Forum

Star Wars: Outer Rim (Fantasy Flight Games)

No w końcu. Doczekałem się. Nareszcie zapowiedź gry SW od FFG, która mnie jara.

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2019/2/8/star-wars-outer-rim/
https://www.fantasyflightgames.com/en/star-wars-outer-rim-showcase/

Z opisu i zdjęć wychodzi solidna, ale nieprzekombinowana przygodówka. Dostajemy statek, pilota, latamy po galaktyce wykonując zlecenia i zdobywając kasę oraz punkty sławy, zbieramy ekwipunek, ulepszamy statki, rekrutujemy załogę, łapiemy plus i minusy o różnych frakcji itd. Idealna tematyka dla planszówki w świecie SW. Najbliższe moje skojarzenie to lżejsza wersja Kupców i Korsarzy. Przy grze majstrował Corey Konieczka więc o mechanikę można być spokojnym, wszystko powinno pięknie śmigać.

FFG = dodatki. Gra jest ewidentnie pod nie skrojona i aż się o nie prosi - dodatkowe statki, ulepszenia, piloci, wydarzenia, planety itd. Na szczęście dla zainteresowanych zapowiada się dojonko na rozsądnym poziomie - w stylu np. planszówek FFG w świecie Lovecrafta, a nie absurdalne dojenie jak w przypadku Imperial Assault czy turniejowych tytułów SW.

Premiera drugi kwartał 2019. SCD 65$ - trochę chłopaki przegięli, z pierwszych zdjęć komponentów wydaje się, że jest ciut za drogo w stosunku do tego co będzie w pudle, ale ogólnie cena do zaakceptowania.

Na papierze murowany hicior, zobaczymy jak będzie w rzeczywistości. Zapowiedź polskiej wersji od Galakty to tylko kwestia czasu. Ja decyzję o zakupie już podjąłem, pozostaje mi tylko zastanowić się czy wezmę od razu angielską czy jednak będę bujał się z polskim wydawcą.

Polskie wydanie

Powyżej pitoliłem jak potłuczony o polskim wydaniu i o Galakcie. Zapomniałem, że przecież FFG zostali przejęci przez Asmodee, które też przejęło naszego Rebela, który z kolei wyda polską wersją równocześnie z angielską:

https://www.wydawnictworebel.pl/games/star-wars-zewnetrzne-rubieze-1306.html

Rebel to solidny wydawca, raczej pójdę w polską wersję. W przedsprzedaży 215 PLN, jeśli przedsprzedaż będzie też w innych sklepach to da się pewnie wyrwać poniżej 200 PLN.

Podali zawartość pudła, biednie to wygląda, wysoka cena nieuzasadniona. Dodatki to mus. Założę się, że już mają przygotowane i wkrótce ogłoszą.

Z pozostałych informacji:
1-4 graczy - 1 to ściema (ale jaki jest sens grania w planszówki solo), mam nadzieję, że w 2-3 osoby będzie dobrze hulać i komplet graczy nie będzie niezbędny.
120-180 minut - trochę przydługawo. Mam nadzieję, że podali na wyrost i będzie można zamknąć partyjkę w 2h lub mniej.
od 14 lat - zobaczymy, ale śmiem twierdzić, że z pewną pomocą mój 5,5 latek też będzie w to śmigał.

Rozgrywka

Pojawił się pierwszy stream z rozgrywki:
https://youtu.be/c2SA6AWHJIw

Mnie oczywiście cieszy, że gra będzie mocno osadzona w NK - wśród 8 postaci do wyboru, poza oczywistymi typu Han, Boba czy Bossk będą też bardziej niszowe - Aphra a nawet Ketsu. Pośród załogi/zleceń będą m.in. Hondo, Dengar, Maz Katana, Thrawn czy nawet Black Krrsantan i AG-97.

Martwi mnie tylko trochę długi czas gry i pewnie szybko podstawka stanie się powtarzalna, ale od czego są dodatki.

Tak czy siak, dla mnie must have, już wisi preorder.

Re: Rozgrywka

*Nie AG-97 tylko GA-97

Unboxing

Unboxing prosto z Celebration:
https://youtu.be/YcPjzDOdkJ4

Biedy w pudełku nie ma, ale bogactwa też nie. Za dwie stówki da się przeżyć.

Re: Unboxing

Hmm, chętnie bym zagrała z dzieciakami na świetlicy .

Re: Unboxing

Możesz zakupić jako "pomoc naukową"?

O taką szkołę walczyłem!

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.