Forum

Nowe pomysły w Kanonie

Naszło mnie, że fajnie by było zbierać gdzieś takie zupełnie nowe koncepcje w Nowym Kanonie, takie które nie pojawiły się wcześnie za czasów Legend.

World between Worlds - tego w SW jeszcze nie było. Jednocześnie ciekawa opcja, ale i bardzo niebezpieczna. Używając WBW można w łatwy sposób strywializować wcześniejsze wydarzenia.

Miecz świetlny typu Crossguard

Barwienie/krwawienie miecza świetlnego - dosyć kontrowersyjne, moim zdaniem fajny motyw na zdobywanie czerwonego miecza świetlnego.

Stacja z opuszczonymi droidami - początek spoilera motyw z Phasmy, nie pamiętam czegoś takie, a pasuje genialnie. Np. na taki lekki horror w SW. koniec spoilera

Jest tego sporo więcej, więc zachęcam do uzupełniania listy. Jak będę miał trochę więcej czasu to też zastanowię się co jeszcze ma NK czego nie miały Legendy. Proszę też znawców Legend o prostowanie mnie/nas jeśli coś jednak było już w SW.

Re: Nowe pomysły w Kanonie

-Uśmiercenie Wielkiej Trójki

Re: Nowe pomysły w Kanonie

I tak i nie. Bo sequele dzieją się ~30 lat po OT, czyli na oko pomiędzy OT i ST jest coś podobnego do legendarnego ENR. A potem w Legendach Wielka Trójka też umiera. Nie wiem czy to zrobią, ale w teorii jest jeszcze 30 lat do pokrycia pomiędzy OT i ST.

Re: Nowe pomysły w Kanonie

-Używając WBW można w łatwy sposób strywializować wcześniejsze wydarzenia.

Nie można. Co najwyżej mogą się gdzieś spotkać szturmowcy z równoległych rzeczywistości, i jeden będzie narzekał na "rebelscuma" Luka Skywalkera, bohatera Rebelii, a drugi mu na to - "Co ty za bzdury opowiadasz, książę Luke przecież dopiero co razem z kanclerz Ahsoką podpisali ważny układ z Chissami, cesarz Anakin i cesarzowa Padme są z niego bardzo dumni"

Re: Nowe pomysły w Kanonie

Fajny temat.

Trochę randomowych pierdółek na szybko, chociaż nie mam pojęcia czy coś podobnego było w Legendach czy nie. Także jakby co to poproszę o naprostowanie.

- wino Toniray
- mega-strzelba zasilana mieczem świetlnym
- przysięga Barash
- choroba Bloodburn
- wysokoobrotowy miecz świetlny pełniący również funkcję przenośnego mini-śmigłowca
- Hutt kulturysta z 6-pakiem
- technopatia
- kosmiczne wieloryby z hipernapędem w tyłku
- planeta poktyra solą, która "krwawi"
- broń w postaci chmary insektów, które rozbijają się o przeciwnika zaklejając go "cementową" papką i unieruchamiając
- coaxium
- kill switch w kombinezonie Vadera
- miecz świetlny będący również blasterem

Stacja z Phasmy od razu skojarzyła mi się z Lost i inicjatywą Dharma

Re: Nowe pomysły w Kanonie

- Denetrius Vidian
- tworzenie własnej projekcji przy użyciu Mocy, którą można przesyłać przez galaktykę
-wbijanie się we wrogą flotę z nadświetlną
-kryzys w strukturach Imperium po zniszczeniu Pierwszej GŚ
-Akolici Yupe Tashu

Re: Nowe pomysły w Kanonie

2. w pewnym stopniu była w jakimś legendarnym komiksie i też dotyczyła Luke`a (Legacy?).

3. widziałem w klasycznych komiksach SW od Marvela. No ale na pewno nie na taką skalę jak w TLJ.

Re: Nowe pomysły w Kanonie

Kosmiczne wieloryby były w Starej Republice. Też jako broń.

Re: Nowe pomysły w Kanonie

Ale crossguardy już był w legendach, trochę inny, ale był

Więcej

Jeszcze parę nowych rzeczy:

- figurki/pamiątki z Vaderem i Imperatorem - jeden z lepszych elementów książki Więzy Krwi. To było tak trafne. Lata mijają, a ludzie zaczynają traktować ich jako relikty przeszłości, byty, które istniały już tak dawno, że w sumie można sobie założyć koszulkę z którymś z nich albo postawić śpiewającego Vadera na kominku ;D

- Droidy (uwaga, spoiler z Ostatniego Strzału) początek spoilera z ludzkimi częściami ciała - nie podobał mi się ten pomysł. Jest może oryginalny (choć znając życie coś w ten deseń mogło się pojawić w Legendach, Guri się nie liczy), ale dla mnie to są takie zagrania rodem z tanich horrorów. Natomiast motywacja Pau`ana, który je tworzył jak najbardziej na plus. koniec spoilera

- Dziecko Twi`lekanki i człowieka - jeśli było w Legendach to mnie poprawcie. Teraz wiemy w jaki sposób krzyżują się ludzie i Twi`leki. Trochę dziwne.. no ale nic. Może tak jest prościej jeśli by chcieli wykorzystać Jacena w filmach.

Re: Więcej

Dzieci Twi`lekanki i człowieka to pomysł Georga, były już w TCW, z tym że o różnych stopniach hybrydowosci. W sumie jak u ludzi - z pary bialy+czarny jedno może być białe, następne czarne a kolejne mulatem. Reguły nie ma i dlatego jest to takie piękne, że zawsze wychodzi niespodzianka.

Re: Więcej

Jesteś pewien? Bo ta rodzinka Twi`leków Lawquane to chyba to nie rzeczywista hybryda. Z tego co kojarzę to ten klon nie był genetycznym ojcem. Chyba, że czegoś nie pamiętam z TCW.

Re: Więcej

Jestem pewien, chłopczyk i dziewczynka to hybrydy, tak jest w "Charakter Encyclopedia" I oczywiście to nie klon jest biologicznym ojcem.

Lista #1

Postaram się co jakiś czas umieszczać tutaj uaktualnioną listę nowych idei w NK. Tak żeby nie trzeba było przeczesywać całego tematu. I staram się to ustawiać (w miarę) poziomem ważności. Przynajmniej te najważniejsze jak np. WBW albo Coaxium, które na stałe weszło do kanonu, staram się dawać na szczyt listy.

Nowe pomysły w NK:

Świat Między Światami
Uśmiercenie Wielkiej Trójki
Coaxium
Kill switch u Vadera
Barash
Inkwizytorzy
Zabarwianie miecza przez Sitha
Budowa fortecy Vadera
Planeta pokryta solą - Crait
Sposób przedstawienia medytacji z komiksu Darth Vader (2017)
Ewok Hacker
Czarny Twi`lek
Akolici Zaświatów
Stacja z opuszczonymi droidami
Wino Toniray z Alderaan
Mega-strzelba zasilana mieczem świetlnym
Miecz świetlny będący również blasterem
Choroba Bloodburn
Wysokoobrotowy miecz świetlny
Hutt kulturysta
Droidy hybrydy z ludzkimi częściami ciała
Technopatia
Insektowa broń
Figurki/upominki dotyczące Vadera, Palpatine`a, Gwiazdy Śmierci

Dyskusyjne:

Uśmiercenie Wielkiej Trójki - wrzuciłem to do listy powyżej, bo mimo, że na pewno umarli (chyba w Legacy ich nie ma, nie?) to jednak w Legendach zostawili sobie furtkę i poza początek spoilera Chewbaccą koniec spoilera nie było chyba jakichś spektakularnych śmierci głównym bohaterów
Kryzys w Imperium po zniszczeniu DŚ - rzeczywiście nie kojarzę czegoś takiego w Legendach, ale mam za sobą może 20% tego okresu w Legendach, więc nie mogę tego rzetelnie ocenić
Kosmiczne wieloryby - rzeczywiście były w Legendach w KOTORach. Trochę inne, ale jednak pomysł był całkiem podobny.
Denetrius Vidian - dokładnie takiej postaci nie było w Legendach, ale jednak różnego rodzaju cyborgów było sporo

Re: Lista #1

Co to DŚ?
Nikt nie podał Operacji Popiół?
Co do WBW: w pewnym podręczniku RPG została wprowadzona Outerspace, gdzie trafił oddział Imperium i Rebelii w wyniku awarii hipernapędu - taka ciekawostka do koncepcji wieloświata SW. Aż mnie przechodzą ciarki gdy pomyślę, że WBW to potencjalnie narzędzie nieskończonych retconów i kanonizowani wszystkiego bez konsekwencji.

Re: Lista #1

Inkwizytorzy byli w EU, tak samo forteca Vadera (chyba że tu masz coś innego na myśli).

Re: Lista #1

W sensie, że nie była na Mustafar.

Re: Lista #1

Mam na myśli sam proces budowy fortecy na Mustafar, który jest dosyć unikalny. Nie kojarzę takiego czegoś w Legendach. No ale może jest to też dyskusyjny punkt.

Re: Lista #1

No tak i jak zwrócił uwagę Finster, w EU forteca była na Vjun. Ale nie wiem w jaki sposób ją budowano

Re: Lista #1

Pomijając to co inni wymienili to:
-Mieliśmy Hutta kulturystę i na dodatek Jedi (Beldorion Wspaniały)
-Droidy hybrydy z ludzkimi częściami ciała mamy tak w The Old Republic jak i w "Darth Bane: Zasada Dwóch" w postaci Technobestii stworzonych przez Belię Darzu, a także Roztapiacza Gorma z ręką Trandoshanina.
-Insektowa broń. Nie za bardzo wiem o co chodzi, ale mieliśmy Vongowe brzytwożuki.

Z podobnych rzeczy:
-Ewoka hakera nie mieliśmy, ale mieliśmy Ewoka łowczynię nagród w The Old Republic
-Akolitów Zaświatów jeden do jednego nie mieliśmy, ale podobne organizacje które chciały zaszkodzić Nowej Republice po upadku Imperium mieliśmy np. Odrodzeni, a później Kult Ragnosa.
-Stacji z opuszczonymi droidami (tu też mnie proszę poprawić jak coś, bo nie czytałem) chyba nie było, ale mieliśmy opuszczoną planetę droidów M4-78
-Choroby kosmicznej jak Bloodburn nie mieliśmy, ale było uzależnienie od patrzenia w tunel hiperprzestrzenny podczas lotu nadświetlnego.
-Wino Toniray z Alderaanu jest bardzo podobne w założeniach do Tarisjańskiego piwa.

Re: Lista #1

Dobry post.

- Beldorion rzeczywiście pojechany i przy nim Grakkus nie jest niczym nowym ani specjalnym
- Insektowa broń - nowością nie miały być insekty tylko sposób na przeciwnika - otacza cię chmara robaków, wybuchają zaklejając cię czymś w rodzaju bardzo szybko schnącego cementu i po chwili jesteś uwięziony w "betonowym" ubranku.
- Ewok haker - jeśli nowością miała być nietypowa i niespodziewana profesja dla tej rasy, Ewok łowca to podobny pomysł. Jeśli nowością miała być nadzwyczajna inteligencja Ewoka, Ewok łowca to jednak nie to samo.
- Mroczni Akolici <3 nawet bez podawania przykładów z Legend nie wydają mi się zbyt oryginalnym pomysłem.
- Bloodburn to jednak imho coś wyraźnie innego niż uzależnienie od patrzenia w tunel hiperprzestrzenny (zupełnie inne objawy, ograniczenia i konsekwencje dla osoby chorującej).
- Toniray - tutaj nowością miały być wyjątkowość, rzadkość i cenność trunku po zniszczeniu Alderaanu. Jeśli z piwem z Taris było podobnie to pomysł jest ten sam.

@Mossar
Uaktualniania lista to dobry pomysł, ale podzieliłbym całość na kategorie typu bronie, planety, wydarzenia, postacie itd. żeby było przejrzyściej.
Przy podawania przykładów dobrze byłoby podać na czym polega innowacyjność pomysłu (sam też tego wcześniej nie zrobiłem).

Re: Lista #1

`Dziwny` Hutt (również wrażliwy na Moc) był jeszcze w Pladze. No i huttyjski kult operował na Ilezji.
Był jeszcze Ewok - najemnik (bił się z Leią na Kashyyyku w którejś części Legacy).
Mnie Mroczni Akolici polujący na relikty Vadera bardzo skojarzyli się z Prorokami Ciemnej Strony z niesławnego Jedi Prince.

Re: Lista #1

Horst napisał:
`Dziwny` Hutt (również wrażliwy na Moc) był jeszcze w Pladze.
-----------------------
A także w planecie zmierzchu

Re: Lista #1

Był Hutt Kanclerz, który słynął z uczciwości. Beat this.

Re: Lista #1

Sith, który próbował przekonać swoją uczennicę do technik jasnej strony a następnie zniszczył wiele holokronów uczących o ciemnej stronie mocy?

Re: Lista #1

Crimson Forever to coś trochę jak Bloodburn.

Re: Lista #1

W EU też się dało "oczyścić" skażony kryształ. Co prawda jednostkowo i nie było to tak sprecyzowane wg. zasad jak teraz, niemniej nie jest to nowość.

Re: Lista #1

O ile pamiętam Jaden oczyścił kryształ dla Marra w Rozdrożach Czasu. No i był `pet crystal` w KotOR 2 (zmieniał kolor w zależności od strony Mocy wybranej przez postać).

Re: Lista #1

Horst napisał:
`pet crystal` w KotOR 2 (zmieniał kolor w zależności od strony Mocy wybranej przez postać).
-----------------------

A nie było to raczej tak, że dostawało się już kryształ o konkretnych właściwościach w zależności od strony mocy, po której akurat się było? Ewentualnie z czasem zmieniały się jakoś jego statystyki?

Bo przyznam, że nie pamiętam, by jakiś kryształ zmieniał kolor wraz z balansem między LS i DS.

Re: Lista #1

Tak bylo jak mowisz poza tym ten krysztal nawet nie byl "glownym" zaasilajacym nasza bron, a jedynie mozliwa modyfikacja miecza.

Re: Lista #1

Ewok Hacker to nie taka sama koncepcja jak Voort saBinring? Przy czym aktualnego kanonu nie czytam.

Co do "droidów" z ludzkimi częściami, to trochę problem jajka i kury, gdy do człowieka zacznie się dodawać podzespoły. ~ Valance?

Re: Lista #1

Nie ta sama koncepcja. Voort to efekt działań laboratoryjnych. Natomiast ten Ewok to po prostu całkowicie zwykły Ewok ze smykałką do hackerki

Generalnie "Last shot" mnie nie urzekł, ale jest tam parę absolutnie świetnych pomysłów i choćby dlatego polecam kupić sobie tą książkę w styczniu. Niektóre są trochę absurdalne, ale jest tu masa (MASA!) starych ras i to w głównych rolach. Wbrew pozorom pasują do tych roli. Trochę na podobnej zasadzie jak Voort - jak zacząłem czytać Eskadrę Widm to sobie pomyslałem "Noooo way, trochę przesadzili", ale Voort zaskakująco dobrze wpasował się do tej ekipy. Poza tym jest dosyć ciekawe podejście do początek spoilera Lando, co może rzucić nieco światła na jego postać w epizodzie 9. No i oczywiście Kylo, choć to w dalszym ciągu są dosyć bezpieczne rozwiązania fabularne koniec spoilera.

Re: Lista #1

Bardziej mi chodziło o koncepcję wetknięcia w jakąś rolę postaci z rasy całkowicie nieprzystającej, niż sam sposób. Kettcha już spotkałeś? ~

Re: Lista #1

Jeszcze nie Dopiero co skończyłem Eskadrę Widm. Ale już na początku sobie robili jaja z Ewoka kandydata na pilota ;D

Re: Lista #1

No to nie będę spoilerował początek spoilera Yub, yub koniec spoilera

Lista #1.1

Mały update zgodnie z Waszymi uwagami.

Postać:
Czarny Twi`lek

Planeta:
Crait - czerwona planeta pokryta solą

Miejsce:
Świat Między Światami
Forteca Vadera - sposób projektowania/budowania fortecy
Stacja z opuszczonymi droidami

Wydarzenie:
Uśmiercenie Wielkiej Trójki

Kultura:
Barash vow
Coaxium
Kill switch w zbroi Vadera
Zabarwianie miecza przez Sitha
Technopatia
Choroba Bloodburn
Figurki/upominki dotyczące Vadera, Palpatine`a, Gwiazdy Śmierci

Broń:
Mega-strzelba zasilana mieczem świetlnym
Wysokoobrotowy miecz świetlny

Pozostawiłem zabarwianie miecza przez Sitha, bo tu bardziej chodzi o unikalne podejście do zdobywania czerwonego miecza przez Sitha niż sam fakt oczyszczania kryształu. Nowy Kanon trochę namieszał względem Legend określając, że Sith zdobywa czerwony miecz świetlny tylko poprzez kradzież "zwykłego" i nakłonienie go do krwawienia.

Re: Lista #1.1

Dodać należy the Grysks/Grysków. Nie wiadomo za bardzo o nich póki co, poza tym, że są jakimś imperium podbijającym kolejne terytoria w Nieznanych Regionach.

Re: Lista #1.1

Dlatego też nie dodawałbym ich jeszcze. Póki mamy tak mało wiadomości o nich. Póki co mogą być nowokanoniczną wersją Vongów albo Vagaari.

Re: Lista #1.1

No aż mnie zaciekawiliście i poczytałem. Faktycznie brzmi jak opis YV. Dziwią mnie takie decyzje, słabe jest takie kopiowanie patentów pod zmienioną nazwą. Oczywiście jeszcze chyba niewiele o nich wiadomo, ale pewne podobieństwa są aż nazbyt oczywiste.

Re: Lista #1.1

No ale nie robią czarnych dziur i można im spuścić wpierdziel klasyczną bronią, więc chyba (i na szczęście) jednak nie YV. To że pochodzą z "Zadupia Galaktyki" to trochę za mało żeby stawiać znak "=".

Re: Lista #1.1

Nie no, nie stawiam znaku równości, ale jak poczytałem sobie fragmenty na Wookiee:

"according to Chiss Grand Admiral Thrawn, were a threat to both the Chiss Ascendancy and the Galactic Empire."

"Stories about the Grysk were that they were nomads that traveled in starships numerous enough to block stars, and that the Grysk were terrifying warriors"

to skojarzenia same się nasuwają.

Re: Lista #1.1

Finster Vater napisał:
i można im spuścić wpierdziel klasyczną bronią, więc chyba (i na szczęście) jednak nie YV.
-----------------------
NEJkę czytałem już jakiś czas temu i mogę nue pamiętać za dobrze, ale gdzie było powiedziane że zwykła broń na nich nie działa? Przecież bombardowania orbitalne byly efektywne w walce z nimi a droidy YVH były uzbrojone w blastery. Jedyne na co byli odporni to na przewidywanie ich ataków przy użyciu mocy.

Re: Lista #1.1

Mossar napisał:

Technopatia

-----------------------
A co to takiego i gdzie się pokazało?

Re: Lista #1.1

https://starwars.fandom.com/wiki/Technopathy - pojawiło się w komiksach serii Aphra. Takie se Nie jestem jakimś fanem tego pomysłu.

Re: Lista #1.1

Mossar napisał:
https://starwars.fandom.com/wiki/Technopathy - pojawiło się w komiksach serii Aphra. Takie se Nie jestem jakimś fanem tego pomysłu.
-----------------------
O, dzięki, a mi się to akurat podobało Podobne trochę do mechu-deru: https://starwars.fandom.com/wiki/Mechu-deru

Re: Nowe pomysły w Kanonie

Wyodrębnienie "Nowego Kanonu" w 2014 roku przez "Disney`a", jako ,,świeże" bazujące na "Expanded Universe" dane i liczne treści - niepotrzebnie zepchniętego nazwanego "Legendami", wszystkiego tego, co dotychczas tworzyło "Gwiezdne Wojny" oprócz filmowych "Epizodów" oraz filmu animowanego i serialu zarazem: "Star Wars: The Clone Wars" - nie było aż tak złym pomysłem; z drugiej strony bez takiej separacji - stworzenia nowego "Uniwersum Star Wars" - można było się po prostu obejść. Skoro jednak jesteśmy już w "Nowym Kanonie" warto by wdrożyć kilka pomysłów ze słynnych, wyjątkowych "Legend", aby ów Kanon rozruszać. Na pierwszą linię w tej kwestii wchodzą filmy, w których można by wykorzystać wiele postaci, wątków, czy planet z tego odseparowanego "Uniwersum". Wystarczy te pomysły reaktywować, lekko zmienić ich genezę, treść bądź przebieg, dostosowując do płynności "Nowego Kanonu", i jak to się mówi ,, i wtedy będzie po sprawie". Współczesny świat "Gwiezdnych Wojen" powinien w swoich filmach i książkach zostać rozszerzony o następujące postacie, wątki i motywy z "Legend":

- pojawienie się Mary Jade oraz Jaceny, Jaina bądź Anakina Solo, o których na początku wspomniałaby w "IX Epizodzie" filmowym Leia Organa; dziedzictwo rodu Solo zostałoby podtrzymane.
- Exar Kun, Darth Bane, Revan, to ikony galaktycznych realiów "Star Wars", które to mogłyby pojawić się w filmie: trylogii lub pojedynczym dziele - przedstawiającym po raz pierwszy na kinowym ekranie dzieje Starej Republiki lub jej schyłek i przejście na Republikę.
- W "Epizodzie IX" Star Wars, jako zwieńczenie głównej linii filmowych "Epizodów", powinien pojawić się "Starkiller"- uczeń Lorda Vadera, który - jako kolejna z miliarda dziwnych teorii na temat tej produkcji - byłby tym, kto kryje się za sylwetką Snoke`a, który wcale w "Ostatnim Jedi" nie zostałby uśmiercony.
- Kreacja Holocronu lub Inkwizytorów, gdzie w obu przypadkach w "Legendach" mieliśmy tych artefaktów i postaci pod dostatkiem, byłaby bardzo dobrym ruchem ze strony twórców obrazów kinowych "Nowego Kanonu" Star Wars lub Spin-Offów do głównych ekranowych "Epizodów". Ujrzenie Inkwizytora, który w imieniu potęgi Imperatora Sidiousa lub jego ucznia Lorda Vadera śledzi, znajduje i usuwa licznych Jedi lub istoty wrażliwe na Moc, które nie chciałyby dołączyć do Imperium, byłoby czymś ekstatycznym!

Idei, teorii, dziwacznych hipotez zazębiających się wokół wykorzystania Uniwersum "Legend" Star Wars w "Nowym Kanonie" lub przedłużenia filmowych Epizodów "Star Wars" jest tyle, co miłośników galaktycznej Sagi na świecie.

Re: Nowe pomysły w Kanonie

W sumie w dotychczasowych epizodach nikt nic nie mówił że Benek jest jedynakiem. I byłoby ciekawie, gdyby IX zaczynała się od tego że przylatuje jakaś postrzelana eskadra z floty Republiki (te niebieskie X-wingi "Republic Navy" jakie znamy z "Resistance"), i jeden z ich pilotów (bądź pilotka) podchodzi do Lei i mówi "cześć, mamo".

Z drugiej strony byłby to kolejny wątek w filmie który i tak będzie miał za dużo wątków.

Re: Nowe pomysły w Kanonie

Jak ja bym chciał ujrzeć i wchłonąć każdą molekułą mojego ciała, w jakimkolwiek filmie "Star Wars" - jak pisałem w poście wyżej wątek: Inkwizytorów, oddanych służbie Imperium, pracujących pod rozkazami najwyższych władzą, Imperatora i Dartha Vadera, których posłuszeństwo tej dwójce jest tak duże, jakby zostało ono ,,wyhodowane". Po mojej przygodzie ze "Star Wars: Rebels", w szczególności po obejrzeniu tych odcinków serialu, w których Inkwizycja, a zwłaszcza Wielki Inkwizytor ze swoimi ,,ziomkami" deptali po piętach załodze Ducha i nieraz mierzyli się oni z Ezrą i Kananem w zaciętej walce na miecze świetlne, mam wręcz gigantyczny apetyt na to, aby bez względu na charakter filmu z "Nowego Kanonu" Star Wars, albo z głównego "Kanonu" Epizodów Star Wars, jeśli te byłyby kontynuowane, ujrzeć Inkwizytorów. Inkwizycja równie dobrze mogłaby wypełniać wolę Kylo Rena; kto wie, jaki zasięg działania mają i jaką tajemnicę kryją Rycerze zakonu Ren.

A Revan, a Darth Bane, a dajmy na to Yuuzhan Vongowie, których inwazja na Galaktykę odbyła się mniej więcej w tym samym momencie na Osi Czasu chronologii "Legend", co w głównym Kanonie Epizodów rozgrywała się akcja "Star Wars: The Last Jedi"? "Legendy" aż wylewają z siebie całą masę pomysłów, które w przyszłości twórcy kinowych "Gwiezdnych Wojen" mogliby wykorzystać!

Re: Nowe pomysły w Kanonie

W przyszłości mogliby wykorzystać, owszem, pomysłów aż nadto, tylko weź i wbij im to do tych ichnich łbów

Re: Nowe pomysły w Kanonie

Pamiętajmy że minęły tylko 4 lata. 4 filmy. To w sumie mało. W końcu muszą sięgnąć po inne czasy, inne koncepcje, na przykład te wzorowane na Legendach. Szczególnie teraz jak kończy się główna saga.

Re: Nowe pomysły w Kanonie

Jak oni nic nowego praktycznie nie stworzyli. Lordowie Sithów to marna podróba mrocznego lorda, Thrawn który przegrywa 99 potyczek z rebelsami, młody przyjaciel Hana który zostaje jeedai, syn Hana i Lei przechodzi na ciemną stronę itp.

Re: Nowe pomysły w Kanonie

"Legendy", które z jednej strony dobrze, że jako cała starwarsowa treść są od 2014 roku odrębnym Kanonem, a z drugiej strony źle, że akurat tak się stało, bo zmusza to współczesnych kreatorów Gwiezdnych Wojen do redefiniowania i pisania wielu historii "Star Wars" na nowo, mają tak gigantyczną ilość najróżniejszych historii, wątków, postaci, charakterystycznych wydarzeń, że mógłbym określić rozmiar i zasięg tego Uniwersum, jako ,,Ocean Możliwości"; jednym słowem, jest w "Legendach" z czego wybierać. Kontynuujący ciąg fabularny głównych "Epizodów" filmowych "Star Wars", o ile do tego dojdzie artyści, oraz ci twórcy pracujący nad "Nowym Kanonem" Sagi powinni umieć wykorzystać tak szeroko rozpisane, zachowane w "Legendach" galaktycznej dzieje. "Gwiezdne Wojny" mogą zostać wyniesione na zupełnie inny ,,pozagalaktyczny" poziom, albo, kto wie, przy nieodpowiedniej obróbce pierwotnego materiału, czyli przykładowo "Starego Kanonu", mogą bardzo dużo stracić.

Lekki szok i poruszenie, to mało powiedziane, aby podkreślić moje zdziwienie, ba, niedowierzanie, gdy przeczytawszy krótkie, czyli prawie 20-stronicowe streszczenie wydarzeń w Galaktyce "Gwiezdnych Wojen", które miały miejsce w "Legendach", na przestrzeni całej opisanej tu Osi Czasu Galaktyki: od pradziejów i Starej Republiki począwszy, a na ostatnich historiach z "Ery Dziedzictwa Mocy" skończywszy, stwierdziłem, że wiem zbyt mało, aby mieć pełną opinie i odpowiednio ukształtowaną wiedzę i krytykę na temat Uniwersum "Legend" Star Wars. Do tej pory zagłębiłem się w lekturę "Starego Kanonu" w przypadku 11-stu pozycji; jedenastą beletrystyką jest obecnie przeze mnie czytana: "Star Wars: Ruiny Dantooine" od Veroniki Whitney-Robinson i Hadena Blackmana, z dziwnym członem w nazwie tytułu książki po słowie ,,Star Wars": "Galaxies", co nie mam zielonego pojęcia, co mogłoby to oznaczać!

Po 2019 roku Saga "Star Wars", może się zmienić, albo pozostać w tej samej konwencji. Zresztą cały sztab twórców: scenarzyści, reżyserzy itp. ma z czego wybierać. Ach, te "Legendy" Star Wars.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.