Forum

Moje przypuszczenia po zwiastunie

Krótko co by się nie rozpisywać:
1. Uważam, że tytuł odnosi się do Kylo Rena, on jest wpół Skywalkerem, pół Solo. Sądzę, że ostatecznie wróci na jasną stronę mocy i tytuł właśnie odnosi się do niego.
2. Myślę, że Rey przez ten czas od Ostatniego Jedi miała kontakt z duchami mocy, przynajmniej z Lukiem.
3. Imperator - myśle, że JJ jakoś połączy jego postać ze Snokiem, jak wiemy z Zemsty Sithów Imperator opowiadał historię mistrza Sithów który umiał panować nad śmiercią - sądzę, że wykorzystają ten motyw.
4. Scena w której Kylo rzuca na ziemie ziomka w czarnych szatach - wydaje mi się, że to jeden z Rycerzy Ren a oni sami pewnie będą chcieli głowy Kylo za to, że zabił Snoka.
5. Scena ze szczątkami Gwiazdy Smierci - bardzo ciekawi mnie ilość osób która do niej zmierza, mamy i Rey i Poe, Finna C2P2 itp. Musi w niej znajdować się coś ważnego dla fabuły

No i na koniec sama Rey, widać że nasza Merry Sue potrafi już tak operować mocą że nawet Force Jumpy jej nie straszne - pytanie tylko czy Abrams wytłumaczy skąd w niej akurat tyle mocy, po kim lub po czym i czy jest zaprogramowana tak jak to było z Anakinem

Suma sumarum

Wydaje mi się że okaże się że Rey I Kylo okaza sie kuzynami, to ich love story stanie sie zakazane i zatoczymy koło, spłodza dziecko i to dziecko będzie tym Skywalkerem

Re: Moje przypuszczenia po zwiastunie

gieszu napisał:
Krótko co by się nie rozpisywać:
4. Scena w której Kylo rzuca na ziemie ziomka w czarnych szatach - wydaje mi się, że to jeden z Rycerzy Ren a oni sami pewnie będą chcieli głowy Kylo za to, że zabił Snoka.

-----------------------
Na 100% to nie jest Rycerz Ren.

Re: Moje przypuszczenia po zwiastunie

Z tą maczugą w ręku tym bardziej nie przypomina nikogo z First Order.

Re: Moje przypuszczenia po zwiastunie

Po tym słabym teaserze mam jedno ważne i niestety negatywne przypuszczenie. Powrót Palpatine`a sprawi że odkupienie Vadera, które jest zwięczeniem całej jego historii obejmującej dwie trylogie, punktem kulminacyjnym i chyba najbardziej epickim momentem całej sagi, zostanie w nadchodzącym epizodzie zretconowane i pozbawione sensu. Zwycięstwo nad Sithami zostanie odebrane Vaderowi i przekazane Rey, bo przecież ona jest ideałem a do tego kobietą. Tytuł tego epizodu faktycznie powinien brzmieć "The Fallen Universe", jak to Adakus prześmiewczo napisał pod newsem na temat tytułu.

Re: Moje przypuszczenia po zwiastunie

Jeszcze nie powiedziano w jakiej formie Palpatine powróci. Przecież ci w Lucasfilmie na pewno wiedzą, że pomysł z powrotem Sidiousa do żywych pochodzi z jednej z gorszych pozycji w Legendach (i to jest właśnie jeden z głównych plusów dlaczego dawne EU już nie jest aktualne), tak więc nie sądzę, by Disney strzelił sobie takiego samobója. Równie dobrze Palpatine może wrócić w scenach retrospekcji lub jako holokron.

Re: Moje przypuszczenia po zwiastunie

W "Nowym Kanonie" Gwiezdnych Wojen, w trylogii powieści "Koniec i Początek" Chucka Wendiga, na nowy sposób nakreślono kwestię rozumienia Mocy i tego słynnego scalenia się z nią przez użytkownika jej Ciemnej Strony, przez Palpatine`a. Palpatine, jak wiemy, nie jest postacią aktywnie biorącą udział w tym cyklu beletrystyki. Po prostu, w tej kwestii zrozumienia Mocy wspomina się go przez postać Galliusa Raxa, który w myślach luźno gdzieś orbitujących w swoim umyśle przypomina sobie, co Palpatine mówił mu o Mocy, jako niezwykle potężnej, o nieskończonym potencjale tkance energetycznej okrywającej całą Galaktykę, której to tajniki, jej największe atuty Palpatine zgromadził udając się daleko poza Nieznane Regiony Galaktyki i jej Dzikie Przestrzenie. Jeśli to prawda, i jeśli wzięlibyśmy pod uwagę to, co wiemy o Plagueisie i jego uczeniu Sidiousie - Palpatinie - w gwiezdnowojennych "Legendach"- to możliwe jest, że Palpatine w "Epizodzie IX" Star Wars pojawiłby się jako niezwykle skomplikowana forma protomaterii - pośmiertnej manifestacji swej istoty jaźni w Mocy, co przypominałoby jego niegdysiejszą cielesną postać, co można by rozumieć, jako przetrwanie, ba, odrodzenie się Palpatine`a po ,,rzekomej" śmierci w filmowym "Epizodzie VI" Star Wars. W wypatroszonych przez prawie 30 lat biegu czasu pozostałościach drugiej Gwiazdy Śmierci widzianych w teaser trailerze do "Epizodu IX" (A może jest to część sferoidy Starkillera) kryłby się nie tylko Holocron, ale i skrywający się jakoś Palpatine. Coś musi być na rzeczy... Sidious mógłby wynieść wiele więcej z nauk Plagueisa niż opisała to pozycja literacka Jamesa Luceno. Naprawdę, to wydaje się być niesłychanie intrygujące, Moc w "Nowym Kanonie" Star Wars jest dopiero odkrywana; po "Ostatnim Jedi" mogliśmy się o tym przekonać.

Ciekawe, czy wici Mocy powiążą ze sobą Rey i Rowana Feeemakera - postać z dość specyficznej, mogącej uchodzić za luźną część Nowego Kanonu "Star Wars" adaptacji gwiezdnowojennych realiów, z "LEGO Star Wars: Przygody Freemakerów". No bo teoretycznie Rowan mógłby być ojcem Rey; tak samo jej ojcem mógłby być Gallius Rax.

Re: Moje przypuszczenia po zwiastunie

Odnośnie bitwy w lesie to przypuszczam, że Kylo zabił jednego z rodzimych mieszkańców tej planety. Jak widać na trailerze wojownik ten posługiwał się czymś w rodzaju krótkiej maczugi, a więc broni jak na standardy GW dosyć prymitywną, więc myślę, że jest to ktoś od Jannah, która (jak wiemy z grafik promocyjnych) posługuje się łukiem.

Co do Lando to liczę na to, żeby Kaasha Bateen została wspomniana albo kto wie, może pojawi się nawet w filmie i ciekawe czy mają razem dzieci, bo na przykładzie Rebels wiemy, że mieszańce ludzko-twilekańskie istnieją.

Moim największym marzeniem jest zobaczyć dużą bitwę kosmiczną, bo dotychczas starcia w Nowej Trylogii były bardziej kameralne, niemniej pojedyncze shoty z teasera wskazują, że możemy pod tym kątem liczyć na wiele.

Tym, co najbardziej mnie zaintrygowało to ruiny Gwiazdy Śmierci pośrodku morza oraz śmiech Imperatora. Odrzucam myśl, że przeżył bitwę o Endor, jeśli już to zobaczymy jakieś wspomnienie lub holokron albo jednego z czerwonych droidów-posłańców.

Re: Moje przypuszczenia po zwiastunie

Teaser trailera zaskoczył mnie pozytywnie, Rey na początku trochę wystraszyła - że taka chudziutka i za chwilę się przewróci . W ogóle pierwsze wrażenie, to myślałem, że to z tej retrospekcji z TFA jest.
Generalnie, klimat początku, ta muzyka i Luke z offu - ciary miałem, że hej !.
Widzę jednak po postach, że sporo ludzi narzeka, że słabo, że za krótko i nic nie pokazali, że znów pustynia i dyszenie przez dobrych parę sekund ... well, mnie od początku trailery Abramsa trafiły, chwyciły, i były świetne - ten także. A że mało pokazali ? ... NO I BARDZO DOBRZE !, o to właśnie chodzi, żeby było cały czas o czym gadać, zastanawiać się, snuć przypuszczenia.

A te kilka scen, które zajarały :

1.Rey wskakuje na tego TIE`a, właściwie to czeka, bo to jest jakaś wspólna akcja z Kylo. Coś, bądź kogoś razem gonią i wydaje się to być bardzo ważne.

2.Kylo i szturmowcy FO w jakiejś walce. Kylo powala "kogoś", wydaje się za pierwszym razem, że to jeden z Rycerzy Ren ... ale kilka razy klatkowałem, i nie jestem tego już taki pewny. Być może to jakiś lokalny sprzymierzeniec Resistance, być może mają tu jakąś swoją ukrytą bazę ?. Nie wiem, ale scena jest kapitalna, czerwony kolor nieba dodaje całości mroku, świetnie to wygląda.

3.Hełm posklejany, ale to to nie Kylo go naprawia w tej scenie. Może Keri ? ... nieee, chyba też nie.

4.Finn i Poe na tej samej planecie co Rey. Albo ona próbuje ich uratować przed Rycerzami Ren, albo oni próbują ją odszukać i jej pomóc. Ewidentnie coś idzie nie tak, i dalej jest ucieczka na tej "barce" - przed Renowcami ? ...

5.Resztki z Gwiazdy Śmierci i śmiech Imperatora ...
Wydaje się, że Rey z ekipą, Kylo ze swoją gwardią i Rycerze Ren mają jakieś informacje o artefakcie (?) ukrytym gdzieś w tych szczątkach. Każda z tych grup chce dostać się pierwsza do tego miejsca, odszukać i zdobyć ten artefakt. A czym on jest ?, tego oczywiście nie wiadomo, ale jest na tyle istotny, że fabuła ostatniej części będzie prowadziła właśnie do tego miejsca. Śmiech Palpatina sugeruje, że być może chodzi tu o coś, związanego z nim samym - być może holokron ? ...
Trudno powiedzieć, ten śmiech w końcówce kompletnie zaskakuje, podobnie jak i tytuł ostatniego epizodu.

Tak czy siak - jaram się, wierzyłem w Abramsa, i po tym zwiastunie tylko się upewniłem, że miałem dobre przeczucia. To J.J powinien zrobić wszystkie trzy filmy, a Rian zupełnie tu nie pasuje

Jestem wieszczem

no mam wizje normalnie. Rey fikająca koziołka się mnie kojarzy z tym: https://m.salon24.pl/d31ff4e6c378a96b85fb39b50c485b50,860,0,0,0.jpg

Zdjęciem, które wydłubałem ostatnio na mojego bloga.
Mam nadzieję, że nas wkręcają jednak tak, jak to było z TLJ.

Re: Moje przypuszczenia po zwiastunie

Fani, miłośnicy i ,,fani ortodoksi" "Gwiezdnych Wojen" - w szczególności ich głównych filmowych epizodów, możliwe, że o Snoke`u - potężnym użytkowniku Mocy zza Nieznanych Regionów Galaktyki, który o Mocy wiedział więcej niż sam Revan, Bane, Palpatine, Darth Plagueis Mądry i inni wielcy akolici Mocy, dawno już zapomnieli. Supreme Leader nie stanowi części głównego jądra zainteresowań fanów w kontekście wydarzeń, które ujrzymy w "Epizodzie IX" Star Wars, w tym sensie, że śmiech Palpatine`a słyszany w zajawce do Epizodu, to jedno, a potwierdzenie przez "Lucasfilm Ltd." obecności - w jakiej formie, to nie wiadomo - to drugie. Percepcja gwiezdnowojennych nerdów i dziennikarzy z popkulturowych portali została nastawiona na próbę odgadnięcia czym jest, dlaczego jest, i jaka będzie jego rola - a chodzi o Palpatine`a - w fabule tak istotnego dla historii Gwiezdnych Wojen filmu. Możliwe jest, że manifestacja jaźni Palpatine`a w Mocy, nie daj Boże jego klon, lub odrodzenie jego jestestwa poprzez działanie alchemii Sithów lub coś związanego z holocronem, a holocron - nieważne kogo, pojawić się w "Epizodzie IX" musi - związana będzie ze Snokiem; tak, można to połączyć.

O wiele stosowniejsze wydaje się założenie, że Rey - o ile Rey w ogóle tak ma na imię (patrz hełm rebelianckiego pilota w "Ep. VII") - jest ,,pierworodną Mocy", dzieckiem zrodzonym przez samą Moc, która ma poprowadzić Ruch Oporu do ustanowienia w polu energetycznym spajającym całą Galaktykę, wewnętrznej równowagi; jednym słowem, to Rey, a nie Anakin byłby wybrańcem Mocy, czemu Palpatine, jako potężna manifestacja swej osoby w Ciemnej Stronie Mocy, lub jako ktoś ,,namacalny" chciałby temu zapobiec.

Mossarowe spostrzeżenia

Trochę czasu już minęło, niewiele w sumie pisałem na Bastionie o zwiastunie, ale to nie znaczy, że nie mam żadnych rozkmin.

Po pierwsze Sidious. Nie wierzę w to, że żyje sobie gdzieś w jakiejś fortecy i wszystkim steruje. Jestem prawie pewien, że jego obecność w IX będzie nienamacalna. Istotna, ale nienamacalna. Będzie czymś w rodzaju ducha Mocy - okaże się, że Sithowie też mogą przybrać taką formę. A w "Art of TFA" był jeden concept art przedstawiający czerwonego ducha. Może zobaczymy coś w tym stylu? Jaka będzie rola Sidiousa w iX? Myślę, że mamy sporo opcji. Sidious jako duch uczący Kylo Rena? Sidious jako duch/wspomnienie w szczątkach Gwiazdy Śmierci konfrontujący się z Rey. Może jakoś wpłynie na jej myślenie, zasieje ziarno niepewności? No albo Disney pójdzie niebezpiecznie i Sidious będzie za tym wszystkim stał. Za Snoke`iem, za FO. Ciężko to będzie sensownie wyjaśnić, ale w sumie chyba bym nawet chciał. Najbardziej boję się, że epizod IX będzie do bólu bezpieczny, a taki plot twist z Sidiousem spowodowałby, że dziewiątka na pewno za taką nie byłaby uważana.

Druga sprawa to statek lecący gdzieśtam. Ja wierzę, że to statek z wizji Rey. Ten, którym niby odlatują rodzice Rey. Nie zależy mi na tym, żeby Rey była dzieckiem kogoś istotnego. Ale trochę zależy mi żeby jeszcze się tym tematem pobawić.

"Thousands of generations live in you now" - czy jakoś tak. To chyba najciekawsza linia dialogowa ze zwiastuna. Rey przeszła jakieś hardkorowe szkolenie? Przeprowadzone nie tylko przez ducha Luke`a, ale też przez innych Jedi? Może miała dostęp do jakiś holokronów, zapisków (poza książkami)? Nie wiem czy zobaczymy to w filmie, ale bardzo bym chciał choć parę minut sugerujących, że coś takiego się działo między TLJ i TROS.

Re: Mossarowe spostrzeżenia

Ostatni akapit w punkt.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.