Forum

Świat Star Wars 2

Ciąg dalszy...

Zapraszam na stronę po najnowsze zapowiedzi, recenzje i newsy ze świata Gwiezdnych wojen.
https://swiatstarwars.blogspot.com/

Darth Vader #24: Fortress Vader, Part VI

Przedostatni zeszyt serii DARTH VADER!
Ciężko mi pisać na wstępie cokolwiek poza zachwytami, jak to zwykle w tej serii bywa. Tym razem trup ściele się gęsto, a Vader po raz kolejny pokazuje, że się go nie oszukuje.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-darth-vader-dark-lord-of-sith-24-fortress-vader-part-vi-charles-soule.html

Świat Star Wars 2

Sequel roku 2019!

Star Wars #58: The Escape, Part III

Ciąg dalszy perypetii bohaterów Rebelii na spokojnej planecie z dala od cywilizacji, w towarzystwie lokalnej społeczności. Poprzednio narzekałem na dosyć ślamazarne tempo akcji, teraz coś się zaczyna dziać, aczkolwiek nie jest to jakiś oszałamiający postęp.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-star-wars-58-escape-part-iii-kieron-gillen.html

Kalendarium fana - marzec 2019

KALENDARIUM FANA STAR WARS NA MARZEC JUŻ JEST!
Mimo niewielu premier w naszym kraju fani Star Wars nie powinni być zawiedzeni: USA do sprzedaży trafi nowa powieść QUEEN’S SHADOW, a wydawnictwo Marvel​ rozpocznie wydawanie komiksowej mini serii VADER: DARK VISIONS! Ze wszystkimi marcowymi premierami zapoznacie się w naszym kalendarium. Zapraszamy!

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/03/kalendarium-fana-star-wars-marzec-2019.html

Han Solo: Imperial Cadet #2

Poprzedni zeszyt zakończył się sytuacją, po której Han powinien zostać w trybie natychmiastowym usunięty z imperialnej akademii. Obecny zeszyt wyjaśnia, czemu tak się nie stało i niestety, jest to dosyć słabe tłumaczenie.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-han-solo-imperial-cadet-2-robbie-thompson.html

LEGO Star Wars: Odlotowe statki

LEGO Star Wars. Odlotowe statki to 32-stronicowa publikacja aktywizująca dla dzieci od wydawnictwa AMEET. W środku znajdziemy dwa krótkie komiksy, mnóstwo zadań i łamigłówek do rozwiązania oraz mini figurkę LEGO, tym razem jest to najlepszy pilot Ruchu Oporu – Poe Dameron. Figurka pochodzi z filmów Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy i Ostatni Jedi.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/10/recenzja-lego-star-wars-odlotowe-statki.html

Age of Republic: Qui-Gon Jinn

Rozpoczęła się nowa seria komiksowa o tytule Age of..., mająca ukazać pojedyncze historie z życia różnych bohaterów pozytywnych i złoczyńców z czasów Republiki, Rebelii i Ruchu Oporu. Na dzień dobry dostajemy zeszyt z Qui-Gon Jinnem w roli głównej.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-star-wars-age-of-republic-qui-gon-jinn-1-jody-houser.html

Age of Republic: Darth Maul

Ciąg dalszy serii skupiającej się na bohaterach i złoczyńcach okresu Republiki. Po Qui-Gon Jinnie dostajemy komiks dotyczący Dartha Maula.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-age-of-republic-darth-maul-jody-houser.html

Star Wars Adventures #16

Seria Adventures zalicza kolejny poślizg. Nie wiem, to chyba już norma. Tak czy siak, dostaliśmy historię osadzoną w realiach serialu Resistance oraz kolejną część projektu Flight of the Falcon.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-star-wars-adventures-16-chris-wyatt-kevin-burke-michael-moreci.html

Star Wars #59: The Escape, Part IV

Dla dotychczas spokojnej społeczności nadchodzą ciężkie czasy. Oto bowiem Luke dopiął swego i wysłał wiadomość w galaktykę, nie wiadomo, kto na to odpowie. Tymczasem Han dostaje dosyć sporo czasu antenowego.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/01/recenzja-star-wars-59-escape-part-iv-kieron-gillen.html

Han Solo: Odlotowe zabawy/Naklejkowe mozaiki

Od Ostatniego Jedi wydawnictwo AMEET rozpoczęło wydawanie książek z łamigłówkami związanych z kolejnymi filmami Star Wars. W ramach promocji Hana Solo. Gwiezdnych wojen - historii do sprzedaży trafiły trzy publikacje dla najmłodszych fanów, w których znajdziemy mnóstwo szarad do rozwiązania: Moc łamigłówek oraz Odlotowe zabawy i Naklejkowe mozaiki, o których przeczytacie w tym wpisie.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/11/recenzja-star-wars-han-solo-odlotowe-zabawy-naklejkowe-mozaiki.html

Adventures: Destroyer Down #2

Ciąg dalszy miniserii opowiadającej o tym, jak to Rey odkrywała tajemnice wraku niszczyciela na Jakku oraz o tym, jak ten niszczyciel się na Jakku znalazł.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-star-wars-adventures-destroyer-down-2-scott-beatty.html

Thrawn: Alliances

Sequel do już uznanej za lepszą książki traktującej o niebieskoskórym admirale był obiektem mocnego hype`u i oczekiwań. Czy książka sprostała legendzie Thrawna? Odpowiedź poznacie czytając naszą recenzję.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/09/recenzja-thrawn-alliances-timothy-zahn.html

Darth Vader #25: Fortress Vader, Part VII

WIELKI FINAŁ SERII DARTH VADER: MROCZNY LORD SITHÓW!
Ostatni zeszyt serii o Vaderze niszczy system. Podsumowuje ostatecznie transformację Anakina Skywalkera w Dartha Vadera i daje ciekawe spojrzenie na tę postać.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-darth-vader-dark-lord-of-sith-25-fortress-vader-part-vii-charles-soule.html

Solo: A Star Wars Story Junior Novel - Joe Schreiber

Podobnie jak w przypadku Ostatniego Jedi, Przebudzenia Mocy i Łotra 1, film Han Solo otrzymał książkową adaptację przeznaczoną dla młodszych czytelników. Adaptacja epizodu ósmego była co najwyżej średnia, jak wygląda sprawa z Solo?

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/10/recenzja-solo-star-wars-story-junior-novel-joe-schreiber.html

Han Solo: Imperial Cadet #3

Pomimo nieciekawego wstępu seria o poczynaniach Hana Solo w imperialnej akademii nabiera rumieńców. Przyznaję, że się nieco myliłem co do niej.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/01/recenzja-han-solo-imperial-cadet-3-robbie-thompson.html

10 świetnych scen akcji w uniwersum Star Wars

Jeśli jest coś, czego nie brakuje w Gwiezdnych wojnach to adrenaliny. Już w 1977 roku film, który zapoczątkował sagę, rozpoczął wielką tradycję do podroży przez gwiazdy z zawrotną szybkością i znajdowania się w środku wielkiej kosmicznej pogoni. Pomiędzy opowieściami o nadziei i odkupieniu, utracie i odrodzeniu — w obliczu zagrożonych losów galaktyki— uniwersum Gwiezdnych wojen jest pełne klasycznych historii akcji — przygód, które wyostrzą zmysły i przyspieszą tętno.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/11/10-swietnych-scen-akcji-w-uniwersum-star-wars.html

15 cytatów, które użyjesz na co dzień

Gwiezdne wojny są przepełnione ważnymi tematami i lekcjami, które możemy wykorzystywać w prawdziwym życiu. Wiele z tych wielkich idei zostało zamkniętych w paru wersach wybitnie często cytowanych dialogów. Ponadto w sadze znajdziemy mniej lub więcej poważnych, jednolinijkowych zwrotów, które są równie często cytowane i niezapomniane, co dłuższe frazy.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/10/15-cytatow-ze-star-wars-ktorych-uzyjesz-na-co-dzien.html

Adventures: Destroyer Down #3

Dobiegła końca krótka seria traktująca o losach imperialnego niszczyciela na Jakku. I ciężko mi sobie wyrobić jednoznaczną opinię, bo o ile przygody Rey jeszcze mogły się podobać, o tyle historia z przeszłości już nie bardzo.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/01/recenzja-star-wars-adventures-destroyer-down-3-scott-beatty.html

Solo: A Star Wars Story Adaptation #3

Ciąg dalszy komiksowej adaptacji Solo. Tym razem akcja rozgrywa się od spotkania z Drydenem Vosem do pierwszego pojawienia się najszybszej kupy złomu w galaktyce, czyli Sokoła Millennium.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/01/recenzja-solo-star-wars-story-adaptation-3-robbie-thomspon.html

The Last Jedi - Junior Novel

Młodzieżowa adaptacja Ostatniego Jedi została stworzona przez Michaela Kogge`a. Najwyższy Porządek dziesiątkuje Ruch Oporu. Generał Leia Organa, pilot Poe Dameron i były szturmowiec Finn próbują wszystkiego, żeby sprowadzić ostatnie siły Ruchu Oporu w bezpieczne miejsce. Tymczasem Rey wylądowała na odległej planecie Ahch-To, żeby pozyskać dla rebeliantów legendarnego mistrza Jedi Luke`a Skywalkera. Ale Luke odwrócił się od Mocy i przeznaczenia galaktyki. Rey dobrze wie, że niepowodzenie jej misji oznacza koniec dla jej przyjaciół z Ruchu Oporu...

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/10/recenzja-star-wars-ostatni-jedi-michael-kogge.html

Age of Republic: Special

Tradycją jest, że każda seria komiksowa w pewnym momencie dostaje zeszyt specjalny lub tzw. annual. Nie inaczej jest z serią Age of Republic, która zaserwowała nam zeszyt z trzema krótkimi historyjkami z Macem Windu, Asajj Ventress oraz duetem Rex/Jar Jar w rolach głównych.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/01/recenzja-star-wars-age-of-republic-special-1.html

Kalendarium fana - kwiecień 2019

KALENDARIUM FANA STAR WARS NA KWIECIEŃ!
W kwietniu w Polsce ukaże się nowy numer Star Wars Komiks oraz powieść Ciemna strona Mocy. W USA natomiast ukaże się powieść MASTER & APPRENTICE! Ze wszystkimi nowościami zapoznacie się na naszej stronie.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/04/kalendarium-fana-star-wars-kwiecien-2019.html

Star Wars #60: The Escape, Part V

To już sześćdziesiąty zeszyt flagowej serii Marvela. I raczej nie zbliżamy się zanadto do założenia bazy na Hoth, chociaż jakiś progres w tym kierunku jest. Gorzej w przypadku obecnego arcu - założenia przedstawione w obecnym zeszycie wydają się być przyspieszone, a fani oddziału SCAR poczują się wręcz oszukani.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/01/recenzja-star-wars-60-escape-part-v-kieron-gillen.html

Star Wars Adventures #17

Seria Adventures po raz kolejny ukazuje nam przygodę z udziałem Kazudy Xiono z serialu Resistance, ale tym razem robi to znacznie lepiej niż poprzednio. Po raz kolejny mamy także okazję śledzić losy Bazine, która poszukuje Sokoła Millennium.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/02/recenzja-star-wars-adventures-17-kevin-burke-michael-morecci-chris-doc-wyatt.html

Adventures: Tales from Vader`s Castle

Tym razem seria Adventures prezentuje nam coś nietypowego, a mianowicie straszne historie z uniwersum. Mieliśmy już przykład gwiezdnowojennego horroru w przypadku Screaming Citadel, ale mało tam było strasznych elementów. Czy seria Adventures podołała zadaniu?

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/11/recenzja-star-wars-adventures-tales-from-vader-castle-cavan-scott.html

Age of Republic: Jango Fett

Podobnie jak w przypadku Qui-Gona i Maula, tak samo Obi-Wan dostaje swój zły odpowiednik w tematyce relacji mistrza z uczniem. Na scenę wkracza bowiem Jango Fett i jego syn, Boba.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/01/recenzja-age-of-republic-jango-fett-1-jody-houser.html

Age of Republic: Obi-Wan Kenobi

Czas na zmianę klimatu w serii Age of Republic. Poprzednio dostaliśmy wątpliwości dotyczące obranej ścieżki życiowej w wykonaniu Qui-Gona i Dartha Maula, tym razem dostajemy relację mistrz-uczeń, a w rolach głównych występują Obi-Wan i Anakin.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/01/recenzja-age-of-republic-obi-wan-kenobi-1-jody-houser.html

Świt Jedi: W Nicość

Star Wars. Świt Jedi: W nicość to niezwykła opowieść autorstwa debiutującego w naszym gwiezdnowojennym świecie Tima Lebbona, która została wydana 7 maja 2013 roku w USA. W naszym kraju powieść ukazała się natomiast rok później, a dokładniej dnia 8 lipca 2014 roku opublikowana nakładem wydawnictwa Amber. Za jej tłumaczenie odpowiedzialnych jest dwójka doświadczonych i cenionych w Polsce tłumaczy, mianowicie Błażej Niedzinski oraz Anna Hikiert.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/11/star-wars-legendy-swit-jedi-w-nicosc.html

Star Wars: Propaganda

Pod wymownym tytułem Star Wars. Propaganda: Historia sztuki perswazyjnej w galaktyce ukazał się w Polsce kolejny przewodnik nakładem wydawnictwa AMEET, którego autorem jest Pablo Hidalgo. Książka została stworzona w stylu in-universe i analizuje oraz komentuje historię Gwiezdnych wojen poprzez plakaty propagandowe.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/11/recenzja-star-wars-propaganda-pablo-hidalgo.html

7 najlepszych momentów z teasera The Rise of Skywalker

Macie swoje najlepsze momenty z teasera filmu Star Wars: The Rise of Skywalker? My także mamy dla Was listę aż siedmiu najlepszych momentów z tego trailera!

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/04/7-najlepszych-momentow-z-teasera-filmu-the-rise-of-skywalker.html

Re: 7 najlepszych momentów z teasera The Rise of Skywalker

Myślę, że potrzebujesz to obejrzeć jeszcze 20 razy, bo jest tam coś innego, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Re: 7 najlepszych momentów z teasera The Rise of Skywalker

To tłumaczenie artykułu ze starwars.com. Wrażenia z trailera będą później.

Re: 7 najlepszych momentów z teasera The Rise of Skywalker

Na trailerze widać włochate, małpie rączki naprawiające hełm.

Widziałam tekst na stronie SW i tam też jest błąd.
No i kwestia interpretacji sceny z TIE - można to interpretować jako atak, ale można też odwrotnie.

Re: 7 najlepszych momentów z teasera The Rise of Skywalker

No nie, atak to raczej nie. Benek zabiera dziewczynę swoją REN-ówką na przejażdżkę, wiadomo, czerwone najszybsze a na dobrą brykę kociaki lecą

Re: 7 najlepszych momentów z teasera The Rise of Skywalker

szymon3258 napisał:
Macie swoje najlepsze momenty z teasera filmu Star Wars: The Rise of Skywalker?

-----------------------

Nie

Star Wars #61: The Escape, Part VI

I oto dotarliśmy do końca historii o klanie Markona i o ich perypetiach ze świętą trójcą uniwersum. Dostaliśmy na odchodne pożegnania oraz zawiązanie nowych wątków. Szkoda tylko, że polane to wszystko w nieciekawym sosie.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/02/recenzja-star-wars-61-escape-part-vi-kieron-gillen.html

Doctor Aphra #28: Worst Among Equals, Part III

To dopiero połowa arcu a już mam go dość. Odnoszę wrażenie, że seria zaczyna zjadać własny ogon i popadać w schematyczność, podobnie jak z serią główną. Tyle że tam istnieje jeszcze szansa na jakiś postęp w stronę Imperium kontratakuje, Aphra raczej będzie kurczowo trzymać się jednego okresu...

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/02/recenzja-doctor-aphra-28-worst-among-equals-part-iii-simon-spurrier.html

Solo: A Star Wars Story Adaptation #4

Ciąg dalszy komiksowej adaptacji Solo obejmuje część dotyczącą akcji na Kessel (na słynny lot przyjdzie nam jednak poczekać). Mimo, że lubię ten fragment filmu, to jednak komiks słabo wypada w tym zakresie.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/02/recenzja-solo-star-wars-story-adaptation-4-robbie-thompson.html

Age of Republic: Anakin Skywalker

Tym razem seria Age of Republic przybliża nam postać Anakina Skywalkera i jedną z jego wielu misji w czasie wojen klonów. Tematycznie Anakin jest sparowany z hrabią Dooku, który pojawi się niebawem, a tematem przewodnim są ofiary wojenne.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/02/recenzja-age-of-republic-anakin-skywalker-1-jody-houser.html

Guardians of the Whills

Omawiana książka jest zaliczana do kategorii `young reader`, czyli w założeniu ma być przeznaczona dla młodszego odbiorcy. Jednak pozory mylą - autor tak umiejętnie skonstruował świat przedstawiony, że nawet dorośli będą zadowoleni.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/11/recenzja-guardians-of-whills-greg-rucka.html

Ostatni Jedi: Baw się kartami z droidami

Wydawnictwo AMEET lubi rozpieszczać małych fanów uniwersum Star Wars publikacjami związanymi z filmem, który pojawił się w kinach. Było tak z Łotrem 1, Hanem Solo, a wcześniej także z Ostatnim Jedi. Wraz z końcem marca nakładem wspomnianego wydawnictwa ukazała się publikacja Ostatni Jedi: Baw się kartami z droidami.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/11/recenzja-star-wars-ostatni-jedi-baw-sie-kartami-z-droidami.html

Han Solo: Imperial Cadet #4

Przedostatni zeszyt miniserii opowiadającej o perypetiach Hana w akademii imperialnej przynosi nam zmianę klimatu. Dotychczas mieliśmy bowiem ukazanych Hana i jego kumpli wpadających w różne tarapaty. Tym razem dostajemy chrzest bojowy i zawiązanie akcji na ostatni zeszyt.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/02/recenzja-han-solo-imperial-cadet-4-robbie-thompson.html

Avengers: Wojna bez granic

Pierwsze pokazy przedpremierowe filmu AVENGERS: ENDGAME startują już dzisiaj! Z tej okazji wspólnie z wydawnictwem Galapagos przygotowaliśmy dla Was recenzję filmu AVENGERS: WOJNA BEZ GRANIC oraz konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarz filmu na DVD!

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/04/przed-endgame-avengers-infinity-war.html

Star Wars Komiks (22019): Doktor Aphra: Gigantyczny zysk

26 kwietnia w Polsce na łamach albumu Star Wars Komiks ukazała się druga część serii Star Wars: Doktor Aphra zatytułowana Gigantyczny zysk. Gigantyczny zysk kontynuuje historię wokół wiecznego Rura po zakończeniu komiksu Cytadela grozy. W środku znajdziemy także komiks Doctor Aphra Annual #1 oraz krótką historię No Good Deed z Darth Vader: Dark Lord of the Sith #1.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/04/recenzja-star-wars-komiks-2-2019-doktor-aphra-gigantyczny-zysk.html

Star Wars Adventures #18

Osiemnasty zeszyt serii Adventures to standardowo dwie historie, z czego jedna jest naprawdę istotna, bo opowiada o tym, jak to Han stracił Sokoła... No ale po kolei.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/02/recenzja-star-wars-adventures-18-delilah-dawson-michael-moreci.html

Kalendarium fana - maj 2019

KALENDARIUM FANA STAR WARS NA MAJ JUŻ JEST!
W maju w Polsce zadebiutuje tylko kilka nowości, zaś fani czytający komiksy w języku angielskim nie będą narzekać na brak nowości. Ze wszystkimi majowymi premierami zapoznacie się w naszym podsumowaniu.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/05/kalendarium-fana-star-wars-maj-2019.html

Cykl wydawniczy promujący film The Rise of Skywalker

Dzisiaj, oprócz programu wydawniczego Journey to The Rise of Skywalker, zapowiedziano także kilka publikacji, które wejdą w skład cyklu promującego film. Wśród zapowiedzi znajdziecie nowy słownik, czy książkę The Art of.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/05/program-wydawniczy-star-wars-rise-of-skywalker.html

Star Wars: Klasyczne opowieści 8

Po długiej przerwie witamy Was raz ósmy witamy i zapraszamy do przeczytania recenzji Klasycznych opowieści od wydawnictwa Marvel. W ósmym tomie Opowieści znajduje się dziewięć komiksów oryginalnie wydanych w numerach 67-75. Pierwsze trzy historie napisał David Michelinie a pozostałe Jo Duffy. Autorami rysunków są Ron Frenz, Gene Day, Tom Palmer oraz Kerry Gammill.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/11/recenzja-kolekcja-komiksy-star-wars-klasyczne-opowiesci-8.html

LEGO Star Wars: Superksięga zadań

W maju 2018 roku ukazała się kolejna książka aktywizująca z serii LEGO Star Wars od wydawnictwa AMEET. Tym razem jednak nieco grubsza niż pozostałe, bo licząca aż 80 stron, w nieco innej formule i bez mini figurki LEGO. Publikacja ukazała się w miękkiej oprawie i cenie 16,99 PLN. W środku znajdziemy kilka komiksów oraz mnóstwo zadań i łamigłówek do rozwiązania.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-lego-star-wars-superksiega-zadan.html

Age of Republic: Count Dooku

Zgodnie z oczekiwaniami komiks poświęcony Dooku jest odbiciem sytuacji z komiksu z Anakinem, tylko po ciemnej stronie Mocy. No i jakby nie patrzeć, jest to jedno z nielicznych źródeł poświęconych byłemu Jedi.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/02/recenzja-age-of-republic-count-dooku-1-jody-houser.html

Solo: A Star Wars Story Adaptation #5

Komiksowa adaptacja Solo dłuży się i dłuży... Najchętniej bym to rzucił, ale niestety, czekają mnie jeszcze dwa zeszyty tego niby dzieła. Nie przedłużając, przejdźmy do tematu.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/03/recenzja-solo-star-wars-story-adaptation-5-robbie-thompson.html

Doctor Aphra #29: Worst Among Equals, Part IV

Poprzednio narzekałem, teraz jest nieco lepiej, ale dalej nie do końca poprawnie. Ale to Aphra, parę rzeczy mogę wybaczyć...

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/03/recenzja-doctor-aphra-29-worst-among-equals-part-iv-simon-spurrier.html

Star Wars #62: The Scourging of Shu-Torun, Part I

Czas na zemstę. To co było już zasugerowane pod koniec poprzedniego arcu zostaje wprowadzone w życie. Leia i jej ekipa zamierzają ukarać Trios i całe Shu-Torun za zdradę (i przy okazji zadać cios Imperium). Ale żeby nie było za szybko... to trzeba zebrać drużynę.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/03/recenzja-star-wars-62-scourging-of-shu-torun-part-I-kieron-gillen.html

Odkrywamy Legendy: Świt Jedi: Więzień Bogan

W 2012 roku na łamach wydawnictwa Dark Horse Comics ukazuje się kolejna część serii komiksowej Dawn of the Jedi pod tytułem Prisoner of Bogan, stanowiącą bezpośrednią kontynuację poprzedniej serii. Za scenariusz i rysunki odpowiada duet składający się z Johna Ostrandera oraz Jan Duuresmę. Jak tym razem potoczą się losy naszych bohaterów i czy warto sięgnąć po te komiksy dowiecie się z dzisiejszej recenzji w ramach serii Odkrywamy Legendy.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/odkrywamy-legendy-star-wars-swit-jedi-wiezien-bogan.html

Han Solo: Imperial Cadet #5

Nie będę zbytnio przedłużał. Ostatni zeszyt poświęcony Hanowi z czasów imperialnej akademii co prawda kończy niektóre wątki, ale robi to w sposób mało interesujący.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/03/recenzja-han-solo-imperial-cadet-5-robbie-thompson.html

Star Wars Adventures #19

Wydawnictwo IDW ma to do siebie, że lubi opóźniać swoje publikacje. Nie mnie jednak oceniać, czemu tak się dzieje, jednak przedłużony czas oczekiwania sprawia, że ma się nadzieje na coś spektakularnego. O dziwo, w tym przypadku to się sprawdza.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/03/recenzja-star-wars-adventures-19-cavan-scott-nickolas-brokenshire.html

Star Wars #63: The Scourging of Shu-Torun, Part II

Po zebraniu ekipy na misję rozpoczynamy jazdę po schemacie, z którego główna seria Marvela słynie. Osobiście wolałbym jakieś odstępstwo od reguły, ale ja scenarzystą nie jestem...

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/04/recenzja-star-wars-63-scourging-of-shu-torun-part-ii-kieron-gillen.html

Solo: A Star Wars Story Adaptation #6

Adaptacja Solo zbliża się do końca (całe szczęście), ale i tak musimy się pomęczyć z obecnym i przyszłym zeszytem. Zatem, nie przeciągajmy niepotrzebnie, bo i tak wiadomo, że z tej serii nic wielkiego nie będzie.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/03/recenzja-solo-star-wars-story-6-robbie-thompson.html

Vader: Dark Visions #1

Z tą serią było małe zamieszanie. Na początku miała się ukazywać pod nazwą Shadow of Vader, a miał ją tworzyć Chuck Wendig. Na całe szczęście gość pogrążył się w mediach społecznościowych i Marvel podziękował mu za współpracę. Jego serię skasowano i zastąpiono nową pod nazwą Dark Visions. Głównym tematem ma być odbiór Vadera przez różnych osobników w galaktyce.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/03/recenzja-star-wars-vader-dark-visions-1-dennis-hopeless-hallum.html

Star Wars: Phasma

Dziewięć miesięcy po premierze Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi oraz ponad rok po oryginalnej premierze do sprzedaży w Niemczech trafiła kolejna książka z uniwersum Star Wars, która ukazała się nakładem wydawnictwa Blanvalet. Chodzi oczywiście o Phasmę autorstwa Delilah S. Dawson, która była także jedną z pierwszych publikacji z cyklu Journey to Star Wars: The Last Jedi. Powieść opowiada o pochodzeniu Phasmy, jak wstąpiła do Najwyższego Porządku i jaki jest jej najważniejszy priorytet w życiu.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-star-wars-phasma-delilah-s-dawson.html

Women of the Galaxy

Nie bardzo wiem jak się zabrać za tę pozycję. Typowa książka to to nie jest, typowy słownik ilustrowany też nie, na album ze szkicami nie bardzo się kwalifikuje, bo ma za dużo tekstu. I tak szczerze powiedziawszy, nie bardzo wiem, po co ta pozycja powstała. Daleki jestem od głoszenia jakichś teorii spiskowych o feminizacji uniwersum, no ale cóż.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-star-wars-women-of-galaxy-amy-ratcliffe.html

Darth Maul: Historia ucznia

W roku 2016 i roku 2018 Darth Maul powrócił do galaktyki Gwiezdnych wojen w wielkim stylu. Wygląda na to, że nie ma mowy o rzuceniu wątku mściwego Lorda Sithów. Pomimo, że dorósł i zyskał nowe umiejętności, Darth Maul nadal trzyma się nauk zdobytych od Dartha Sidiousa. A teraz próbuje przekazać je Ezrze Bridgerowi i Qi`rze.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/darth-maul-historia-ucznia.html

Doctor Aphra #30: Worst Among Equals, Part V

Nie wiem, chyba normą jest, że historie u Aphry mają taki sobie początek, by pod koniec zarzucić potężną bombą. Bo to już kolejny tego typu przypadek.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/04/recenzja-doctor-aphra-30-worst-among-equals-part-v-simon-spurrier.html

TIE Fighter #1: The Shadow Falls, Part I

Kolejna miniseria, kolejny crossover. Tym razem dostajemy komiks o pilotach myśliwców TIE, który ma się łączyć z zapowiedzianą książką Alexandra Freeda Alphabet Squadron. Bez zbędnych ceregieli, przejdźmy do konkretów.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/04/recenzja-tie-fighter-1-shadow-falls-part-1-jody-houser.html

Star Wars Film: Powrót Jedi

Egmont skompletował komiksy od brazylijskiego wydawnictwa Editora Abril z klasycznej trylogii sagi Gwiezdne wojny i wydał w lipcu 2018 roku komiks Star Wars Film: Powrót Jedi. Autorem komiksu jest Alessandro Ferrari, zaś rysunki wykonał team na czele z Matteo Pianą i Igorem Chimisso.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-star-wars-film-powrot-jedi-alessandro-ferrari.html

Kalendarium fana - czerwiec 2019

❗️KALENDARIUM FANA STAR WARS NA CZERWIEC❗️
W czerwcu w naszym kraju ukaże się kolejny tom Star Wars Komiks oraz cztery kolejne tomy Kolekcji Komiksy Star Wars. W USA premiera miesiąca to powieść Alphabet Squadron Alexandra Freeda. Ze wszystkimi czerwcowymi nowościami zapoznacie się na naszej stronie.
⬇️⬇️⬇️
https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/06/kalendarium-fana-star-wars-czerwiec-2019.html

Age of Republic: Padmé Amidala

Ostatni zeszyt serii Age of Republic dotyczący protagonistów prezentuje postać Padmé Amidali. O ile jednak poprzednie zeszyty z innymi bohaterami były co najmniej interesujące, tak tutaj... jest średnio, żeby nie powiedzieć, słabo.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/03/recenzja-age-of-republic-padme-amidala-1-jody-houser.html

Age of Republic: General Grievous

Ostatni już zeszyt serii Age of Republic przybliża nam postać Grievousa. W przeciwieństwie do zeszytu z Padmé, w którym nawet nie pamiętam co było (głównie z tego powodu, że był nudny), Grievous ma więcej do zaoferowania, pomimo dość prostolinijnej fabuły.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/03/recenzja-age-of-republic-general-grievous-1.html

Star Wars #63: The Scourging of Shu-Torun, Part III

Ciąg dalszy akcji Rebelii mającej na celu rozprawienie się ze zdradziecką królową Shu-Torun. Jak na akcję szpiegowską, niewiele się tu dzieje i niestety jest to spory minus.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/04/recenzja-star-wars-64-scourging-of-shu-torun-part-iii-kieron-gillen.html

Rogue One: A Star Wars Story Junior Graphic Novel

Ze względu na sukces ostatnich komiksów na podstawie filmów Star Wars, także i film Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie został zaadaptowany przez Alessandro Ferrariego jako komiks dla najmłodszych fanów sagi. Publikacja oryginalnie ukazała się 12 grudnia 2017 roku nakładem wydawnictwa IDW.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-rogue-one-star-wars-story-junior-graphic-novel.html

Świt Jedi: Wojna Mocy

Star Wars. Dawn of the Jedi: Force War to ostatnia historia komiksowa z cyklu Dawn of the Jedi, zadebiutowała dnia 24 czerwca 2014 roku na łamie wydawnictwa Dark Horse. Tak jak w przypadku poprzednich serii za scenariusz oraz rysunki odpowiedzialny jest znany już czytelnikom naszej strony duet w składzie Johna Ostrandera oraz Jan Duuresmy.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/odkrywamy-legendy-star-wars-dawn-of-the-jedi-force-war.html

Solo: A Star Wars Story Adaptation #7

Alleluja, nareszcie koniec adaptacji Solo. Moje zdanie na ten temat jest znane, więc nie będę przedłużał wstęp. Czym nas zaskoczyli (hehe) twórcy?

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/04/recenzja-solo-star-wars-story-adaptation-7-robbie-thompson.html

Star Wars Komiks (3/2019): Star Wars: Walka o kryształy

Jeśli czytając oryginalny tytuł komiksu – The Ashes of Jedha – macie nadzieję na historię z postaciami z Łotra 1, to możecie być trochę rozczarowani. Ponieważ, jak już widać na okładce, przeżyjemy kolejną przygodę z rebeliantami, na czele z Lukiem Skywalkerem, księżniczką Leią i Hanem Solo. Na Star Wars Komiks (3/2019): Walkę o kryształy składa się sześć zeszytów oryginalnie wydanych jako #38-43: The Ashes of Jedha, których autorem jest Kieron Gillen, który na stanowisku scenarzysty zastąpił Jasona Aarona, zaś rysunki wykonał Salvador Larroca.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/06/recenzja-star-wars-komiks-3-2019-star-wars-walka-o-krysztaly.html

Kalendarium fana - lipiec 2019

❗️KALENDARIUM FANA STAR WARS NA LIPIEC!
Na naszej stronie znajdziecie Kalendarium fana na siódmy miesiąc 2019 roku wraz z wszystkimi nowościami, które ukażą się w Polsce i za granicą.
⬇️⬇️⬇️
https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/07/kalendarium-fana-star-wars-lipiec-2019.html

15 cytatów, które użyjesz na siłowni

Rdzeniem Gwiezdnych wojen są postacie, które nadal walczą, pomimo ekstremalnych przeszkód na swojej drodze. Luke Skywalker pokonał szok po "To ja jestem twoim ojcem" i został wielkim Jedi. Obi-Wan Kenobi był w stanie spojrzeć na siebie krytycznie, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, by unicestwić Dartha Maula. A Darth Vader ośmielił się uratować syna. Z tymi niezapomnianymi chwilami zbiegają się klasyczne, inspirujące cytaty, które, jak sobie uświadomiliśmy, idealnie pasują do użycia na siłowni! Oto 15 cytatów z Gwiezdnych wojen, o których warto pamiętać, gdy następnym razem będziesz próbował wykonać kolejne powtórzenie lub przebiec ten dodatkowy kilometr.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/15-cytatow-ze-star-wars-do-uzycia-na-silowni.html

Re: 15 cytatów, które użyjesz na siłowni

Wśród moich znajomych, którzy odważyli się pójść na siłkę, bądź przebiec pierwsze pięćset metrów, najbardziej popularnym tekstem jest - "a na uj mi tak się męczyć i po co ?". I choć to żaden cytat z trylogii, to przyznam, że moc w nim bardzo silna jest

Star Wars Adventures #20

Kolejne historie z okresu wojen klonów. Ten okres zaczyna być tak przeładowany opowieściami, że się zastanawiam, kiedy bohaterowie mieli czas je przeżyć. No, ale do rzeczy.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/04/recenzja-star-wars-adventures-20-cavan-scott-george-mann.html

Vader: Dark Visions #2

Psioczyłem na pierwszy zeszyt Dark Visions, przy okazji stwierdzając, że kolejna już seria o Vaderze jest trochę bez sensu. I nagle drugi zeszyt zadaje tak potężny cios w łeb, że aż nie chce się wierzyć, że to wyszło spod ręki tego samego autora.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/04/recenzja-vader-dark-visions-2-dennis-hopeless-hallum.html

Ostatni Jedi: Słownik ilustrowany

Dzisiaj zrecenzuję dla Was Słownik ilustrowany z filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi od wydawnictwa Dorling Kindersley, który w Niemczech, podobnie jak w Polsce, ukazał się 19 grudnia 2017 roku, więc zaledwie kilka dni po wejściu filmu do kin. Autorem przewodnika jest ceniony przez wszystkich fanów Pablo Hidalgo.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-star-wars-ostatni-jedi-slownik-ilustrowany.html

The Legends of Luke Skywalker

Na początku grudnia 2017 roku wydawnictwo Panini wydało powieść należącą do programu wydawniczego Journey to Star Wars: The Last Jedi, która w oryginale nosi tytuł The Legends of Luke Skywalker autorstwa Ken Liu. Oryginalnie książka została wydana przez Disney Lucasfilm-Press 31 października 2017. Dla autora Kena Liu jest to druga publikacja z uniwersum Star Wars po opowiadaniu wydanym w ramach From A Certain Point of View.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2019/01/recenzja-star-wars-legends-of-luke-skywalker-ken-liu.html

Captain Phasma

Kiedy fani dowiedzieli się, że kapitan Phasma wróci w Ostatnim Jedi po jej rzekomym pożegnaniu w Przebudzeniu Mocy i śmierci w zgniatarce śmieci, wielu zastanawiało się w jaki sposób Phasma przetrwała zniszczenie bazy Starkiller? I jak udało się jej zachować swoją pozycję, zdradzając Najwyższy Porządek po prostu wyłączając osłony bazy Starkiller? Dokładnie na te pytania miała odpowiedzieć mini seria komiksowa Captain Phasma wydana w ramach serii Journey to Star Wars: The Last Jedi. Autorką serii jest Kelly Thompson, zaś rysunki wykonał Marco Checchetto.

https://swiatstarwars.blogspot.com/2018/12/recenzja-star-wars-captain-phasma-the-last-jedi.html

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.