Forum

Czy Jedi wiedzieli o Moraband?(Nowy Kanon)(

Cześć!
To mój pierwszy temat na Bastionie i w pierwszym zdaniu chciałbym powitać wzzystkich użytkowników!
Ale przejdźmy do rzeczy
W Legendach Jedi doskonale znali lokalizacje tego świata-grobowca Sithów, ale w Nowym Kanonie nic nie jest o tym wspomniane. Czy ktoś ma jakąś teorie/informacje o wiedzy Zakonu na temat tej planety?

Re: Czy Jedi wiedzieli o Moraband?(Nowy Kanon)(

Jedi wiedzieli. Może nie wszyscy, ale Yoda tam leciał w jedyn z odcinków TCW.

...

Wiedzieli bo w końcu to oni Sithów wybyli co do jednego, a przynajmniej tak im się wydawało

Re: ...

Osobiście uważam, że koordynaty nadprzestrzenne do Korribana zostały wgrane do myśliwca Yody przez kapłanki, jednym z argumentów na korzyść mojej hipotezy jest to, że Yoda nie wylądował od razu przy grobowcu Bane`a tylko przeszedł przez całą Dolinę Mrocznych Lordów. Poza tym mogli ich wybić na innej planecie

Re: ...

Włączyłem sobie te fragmenty i jak dla mnie Yoda brzmi tak jakby dobrze wiedział co tam zaszło. Nawet mówi do R2, że planeta ta jest opuszczona i przeszła wiele wojen. Miejsce lądowania mogła wskazać mu moc lub nie wiedział gdzie dokładnie lądować i uznał, że w końcu znajdzie to miejsce.

Re: ...

Jednak natura Sithów to gniew i zniszczenie, a świat na którym przebywali mógł być zniszczony wojną domową, co Yoda wywnioskował. Poza tym w Lokacjach jest napisane, iż Sidious przeszmuglował wielki holokron Sithów z Morabandu do swojej kryjówki, a nie sądze aby Jedi nie wyczuli tak przesyconego Ciemną Stroną obiektu

Re: ...

Ale powiedział wojen, a tego że było ich kilka już nie mógłby wywnioskować. Jeśli Jedi nie mogli przez setki lat wyczuć rosnących w potęgę Sithów to artefaktu zamaskowanego przez Sidiousa też się nie udało. Po prostu Sithowie byli świetni w zabawie w chowanego .

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.