Forum

Ostatni Sezon (2019)

Jak wyobrażacie sobie zakończenie serialu? Ze zwiastuna dowiadujemy się, że przynajmniej połowa nowego sezonu skupi aię na oblężeniu Mandalory. Poniżej spoilery z „Ashoki”. początek spoilera Z „Ashoki” dowiadujemy się, że w chwili oblężenia Mandalory Anakin został wezwany na pomoc Kanclerzowi, a niedługo potem możemy przeczytać, że Ashoka w chwili Rozkazu 66 była na owej planecie, tak więc niemalże w stu procentach pomoc Kanclerzowi to ta sama misja, którą wita nas EP. III. Myślę (lub ja bym to tak zrobił), że w serialu jakoś tak w połowie sezonu rozpocznie się akt o Mandalorze, ponowne spotkanie Skywalkera i Kenobiego z Aśką, potem dobrze by było powiedzmy po dwóch/trzech odcinkach o ich przygodach puścić jeden/dwa odcinki o inwazji Griveousa na Coruscant, a następnie powrót na Mandalore, zostawienie tam Ashoki samej no i naturalnie akcja TCW przeciągłaby się grubo do ROTS, aż do rozkazu 66. Następnie sfingowanie śmierci Rexa i Ashoki i ich ucieczka. A znając Filoniego jest duże prawdopodobieństwo, że właściwy koniec serialu zostanie połączony z odejściem/śmiercią niejako głównej bohaterki. Teraz już raczej coś mniej prawdopodobnego, po tym wszystkim scena epilogowa na Coruscant już po Wojnach Klonów i tuż po akcji ROTS, gdzie Tarkin spotyka się z Imperatorem, Mas Ameddą i być może innymi politykami/oficerami no i oczywiście Vader za Imperatorem i mówi im o buntach, zbiegłych separatystach etc. Palpatine oczywiście mówi, że wszyscy zostaną zdławieni. Dałoby to Disneyowi szansę na nową animacje, być może nadal pod szyldem TCW (wiadomo, ze względów $$$), i ukazanie nowego Imperium zwalczające resztki dawnych wrogów oraz nowe bunty. koniec spoilera

Re: Ostatni Sezon (2019)

Prośba do modów o zmianę nazwy tematu na "The Clone Wars: Lost Missions". Bo mam wrażenie, że to nie będzie ostatni sezon.

A tak z innej beczki: są sugestie i przecieki, jakoby na jesieni/pod koniec roku mielibyśmy dostać clonewarsowego tie-ina do "Battlefronta II" w postaci Ahsoki i Ventress.

Re: Ostatni Sezon (2019)

To będzie ostatni sezon "The clone Wars", bo one się skończyły wraz z rozkazem 66, to co potem to może mieć inna nazwę

Nb., fajne merchy na celebration:

https://www.starwarscelebration.com/Features/Exclusive-Merchandise/
Re: Ostatni Sezon (2019)

Jabba Gangsters ~

Re: Ostatni Sezon (2019)

Ja bym wolał żeby się nie kończył Skończy się na pewno krwawo.

No

nawet nie ma livestreama

Re: No

Wiedzą, że akurat tego nikt nie chce oglądać. xDDD

Re: No

Jak Boga kocham, załatwię Ci permabana.

Jednak jest:

https://www.youtube.com/watch?v=14Fkcyi8E1k

Re: No

No chłopie, gratulacje, udało Ci się wkurzyć Matkę.

Re: Ostatni Sezon (2019)

A to jeszcze nie wyszło? Przyznam, że przestałem śledzić doniesienia o TCW, ale byłem pewny, że te odcinki gdzieś już się ukazały.

Nawet miałem się za tym zakręcić i obejrzeć, a tu dopiero jakiś zwiastun był?

Klip

z Bad Batch, oglądajcie, zanim nie zniknie.

https://twitter.com/APlusOpinions/status/1117532098229952512

Re: Klip

Ahsoka na Coruscant. O matko, jak to ładnie wygląda!

https://twitter.com/APlusOpinions/status/1117534302047219712

Re: Klip

Jak miło że akurat trafiłem na moment w którym zapodajesz linki

Re: Klip

Mam na dzisiaj dość nieoficjalnych materiałów i ludzi filmujących pionowo telefonem

BOJKOT!

Re: Klip

To oglądajcie stream, puszczają normalnie klipy, ale jest on nieco spóźniony w stosunku do Twittera. Zaraz powinien być z Anakinem i Ahsoką.

Re: Klip

Re: Klip

Łoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooł


Jak pięknie to wszytko wygląda, jakość animacji jest przepiękna,

Ufff trochę zajmie mi przetrawienie wszystkiego, na razie zastanawiam się jedynie dlaczego zmienili kolory mieczy Ahsoki na niebieski?? Po rękojeściach wyglądają na jej stare miecze, to dlaczego zmienili kryształy.

PS: ShaakTi1138 zamawiam kompleksową analizę, bo ja aktualnie nie jestem w stanie przetrawić.

Re: Klip

Okej, ale potem, bo:

a) Wstaję o 4:30 do roboty.

b) Jeszcze Resistance jutro .

c) Jutro takoż piszę newsa z panelu. Wiele tego nie było, szczerze mówiąc. Najważniejsze info - Ray park robił mo-cap do Maula. 12 odcinków, Bad Batch, Ahsoka`s Walkabaout i The Siege of Mandalore.

Re: Klip

Nie strajkujesz? Szacun Shaak! Ja też się nie poddałem i jestem z uczniamiKolejne odcinki z Maulem, to w sumie logiczne, skoro ma być Mandalora

Re: Klip

STRAJKUJĘ! Ale rano.

Re: Klip

ShaakTi1138 napisał:
STRAJKUJĘ! Ale rano.
-----------------------

I bardzo dobrze. Powodzenia i wytrwałości życzę.

Re: Klip

Szanuję was że to robicie (tj. zajmujecie się młodzieżą/dziećmi) i kibicuję z całej siły!
Zwłaszcza Matce, bo kto będzie robić analizy gdy ona weźmie nadgodziny?

Re: Klip

Ciekawi mnie decyzja że oficjalnie jest to sezon 6, 12 odcinków razem z Lost Missions faktycznie daje nam pełny sezon, a nawet więcej. Jako że nie nazwali tego jakąś nazwą daje mi to nadzieje że to jeszcze nie koniec TCW

Re: Klip

-Wstaję o 4:30 do roboty.

To ja myślałem, że to ja mam daleko do pracy i muszę wcześnie wstawać...

Re: Klip

Dobra ogarnąłem co miałem na studiach i teraz mogę się zabrać za analizę:

Co wiemy:
1. 12 odcinków - mamy potwierdzone 3 serie:
-Bad Batch,
-Ahsoka`s Walkabaout,
-The Siege of Mandalore.(SoM)
Bad Batch miało 4 odcinki, SoM gdzieś wspominanie było że też 4 odcinki co daje nam kolejne 4 odcinki o Ahsoce z czego spodziewam się że ostatni będzie wprowadzeniem do SoM, więc nie ma co liczyć na Crystal Crisis on Utapau itp.

2. Ray Park robił mo-cap walk dla Maula. Wnioskować można po tym że ktoś musiał robić mo-cap do jego przeciwników np. Ahsoki.

3. Ulepszyli styl graficzny serialu bazując na tym czego nauczyli się w Rebeliantach i RO.

4. Aktorzy nie znają całości informacji co się stanie zgodnie z "drzewkiem zaufania" Filoniego więc nie ma co liczyć na przypadkowe przecieki, ba nawet nie widzieli całych scen.

Z filmików i panelu:

The bad batch:
sądząc po otoczeniu(i wcześniejszych informacjach) akcja dzieje się na Anaxes, Fort Anaxes widzieliśmy w Rebeliantach gdy Hera z Sabine poleciały odebrać zapasy od Fulcrum`a oraz tam Ezra i Kanan walczyli z Wielkim Inkwizytorem. Ogólnie to ta planeta wybuchła (nie wiemy jak) pod koniec wojen klonów i w rebeliantach widzieliśmy pas asteroid jaki po tym pozostał.

Ahsoka`s Walkabaout:
Ahsoka po odejściu z zakonu ma nowe ubranie(coś na wzór dżinsowego kombinezonu roboczego). W wyniku sceny wiemy że a) ma strasznie ciulowy śmigacz b) Trafia na poziom 1313 gdzie poznaje dwie siostry Trace(młodsza) i Ratha(nie wiem czy dobrze zrozumiałem z słuchu).

The Siege of Mandalore:
Tu dużo nie pokazali jedynie zasadniczo to że Bo Katan będzie miała dużą rolę w SoM, Ray Park robił mo-cap walk dla Maula i to chyba tyle.

Warwick Davis będzie miał jakąś małą rolę.

Z zwiastuna:

Nowa znajoma Ahsoki wspomina że na dole(czyt. -1313) jest lepiej, bo "nie ma Jedi którzy rozpoczęli wojnę", dodać do tego protesty przed świątynią w sezonie 5 i całą akcję przez którą Ahsoka odeszła z zakonu to mamy obraz że społeczeństwo Republiki uważa że to Jedi są odpowiedzialni za wojnę.

Rex ma fajne zdjęcie z kumplami na tle kanonierki(fajna rzecz , ładny styl "zdjęcia").

Yoda nie pewny czy w ogóle są w stanie wygrać wojnę.

Ahsoka i spółka będą mieć problemy z grupami przestępczymi m.in. z Pykami, wtedy też zauważy ją Bo Katan i pewnie zrekrutuje do "sprawy Mandalory".

Fort Anexes będzie atakowany przez separatystów pod dowództwem admirała Trencha.

Ahsoka dostaje od Anakina swoje miecze z powrotem, tylko że oba są niebieskie a wcześniej główny był zielony a shoto było żółte(oficjalna twierdzi że też było zielone, więc powiedzmy że coś pomiędzy). Ciekawe dlaczego zmienili i jak to ma się do aktualnego lore o kryształach, może poprostu tylko do zwiastuna dali niebieskie tak jak miało to miejsce w sezonie 5 i Anakinem

Urywki z desantu klonów na Mandalore w zasadzie nic nie widać ciekawego

https://imgur.com/g5uBqDE

Ta scena mnie zastanawia, nie jestem w stanie określić gdzie to, Jest to z Ahsoka`s Walkabaout bo widzimy Ahsoke w dżinsach i jej znajome.

Poza tym w zasadzie nic zaskakującego i dużo nie zdradzili, ale całość wygląda po postu zajebiście.

Ciekawi mnie czy przy konfrontacji z Maulem dostaniemy sławetny żart o "pół sith`cie"


To chyba większość jak coś jeszcze wyłapiecie do piszcie. ShaakTi powodzenia w walce o podwyżkę.

Re: Klip

Widziałem to w wersji przed zreeenderowaniem, i fakt, o matko, jak to ładnie wygląda [2]

4 Odcinki z Ahsoką w klimatach dolnych poziomów Coru i pewnie półświatka - no jak tu się nie jarać.

Jeszcze żeby wypuścili do tego jakiś sensowny merch i plakaty.

Re: Klip

Zwiastun niesamowity!! Najlepszy jaki widziałem w tym roku, może być najwspanialsze dopełnienie historii niesamowitego bohatera jakim jest Ahsoka.
Tak się ciesze że postanowili dokończyć tą historię, wygląd Ahsoki,Anakina i całość wizualnie naprawdę dobrze wyszedł. Jest na co czekać w tym roku, a epizod IX?- schodzi na dalszy plan przy tym serialu.

Cały panel

z wszystkimi klipami, szkicami itd:

https://www.youtube.com/watch?v=I0XlB2EJZuA

Miecze

W zwiastunie Ahsoka ma niebieskie miecze. W książce we fragmencie dotyczącym wspomnień z Mandalore są zielone co jest zrozumiałe, bo w całym TCW takie miała. Pewnie zmienią w kolejnych dodrukach książki. Kolejny przykład jak mało znaczą książki w NK, nawet już się nie wkurzam, przyzwyczaiłem się.

Re: Miecze

Bo to Filoni. Zawsze może to wytłumaczyć że miała zielone, ale kiedy Ezra użył WBW zmienił jej historię i teraz ma niebieskie, i miała je przez całe TCW.

Trailer

Dobra, obejrzałem. Jak rozumiem, to będzie Ahsoka, Ahsoka i jeszcze raz Ahsoka? I liczy się to jako dalsze odcinki 6. sezonu, który kończył się historią Yody? Ile mam być w takim razie tych nowych odcinków?

Re: Trailer

12

4 x Bad Batch (Bez Ahsoki)

4 x Ahsoka Walkabout (no sama nazwa... Coru poziom 1313)

4 x Siege of Mandalore (Mando, Maul i Ahsoka)

Re: Trailer

12, ale prócz Ahsoki będą też klony z Bad Batch.

Właśnie zdałam sobie sprawę, że muszę obejrzeć te odcinki, by zrobić analizę, ech.

Miecze Ahsoki

Nie wiem, czy ktoś już to pisał wyżej, ale sam muszę o tym wspomnieć, bo właśnie dostałem apopleksji i palpitacji serca na raz. Przed chwilą sięgnąłem po „Ahsokę”, bo z tego co pamiętałem, już na jednej z pierwszych stron było napisane, że miała zielone miecze (czy jestem swoją drogą jedyną osobą, którą wkurza nazywanie wyraźnie żółtego miecza drugim zielonym?). I co? No i jasne, że tak jest napisane! To jest po prostu skandal! Czemu nikt się nie liczy w tym przypadku z książką? Jeszcze pewnie się okaże, że Filoni całą sekwencję pojedynku Ahsoki z Maulem zmieni i jego końcówka opisana w „Ahsoce” będzie stała wręcz w sprzeczności z serialowym pojedynkiem. Kpina po prostu...

Pomijając fakt, że z punktu widzenia „Ahsoki” Filoni nie miał prawa zmieniać koloru z zielonego i żółtego na niebieski, to... po jaką cholerę to zrobił? Przecież te miecze teraz mega brzydko wyglądają i po prostu nie pasują do Ahsoki...

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Miecze Ahsoki

Pożyjemy zobaczymy, nie am co się denerwować bo puki nie ma premiery to mogą dużo po zmieniać a trailer ma nas tylko ogłupić i zachęcić w celach marketingowych.

Filoni

widzi różne rzeczy. Nic specjalnego, ale może ktoś coś rzuci na SDCC?

https://twitter.com/dave_filoni/status/1152283415787343872

Logan

zapowiada odcinki z Bobą? Tak jakby?...

W sumie, biorąc pod uwagę "The Mando", nie zdziwiłabym się, gdyby zdecydowali się dokończyć akurat te.

https://twitter.com/Daniel_Logan/status/1158217107655417856

Filoni

sobie heheszkuje, gdy dziennikarka pyta go o aktorską Ahsokę. Ech, jak on nie umie zagrywać pokerowej twarzy .

https://twitter.com/BespinBulletin/status/1165217381179957249

No i mówi o tym, że - tłumacząc z filońskiego - ma już trochę dość TCW i nie będzie robił więcej. Nie dziwię się mu jako twórczyni, bo ja też nie lubię pracować nad jednym projektem za długo. Ale nie chciałabym też, by to był koniec WK w ogóle. Może zakończenie animacji da szansę powieściom, komiksom itp.? Ktoś fajnie na Reddicie napisał, że dobrze by było pokazać początkowe miesiące wojny - wczesne dni Reksa, jak Anakin zdobył bliznę, skąd Obi-Wan zna Grievousa i Ventress itp. Na razie mamy z tego strasznie mało - wzmianka o Hypori w "Tarkinie" czy komiksowy "Mace Windy".

https://www.youtube.com/watch?v=3O51BVxxhHI&feature=youtu.be

Re: Filoni

Mnie trochę rozczarowała daty premiery, luty 2020??
Strasznie długo dopieszczają ten sezon dlatego oczekuje że będzie trzymać poziom reszty serii, sam zwiastun mi się podobał i na pewno zakręci się łezka po ostatnim odcinku, stworzenie postaci Ahsoki było jednym z najlepszych rzeczy jaką stworzyli w tym wieku w uniwersum star wars

Re: Filoni

IMO serial może być już skończony, tylko nie chcą dawać wszystkiego naraz.

W październiku zaczyna się "Resistance".
Połowa listopada i mniemam, że do TROS "Mando", no chyba że wycudują jakąś przerwę świąteczną.
Grudzień - TROS.
Styczeń... yyyy, pewnie wróci "Resistance" po przerwie.
Luty - TCW.

Re: Filoni

No w sumie teraz ma to sens

Fragment

całe dwie sekundy, ale widać jak bardzo animacja się poprawiła. I tak, wiem, że było już podobne w tej reklamie D+, ale to inny fragment.

https://twitter.com/kavattack91/status/1218585617820459008?s=21

A, no i Witwer mówił, że będą w serialu aluzje do "Mando". A właściwie to "Mando" już uczynił aluzje do TCW.

Re: Fragment

Animacja nawet nie ładna, a świetna, przyznać trza.

Re: Fragment

Akurat ten wątek (chyba) mnie mało interesuje. Głównie czekam na Mandalorę! No i generalnie Ahsokę i Skyboya Rexa.. Obiego. Eh. Kiedy TCW stało się kultowe ? Dla wielu to pewnie brzmi jak herezja.

Re: Fragment

Nke nie, żadna herezja, dobrze gadasz

Re: Fragment

Ślicznie to wygląda, czekam Aśkę w tym outficie z Black Series (w sumie młodszą też mogliby dać)

Choć szkoda, że wycieli Nixa.

Nowy trailer

Re: Nowy trailer

Fajny. Kto by się spodziewał, że to s e r i a l e będą trzymały fanów przy Star Wars, a nie główne filmy ... a powinno być odwrotnie, przecież

Re: Nowy trailer

Dajmy szansę kolejnym filmom

Zresztą to nie seriale trzymają fanów, a historie nieobarczone presja kultowości.

Re: Nowy trailer

Ja właśnie o kolejne filmy boję się najbardziej... czy Lucasfilm wyciągnie wnioski ze swoich błędów i stworzy coś fajnego jak Madno, czy znów spróbuje wszystkich zadowolić, jak w TRoS? Patrząc po plotach raczej to drugie.
Sam trailer jest intrygujący. Mam co prawda pewne obawy co do dalszych posunięć LF i pomysłów Filoniego, ale dopóki jakaś logika i spójność z kanonem zostaną zachowane to to się nie może nie udać.

Re: Nowy poster też

Re: Nowy poster też

Ściany mi się kończą...

Re: Nowy poster też

Oj, to jest piękne !

Re: Nowy poster też

Sufit też można, efekt potrafi zaskoczyć

Re: Nowy poster też

Eeee, nie, bombowce będą zasłaniać

Plakatu jeszcze niestety nie ma do kupienia, trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Re: Nowy poster też

Moi drodzy, ściany to są na półki na książki i planszówki .

Re: Nowy poster też

Też , ale w innych pokojach.

Re: Nowy trailer

Tak patrząc po trailerze ile może być arcow i w jakiej kolejności? Najpierw Ahsoka i te babki? Potem Bad Batch? Siege of Mandalore? I jakis finał łączący sie z ROTS?

Re: Nowy trailer

No Arców będzie trzy, BB, Ahsoka Whereabouts i Mandalore. Logicznie byłoby dać tak jak mówisz, bo danie BB na początek to strzał w stopę.

ALE - nie wiemy czy BB będzie zreenderowaną wersją tego co znamy, czy czymś nowym całkiem innym*. Ahsoka Whereabouts też było w założeniach Lucasa zupełnie inne.

I grafika jest naprawdę niezła, szczególnie jak sie porówna tego Yodę z tą bieda-żabą z Rebelsów...

* aczkolwiek liczę że w końcu będzie ten "nose art" z Padme w jakości HD

https://external-preview.redd.it/7_3mb0ztESR02hpZwHjruvU8jFdlxdWurZi6onqvThM.png?auto=webp&s=8d31705b063df3bf360cd8d978ed13099495e98c

Re: Nowy trailer

Wydaje mi się, że gdzieś słyszałam, że pierwszy będzie Bad Batch. Strasznie żałuję, że zdecydowali się go zrobić ("Crystal Crisis" byłby lepszy), ale widać tu zresztą, że Filoni przyznaje się już, że jest fandalorianinem/pierwszym nałożnikiem Ahsoki.

Re: Nowy trailer

Już nie przesadzaj, miał cały sezon Mando, dwa własne odcinki i nie dał jej ani kawałeczka. Prawdziwy nałożnik tak nie postępuje

Nb., fajna ta maskunalitywa

Re: Nowy trailer

W 6 sezonie jej w ogóle nie było, więc mi jej duża obecność w tym nie przeszkadza

Re: Nowy trailer

Była

Re: Nowy trailer

Ależ mi Ahsoka nie przeszkadza - przeciwnie, lubię ją. Ale jeśli macie możliwość, to obejrzyjcie sobie dokument o Mando na blu-rayu drugiego sezonu, nie pamiętam jego dokładnej nazwy. Filoni wyraźnie tam prezentuje się jako... bardzo intensywny fan kultury Mando. Czy można go nazwać skrajnym fandalorianinem - tego nie wiem, niby miał takie skłonności, ale z drugiej strony lubi też Jedi. Bogu dzięki nie zrobił z Plo Koona miłośnika Mando.

Ale porównajcie sobie ile czasu w wywiadach, artykułach czy czymkolwiek Filoni poświęcił, no nie wiem, Obi-Wanowi, Anakinowi, Padme, Dooku czy Grievousowi, a ile Ahsoce, Mado i klonom. Zauważcie zresztą, że on koniec serialu utożsamia z końcem historii Ahsoki. Ani słowa o łowcach nagród, Kashyyyku, Vongach czy tym domniemywanym akcie o Zgrywie, jakby nie byłyby to historie godne pokazania. I, kurde, ja gościa rozumiem, że daje w serialu to, co lubi - a to droida w barwy swojej ulubionej drużyny, a to sto pięćdziesiąt wilków... Sama piszę i robię coś takiego. Tylko on nie tworzy fanfika do szuflady, lecz serial dla mas. Źle jest, gdy próbuje się trafić w gusta wszystkich, ale niedobrze też jest, gdy traktuje się franczyzę jako swoją prywatną piaskownicę. Traviss robiła to w swoich książkach, w których im dalej, tym bardziej odpływała.

Re: Nowy trailer

Te dołączone do blu-rai koncepty, wywiady itp. to samo złoto, i faktycznie tam jest coś takiego, że "fandalorianin" to właściwe dla niego określenie.

Niemniej, Mando nie ma aż tak dużo w całym serialu, serio relacji Padme-Anakin jest dużo, dużo więcej.No ale, wtedy to był jednak serial Lucasa a Filoni był wyrobnikiem od wykonywania poleceń - na skrypcie gdy Aśka była jeszcze Arweną nawet jego nazwiska nie ma I jestem więcej niż przekonany, ze na takie odpały jakie dostaliśmy w "Rebelsach" papa George by mu nie pozwolił.

Re: Nowy trailer

Yep. No, zobaczymy jak dużo będzie Lucasa w nowym sezonie.

Re: Nowy trailer

Nie ma czym się jarać. Niby wielki konflikt na sporą część galaktyki, a ciągle tylko Mandalora, Maul i Ahsoka. Ile kurva można?

Re: Nowy trailer

Niby wielki konflikt jak druga wojna, a tu ciągle tylko Żukow, Rommel, i Patton

Re: Nowy trailer

Nie zakłamuj faktów.

Re: Nowy trailer

Faktów nie da się zakłamać. Fakty po prostu są.

Legalność

Taka rozkmina moralna mnie naszła. Można usłyszeć "Nie oglądaj nielegalnie Mandaloriana/TCW, poczekaj jak wypuszczą w Polsce i wtedy opłać". Ale jeśli zamierzam tak czy inaczej opłacić subskrypcję jak tylko Disney+ pojawi się w Polsce to oglądając te seriale nielegalnie nie okradam Disneya. I tak dam im maksymalną ilość kasy jaką jestem w stanie im dać. Moralnie jestem kryty przed sobą. I przed Bogiem jeśli ktoś jest wierzący xD

Prawnie zresztą chyba też. Bo jeśli nie udostępniam dalej to jest okej. Czy jakoś tak

Re: Legalność

Rozgrzeszam

Re: Legalność

Zwłaszcza jeśli po skończeniu oglądania skasujesz subskrypcję

Re: Legalność

Nie sądzę. Disney+ to takie trochę serialowe spełnienie marzeń dla mnie. Prawie wszystko mi tam pasuje (poza tymi pierdołami w stylu HSM). Skoro Netflix mi wisi opłacony od ponad roku to tym bardziej D+.

Re: Legalność

Ja nie wiem czy widzę sens płacenia za więcej niż jedną platformę, skoro i tak z trudem wyrabiam jeden odcinek serialu dziennie, a jeszcze płacę za TV. Ale nikomu rzecz jasna nie bronię

Re: Legalność

No ale ja wtedy zrezygnuję z Netflixa a żadnego NC+/Cyfrowego Polsatu też nie mam.

Re: Legalność

A no właśnie
Ja na Netfliksa w tej chwili planuję przejść w marcu, bo nie wyrobię się do końca obecnego abonamentu Prime z obejrzeniem rozgrzebanych rzeczy (w sumie będzie jakieś 4 miesiące subskrypcji). Nie wiem na jak długo bo nie wiem jak szybko pojawią się na HBO nowości które chcę obejrzeć...
...ani kiedy D+ wreszcie się pojawi w PL, żebym mógł obejrzeć Mando

A do tego mam CP na wypadek gdyby mnie lub rodzinie chciało się coś obejrzeć w TV.

Re: Legalność

Ja mam kilka, ale Amazon to głównie bo darmowe przesyłki, filmy/seriale są dodatkiem. Netfix bo wiadomo, D+ bo córka chciała, był za jakieś grosze a i tak jest 4 klientów, i Hulu, bo córka dostała gratis do czegoś muzycznego za co sama płaci i też jest kilku klientów

Re: Legalność

Tam prawo prawem, ale okradnie bogatych, a właściwie czerpanie z nieprzebranej studni dobra, którą sobie zawłaszczyli pomnażanym dziesięcioleciami pieniądzem, chyba nie jest niemoralne?

Obrazki

No dobra, analizka... Cały post:

https://imgur.com/a/jJr5qwK

1. Na początek Bad Batch. Ani ma nową fryzurkę.

https://imgur.com/AmbFQnN

https://imgur.com/zs7GNLA

https://imgur.com/8uqIppA

https://imgur.com/ufUr8s2

https://imgur.com/hDpETMA

https://imgur.com/1W0Dnlk

https://imgur.com/Kdj50zX

https://imgur.com/lY5yC6u

https://imgur.com/x7ixUfX

2. Aśka na harleju.

https://imgur.com/PvWZsCj

https://imgur.com/tFLiqr3

3. Kim-Dżong-Un.

https://imgur.com/rv83RvD

4. Kurczę, czy ten droid za Kimem nie przypomina Wam tego diabelstwa, z którym się walczyło w "Fallen Order"?

https://imgur.com/kRqq5BJ

5. Forteca Pyke`ów na Oba Diah. Po jakiego czorta Ahsoka i siostrzyczki tam polecą - nie mam pojęcia, choć we wcześniejszych zajawkach przewijało się, że zostaną przez nich zaatakowane na Coruscant. Ale ogólnie rzecz biorąc mało jest pokazane z tego aktu w zwiastunie.

https://imgur.com/ZxOeS6R

https://imgur.com/M9s5saW

6. Mandalora i lądowanie.

https://imgur.com/rmC5tyT

https://imgur.com/mymHMMk

7. Tanotroopers.

https://imgur.com/UP6CF39

8. Bo-Katan patrzy na zniszczenia. No, wiemy, że bitwa nie skończy się najlepiej.

https://imgur.com/qnBWXlb

9. Scena ze starego konceptu pt. "Ahsoka mianuje Bo-Katan przywódczynią".

https://imgur.com/8GYlb9k

10. Za Ahsoką to klon czy ten zły Mando z "Rebels"? Yyyy, Gar Saxon?

https://imgur.com/ntXW5Zw

11. Maulunio z ewidentnym zespołem suchego oka. Ciekawi mnie tło.

https://imgur.com/3O87nZ5

12. Maulunio torturuje Jessego jak Kylo/WI. Alex ma fajną teorię zgodnie z którą nasz ulubiony Zabrak wiedział o rozkazie 66 - wskazują na to jego słowa w całym zwiastunie. I może próbuje coś tu kombinować z czipem.

https://imgur.com/pfrTI3Y

https://imgur.com/jxP3kvI

13. Łał, będzie niezła bitwa. I oni teraz latają!

https://imgur.com/uRUzJOp

https://imgur.com/dQIilJM

https://imgur.com/tEdvoTv

14. Mauldalorianie też wrócą.

https://imgur.com/oZIDbxP

https://imgur.com/Sq5Vpk1

https://imgur.com/pFGCcZJ

15. Maul robi frisbee z drzwi.

https://imgur.com/59dpT4Z

16. Kurde, poruszyły mnie te słowa Reksa.

https://imgur.com/X24ZthY

17. Pojedynek. Kto wie, może przebije ten z Wisłą?

https://imgur.com/Yy0X7Nf

https://imgur.com/vHBrJjL

18. Patrzcie, miecz Maula ma dwa rożne emitery.

https://imgur.com/qWoJ1bL

19. Okręty w kosmosie. Mam nadzieję, że to nie bitwa o Coruscant, bo licho wygląda.

https://imgur.com/IDPxL4f

https://imgur.com/yQhZCKb

https://imgur.com/0Piq5Uc

https://imgur.com/4QHiIxs

20. Tu już bardziej Coruscant, spójrzcie na oświetlenie.

https://imgur.com/Xior765

21. A tu mamy dowód, że serial będzie się zazębiał z "Zemstą" - to scena z "I sense a plot..", tylko z innej perspektywy . I widać, że w filmie w miejscu kamery stoją Depa i Kanan . BTW, Yoda mógłby sobie jakiś fotelik lewitujący podstawić.

https://imgur.com/qFpZ8y3

https://imgur.com/csHbGrM

21. Kurczę, mam mieszane uczucia co do ciężarnej Padme. Moja pierwsza reakcja była taka: ahyaAHVAJHS, nisZCZO kaNOn znoWU! Ale potem pomyślałam sobie - a co, jeśli ta scena jest w trakcie "Zemsty"? No tylko Padme ma coś mały brzuch, jak na bliźniaki.

Albo prostsze rozwiązanie: Anakin nie zauważy, że jego kobieta spodziewa się dzieci ¯\_(ツ)_/¯.

https://imgur.com/HrY8HgJ

22. Można też składać sobie jak potoczy się rozkaz 66 w przypadku Ahsoki. Jest z Reksem na mostku krążownika. Potem ma ból głowy - czuje śmierć innych Jedi.

https://imgur.com/iuvXg0g

https://imgur.com/McZbPM7

23. Alex przypomniał w swoim filmiku o tym, co mówił Gilroy w 2018 - że nie ma dowodu, że Rex nie wykonał rozkazu 66. Hmm...

https://imgur.com/jh9O77z

24. Tu widać jak Ahsoka wykonuje ruch dłonią, drzwi się zamykają. Rex powoli się podnosi. Znów teoria Aleksa - chroni się przed klonami.

https://imgur.com/nnqsWjw

25. A tutaj musiałam po prostu złapać minę Reksa. Rozkaz 66?

https://imgur.com/ZBKqC3l

26. Luźne wątki - kurde, strasznie zastanawia mnie gdzie jest Obi-Wan. W tle widać blastery... i coś jeszcze.

Nawiasem, pomyślałam sobie: ależ by było super, gdybyśmy pod sam koniec dostali wskazówkę dotyczącą serialu aktorskiego . Cokolwiek.

https://imgur.com/eEczFGt

https://imgur.com/SJEvD3K

27. Zamyślony Obi-Wan. Znowu nie mam pojęcia kiedy to może być.

https://imgur.com/UYPxARx

28. Tu mi kolor nieba nie pasuje na Mandalorę.

https://imgur.com/lFPqokY

Re: Obrazki

Świetne robota, Matko, jesteś wielka, ale chyba już Ci to mówiliśmy kilka razy

1. Na początek Bad Batch. Ani ma nową fryzurkę.


Wygląda na to że tutaj też coś pomajstrowali i to nie jest do końca 1:1 z tego niereenderowanego filmu, który znamy. Mam nadzieję że Padme na "nose art" jednak będzie

2. Aśka na harleju.

Cal w Fallen Order

5. Forteca Pyke`ów na Oba Diah.

Good. Fajnie że będzie więcej planet, niż tylko Coru i Mandalora.

9. Scena ze starego konceptu pt. "Ahsoka mianuje Bo-Katan przywódczynią".

No raczej pt. "panie się w końcu dogadują". Przecież ich pierwsze spotkanie nie zwiastowało pięknej przyjaźni

10. Za Ahsoką to klon czy ten zły Mando z "Rebels"? Yyyy, Gar Saxon?

Może, lub ktoś z jego klanu.

11 - 14 - to chyba mix różnych bitew, jest sporo droidów a tych nie powinno być na Mandalorze. I tak, they flying now!

15. Maul robi frisbee z drzwi.

Czy tu przypadkiem Rogaty nie ucieka z mamra?

16 w rzeczy samej

17. Pojedynek. Kto wie, może przebije ten z Wisłą?

Powinien, wszak kręcili naturalnych ludzi, a Ray Park potrafi w Maula Pytanie jak Ashley dała radę w realu. Niemniej przy tym jak do tego podeszli spodziewam się czegoś naprawdę fajnego.

18. Patrzcie, miecz Maula ma dwa rożne emitery.

Phi, mój też ma

19-20
Nie tyle źle, ile trochę ubogo, bo np. wybuch wygląda ładnie

21. A tu mamy dowód, że serial będzie się zazębiał z "Zemstą"

I takie drobiazgi są właśnie fajne, nawiązanie i do Rebels i do komiksu. Jak niewiele trzeba - ucz ję, Jar Jarze Abramsie.

21. Kurczę, mam mieszane uczucia co do ciężarnej Padme.

21a Jak dla mnie, to naprawia RotS. Tam u Padme nic nie było widać jak powiedziała Anakinowi, a po miesiącu (bo tak mówią, ze cała akcja trwa miesiąc) urodziła bliźniaki...

Anakin nie zauważy, że jego kobieta spodziewa się dzieci

Ta scena z "Taxi 3", gdy Emilien przyjmuje do wiadomości, że Petra jest w ciąży...

A tego że będą bliźniaki, to nawet zaawansowana senatorska klinika na Coruscant nie zauważyła. Ginekologia w SW leży i kwiczy.

22. Można też składać sobie jak potoczy się rozkaz 66

To chyba później, mam nadzieje że właściwa akcja będzie właśnie z rozkazem 66 - co się łączy z p.23 - 25 No, pokazanie jak Rex chce wykonać "66" i reakcja na to Ahsoki - to by było coś.

https://pm1.narvii.com/6273/fa1c30d2e9e35c7980f2a0539020b39eeadd7cad_hq.jpg

p.26-27 - gdyby tam był porządny marketing, to nawiązania do serialu o Kenobim to "a must". ale wiemy jak jest..

Re: Obrazki

21. Czekaj, czekaj. ROTS trwa kilka dni...

Re: Obrazki

I dlatego Padme musi powiedzieć Anakinowi że jest w ciąży, a nikt inny tego nie zauważa Po czym po chwili już rodzi. Całkiem dorodne bliźniaki

Re: Obrazki

Pamiętam, że w powieści Stovera była chyba mowa o tym, że nosiła obszerne suknie, by nikt nie widział.

A z albumu z konceptami pamiętam, że Trisha też specjalnie projektowała je tak, by nie było widać brzuszka.

Ok, wiem, że to głupio zabrzmi, ale... może tu chodzi o cenzurę? Wiecie, tak jak bywało z pocałunkami - kobieta w ciąży, fu. Bo w filmie wyraźnie widać:

https://i.pinimg.com/originals/20/c6/7f/20c67f1a9f771fa63e6c7dab25516c6a.jpg

Re: Obrazki

Teoretycznie całe RotS do momentu zgrilowania Anakina to 15 dni...

Więc mamy tutaj przypadek że Padme dowiedziała się że jest w ciąży tuż przed porodem - bywa

https://i.chzbgr.com/full/9004404480/h987CECCA/fail-pregnancy-test

Lub po prostu znakomicie dbała o kondycję

https://www.blasty.pl/m/upload/images/large/2016/11/kiedy-chcesz-zachowac-figure-w-ciazy_2016-11-18_18-08-32.jpg

Re: Obrazki

Czekaj, czekaj, a skąd to info o 15 dniach? Czy Hidalgo przy okazji bodaj kwestii narodzin Ezry nie mówił, że to wszystko trwa kilka dni?

Memy

Re: Obrazki

Gdzieś widziałem timeline z rozpiską na poszczególne dni, i wychodziło 15.

Re: Obrazki

Z Legend wiemy, że Ani był na oblężeniach planet Zewnętrznych Rubieży i nie widział Padme co najmniej 5 miesięcy. Jeśli pożegnali się, gdy była w 4 miesiącu (gdzie dopiero zaczyna być widoczny brzuszek), to mógł nie ogarnąć.

Dobra, wrócę do Białej, to obejrzę ROTS.

Re: Obrazki

W sumie kobiety mają bardzo różne brzuchy ciążowe. I nawet bym to zaakceptował przy jednym dziecku, ale przy bliźniakach to raczej niemożliwe.

Ale ciąża w SW moze przebiegać inaczej, nikt tego nie broni

Grievous

https://imgur.com/lY5yC6u
Grievous? (drugi od lewej)

Re: Grievous

Nie, to jest z "Bad Batcha", a tam jest jedynie Unia Technokratyczna. Ale mam nadzieję, że generała pokażą, skoro ma być też "Zemsta".

Re: Obrazki

11. mi się skojarzyło z Son of Dathomir. Może pokażą we wstępie do odcinka streszczenie?

Re: Obrazki

Super analiza, ile ci to czasu zabrało ?


Re: Obrazki

Nie, dłużej zajmie wrzucenie tego w newsa, bo każdy obrazek trzeba osadzić w kodzie html i jeszcze jakoś sensownie opisać... Może dziś to zrobię, o ile zdrowie dopisze.

Re: Ostatni Sezon (2019)

No nareszcie jakiś konkretny zwiastun. Projekt wojen klonów to najlepsze dopełnienie historii przed nową nadzieją. Ten ostatni sezon to będzie prawdziwa petarda i nie mogę się doczekać finału na który bardzo długo czekaliśmy.

Talzin

Okazuje się, że miał być akt o Talzin - tzn. powstał właściwie tylko w fazie pomysłu.

https://makingstarwars.net/2020/02/proposed-star-wars-the-clone-wars-arc-would-have-focused-on-mother-talzins-backstory/

Wiele właściwie tu nie ma - miało być podobno wyjaśnione więcej niż w "Son of Dathomir", w którym tylko jest mowa o tym, że Sidious przyleciał na Dathomirę, powymieniali się z Talzin wiedzą, a potem ukradł jej dzieciątko. Filoni miał pomysł jak to rozwinąć, chciał pójść z tym do Lucasa, no ale ten sprzedał firmę i nici.

Więcej ma być 20 lutego w Kessel Run.

Tytuły

odcinków z "Ahsoka`s walkabout".

*7x05 - "Gone with a Trace" - Ahsoka befriends a pilot but must hide her Jedi past while trying to stop a dangerous droid.

*7x06 - "Deal No Deal" - Trace makes a rash decision after learning what they are transporting is for the Pyke Syndicate.

https://twitter.com/JordanMaison/status/1230495552527388678

Dubbing

Jest jakieś info o dubbingu? O dziwo Mandalorian miał przygotowany i działający polski dubbing. Może TCW też będzie miało? Nie żebym jakoś bardzo chciał. Wolę oryginalne głosy - Eckstein, Lantera, Taylora, ale może jakbym puszczał z dubbingiem to by się żona wkręciła. Chyba jedyny odcinek jaki widziała to z herbatką od Pyke`ów

Re: Dubbing

A to akurat kiepski odcinek .

Będziem szukać.

Re: Dubbing

No kiepski kiepski. Widzieliśmy to chyba jako jeden z pierwszych odcinków w życiu i miałem wtedy niezłą bekę z Wojen Klonów. Kolega mi mówił, że ogląda TCW i że zarąbiście jest, a ja się z niego śmiałem (okres liceum).

Ależ się myliłem..

Re: Dubbing

Żyć w błędzie, przyznać się do niego i wrócić na drogę prawdy to prawdziwe zwycięstwo.

I have spoken

Re: Ostatni Sezon (2019)

Tak czy inaczej pewnie będzie to spójne z Zemstą Sithów, zobaczymy jak przetrawią historie Ahsoki i Maula których nie było w ZS a pojawili się razem w Rebels i niekoniecznie jako wrogowie.

Crystal Crisis

Czy w 7. sezonie będzie w ogóle adaptacja aktu na Utapau? Czy też ostateczną kanoniczną wersją zostanie ta "surowa"?

Spot z Ahsoką

Prawdopodobnie sceny z nowego odcinka ale zobaczyć można, jak będzie oficjalny z odcinka to wstawię do odpowiedniego tematu

https://www.youtube.com/watch?v=l77BI2VhmzA

Opisy

Iiii są odcinki kwietniowe:

https://twitter.com/JordanMaison/status/1240294396932820993

*7x07 - "Dangerous Debt" - Ahsoka i siostry Martez zostają uwięzione przez Pyke`ów, więc podejmują próbę ucieczki.

*7x08 - "Together Again" - Ahsoka negocjuje wolność sióstr i dokonuje zdumiewającego odkrycia.


*7x09 - "Old Friends Not Forgotten" - Anakin i Obi-Wan muszą zadeklarować czy chcą pomóc Ahsoce w pościgu za Maulem, czy ratować Palpatine`a.

Dawać mi kanoniczne porwanie Kanclerza!

*7x10 - "The Phantom Apprentice" (I see what you did there ) - Ahsoka i siły Republiki ścierają się z Maulem na Mandalorze.

Nie, absolutnie nie

Po kiego Ci kanoniczne porwanie kanclerza? Jedynie słuszna wersja jest w CW, z Shaak przywiązujacą Zgrywusa do pociągu.

Nie psujmy tego.

Ew., zróbmy z tego kinowego Spinn Offa

Re: Nie, absolutnie nie

Choć lubię wersję Tartakovksyego tak jednak zbyt wiele razy widziałem tam Samuraja Jacka niż star wars, czy to przy wybuchających droidach czy jak windu ,,ujeżdżał" tego myśliwca sępa

Re: Nie, absolutnie nie

Ta wersja chyba jest kanoniczna, bo to jedyna scena z Legend, którą znajdziemy w Woman of the Galaxy.

Re: Nie, absolutnie nie

W którym miejscu???

Re: Opisy

Tak więc zostają 2 odcinki, więc o Kryształowym Kryzysie możemy zapomnieć. Ciekawe co w dwóch ostatnich - nie obraziłbym się na Cada i Bobę

Re: Opisy

przecież Mandalora obejmie 4 ostatnie odcinki, nie będzie nic więcej niż to o czym wiemy

4 Bad Batch, 4 o Ahsoce i 4 o Mandalorze

Re: Opisy

Tak szczerze to nie zdziwiłby się później gdyby zrobiono coś ala Clone wars anthologies i tam w formie filmów umieszczono by te rzeczy (jak Boba i Cad, Kashyyk, czy może nawet statek pozagalaktycznej rasy)

Re: Opisy

No rozkaz 66 będzie, i będzie numer jak Aśka będzie uciekać razem z Maulowatym przed klonami.

Niedokończone odcinki

Widziałem w ciągu ostatnich lat różne opracowania na temat niedokończonych odcinków TCW, ale okazuje się, że nie wszystko widziałem. Niedoceniany Numidian Prime ma zebrane masę artów, które dotychczas były ukryte tak głęboko w otchłaniach internetu, że raczej dla większości z nas to nowość.

https://numidianprime.wordpress.com/2020/04/13/everything-we-know-about-the-unreleased-episode-of-the-clone-wars/#more-194

Re: Niedokończone odcinki

Sporo tego z Kashyyyk. W sumie szkoda, że nie pociągnęli tego tematu w tym sezonie. Fajnie by było zobaczyć ja te arty przeradzają się w odcinki.

Opisy dwóch ostatnich odcinków.

7.11 Shattered - After capturing Maul on Mandalore, Ahsoka`s journey to the Jedi Council is disrupted when Order 66 is declared, turning her world upside down.
7.12 Victory and Death -Ahsoka and Rex must use their wit and skills to survive the turbulent end of the Clone Wars

W jedenastym odcinku Rozkaz 66, oblężenie Mandalory skończy się najwyraźniej już w dziesiątym.

Re: Opisy dwóch ostatnich odcinków.

Może jeszcze kawałek być w jedenastym.

Patrzcie, baaaaardzo ciekawy tweet jednego z animatorów .

https://twitter.com/galiotti/status/1251251675873996800

Kontynuacja TCW

Łoooł, no to jest gruby nius. Dawno mnie nic tak nie ucieszyło. Gdyby okazało się, że dokręcą jeszcze trochę odcinków, to byłbym w siódmym niebie. 🙂

Chociaż to było dosyć oczywiste. Skoro tak ogromne rzesze fanów SW uwielbiają TCW, to przecież trzeba kuć żelazo, póki gorące.

Liczę szczególnie na zekranizowanie Son of Dathomir i Dark Disciple. To przecież tak świetny komiks i tak świetna książka, że na pewno dobre odcinki by z tego powstały. Domyślam się, że o ile na SoD starczyłaby tetralogia, to na DD potrzeba by z osiem odcinków, tak jak zresztą początkowo planowano, ale ja nie mam nic przeciwko, a wręcz przeciwnie. Chciałbym zobaczyć ten romans Ventress i Vosa na ekranie, który w książce mi się podobał i nie odczuwałem - jak większość - krindżu czy czegoś takiego. No i ogólnie więcej Ventress, którą uwielbiam, nigdy nie zaszkodzi. 😉

Vosa zresztą też, bo pojawił się w zaledwie jednym odcinku TCW, więc jego potencjału zupełnie nie wykorzystano, o co zresztą mam do TCW pretensję, że na przestrzeni tych prawie 150 odcinków relatywnie mało rozwinięto postacie drugoplanowych Jedi. Tylko Plo tak naprawdę dostaje w serialu nie najmniej czasu, ale też mógłby więcej. Tak więc więcej Quinlana nigdy nie zaszkodzi. A poza tym chciałbym zobaczyć początek spoilera Dooku zabijającego jakichś Jedi na ekranie, czego w serialu, i w filmach zresztą też, do tej pory nie uświadczyliśmy, a przecież zarówno w SoD, jak i w DD po jednym Jedi zabił. No i te wszystkie pojedynki - Maula z Grievousem, Maula z Dooku, Talzin z Sidiousem, Grievousa z Talzin i w ogóle koniec spoilera.

Do teraz zresztą nie jestem w stanie pojąć, jak twórcy po tym, jak zdecydowali się dokończyć serial, tak bardzo lekką ręką zrezygnowali z ekranizacji wydarzeń przedstawionych w Son of Dathomir. Przecież ekranizacji tego komiksu nie można rozpatrywać w kategoriach jakiegoś kaprysu twórców - że mogą zekranizować, ale nie muszą, że niekoniecznie istnieje potrzeba; otóż takowa potrzeba istniała, bo o ile jeszcze rezygnację z ekranizacji DD można by zrozumieć, o tyle SoD jest kluczowy dla zrozumienia, jakim cudem Maul jest na wolności, jako że ostatni raz widzieliśmy go nękanego przez Sidiousa po ich pojedynku, co dla osób, które nie czytały komiksu albo nawet o jego istnieniu nie wiedzą, może stanowić nie lada zagwostkę i mogą po prostu stracić orientację co do wydarzeń. W komiksie to można jakieś pomniejsze historie umieszczać, nieistotne dla głównej osi wydarzeń w serialu, a nie nagle oddelegowywać nas do niego.

Tak więc, podsumowując, dostanę Son of Dathomir i Dark Disciple, i będę zadowolony. O więcej nie proszę i więcej nie potrzebuję.


Niech Moc będzie z Wami.

Re: Kontynuacja TCW

Mając z tyłu głowy praktycznie wszystkie książki NK stwierdzam, że Dark Disciple było całkiem udane. Ma swoje bolączki, jest trochę naiwne, ale zaskakująco wciągające. No i teraz co do ewentualnej kontynuacji:

Nie lubię Quinlana z TCW. Jest bardziej Tarzanem niż Quinlanem jakiego uwielbiam z komiksów Republic. Jestem ciekawy czy Lucasfilm byloby w stanie przywrócić mu należytą chwałę z nowymi skillami w animacji (co widać w Siege of Mandalore). Widać że potrafią w klimat, animacja jest dokładniejsza i dynamiczniejsza - byłbym ciekaw jak poradziliby sobie z DD.

Son of Dathomir też bym chętnie zobaczył. I te odcinki na Kashyyyk. I mogliby wymyślać a wymyślać.

Ale dla mnie priorytet to kontynuacja Rebels po ROTJ.

Kontynuacja Rebels

No tak, to też ważne, żeby Rebels było kontynuowane, ale wydaje mi się to tak oczywiste, że jestem akurat w tym przypadku spokojny i ogłoszenie sequelu rozpatrywałbym w kategoriach jedynie kwestii czasu. Tak samo jak kontynuację Solo w jakiejkolwiek wersji, jako że historia Maula między 10 BBY i 3 BBY stanowi sporą lukę, którą wypadałoby zapełnić, bo nie wiemy w ogóle, jak to się stało, że jednym razem widzimy go być może u szczytu jego możliwości i potęgi i będącego na czele stworzonego przez siebie Crimson Dawn, a już następnym razem widzimy go bodaj w jego najgorszej sytuacji, a w każdym razie najgorszej od jakoś tak przełomu 21/20 BBY, gdy był jeszcze na tej planecie-wysypisku. Tak więc ze wszelkich rzeczy priorytetem jest dla mnie ekranizacja Son of Dathomir i Dark Disciple. Byłem tak wściekły, gdy dowiedziałem się o skończeniu TCW bez właśnie tych arców, że do dziś nie mogę tej decyzji zrozumieć. Rozumiem, że mogą mieć opory pod tym względem, że w historii SW jeszcze niczego nie ekranizowano na podstawie czegoś więcej niż scenariusza, ale i tak przecież zarówno SoD, jak i DD miały być w początkowym zamyśle w formie odcinków.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Kontynuacja Rebels

Ja raczej nawet uważam że ten tweet dotyczy kontynuacji Rebels. Chciałbym więcej TCW ale nikłe szanse raczej na to.

TCW czy Rebels 2.0

No właśnie ja też mam taką obawę, ale moją nadzieję na to, że tłit ten tyczył się TCW potęguje dodatkowo przekonanie, że Disney przecież nie byłby w stanie rezygnować z niemal pewnego źródła zarobku, jako że musi dostrzegać, że fanki i fani naprawdę TCW kochają i zainteresowanie nim jest ogromne.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Kontynuacja TCW

DD rozpatruję zawsze w dwóch kategoriach: jako TCW to naprawdę ciekawy arc. Ale jako książka wypada już słabo. Czytając ją cały czas miałem przed oczami animację.
No i oczywista oczywistość o której wspomniałeś i która wszystko psuje: Quin z TCW << Quin z Republiców.

Sposób wyobrażania sobie bohaterów książek

Darth Ponda napisał:
Czytając ją cały czas miałem przed oczami animację
-----------------------

Ja też tak miałem, ale kompletnie nie rozważałem tego w kategoriach wady tej książki. Wręcz przeciwnie, bardzo lubię animację TCW, a sam serial wyrobił swoją własną, integralną i oryginalną specyfikę i stylistykę, które są nie do podrobienia, że cechy konstytutywne serialu, takie jak animacja, w nas pozostają. Co innego miałem na przykład podczas czytania Nowego świtu. Z tego co pamiętam, to zarówno Kanana, jak i Herę starałem sobie wyobrażać inaczej niż jako zanimowane modele z Rebels, co było o tyle utrudnionym zadaniem, że w przeciwieństwie do głównych bohaterów Dark Disciple (w końcu bardzo dużo było tam zarówno Dooku i Grievousa, jak i nawet Obiego i Anakina, czyli postaci, które jak najbardziej można sobie wyobrażać jako „żywych”, a nie animowanych; ba, przecież niektóre komiksy z legend miały na tyle realistyczne kreski, że ich bohaterowie wyglądali jak żywcem wyciągnięci z ekranu, i to bynajmniej nie animowanego, że również i Ventress, i Vosa można by sobie wyobrażać podczas czytania książki w formie nieanimowanej) Hera i Kanan są bohaterami stricte animowanymi, czyli takimi, którzy po prostu nigdzie indziej na ekranie nie wystąpili niż w animacji, nie mają swoich pierwowzorów, ani nie bardzo - oprócz okładki Nowego świtu - byli gdziekolwiek przedstawieni w sposób mniej „rebelsowy”.

Niech Moc będzie z Wami.

Opisy

Hmm, muszę przyznać, że te dwa opisy właśnie zburzyły moje wyobrażenie co do dalszego przebiegu akcji, i to tak literalnie i fundamentalnie. Wydawało mi się, że o ile wiadomym było, że dojdzie to crossovera z Zemstą Sithów, w związku z czym najprawdopodobniej w ostatnim odcinku ujrzymy rozkaz 66, o tyle że - no właśnie - nie zacznie dziać się to wcześniej niż w tym zupełnie ostatnim odcinku. Te opisy wskazują na to, że rozkaz 66 zostanie szerzej przedstawiony, niż sobie go w serialu wyobrażałem, bo sądziłem, że jego ukazanie ograniczy się do góra drugiej połowy ostatniego odcinka, a sceny z innymi Jedi zabijanymi przez klony na różnych frontach będą skromnie nam zaserwowane, ale po zapoznaniu się z tymi opisami zmieniły się moje przeczucia i wydaje mi się, że skoro aż dwa odcinki ma zabrać zaprezentowanie rozkazu 66, to twórcy będą hojni w przedstawianiu nam śmierci Jedi z różnych zakątków galaktyki, być może włącznie z tymi, których śmierci dotychczas nie widzieliśmy. To byłoby ciekawe.

Tym niemniej w zasadzie dopiero teraz opisy te pozwoliły mi złożyć obrazek do kupy, jako że te migawki z trailera z Maulem na venatorze atakującym klony zupełnie mi nie pasowały do przebiegu akcji, jaki sobie mimowolnie konstruowałem w głowie. A tu wychodzi na to, że zostanie on przez Ahsokę schwytany. W ogóle strasznie słabe to ze strony twórców, że tak w zasadzie to tym opisem zasadzili nam spory spojler, bo przecież to, że Ahsoka schwyta Maula, co oznacza również, że uprzednio musi go pokonać, wcale nie stanowiło tak oczywistego faktu. Naprawdę dziwi mnie, że sobie na coś takiego pozwolili w opisie, a przynajmniej że jeśli już chcieli tę informację w nim umieścić, to że nie poczekali tydzień, byśmy zdążyli o tym schwytaniu Maula przez Ahsokę dowiedzieć się z odcinka.

W każdym razie przy tej okazji chciałbym zgłosić swoje wątpliwości co do zgodności przebiegu akcji w serialu z książką, bo o ile pamiętam, to z fleszbeków pojedynku Ahsoki z Maulem w „Ahsoce” w ogóle nie wynikało, by miała ona go schwytać. Raczej wyglądało to tak, że podczas ich pojedynku zastał ją rozkaz 66 i wtedy była zmuszona uciekać, i że właśnie do tego zdarzenia odnosiły się słowa Maula skierowane do Ahsoki w finałowym odcinku drugiego sezonu Rebels: „Running away again, lady Tano?”. Chyba że w takim razie czeka ich jeszcze jeden pojedynek, właśnie ten, który został opisany w książce, już w takim razie po wydaniu rozkazu 66 i po tym, jak Maul uciekł z aresztu na venatorze. Tyle że musieliby wówczas wrócić na Mandalorę, bo to akurat pamiętam dokładnie, że właśnie to na planecie, a nie na żadnym statku, odbył się ich pojedynek. Ech, można było się spodziewać, że ekranizacja oblężenia Mandalory niczego dobrego dla książki nie będzie mogła oznaczać. 😔

Przypomnę tylko jeszcze o mieczach Ahsoki, które w serialu są niebieskie, a w książce były standardowo jeden zielony, a drugi żółty (bo dla mnie to jest żółty, a nie żaden tam żółtawo-zielony czy inne cuda na kiju).


Niech Moc będzie z Wami.

Muzyka z ostatniego sezonu

Re: Muzyka z ostatniego sezonu

Dzięki, już słucham

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.