Forum

Kantyna żąda zmian!

Jak dobrze wiecie kantyna nie cieszy się popularnością. Najczęściej zarzuca jej się awaryjność, toporność i przestarzały design. Dlatego w dniu wczorajszym powstał nieoficjalny bastionowy Discord jako alternatywa dla kantyny. Dodatkowo codziennie o 19.00 odbywają się stałe spotkania. Discorda polecają i zapraszają stali bywalcy kantyny! https://discord.gg/jFFRxQ8

Jeśli Discord okaże się godnym następcą kantyny będziemy prosić o zastąpienie jej na stronie!

Re: Kantyna żąda zmian!

Sprzeciw.

Obecna forma kantyny jest OK. początek spoilera Dla mnie. koniec spoilera

Re: Kantyna żąda zmian!

Obecna kantyna niestety co jakiś czas wywala oraz nie oferuje tylu możliwości multimedialnych. Zapraszam do przetestowania, a następnie ponownego ocenienia .

Re: Kantyna żąda zmian!

Ponieważ nie korzystam, to obecna funkcjonalność jak najbardziej mi pasuje. ~

W głowach się poprzewracało

Zamach na legalną i nieograniczoną władzę którą uosabiam na Prawdziwej Kantynie nie może ujść płazem. Nazwanie się Imperatorem i posługiwanie się nazwą Kantyna na jakimś discordzie jest zdradą. Prawdziwa Kantyna będzie walczyć.

P.S. Mogę opa?

Re: W głowach się poprzewracało

Jest jeszcze gorzej... początek spoilera Discord ukradł bastionowe emotki koniec spoilera

Re: W głowach się poprzewracało

A więc to zdrada (początek spoilera i kradzież koniec spoilera)!

Re: W głowach się poprzewracało

Najpierw wejdź, potem oceniaj .

Re: W głowach się poprzewracało

Aczkolwiek szczerze mówiąc, "zapożyczenie" emotek podchodzi pod plagiat

Re: W głowach się poprzewracało

Ok, emotki usunięte, dopóki administracja Bastionu nie wyrazi zgody nie będziemy ich używać na Discordzie.

Re: W głowach się poprzewracało

Przecież te emotki sam Bastion skopiował z forum TheForceNet w czasach jak jeszcze cały Bastion.net wyglądał jak kalka tamtej strony. Swoją drogą {*} świeczka FanForce Poland.

Re: W głowach się poprzewracało

Jeśli o możliwość wykorzystania emotek chodzi - mamy oficjalną zgodę Rusisa, dlatego emotki wróciły parę dni temu.

Re: W głowach się poprzewracało

Onoma napisał:
Przecież te emotki sam Bastion skopiował z forum TheForceNet
-----------------------
Ej, weszłam na tę stronę i rzeczywiście, stare są stamtąd. Ale te nowsze z postaciami były już robione przez naszych forumowiczów.

Re: Kantyna żąda zmian!

Discord to bardzo dobra opcja!
Zameldowałem się.

Re: Kantyna żąda zmian!

Rozumiem, że początek spoilera piątek koniec spoilera, ale początek spoilera tak szybko nawaliliście się na Kantynie? koniec spoilera
To nie w porządku!

Discorda

promować, kantynę eutanazjować.

I`m in

Ogólnie rzecz biorąc Discord wygląda przepięknie jednak nie szata zdobi człowieka kantynę. Otwartość na multimedia i szeroki wybór botów do dodania (o samych skórkach nie wspominając) to coś czego kantynie brakowało, a zarejestrowanie się to chyba jedyne poświęcenie ;p

Ponadto gdyby sam Discord został zaakceptowany przez wyższe szczebelki Bastionu to fajnie by było go trochę rozpromować na bastionowym fanpage`u i jedajce, może nawet w newsie, bo problemem kantyny jest głównie brak nowych osób i niewiedza ogółu o samym istnieniu takiego chatu.

Także ja jestem za

Re: Kantyna żąda zmian!

Byłem rano z samym Jackiem, wracam ze sklepu a tu taka rewolucja!

Re: Kantyna żąda zmian!

Spoko opcja, tylko zrób mnie tam opem.

Re: Kantyna żąda zmian!

I mnie.

Re: Kantyna żąda zmian!

Gapciu najpierw wejdź na Discorda, potem pogadamy .

Re: Kantyna żąda zmian!

Jak chcesz żeby rewolucja się powiodła to żadnych opów dla Lubsoków i Gapciów

Re: Kantyna żąda zmian!

Lubsok był opem na kantynie i dawał radę, takich ludzi potrzebujemy . Natomiast Gapciowi zaproponuję własny pokój, którego będzie adminem.

Już wolę

IRCa.

Re: Już wolę

Wolisz IRCa tylko dlatego, że masz związane z nim dobre wspomnienia. Na dzień dzisiejszy IRC oraz bastionowa kantyna są martwe, w odróżnieniu od Discorda. Wejdź, popatrz, a potem sam oceń, może zmienisz zdanie .

Re: Kantyna żąda zmian!

Jeśli społeczność Kantynowa poużywa i stwierdzi, że woli Discorda to kimże jesteśmy, żeby takie inicjatywy blokować?
Jak się sprawdzi i Kantynowicze będą tego chcieli to podmienimy.

Discord zdał egzamin.

Discord zdał egzamin. Większość stałych bywalców (z drobnymi nieistotnymi wyjątkami) przeniosła się i jest bardzo zadowolona. Dlatego zwracam się w imieniu naszej społeczności do Administracji o oficjalne umieszczenie go na stronie oraz zareklamowanie go w formie newsa i posta na FB.

Re: Discord zdał egzamin.

Sprzeciw. Po pierwsze, obecność tzw. stałych bywalców o niczym nie świadczy, zresztą i tak ponad połowy tam nie ma, choć nawet dziś pojawiali się na kantynie i ze mną rozmawiali. Co więcej, spośród obecnych ledwie Jacek, lukaszzz, Staniak, Lubsok i San Holo wykazali entuzjazm, przy czym pierwszy jest właścicielem, a kolejni trzej modami, stąd można przepuszczać że wszyscy są przekupieni i stronniczy. Na domiar złego nie ma tam więcej niż trzech osób, które spokojnie mógłbym nazwać lubianymi, ogarniętymi i szanowanymi użytkownikami forum, siebie w to grono wliczając. Zacytuję tu może czołowy argument przemawiający za zmianą serwera:
Kantyna to guwno
Zastanówmy się więc czy na pewno chcemy być zmuszeni do dodatkowej rejestracji w zewnętrznym serwisie gdzie jedyną władzą zwierzchnią będą ww. ludzie. O ile jeszcze lukaszzzowi można w miarę ufać, o tyle resztę grona moderacyjnego uważam bez względu na prywatny stosunek za niekompetentną. Dorzucę jeszcze do tego absolutnie żałosne i śmieszne, choć nie zabawne memy, które można tam spotkać.
Co więcej, wiem o planach rozbudowy kantyny o elementy nie istniejące na Discordzie, więc zupełnie nie widzę sensu w przenoszeniu czatu wobec nadchodzących zmian. Że też o podprogowych sugestiach Jacka o przeniesieniu forum na Facebooka nie wspomnę.

Re: Discord zdał egzamin.

Aha, przepraszam za dubla, ale tak się składa że w momencie wysłania posta aktywność na Kantynie była większa niż na Discordzie. Dziękuję za uwagę.

Re: Discord zdał egzamin.

-początek spoilera Kantyna to guwno xD koniec spoilera

Re: Discord zdał egzamin.

Primo
Obecność stałych bywalców świadczy bardzo dużo, zwłaszcza że Discord ma 4 dni, poza tym zawitali Keran, X-Yuri i inni.

Secundo
Ciężko by pomysłodawca (San) i właściciel (Jacek) nie byli zadowoleni, wykluczanie ich opinii z tego powodu to bzdura, a 3 wymienieni opowie byli entuzjastycznie nastawieni przed przydziałem tych funkcji (sam się jej nie spodziewałem więc...)

Dretto czy jakoś tak
Co z tego?

Po czwarte ()
Kantyna to gunwo, to fakt a nie argument.

Ale nie no, zapraszamy na dawną kantynę! Tam nie ma nieszanowanych ludzi (jest cala gromada szanowanych!), niekompetentnej moderacji (moderatorzy są starannie wyselekcjonowani przez specjalny program bastionowy) no i żałosnych memów na oddzielnym kanale (w ogóle nie ma obrazków, zero szansy na oczopląs, kantyna dba o zdrowie kantynowiczów).

Re: Discord zdał egzamin.

Ja tam jestem obecny, czy to znaczy że od razu mi się podoba?
Byłeś nastawiony optymistycznie dużo wcześniej, i już spodziewałeś się opa... To wcale nie jest dwuznaczne.
Tertio.
Omne ignotum pro magnifico.

Poziom dyskusji sięga w tym momencie dna i jest tak niemerytoryczny, że mnie mdli i zaczynam wątpić w sensowność dyskusji i swoich dyskutantów.

Re: Discord zdał egzamin.

Na razie tylko Tobie się nie podoba

Byłeś nastawiony optymistycznie dużo wcześniej

No i ci z tego? [2]

spodziewałeś się opa...

Udowodnisz to? ;p
Poziom dyskusji dostosowany został do argumentów które przedstawiłeś. Co mają do piernika przydziały opów czy Twoje poczucie klimatu do funkcjonalności Discorda? Jak chcesz to wracaj na starą kantynę, póki jeszcze jest

Re: Discord zdał egzamin.

Obecność stałych odwiedzających wiele świadczy, ponieważ są to praktycznie jedyni bywalcy kantyny w ciągu ostatnich paru lat. Z osób, których nie ma na Discordzie, a mogą określić się mianem stałych bywalców do głowy przychodzi mi tylko Cosmos, który stwierdził, że poczeka aż Discord do niego przyjdzie zamiast kantyny. Dodam tylko, że mówił to podczas kiedy na rzeczonej kantynie były 4 osoby - Ponda, Cosmos, lukaszzz i ja, z czego Ci dwaj ostatni wbili tylko po to, żeby zobaczyć czy Ponda jest. Także można z całą pewnością założyć, że gdyby nie Discord Cosmos i Ponda siedzieliby sami w milczeniu i ciszy, co jest stanem normalnym dla kantyny. To samo tyczy się drugiego posta Pondy - gdyby nie Discord to na kantynie siedziałyby tylko 2 osoby. Nie ma żadnej stronniczości w kwestii dawania roli moderatora - dostały ją osoby, które pełniły tę funkcję w czasach świetności IRCowej kantyny i wiedzą co robią. Uważam, że kategoryzowanie ludzi przez pryzmat Twojego szacunku i Twojego zdania jest wysoce niesprawiedliwe, dlatego zapraszam każdego do odwiedzenia Discorda w celu wyrobienia sobie własnej opinii o użytkownikach. Argumentów przemawiających za zmianą platformy pojawiało się na Discordowym czacie mnóstwo m.in. możliwość przesyłania multimediów, wygodne korzystanie z wersji mobilnej, czy (co najważniejsze) nie zacinanie się co jakiś czas. Dodatkowa rejestracja trwa minutę i polega na wpisaniu logina, hasła oraz maila, którego nie trzeba potwierdzać. Jak już wcześniej powiedziałem funkcje moderatorów pełnią ludzie kompetentni, z doświadczeniem, którzy wiedzą co robią. O memach i gustach się nie dyskutuje - każdy może wrzucić coś od siebie. Jeśli wiesz o jakichś nadchodzących zmianach to podziel się z nami. Z tego co mi wiadomo kantyna nie dostała aktualizacji od wielu miesięcy i nic nie wskazuje na zmianę tego stanu. Jak można przeczytać powyżej poprosiłem jedynie o rozgłoszenie wiadomości o tym, że Discord jest i serdecznie zapraszamy, za pomocą bastionowego Facebooka. Nie ma w tym żadnego przekazu podprogowego

Re: Discord zdał egzamin.

Lukaszzz, który to tak fantastycznie tobą manipuluje w celu wywołania wojny i przejęcia obu czatów, był na kantynie wcześniej. Co więcej, kiedy wszedłem na Discorda aktywny byłeś tylko ty, a nie licząc prób zjechania mnie rozmowa tam trwała przez cały mój pobyt jakieś pięć minut.
Nie kategoryzuję ludzi przez mój pryzmat. Ok, w pewnym sensie tak, bo każdy jest trochę subiektywny. Ale ja mówiłem o działalności forumowej. Czy możesz z czystym sumieniem stwierdzić że Lubsok jest przez wszystkich lubiany a jego zdanie - poważane?
Moderacja. Uśmiałem się, ludzie kompetentni którzy wiedzą co robią. Ale jako że zaliczam się do grona byłych moderatorów IRCowych (tych "kometentnych" też, a jakże!) liczę na odpowiednią funkcję z odpowiednimi uprawnieniami, podobnie w związku z byciem eks-ownerem. To samo zresztą należy się lukaszzzowi.
Bo ty chciałbyś update`u co tydzień? Niestety Kantyna jak i cały Bastion powstaje w czasie wolnym, więc ciężko stwierdzić kiedy. Tym niemniej Rusis wie o błędach czatu i z całą pewnością nad tym pracuje, a Mossar zaoferował napisanie Pazaaka.
Ale jest jeszcze jedna rzecz. Na Discordzie w ogóle nie czuć klimatu ani Bastionu, ani Kantyny. Ot, podrzędny prywatny serwer który od IRCa różni się w zasadzie tylko tym, że zapisuje historię. Tyle że na IRCu też ten klimat był.

Re: Discord zdał egzamin.

Ponda - największy przeciwnik Discorda.

A powiedz, co teraz robisz? A, tak, siedzisz na nim! xD W ramach protestu chyba nie powinieneś. No chyba, że tak naprawdę Ci się tam podoba, ale nie chcesz się przyznać.

Re: Discord zdał egzamin.

-Ignorantio. Nie jestem przeciwnikiem Discorda, obecnie jestem na 17 kanałach, z czego na jednym jestem adminem. Jestem za to przeciwnikiem przeniesienia tam kantyny z ww. powodów, ot, przytoczmy tutaj chociażby brak kantynowego klimatu którego nie stworzą nieśmieszne memy. Niestety moja obecność na innym kanale może sugerować głębokie zainteresowanie innym, nawet jeśli jest bezpodstawne.

Re: Discord zdał egzamin.

Planu, który sugerujesz lukaszzzowi nie skomentuję, ponieważ jest on bez sensu (po co miałby to robić?). Natomiast ja jestem wolnym i niezależnym człowiekiem. Aktywny byłem tylko ja, masz rację. 10 minut później przyszedł lukaszzz, potem Staniak, Mossar, Lubsok i San Holo. Być może usłyszeli powiadomienie na telefonie - swoją drogą to bardzo wygodna discordowa funkcja . Po czym wnioskujesz, że próbowałem Cię zjechać? Zapytałem się co Ci się nie podoba. Ty jednak odpisywałeś bez żadnych konkretów, wszystko sprowadzało się do tego, że jest źle, bo tak, bo byłeś na wielu czatach i czego Ty tam nie widziałeś. Czy Lubsok jest przez wszystkich lubiany? Nie. Czy administratorzy forum są przez wszystkich lubiani? Nie. Czy Lubsok i administratorzy są kompetentni - tak. Dobrze wykonują te funkcje, dlatego je mają. Gdybyś wbił wcześniej i wykazał się entuzjazmem to może dostałbyś tę funkcję. Lukaszzz nie narzeka, że nie jest już ownerem. Kiedy Ty byłeś ownerem? Bo z tego co mi wiadomo to na IRCu dominował lukaszzz, a potem weszła bastionowa kantyna, której właścicielem był Rusis. To prawda, Bastion i Kantyna powstają w czasie wolnym. Discord nie ma tego problemu. Jest to zewnętrzne rozwiązanie nad którym pracuje masa ludzi. Rusis może i wie, ale tak jak stwierdziliśmy - może nie mieć czasu. Mossar się zaoferował, to prawda. Jednak znowu kwestią jest czas. Nie wiadomo kiedy by to zrobił i czy po drodze nie stwierdził, że mu się nie chce. Jeśli klimat Bastionu i Kantyny to dla Ciebie staroświecki design pamiętający przełomy wieków to masz rację, nie czuć go. Ponadto do Discorda dostępne są skiny. Można znaleźć taki, który się spodoba albo, jeśli posiada się odpowiednie umiejętności, stworzyć własny. Różni się wieloma rzeczami, ale najważniejsza jest taka, że na Discordzie w ciągu ostatnich kilku dni napisaliśmy więcej niż na kantynie przez całe wakacje.

Re: Discord zdał egzamin.

Nie znasz go tak jak ja. Jeśli z nim przebywasz wiedz, że nie jesteś. Nie twierdzę jednak że ty chciałeś mnie zjechać. Tym niemniej mam chyba prawo uznać czyjąś sugestię żebym udał się do psychiatry w związku ze swoją opinią za nieco obraźliwą?
Gdyby wszyscy byli modzi byli kompetentni to nie banowaliby, kickowali i deopowali innych i siebie nawzajem jak popadnie, nie sądzisz? No i nie zostaliby swojej funkcji pozbawieni. Co zaś do mojego ownerstwa: gdyby lukaszzz był bezstronny przyznałby, że zbanował mnie później za to na naszej Kantynie. Ale to by udowodniło moją tezę o braku odpowiedzialności wśród niektórych modów (choć pomimo tego bana lukaszzza nie zaliczam w to grono, zwłaszcza porównując go z innymi).
Rozjaśnijmy przy okazji sprawę skinów. Są one dostępne dla klienta z którego łączymy się z czatem, nie dla serwera. Co więcej, żadne modyfikacje tegoż nie są wspierane przez wydawcę, więc instalując je należy uważać żeby czegoś nie popsuły. Serdecznie nie doradza grzebania w takich rzeczach ludziom, którzy dokładniej się na tym nie znają.
A to, że napisaliście więcej? To jak z każdą premierą, najpierw jest bum, potem spada. Pamiętasz ile osób było na IRCu po reaktywacji, ile godzin tam spędziliśmy, ile zdań wymieniliśmy? A na naszej Kantynie, jakie rekordy były bite po premierze? Kilkanaście osób realnie aktywnych, nie pozornie jak na Discordzie, w tym samym czasie, nieraz człowiek się gubił w trzech dyskusjach na raz.

Ownerstwo Pondy

Cóż, jeżeli uznawać zarejestrowanie na siebie porzuconego kanału IRC kilka miesięcy po tym jak oficjalnie przestał był Kantyną na rzecz bastionowej Kantyny i z braku odwiedzin samoczynnie się wyrejestrował, to tak, Ponda był ownerem. Czy ownerem Kantyny, oceńmy sami w ciszy i oszczędźmy Pondzie dalszych upokorzeń.

Re: Ownerstwo Pondy

Mowa jest srebrem, milczenie złotem.

Re: Discord zdał egzamin.

Odnoszę wrażenia, że dostałeś jakiegoś bana, czy tam kicka dawno temu i teraz masz o to pretensje. Zluzuj gacie gościu.

Re: Discord zdał egzamin.

Przykro mi że odebrałeś to tak osobiście. Wybacz, że ciągle przytaczałem ciebie jako przykład nieodpowiedzialnego opa. Nie mam nic do ciebie, nie plasujesz się nawet w top 5 najgorszych opów jakie miała kantyna, niemniej podle wykorzystuję twoją kontrowersyjną opinię na forum do realizacji własnych celów. Mam nadzieję że mi wybaczysz i znów będziemy się kolegować.

Re: Discord zdał egzamin.

A czy właśnie to opowanie, deopowanie, kickowanie, banowanie, cyfrowanie to nie jedt nieodłączna część tego kantynowego klimatu o którym ciągle mówisz? Bo jak dla mnie tak (tu się zgadzam, mi też tego brakuje ). I czy sam nie brałeś e tym udziału? O_o
Zresztą, to wyskakiwanie z zwyczajami z IRC-a sprzed dwóch lat, może rozmawiajmy o tu i teraz? ;p

Teraz mamy trzy dyskusje na raz, kantyna żyje, mamy conajmniej raz dziennie 5 osób aktywnych naraz. Wszyscy zarąbiście spędzają czas i fajnie się dogadują (nawet Lubsok i Mossar ), tak jak 2 lata temu, tak jak rok temu, tak jak ZAWSZE.
Nie wiem czemu na siłę próbujesz więc wmówić ludziom że tak nie jest. Na pohybel wszystkiemu? ;p

A nawet jeśli kantyna znowu padnie po dwóch miesiącach jak to bywało, to trudno. Przynajmniej przez dwa miesiące będę mógł pośmiać się i podyskutować jak dawniej, mamy tego nie robić, bo nie chcesz powtarzać jakiegoś schematu i "klimat" nie ten?

Weź już skończ tę wojenkę i pogadaj na luzie na tym Discordzie. Co Ci szkodzi?

Re: Discord zdał egzamin.

Koleś, wyluzuj, skąd ta agresja? Lepiej zluzuj gacie i nie baw się jak nie potrafisz.

Re: Discord zdał egzamin.

Że tak spytam, gdzie w mojej wypowiedzi jest agresja?

Re: Discord zdał egzamin.

Nie dam się sprowokować.

Re: Discord zdał egzamin.

Owszem, nie dasz, bo nie ma czym

Re: Discord zdał egzamin.

Słabe prowo. Nie masz ze mną szans.

Re: Discord zdał egzamin.

Ciekawa teoria . Masz rację, pojawił się taki tekst i było to bardzo nieuprzejme, użytkownik który dopuścił się takiego czynu dostał ostrzeżenie na czacie prywatnym. Na Discordzie nie ma tego problemu, nikt nikogo nie kickuje i nie deopuje. Lukaszzz i SirStaniak nie zostali pozbawieni swojej funkcji, natomiast Lubsok został zdeopowany, ponieważ przez około rok nie wchodził na kantynę. Dziś lukaszzz zaproponował demokratyczne wybory. Przychylam się do tego pomysłu, każdy będzie mógł wejść na forum i zobaczyć, że na osobę X głosowała większość i nikt nie będzie mieć pretensji. W najbliższych dniach przedstawię szczegóły w osobnym poście. Co do Twojego ownerstwa - z tego co na obecną chwilę mi wiadomo to byłeś opem na starej IRCowej Kantynie, podczas gdy na Bastionie była już nowa. Dlatego według mnie to się nie liczy. Wiem, że skiny są do klienta, również wiem, że nie są oficjalnie wspierane. Jednak z pomocą poradnika np. na YT każdy może zainstalować znalezionego skina i nic nie popsuć. Doskonale pamiętam ile pisaliśmy. Doskonale też pamiętam ile później milczeliśmy, kiedy bum się skończył :/. Póki co na Discordzie pisze duża liczba osób. Nie twierdzę, że tak będzie wiecznie, ale dopóki tak jest to znaczy, że dzieje się dobrze . Natomiast nie wiem co masz na myśli z osobami pozornymi. Tj. wiadomo, że są tacy, którzy mają Discorda gdzieś w tle, ale na kantynie było tak samo, czego ja jestem doskonałym przykładem .

Re: Discord zdał egzamin.

Cieszą mnie twoje przemyślenia co do do opów oraz propozycja ich wymiany. Jest to krok w stronę dobrej, zmiany. Tym niemniej martwi mnie nieco że naczelny manipulator kantynowy jest pomysłodawcą wyborów. To nie wróży nic w dobrego. Z drugiej strony lepszej okazji w zabawę w polityka raczej nie będzie.
Nie tylko. Raz dokonałem zamachu dla zabawy na lukaszzza. Niestety on nie zna się na żartach i dał mi bana na bycie opem na chyba trzy dożywocia. Jedno sobie skróciłem, potem umarłem dwa razy i wyszedłem na zero.
Jako osoba zajmująca się modowaniem i grzebaniem w rejestrach zaprawdę powiadam: nie chce mi mi się bawić w skinowanie Discorda, na dodatek na jeden serwer kiedy mam ich kilkanaście. Myślę, że wiele osób ma własne argumenty, może lepsze, czemu tego nie zrobi. Dlatego mówienie o wstawianiu super grafik kantynowych na tło uważam za równoważne personalizowaniu koloru tła na Kantynie - mniej opcji, ale wystarczy bawić się suwakiem.
Czyli potwierdzasz że przyczyniłeś się do upadku Kantyny przez udawanie obecności?

Re: Discord zdał egzamin.

Nie ma znaczenia kto jest pomysłodawcą - każdy będzie mógł wejść i sam przeliczyć głosy. Jednak nie wiem czy tak będzie - o dziwo większość osób nie chce takiej zmiany. Cóż, może lukaszzz przesadził, może nie. Z mojej strony powiem tylko tyle, że Discorda to nie dotyczy, a póki co nikt nikogo nie zbanował (nie było potrzeby). Co do skinów - kto będzie się chciał bawić to zmieni, ktoś komu się nie chce będzie mieć domyślny. Cóż, jeżeli przyczynianie się do upadku to według Ciebie np. oglądanie serialu i odpalenie Kantyny w tle to jak najbardziej. Powiem więcej - w ten sam sposób przyczyniam się do upadku Discorda .

Re: Discord zdał egzamin.

Ponda widzę za przykładem władzy miłościwie nam panującej lubi budować swe ego pisząc na nowo historię. Niech i tak będzie.

Ale ja jestem upierdliwcem i pozwolę sobie zarzucić ci kłamstwo. O tu: Raz dokonałem zamachu dla zabawy na lukaszzza. Nic nie dokonałeś. Wpisałeś komendę i nic się nie wydarzyło.

Przyjrzyjmy się polskiemu prawu w zakresie czynów zabronionych. Proszę wybaczyć że za Wikipedią:

Dokonanie polega na pełnej realizacji ustawowych znamion czynu zabronionego.

Dokonanie nie miało tu miejsca. Twój czyn zabroniony nie został w pełni zrealizowany. To, co zaszło, miało znamiona Usiłowania. A dokładniej było to Usiłowanie ukończone - brak dokonania ma miejsce, gdy sprawca nie ukończył czynności prowadzącej bezpośrednio do dokonania (usiłowanie nieukończone, niezupełne) albo mimo ukończenia tej czynności nie nastąpił zamierzony skutek (usiłowanie ukończone, zupełne).

Także co tu dużo mówić - próbowałeś dokonać zamachu, spieprzyłeś docierając tylko do usiłowania zupełnego, teraz dodajesz sobie fajności w internetach. Z marnym skutkiem.

Re: Discord zdał egzamin.

Jeśli coś mi się tu podoba, to właśnie wybory modów. Nie jestem nastawiony optymistycznie do pomysłu, by osoby które straciły funkcję z pewnych powodów, w dodatku nie mające pojęcia o możliwościach Discorda, teraz ją odzyskały. Oczywiście ty jako admin będziesz miał władzę zwierzchnią, i nie chcę podważać twoich kompetencji, ale obawiam się że możesz nad nimi stracić kontrolę. Dlatego ja żądam, Kantyna żąda i Bastion żąda, aby wybory się odbyły, albo wniosę przeciw tobie jako adminowi wotum nieufności. Oczywiście nie ponaglam, wierzę że obrane przez ciebie terminy są prawidłowe i z korzyścią dla nas. Tym niemniej sugeruję, aby kadencja moderatora, przynajmniej dopóki nie upewnimy się co do słuszności wyborów, była krótka i wynosiła maksymalnie miesiąc, jeśli nie mniej.
A jednak dajesz mi powody do wątpienia w ciebie. Twierdzisz, że sam rujnujesz co stworzyłeś, tak samo jak Palpatine?

Re: Discord zdał egzamin.

Masz rację. Celowo i perfidnie skłamałem realizując swoje cele. Znowu. Jest mi niezmiernie przykro. Mam nadzieję że mi wybaczysz i wrócimy do przyjacielskich relacji. Mam nadzieję że wszyscy mi wybaczycie. Wyrażam niezmierną skruchę i obiecuję poprawę. Niemniej jednak stwierdzenie że dodaję sobie fajności w internetach przedstawia cię w świetle żałosności. Ja jestem zbyt fajny by musieć robić takie rzeczy. Każde dziecko to wie. I tak, piszę historię, bo historię piszą zwycięzcy. Czyli ja.

Re: Discord zdał egzamin.

Spokojnie, ja kontroli nie stracę. Jeśli jakiś moderator będzie coś odwalać to pożegna się ze swoją rolą. Wybory kantyny odbędą się jeśli ludzie tego zechcą. Tzn., najpewniej odbędzie się głosowanie czy zostać przy starym systemie, czy jednak wprowadzić zmiany. Lud zadecyduje. Nie twierdzę, że rujnowałem, ponieważ odpalenie Discorda w tle i zajęcie się czymś innym nie jest niczym co doprowadza do ruiny.

Re: Discord zdał egzamin.

Trzymam cię za słowo. Nie możemy pozwolić by jacyś kryptoanarchiści zburzyli kantynowy porządek. Pomoc zdrajcom jest przecież zdradą i winna być karana śmiercią.
Tworzysz sztuczny tłum, który daje złudzenie że jest dużo ludzi i nie grozi nam upadek oraz przejęcie władzy prze anarchistów i inne elementy wywrotowe.

Re: Discord zdał egzamin.

No to powiem tak - sztuczny tłum jest tą cechą kantyny, którą można bez problemu wyczuć na Discordzie .

Re: Discord zdał egzamin.

... - zarzucił Ponda który wszedł na Kantynę po kilku miesiącach tylko dlatego że zobaczył ten temat.

Discord jest spoko. Czy jest lepszy niż zwykła Kantyna - może tak, nie wykrzacza się co pół godziny, ma kilka fajnych opcji które w przyszłości mogą się przydać. Ale głównym celem musi być scìągnięcie ludzi. Sama przesiadka na discorda tego nie zapewni. Ale fajnie że pojawił się jakiś szum w tym temacie.

Re: Discord zdał egzamin.

Rozumiem manipulatorską naturę, chęć zdobycia #unlimitedpower, gotowość do zmieniania frontu wedle potrzeb. Ale cytowanie mnie i wspominanie o moich pomysłach jest godne uznania.
PS. Ostatnio w ogóle mnie nie było.

Re: Discord zdał egzamin.

Jako niestały niebywalec nie potwierdzam zdania egzaminu przez Discorda.

Re: Discord zdał egzamin.

Słuchajcie, Discord jest miejscem cudów i pojednań. Na Bastionie mamy z Lubsokiem spinę, a na Discordzie jesteśmy dobrymi ziomkami. Takie rzeczy się dzieją

Re: Discord zdał egzamin.

Kurde, Lubsok nie odpisał. Czyli jednak nie ma pojednania.

Bo tak naprawdę moje alter ego.

Re: Discord zdał egzamin.

No bo tu nie Discord, tutaj przyjaźnie się kończą xD

Re: Discord zdał egzamin.

A co miałem odpisać? Że też Cię uwielbiam? To by było podejrzane. xDDD

A tak na poważnie, to potwierdzam, że ja i Mossar to dobre ziomeczki.

...

Mi się tam podoba, nie czaję, tutaj kantyna wgl nie żyję, tam chociaż można pogadać.

Re: Kantyna żąda zmian!

Jak to zawsze w przypadku Kantyny, jak nikt nic nie mówi to nikt nie wchodzi, jak coś się stanie to jest drama xDDD oh you guys

Osobiście odpadam z Discorda - nie z wyboru, po prostu mam go zablokowanego w pracy (a to w pracy siedzę głownie na Bastionie), a Kantynę nie. Więc siłą rzeczy, preferuję Kantynę.

(aby być sprawiedliwym, muszę dodać że nie jestem bywalcem Kantyny, więc mój głos powinien mieć drugorzędne znaczenie. Po prostu daję znać, że na Discordzie mnie nie zobaczycie, bo nie mam takiej opcji).

Re: Kantyna żąda zmian!

:/ Może spróbuj na telefonie? Wersja mobilna jest całkiem wygodna i dużo internetu nie zużywa.

Re: Kantyna żąda zmian!

https://i.imgur.com/NBMo5vH.jpg

Dobra, stary, już instaluję apkę i zaraz będę, już prawie jestem, czekajcie na mnie xD

Re: Kantyna żąda zmian!

xD

Re: Kantyna żąda zmian!

Szanuję. Ale nowe Nokie dorównują już starym. Tylko os...

no cóż

Discord to powrót do czasów, kiedy bastionowa Kantyna była w pełni zależna od obcego serwera: dawniej nuta.pl, później Polchat (spoczywajcie w pamięci, obie strony ). To, co mi się w nich zawsze podobało, to że jest tam wiele różnych pokoi i można być jednocześnie w zupełnie różnych czatach. Czysto bastionowa kantyna jest doskonałym zastępstwem polchatu, ale jednak dyskord daje zupełnie nowe możliwości.

Myślę, że raczej się przyjmie.

Demokratyzacja Kantyny

Jak już jesteśmy przy Kantynowych Rewolucjach - pójdźmy krok dalej. Nowa Kantyna, nowe zasady. Jako dotychczasowy Supreme Leader starej Kantyny ogłaszam demokratyzację Nowej Kantyny (w porozumieniu z nowym Supreme Leaderem Jackiem).

Zarzuty o kolesiostwo i backstabbing w przydzielaniu opów na Kantynie jak wszyscy wiedzą są prawdziwe. Każdy kto miał zaszczyt pełnić rolę opa niejednokrotnie się o tym przekonał.

Koniec z tym. Dziś zaczynamy nowy rozdział równości i demokracji. Proponuję co następuje:

Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny. Wszystkich. Włączając w to administratora.

Czekam na feedback i propozycję formy głosowania. Jeżeli opinie będą pozytywne - Jacek112 zajmie się stroną formalną wyborów.

Re: Demokratyzacja Kantyny

Takie wybory nigdy się dobrze nie kończą, bo ludzie są wybierani ze względu na sympatię, a nie kompetencje. xDDD

Re: Demokratyzacja Kantyny

Na forum bym na Ciebie nie głosował, ale na kantynie masz mój głos!

Re: Demokratyzacja Kantyny

W zasadzie zapomniałem dopisać jeszcze jedną kwestię - moja propozycja odnosi się zarówno do Starej jak i Discordowej Kantyny, na wypadek gdyby jednak Discord nie przeszedł.

Czyli zasadniczo - jeżeli pomysł wyborów przejdzie, jestem skłonny zrzec się swojego uberopa na Starej Kantynie i być może wziąć udział w głosowaniu. Taką samą deklarację w demokratycznym duchu nowych czasów proponuję Jackowi.

1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Tak jak napisał lukaszzz zorganizujemy wybory. Potrzebujemy 3-4 opów, którzy będą wbijać regularnie. Właścicielem tego Discorda pozostanę ja, jednak w momencie kiedy Discord zostanie oficjalnie włączony na stronę Bastionu przekażę tę funkcję osobie, którą wskaże administracja. Moja rola będzie się ograniczać do organizowania np. takich rzeczy jak wybory. Nie będę ingerować w decyzje opów itp., będę tylko takim dozorcą .

Pod tym postem, do piątku, (godziny 23.59), mogą się reklamować chętni na zostanie moderatorem. Okres czasu ich władzy proponuję ograniczyć do 6 miesięcy, po których zostaną zorganizowane kolejne wybory. Jeśli ktoś się nie zareklamuje nie może być kandydatem - głosujemy tylko na osoby, które się zgłosiły. Głosowanie odbędzie się w sobotę, 09.09 i będzie można głosować do 23.59, pod specjalnym postem, który stworzę.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Chciałem zgłosić niekandydowanie, bo pies zjadł mi hasło.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jacku, tak doniosłe wydarzenie zasługuje na odrębny temat. I jasne reguły wyboru - nazwijmy to ordynacją. Zaczekajmy ze startem wyborów aż więcej osób się wypowie na ten temat.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Demokracja tylko raz doprowadziła do czegoś dobrego - powstania Imperium Galaktycznego.
Szanse są małe, ja bym więc lepiej nie ryzykował
Już chyba lepszy Imperator Jacek;p

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Przepiszę to co napisałem na kantynie.

Jeśli już robić wybory, to lepiej byłoby odczekać z dwa tygodnie. Po pierwsze discordowa kantyna trochę okrzepnie (zobaczymy czy w ogóle wytrzyma próbę czasu ;p). Po drugie, kantynowicze lepiej poznaliby siebie, a jak widać na przykładzie Kerana i Lubsoka, na forum a na kantynie to zupełnie inni ludzie (sami tak stwierdzili, żeby nie było).
Natomiast wybory niekoniecznie wyłonią dobrych ludzi na to stanowisko.
Okres 6 miesięcy jest jak najbardziej w porządku

Zaś moja propozycja jest taka, by odczekać te dwa tygodnie, a następnie opami zrobić na 3 lub 6 miesięcy 3-4 kantynowiczów, którzy są tam regularnie i stale (no i oczywiście wykazują się pewnymi rzeczami).
Bo na co op z wyborów, jak zawita tam raz na tydzień

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Częściowo zgoda - wybory w tak szybkim terminie to zły pomysł, dlatego proponuję przyszły tydzień. Poniedziałek - środa zgłaszanie kandydatur, czwartek - niedziela głosowanie. Ale nie oszukujmy się, wybory są pomysłem na podtrzymanie atrakcyjności Kantyny i głębsze zakorzenienie jej w świadomości Bastionu.

Co do jakości kandydatur - takie ryzyko demokracji. Można oczywiście stworzyć odgórną listę osób na podstawie ich frekwencji w Kantynie i poddać ją pod głosowanie.

początek spoilera Lub w razie czego unieważnić wybory. koniec spoilera

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Widzę zdania są mocno podzielone :/. Dobrze, w takim wypadku zawieszam wybory, zobaczymy za tydzień-dwa jak się ułoży. Jak się nie dogadamy to zrobię głosowanie - kto wolałby żeby było jak jest, a kto woli żeby opów wybierać.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Demokratyczne wybory nad wyborem demokracij -seems legit

BTW -wybieranie operatorów przez samych zainteresowanych to troche jakby sądzeni sami kompletowali sądzących, tego się chyba nigdzie nie praktykuje?...
A, nie, jednak tak

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Wybory nad wyborami będą jeśli społeczność Discorda nie dojdzie do porozumienia . To taka ostateczność.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Już "społeczność Discorda"? Co to za ruchy separatystyczne?

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Społeczność Discorda, czyli wszystkie osoby, które są obecne (zarejestrowane) na Discordzie.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Czekam aż wyłonieni kandydaci zaczną rozdawać 500(like-ów)+ za głosy

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

To się nazywa "konsultacje społeczne"

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

A ja już chciałem pisać że jest nudno, że nawet nie umiecie zrobić porządnej gównoburzy i że wypisuję się z zabawy... Ale co tam. Bierz, co dają, nie dawaj nic w zamian. Zapowiada się fun.

idzie ku lepszemu

they`re going to get better.

Demokracja na B, czego to człowiek doczeka

Re: idzie ku lepszemu

Na razie to chyba demokracja hybrydowa. ~

Głosowanie nad ustrojem.

Jak wiemy wszystkie Kantyny miały jedną wspólną cechę - modów na których nikt nie miał wpływu. Padł pomysł, żeby discordowa Kantyna była pierwszą w której opowie byliby wybierani na zasadzie głosowania. Miałyby się odbyć wybory, kampanie wyborcze itd. Pomysł ten został przedstawiony tydzień temu. Myślę, że każdy zainteresowany miał czas przemyśleć swoją decyzję, dlatego robię głosowanie pod tytułem:

Czy chcesz zmiany ustroju na discordowej Kantynie?

Głosować może każdy kto chociaż raz zalogował się na discordową Kantynę. Głosy proszę pisać pod tym postem do piątku, godziny 23.59. W sobotę zostaną zliczone i zobaczymy co dalej. Jest jedna ważna zasada - w odpowiedzi piszemy wyraźnie tak lub nie. Jeśli ktoś napisze może, nie jestem pewien itp., jego głos nie zostanie policzony. Głos można zmienić pisząc odpowiedź na własnego posta, tylko wtedy należy wpisać formułkę [ZMIANA GŁOSU].

Re: Głosowanie nad ustrojem.

TAK - chcę zmiany ustroju

Re: Głosowanie nad ustrojem.

-[TAK/b] - Chcę

Re: Głosowanie nad ustrojem.

NIE

Re: Głosowanie nad ustrojem.

Kocham Kantynę, kocham demokrację... ale tylko wtedy gdy prowadzi do wyboru nowego przywódcy, silnego przywódcy który przerwie tragedię Kantyny. Ów nowy, silny przywódca powinien otrzymać specjalne uprawnienia by mógł przekształcić Kantynę w pierwsze Bastionowe Imperium Chatu, dla bezpieczeństwa i ciągłej stabilności rozmów użytkowników.

Więc jeśli ta zmiana ustroju zapewni wszystko co wyżej, to jestem za

Re: Głosowanie nad ustrojem.

Tak

Re: Głosowanie nad ustrojem.

Tak - to dobra zmiana. Kantynowicze i Kantynowiczki powinni otrzymać należne im prawa. Powiem więcej: tylko słaby mod który boi się utracić władzę i zrobi wszystko by ją zatrzymać zagłosowałby na nie.

Re: Głosowanie nad ustrojem.

Ale Ty masz do mnie jakiś problem

Powiem więcej: w geście dobrej woli i na dowód czystości intencji zrzekam się funkcji moderatora
I dalej podtrzymuję swój głos na nie

Zastrzeżenia.

Kilka zastrzeżeń.

Po pierwsze. Chcesz żebyśmy głosowali nad zmianą ustroju, nie przedstawiając nam jasnych zasad jak ustrój ten ma wyglądać. Zasady kadencyjności, zakres wyborów, organy odwoławcze. Wygląda to albo na niekompetencję albo jawną manipulację.

Po drugie - co to za dyskryminacja że głosować może tylko ten kto zalogował się na discorda? A co z Cosmosem, który jest od dawna prawą ręką Kantyny i jednym z wierniejszych bywalców, a z powodów technicznych nie może zalogować się na Discord?

Biorąc pod uwagę powyższe - jestem zmuszony zagłosować na NIE. Kantyna potrzebuje kompetentnych przywódców i prawdziwie demokratycznych wyborów. To? To jest jakaś szopka.

Re: Zastrzeżenia.

1. Jak to ma wyglądać przedstawiłem w poprzednim poście. Potem napisałem, że odbędzie się głosowanie nad głosowaniem i każdy miał czas przemyśleć decyzję.

2. Nie dyskryminacja, a logika. Cosmos nie może wbić bo jego program antywirusowy mówi, że to szkodliwe. Oczywiście zapewniłem go o tym, że Discord jest nieszkodliwy i korzysta z niego mnóstwo osób, ale on wolał nie ryzykować. Co do reszty - nie mają prawa Ci których to nie dotyczy. Dlaczego kicia137 ma mieć możliwość głosować podczas kiedy Kantyna nie wpływa na jej życie nawet w najmniejszym aspekcie? Jeśli chce zacząć korzystać to proszę bardzo - głosowanie trwa, może jeszcze wbić.

Re: Zastrzeżenia.

Ej, a nowego ownera też będziemy wybrierać? Czy też boisz się stracić władzę?

Re: Zastrzeżenia.

Ownerem będę ja, dopóki Discorda nie będzie na Bastionie. Moja rola będzie się ograniczać do ogłaszania wyborów i załatwiania spraw formalnych. Nie będę ingerować w bany i kicki, to będzie zależeć tylko od opów. Oczywiście wyjątkiem jest sytuacja kiedy jakiś op zacznie np. trollować i banować bez powodu. Władzę oddam osobie wskazanej przez Rusisa, kiedy Discord trafi na stronę.

Re: Zastrzeżenia.

To co to za demokracja?! Hańba!

Re: Zastrzeżenia.

To jest internetowa demokracja, czyli jest dozorca, który będzie pilnować, żeby nikt niczego nie odwalił .

Re: Głosowanie nad ustrojem.

Ponieważ logowanie na starą Kantynę się nie liczy, to demonstracyjnie wstrzymam się od głosu.

Re: Kantyna żąda zmian!

Ok, dołączyłem do grona i już mi się tam podoba. To był świetny pomysł tylko szkoda że tak późno...

1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Wniosek o zmianę ustroju na discordowej Kantynie przeszedł - 5 głosów na tak, 2 na nie. Dlatego mam przyjemność (ponownie ) ogłosić 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny!

Pod tym postem swoje kampanie wyborcze mogą prowadzić chętni do zostania Operatorem. Operatorzy mogą kickować i banować użytkowników na discordowej Kantynie za nieodpowiednie zachowanie. Funkcję tę będą pełnić przez trzy miesiące od wygrania w wyborach (po tym okresie odbędą się kolejne wybory, podczas których okres władzy może zostać wydłużony).

Potrzebujemy trójki aktywnych osób, które będą regularnie wbijać i przesiadywać na discordowej Kantynie. W wyborach może startować każdy, kto jest na Discordzie.

Moja rola jako dozorcy będzie się ograniczała do pilnowania, żeby modzi niczego nie odwalili (wszakże to tylko internet i brak konsekwencji czasem może być pokusą). Dodatkowo jeśli moderator będzie cały czas offline zostanie pozbawiony swojej funkcji, a na jego zastępstwo ja i pozostali Operatorzy wybierzemy nową osobę). Rolę dozorcy oddam osobie wskazanej przez Rusisa, kiedy ten zaimplementuje Discorda na Bastion.

Kampanie można prowadzić od teraz do piątku (21.09.2018, godz. 23.59) pod tym postem. Za tydzień, w sobotę utworzę post pod którym każdy zarejestrowany na Discordzie, będzie mógł wpisać nicki 3 kandydatów których wybiera (lub np. 2 jeśli tylko Ci będą mu odpowiadać). Wszelkie pytania proszę pisać poniżej.

PS: Proszę jakiegoś dobrego Admina o zmianę nazwy całego wątku na "Discordowa Kantyna".

protestuję

przeciwko zmianie nazwy tego wątku!

(przeciwko ograniczeniu czynnego prawa wyborczego już protestowałem i podtrzymuję)

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jestem na Discordzie od roku. W tym czasie odwiedziłem 30 skrajnie różnych serwerów o szerokiej tematyce, poznałem blisko 20 botów, trzy razy dostałem rolę operatora i na dwóch serwerach posiadam uprawnienia moderatora. Bywalców kantyny znam od lat, z wieloma łączą mnie przyjazne stosunki. Nie mam zamiaru startować w wyborach na moderatorów.
Sprzeciwiam się zmianie nazwy tematu. Sprzeciwiam się pseudowyborom, w których każda decyzja ludu może zostać podważona przez obecnego admina i organizatora tego spektaklu, który to jak sam przyznał władzy się nie zrzeknie i będzie skrupulatnie pilnował modów. Sprzeciwiam się wprowadzaniu barier uniemożliwiających użytkownikom dostępu do czatu. Dlatego też postuluję o stworzenie silnej opozycji przeciwko dyktataturze w formie Komitetu Obrony Kantyny, który to będzie pilnował czy zasady demokracji i praworządności nie zostały złamane.
Ku chwale Kantyny!

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Coście się tak uczepili tej zmiany tematu - "Kantyna żąda zmian!" przyciągał, ale teraz sytuacja jest stabilna, dlatego nazwa powinna zostać zmieniona, tak żeby było wiadomo o co chodzi. Lud decyduje o wyborze modów - tego nikt nie kwestionuje. Jak powiedziałem - nie będę wpływał na decyzje modów, chyba, że zaczną coś odwalać (no chyba, że lud wyraźnie zaznaczy, że chce Operatora, który trolluje i kickuje kogo zechce ). Ponadto zadam pytanie - jaka decyzja ludu może zostać podważona? To tylko chat internetowy, jakie tam mogą być decyzje, które mógłbym podważyć? Nie ma żadnych barier uniemożliwiających użytkownikom dostęp do chatu. Poważnie, skąd to wytrzasnąłeś? Każdy może się zarejestrować i wbić na Discorda.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

To nie ma sensu. Wszyscy i tak wiedzą że ten temat mentalnie należy do Wioski.
Ale to ty będziesz decydował co to jest "odwalanie". A może odwalaniem jest sprawdzanie tabelki spamu co pięć minut, a banowanie userów za inne poglądy już nie? Potrzebny jest tu organ kontrolny lub admin wybrany demokratycznie. Co więcej, nawet jeśli ludzie wybiorą największe trolle i spamerów, to jak chcesz to podważyć? Mamy demokrację, a demokracja to dyktatura ciemnoty. Jeśli lud tak zdecyduje to nic ci do tego!
Każdy? Weźmy takiego Cosmosa. Zasłużony użytkownik i mianowany moderator. Dlaczego nie ma go na Discordzie? Ponieważ Discord jest niebezpieczny. Nie jest zaufaną witryną. Potwierdzają to programy antywirusowe. Do tego instaluje wam pliki cookie, śledzi was, a na telefonie odświeża dane w tle. Dalej. Shedao, który musiałby kupić nowy telefon żeby nie być dyskryminowany. Mnie zaś Discord nie chciał zarejestrować pięć razy, a potem na tydzień zablokował mi konto bo uznał mnie za bota.
Dlatego też ogłaszam, że jako demokratycznie wybrany wbrew swej woli reprezentant KOKu będę pełnił popołudniowe i wieczorne warty na jedynej prawdziwej Kantynie, gdzie nie usłyszycie takich kłamstw jak "równość dla wszystkich".

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

hail Ponda!

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Nie nie nie. Ja nie chcę być przywódcą Komitetu. Oni to albo świry, albo oszuści, albo nie wiadomo co.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jako odwalanie mam na myśli kickowanie i banowanie wszystkich po kolei oraz wyzywanie wszystkich bez konsekwencji oraz inne akcje które zapewne będą potępiane przez użytkowników. Jak lud zadecyduje to nic mi do tego - masz rację. Jeśli lud będzie chciał usunięcia moda bo trolluje to również nic mi do tego - będę musiał to zrobić. Chyba, że wydarzy się sytuacja taka jak napisałem to w poście wyżej, kiedy lud wyraźnie zaznaczy, że chce być trollowany, a ja mam pod żadnym pozorem nie ingerować .

Discord jest bardzo niebezpieczny. Właściwie instalacja go jest prawie jak wizyta agenta CIA, czy innego FBI w swoim domu. Dlatego Ponda się poświęcasz i adminujesz na innych kanałach, gdzie ostrzegasz ludzi przed zgubą .

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

A co jak lud zechce usunięcia ciebie?

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Pod tym mogę się podpisać!

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

To już będzie mieć problem . Tak jak powiedziałem - nie mam zamiaru oddawać Discorda nikomu oprócz osobie która zostanie wskazana przez Rusisa, jeśli ten doda Discorda na Bastion. Nigdy też nie stwierdziłem, że na Discordzie będzie 100% demokracja, gdzie każdy szczebel jest wybierany przez lud. Po prostu, założyłem Discorda i mam zamiar o niego dbać, jak o własne dzieło, czy o co tam zwyczajny człowiek bardzo dba . Tak jak stwierdziłem wcześniej - to tylko chat internetowy, gdzie ktoś mógłby wszystko rozwalić bez konsekwencji (brakuje ludu z pochodniami i widłami, który jest motywatorem w świecie rzeczywistym ).

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jacek112 musi odejść! Jacek112 musi odejść! Precz z dyktaturą Jacka112!

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Nie palcie Discorda, zakładajcie własne!

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

To demokracja fasadowa. Mamisz nas wyborami, ale co z tego skoro ty będziesz trzymać władzę? Do tego możesz odwołać moda z prywatnych pobudek, wbrew temu co mówisz, na podstawie tego ustępu: "oraz inne akcje które zapewne będą potępiane przez użytkowników". To jest tak nieprecyzyjne że pozwala na dowolną interpretację. Jeśli chcesz jak najlepiej traktować czat i jego userów powinieneś poddać swoje stanowisko pod głosowanie. Rozumiem że może to być dla ciebie zbyt trudna decyzja, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak zdobyłeś władzę. Dlatego KOK jest gotów nie obalać cię pod warunkiem, że zostanie wprowadzona monarchia parlamentarna, a konstytucja zostanie zatwierdzona w referendum.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jakie mamisz? Przecież od samego początku mówiłem, że będą wybory na modów. Masz rację ten punkt może brzmieć dwuznacznie, dlatego napiszę tak: Jeśli użytkownicy zrobią na forum głosowanie na usunięcie Operatora, które wygra wtedy moda usunę. W żadnym innym wypadku. Na jego zastępstwo będzie mógł się zgłosić dowolny inny użytkownik Discorda, z wykluczeniem tego, który stracił władzę. Lepiej? A jeśli nie lepiej i KOK nadal chce mnie obalić - jak zamierzacie (zamierzasz?) to uczynić?

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Hehe, co namiastka władzy robi z człowiekiem... Good. Good.

[Kampania mode on]

Przypomnę tyko że mamy tu do czynienia z człowiekiem który przez ponad dwa lata regularnego odwiedzania Kantyny, mimo składania wielokrotnych wniosków w swej sprawie, nigdy nie został zweryfikowany pozytywnie jako osoba dostatecznie odpowiedzialna i kompetentna do pełnienia funkcji chociażby opa.

Teraz ta sama osoba ogłosiła się najwyższym władcą discordowej Kantyny i odmawia poddania swego panowania pod głosowanie. Przyczyna może być tylko jedna - Jacek112 doskonale zdaje sobie sprawę z własnej niekompetencji i braku szans na zdobycie realnej, legalnej władzy i poparcia społecznego.

Arogancja tej tak zwanej "władzy" najlepiej jest widoczna w jego działaniach na discordzie. Kiedy padł pomysł ogłoszenia wyborów, Jacek za wszelką cenę starał się być pierwszym ogłaszającym, wyprzedzić mnie, żeby przemycić zapis o swej nieusuwalności, bo jak twierdził "spodobała mu się władza absolutna i nie chce jej oddawać".

Czy ktoś taki powinien sprawować władzę nad Kantyną? Czy jego realnym planem jest scalenie discorda z Bastionem? Czy może w jego interesie jest jednak odwlekanie decyzji o połączeniu tak długo by władzy nie oddać nigdy? Jako wieloletni operator Kantyny z nadania Yako, swojego własnego i Rusisa, mówię takiej "władzy" stanowcze NIE.

[Kampania mode off]

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Mógłbym to porównać do takiej sytuacji, gdzie jest ktoś kto nigdy władzy w państwie nie chciał i się o nią nie starał, żadnych wniosków nie składał (dlatego nikt go nigdy nie weryfikował). W pewnym momencie kupił sobie bezludną wyspę, której jest właścicielem. Nie chce jej nikomu oddawać, chyba, że wyspa wejdzie w skład państwa, wtedy gotów jest ją oddać władcy.

Kiedy padł pomysł wyborów wymyśliłeś, że będę tylko marionetkowym władcą, a Ty będziesz prawdziwym. Jak widać nie udało Ci się mnie do tego przekonać, dlatego teraz jesteś przeciwko mnie .

Co do scalenia z Bastionem - jak dla mnie może to być nawet dzisiaj, ale nie wiem kiedy będzie to pasować Rusisowi, w tej kwestii wszystko zależy od niego .

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jacek112 napisał:

Kiedy padł pomysł wyborów wymyśliłeś, że będę tylko marionetkowym władcą, a Ty będziesz prawdziwym. Jak widać nie udało Ci się mnie do tego przekonać, dlatego teraz jesteś przeciwko mnie .

-----------------------

Gdybym chciał być władcą discorda, zgłosiłbym swą kandydaturę w wyborach. Nie zrobiłem tego i od początku nie nosiłem się z zamiarem. Ba, spójrz wyżej - formalnie zgłosiłem chęć poddania swojej funkcji uberopa na starej Kantynie pod demokratyczne wybory. Nie władza się liczy. Liczy się Kantyna. Szkoda że nie dla wszystkich.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

To mocne słowa. Bardzo mocne. Ale fałszu zarzucić im nie sposób.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Ringwraith. Dwukrotnie karany za niewielkie rozboje na Bastionie oraz za posiadanie własnego zdania, cytując szmuglera z odległej galaktyki. Po wyjściu na wolność postanowiłem zmienić ten świat na lepsze, zaczynając od największego skupiska zła i samowolki w Internecie. W swoim postanowieniu obiecuję nie robić nic szczególnego i obijać się jak się tylko da. Dziękuję.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Miałem być apolityczny, trzymać się na uboczu. Całe życie byłem na wskroś neutralny. Nie chciałem się nikomu narazić, próbowałem szukać plusów w każdym, nawet w największych rozbójnikach takich jak Lubsok i Ludwik.

Koniec.

Discord potrzebują solidnych, odważnych rządów. Kogoś kto pokieruje tą całą zgrają kłócącą się o to kiedy był Maul był Sithem i czy w ogóle. Nie dopuszczę do tego by szkalowano dobre imię Star Wars. Nie dopuszczę też do tego, żeby mniejszości tj. Lubsok były pogardzane z powodu swojej wiary w uniwersum zwane MCU.

Zgłaszam się. Pomogę utrzymać dobrostan tego miejsca.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Witam,

Proszę mnie nie szkalować podczas mojej forumowej absencji. Jestem poważnym użytkownikiem. Rozbójnikiem to jest np. Mossar.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

I patrz, został "demokratycznie" wybrany. Wniosek?

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Miałem tę robotę na IRCu, miałem te robotę na bastionowej kantynie, mam tę robotę na Discordzie. Nie ma powodu, by zmieniać tradycję. Tyle w temacie. Dziękuję, kocham was!

Zgłaszam się!

Wiem, że mam raczej małe szanse, bo postów mało mam i nikt mnie nie zna, ale jestem z wami od 2016 roku. Na Discordową Kantynę dołączyłem bardzo szybko i stałem się aktywnym członkiem, mimo że więcej czytałem niż pisałem . Jestem w stanie ogarniać Kantynę dzięki częstemu zaglądaniu . Głosujcie na mnie! Postawcie aktywność przed znajomościami!

Re: Zgłaszam się!

A to ty nie wiesz, że tu chodzi o kolesiostwo?

Re: Zgłaszam się!

No wiem, ale niektórzy zagłosują na mnie, żeby nie zagłosować na ciebie

Re: Zgłaszam się!

Ty dobry plan. W ten sposób daleko zajdziesz

Re: Zgłaszam się!

Tu same wilki som, uwżaj ! ... ale z pomocą TEGO - https://www.youtube.com/watch?v=4zIoElk3r2c na pewno WYGRASZ, powodzenia !

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

A więc i ja, szanowna społeczności, zgłaszam swoją kandydaturę. Nie nosiłem się z tym zamiarem, ale tylko jedna osoba z wyczekiwanych zgłosiła swoją kandydaturę, trzeba więc zabezpieczyć Discord na następne 3 miesiące

Stawiam na obiektywizm, kulturę dyskusji i pragmatyzm, a przede wszystkim rozwój Discorda w postaci jego uznania. Fukcję moderatora sprawowałem wielokrotnie, i wiem co robić, a zwłaszcza czego nie robić w palących sytuacjach.

Discord jest wszakże niestabilny i potrzebuje silnych, zdecydowanych i obiektywnych opów, nie zaś wywrotowców, choleryków, czy niestabilnych jaźni!

Ku chwale I Republiki!

Głosowanie!

Głosować można dopiero od jutra (tj. 22.09.2018)! Posta robię dzisiaj, żeby można było głosować od godziny 00.00 do godziny 00.00. Oczywiście kandydaci mogą się zgłaszać cały czas do godziny 23.59. Głosować może każdy kto kiedykolwiek wbił na Discorda (w tym kandydaci, ponieważ też są częścią społeczności [tak, mogą głosować na siebie]). Głosujemy na 3 wybranych kandydatów (ponieważ potrzebujemy 3 operatorów). Jeśli się chce, można zagłosować na np. 2. Wygrywa trójka która zdobędzie najwięcej głosów. Można zmienić swój głos poprzez napisanie odpowiedzi na własny post w której będzie zawarta formułka [ZMIANA GŁOSU].

Re: Głosowanie!

Dobra, a teraz kandydaci przyznać się!! Kto z PiS a kto z PO, a może znajdzie się ktoś z KUKIZ??

Re: Głosowanie!

Głosuję na kandydatów nr 2 oraz 5 czyli Mossara oraz SirStaniaka.

Według mnie także Budziol jest idealnym kandydatem na to stanowisko, ale nie widzę go wśród kandydatów. Z pewnością jakieś zakulisowe gry i machloje (szantaż?) uniemożliwiły mu start w wyborach. Nie godzę się z tym i w ramach protestu trzeci symboliczny głos oddaję na Lorda Budziola.

Re: Głosowanie!

I tak dalej uważam że z zacnej inicjatywy zrobiono tu jedną wielką farsę, ale coby zachować swoje prawo do narzekania:

1. Mossar - najlepszy zgłoszony kandydat

2. SirStaniak - tu mam pewne wątpliwości, ale myślę że warto dać mu szansę

3. pitrek98 - postów ma mało i w zasadzie go nie znam, ale chyba i tak jest lepszym wyborem niż Lubsok czy Renn (Ringwraith) ;p

Czwarty, symboliczny głos chciałbym oddać nie ZA, a PRZECIW Jackowi112;p

Dziękuję mkn za miłe słowo Ty również nadawałbyś się na Opa i gdybyś kandydował z przyjemnością bym Cię poparł

Re: Głosowanie!

To ja zagłosuję tak (kolejność alfabetyczna):

1. Lubsok
2. Mossar
3. SirStaniak

@mkn Każdy Discordowiec mógł wziąć udział, nie ma w tym żadnego drugiego dna. Swoją drogą gdyby Budziol startował to zapewne sam bym na niego zagłosował (mimo iż On sam chyba ma jakiś problem ze mną ).

Re: Głosowanie!

1. Mossar
2. Lubsok
3. SirStaniak

Re: Głosowanie!

Niech będzie: Lubsok, Mossar, Staniak

Re: Głosowanie!

1. Mossar
2. Lubsok
3. SirStaniak

To skandal

Wybory zwoływane z dnia na dzień. Podejrzani kandydaci. A do tego informacje o możliwych szantażach i manioulacjach. Żądam powołania komisji śledczej w tej sprawie i oscentacyjnie wstrzymuję się od głosu.

Re: To skandal

To akurat Ci się nie udało, kwestia wyborów była poruszana od czwartego września .

Re: Głosowanie!

Głosuję przeciw.

Przypomnienie!

Zostały niecałe 4 godziny na głosowanie (kończy się równo o 00.00).

Re: Przypomnienie!

Jacku, nie popędzaj, wszyscy zagłosują w ostatniej chwili

Re: Przypomnienie!

Nie popędzam, a przypominam, żeby potem nie było, że ktoś zapomniał zagłosować.

Re: Głosowanie!

To ja głosuję:
Staniak
Mossar
Lubsok

Re: Głosowanie!

-[ZMIANA GŁOSU]
Oczywiście żartuję
Głosuję na pitrek98 i na Renna żeby nie było mu przykro

Wyniki głosowania!

Wyniki głosowania:
Mossar - 6
SirStaniak - 6
Lubsok - 4
Pitrek98 - 2
Ringwraith - 1

A więc zwycięzcami są Mossar, SirStaniak i Lubsok! Gratuluję i już przyznaję stanowiska!

Re: Wyniki głosowania!

Gratuluję zwyciężcom i chciałbym powiedzieć że moja porażka to wina Staniaka

Re: Wyniki głosowania!

A widzisz, trzeba było być jak He-Man, użyć Mocy Miecza, bo to jedyny sposób na tych "starych wyjadaczy" ...

Re: Wyniki głosowania!

Gratulacje dla pierwszych demokratycznie wybranych modów w historii Bastionu

Teraz zaczynamy zbierać haki.

Re: Kantyna żąda zmian!

1. Lubsok
2. Ringwraith
3. pitrek98

Re: Kantyna żąda zmian!

Dzięki Stary!

2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Niedługo miną trzy miesiące od poprzednich wyborów. Dlatego można zaczynać się reklamować. Uprawnienia operatorów się nie zmienią - nadal będą mogli kickować i banować użytkowników za nieodpowiednie zachowanie. Funkcję tę będą pełnić przez okres X miesięcy* od wygrania w wyborach. Liczba operatorów się nie zmieni - pozostaje 3. Moja rola jako dozorcy również pozostaje niezmieniona - nie kwestionuję decyzji Operatorów, jedynie pilnuję żeby np. zdenerwowany Operator nie wykickował wszystkich z serwera oraz zajmuję się sprawami organizacyjnymi.

*Wcześniej pojawiały się głosy mówiące, że trzy miesiące to za krótko i np. pół roku jest lepszym pomysłem. Odpowiedziałem, że przy następnych wyborach będzie można zmienić termin, a na razie niech zostaną próbne trzy miesiące. Także pod tym postem oprócz kampanii możecie pisać ile powinna trwać kadencja Operatora. Można proponować różne okresy. Podczas tygodnia głosowania na operatorów oprócz kandydatów będzie można napisać ile powinna trwać kadencja (jednak okres ten musi być podany wcześniej pod tym postem). Jeśli każdy napisze inny termin wtedy zostanie okres 3 miesięcy, wymagane przynajmniej 2 głosy na jedną opcję żeby ją zaliczyć.

Jeśli nikt się nie zgłosi to wtedy Operatorzy się nie zmienią. Jeśli zgłosi się tylko dwóch to wtedy na wewnętrznym Discordowym głosowaniu wybierzemy kto ze starej trójki powinien zostać.
Można się zgłaszać od teraz do 16.12.2018. Po tym czasie nastąpi tydzień głosowania. 24.12.2018 pojawią się wyniki. Wszelkie pytania proszę zadawać pod tym postem.

Mam również pomysł, aby rozreklamować Discorda wśród różnych grup na FB i innych stronach łączących fanów SW, aby nieco ożywić czat. Jeśli ktoś uważa, że jest to błąd niech napisze dlaczego.

PS: Ponownie proszę o zmianę nazwy wątku na "Discordowa Kantyna" .

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Nie wiem wśród jakich grup na FB go reklamować, ale jeśli już to rozważnie, bo na FB jest tyle rakowych fanów, że Bastion przy nich to skupisko spokojnych ludzi.

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Też się tego obawiam, ale chyba nie może być aż tak źle? Może są też jakieś normalne? Generalnie to na razie tylko taki pomysł, ale może udałoby się ściągnąć trochę osób? Choć z drugiej strony taka atmosfera jak jest teraz też nie jest zła, lepsze kilka normalnych dyskusji na tydzień niż gównoburze non stop.

Zgłaszam się!

Zgłaszam swoją kandydaturę. Nikt mnie tu nie zna, wiem. Ale jako jeden z pierwszych dołączyłem do społeczności Kantyny i jestem z tego dumny. Przysięgam również chronić kantynę przed wszelkimi trollami i spammerami, wszelkie sprawy rozstrzygać sumiennie, a swoje rządy sprawować bezstronnie i sprawiedliwie.

Re: Zgłaszam się!

kuba112 napisał:
Przysięgam również chronić kantynę przed wszelkimi trollami
-----------------------

W sensie, sam się zbanujesz?

Re: Zgłaszam się!

Jeśli zajdzie taka potrzeba, to tak, zrobię to.
Jak tam twoje multi-konta?

Re: Zgłaszam się!

Czekają na właściwy moment

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Po pierwsze, trzy miesiące to w sam raz. Po drugie chciałbym sformować Gabinet Cieni w opozycji do obowiązującej dyktatury, zachęcam zainteresowanych do kontaktu.

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Sformułowałeś już jakieś założenia programowe swojego gabinetu cieni?

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Myślę, że Ponda ma już konkretne plany na każdy miesiąc na najbliższe 3 lata, bo przy ostatnich wyborach wypchnął mnie na kandydata na opa

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Nie mam planu, ale mam program: inicjatywa, czyli róbmy coś! Na przykład promujmy niezależnych kandydatów w opozycji do grupy trzymającej władzę. Albo zmniejszmy nierówności społeczne. Odsuńmy rząd od koryta a potem je spalmy, żeby żaden polityk po nich do niego nie przyszedł - tylko działacze społeczni działający dla dobra ogółu.

mogę się zgłosić

tylko nie mam konta na Discordzie i nie planuję tego zmieniać

Re: mogę się zgłosić

To chyba nie za bardzo :/.

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Staniak napisał, żeby ktoś się jeszcze zgłosił, bo nudno. xD

Zatem zgłaszam się! Jestem modem i jest spoko, więc nie widzę powodu by to zmieniać. Proszę o oddanie na mnie głosów. Dziękuję.

...

Tylko kuba na razie się zgłosił? I`m disappointed. No niech będzie - zgłaszam się.

Re: ...

Będzie ciekawie

Demokracja

O, a to co, jakaś demokracja ukształtowała się na Bastionie? Jestem ciekaw, jakim cudem modowie na to przyzwolili. 😝😜

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Demokracja

Tak właściwie to nie jest część Bastionu. Tzn. chciałem oddać to Rusisowi, a On miał dać to pod przycisk "kantyna", ale nie odpisał mi . Także póki co możemy pozwolić sobie na odrobinę demokracji .

Demokracja

Jasne, ale jest to coś na kształt lenna Bastionu, więc w tym sensie na naszych ziemiach jest demokracja. Kto wie, może kiedyś się to rozprzestrzeni na tę właściwą część naszego kraju. 😝

Niech Moc będzie z Wami.

Papapaparapaparapa

A więc i ja, mając na uwadze troskę o losy I Republiki Kantyny, wobec tylko jednego solidnego kandydata oraz działalności wywrotowej Gabinetu Cieni (istniejącego lub nie) i jego popleczników zgłaszam ponownie swą kandydaturę w wyborach.
Program niezmienny, dorzucam hamowanie sabotażu wśród, hmm... potencjalnych moderatorów

I liczę że ktoś się zgłosi jeszcze bo nudno :/

Re: Papapaparapaparapa

Nie, jeszcze nie jest sformowany. Nie, nie prowadzi działalności wywrotowej, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnej opozycji nie chce przejąć władzy. Nie, z całą pewnością nie republiki, a już na pewno nie pierwszej.

2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

A więc mamy 4 kandydatów:
- kuba112
- lukaszzz
- SirStaniak
- Lubsok

Okres władzy operatorów ponownie wyniesie 3 miesiące. Głosować można od teraz do 23.12.2018, pod tym postem. Przypominam, że można głosować na 3 kandydatów lub na mniejszą ilość.

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Zapomniałem, więc szybko dopisuję: Możliwa jest zmiana głosu, aby to zrobić trzeba wysłać odpowiedź na swojego poprzedniego posta wraz z formułką [ZMIANA GŁOSU] oraz innym zestawem kandydatów.

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jacku, czy może zagłosować ktoś, kto nie jest zarejestrowany na Discordzie?

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Nie, ale na Discorda można się w dowolnym momencie zarejestrować, a w następnej chwili zagłosować.

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

A gdzie jakieś "serdecznie zapraszamy", czy coś?

P.S. Serdecznie zapraszamy

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Bardzo dziękuję za odpowiedź i zaproszenie. 😊
Mam ogólnie mało czasu i jeżeli chodzi o rejestrację, to muszę się jeszcze zastanowić, bo nie chciałabym być "martwą duszą".

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

O to się nie bój, powiedziałbym raczej że spokojnie wtopisz się w tłum i będziesz całkowicie statystycznym userem. Byle by nic nie pisać, tylko przywitanko.

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Ani zgłosić się, ani zagłosować.
Discordowa klika.

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Uprzejmie przypominam o głosowaniu które kończy się jutro o 23.59.

No to

Może ja zacznę. Głosuję na Staniaka i ekhm, siebie, czyli lukaszzza.

Co do trzeciego głosu, czekam na oferty od kandydatów

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Dobra, to ja zagłosuję tak:

- SirStaniak
- Lubsok
- kuba112

Na dwóch pierwszych Panów głosowałem ostatnio i nie zawiedli moich oczekiwań. Natomiast zagłosowałem na kubę112 zamiast na lukaszzza z tego względu, że lukaszzz jest postacią bardziej znaną.

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Dziękuję za głos, nie zawiodę cię

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Głosuję na kubę112 (bo go kojarzę z konkursu emotkowego) i lukaszzza (bo mnie ładnie zaprosił na Discorda).

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

No to ja głosuję na:
-Kube112 (siebie), z wiadomych powodów,
-SirStaniaka,
-Lubsoka.

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Lubsok, Staniak i lukaszzzz bo tak Ale wszyscy mi pasują.

Re: 2 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

- kuba112
- lukaszzz
- SirStaniak

Re: 2 Autorytarne wybory Operatorów Kantyny

Głosuję na kubę112; okazując sprzeciw wobec układom, znajomym i kolesiostwu które w tym momencie rządzi Bastionem.

I ja!

A ja oddam głos na kube112 w geście zaufania i na lukaszza, ot tak!

Wyniki głosowania!

Głosowanie zakończyło się z takim wynikiem:
kuba112 - 6
SirStaniak - 5
lukaszzz - 5
Lubsok - 3

Gratuluję zwycięzcom i już daję odpowiednie uprawnienia.

Petycja o uoficjalnienie Discorda

Kantynowo-bastionowa społeczność od kilku miesięcy skupia się wokół kanału na Discordzie. Dotąd kanał ten był półoficjalnym przedłużeniem Bastionu - oddolnym, samorządnym tworem, inicjatywą nas, społeczności. Kanał przetrwał, w dobrej formie, gromadząc dotąd ponad czterdziestu Bastionowiczów, żądnych żywej konwersacji. Wprowadził też niespotykany dotąd na Bastionie element życia społecznego - demokrację. Aby podtrzymać i wzmocnić ciągły rozwój, My, Społeczność Kantyny i Discorda, wystosowujemy niniejszą petycję o podpięcie Discorda pod Bastion.

Koncepcje są dwie:

1. Dodanie linka w górnym menu i w zakładce Komunikacja po prostu jako Discord i pozostawienie Kantyny - jako... pomnik? Miejsce które może znaleźć zastosowanie w przyszłości? I przedstawienie Discorda jako powszechnie rozpoznawalnego medium, po prostu jako Discord.

2. Całkowite zastąpienie dotychczasowej Kantyny kanałem Discord, wstawienie go w miejsce dotychczasowego czatu.

Proszę szanownych Bastionowiczów, Kantynowiczów i Discordowiczów o poparcie niniejszej inicjatywy i wypowiedzenie się którą opcję preferują.

Re: Petycja o uoficjalnienie Discorda

Trudno powiedzieć, nie wiem - bo nie korzystałem, główne forum całkowicie spełnia swoje funkcje. Z drugiej strony, wydaje mi się, że dwie podobne miejscówki to o jedną za dużo ... niech społeczność się wypowie

Re: Petycja o uoficjalnienie Discorda

Cóż, serdecznie zapraszamy do zakosztowania uzależniającego klimatu Kantyny. Intrygi, walka o władzę, niespotykana na forum swoboda wypowiedzi... Czegóż chcieć więcej?

Więcej aktywnych użytkowników tylko

Re: Petycja o uoficjalnienie Discorda

Ja jestem za tym, żeby kantynę zostawić, ale ukryć tzn. widzę to tak, że tam gdzie teraz jest napis kantyna, będzie Discord, a sama kantyna będzie w którejś rozwijanej zakładce. Chciałbym również publicznie wywołać Rusisa, aby ten określił swoje stanowisko, ponieważ bez tego skończy się tak, że pogadamy, pogadamy i nic z tego nie będzie, bo nikt tego nie zaimplementuje .

jeżeli

konto bastionowe nie wystarczy do wejścia na discordokantynę, to co za różnica?

Re: jeżeli

Przez kilkanaście lat bastionowe konto nie wystarczało do wejścia na zwykłą Kantynę - czy to na jej nutowe, polchatowe, czy ircowe wcielenie. Wracamy do dobrych, sprawdzonych zwyczajów

Re: jeżeli

a, jeśli to taki powrót do Tradycji(TM) to nie mam pytań

Re: Petycja o uoficjalnienie Discorda

Obywatele szanowni, otoczenie discordowej kantyny kuratelą Bastionu sprawi, że korzystanie z niej będzie wygodniejsze, sprawniejsze, bardziej ergonomiczne. Ponadto taka centralizacja przyczyni się do integracji obydwu środowisk, na czym wszyscy tylko skorzystamy. Ponadto ułatwi to korzystanie z kantyny nowym userom.

Także, w jakiejkolwiek formie - mówimy entuzjastyczne TAK unii Bastion-Discordowa Kantyna.

Re: Petycja o uoficjalnienie Discorda

I to jest odpowiednie nastawienie. Tylko co tak mało cię na kantynie ostatnimi czasy?

Re: Petycja o uoficjalnienie Discorda

Telefon mi się zepsuł i musiałam kupić nowy, na którym wywaliło mnie z Discorda i nie mam jak wejść teraz

Re: Petycja o uoficjalnienie Discorda

Hmm, brzmi jak problem z którym powinien uporać się nasz dozorca Jacek.

Re: Petycja o uoficjalnienie Discorda

Jeśli się rejestrowałaś to się zaloguj (możesz to zrobić klikając link zaproszeniowy na górze i wybierając opcję, że masz już konto). Jeśli się nie rejestrowałaś to po prostu dołącz jeszcze raz i od razu dodaj maila, żeby w razie czego móc się zalogować gdziekolwiek.

Re: Petycja o uoficjalnienie Discorda

Przedstawione wyżej oświadczenia potwierdzają w zupełności sukces discordowego eksperymentu demokratycznego. Całe życie dawnej kantyny rozbłysło ponownie na nowym kanale w rozmowach tzw. "Starej gwardii", jak i nowych userów, toteż pod petycją o połączenie Discorda z Bastionem podpisuję się obiema rączkami.

Sam zaś proponuję opcję 1 i pół
Mianowicie zostawiłbym starą kantynę ale nie na stronie głównej, czy nawet pod ukrytą zakładką, lecz jako wiszący w Internecie link. Taki bastionowy Easter Egg

Re: Petycja o uoficjalnienie Discorda

Po pierwsze, chciałbym zauważyć że Bastion to nie Discord, tu nie ma i nie będzie demokracji. Po drugie Gabinet Cieni wyraża poparcie wobec podłączenia (nie zastąpienia) nowego czatu, ponieważ otwiera to nowe ścieżki rozwoju. Ścieżki, które otworzyli nasi dawni współpracownicy, obecnie operatorzy czatu. Inicjatywa jest ważna, a obecny dozorca jej praktycznie nie wykazuje, co jest główną przyczyną braku rozwoju czatu wbrew zapewnieniom niektórych członków byłej GTW.

Pytanie.

Czy na discordzie da się pisać bez rejestracji?

Re: Pytanie.

Tak, ale lepiej by było, gdybyś założył konto.

Re: Pytanie.

Musisz się zarejestrować.

Re: Pytanie.

Dziękuję przyjaciele za odpowiedzi. Miłego wieczoru.

Regulamin Discordowej Kantynt

Jako jeden z operatorów Kantyny chciałbym zawiadomić o dodaniu regulaminu, który stworzyłem z pomocą reszty administracji.

Zapraszam do dołączenia wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili: https://discord.gg/jFFRxQ8

Ekhem

Dzięki za kicka. Dostałem za "memy nie na poziomie", ale w tych memach nic złego nie było.

Więcej nie wejdę.

Re: Ekhem

Na pewno nie był to wulgarny mem? Bo jeżeli był to tylko mem "nie na poziomie" według jednego operatora, a regulamin nie został złamany to należą się przeprosiny.

Re: Ekhem

Inaczej - należy zmienić regulamin.

Re: Ekhem

Jeszcze inaczej - mod, który go kicnął traci funkcję.

Re: Ekhem

Nie propagował wulgarnych treści więc...

.

Napiszę raz i tylko raz.

https://star-wars.pl/Forum/Temat/3180#662456

Powód dla kicka (nie bana) jest taki sam jak w powyższym linku. Miałkość treści i przesyłanych grafik. Kick poleciał po stosownym ostrzeżeniu, Gapcio w każdej chwili może wrócić.
Koniec tematu

Re: .

Przepraszam, mój błąd, to był kick, nie ban. Nie zmienia to jednak mojego zdania na temat karania bez powodu.

Re: .

#popcorn

Re: .

I tak nie wracam.

Re: Ekhem

Sprawa się wyjaśniła. Nie chodzi o to, że dałeś "memy nie na poziomie", tylko że zamiast memów dałeś m.im. kilka zdjęć kołdry i zdjęcie jakiegoś wąsatego jegomościa z podpisem "nie wiem co to". Dlatego kick jak najbardziej uzasadniony.

Re: Ekhem

Oczywiście Kantyna jest demokratyczna, więc Gapcio ma prawo odwołać się od wyroku i zażądać odszkodowania.
Btw. Ostatnie zdjęcie, pierwsze i ostatnie po ostrzeżeniu, było memem. Choć mocno prawdziwym.

Re: Ekhem

Ale dostałem kicka za "memy nie na poziomie". Więc logicznie, dostałem kicka za niesłuszną rzecz, zamiast dostać za słuszną.

Nowy Regulamin Discordowej Kantyny - konsultacje społeczne

Witam państwa,

dziś o godzinie 20.00 w discordowej Kantynie (https://discord.gg/jFFRxQ8) zaprezentowany zostanie projekt nowego regulaminu Kantyny, nad którym pracowaliśmy w pocie czoła. Starcia różnych wizji, programów i opcji politycznych, a w końcu kompromisy dla dobra ogółu zaowocowały stworzeniem owego dokumentu.

Teraz czakamy na Twój głos. Zapraszamy do pierwszych formalnych konsultacji społecznych w historii Kantyny. Chcesz mieć realny wpływ na prawo Kantyny? Wejdź. Wypowiedz się. Zgłoś zastrzeżenia. Zaproponuj poprawki. Godzina 20.00. Discord.

Re: Nowy Regulamin Discordowej Kantyny - konsultacje społeczne

Zgłaszam sprzeciw.

Re: Nowy Regulamin Discordowej Kantyny - konsultacje społeczne

Wobec?

Re: Nowy Regulamin Discordowej Kantyny - konsultacje społeczne

Sitwiarstwa i brudnych gierek pod płaszczykiem.

Re: Nowy Regulamin Discordowej Kantyny - konsultacje społeczne

Ten sprzeciw mogę poprzeć.

Re: Nowy Regulamin Discordowej Kantyny - konsultacje społeczne

Ze względu na zażartą dyskusję negocjacje wydłużono do jutra co najmniej. Ale kompromis jest coraz bliższy.

3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Już niedługo miną 3 miesiące od ostatnich wyborów. W związku z tym zachęcam do reklamowania się kandydatów na operatorów. Jedynym wymogiem jest obecność na Discordzie. Czas macie od teraz, do 07.03.2019 godz. 24.00. Po tym okresie nastąpi tydzień głosowania. Ponownie potrzebne są trzy osoby na okres następnych 3 miesięcy. Generalnie wszystko pozstaje po staremu, operatorzy mogą ostrzec, kicknąć lub zbanować za zachowania niezgodne z regulaminem. Rola dozorcy również pozostaje taka sama. Jeśli nikt się nie zgłosi to pozostaną obecni operatorzy. Jeżeli zgłoszą się mniej niż 3 osoby, to w wewnętrznym, ogólnym Discordowym głosowaniu ustalimy kto ze starej trójki powinien zostać.

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Oczywiście powinno być "Czas macie od teraz, do 17.03.2019 godz. 24.00.". Za pomyłkę przepraszam i apeluję o dodanie opcji edycji postów, choćby do 5 minut po napisaniu.

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Edycja postów? To dopiero pokazuje korupcję panującą w obecnym zarządzie kantyny. Gabinet Cieni nakłania do głosowania na nowe twarze, nie na obecnie moderujący układ, który próbuje ograniczać wolności obywatelskie.

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Biorę udział. Jestem kantynowiczem od pokoleń. Znam problemy kantyny z poziomu zwykłego użytkownika. Kiedy odbywałem swoją kadencję ostatni raz czułem że czegoś mi brakuje. Dlatego nie startowałem w kolejnych wyborach żeby poznać potrzeby ludu. Teraz wiem już czego potrzebują zwykli szarzy obywatele. Biorę udział!

Mossar. Wasz kolega, Wasz operator.

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Gabinet Cieni jest przeciwny wydłużeniu kadencji operatorów, ponieważ umocni to tylko ich władzę i doprowadzi do dalszego ograniczania praw obywateli. Jeśli chodzi o potencjalne skrócenie kadencji jesteśmy gotowi je rozważyć.

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

-Liberum veto!

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Ogłaszam, że nie wystartuję w zbliżających się wyborach. Mimo docierających nieustannie od wyborców słów poparcia dla mej kandydatury i moich działań jako operatora, uznałem, że pora na zmianę. Pora na nowe wyzwania, by uczynić Kantynę lepszym miejscem.

Tym samym, jestem za pozostawieniem przepisu o 3-miesięcznej kadencji operatorów.

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Widząc brak możliwości uformowania godnej koalicji dla Kantyny i ja zgłaszam swą kandydaturę do tej elekcji.
Bowiem jak można nie kandydować gdy na Discordzie łamana jest Konstytucja?
Należy zapewnić jej uznanie a także zwiększenie autorytetu modów (o samym zaakceptowaniu Discorda przez szanowną Administrację i demokratycznych wyborach na Dozorcę nie wspominając).
Czy Dozorca aby na pewno zrobił wszystko co w swojej mocy by to uczynić?

Together we will make Discord GREAT AGAIN!

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Ciężko będzie zwiększyć autorytet opów w obecnym składzie. Bardzo ciężko.

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Spokojnie, Gabinet Cieni znacznie nam to ułatwia

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Zgłaszam się.

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Too late. XDDDD

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Zgłaszam się w obronie interesu mniejszości etnicznej Legendarnych na Kantynie!

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Zgłosiło się dwóch kandydatów (trzech jeśli liczyć Lubsoka, ale tak jak napisał Ponda - za późno). Dlatego Mossar i SirStaniak automatycznie zostaną operatorami 25.03.2019. Trzecim operatorem zostanie najprawdopodobnie Onoma (lukaszzz i kuba112 zrezygnowali), który zgłosił się na Discordzie. Jeśli ktoś chce z nim konkurować niech zgłosi się na Discordzie do piątku. W takim wypadku w weekend odbędzie się głosowanie (oczywiście na Discordzie).

Lubsok

Dawaj, masz jeszcze szansę!

Re: 3 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny.

Nie należę do fanklubu Lubsoka, ale w tej sytuacji - bez żadnego dodatkowego głosowania albo powinien zostać opem (po terminie, ale jednak się zgłosił), albo na tę kadencję powinno zostać powołanych dwóch opów którzy zgłosili się w terminie. Zważywszy na to że regulamin przewiduje wybory opów TYLKO na forum, organizowanie dodatkowych wyborów na discordzie traktuję jako samowolę Jacka112 i jawne łamanie postanowień regulaminu. W związku z tym Jacek112 otrzymuje ode mnie ostrzeżenie.

#Jacekmusiodejść

Discord oficjalny!

Udało się, Discord wreszcie będzie oficjalny! Dziś wbił Rusis i napisał, żebym przekazał funkcję właściciela komuś z administracji Bastionu obecnemu na Discordzie. Mój wybór padł na Kathi. Także oddaje jej wszystkie uprawnienia. Dla zwykłego kantynowicza nic się nie zmieni, Kathi powiedziała, że zostawi system wyborów na Operatorów.

Re: Discord oficjalny!

Jacek112 napisał:
Kathi powiedziała, że zostawi system wyborów na Operatorów.
-----------------------

I ty jej wierzysz? Dude... Właśnie doprowadziłeś do przewrotu, który co najgorsze jest legalny. 1933 roku się przypomina.

Re: Discord oficjalny!

Cóż, lukaszzz i Budziol na pewno by wprowadzili dyktaturę, jak za starych dobrych czasów, także to była jedyna opcja . Tzn. był jeszcze X-Yuri, ale przy okazji wyborów na operatorów stwierdził, że wyrósł z tego, przez co rozumiem, że nie chce mu się/nie ma czasu, także zaproponowałem Kathi.

Re: Discord oficjalny!

Przypomnę tylko że wybory były moim pomysłem, więc pomówienia o dyktaturze są bezpodstawnymi insynuacjami Ale wybór Kathi jak najbardziej dobry - kończą się mroczne czasy uzurpatorstwa i samowoli.

A tak poważniej, fajnie że udało się osiągnąć cel. Może uda się discorda trochę bardziej ożywić.

Re: Discord oficjalny!

Jacek112 napisał:
Dziś wbił Rusis i napisał, żebym przekazał funkcję właściciela komuś z administracji Bastionu obecnemu na Discordzie.
-----------------------

O.. Dowiedziałem się czegoś nowego o tym co zrobiłem..
Ani razu nie zalogowałem się jeszcze tam, więc radzę uważać z powoływaniem się na to co niby powiedziałem.

Re: Discord oficjalny!

Oj, to dziwne. Myślałem, że zamiast odpowiadać na PW po prostu napisałeś bezpośrednio na Discordzie. W każdym bądź razie serwer jest w rękach Kathi więc wszystko jest ok. Jeszcze wyjaśnię (bo ktoś może się zastanawiać), że nie oddałbym serwera dowolnej osobie o nicku Rusis, gdyby wiadomość na Discordzie to nakazywała to prosiłbym o potwierdzenie.

Re: Discord oficjalny!

Podszywanie się, zakulisowe machinacje i przekazywanie nadzwyczajnych uprawnień! Zasłona ciemnej strony upadła. Wojny discordów zaczęły się

ale łyknęli XD

Pelikaniarstwo I to konta od 2012

Kurde, może jakiś oscylator założyć albo zbiórkę na serwery?

Re: ale łyknęli XD

Może i konto od 2012, ale niektórymi sprawami nigdy się nie interesowałem + był dłuugi okres czasu kiedy tylko czytałem newsy, a na forum nawet nie patrzyłem . Skąd ja biedny miałem wiedzieć, że szansa na przybycie Rusisa jest równa 0? Ale nie ma tego złego, teraz Discord będzie już oficjalny .

bo

podszywki na B to taka rzadka sprawa

Re: bo

Tak jak napisałem - niektórymi sprawami się nie interesuję. I kiedy niby ostatnio była afera z podszywaniem się?

co chwila

ktoś się przyznaje, ktoś jest podejrzewany. Ludwik ostatnio się pucował, a na mnie ciągle dziwnie patrzą, bo podobno to nie ja, tylko Stara Nestora, czy sam Nest.

B to takie małe mokre marzenie Leto Atrydy - finta wewnątrz finty w fincie

Re: co chwila

Cóż, ja Bastion na dobrą sprawę ograniczam do Star Wars, także tego typu sprawy jak najbardziej mogłem pominąć, myślałem, że przespałem coś większego .

to też dobre

jest w końcu na B ktoś kogo interesują Gwiezdne, a nie tylko prywata, Marvele i wojenki

Re: to też dobre

Powiesić go! Zastrzelić, obiąć język, zastrzelić język, zatopić na dnie morza a na końcu spalić żywcem.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.