TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Ogólnie o Star Wars

Filmowe Knights Of The Old Republic ? ...

AJ73 2019-05-24 16:34:55

AJ73

avek

Rejestracja: 2017-10-12

Ostatnia wizyta: 2022-07-05

Skąd: Strike Base XR-484

Dzisiejsza wiadomość, jakoby scenarzystka i producentka Laeta Kalogridis pracowała nad scenariuszem do filmowego "Knights Of The Old Republic" przeszła po sieciowych portalach z prędkością 12 parseków

link : https://www.starwarsnewsnet.com/2019/05/star-wars-old-republic-screenwriter.html

Od razu też wywołała - co zrozumiałe, falę komentarzy, od mega-hajpo-pozytywnych, do średnio-umiarkowano-zaciekawionych tematem. Dla sporej grupy fanów - jak ja , dla których growe "KotORy" to najlepsze ze StarWarsowych opowieści - zupełnie wybiło dzisiaj podjarometr . Nie będę ukrywał, przełożenie historii Revana na obraz filmowy jest dla mnie - było, nieziszczalnym marzeniem, które - od kiedy ukazała się pierwsza część tej wspaniałej gry, zawsze było na pierwszym miejscu. I chociaż przejęcie marki przez Disneya, i ogłoszenie światu, że od teraz liczy się tylko to, co w filmach i książkach przez nich zatwierdzonych - reszta do kosza, to byłem zdecydowanie przekonany - prędzej czy później historia ta trafi na ekran.
Po pierwszym zachwycie z dzisiejszego newsa, przychodzi jednak refleksja - no dobra, ale jakie i o czym te KotORy mogłyby być, i jak to zrobić, by w filmie - bądź w filmach pokazać to, co zachwyciło wtedy i dzisiaj graczy na całym świecie ? ... odpowiedź nie jest prosta.

Dla mnie, najlepszą formą na przedstawienie tej historii byłby serial. Uważam bowiem, że NIE DA SIĘ pokazać całościowo, włącznie z tłem wydarzeń (najazdy Mandalorian na zewnętrzne rubieże), które doprowadziły do tego co jest głównym motywem z pierwszej części gry. Pozornie tylko, jest to historia o zbuntowanym Jedi, który uparł się, by Zakon (i Jedi) pchnąć w destruktywny konflikt, którego za wszelką cenę chciano uniknąć.
Jeśli więc - wnioskując z dzisiejszych informacji, nie serial, to może ... saga ?. Trylogia "Kmights Of The Old Republic" ? ... Powiem wprost, jeśli to ma być ta historia znana z gry/gier, to MUSI być Revan, i wszystko to, co zostało przedstawione w pierwszej części gry. Z drugiej zresztą też.
Żadne tam historie dziejące się gdzieś "obok" głównych wydarzeń. NIE.
I skala tego MUSI być pokazana z rozmachem jeszcze większym, niż starano się pokazać to w Lucasowych prequelach. Główne "story", czyli decyzja Revana, by zbuntować się przeciwko nakazom Rady, i zaangażować się wraz z częścią Jedi z enklawy w konflikt mandaloriański, musi być pokazane szerzej, włącznie z tym, co doprowadziło do takiej właśnie decyzji Revana, jak duży wpływ miały na to nauki jego mistrzyni - Kreii, która później, gdy wybuchły już wojny mandaloriańskie, została wygnana z Zakonu.
Filmowe "Knights Of The Old Republic" musi być pełne rozmachu, pełzający konflikt a później wojna musi być przedstawiona tak, byśmy mieli oddane w pełni poczucie skalo wydarzeń, furii i brutalności ataków mandaloriańskich, rozpaczliwej i pełnej poświęceń obrony armii republikańskiej, mistrzowskiej taktyki Revana i podległych mu jednostek. Walk pomiędzy rozpaczliwie broniącymi się Jedi i polującymi na nich upadłymi Jedi i, którzy pod rozkazami Mrocznego Lorda Revana mieli doprowadzić do ostatecznego zniszczenia Zakonu. A także Republiki. W środku tego wszystkiego, tajemnice potęgi Rakatan, odkrycie "Gwiezdnej Kuźni", i kluczowe wydarzenia na szczycie świątyni "Elders". No i wcześniej, oczywiście niesamowite do dzisiaj - "Revelations", znane z gry.

Jeśli więc filmowe "KorOR-y" miałyby opowiadać główną historię z gry - a także jej kontynuacji, to tylko w postaci trylogii. Trzy filmy, przy dobrze napisanym scenariuszu powinny w miarę dobrze oddać całość growej opowieści. A jest to historia - jak dla mnie, w pełni dorównująca klasycznej filmowej trylogii, z "twistami" powodującymi opad szczęk . I bez znaczenia, czy filmy mieliby nakręcić Benioff i Weiss, czy też ktokolwiek inny. Jeśli jednak miałby to być pojedynczy film - to jestem zdecydowanie - przeciw.

ps. od dzisiaj dumnie i ponownie na pulpicie mojego kompa :

https://static.comicvine.com/uploads/original/14/147508/4762439-revan%20and%20malak%20%283%29.jpg

LINK
 • Re: Filmowe Knights Of The Old Republic ? ...

  Finster Vater 2019-05-24 17:03:55

  Finster Vater

  avek

  Rejestracja: 2016-04-18

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Kazamaty Alkazaru

  No więc sam sobie przeczysz.

  Albo ma być epickosć i rozmach z budżetem 500+, albo ma być serial.

  Sorki, nie da się zrobić wojny z Mandalorianami w paździerzowym kameralnym klimacie. To znaczy - da się, tylko po co?

  Jeżeli ma być to co tak ładnie opisałeś, to tylko i wyłącznie duży ekran. W formie trylogii - czemu nie.

  W formie serialu z budżetem kilku milionów $ na odcinek - wolne żarty chyba.

  Aczkolwiek nie jestem wcale przekonany, że to musi być Revan. Raczej coś z ciekawą historią i wojną w tle. Backstory historii Edessy bardzo by mnie ucieszyło. Dla "szerokiego widza" Edessa czy Revan znaczy dokładnie to samo, czyli nic

  LINK
  • Re: Filmowe Knights Of The Old Republic ? ...

   AJ73 2019-05-24 17:32:29

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2022-07-05

   Skąd: Strike Base XR-484

   Kilka wątków.

   Jeden film to moim zdaniem pomyłka - nie da się. A jeśli nawet się uprą, to będzie to baaardzoo historia w stylu "in-short".

   Jeśli serial, to z nastawieniem głównie na fabułę - co zrozumiałe, wszak budżet. Ale forma serialu jest idealna dla pokazania całej historii, od początku aż do wejścia w okres growego "Old Republic".

   A jeśli będzie trylogia z odpowiednim - czytaj epickość i rozmach, budżetem, to wtedy będzie miodzio

   LINK
 • Re: Filmowe Knights Of The Old Republic ? ...

  Mossar 2019-05-24 17:36:48

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd:

  Stara Republika to jest tak ogromny temat, że Revan nie jest tu zupełnie potrzebny. To może być coś zupełnie innego w zamyśle dążącego do historii Dartha Bane`a za X lat.

  Dla mnie największym minusem opowiadania historii Revana jest to że zawsze z tym będzie jakiś problem. Jeśli to będzie ta sama historia to w ogóle nie będzie efektu zaskoczenia. Jeśli to będzie ta sama historia z jakimiś konkretnymi zmianami (np. inni towarzysze, brak pewnych planet, inne decyzje bohaterów) to dopiero będzie hejt, że to "nie mój KOTOR". Natomiast jeśli wymyślą zupełnie inną historię dla Revana.. to po co właściwie używać tej postaci?

  Jak dla mnie niech skanonizują historię Revana z Kotora 1 i opowiedzą coś wokół tego. Niech Revan będzie tylko wspomnieniem albo drugoplanową postacią. Stwórzcie swoją własną Starą Republikę bazując na znanych z Legend konceptach.

  LINK
  • Re: Filmowe Knights Of The Old Republic ? ...

   KapitanSolo 2019-05-24 18:58:11

   KapitanSolo

   avek

   Rejestracja: 2019-05-01

   Ostatnia wizyta: 2019-05-26

   Skąd:

   Jest racja w tym co piszesz. Myślę że co Disney nie zrobi ludzie i tak będą niezadowoleni. Revan i Bastila to świetne postacie, więc grzechem byłoby tego nie wykorzystać. I pewnie oni o tym wiedzą. Gra mimo upływu lat wciąż cieszy się popularnością i zainteresowaniem. A dla fanów SW to już obiekt kultu. Jestem ciekawy jak ten temat będzie się rozwijał i pewnie będę śledził wszystkie wiadomości na ten temat. Ja osobiście jestem na tak. Niech robią. Tylko nie w formie serialu. A jak mi się nie spodoba to co zrobią to trudno, najwyżej nie kupię sobie tego na BD. Świat się nie zawali jak coś tam zmienią. Zresztą coś czuję że poczekamy sobie na te filmy.

   LINK
  • przede wszystkim

   bartoszcze 2019-05-24 19:42:03

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2022-07-05

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   to musi być historia, która ma ręce i nogi, zamykając się w sensownej fabule.

   Robienie 1:1 historii z gry nie ma sensu i nikogo nie zachęci - ortodoksi i tak będą narzekać, a dla każuali będzie to całkowicie obojętne czy bohater nazywa się Revan czy Adenokku.

   Właśnie serial mógłby być dla hardkorowców, nie film - który nie powinien się kończyć cliffhangerem do następnej części.

   LINK
   • Re: przede wszystkim

    AJ73 2019-05-24 20:13:13

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2022-07-05

    Skąd: Strike Base XR-484

    W formie serialu mogłyby zostać przedstawione wątki, które w obu grach stanowiły ważną część fabuły. Przykładowo można by pokazać oblężenie Dxun przez siły Revana i Malaka. Albo wojnę domową o władzę na Onderonie. Że nie wspomnę nawet o pułapce na Malachor V ...
    Niekoniecznie to musiałaby być główne story. Owszem, jeśli serial miałby powiedzmy te 15 odcinków , to w trzech można by pokazać główną historię z Revanem. A pozostałe odcinki w formie wybranych historii z "Knights Of The Old Republic" - czemu nie ?.
    Tak mielibyśmy zadowolonych fanów co tylko w grach siedzieli, ale także i hardkorowców, co znają wszystkie te historie.

    LINK
    • Re: przede wszystkim

     Finster Vater 2019-05-24 20:24:23

     Finster Vater

     avek

     Rejestracja: 2016-04-18

     Ostatnia wizyta: 2022-07-05

     Skąd: Kazamaty Alkazaru

     Tylko wiesz, serial to jest jedna ograniczona lokacja, ubogie CGI, limitowana liczba statystów, nawet jeżeli chcesz tam robić "wielką bitwę" to będzie ona wyglądała tak jak w "Spartakusie" [serialu]... a nie tak jak w "Galdiatorze" jakieś zakulisowe rozgrywki, coś na dolnych poziomach Coruscant, jakiś Mando na takim zadupiu jak Tatooine - tak, to się w serialu możne udać, ale wielkie starcia i różnorodność plenerów już raczej nie. Nie te budżety.

     LINK
     • Re: przede wszystkim

      AJ73 2019-05-24 20:38:07

      AJ73

      avek

      Rejestracja: 2017-10-12

      Ostatnia wizyta: 2022-07-05

      Skąd: Strike Base XR-484

      No zgadza się. Wiem, że nie dałoby rady pokazać tej rozpierduchy na Dxun czy Malachor w pełnej skali i z serialowym budżetem, ale kładąc nacisk bardziej na fabułę niż na full starcia, i przy odpowiednim podejściu ...

      LINK
      • Re: przede wszystkim

       Finster Vater 2019-05-24 20:57:23

       Finster Vater

       avek

       Rejestracja: 2016-04-18

       Ostatnia wizyta: 2022-07-05

       Skąd: Kazamaty Alkazaru

       Że siedzą w jakimś jednym pomieszczeniu i wpada umyślny i relacjonuje co się dzieje "za ścianą"? No niby można, tylko po co

       Tym bardziej, że co jak co, ale świat w "Alicie" był prześlicznie pokazany, dużo ładniejszy niz krzaczki na Takodanie zaserwowane nam przez JJ-a. Ja tam tej pani daję duży kredyt zaufania. [Uf uf]

       LINK
       • Re: przede wszystkim

        AJ73 2019-05-24 21:15:32

        AJ73

        avek

        Rejestracja: 2017-10-12

        Ostatnia wizyta: 2022-07-05

        Skąd: Strike Base XR-484

        , znaczy tak, jak dla mnie - ponieważ znam te historie, to mogliby siedzieć i pić Juma Juice w jakiejś kanciapie Nar Shaddaa

        LINK
        • Re: przede wszystkim

         Finster Vater 2019-05-24 21:48:51

         Finster Vater

         avek

         Rejestracja: 2016-04-18

         Ostatnia wizyta: 2022-07-05

         Skąd: Kazamaty Alkazaru

         No właśnie - jak znam, to chciałbym coś innego, jakieś backstory nie opisane w "Legendach" dokładnie, choćby jak Edessa stała się Jarael i wtedy przecież Alek/Malak też by mógł gościnnie wystąpić, i wojna z Mando w całej okazałości też. Lub jakś wcześniejsza szpiegowska historia pani agentki Celeste Morne, z jakimiś Sithami w tle. No coś, czego nie znam a gdzie pojawia mi się coś, co znam, jak w RO czy Solo.

         LINK
  • Re: Filmowe Knights Of The Old Republic ? ...

   Darth Ponda 2019-05-27 17:56:14

   Darth Ponda

   avek

   Rejestracja: 2014-02-15

   Ostatnia wizyta: 2022-07-05

   Skąd: Olsztyn

   Pełna zgoda. Jak by nie próbowali tego zekranizować, będzie źle - i mówię tu nawet nie o różnych grupach fanów, ale o sobie. Immersji gry nie oddadzą, a jak coś zmienią to ich wersja będzie niefanoniczna.
   Ale sam okres OR to jest to, co Pondy lubią najbardziej. Wielka wojna galaktyczna, wojna domowa Jedi, wojny mandaloriańskie - póki nie robią remake`u i nie modyfikują znacząco wydarzeń z oryginału mogą robić co chcą. Nawet z WBW nie miałbym problemu.
   Ale może byłoby lepiej, gdyby nie przywracali do kanonu wszystkiego.

   LINK
 • Re: Filmowe Knights Of The Old Republic ? ...

  SW-Yogurt 2019-05-25 22:34:23

  SW-Yogurt

  avek

  Rejestracja: 2011-05-19

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Wrocek

  Się powtórzę, a co tam - ręce precz od Revana i Surik z okresu gier. ~

  Gdzieś obok nich - proszę bardzo. Zayne? Super. Od biedy historia Malaka. Może Revan sprzed wymazania? Film kończący się przebudzeniem nad Taris? Wygnana sprzed wygnania? Czemu nie. Historia z punktu widzenia Mandalorian? Proszę bardzo. Ale niczego co wprost powtarza gry!

  Ale niech HK-47 zrobi kuku jakiemuś meatbagowi. ~

  Revanem i Meetrą, to ja byłem; przeżyłem po swojemu. Mam swoją drogę - jedyną słuszną ~ - w głowie. I nie chcę, aby ktoś mi w tym mieszał.

  LINK
 • Gry vs. filmy

  rebelyell 2019-05-26 09:58:01

  rebelyell

  avek

  Rejestracja: 2009-12-01

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Kovir

  Wątpię w możliwość przeniesienia gry 1:1 na ekran, bo jednak są to różne media i w każdym sprawdzają się odmienne rozwiązania. Poza tym co to by było za zaskoczenie dla widza, skoro zwrot akcji znany by był wszystkim fanom już przed seansem? Może to będzie w podobnych klimatach, ale nowa historia? Albo coś jak np. Thrawn w nowym kanonie?

  LINK
 • kotor, or not

  Adakus 2019-05-26 12:21:49

  Adakus

  avek

  Rejestracja: 2007-11-12

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Silesia

  Osobiście wolałbym remake gier KotOR i KotOR II oraz zapowiedź III, niż ich adaptację filmową. Prawdopodobnie to i tak plotki i filmy z grami będą związane tylko ramami czasowymi.

  LINK
 • Re: Filmowe Knights Of The Old Republic ? ...

  disclaimer 2019-05-26 14:18:33

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  Niech zostawią KOTORa i The Sith Lords w spokoju. Po tym jak zrobili z Revana w TOR nawiedzonego dzbana z kukurydzowymi liniami dialogowymi, jestem przeciwny by grał go jakikolwiek aktor (także w chronologii po obu KOTORach) - może się pojawić najwyżej epizodycznie. Była to postać, o której zwykle się mówiło w trzeciej osobie, której gracz sam nadawał charakter podczas rozgrywki. Jak już się zabiorą za quasi-historię z gier... mają to zrebootować i pozmieniać imiona bohaterów.

  LINK
 • .............

  Elendil 2019-05-26 16:42:01

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-07-04

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Stara Republika - tak, historia Revana - nie.

  W tej kwestii wolałbym raczej dokończenie gier.

  LINK
 • Pewien news

  Annubis1991 2019-09-12 13:44:49

  Annubis1991

  avek

  Rejestracja: 2011-06-09

  Ostatnia wizyta: 2020-10-02

  Skąd:

  https://www.youtube.com/watch?v=Le8bn4XbSmg - Jeśli to wszystko sie potwierdzi to ja powiem tylko że życzę tym filmom powodzenia, bo będą tego baaaaaaaardzo potrzebowały. A wam drodzy fani, ci którym wpychanie łopatą do buzi (by nie użyć gorszych słów) ideologii nie przeszkadza - że będziecie sie "świetnie" bawić w zideologizowanym świecie Star Wars, bo w końcu czasy świetności stoją przed nami wszystkimi, prawda? Na chwile obecną nie wygląda to dobrze przynajmniej z mojej perspektywy, a czy to prawda i o czym będą te filmy (mam nadzieje, że nie dotkną tymi idiotyzmami Revana) sie przekonamy, ale po tym newsie nie mam specjalnie wielkich oczekiwań.

  LINK
  • Re: Pewien news

   disclaimer 2019-09-12 13:58:44

   disclaimer

   avek

   Rejestracja: 2016-03-06

   Ostatnia wizyta: 2022-07-05

   Skąd: Szuflada George'a Lucasa

   Źródło: We Got This Covered

   Można spać spokojnie.

   LINK
  • Re: Pewien news

   Burzol 2019-09-12 14:04:20

   Burzol

   avek

   Rejestracja: 2003-10-14

   Ostatnia wizyta: 2022-07-05

   Skąd: Poznań

   Po pierwsze to nie jest news, tylko głupie plotki. Po drugie głupim jest oceniać umiejętność reżyserską Avy DuVernay, skoro dotąd głównie zajmowała się filmami i serialami dokumentalnymi (z resztą z dużymi sukcesami). Po trzecie polityka tożsamości to nieprawdziwe puste hasło, które nic nie znaczy. Jeżeli Disney szuka nie-białych, nie-mężczyzn do reżyserii Star Wars, to nie chodzi o skupianie się na to co kto ma między nogami, tylko chodzi o szukanie różnorodności reprezentacji. (Jeżeli, bo że to prawda, to wątpię). Wystarczy tych samych białych mężczyzn robiących te same białe filmy. Oraz. Bycie kobietą nie jest ideologią, przecież. Wybór reżysera nie decyduje bezpośrednio o tematyce filmu. Kobiety nie robią kobiecego kina. Polecam popatrzeć na babskie filmy Kathryn Bigelow. Ale przede wszystkim: wybranie reżysera do zrobienia filmu Star Wars o niczym nie świadczy. Od wyboru reżysera do premiery filmu dużo się może wydarzyć, czego dowodzą dotychczasowe filmy Star Wars Disneya: od spin-offu Josha Tranka, po Rogue One. Ostateczną decyzję i tak podejmują producenci filmu.

   LINK
   • Re: Pewien news

    Hardrada 2019-09-12 14:16:34

    Hardrada

    avek

    Rejestracja: 2011-01-01

    Ostatnia wizyta: 2022-07-05

    Skąd:

    Burzol napisał:
    Jeżeli Disney szuka nie-białych, nie-mężczyzn do reżyserii Star Wars, to nie chodzi o skupianie się na to co kto ma między nogami, tylko chodzi o szukanie różnorodności reprezentacji.
    -----------------------
    To zdanie jest... o bogowie

    LINK
   • Re: Pewien news

    Annubis1991 2019-09-12 14:25:24

    Annubis1991

    avek

    Rejestracja: 2011-06-09

    Ostatnia wizyta: 2020-10-02

    Skąd:

    To mają być kolejne "sztandarowe projekty" Disneya i dobrze, ale w tym wszystkim zapomniałeś dodać że główną bohaterką tych filmów ma też być "podobno" kobieta. No ale oczywiście to tylko plotki, a feminizm i "polityka równości" nie ma tutaj nic do gadania . Pożyjemy - zobaczymy ;P

    LINK
    • Re: Pewien news

     AJ73 2019-09-12 14:34:25

     AJ73

     avek

     Rejestracja: 2017-10-12

     Ostatnia wizyta: 2022-07-05

     Skąd: Strike Base XR-484

     Annubis1991 napisał:
     ... ale w tym wszystkim zapomniałeś dodać że główną bohaterką tych filmów ma też być "podobno" kobieta.
     -----------------------

     A masz gdzieś oficjalne potwierdzenie, że będzie to przełożenie gry na ekran ?. Bo wiesz, spokojnie może być główną bohaterką kobieta, w końcu Meetra Surik facetem nie była, prawda ?

     LINK
     • Re: Pewien news

      Annubis1991 2019-09-12 14:36:47

      Annubis1991

      avek

      Rejestracja: 2011-06-09

      Ostatnia wizyta: 2020-10-02

      Skąd:

      No nie ma w sumie o co robić burzy w szklance wody, ALE jeżeli zrobią z Revana kobiete to będę zły...

      LINK
      • Re: Pewien news

       AJ73 2019-09-12 14:47:24

       AJ73

       avek

       Rejestracja: 2017-10-12

       Ostatnia wizyta: 2022-07-05

       Skąd: Strike Base XR-484

       Nie, nie zrobią. Wydaje mi się, że w ogóle to będzie taki miks, a nie przełożenie gry na ekran. Wezmą to co najlepsze i rozpoznawalne, i zrobią jakieś story nawiązując do historii z "Knights Of The Old Republic". I w takim przypadku, główną bohaterką jak najbardziej może być kobieta.

       LINK
       • Re: Pewien news

        Burzol 2019-09-12 15:56:22

        Burzol

        avek

        Rejestracja: 2003-10-14

        Ostatnia wizyta: 2022-07-05

        Skąd: Poznań

        A swoją drogą, co takiego męskiego miał w sobie Revan? W sensie co takiego w tej postaci jest męskiego, że gdyby go teraz w nowej adaptacji zamienić na kogoś nie-męskiego, to byłoby to zniszczeniem tej postaci? Przecież nawet w grze można było grać kobietą .

        LINK
        • Re: Pewien news

         disclaimer 2019-09-12 16:21:52

         disclaimer

         avek

         Rejestracja: 2016-03-06

         Ostatnia wizyta: 2022-07-05

         Skąd: Szuflada George'a Lucasa

         A w The Sith Lords też można było grać facetem, choć jak wszyscy wiemy nie jest to legendarna, kanoniczna wersja tej postaci. TOR czy książka o nim powinny rozwiać wszelkie wątpliwości,

         LINK
        • Re: Pewien news

         AJ73 2019-09-12 17:24:39

         AJ73

         avek

         Rejestracja: 2017-10-12

         Ostatnia wizyta: 2022-07-05

         Skąd: Strike Base XR-484

         Nie chodzi co męskiego miał w sobie Revan, tylko, że tak Kapryshyn zdecydował pisząc tą opowieść i tyle. Revan to facet i kropka. Masz całą jego historię, poprzez dwie książki, później kontynuację w sieciowym TORze, plus dodatek "Shadow Of Revan" i tyle. Jak chcesz to zmienić teraz ?, jakich logicznych argumentów mógłby Disney użyć, by wytłumaczyć fanom, a przede wszystkim autorowi, czyli Drew Kapryshyn`owi, że bohater, którego stworzył, to tak naprawdę KOBIETA ... c`mon, no bądźmy poważni.

         Równie dobrze Wiedźmak powinien być babą w netfliksowym serialu, bo dlaczego i nie ?

         LINK
         • Re: Pewien news

          bartoszcze 2019-09-12 17:33:37

          bartoszcze

          avek

          Rejestracja: 2015-12-19

          Ostatnia wizyta: 2022-07-05

          Skąd: Jeden z Wszechświatów

          Ale mówisz w końcu o postaci z gry czy z książek?

          LINK
         • Re: Pewien news

          AJ73 2019-09-12 17:41:13

          AJ73

          avek

          Rejestracja: 2017-10-12

          Ostatnia wizyta: 2022-07-05

          Skąd: Strike Base XR-484

          Mówię o tym, że Wiedźmak to facet

          LINK
         • Re: Pewien news

          Burzol 2019-09-12 17:59:33

          Burzol

          avek

          Rejestracja: 2003-10-14

          Ostatnia wizyta: 2022-07-05

          Skąd: Poznań

          Wiedźmin to dziewczyna przecież, nie grałeś w Wiedźmina 3?

          Tak jak pisałem wyżej, to że Karpyshyn pisał opowieść o Revanie, to nie znaczy, że ma jakiekolwiek prawa do tej postaci. W kanoniczność TOR wątpię. Legendy pozostają legendami. Załóżmy, że nowe filmy opowiedzą o Revanie. Jaka różnica czy będzie kobietą czy mężczyzną?

          LINK
         • Re: Pewien news

          AJ73 2019-09-12 18:34:54

          AJ73

          avek

          Rejestracja: 2017-10-12

          Ostatnia wizyta: 2022-07-05

          Skąd: Strike Base XR-484

          Na jakiej podstawie uważasz, że to nie autor decydował jakiej płci będzie jego książkowy bohater, tylko poniekąd LucasFilm ?. BioWare współpracowało z LucasFilmem, a nie było jego własnością. Zeschuk i Muzyka dostali propzycję zrobienia gry w uniwersum SW, reszta należała do nich. Przecież nawet osadzili całe wydarzenia tysiące lat przed OT, niejako wbrew logice i LucasFilmowi. A sam Kapryshyn pracował wtedy dla BioWare.

          Tego czy ma prawa do postaci którą stworzył, czy też nie, tego nie roztrzygniemy. TOR nie jest kanoniczny, fakt, ale kto wie, czy za jakiś czas nie będzie ?. Zakładając, że nowe filmy będą przedstawieniem growej wersji "Knights Of The Old Republic", to dla wszystkich fanów gry przecież jest jasne, że Revan był mężczyzną. Nawet, jeśli w grze wybierali płeć kobiecą, to przez fandom i ogólnie jest przyjęte, że wydarzenia opowiadają historię zbuntowanego Jedi Revana, i jego ucznia Malaka. O książkach, i TORze nie wspominając.
          Nie masz nigdzie indziej alternatywnej wersji tej historii, oprócz opcji wyboru w grze, rzecz jasna. Revan to facet i kropka. To postać ikoniczna i taką powinna pozostać.

          Disney oczywiście może zrobić sobie co zechce, zrobić filmy w których Revan będzie kobietą. Niech tylko później nie dziwi się fali hejtu, jeszcze większej niż przy obecnych filmach.


          LINK
         • Re: Pewien news

          Burzol 2019-09-12 19:06:41

          Burzol

          avek

          Rejestracja: 2003-10-14

          Ostatnia wizyta: 2022-07-05

          Skąd: Poznań

          Twierdzę, że autor ma mało do powiedzenia przy pisaniu Star Wars, na podstawie doniesień jakie przez lata wyłapywałem zza kulis powstawania powieści Star Wars. Oczywiście, że autor może pewne rzeczy, ale i tak całość była zatwierdzana przez Lucasfilm, a za czasów Lucasa nawet przez samego Georga Lucasa (o ile pamiętam były pogłoski, że Quinlan Vos przeżył Rozkaz 66 dzięki Lucasowi). Każda opowieść Star Wars, nawet jeśli była robiona przez kogoś spoza Lucasfilmu, jest na własność Lucasfilm. Postaci też.
          Ale ten Revan, ta ikona męskości, ten Darth Facet, to tylko dlatego, że tak go ustawili w książce? W pierwszej grze (która - gdyby miał powstać film - byłaby podstawowym wzorcem do adaptowania) jego ikonicznej męskości nie ma?

          LINK
         • Re: Pewien news

          AJ73 2019-09-12 19:47:53

          AJ73

          avek

          Rejestracja: 2017-10-12

          Ostatnia wizyta: 2022-07-05

          Skąd: Strike Base XR-484

          Burzol napisał:
          Ale ten Revan, ta ikona męskości, ten Darth Facet, to tylko dlatego, że tak go ustawili w książce? W pierwszej grze (która - gdyby miał powstać film - byłaby podstawowym wzorcem do adaptowania) jego ikonicznej męskości nie ma?
          -----------------------

          Gra a książka/i to dwie różne rzeczy. W grze nie mogłeś mieć przedstawienia dokładnego ikony męskości, Dartha Faceta - jak napisałeś. To by zburzyło całą koncepcję growej histori włącznie z budowanym mega-twistem w mniej-więcej większej połowie gry.
          Natomiast jeśli wyjdziemy poza grę, to tu już nie ma wątpliwości co do tego, kim był Revan, znaczy, że Darth Facetem.

          Meetra Surik nie służyła podczas wojen mandaloriańskich pod rozkazami Revanki - tylko Revana.
          Jako Exile, poleciała szukać na Dromund Kaas - Revana, nie Revanki. Dalej masz już wstęp do TOR-a i wątek z Revanem uwięzionym przez Imperatora na Maelstrom.

          ... więc tak, w Kotorze nie masz wyłożonego łopatologicznie - z oczywistych powodów, że Revan to mężczyzna, ale im bardziej poza tą grę i w story, to tym bardziej oczywistości nie zmienisz

          LINK
         • Re: Pewien news

          bartoszcze 2019-09-12 20:29:30

          bartoszcze

          avek

          Rejestracja: 2015-12-19

          Ostatnia wizyta: 2022-07-05

          Skąd: Jeden z Wszechświatów

          Ale dobrze kojarzę, że te książki należą do Legend?

          PS mnie osobiście kompletnie to zwisa kim był/jest/będzie Revan, patrzę na to tylko jak na przykład siły przyzwyczajenia opartej na... w zasadzie na niekanonicznych pozycjach

          LINK
         • Re: Pewien news

          AJ73 2019-09-12 20:58:48

          AJ73

          avek

          Rejestracja: 2017-10-12

          Ostatnia wizyta: 2022-07-05

          Skąd: Strike Base XR-484

          Tak, książki należą.

          LINK
   • Re: Pewien news

    Finster Vater 2019-09-12 18:33:45

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2022-07-05

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    Bastion taki piękny, jak zawsze

    Skandalem jest, że Disney nie rozważa do postaci Ravana żadnej z pozostałych 50 płci, czy też 150 płci, czy też tam ile tych płci jest, tylko że musi być kobieta. To jest dyskryminacja, brak tolerancji dla odmienności i fashyzm!

    Innym skandalem jest, że musi być człowiek, jakby komuś przeszkadzał Revan - cycata Twi`lekanka czy inny Ewok. To jest dyskryminacja, brak tolerancji dla odmienności i fashyzm!

    Najgorsze zaś, że Tarkin mógł przylecieć z gwiazdką tutaj, a wybrał sobie jakiś Alderaan, głupek jeden.

    LINK
    • Re: Pewien news

     Burzol 2019-09-12 19:16:35

     Burzol

     avek

     Rejestracja: 2003-10-14

     Ostatnia wizyta: 2022-07-05

     Skąd: Poznań

     Płci nie ma tak dużo, dla uproszczenia można mówić o trzech. Natomiast gdyby Revan był gender-nieokreślony, i grał go aktor non-binary, byłaby to IDEALNA adaptacja postaci, która dla różnych graczy mogła mieć różną płeć .

     Myślę, że dużym lenistwem jest pozostawianie przy postaciach ludzkich, przygody Ewoka oglądałbym w każdej formie . Ale też bardzo trudno będzie niektórym - przede wszystkim producentom i krytykom w Ameryce, patrzeć na obcych kosmitów i nie przyrównywać ich do rasistowskich stereotypów rozpowiadanych między ludźmi. (Stąd idiotyczne oskarżenia, że Jar Jar, czy Neimoidanie to rasizm).

     LINK
  • Re: Pewien news

   mkn 2019-09-12 14:26:13

   mkn

   avek

   Rejestracja: 2015-12-26

   Ostatnia wizyta: 2022-07-01

   Skąd: Wlkp

   Szambo z G&G dotarło na Bastion.
   Co, za chwilę będziemy linkować filmy Zeroha?
   Żenada.

   LINK
  • Re: Pewien news

   AJ73 2019-09-12 14:29:09

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2022-07-05

   Skąd: Strike Base XR-484

   Eee, tam. Luz i nie ma tematu jak na razie. Co prawda, jak przeczytałem, że

   - "a female person of color in the role of protagonist." , to miałem prawie zawał , ale jak na razie można się rozejść, nic się nie dzieje ... jest spokój ... i jeszcze raz spokój

   LINK
  • Re: Pewien news

   Louie 2019-09-12 14:55:46

   Louie

   avek

   Rejestracja: 2003-12-17

   Ostatnia wizyta: 2022-07-05

   Skąd:

   No, to powiedz nam, jaka to ideologia jest nam wpychana łopatą do ust? Jestem bardzo ciekaw.

   LINK
  • Re: Pewien news

   Asfo 2019-09-12 18:46:24

   Asfo

   avek

   Rejestracja: 2016-03-31

   Ostatnia wizyta: 2022-07-03

   Skąd:

   Shepard była kobietą!

   LINK
  • Re: Pewien news

   San Holo 2019-09-12 19:28:33

   San Holo

   avek

   Rejestracja: 2016-01-28

   Ostatnia wizyta: 2020-10-28

   Skąd: Poznań

   >To zdanie: "A wam drodzy fani, ci którym wpychanie łopatą do buzi (by nie użyć gorszych słów) ideologii nie przeszkadza"
   >Linkowanie gówno źródła opierającego się na plotce z innego gówno źródła podszytego urojeniami jakiś neckbeardów

   xD

   LINK
 • KOTOR lepszy niż nowa saga

  Mr.midichlorian 2019-09-12 20:28:05

  Mr.midichlorian

  avek

  Rejestracja: 2017-02-27

  Ostatnia wizyta: 2022-06-25

  Skąd: Łódź

  Osobiście uważam że KOTOR (czyli cała wstecz) to zdecydowanie lepsza koncepcja niż kontynuacja w nową sagę (jeszcze jakiemuś szaleńcowi przyjdzie do głowy żeby Jedi na ziemie przylecieli) Niech zostawią to dawno dawno temu w odległej... Bo odległa to znaczy taka że nawet hipernapędy z SW nie dolecą na to kosmiczne zadupie gdzie się znajdujemy (a raczej ziemia znajduje)

  Bardziej mnie kręci młodość Yody i kto go tego wszystkiego nauczył. Problem widzę tylko jeden, brak mieczy świetlnych tylko te arabskie szabelki bardzo mi nie pasują... Jednak starą republikę uważam za całkiem słuszny kierunek...

  LINK
 • Revan

  Gator 2019-09-12 23:59:20

  Gator

  avek

  Rejestracja: 2018-10-10

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Zbąszynek

  Nie grałam nigdy w KOTORa, ale czytałam książkę o Revanie i uważam ją za jedną z najlepszych rzeczy w tym uniwersum. Chętnie obejrzałabym jakiś film lub trylogię z nim w roli głównej, pod warunkiem, że pozostanie tym, kim jest w książce.

  Młodość Yody też mnie bardzo interesuje, chociaż nie wiem, czy odkrycie wszystkich tajemnic nie zepsułoby tej postaci.

  LINK
 • Revan ... (he or she)

  AJ73 2019-09-13 15:00:53

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-07-05

  Skąd: Strike Base XR-484

  Wracając jeszcze do ostatniej plotki związanej z filmowym "Knights Of The Old Republic", zakładając, że jest coś na rzeczy, znaczy, że poszukiwana jest "female person of color" do roli głównego protagonisty ... cokolwiek to oznacza .
  Oczywistym jest, że pierwsze skojarzenie to główna postać z growego "KotOR`a", czyli Revan ... ale, czy aby na pewno ?. Czy przypadkiem nie chodzi tu o aktorkę, która zagra filmową Bastilę Shan ?. Od razu też napiszę, określenie "person of color" wcale nie musi oznaczać, że dostaniemy powiedzmy czarnosokórą protagonistkę, więc dla spokoju nie będę tego wątku dalej rozwijał

  Oprócz towarzyszki Revana, drugą osobą, która mogłaby być główną postacią w filmie jest generał Meetra Surik, prawa ręka Revana z czasów wojen mandaloriańskich, znana później jako "exile" w kanonicznej kontynuacji growej historii. Wygnana Jedi, która znalazła drogę do tego, co odkrył Revan. Czyli Imperium Sithów. Trzecią, choć najmniej prawdopodobną postacią, na której mogłaby być oparta fabuła filmowego "kotora", to Kreia ... pierwsza nauczycielka Revana, strażniczka archiwów Jedi, a zarazem osoba, która była obwiniana przez Zakon, za późniejsze dramatyczne wydarzenia, czyli upadek Revana i wciągnięcie Republiki w krwawy konflikt mandaloriański.

  Na którejkolwiek z wymienionych postaci, oparta byłaby fabuła filmowego "Knights Of The Old Republic", byłoby to jak najbardziej logiczne, najbardziej oczywiste i akceptowalne przez fanów, bo ... bo taka jest oficjalna wersja wydarzeń . Jednak najbardziej oczywistym z wyborów jest ten, że tą główną postacią KOBIECĄ wokół której będzie się działa cała fabuła, będzie Bastila Shan, towarzyszka Revana a nie ... KOBIECA Revan. O czym poniżej.

  Tak, historia nie jest oficjalnie kanoniczna, tak Disney przekreślił wszystko i uznaje tylko to co uznaje za kanon, tak - Revan w grze nie jest przedstawiony jako mężczyzna. Znaczy, cała sztuczka i sukces tej gry polega na tym

  SPOILER !!!, JEŚLI KTOŚ NIE GRAŁ, NIE WIE O CO C`MON, MA ZAMIAR ZAGRAĆ, CHCE SAM ODKRYĆ TAJEMNICĘ, NIECH NIE CZYTA !

  że, gracz nie mógł znać skrywanej tożsamości głównego bohatera "za maską". Natomiast, im dalej brniemy w las to :

  - w książce Drew Kapryshyna, Revan to mężczyzna

  - w kontynuacji historii, czyli w growym The Old Republic, gracz spotyka Revana. BEZ MASKI.
  Jest to oficjalny, można powiedzieć "kanoniczny" wygląd Revana-postaci, i tak też jest przedstawiany. Wszędzie.

  - dodatek "Shadow Of Revan" przedstawia dalsze losy i zakończenie (?) tej historii.

  Przypuśćmy teraz, że ta plotka o poszukiwaniu aktorki mającej zagrać głównego protagonistę - domyślnie Revana, się potwierdzi. Jak już powyżej napisałem, Disney może to zrobić. Jeśli dostaniemy filmowe story kropka w kropkę oparte na pierwszej części gry, to mogą. Jeśli jednak wyjdą poza historię grową, i sięgną po postacie z historii książkowej, to wchodzą na fandomową minę.
  Ponieważ tworząc kobiecą Revan będą musieli przekreślić to, co oficjalnie - choć nie kanonicznie, w książce czy TORowej grze. Znajdziemy się bowiem w sytuacji :

  - https://youtu.be/lwleaxA0ps0?t=274

  a nie wiem, czy Disney na pewno chce iść na kolejną wojnę z fanami, po Rajanowym TLJ, no i czy w ogóle zdaje sobie sprawę z tego jaki hejt to wywoła, także tego ...
  Na koniec tych przemyśleń, jeszcze taka ciekawostka. Pytania o to, czy będzie filmowe "Knights Of The Old Republic" pojawiają się od wielu lat. Można powiedzieć, że odkąd gra miała swoją premierą . Przez cały ten czas, fani robili swoje wish-list odnośnie obsady, padało dużo ciekawych i znanych nazwisk odnośnie głównych postaci z gry.
  Ale jeszcze nigdzie nie zdarzyło się, by przez te lata fani typowali masowo aktorkę, która mogłaby zagrać postać Revana. Dlaczego ? ... dlatego, że oczywistym jest, iż oficjalnie Revan, to mężczyzna.

  - https://i.ytimg.com/vi/RiZP2kCq0-k/maxresdefault.jpg

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..