Forum

SW Komiks 2/2019

W kwietniowym Star Wars Komiks znajdziemy trzy komiks: kontynuację historii Aphry, Aphra Annual #1 oraz szort z (prawdopodobnie Darth Vader: Dark Lord of the Sith #1. Premiera 26 kwietnia.

Opis:
W drugim tomie w 2019 roku znajdzie się kontynuacja historii doktor Aphry – zdeprawowanej archeolożki i dawnej pomagierki Dartha Vadera – zatytułowana Gigantyczny zysk. Aphra, dla której w życiu liczą się przede wszystkim pieniądze, obmyśla nowy plan, na którym można zarobić krocie. Problem w tym, że plan zakłada otoczenie się największymi złoczyńcami w galaktyce... Zawartość tomu uzupełnia 30-stronicowa historia poświęcona towarzyszowi Aphry, Wookieemu Czarnemu Krrsantanowi, oraz komiksowy szort o Vaderze.

Autor: Kieron Gillen, Chris Eliopoulos
Rysunki: Kev Walker, Antonio Fabela, Jordan Boyd, Marc Laming, Will Slimey, Chris Eliopoulos

Więcej szczegółów:
https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/02/egmont-zapowiedz-star-wars-komiks-2-2019-doktor-aphra.html

SW Komiks 2/2019

Ależ zanotowałem opóźnienie. Przeczytałem ten numer dopiero wczoraj, mało tego - musiałem go szukać w internetach, bo zwyczajnie zapomniałem kupić w terminie w kiosku

Czarny Krrsantan, Gigantyczny zysk - oceniam razem, bo chociaż to osobne historie, to jednak są powiązane, występują w nich te same postacie, a i opowieść o Krrsantanie jest dość krótka i nie ma co jej wyróżniać. A zatem - lubię Aphrę, no i kocham Triple Zero i Betee, więc oczywistą oczywistością jest, że mi się podobało. A do tego zawsze powtarzam, że najbardziej lubię komiksy opowiadające o półświatku, przestępcach i nielegalnych biznesach, więc było naprawdę spoko. Szkoda tylko, że obu historii nie rysował ten sam artysta - niestety ale "Gigantyczny zysk", czyli jednak główna historia, był narysowany momentami przeciętnie. "Czarny Krrsantan" za to bardzo dobrze.

Za całość mogę dać 8/10.

Nie warto się starać - ten komiks miał być śmiesznym shortem, ale coś nie wyszło. Vader co chwilę morduje kolejnych przychodzących do niego oficerów, w międzyczasie oczekując na przygotowanie przez droida jego komory do medytacji. W końcu wkurza go też sam droid, niszczy go, po czym wchodzi do swojej strefy odosobnienia. No.... a może by tak jakiś morał? Jakiś dowcip na koniec? Nie, nie ma. No i paskudnie narysowane. Naprawdę, szczere 2/10.

Re: SW Komiks 2/2019

W kwestii ostatniej - mnie tam się podobało. Narysowane w charakterystycznym stylu, ale mającym swój urok. I tu nie ma żadnego morału, to jest po prostu Vader robiący to, co umie najlepiej. OMG, just Vader`s things Taka kwintesencja bycia Vaderem w formie niedzielnego paska w gazecie. Lekkie, znajome i, jednak, fajne. W jakiś sposób.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.