sposób wyrwał się spod władzy Imperatora i odbudował swoje dawne przestępcze mini-imperium i działa na własną rękę.

2. początek spoilera Maul koniec spoilera jest tylko narzędziem w rękach Imperatora, który chce kontrolować również przestępczy półświatek, mający już jakieś wpływy na bardzo wielu planetach, a przynajmniej do czasu aż Imperium będzie na tyle silne że samo będzie mogło zapanować nad calutką galaktyką...

Osobiście z wiadomych względów jestem za opcją nr 2

I teraz druga sprawa - w jaki sposób nasz crime lord skończył tak jak w Rebelsach? Tutaj widzę 3 możliwości:
a) zdetronizowany jako król podziemia przez konkurencję, najlepiej pasuje tu Jabba the Hutt
b) usunięty przez Imperium jako zbędny
c) mix powyższych, np. jakiś spisek Jabby by zaangażować w to Imperium, które jak wiemy faworyzuje silniejszych

Najlepiej pasowałaby mi opcja b) lub c), a to dlatego że mogłaby być świetnym pretekstem do pojedynku początek spoilera Maul koniec spoilera vs Vader który bardzo chętnie bym zobaczył

Solo ma otwarte zakończenie, oprócz sequela chodzą również słuchy o filmach o Lando, Fettcie i Kenobim. I o ile Kenobiego bym do tego nie mieszał, jego historia z ww. jegomościem jest bardzo dobrze zrobiona w Rebels a nie ma sensu się powtarzać, o tyle z pozostałymi bohaterami z chęcią obejrzałbym jeszcze z 2-3 filmy o półświatku SW które przeplatałyby się ze sobą z początek spoilera Maulem koniec spoilera budowanym na głównego złego niczym Thanos w MCU które ostatecznie doprowadziłoby do epickiego finału w którym Vader przyniósłby pokój, wolność, sprawiedliwość i bezpieczeństwo dla Imperium

Ktoś ma inne pomysły?;p

LINK
 • Re: Solo - Cameo i co dalej?

  Lubsok 2018-05-25 14:31:33

  Lubsok

  avek

  Rejestracja: 2012-03-10

  Ostatnia wizyta: 2021-08-30

  Skąd: Białystok

  Widzę, że nie czytałeś komiksów osadzonych po odcinku Lawless.

  LINK
 • Re: Solo - Cameo i co dalej?

  Mossar 2018-05-25 14:32:53

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2021-09-20

  Skąd:

  Pomyślałem sobie o tym samym - tzn. chodzi mi o ostatnie spostrzeżenie. Widzę, że niektórzy traktują to cameo jako niepotrzebny fan service. Tylko, że właśnie to, moim zdaniem, nie jest tak. Jestem 100% pewny, że to cameo będzie miało swoje następstwa. Nie sądzę, że będzie nim film pt. początek spoilera Maul: A Star Wars Story koniec spoilera. Raczej celowałbym w nazwę bardziej zbliżoną do tytułu "Rogue One", czyli może coś związane z bounty hunterami, może coś związanego kartelem Huttów. A może rzeczywiście taki spin-off dotyczyć będzie tej postaci, ale będzie to podane w trochę innym sosie.

  Jak on się znalazł w takiej sytuacji? Myślę, że jednak uciekł w jakiś sposób Palpatine`owi i zaczął kręcić "biznes" po swojemu. Poza motywem zarobkowym widzę tu raczej cheć zemsty. Tylko tym razem nie na Kenobim, tylko na samym Imperium, a nawet bardziej na Sidiousie i Vaderze. I rzeczywiście, pojedynek Vader vs Maul to jest to co chcę zobaczyć w kinie. Ja wiem, że fabularnie nie byłoby to zbyt dojrzałe, ale brakuje mi takiego soczystego napierdzielania.

  LINK
  • Re: Solo - Cameo i co dalej?

   Burzol 2018-05-25 15:30:54

   Burzol

   avek

   Rejestracja: 2003-10-14

   Ostatnia wizyta: 2021-09-20

   Skąd: Poznań

   Tak, zgadzam się, że to nie jest bzdurne cameo, a zapowiedź przyszłości. Może jakieś Wojny Łowców Nagród?

   LINK
  • Re: Solo - Cameo i co dalej?

   Mossar 2018-05-25 16:46:34

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2021-09-20

   Skąd:

   Dodam jeszcze, że nie można odrzucać tego, ze jakiś zalążek historii z TCW zostanie opowiedziany w potencjalnym spin-offie o Maulu. W przypadku Solo to nie jest jakiś wielki problem, że pozostawia niektórych widzów z pytaniem "Jakim cudem on żyje?". Takie pytania czasem działają nawet na plus, bo ludzie, którzy zwykle nie dyskutują na temat tego uniwersum zaczynają googlować, dopytywać. Ale jeśli powstałby już potencjalny spin-off o Maulu to widzę dwa rozwiązania:
   1. Opowiedzieć w prologu jak udało mu się przeżyć, potem nawet powtórzyć w skrócie to co wydarzyło się w TCW (choć to nie jest jakoś bardzo konieczne)
   2. Wystarczy słowne wytłumaczenie pokroju tego z TCW - "You can not imagine the depths I would go to to stay alive, fueled by my singular hatred...for you."

   LINK
 • Re: Solo - Cameo i co dalej?

  Ringwraith 2018-05-25 17:19:29

  Ringwraith

  avek

  Rejestracja: 2017-11-05

  Ostatnia wizyta: 2019-12-13

  Skąd:

  Polecam przeczytać początek spoilera "Darth Maul: Son of Dathomir" koniec spoilera
  Ja widzę to tylko w ten sposób:

  Ostatnie spojrzenie Qi`Ry i Hana jest dość wymowne, nie sądzę żeby się jeszcze kiedyś spotkali. Poza tym wiemy, że Han nigdy nie spotkał dowodu na istnienie Mocy, więc spotkanie z Maulem nie wchodzi w grę. Mimo to, jest to historia bardzo ciekawa i warta opowiedzenia, ale może w spinoffie o Qi`Rze lub w jakimś komiksie? 😍

  LINK
 • Re: Solo - Cameo i co dalej?

  Lubsok 2018-05-26 15:24:55

  Lubsok

  avek

  Rejestracja: 2012-03-10

  Ostatnia wizyta: 2021-08-30

  Skąd: Białystok

  Maul to pewnie podbudowa pod film o Kenobim. xP

  I nie zdziwię się, jak Disney zdekanonizuje ten odcinek Rebels gdzie Maul zdechł żeby mogli to pokazać na wielkim ekranie. Co oczywiście będzie śmieszne, bo podobno miał być jeden, stały kanon a skończy się jak zwykle. xD Kwestia kilku lat, aż to się znów rozjedzie i znów zrobią reboot.

  LINK
  • Re: Solo - Cameo i co dalej?

   Gracu999 2018-05-26 16:47:16

   Gracu999

   avek

   Rejestracja: 2015-04-16

   Ostatnia wizyta: 2021-08-05

   Skąd: Nysa/Wrocław

   A co za problem by nakręcić kinową wersje tego odcinka z dodatkowymi scenami + pokazania tego co wcześniej Kenobi robił xD nic by nie ucierpiało. A tak serio to nie, Ewan jest za młody, Kenobi spotkał Maula jakoś 2 lata przed ANH.

   Cameo Maula to przedewszystkim fanservice, żeby przypomnieć, że gdzieś tam był od czasów TCW a REBELS. Co najwyżej świetna podbudówka pod książki, komiksy, być może jakiś serial o półświatku, gdzie Maul by odegrał jakąś drugoplanową role jako jakiś boss. W końcu Emilia zaraz skończy jeden serial. Ewentualnie podbudówka pod własny film : Maul: A Star Wars Story, chociaż gdyby takowy powstał to chyba bym wolał, żeby dział się przed TPM.

   LINK
   • Re: Solo - Cameo i co dalej?

    Karaś 2018-05-26 18:51:36

    Karaś

    avek

    Rejestracja: 2007-01-24

    Ostatnia wizyta: 2021-09-19

    Skąd: София

    Ewan za młody xD jeszcze powiedz że Ian McDiarmid byl za młody do roli Imperatora w Powrocie Jedi xD

    LINK
    • Re: Solo - Cameo i co dalej?

     Gracu999 2018-05-27 01:39:21

     Gracu999

     avek

     Rejestracja: 2015-04-16

     Ostatnia wizyta: 2021-08-05

     Skąd: Nysa/Wrocław

     No by musieli nieźle kombinować, żeby Ewana zrobić strikte na Bena z OT, gdyby osadzili film o nim tuż przed ANH. Ewan się nadaje na Kenobiego zaraz po ROTS, maksymalnie do 10 lat po. Potem to już co raz ciężej.

     A Ian to inna sprawa, po pierwsze wtedy to była nowa postać, a po drugie mocna charakteryzacja, tak mocna, że bez znaczenia kto go grał; patrz oryginalne TESB, gdzie na małe cameo zatrudniono starszą kobietę, z Bóg wie czym na oczach.

     LINK
     • Re: Solo - Cameo i co dalej?

      Karaś 2018-05-27 21:22:54

      Karaś

      avek

      Rejestracja: 2007-01-24

      Ostatnia wizyta: 2021-09-19

      Skąd: София

      Spokojnie, wystarczy porządna charakteryzacja, nie taka trudna nawet, w dodatku nie przez cały film - przecież on na tej pustyni bił szturmowca po kasku przez jakieś 18 lat, mogą nakręcić krótko po wygnaniu, z resztą cholibka, przecież jeśli będą kręcić w 2019 to minie 14 lat od RotSa - prawie Real Time Filming, jak Twin Peaks S03

      LINK
 • Re: Solo - Cameo i co dalej?

  mkn 2018-05-27 08:10:32

  mkn

  avek

  Rejestracja: 2015-12-26

  Ostatnia wizyta: 2021-09-20

  Skąd: Wlkp

  Zgadzam się z głosami, że jest to fanservice, ale będzie miał swoje następstwa w przyszłości - w książkach, komiksach lub nawet w którymś z przyszłych filmów.

  !!!!! SPOILERY !!!!!

  Do tej pory zakładałem, że Maul po porażce na Dathomirze i później przegonieniu przez Ahsokę i klony z Manadalore został do końca rozbity i zaszył się m.in. na Malachorze.
  A tu się okazało, że wcale nie.
  Bardzo pasuje mi rozwiązanie z Crimson Dawn.
  Raz, że ma sens, bo gdy Maul walczył z Ahsoką na Mandalore nie wyglądał na rozbitego gościa, raczej na kogoś kto jeszcze chce pokazać na co go stać.
  Dwa, że jest potencjał na bardzo fajną historię próby odbudowy swojego imperium, tym razem z ukrycia by nie powtórzyć błędów z TCW.

  LINK
 • Jesteśmy w sekcji ze spoilerami

  em qb 2018-05-27 11:11:18

  em qb

  avek

  Rejestracja: 2015-10-01

  Ostatnia wizyta: 2021-09-20

  Skąd:

  I nadal uprzedzacie/ukrywacie spoilery?? Geesus.

  LINK
 • Re: Solo - Cameo i co dalej?

  AJ73 2018-05-27 15:16:25

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2021-09-18

  Skąd: Galactic Empire

  Ciekawe informacje dotyczące NAJWIĘKSZEJ NIESPODZIANKI W FILMIE , samego pomysłu by przywrócić tą postać, być może przyszłych filmów, a może oddzielnego spin-offu ? ...

  poczytajcie tu : https://www.starwarsnewsnet.com/2018/05/lawrence-and-jon-kasdan-reveal-how-they-came-up-with-the-surprising-cameo-in-solo-a-star-wars-story.html

  i tu : https://www.starwarsnewsnet.com/2018/05/solo-a-star-wars-story-putting-the-cameo-nobody-saw-coming-into-context-spoilers.html

  LINK
 • Świetna teoria spiskowa

  Kathi Langley 2018-05-28 20:22:23

  Kathi Langley

  avek

  Rejestracja: 2003-12-28

  Ostatnia wizyta: 2021-09-20

  Skąd: Poznań

  była dzisiaj przez nas wałkowana i kolega Mandus wysnuł dobrą spekulację:

  https://www.youtube.com/watch?v=QTaKmXYQMs0&feature=youtu.be

  Bo nie ma sensu streszczać

  LINK
  • Re: Świetna teoria spiskowa

   Mossar 2018-05-28 21:09:39

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2021-09-20

   Skąd:

   Też widzę to w ten sposób. I bardzo bardzo bym chciał:
   a) żeby wynik finansowy był zadowalający
   b) żeby Disney mimo wszystko sie nie zraził

   Bo wtedy możesz fajny płynny arc gdzie każdy ze spinoffów się ze sobą mniej bądź bardziej wiąże. Oczamo wyobraźni widzę już taki full western na Tatooine z Bobą, Cadem Banem i Embo a nad nimi pan i władca Jabba.

   Pan z filmiku fajnie powiązał Enfys Nest z grupą Sawa Gerrery. Jestem bardzo ciekawy jak bardzo powiązane ze sobą były te grupy. Bo w jakimś stopniu raczej były. Aż chyba sobie przejrzę członków ekipy Sawa czy nie ma tam jakiejś znajomej z Solo twarzy. Na pewno Benthic ale kto wie, może ktoś jeszcze?

   LINK
   • Re: Świetna teoria spiskowa

    bartoszcze 2018-05-28 22:10:43

    bartoszcze

    avek

    Rejestracja: 2015-12-19

    Ostatnia wizyta: 2021-09-20

    Skąd: Jeden z Wszechświatów

    Sam od paru dni głoszę, że "Obi-Wan", "Łowcy nagród", "Jabba" oraz sequel Solo znakomicie połączyłyby się w jednym filmie, który skończyłby się wykończeniem Szkarłatnego świtu.

    LINK
   • Re: Świetna teoria spiskowa

    Finster Vater 2018-05-29 04:21:44

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2021-09-20

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    Świetne wprowadzenie czerwonego dla "szerokiego widza", co ogląda tylko epizody i nie nerdzi.

    Jeden machnie ręką zdziwiony że "ooo, to żyje?" i przejdzie nad tym do porządku dziennego, inny poszuka głębiej, może nawet zobaczy TCW. Niemniej można postawić dolary przeciw orzechom, że czerwonego i Emilke jeszcze w kolejnym spinn-offie zobaczymy.

    Zabrakło mi tylko nieco analogicznej 10 sekunduwej holorozmowy między Meridą Waleczną a sami wiecie kim

    LINK
  • Re: Świetna teoria spiskowa

   Ringwraith 2018-05-28 22:52:33

   Ringwraith

   avek

   Rejestracja: 2017-11-05

   Ostatnia wizyta: 2019-12-13

   Skąd:

   Co do tego, co mówi ten kolega Mandus o prostych tytułach komiksów i braku podtytułów, otóż się nie zgadzam, np. Darth Vader ma podtytuły. Zależy od rozdziału serii.

   LINK
 • Cameo

  Louie 2018-05-30 15:35:10

  Louie

  avek

  Rejestracja: 2003-12-17

  Ostatnia wizyta: 2021-09-19

  Skąd:

  Odwlekam te recenzje, bo choć film nie był zły, to tak naprawdę nie bardzo chce mi się o nim nawet dyskutować. Ale jeżeli chodzi o cameo, to chętnie się wypowiem.

  Scena oczywiście nie podoba mi się. Nie lubię motywu wskrzeszonego Maula. Podobało mi się w niekanonicznym Old Wounds, czy też w niekanonicznym dla Mojego Osobistego Kanonu (tm) Resurrection - ale w ramach ciekawostki, a nie wydarzeń kanonicznych. Ale motyw z TCW, gdzie Maul przeżył TPM i buduje z bratem jakieś przestępcze imperium mi po prostu nie siedzi. Jestem hejterem TCW i Rebels i niestety nie podoba mi się, że motywy z tego serialu wplatane są w wydarzenia z filmów. To dla mnie zły znak, bo skoro Disney wrzucił Maula, to równie dobrze może wrzucić Ahsokę, co mnie jeszcze bardziej zaboli.

  Oczywiście szanuje poniekąd Disney`a za takie rozwiązanie. Jeżeli ktoś jest fanem TCW, Rebels i Nowego Kanonu - podejrzewam, że dla niego była to świetna scena. W końcu z tego co się orientuje, to między TCW a Rebels życiorys Maula ma sporą lukę, którą można świetnie wykorzystać w filmach. Jest to świetny krok tworzenia spójnego kanonu, którego brakowało nieco w poprzednim. I dobrze też rokuje dla przyszłych seriali SW. Szkoda, że w MCU tak też to nie działa - i pewnie nigdy nie zobaczymy Daredevila w filmach.

  Wracając jednak do narzekań związanych z moimi odczuciami - nie pasuje mi to, bo ja znam Maula legendowego od strony całkowitego posłuszeństwa Sidiousowi i nie odpowiada mi motyw, w którym tworzy on jakieś przestępcze imperia. Był po prostu maszynką do zabijania w ręku Palpatine`a; na pewno nie nadawał się na super-crime-lorda.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..