TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Klasyczna Trylogia

Gdyby Vader został Imperatorem.

Power of the Light Side 2018-10-20 14:31:27

Power of the Light Side

avek

Rejestracja: 2015-12-06

Ostatnia wizyta: 2021-12-07

Skąd: Gorzów Wielkopolski

Zastanawia mnie jakie zaszłyby zmiany w okresie Oryginalnej Trylogii (i czy w ogóle) gdyby Darthowi Vaderowi udało się zostać nowym Imperatorem, a najlepiej jakby stało się to już niedługo po "Nowej Nadziei". Konkretnie nachodzą mnie takie pytania:
1. Jak dalej wyglądałaby wojna między Rebelią i Imperium?
2. Jak wpłynęłoby to na dotychczasowe życie Luke`a Skywalkera i plany Vadera względem niego?
3. Co stałoby się w takim przypadku z dziedzictwem Sithów? Czy Vader planowałby w ogóle szkolić własnego ucznia, a jeśli tak, to kto by nim został?
4. I w końcu, jak wyglądałoby w takim przypadku ostateczne starcie Jedi i Sithów?

LINK
 • Gdyby ...

  AJ73 2018-10-20 15:41:30

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2021-12-06

  Skąd: Raven Squad

  Zaraz po Nowej Nadziei ? ... nie da rady - za krótki był wtedy , co innego pomiędzy TESB i ROTJ.

  1.Wojna trwałaby dalej, nic by się nie zmieniło. No, może z wyjątkiem tego, że Vader byłby mniej finezyjny niż jego Mistrz.
  2. Vader ścigałby dalej Luka, wiedząc że jest jedynym zagrożeniem dla niego samego, a poza tym chciałby go oczywiście przeciągnąć na swoją stronę. Obstawiam jakąś większą intrygę, misterną pułapkę na Skywalkera, gdzie zostałby "złamany". Powiedzmy że miałby wybór - śmierć przyjaciół na jego oczach albo wyrzeczenie się wszystkiego w co wierzył i przyłączenie do Vadera. To mógłby być niezły twist fabularny .
  3. Oczywiście Luke
  4. Nie byłoby, nastałby w końcu galaktyczny pokój - tak jak planował Sidious ...

  LINK
 • Re: Gdyby Vader został Imperatorem.

  RODO-anonim3 2018-12-06 20:16:30

  RODO-anonim3

  avek

  Rejestracja: 2017-04-26

  Ostatnia wizyta: 2021-08-17

  Skąd:

  Dość specyficzne, twórcze, i niezwykle problematyczne są wymienione przez Ciebie pytania. Niektórzy fani "Star Wars" są zdania, że na wszystkie wyżej wymienione kwestie odpowiedziałby ,,stwórca", czyli George Lucas. Jeśli chodzi o moje zdanie na ów temat, to myślę, że:

  1 i 2)Vader byłby Imperatorem z tytułu. Dowodzenie tak rozległy, i to na taki obszar, Organem Władzy powierzyłby Thrawnowi wraz z innymi Wielkimi Moffami, jeśli ci wówczas by żyli. Sam Lord Vader zająłby się wyniszczaniem Rebelii i ganianiem za Luke`em, aby ten przyłączył się do Imperium - nie uwzględniając zmiany Strony Mocy Vadera na Jasną.
  3 i 4) Jeżeli Luke Skywalker nie związałby się z Imperium, nawet przy założeniu, że pozostałby neutralny względem Ciemnej Strony Mocy (To samo tyczy się Vadera względem Luke`a) to nie widzę przykładu, aby odrodzić dziedzictwo Sithów, chyba że weźmiemy jakieś źródła postaci z "Legend". Aby doszło do ostatecznego starcia Jedi z Sithami, obie strony konfliktu musiałyby odrodzić zasoby akolitów i uczniów, a na to potrzeba czasu.

  LINK
 • Imperator Vader

  Vergesso 2018-12-07 01:57:06

  Vergesso

  avek

  Rejestracja: 2007-08-29

  Ostatnia wizyta: 2021-12-05

  Skąd: Toruń

  Kiedyś rozpisałem się na temat co by było, gdyby Vader został nowym imperatorem.

  Gdyby ktoś chciał poczytać, to zapraszam do poniższego linku:

  http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/11987#642517

  LINK
 • Re: Gdyby Vader został Imperatorem.

  Zablokowany 2018-12-29 01:49:29

  Zablokowany

  avek

  Rejestracja: 2016-02-04

  Ostatnia wizyta: 2019-09-17

  Skąd:

  1. Rebelia z cała pewnością dostałaby prezent niebagatelnie zwiększający morale-śmierć byłego impreatora. Kilka-kilkanaście planet z pewnością odłączyłoby się od imperium; imperialni dygnitarze byliby zaniepokojeni ale wielu starałobyy się wykorzystać tę szansę. Pozytywnie sytuacja odbilaby się na szturmowcach, którzy wraz z okrzykami "For the empire!" wzonosili okrzyk "For Vader!". Mając takiego przywódcę, ich morale także zostałyby podniesione. Ogólnie cała ta sytuacja w początkowym okresie zaowocowalaby zwiększeniem zaciętości walk i niepokokem społecznym.

  2. To trudniejsze. Początkowo Vader chciałby zrobić z egzekucji człowieka, który zniszczył gwiazdę śmierci teatrzyk polityczny manifestujący swoją siłę jako nowego imperatora-w stylu: Palpatinowi się to nigdy nie udalo, a ja przejąłem władzę i winowajca został ukarany. Gdy jednak nowy imperator odkryłby, że ten rebeliant jest jego synem to pewne jest, że chciałby przeciągnąc go na swoją stronę. Ciężko powiedzieć jak Luke zareagowałby na tę prośbę-prawdopodobne hest że skusiłby się na nią.

  3. Oczywiście, że Vader planowałby wyszkolić nowego ucznia i jedynym słysznym wyborem byłby prwnie Luke Skywalker lub w przypadku porażki (czyt.śmierci niedoszłego protegowanego) Leia Organa.

  4. Prawdopodobnie byłoby to starcie Leia vs Luke lub mniej prswdopodobne Luke vs Leia. Ciężko jednak przewidzieć wynik takiego pojedynku-w końcu to dzieci Vadera i wątpliwe jest, że chciałby śmierci, któregoś z nich.

  Mnie tylko zastanawia jak Vader miałby pokonać Palpatina i przeżyć? W końcu bez respiratora i serwomechanizmów ten kombinezon jest właściwie sarkofagiem. Prawdopodobnie dałoby się wzmocnić respirator poprzez dadanie do niego oddzielnego źródła zasilania i lepszego zaizolowania jego obudowy ale kończyny wciąż byłyby narażone. Potrzebaby bylo czegoś jeszcze-ciekawi mnie czy gaz uspokająjący zdałby egzamin (w końcu jest nieszkodliwy i osłabia połączenie z CSM). Czy może ulepszenia rodem z KOTORa czyli miotacze kryptonitu/ognia i emitery trującego gazu byłby lepszą alternatywą?

  LINK
 • Re: Gdyby Vader został Imperatorem.

  Smok Eustachy 2018-12-29 02:07:47

  Smok Eustachy

  avek

  Rejestracja: 2017-02-13

  Ostatnia wizyta: 2021-12-06

  Skąd: Oxenfurt

  Vader na poważnie ofertował Lukowi bunt i obalenia Palpusia czy go wkręcał?

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..