TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

Star Wars Legendy: Yaviński artefakt

szymon3258 2018-06-07 19:14:49

szymon3258

avek

Rejestracja: 2014-11-10

Ostatnia wizyta: 2022-07-05

Skąd: Myszków

Na początku sierpnia do sprzedaży, w ramach komiksowych Legend od Egmontu, trafi komiks o przestępczym półświatku.

Komiks poświęcony przestępczemu półświatkowi w uniwersum Star Wars. Trzej Huttowie zakładają się, który z nich zatrudni najlepszych pomagierów do zdobycia bardzo cennego, mitycznego skarbu. Do ścigających się po artefakt, konkurencyjnych ekip trafiają między innymi przemytnicy i najsłynniejsi łowcy nagród, w tym Han Solo, Chewbacca, Lando Calrissian, Dengar i IG-88. Zapowiada się wspaniała, a przy tym popłatna przygoda, lecz zwycięstwo – a także utrzymanie się przy życiu – w takiej rywalizacji nie będzie łatwe, zwłaszcza, że do akcji włącza się Boba Fett.

Komiks oryginalnie został wydany w zeszytach Underworld: The Yavin Vassilika #1-5 przez Dark Horse Comics.

Scenariusz Mike Kennedy, rysunki Carlos Meglia. Przekład: Jacek Drewnowski.

Okładka i więcej szczegółów - http://swiatstarwars.blogspot.com/2018/06/egmont-zapowiedz-star-wars-legendy-yavinski-artefakt.html

LINK
 • Yaviński artefakt

  Elendil 2018-09-29 14:26:22

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-07-04

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Fajna historia, od strony scenariusza nie ma się do czego przyczepić. Lekka opowiastka o wyścigu łowców nagród po tajemniczy artefakt.

  Co prawda w przypadku Huttów, łowców, przemytników i całego przestępczego półświatka wolę raczej cięższe klimaty, ale od czasu do czasu fajnie przeczytać coś w bardziej humorystycznej konwencji.

  No i kreska - ta jest, nawet jak na taki komiks, paskudna, dlatego bardzo zaniża to odbiór całości.
  Nigdy nie zrozumiem dlaczego ktoś w ogóle akceptuje taki styl i płaci rysownikowi spore pieniądze za takie "dzieła". Chyba, że komiks miał trafić do sześciolatków, bo jest to akurat poziom wielu śmieciowych kreskówek bez historii.

  Mimo wszystko 7/10

  LINK
 • Misz-masz postaciowy i Zwariowany wyścig

  Vergesso 2019-02-10 20:06:04

  Vergesso

  avek

  Rejestracja: 2007-08-29

  Ostatnia wizyta: 2022-05-19

  Skąd: Toruń

  Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o "Yavin Vassilika" i przeczytałem bastionową reckę, gdzie postanowiono wrzucić Hana Solo, Lando, Fetta, IG-88 i wiele innych znanych postaci do wyścigu o skarb, skojarzyło mi się to ze starą kreskówką "Wacky Races" z Cartoon Network Kiedy usłyszałem, że tan komiks ma zostać wydany w Polsce byłem ciekaw, ile powiązań można znaleźć z kreskówką.

  Sama historia komiksu jest ciekawa, natomiast nie podoba mi się jej konstrukcja - na samym początku nikt nie ogarnia o co właściwie chodzi, a Huttowie bawią się zarówno Solo, Lando jak i łowcami nagród z IG-88 na czele na początku nie ogarniają, o co chodzi. Boba Fett który potem dołącza też chyba nie, no ale on miał inne zadanie - niby do przewidzenia, a jednak dość zabawne.

  Całość psują rysunki, które są po prostu TRAGICZNE - prawdą jest, że miały być karykaturalne, no ale karykaturę też trzeba umieć wykonać. No i włosy na klacie Hana wyglądają jak robaki


  Komiks ma jednak pewną wspaniałą perełkę - tu jest od groma nawiązań do Trylogii Hana Solo! Widać, że historia dzieje się krótko po wydarzeniach z książek Ann C. Crispin, zresztą jedną z postaci które się tu pojawiają jest początek spoilera Bria Tharen, czyli starokanoniczna Qi`ra we własnej osobie. Ponowne spotkanie z Hanem, biorąc pod uwagę chamski burdel odwalony przez nią na Ilezji, pozostawia trochę do życzenia koniec spoilera ale każdy, kto lubi trylogię Hana Solo powinien być zadowolony.
  Poza tym - to jeden z bardzo niewielu komiksów, w których IG-88 ma sporą rolę.


  Podsumowując - 5/10 lub 6/10. Plusy za IG-88 i mnóstwo smaczków do młodości Hana Solo, natomiast ogromny minus za fatalne rysunki.
  A szkoda, mogła wyjść naprawdę fajna historia - ale dobór rysowników przez DH do starwarsowych komiksów zawsze był dość dziwny i nie wiadomo, czym się kierowano.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..