Forum

Project Luminous

Na panelu wydawniczym właśnie ogłoszono powstanie "Projektu Luminous". Cokolwiek to jest, bo nie podano praktycznie żadnych informacji. Wiemy jedynie, że biorą w tym udział Justina Ireland, Cavan Scott, Daniel José Older, Charles Soule i Claudia Gray, podejrzewam więc jakiś większy projekt komiksowo-książkowy, może związany z przyszłymi filmami.

Żeby było śmieszniej, Del Rey tweetnął cytat Obi-Wana, ale niedokładny: "The Force is what gives a Jedi his power. It`s an energy field created by all living things. Until...."

https://twitter.com/DelReyStarWars/status/1117827495544401920

No to jestem zaintrygowana .

Re: Project Luminous

Też stawiam na crossover książkowo-komiksowy. Logo Zakonu Jedi... cytat... hmm... nie mam pojęcia.
Słabo z tymi panelami dotyczącymi drukowanych mediów - tylko jeden nowy komiks i jedna tajemnicza zapowiedź książkowa

Re: Project Luminous

Daniel José Older - jak zanudzić czytelnika na śmierć potencjalnie ciekawym tematem.

Re: Project Luminous

Czy ja jestem jedyną, której "ostatni strzał" się podobał? Nie było to takie złe!

A poza tym są Gray i Soule, także jest dobrze.

Re: Project Luminous

Zaczęło się fajnie, przyznaję, ale potem to już tylko ciekawiło mnie czy początek spoilera Lando będzie z Kaszą koniec spoilera czy nie.

Cała reszta jak najbardziej pozytywnie

Re: Project Luminous

Mam podobne odczucia. Na początku byłem zafascynowany. Potem od połowy już czytałem bez większego zaangażowania.

Re: Project Luminous

Mistrzynią zanudzania na śmierć jest E.K. Johnston. Pod tym względem Older nie ma do niej żadnego startu.

Re: Project Luminous

Johnston pisze stonowanie o rzeczach stonowanych jak codzienne życie farmerów, Older pisze nudnie o rzeczach tak teoretycznie dynamicznych jak bitwy kosmiczne.

Re: Project Luminous

Pisze chaotycznie i z bardzo dziwnymi pomysłami, ale nie nudnie.

Re: Project Luminous

Dokładnie. Oceniam pozytywnie Queen`s Shadow tylko ze względu na świetną rozbudowę uniwersum, ale fabularnie zarównie to jak i Ahsoka to przynudzacze. Choć Ahsoka miała mimo wszystko dosyć ciekawy klimat. Choć nudnawy.

Teoria

Moja teoria jest taka że Luminuous ma coś wspólnego z serią od D&D i dlatego zwlekają z informacjami.

Re: Project Luminous

O tak, połączenie Claudii Grey i Charlesa Soule`a to coś, czego nam potrzeba.

Project Luminous

Trudno stwierdzać, że brzmi to intrygująco gdy nie wiemy tak naprawdę nic. Jestem generalnie zawiedziony zapowiedziami książkowymi na tym Celebration, ale to na inną historię (poza tym to chyba nie jest nowość, że na Celebration ciekawych zapowiedzi wydawniczych nie ma). W każdym razie liczyłem, że zapowiedzą chociaż jakieś książki towarzyszące choćby Fallen Order i The Mandalorian. Bo prędzej czy później w tym roku i tak będą musieli w obu przypadkach zapowiedzieć przynajmniej po jednej książce jak to mają w zwyczaju w przypadku seriali/filmów/gier.

Piszecie, że to może połączenie książek i komiksów. Patrząc na nazwiska twórców - kto wie. Tym niemniej mam nadzieję, że to jakiś naprawdę wielki projekt, w który będzie włączone jakieś inne medium? Albo historia (tudzież historie) opowiedziana poprzez Project Luminous będzie jakkolwiek połączona z czymś większym - może nowymi filmami/serialami albo TROS? To by jakoś tłumaczyło brak jakichkolwiek informacji. W każdym razie nie mogę się doczekać, by dowiedzieć się czegoś więcej. 😊

Niech Moc będzie z Wami.

Luminous - CZO TO?!

Tak dzień po SWC zastanawiam się co mnie najbardziej interesuje. Najbardziej oczywiste z mojej strony jest "The Mandalorian", ale chyba jeszcze bardziej intryguje mnie ten projekt - Luminous.

Co wiemy?
Projekt współtworzony przez 5 twórców, zarówno tych książkowych jak i komiksowych. Mamy też taki cytat z twittera Del Rey:
""The Force is what gives a Jedi his power. It`s an energy field created by all living things. Until...."

Co to może być?
Ten tweet może sugerować, że ma to coś wspólnego z Mocą. To są słowa Obiego tylko w oryginalnej wersji nie ma tego "Until". Tak czy inaczej co może robić 5 twórców co wymaga wspólnej pracy nad danym tematem? Pierwsza, mniej ekscytująca opcja to po prostu jedna książka pisana przez kilku autorów, jak "From the certain point of view". Bardzo bym nie chciał, żeby to się okazało prawdą.

Druga opcja już jest bardziej ekscytująca. Jako, że mamy tutaj też Soule`a, który w SW znany jest z komiksów (choć pisze też książki) to liczyłbym na jakąś większą serię książek i komiksów kręcących się wokół tematyki Mocy. Może nawet dziejących się w jednym okresie czasu, np. jakieś bardzo stare dzieje, początki Mocy, pierwsi użytkownicy Mocy itd. Czemu tak uważam? Ponieważ ekipa tworząca tą grupę to właśnie ludzie, którzy otwarcie mówili, że chcieliby napisać coś z tego okresu.
C. Gray: https://twitter.com/ScavengersHoard/status/1116832239466233859 o KOTORze
C. Soule na końcu któregoś komiksu napisał, że chciałby bardzo pisać coś w czasach Starej Republiki. Ba, cichaczem wrzucił już coś z tego okresu, czyt. dosyć obszernie przedstawionego Lorda Momina. Ponoć Soule od jakiegoś czasu otwarcie proponuje Marvelowi/Disneyowi chęć napisania czegoś w tej tematyce.

2/5 tego zespołu to twórcy powieści dla młodszego czytelnika - Justina Ireland i Cavan Scott. Wnioskuje z tego, że nawet jeśli to będzie seria to nie w takim rozumieniu jak np. Legacy of the Force, ale coś szerszego. Część książek dla doroślejszych fanów, część dla młodzieży/dzieci. Nie jest to może jakaś bardzo radosna nowina, ale niekoniecznie musi być zła, bo takie Pirate`s Price było mega fajne, a niby przeznaczone dla młodszych.

Także.. jaram się. Mimo, że nic o tym nie wiem. Ale może właśnie dlatego się jaram? Może jakby się dowiedział, że to takie "From the certain point of view" to bym miał "meh". A tak to mogę liczyć na coś extra. Ale jak tu nie liczyć na coś extra od Gray i Soule`a?

Re: Luminous - CZO TO?!

Nie chcę krakać, ale ten prawie cytat brzmi jak zapowiedź YV... cokolwiek innego i będzie dobrze, byle nie Vongowie.

Re: Luminous - CZO TO?!

Na to nie wpadłem. K..wa, rzeczywiście Vongowie by pasowali jaka dalsza część cytatu. Nie no, bez jaj.

Ja póki co uczepię się logo Zakonu Jedi i będę obstawiał albo starożytnych Jedi albo Zakon Luka. Vongów nie dopuszczam do wiadomości.

Tak jeszcze myślę, że skoro format projektu jest tajemnicą to może oprócz książek i komiksów będzie coś jeszcze - animacja, apka, prosta gra albo coś.

Charles Soule tweetuje!!!

Re: Charles Soule tweetuje!!!

Nie zrozumiałem odpowiedzi - o co chodzi z tym in... all three of the time periods mentioned below?

Re: Charles Soule tweetuje!!!

Może o to, że za parę dni dowiemy się coś więcej, ale niewiele, za parę tygodni zostaniemy nakierowani o co chodzi w tym projekcie, a za parę miesięcy już powinniśmy wiedzieć tyle żeby zacząć się ekscytować i ogólnie hype. Wiem, na chłopski rozum, ale o co może innego chodzić.

Logo

Na okładce Master & Apprentice i na początku każdego rozdziału jest logo Jedi z liniami po bokach dokładnie takie samo jak pod nazwą Project Luminous. Przypadek?

Re: Logo

Raczej tak.

Myślę, że logo Luminous trzeba było po prostu z czegoś na szybko sklecić, bo przecież i tak jest tylko tymaczasowe (chyba).

Until...

Duży projekt łączony tworzony przez kilku autorów. I cóż, tematyka, ze wszystko połaczone jest w Mocy do czasu aż... (Utnil...)
No cóż, moje czarne yuuzhańskie serduszko krzyczy "Vongowie!"

Re: Until...

prędzej Gryskowie

Re: Until...

Jeśli to będdzie rasa, która nie istnieje w Mocy, to to będą nowi Vongowie, tylko z normalną technologią.

Re: Until...

Przecież to nie ma kompletnie sensu. Skoro Moc jest czymś w rodzaju siły sprawczej z której składa się wszystko, co istnieje, czyli tak jakby Moc jest Istnieniem, bo bez niej nie byłoby niczego, to jakim cudem nagle przylatują sobie jakieś istoty spoza galaktyki, co już jest wystarczającym fakapem w kontekście Star Wars, i mówią "Haj gajs, nie istniejemy w Mocy". xD To brzmi jak najgorszy fanfic. Jedyną możliwością do zaakceptowania byłoby, gdyby ów potencjalni YV z nowego kanonu umyślnie odłączyli się od Mocy ze względu na swoją kulturę, ideologię, inne wartości, którymi się kierują lub... nie wiem, cokolwiek. Ale niech nam nie wkręcają, że jakaś rasa nigdy nie istniała w Mocy! Bo tego nie przeżyję.

Re: Until...

Dokładnie tak.

Re: Until...

O ile pamiętam z książek to YV istnieli w mocy, tylko móc ich wyparła po zniszczeniu swojej planety

Re: Until...

Dobrze pamiętasz, rasa została odarta z mocy ze względu na swoje zbrodnie. Między innymi zniszczenie własnej planety. Zrobił im to pewien duży byt Mocy.
Więc radzę przeczytać, a potem krytykować

Info na stronie Cavana Scotta

Nie wiem czy już czytaliście. Tekst jest z kwietnia, ale dopiero dzisiaj na niego trafiłem.
http://cavanscott.com/2019/04/20/what-is-project-luminous/

Niby nic nie zdradza, ale massive Star Wars event i one big story dają trochę do myślenia.

Re: Info na stronie Cavana Scotta

Ja właśnie oczekuje jakieś mega kolaboracji książkowo-komiksowej i chyba to dostaniemy. Artykuł Cavana widziałem. Soule też ma na swojej stronie coś podobnego. A ja mam parę odpowiedzi na twitterze nt. Luminous:
https://twitter.com/cavanscott/status/1136713096448421888?s=19
https://twitter.com/cavanscott/status/1136717680688410624?s=19

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.