Forum

Wydania DVD

Witam! Odkupiłem jakiś czas temu od kolegi klasyczną trylogię i trylogię prequeli w wersji z napisami polskimi. Jest to wydanie jednopłytowe, ale na krążku widnieje napis DVD/DISC 1 co oczywiście sugeruje istnienie 2 płytki z dodatkami. Napisy na płycie są po angielsku, a jedynie okładka w wersji polskiej. Podejrzewam więc, że kiedyś pojawiła się na rynku taka wersja w której wydawca zapakował jedynie jedną płytkę w wersji angielskiej tworząc jedynie polskie okładki i nawet nie trudząc się o zamaskowanie faktu, iż pierwotnie była 2 płytka. I tu moje pytanie. Kiedy pojawiła się taka edycja i gdzie (bo być może w jakimś czasopiśmie, choć takowej informacji brak) Pytam z czystej ciekawości, gdyż nie przeszkadza mi brak polskiego dubbingu, a tym bardziej jakiś napis na płytce.

Re: Wydania DVD

Hmm... Różnice językowe na okładce i płytce brzmią dość podejrzanie. Nie obraź się ale masz pewność, że wydania są jak najbardziej autentyczne i oryginalne?

P.S. Podrzuć fotki np. na Imgur i wyślij linka - latwiej będzie ocenić.

Re: Wydania DVD

Wszystko się zgadza. Było to wydanie zbiorcze OT odświeżone cyfrowo - 3 płyty angielskie - po jednej na film - każda "Disc 1" jak opisujesz w pudełkach z polskimi okładkami, dodatkowo kartonowe ładne pudełko na całość (polskie). Napisy oczywiście nie tylko polskie, ale ogólnie "wschodnie" w tym tureckie. Też mam takie. Było też identyczne wydanie PT, ale wtedy byłem na etapie że tylko OT to prawdziwe starłorsy.

Było to sprzedawane normalnie w sklepach jakieś 12 lat temu. Ja swoje nabyłem w EMPIKU.

Najlepszy był napis na kartonowym pudełku - "Kontynuuj gwiezdną sagę tam, gdzie pozostawiła cię część III" XD

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.