Forum

Age of Resistance

Okej, inofrmuje mnie Tumblr, więc mam tylko kawałek (za to najważniejszy ), ale chyba jest już oficjalny plakat, czy coś!
https://66.media.tumblr.com/0edb2c1ce2eadd437239d280cec9f79a/tumblr_ppanh8RsYM1u20m3z_400.jpg

Re: Age of Resistance

Re: Age of Resistance

Na Amazonie są tylko "Heroes" w zapowiedziach, po wpisaniu "Age of Resistance - Vilians" odsyłają do książki o Trumpie

Re: Age of Resistance

Re: Age of Resistance

OMG
Description: This is the Age of Star Wars - an epic series of adventures that unites your favorite characters from all three trilogies! Now it`s the First Order`s turn to take center stage. As Captain Phasma leads an attack on the iron planet Demir, a young Stormtrooper looks to follow in Phasma`s footsteps. But will she have the heart to follow the merciless ways of the First Order captain? General Hux has always been looked down upon, but when a sabotaged shuttle crash-lands on an unknown planet it will be up to Hux to save Kylo Ren! Plus: Tales of Kylo Ren and Supreme Leader Snoke!

<hiperwentyluje>

Re: Age of Resistance

Dobre, ale tumblr coś słabo to świętuje xD

Re: Age of Resistance

Cbyba się boi, że Prima Aprilis
Z drugiej strony, info jest tak schowane, że sama, nie mając cynku, bym w życiu nie znalazła. A skoro Tumblr już wie, to pewnie się zaraz obudzi

Re: Age of Resistance

To pierwsze można już kupować w przedsprzedaży, więc chyba to się dzieje naprawdę.

Ale Ty to przed lekturą to musisz wcześniej jakąś meliske wypić czy coś

ALARM

WSZYSCY BACZNOŚĆ
https://66.media.tumblr.com/1496f5a9b595c95e021bfa948e716564/tumblr_ppx0wv5YJX1qgczrc_1280.jpg

"This is my favorite book I am working on, it`s great. A story from Hux`s point of view. It is just great. Oh and he has a cat."

...oby to nie był żart.

...KANONICZNA MILLICENT.

Re: ALARM

Jeśli to się stanie, ja... no nie wiem co zrobię, ale chyba dostanę świra .

Re: ALARM

Re: ALARM

Millicent! Ja chcę Millicent w kanonie!

Re: ALARM

Gdzie podpisać petycję?

Re: Age of Resistance

Wieści!
https://www.adventuresinpoortaste.com/2019/05/23/6-big-takeaways-from-marvel-comics-august-2019-solicitations/

AGE OF RESISTANCE- GENERAL HUX #1

MAROONED!
GENERAL HUX and KYLO REN crash-land on a far-off planet.
With no hope of rescue, the two are forced to work together to survive.
But can they survive each other?

Hux wychodzi 28 sierpnia i ma za sobą fajne statki!
https://66.media.tumblr.com/4c0fbac6d32dc967b31592c1b7a30124/tumblr_prz188vICu1sx5m7fo1_1280.pnj

Są też wieści o Dameronie.

FIGHT AND FLIGHT!

POE DAMERON is the greatest pilot in THE RESISTANCE.
But before the Resistance, he commanded another crew. He flew for the NEW REPUBLIC.
But was Poe flying for the right cause?

Re: Age of Resistance

Co do okrętów za plecami Huxa to polecam obejrzeć ten materiał https://youtu.be/DTW9gAUR-K0

Wrześniowe zeszyty

https://www.starwars.com/news/age-of-resistance

Rose - wieź między siostrami była świetnie i wyczerpująco przedstawiona w Kobaltowej Eskadrze, więc nie widzę nic potrzebnego w tym komiksie, no chyba, że akcja będzie się dziać na Hays Minor, wtedy z wielką chęcią przeczytam.

Supreme Leader Snoke - sadystyczny Snoke rozpoczyna trening Kylo Rena. Dawać mi to!!! OGIEŃ!!!!!

Rey - wycięte sceny + przygody Rey, R2-D2 i Chewiego w drodze na Ahch-To. Zapowiada się pasztet.

Kylo Ren - opis niewiele zdradza, ale w końcu trochę Benka w kanonie więc się jaram.

#1 Finn

Age of Resistance wystartowało! I mamy historyjkę o Finnie, który standardowo jest miły i chroni małe zwierzątka. Ja nie wiem, co poszło nie tak w szkoleniu tego człowieka. W ogóle, Finn - obrońca przyrody już był w serii Adventures, więc nic odkrywczego tu nie ma. Ale rysunki ładne.

Re: #1 Finn

-Ja nie wiem, co poszło nie tak w szkoleniu tego człowieka

Dlaczego "coś poszło nie tak"? Przecież całkiem dobrze został wyszkolony. Oraz jest miły. I chroni zwierzątka - w przeciwieństwie do Aphry, która zwierzątka wysadza. I nawet strzelać i trafiac umie. Rzadkość w FO.

I ciekawe, dlaczego zawsze to są małe zwierzątka, a programu ochrony Rancorów to już nie ma.

Re: #1 Finn

Dokładnie, bardzo przypomina jeden z pierwszych numerów SW Adventures. Teoretycznie komiks meh, ale w sumie mi się podobało. Ciekawy sposób ratowania dowódcy, poruszone zagadnienie drążenia tuneli w planecie, z której zrobili Starkillera, no i jakimś cudem nie przewidziałem też jakże oczywistego twistu z ładunkiem śmieciarki. Ogólnie zgrabnie sklecona prosta historyjka.

Re: Age of Resistance

Supreme Leader w komiksach Marvela? Na zasadzie skorzystania z wizerunku marki, bo w latach 70-tych "Lucasfilm Ltd." uratowało "Marvel Entertainment" przed bankructwem, i to ciągnie się aż do dzisiaj? Na głębokie bruzdy, w zapadłej od scalenia z Ciemną Stroną Mocy czaszce Snoke`a! Jedno wielkie decyzyjne bagno... Poznać historię Snoke`a w komiksach, a nie poprzez zbliżający się, za niecałe pół roku filmowy główno-kanoniczny Epizod IX "Star Wars"? Ach, to nie jest godne atawistycznych potężnych mocy Snoke`a! To nie jest godne jego wizerunku! "Epizody" filmowe "Gwiezdnych Wojen" mają bezapelacyjne pierwszeństwo, jako forma nadrzędna, jako Nova Prime w przekazie treści - czyli wszystkiego tego, co tworzy Gwiezdne Wojny - z tego galaktycznego Uniwersum. Dlatego też historii Snoke`a, jeśli miałaby być ona ujęta w tych marvelowskich komiksach, w ogóle, w opowieściach graficznych nie powinno się uwzględniać. Pewnie Disney pociągnął za sznurki posłusznych mu marionetek z "Marvel Entertainment"!

Fandom "Gwiezdnych Wojen" musi zrozumieć, że Snoke nie zginął, albo lepiej: on nigdy nie istniał, gdyż tak naprawdę jego losy w eterze Galaktyki mogłyby wyglądać następująco: Snoke istniał w rzeczywistości jako potężny ,,byt Mocy", stworzony przez ocalałego po zrzuceniu do wnętrza reaktora II Gwiazdy Śmierci i jej późniejszej eksplozji podczas Bitwy na lesistym księżycu Endora, Imperatora Palpatine`a. O takich rewelacjach chciałbym dowiedzieć się w "Epizodzie IX" Star Wars! A nie... komiksy

#2 Kapitan Phasma

Phasma bez hełmu
Powtarzam
Phasma bez hełmu!

Co jest sporym naruszeniem kanonu, bo przecież Phasma nie zdejmuje hełmu. A tu - zdjęła przy byle szeregowcu! początek spoilera Chociaż... może dlatego, że wiedziała, że ten szturmowiec to i tak już na straty, ale wciąż. koniec spoilera Więc szeregowa widziała więcej, niż nawet młody Hux, nawet Kylo... naprawdę, mam wrażenie, że im się to Story Group rozjeżdża :/

Ale poza tym... rysunki fajne. A historia zupełnie standardowa. Phasma widzi, Phasma strzela, Phasma nie ma ani sumienia, ani moralności, ani wstydu. Nic, czego byśmy już nie wiedzieli.

Re: #2 Kapitan Phasma

Czy strzela i trafia? Bo jak trafia, to już wiemy czemu zdjęła hełm.

Re: #2 Kapitan Phasma

Ściąga hełm w gabinecie

Re: #2 Kapitan Phasma

Dobra prosta historia. Bez jakiegoś wielkiego szału, ale z klimatem.

Co do hełmu. Gdzie jest w kanonie, że nie może zdjąć hełmu, bo nie pamiętam takiego momentu?

Re: #2 Kapitan Phasma

Jest napisane pod koniec "Phasmy", że wśród szturmowców chodzą legendy na temat jak wygląda twarz pani kapitan. Bo nikt jej nigdy nie widział bez niego.

początek spoilera Przekonuję się do teorii, że zdjęła bo wiedziała, że biedna KM-8713 i tak jest już martwa, więc nie rozgada, więc reputacja Tajemniczej Phasmy nie ucierpi. koniec spoilera

Re: #2 Kapitan Phasma

Czyli z całego FO mordkę Phasmy widział tylko Brendol, jak się tam zamykali na noc w tym pojeździe transportowym na Parnassos.

Re: #2 Kapitan Phasma

Nic specjalnego. Po trupach do celu i przetrwanie przede wszystkim. To wszystko już było, ale podoba mi się kontynuacja wizerunku Phasmy jaki wypracowały książka i wcześniejsza mini-seria (a w TLJ później to zmarnowało/olano )

Co do zdjęcia hełmu to nie ma żadnej kanonicznej niezgodności, wręcz przeciwnie. W książce początek spoilera kiedy los Kardynała wydaje się być przesądzony Phasma specjalnie zdejmuje hełm i pokazuje mu twarz. W mini-serii komiksowej przebiera się razem z pilotką, której los też jest przesądzony i ze zdjęcia hełmu nie robi wielkiej tajemnicy, chociaż nie mamy wyjaśnione czy pilotka widziała twarz - chyba nie. W tym komiksie jest tak samo - pokazuje twarz, bo los szturmowca jest przesądzony. Taka była zresztą moja pierwsza myśl kiedy Phasma pokazała jej twarz - już po tobie dziewczyno. koniec spoilera

Re: #2 Kapitan Phasma

Hm. No, w sumie racja, kupuję twarz Phasmy jako omen rychłej śmierci

Re: #2 Kapitan Phasma

Jak przeczytałam ten komiks, byłam zadowolona jak ukazano panią kapitan - jest konsekwencja. Bo Phasma dba zawsze tylko o Phasmę.

#Special

Maz i Chewie kontynuują swój ognisty romans pod ogniem blasterów <3 początek spoilera Czyja była ta maska, bo nie kojarzę? koniec spoilera
Holdo udowadnia, że nie jest "tylko do dekoracji".
I BB, ooooch <3 mój maleńki <3 taki dzielny <3 taki pomocny <3 dajcie mi tego droida, będę go tulać, głaskać i nigdy go nie opuszczę <3 początek spoilera i jest generał Organa koniec spoilera

Re: #Special

Historia z Maz najlepsza, do tego świetne rysunki. Dialogi i relacje Maz, Hana i Chewiego dobre. Fajne motywy z baronem, początek spoilera skalpem i maską. Maska nie wiadomo czyja, może inkwizytora? ale chyba raczej nie koniec spoilera

Historyjka z Holdo żywcem wyjęta z SWA. Ten sam rysownik i morał z bajki taki, że pierwsze wrażenie może być mylne i nie należy oceniać ludzi po wyglądzie. Na plus sposób na farbowanie włosów oraz pomysłowość Holdo odnośnie manewrów statkiem, która miała swój piękny finał w TLJ.

Historyjka z Poe i BB-8 pomijalna i niezbyt mi podeszła, nie mam słabości do droidów. Na plus pokazanie w jaki sposób niektóre droidy z filmów dołączyły do RO i baza RO na tej samej planecie co w krótkiej historyjce Droid Dilemma w Star Wars #25.

Re: #Special

Zasadniczo się zgadzam - lubię Maz i cały czas się zastanawiam dlaczego Chewie zdradzał z nią zdradzał żonę . początek spoilera Maska należy do Wielkiego Inkwizytora, w serialu nosił ją chyba tylko raz. koniec spoilera

https://starwars.fandom.com/wiki/File:Special_Adjutant_Helmet.png

Holdo... tak sobie, jak dla mnie na siłę próbują udowodnić, że była "przydatna".

Droidy - meh, kolejny odcinek serialu pod tytułem "Droidy ratują sytuację tam, gdzie głupi ludzie nie mogą".

Re: #Special

Dzięki. Rzeczywiście pasuje. Tak właśnie coś mi się kojarzyła z WI, ale nie byłem pewien, bo zwykle jej nie nosił.

Dameron i Hux - PREVIEWY!

https://www.starwars.com/news/age-of-resistance-preview

OMG, OMG, OMG, OMG, OMG...

<puls natychmiastowo skoczył do wartości poza skalą>
Ja chyba nie dożyję przyszłego tygodnia w takich warunkach...

Re: Dameron i Hux - PREVIEWY!

No no. Wygląda na to że Hux dostanie ciekawy komiks.

Re: Dameron i Hux - PREVIEWY!

<Nuka próbuje uspokoić serce>
Zostawcie dzieciaka w spokoju, wy cholerne gnidy...

Plus - Brendol nie jest gruby. Faktycznie schudł po Jakku.
I mamy ostateczne potwierdzenie, że:
a) albo Sloane już wtedy nie żyje (ile to to małe ma lat? 13? 14?), albo swoją część "umowy" ma głęboko gdzieś;
b) nad Huxem znęcano się całe życie, i to, jak widać, nie tylko ojciec;
c) Huxomamę nadal obu wypominają i nadal nic o niej nie wiemy (dla mnie to dobrze, "Imperialne bękarty" się w końcu nadal piszą, ale...);
d) nie dziw, że nikt ze starej kadry go nie lubi. Boli, że bękart kucharki was prześcignął w karierze, co, mendy imperialne?

Re: Dameron i Hux - PREVIEWY!

e) "Non intentionally", ale pozostała załoga była chyba tak samo blisko, prawda, Kyluś?

Re: Dameron i Hux - PREVIEWY!

To będzie komiks pełen kąśliwych wypowiedzi.

Re: Dameron i Hux - PREVIEWY!

Wstęp do pięknego fanfika

Re: Dameron i Hux - PREVIEWY!

Ja ten fanfik czytałam i to już w kilku wydaniach, jedno lepsze od drugiego (dlatego zaczęłam świrować już jak zobaczyłam opis fabuły)

Re: Dameron i Hux - PREVIEWY!

Eee tam, wszyscy tylko Hux i Hux (fakt, że komiks zapowiada się bardzo ciekawie) i nikt nawet nie zauważył, że w komiksie z Poe znowu jest Rapier Squadron z Before the Awakening!!!
Wczoraj podniecałem się nimi w SWAdventures #24, a wygląda na to, że za tydzień w AoR będzie ich o wiele więcej. Lubię to.

Re: Dameron i Hux - PREVIEWY!

Kurczę, chyba muszę przeczytać BtA, bo nie ogarniam tego hajpu i nie wiem co to jest

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.