TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Obi-Wan Kenobi

Potencjalny serial o Kenobim

Mossar 2019-08-17 18:03:37

Mossar

avek

Rejestracja: 2015-06-12

Ostatnia wizyta: 2022-06-29

Skąd:

Jeszcze przyjdzie czas żeby zakładać oficjalny temat. Wiem, że wszystko wydaje się już niemal oficjalne, zatwierdzone, ale to mimo wszystko są pogłoski. Bardzo prawdopodobne, ale dalej niepotwierdzone.

Niezależnie od tego, wszyscy wiemy, że temat filmu/serialu o Kenobim z McGregorem pojawia się na tapecie właściwie od zawsze. Wiele osób o tym marzy, uważa to za najlepszą opcję na spinoff, w ogóle Kenobi McGregora to kozak i oglądałby go w nieskończoność. Część fanów nieśmiało mówi "A ja to właściwie mam gdzieś Kenobiego, co ciekawego można opowiedzieć o tej postaci w okresie pomiędzy ROTS i ANH?"

No i właśnie stąd ten temat. Skoro pojawienie się serialu o Kenobim jest wysoce prawdopodobne to co Waszym zdaniem mogłoby się znaleźć w tym serialu? Niby proste pytanie, a nie tak łatwo znaleźć odpowiedź. Bo walczenie z Jabbą i Ludźmi Pustyni chyba nie jest aż tak interesujące. Z drugiej strony Kenobi nie bardzo może się ujawnić, bo przecież w ukryciu ma chronić Luke`a. Nawet nie bardzo może opuścić planetą (choć to akurat częściowo dałoby się zaakceptować).

Mi do głowy przychodzi jedynie zgłębianie Mocy, tej jej najbardziej wewnętrznej i metafizycznej "odmiany", specjalny trening pod okiem ducha Qui-gon Jinna. Ale to raczej za mało żeby opowiedzieć satysfakcjonującą historię. Więc ta jego wewnętrzna przemiana związana z Mocą musiałaby iść w parze z jakimiś wydarzeniami na Tatooine. Może jakaś zakazana miłość? Ktoś inny kogo Kenobi postanawia chronić przed całym tałatajstwem na Tatooine?

Co z głównym villainem? Vader nie wchodzi w grę, chyba że to będzie poszukiwanie Kenobiego którego ostatecznie Vaderowi się nie uda. Czy jakiś inny Sith, użytkownik Mocy wchodzi w grę? Czy to by się trzymało kupy? Czy tylko Jabba jest sensownym villainem? A może jakiś wódz Tuskenów? Kozak pokroju Sharada Hetta.

Myśleliście o tym? Macie jakieś sensowne pomysły jak w ogóle poprowadzić tą historię? Historię która na dzień dobry obładowana jest ograniczeniami wynikającymi z uniwersum.

LINK
 • Re: Potencjalny serial o Kenobim

  Krogulec 2019-08-17 19:26:16

  Krogulec

  avek

  Rejestracja: 2003-01-05

  Ostatnia wizyta: 2022-06-30

  Skąd: Szczecin

  Dla mnie to jest bardzo niezbyt ciekawy okres życia Kenobiego, ale wiadomo, że autorzy serialu mieliby własną wizję i pewnie polecieli z fantazją, nie bardzo dbając o to, że Kenobi w ANH wygląda już na mocno zdziadziałego. Spodziewałbym się innych planet, sithów, ratowanych z rzezi innych Jedi itd... Raczej o rozmach nie jest trudno. Dla mnie jedyny problem jest właśnie taki, że jak w serialu Ewan McGregor by był koksem i nawalał Sithów, to potem rola Guinessa wyglądałaby trochę dziwnie.

  LINK
 • ...

  Darth Zabrak 2019-08-17 19:58:19

  Darth Zabrak

  avek

  Rejestracja: 2011-06-03

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Dathomir

  Po pierwsze to nie bardzo rozumiem dlaczego wszyscy ograniczają się w typowaniu do czasów między RotS a ANH. W tym okresie oczywiście można by zrobić świetny film z Kenobim, konkretnie kontynuację Solo, tylko że jest jedno ale - Rebels. Chociaż z drugiej strony jak najbardziej potrafię sobie wyobrazić sytuację w której Lucasfilm olewa ten serial i robi kontynuację Solo w której Kenobim spotyka Maula.

  No ale nie o tym. Jeżeli naprawdę McGregor podpisał cyrograf kontrakt z Disneyem, to ja powiem tyle - dawać Bitwę o Jabiim.
  Wielu osobom Wojny Klonów wychodzą bokiem (w tym mnie), ale to chyba przez to że mają one swój styl który został określony przez wiadomy serial. Legendy jednak pokazały że Wojny Klonów mogą wyglądać jak wojna i komiks Bitwa o Jabiim jest bardzo dobrym przykładem.
  Co do głównego villaine`a, oczywiście jak pamiętamy Kenobi został porwany przez łysą sukę Assaj Ventress, która jest jedną z moich ulubionych postaci i absolutnie nie powinno jej zabraknąć w takim filmie. A no właśnie, filmie, bo serialu raczej bym nie chciał.

  LINK
  • Re: ...

   darth sheldon hiszpański inkwi 2019-08-17 20:35:15

   darth sheldon hiszpański inkwi

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2022-06-30

   Skąd: Topola Wielka

   Darth Zabrak napisał:

   Wielu osobom Wojny Klonów wychodzą bokiem (w tym mnie), ale to chyba przez to że mają one swój styl który został określony przez wiadomy serial. Legendy jednak pokazały że Wojny Klonów mogą wyglądać jak wojna i komiks Bitwa o Jabiim jest bardzo dobrym przykładem.

   Z całym szacunkiem ale to myślenie sprzed dekady, patrząc na pozytywny odzew z jakim spotkało się przywrócenie TCW jesteś raczej w mniejszości

   LINK
 • Re: Potencjalny serial o Kenobim

  AJ73 2019-08-17 20:31:02

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Strike Base XR-484

  No, i właściwie prawie napisałeś fabułę do filmu . Filmu, bo wolałbym, żeby to jednak był film, nie serial ... zresztą, w sumie, serial też może być. Ja bym jednak dorzucił do tego Vadera i polowania na ocalałych Jedi. To powinno być pokazane - więcej, uważam, że tak jak sceny w R1 z jego udziałem podniosły atrakcyjność tego filmu, tak w przypadku Kenobiego takie wstawki to pozycja wręcz obowiązkowa.

  I wbrew pozorom, na Tatooine można zrobić naprawdę ciekawą i wciągającą historię.

  LINK
 • CHOOO CHOOO

  Shedao Shai 2019-08-17 22:24:56

  Shedao Shai

  avek

  Rejestracja: 2003-02-18

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

  Proszę państwa, tu konduktor tego hype trainu, zapraszam do zajmowania miejsc!!! Start coraz bliżej, a kiedy ruszymy, to już nie będzie zatrzymania!

  LINK
 • Re: Potencjalny serial o Kenobim

  Lubsok 2019-08-18 11:36:41

  Lubsok

  avek

  Rejestracja: 2012-03-10

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Białystok

  Ale wiesz, że to nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone? xD

  LINK
 • Historia z Reddita

  Brd 2019-08-18 18:30:18

  Brd

  avek

  Rejestracja: 2019-08-18

  Ostatnia wizyta: 2020-12-24

  Skąd:

  Jestem podobnego zdania. Ciężko znaleźć jakiś sensowny pomysł na historię Obi-Wana w czasach post-ROTS, który pogodziłby "wszystko", czyli: nudne, pustelnicze życie, ochronę Luke`a i akcję (/informacje) z Rebelsów. Na Reddicie czytałem jednak bardzo ciekawy post, w którym historia była (moim zdaniem) niemal idealna, żeby połączyć każdą z wyżej wymienionych rzeczy. Nie mogę jej jednak znaleźć (jak znajdę to zalinkuję), ale postaram się streścić to co zapadło mi w pamięć.

  Historia opowiadałaby o (1367) pojedynku Obi-Wana z (a jakże) Maulem. Ten (po wydarzeniach z Solo) ma władzę nad Karmazynowym Świtem (i pomoc Qi`ry). Oczywiście ma tylko jedno pragnienie - zabić Kenobiego. Wysyła więc łowców nagród na jego poszukiwanie. Ci w końcu docierają do Tatooine i zaczynają węszyć. Kenobi bojąc się o bezpieczeństwo Luke`a postanawia, że musi opuścić Tatooine dla dobra Skywalkera i samemu załatwić sprawę "starych ran". Historia skupia się więc na tropieniu Maula przez Kenobiego i Kenobiego przez Maula. Kończy się na Malachorze, gdzie Maul zostaje przez Kenobiego pokonany, dzięki temu historia Maula łączy się z Rebelsami.

  Historia ta (według mnie - poprawcie mnie jeśli się mylę) w żaden sposób nie psuje tego co mamy w Rebeliantach (Maul nadal nie wie o Luke`u i o tym gdzie jest Obi, traci władzę nad syndykatem przestępczym, jest po raz kolejny pokonany i nadal chce zemsty). Co więcej mamy połączenie historii Maula z Solo z Maulem z Rebels. Obi-Wan przeżył tylko krótką (jak na lata spędzone na Tatooine) przygodę i to wszystko dla dobra Luke`a (jego misja się zgadza).

  Ta historia skłoniła mnie też do pewnego przemyślenia na temat tego, dlaczego Palpatine nie zabił Maula w Wojnach Klonów. Być może już wtedy przewidział fakt, że Obi-Wan przeżyje. Zamiast wysyłać za nim inkwizytorów stworzył kogoś, dla kogo jedynym sensem istnienia jest zemsta na Kenobim. Zabił jego brata, wybił (pośrednio) całą Dathomirę - zostawił tylko Maula i jego szaleństwo. Znając go, pewnie dodatkowo podsycał tę nienawiść. Kolejny majstersztyk Palpatine`a (trochę nieudany co prawda, ale i tak nieźle).


  A, no i gratulacje. Udało ci się przekonać mnie, cichego czytelnika od dobrych kilku lat, do założenia konta.

  LINK
 • Re: Potencjalny serial o Kenobim

  Darth Ponda 2019-08-18 19:47:58

  Darth Ponda

  avek

  Rejestracja: 2014-02-15

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Olsztyn

  Ja się przyznam, że przeczytałem co drugie zdanie i zrozumiałem, więc widać za dużo piszesz. Ogólnie jestem za, nawet jeśli będzie to okres po RotS a całość będzie bardzo filozoficzna. Ale czy to się sprzeda? Czy to na pewno wpisuje się w obecny pomysł na uniwersum? Spodziewałbym się, że gdyby taki serial powstał, to łączyłby się jakoś z serialem o Cassianie. Pewnie byłoby też dużo akcji, może Nad i Lando. Ale czy to z kolei ma sens?

  LINK
 • ..........

  Elendil 2019-08-20 16:43:39

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-06-28

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Jeżeli już nadal mielić okres wokół starej trylogii, to właśnie serialem/filmem o Obi-Wanie. Bardzo, ale to bardzo bym chciał, żeby ta informacja okazała się prawdziwa.

  Poza tym, jeżeli to byłaby jednosezonowa produkcja na kilka odcinków, to spokojnie można tu wymyślić dobrą historię. W końcu przez 19 lat siedzenia na pustyni Obi-Wanowi mogła przydarzyć się niejedna przygoda. Pole do popisu jest ogromne i tak naprawdę może to być wszystko. Byleby tylko rozgrywało się to w ramach Tatooine. Kosmiczne podróże raczej nie pasowałyby do całej sytuacji - w końcu Kenobi się ukrywał i doglądał Luke`a. Chociaż może jakaś jednorazowa, sekretna misja zmuszająca do lotu na inne światy... Czemu nie?

  LINK
 • D23

  disclaimer 2019-08-24 02:42:23

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-06-30

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  Ewan McGregor ogłasza dobrą nowinę
  https://twitter.com/PhilVillarreal/status/1165058991967223810

  LINK
 • No i jest oficjalnie

  Mossar 2019-08-24 09:44:32

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd:

  8 lat po ROTS Ewan McGregor wraca jako Kenobi w serialu na Disney+.

  Jest podjara. Wsiadam na hypetrain Shedao i Gunfana. Teraz mamy nawet w miarę ramy czasowe. Bardzo cieszę się że to nie bezpośredni prequel ANH. 8 lat po ROTS Kenobi może mieć jeszcze jakieś wątpliwości, jakiś konflikt wewnętrzny, problemy ze swoją drogą Jedi. Takie coś chcę zobaczyć w tym serialu.

  A poza tym, tak jak Burzol zasugerował, połączcie to w jakiś sposób z zakończeniem Solo. Bezpośredni kontakt Hana i Kenobiego raczej nie wchodzi w grę, ale Alden, McGregor i Ray Park w jednym serialu to byłby sztos. Nie mam pojęcia jak to ogarnąć i jak ogarnąć Maula, który nie może spotkać Kenobiego aż do Rebels, ale zawsze może mieszać w tle, nie bezpośrednio. Podobnie zresztą Han ogarniający coś u Huttów na Tatooine.

  Tak czy siak z tym Maulem trzeba uważać. Żeby się nie zrobił bajzel.

  LINK
 • czy przerzucenie

  Lord Bart 2019-08-26 20:25:58

  Lord Bart

  avek

  Rejestracja: 2004-01-20

  Ostatnia wizyta: 2021-09-13

  Skąd: Warszawa

  tego typu potencjalnych historii z dużego ekranu na mały ma sens? Czy Disney zamieniłby teraz Hana Solo ze 130 minut na ok. 500 w strimingu? Zawsze medal ma dwie strony, ma też najfajniejszą imo czyli kant

  Pisałem chyba, że serial o Bobie bym łyknął. W zamian mam serial o Mando, niby to co innego, ale hełmy się zgadzają, więc widać polityka D trzyma się mocno, żeby jednocześnie ściemnić "klasycznym" fanom, że niby daje im się frajdę, przy jednoczesnym produkowaniu swojego spamu.

  Jednak patrząc na rewers taki Boba, Obi czy ktokolwiek inny to jednak spora postać, postać wokół której orbituję inne i to się rzeczywiście może klei na galaktyczną miarę, czyli na kino.
  Taki Manadalorianin zaś jest na tyle "bezpłciowy" i bezpieczny, że teoretycznie można z tematem robić wszystko. A może z Bobą-Obim nie, chociaż tam pewnie niektórych świerzbią palce, co widać było już w pożal-się-boże pseudo-epizodach od Disneya.
  A jednak Obi jest i to z (chyba bardzo?) lubianym Ewanem, któremu wiek pozwala i przez ten wiek może tego nie zepsują, chociaż kto ich tam wie?


  No i kant, czyli to że marketingowa (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) otoczka pierwszego serialu, serialu-kotwicy D+, jest... żenująca. Podobnie jak dostępność, chociaż nie udawajmy, że fani nie znajdą sposobu żeby obejrzeć. Tylko co zobaczą? Dla popcornerów łykających wszystko to bez znaczenia, dla osób które wykazują minimalną pracę mózgu i wiedzą jak wygląda rynek - nie wiadomo czym "The Mandalorian" będzie?
  Mocnym średniakiem? Słabizną z momentami? A może brakującym hitem, dobrym technicznie i fabularnie serialem, jeszcze doprawionym szczyptą SW, co (mam nadzieję) nadal jest jakoś pozytywną wartością?  Nie wiem, natomiast ta fotka
  https://star-wars.pl/image.php/grafika/2019/sie/chrono_abc99f9ae6ec36765fb08e25c8fc52a5,4,0-0-2048-873.jpg
  potwierdza moje przypuszczenia, że fabryka Disney ma zamiar wypluwać z siebie ile się da. Czy liczą po prostu na statystykę? Czy że to i tak się sprzeda bo SW?

  Czy jeśli "TM" będzie niewypałem to skasują "Kenobiego"? A jak będzie sukcesem to polecimy już odważniej po nazwiskach? Czy po prostu statystyka spamu?

  LINK
 • Scenarzysta i reżyser znani!

  Adam Skywalker 2019-09-28 00:20:17

  Adam Skywalker

  avek

  Rejestracja: 2014-08-04

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Gdańsk

  https://www.starwars.com/news/deborah-chow-obi-wan-kenobi-series

  Zastanawiam się, kiedy bidulkę zwolnią. J. J. Abrams może sobie żartować z grupą dzieciaków, ale co innego być reżyserem młodego pokolenia i pracować z aktorem takiego formatu.

  Zobaczymy jak wyjdzie. Zastanawiam się jednak, czy Star Wars aby nie za mocno odchodzi od oryginalnej formuły.

  LINK
 • Ja na powrót

  Kasis 2019-10-21 16:23:05

  Kasis

  avek

  Rejestracja: 2005-09-08

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Rzeszów

  Ewana jako Kenobiego czekałam i liczyłam. Dlatego bardzo się cieszę. A czy lepszy byłby film? Trudno powiedzieć, zależy co nam zaprezentują.
  Oby tylko wykorzystali zgrabnie tę postać bez robienia bajzlu.

  LINK
  • Re: Ja na powrót

   Finster Vater 2019-10-21 17:52:16

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Ilościowo, to więcej dostaniemy w serialu, nawet w bardzo "krótkiej" wersji czyli 7 odcinków po 45 minut to będzie 5 godzin kontentu. Jakby nie patrzeć dwa ryz więcej niż potencjalny film. Z drugiej strony budżet serialu to będzie przy dobrych wiatrach połowa budżetu filmowego, czyli jak na produkcję SW jednak słabo trochę. Niby Tatooine, piasek, skały i tanie dekoracje, i powinno wystarczyć, ale jednak...

   LINK
 • Ewan kłamczuszek ;->

  Asfo 2019-10-24 18:41:15

  Asfo

  avek

  Rejestracja: 2016-03-31

  Ostatnia wizyta: 2022-06-26

  Skąd:

  https://twitter.com/thetorontokid/status/1187390289109045253

  Wiedział że wystąpi w serialu od 4 lat i czuje teraz ulgę, że nie musi już kłamać na ten temat.

  LINK
  • Re: Ewan kłamczuszek ;->

   bartoszcze 2019-10-24 18:47:03

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   Po prostu mówił prawdę z pewnego punktu widzenia

   LINK
  • Re: Ewan kłamczuszek ;->

   Finster Vater 2019-10-24 18:53:40

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Był czas przywyknąć, przecież to znany kłamca jest

   LINK
  • Lies, Deceptions

   darth_numbers 2019-10-24 19:58:13

   darth_numbers

   avek

   Rejestracja: 2004-08-03

   Ostatnia wizyta: 2022-05-24

   Skąd:

   etc, etc. Nie od dziś wiadomo, że zapotrzebowaniem konsumentów się steruje. Disney i LFL chcieli zrobić sobie publikę na seriale, i sobie ją zrobili. Nie chcę tu grać jakiegoś znawcy, czy zachowywać się nieskromnie, ale jak wspominałem tu na forach kilkukrotnie, że Wielkie Zło wiele rzeczy PRZEWIDZIAŁO, ponieważ duże korporacje PLANUJĄ i obserwują efekty swoich działań, to się dzieciarnia oburzała. Że chaos, że nie wiedzą co robią, że planu niet, że amatorszczyzna. A teraz okazuje się, że Kennedy zaciera rączki powtarzając "everything that has transpired, has done so according to MY design"

   LINK
   • Re: Lies, Deceptions

    disclaimer 2019-10-24 22:08:58

    disclaimer

    avek

    Rejestracja: 2016-03-06

    Ostatnia wizyta: 2022-06-30

    Skąd: Szuflada George'a Lucasa

    Mocne słowa w kontekście serialu, którego jeszcze nie zaczęto kręcić
    Pewne rzeczy po prostu ogłoszono, kiedy było wiadomo na 100%, że Kenobi powstanie. Nie mogą zmuszać ludków do czekania na Ewana 4 lata.

    LINK
    • Re: Lies, Deceptions

     darth_numbers 2019-10-25 05:30:23

     darth_numbers

     avek

     Rejestracja: 2004-08-03

     Ostatnia wizyta: 2022-05-24

     Skąd:

     To nie jest tak, że "pewnych rzeczy nie wiadomo", a potem nagle "wiadomo". Chodzi o to, że decyzje i czynności dotyczące inwestycji liczonych w setki milionów dolarów nie są podejmowane ad hoc. Duże plany inwestycyjne są złożone i ich wykonanie składa się z takich akcji, które dla "normalnych ludzi" są zupełnie niezrozumiałe. Plany powstają, są uruchamiane, a ich istnienie dociera do ludzi, czy jest ogłaszane, kiedy wchodzą w "zrozumiałą" fazę. Niektórym się wydaje, że Lucas pewnego dnia się obudził, i zadzwonił do Igera, który dzień później kupił LFL, przy okazji wpadając na pomysł zrobienia nowych starwarsów. A prawda jest taka, że GL zaczął prace nad swoją własną wersją trzeciej trylogii jeszcze w czasach, kiedy publicznie twierdził, że SW to "historia upadku i odkupienia Anakina" (skąd mu się to wzięło?) i że więcej niż 6 nie będzie, bo "nie ma żadnej dalszej historii". Do tej samej kategorii bzdur należy twierdzenie o "wolnej ręce" Johnsona.

     Większość informacji wychodzących z korporacji sprzedających "produkty konsumenckie" (a rozrywkę w szczególności) to nie żadne informacje a subtelne sugestie i inne triki manipulacyjne. Jeszcze parę lat temu zapotrzebowanie i oczekiwanie na gwiezdnowojenne seriale było zerowe. Teraz część publiki czeka tylko na seriale (wystarczy popatrzeć na temat na forum "Dawno, dawno temu"). To jest zapotrzebowanie "wyprodukowane". Rolą spin-offów (i po części Epizodów też) było to zapotrzebowanie stworzyć. Disney i LFL nie inwestują gór pieniędzy powodowani pobudkami artystycznymi. Podobnie jak i sam George Lucas wcale nie nakręcił Prequeli, bo nagle poczuł wewnętrzny przymus podzielenia się ze światem swoją "wizją".

     LINK
     • Re: Lies, Deceptions

      disclaimer 2019-10-26 12:13:43

      disclaimer

      avek

      Rejestracja: 2016-03-06

      Ostatnia wizyta: 2022-06-30

      Skąd: Szuflada George'a Lucasa

      Oj, coś za dużo to wyrzucania rzeczy wprost z pupeńki, zamiast prawilnych źródeł ;P

      "Zapotrzebowanie" wyprodukowane, bo w końcu tak działa rynek, to czemu by nie skorzystać? Seriale powstałyby tak czy owak, po prostym fakcie porzucenia filmowych spin-offów, m.in Daldry`ego i Josha Tranka. Po co w zasadzie były brane pod uwagę? Z drugiej strony nikt mi nie powie, że były jakieś górnolotne żądania na serial o Cassianie, który nikogo nie obchodzi. Miał być kręcony jeszcze w tym roku, ale zamiast tego zdecydowano się na 2 sezon The Mandalorian. Lucasfilm luźno wystawia swoje karty i patrzy, które sprawdzą się pośród widowni. Odnośnie filmów dopiero teraz powstają jakieś konkretne plany na następne lata, co by wyjaśniało, dlaczego dalej nic nie wiemy o nadchodzących(?) arcydziełach masterminda Riana Johnsona. Zobaczymy jeszcze, jak TROS wpłynie na decyzje o przyszłości kinowych antologii/trylogii/huy wie czego.
      Ja jako zwykły widz niewiele zyskuję na ich modelu biznesowym. Dla mnie liczą się właśnie pobudki artystyczne i przy okazji dobry fun.

      LINK
 • kogo zobaczymy

  bartoszcze 2019-10-26 10:12:55

  bartoszcze

  avek

  Rejestracja: 2015-12-19

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Jeden z Wszechświatów

  Skoro akcja ma się toczyć zaraz po Rozkazie 66, to raczej można zapomnieć o bohaterach SOLO (główni za młodzi, spotkanie z kimś z grupy Becketta mogłoby być naciągnięte, Vos może być co najwyżej wspomniany).
  Mogą mignąć starzy znajomi z TCW czy Rebels.
  Jabba niewykluczony. Maul...?
  Mentorka Cala z JFO?

  Tak sobie dywaguję.

  LINK
  • Re: kogo zobaczymy

   Gator 2019-10-26 11:00:43

   Gator

   avek

   Rejestracja: 2018-10-10

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Zbąszynek

   Dobrze, że nie będą tego łączyć z kontynuacją SOLO. Myślę, że to powinien być osobny serial. Pojawienie się Maula, też byłoby naciągane, bo w końcu spotkał się z Obi-Wanem w Rebels. Ale Jabba mógłby się pojawić

   LINK
  • Re: kogo zobaczymy

   Finster Vater 2019-10-26 11:41:30

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Beckett mógłby "push her" Aurrę Sing (Aurra dostała by swoje kolejne 5s. w filmach).

   Vos powinien być, ale nie TEN Choć może lepiej nie...

   LINK
  • Re: kogo zobaczymy

   Krogulec 2019-10-27 01:11:36

   Krogulec

   avek

   Rejestracja: 2003-01-05

   Ostatnia wizyta: 2022-06-30

   Skąd: Szczecin

   Wachlarz potencjalnych postaci jest ogromny. Boję się jednak, że twórcy prędzej stworzą słabe i nieciekawe świeże postacie niż użyją jakichś istniejących, a mogliby się pojawić np. Quinlan Vos, Boba Fett, Aurra Sing, czy K`Kruhk. Marzeniem byłby A`Sharad Hett.

   Na pewno będą jacyś dodatkowi Jedi, co przeżyli Rozkaz 66, chyba, że serial będzie wyłącznie tatooinowy, ale to trudno mi sobie wyobrazić. Zwłaszcza skoro dzieje się tuż po Rozkazie 66, na pewno będą więc jakieś akcje i walki związane z czystkami.

   LINK
   • Sharad

    Mossar 2019-10-27 08:50:02

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd:

    Myślę, że na Vosa jest stosunkowo spora szansa patrząc na to co działo się w komiksie Darth Vader Charlesa Soule`a.

    Natomiast A`Sharad bądź Sharad to też moje marzenie. Choć to zależy od oczekiwań. Dla mnie koncepcja może być ta sama, imię może być to samo, ale cały rozwój wypadków, jako że to nowy kanon, nowe rozdanie, może być inny. Przykładowo historię tych dwóch panów poznajemy w okresie Wojen Klonów. Tutaj nie obraziłbym się o historię podobną do tej z Outlandera ale dopasowanej do postROTS i Kenobiego. No i generalnie nie musi się nazywać Sharad. Może się inaczej nazywać, ale koncepcja przywódcy Ludzi Pustyni pasuje mi o wiele bardziej niż Kenobi walczący z Jabbą albo Inkwizytorami.

    Natomiast co do A`Sharada.. jak to widzisz? Skąd on miałby się wziąć znowu na Tatooine? Choć w sumie nie wiem co się działo z tym panem po Republicach. Tzn. w miarę wiem, ale nie czytałem jeszcze. Póki co męczę Admirał Daalę i Ackbara rozwalającego Vortex

    LINK
    • Re: Sharad

     Finster Vater 2019-10-27 12:48:39

     Finster Vater

     avek

     Rejestracja: 2016-04-18

     Ostatnia wizyta: 2022-06-29

     Skąd: Kazamaty Alkazaru

     Poprawcie mnie, ale czy A`Sharad to w ogóle jest w nowym kanonie? Pojawił się gdzieś?

     LINK
    • Re: Sharad

     Krogulec 2019-10-27 21:03:56

     Krogulec

     avek

     Rejestracja: 2003-01-05

     Ostatnia wizyta: 2022-06-30

     Skąd: Szczecin

     No Lucasfilm ma problem, że nie zatrudnili mnie jako scenarzysty bo ja bym im to rozpisał i to jak

     W 1 odcinku moglibyśmy wiedzieć jeszcze Wojny Klonów, wspólną walkę A`Sharada Hetta ramię w ramię z Kenobim. Ich Padawani też się pojawiają w migawce, w tym Anakin Skywalker i Bhat Jul. W odcinku widzimy ich przyjaźń, a także śmierć Bhata Jula, którego w piaskach zostawia sam A`Sharad Hett zgodnie z tradycją Ludzi Pustyni...

     A`Sharad Hett znalazł się na Tatooine po tym, jak uciekł po rozkazie 66 i myślał, że inni Jedi nie przeżyli. Mógłby sam chcieć spotkać się z Kenobim gdyby go wyczuł. Mógłby też - jak w komiksie - natrafić na farmę Larsów z Ludźmi Pustyni by ją zaatakować. Mógłby też jednocześnie staczać się ku ciemnej stronie mocy, co mogłoby nawet być kontynuowane w innym serialu jeśli Kenobi by go nie uśmiercił.

     Obi Wan mógłby dowiedzieć się o aktywności Ludzi Pustyni w regionie, gdzie mieszkają Larsowie. Słyszy pogłoski że mają nowego przywódcę, który posługuje się dziwną bronią. Rozpoczyna się jego śledztwo. Jednocześnie mógłby się pojawić wątek ekologiczno-postępowy (Disney takie kocha). Dałoby się pokazać racje Tuskenów. To, jak farmerzy zabierają im ziemię, palą ich wioski, bezlitośnie ich mordują i traktują jak zwierzęta, a potem dziwią się, że oni odpowiadają przemocą.

     Ogólnie jak na 6 odcinków to mogłaby być piękna i wyłącznie tatooinowa historia A`Sharad Hett to jedna z najlepszych postaci w historii EU.

     LINK
     • Re: Sharad

      Finster Vater 2019-10-27 22:24:43

      Finster Vater

      avek

      Rejestracja: 2016-04-18

      Ostatnia wizyta: 2022-06-29

      Skąd: Kazamaty Alkazaru

      Tylko musieli by wiedzieć, kto to taki

      Dlatego powinni zacząć od trylogii Obiego na Jabiim, z A`Sharadem gdzieś tam z boku. A potem spokojnie mogliby zrobić drugą trylogię, tą co piszesz.

      LINK
   • Re: kogo zobaczymy

    bartoszcze 2019-10-27 09:14:01

    bartoszcze

    avek

    Rejestracja: 2015-12-19

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: Jeden z Wszechświatów

    Ja wiem, że Mandalorianie to młodo zaczynali, ale Boba w chwili Rozkazu 66 to miał może 12 lat - więc chyba jednak nie w tym serialu.

    LINK
   • Re: kogo zobaczymy

    Sifo-Dyass 2019-10-28 13:37:54

    Sifo-Dyass

    avek

    Rejestracja: 2015-09-29

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: Tam gdzie wszystko się zaczęło...

    Dodatkowi Jedi?? Obawiam się że to może pójść w tą stronę że jedynym będzie Kenobi a akcja może się dziać na zasadzie opiekuna Luka bo tak na prawdę nie wiadomo czy Kenobi w ogóle opuszczał pustynną planetę aż do czasu ANH

    LINK
  • Re: kogo zobaczymy

   Kasis 2019-10-27 09:26:07

   Kasis

   avek

   Rejestracja: 2005-09-08

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Rzeszów

   A może Bail Organa? (plus malutka Leia)
   W sumie to z chęcią zobaczyłabym Alderaan w którymś z seriali.

   LINK
 • Re: Potencjalny serial o Kenobim

  Sifo-Dyass 2019-10-28 13:57:40

  Sifo-Dyass

  avek

  Rejestracja: 2015-09-29

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Tam gdzie wszystko się zaczęło...

  Trochę szkoda że to projekt tylko na 6h, bardzo lubię postać Obi Wana szczególnie z McGregorem i jak by się postarali to fabuły by starczyło na kilka sezonów.

  LINK
  • Re: Potencjalny serial o Kenobim

   Lubsok 2019-10-28 17:14:40

   Lubsok

   avek

   Rejestracja: 2012-03-10

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Białystok

   Tak, kilka sezonów o tym jak facet siedzi w chałupie na pustyni i straszy Tuskenów. Litości. xD

   LINK
   • Re: Potencjalny serial o Kenobim

    Finster Vater 2019-10-29 03:41:15

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    Może być jak na początku gromadzą się małe tuskenki a dziadek Ben opowiada im historyjki z wojen klonów. Każdy odcinek inna historia. Coś jak miś uszatek - na początku ta sama scenka przed telewizorem a potem właściwa historia.

    LINK
   • Re: Potencjalny serial o Kenobim

    Sifo-Dyass 2019-10-31 17:15:02

    Sifo-Dyass

    avek

    Rejestracja: 2015-09-29

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: Tam gdzie wszystko się zaczęło...

    Niekoniecznie, nie ma oficjalnej informacji że akcja ma się dziać na Tatoine, a może tak tylko końcówka, połowa ostatniego odcinka na dopełnienie historii.
    Główna fabuła może się skupiać tuż po ostatniej naradzie, może kosztem małego Luka ale wolałbym poznać historie Obi Wana i mieć nadzieję że nie spędził na pustyni tylu lat aż do ANH

    LINK
 • re

  gwiazdor90 2019-10-28 14:18:35

  gwiazdor90

  avek

  Rejestracja: 2016-04-23

  Ostatnia wizyta: 2022-06-22

  Skąd: Kobyłka

  Jeśli to prawda co piszą, że całość ma być zaraz po epizodzie III to pewnie Obi jeszcze latał na jakieś misje czy coś. Liczę że choć raz Qui Gon będzie. To by było coś. Pokazać te szkolenie itp. Chwilę pokazać Yodę, małego Luka i też może np konflikt z Larsem.

  I też żeby nie było, że te 6 odcinków, to będzie jeden czas mniej więcej. Fajnie jakby odcinek 6 był za kilka lat, tzn. Luke ma 5 lat, Obi Wan chce go szkolić i wybucha awantura.

  Ew jacyś imperialni szukają małego Luka na rozkaz Palpiego i Obi ich powstrzymuje.

  LINK
 • MSW

  disclaimer 2020-01-11 00:54:35

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-06-30

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  posiłkując się nieznanym źródłem informuje, że w serialu pojawi się... nasz kochany JAR JAR

  https://makingstarwars.net/2020/01/rumor-jar-jar-binks-to-return-in-star-wars-kenobi/

  I’m told “Ben” Kenobi crosses paths with his old friend from Naboo, Jar Jar Binks. Early work has been conducted for the CGI Gungan’s return to Star Wars. Jar Jar has a beard to reflect where he’s been and what his life has been like since they were all deceived by a great lie that ushered in the first Galactic Empire. Kenobi will not be the only bearded character this time.

  LINK
 • Powrót Jar Jara?

  Hego Damask 2020-01-11 11:32:02

  Hego Damask

  avek

  Rejestracja: 2005-05-28

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Wrocław

  Wg plotek miałby powrócić nasz ulubiony Gunganin

  https://comicbook.com/starwars/2020/01/10/star-wars-jar-jar-binks-obi-wan-kenobi-tv-series-disney-plus-return/

  LINK
 • Kasia i jej bule

  disclaimer 2020-01-24 01:41:14

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-06-30

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  https://collider.com/obi-wan-series-delayed-disney-plus/

  Jest niefajnie. Według doniesień wygląda na to, że może serial nie zostanie anulowany, ale zaliczy obsuwę. Rezultatem takiego obiegu wydarzeń jest odesłanie ekipy pracującej z planu na czas nieokreślony, zaś przyczyną rzekome niezadowolenie Kasi Kennedy z dotychczasowych scenariuszy.

  No i zagwozdka: Czy ona tych scenariuszy nie powinna mieć już obcykanych jakieś pół roku temu?

  LINK
  • Re: Kasia i jej bule

   Wolf Sazen 2020-01-24 10:06:18

   Wolf Sazen

   avek

   Rejestracja: 2008-01-13

   Ostatnia wizyta: 2022-06-30

   Skąd: Prudnik

   Powinna mieć, i to dawno. Niestety łatanie dziur w Lucasfilmie nic nie da. Tam potrzeba efektu nowej miotły, nowych ludzi odpowiedzialnych za decyzje kreatywne. Krótko - potrzeba świeżej krwi.

   LINK
  • Re: Kasia i jej bule

   Slavek_8 2020-01-24 10:40:49

   Slavek_8

   avek

   Rejestracja: 2010-06-25

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd:

   disclaimer napisał:
   odesłanie ekipy pracującej z planu na czas nieokreślony
   -----------------------

   Wg innych informacji z twitterza nie było żadnej ekipy którą odesłano do domu, bo produkcja jeszcze się nie zaczęła. Przesunięto zdjęcia na `21, ale scenariusze podobno jakieś są, tylko je dopracowują/zmieniają format odcinków. Tu jakaś wypowiedź Evana, że wszystko jest spoko:
   https://www.etonline.com/ewan-mcgregor-says-obi-wan-kenobi-series-has-pushed-production-to-2021-exclusive-139766

   LINK
   • Re: Kasia i jej bule

    Finster Vater 2020-01-24 12:19:23

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    No a co ma mówić? Zdjęcia 21, serial na 22, a w międzyczasie duzo wody może upłynąć.

    Rzecz w tym, że D+ ma coś ponad 10 mln subskrybcji, a Amazon 100 i Netflix 160

    10 x 67 = 670 mln.$

    To nawet nie jest budżet na produkcję, bo przecież dochodzą koszty reklmy, utrzymania serwerów (choć prąd tani jak benzyna, to jednak nie jest za darmo)

    Napraw mało zostaje na produkcje, i przecież produkują nie tylko SW.

    Stąd decyzja przyspieszenia otwarcia serwisu w innych krajach i przeniesienia seriali na później - nie sądzę żeby robili więcej niż jeden serial SW rocznie, i raczej będą bardzo ostrożni z budżetem.

    LINK
   • Re: Kasia i jej bule

    disclaimer 2020-01-24 15:59:17

    disclaimer

    avek

    Rejestracja: 2016-03-06

    Ostatnia wizyta: 2022-06-30

    Skąd: Szuflada George'a Lucasa

    Serial jest obecnie na etapie pre-produkcji, ale przecież i tak wcześniej muszą mieć zorganizowaną scenografię itd. żeby nie zamulać procesu filmowania. Plan był na lato, więc jak już zaczynali przygotowania teraz, to wszystko się zgadza.

    LINK
  • Re: Kasia i jej bule

   Elendil 2020-01-24 11:46:04

   Elendil

   avek

   Rejestracja: 2008-04-26

   Ostatnia wizyta: 2022-06-28

   Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

   No już trudno, lepiej poczekać niż dostać jakiś badziew. A skoro Ewan mówi, że spoko, to spoko

   LINK
  • Re: Kasia i jej bule

   Karaś 2020-01-24 16:24:26

   Karaś

   avek

   Rejestracja: 2007-01-24

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: София

   Lucas style xD

   LINK
  • Re: Kasia i jej bule

   Darth Zabrak 2020-01-24 17:15:24

   Darth Zabrak

   avek

   Rejestracja: 2011-06-03

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Dathomir

   Czemu Kasia jest niezadowolona? To proste. Przeczytała scenariusz i dowiedziała się że Obi nie jest kobietą, silną i uciskaną przez patriarchalizm.

   LINK
  • Re: Kasia i jej bule

   disclaimer 2020-01-24 17:57:58

   disclaimer

   avek

   Rejestracja: 2016-03-06

   Ostatnia wizyta: 2022-06-30

   Skąd: Szuflada George'a Lucasa

   Ploteczek ciąg dalszy...

   https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/obi-wan-kenobi-series-hold-as-calls-goes-new-scripts-1272499

   THR donosi, że zostały napisane tylko 2 scenariusze, wbrew kłamstewkom Kasi sprzed półrocza.
   Powodem zmian ma być również zbytnie podobieństwo do The Mandalorian, o czym najwyraźniej dział kreatywno-wykonawczy przekonał się dopiero w trakcie emisji 1 sezonu. Bo przecież nie na etapie pisania, yolo

   No i jak tu żyć? TYMCZASEM EWAN USPOKAJA

   “We just pushed the shoot to the beginning of next year. The scripts are really good. I saw 90% of the writing and I really liked it,"
   "All this bulls— about creative differences and all that stuff is, none of it true."

   "We just pushed the dates, they want — [the] last episode Episode IX just came out, everyone had more time to read the stuff that had been written, and they felt that they wanted to do more work on it. So they slid the shoot. It’s not nearly as dramatic as it sounds online."

   "The show start shooting in January. I think they want to keep the same release date so it’s not really gonna affect the viewer in any way. It just simply gives them more time to write, make the scripts even better."

   LINK
   • Re: Kasia i jej bule

    Finster Vater 2020-01-24 18:29:03

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    -Powodem zmian ma być również zbytnie podobieństwo do The Mandalorian, o czym najwyraźniej dział kreatywno-wykonawczy przekonał się dopiero w trakcie emisji 1 sezonu.

    Już widzę ten dialog:

    - ty, paczaj, ten Mando to też na Tatooine krencom
    - kurde no, faktycznie przypau...

    LINK
   • Re: Kasia i jej bule

    Evening Star 2020-01-25 11:06:35

    Evening Star

    avek

    Rejestracja: 2016-07-13

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: Bydgoszcz

    A co ma innego powiedzieć? Wprost, że jest burdel?xD

    LINK
   • Re: Kasia i jej bule

    Karaś 2020-01-25 22:57:08

    Karaś

    avek

    Rejestracja: 2007-01-24

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: София

    >Powodem zmian ma być również zbytnie podobieństwo do The Mandalorian, o czym najwyraźniej dział kreatywno-wykonawczy przekonał się dopiero w trakcie emisji 1 sezonu


    Pewnie wpadli na nowy i świeży pomysł, że Larsom ktoś małego Luke`a podpindolił i ten stary zgred Kenobi musiał go ganiać po całej galaktyce. Wy mówicie że on olkoholik a on bohater dzieci ratuje całe te.

    LINK
  • Re: Kasia i jej bule

   Evening Star 2020-01-25 11:06:00

   Evening Star

   avek

   Rejestracja: 2016-07-13

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Bydgoszcz

   Widziałam napisane na serio komentarze, że skoro obsuwa ma spowodować, że serial będzie lepszy to dobrze. Że D się w takim razie uczy na przykładzie TROS.

   XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Co do samego newsa to też gdzieś widziałam, że jest zamiar skrócenia serialu lub wręcz zmienienia go na film na platformę.

   LINK
  • Re: Kasia i jej bule

   Lubsok 2020-01-26 10:37:56

   Lubsok

   avek

   Rejestracja: 2012-03-10

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Białystok

   Czyli za parę dni będzie cancel. xD

   LINK
  • Re: Kasia i jej bule

   RODO-anonim3 2020-02-04 12:41:30

   RODO-anonim3

   avek

   Rejestracja: 2017-04-26

   Ostatnia wizyta: 2021-08-17

   Skąd:

   Być może ,,familiada" w związku "Lucasfilm Ltd." z "Disneyem" (chyba w związku... radzieckim ) zdecydowała się na zmianę scenariuszy serialu, np. o takim tytule: "Kenobi: A Star Wars Story", na skrypty do 90-mimutowych odcinków, których byłoby sześć w całym i tylko jedynym sezonie produkcji; stąd taki... obsuw jak mówicie. Carycy Kennedy mogłyby nie podobać się wątki ludzi pustyni, ktore dla serialu mogłyby nie pasować do konceptu Disney`a - a to są bardzo istotne dla postaci Obi-Wana wątki.

   LINK
 • Nowa płotka wśród scenarzystów

  disclaimer 2020-04-02 20:01:36

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-06-30

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  https://variety.com/2020/tv/news/obi-wan-kenobi-disney-plus-series-joby-harold-1234569286/

  Skromny repertuar, prawie brak creditów pisarskich. Nie wiem w czym ten facio ma tu pomóc. Z drugiej strony wyreżyserował film z Haydenem. Oglądał ktoś? Princess? Opinie?

  LINK
 • Re: Potencjalny serial o Kenobim

  thx1138 2020-07-15 19:06:42

  thx1138

  avek

  Rejestracja: 2010-02-28

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd:

  Zastrzegam, że nie wiem na ile to wiarygodne
  https://lrmonline.com/news/hayden-christensen-has-signed-on-for-kenobi-series-and-its-a-big-role-lrm-top-shelf-rumor/

  LINK
 • Re: Potencjalny serial o Kenobim

  Sifo-Dyass 2020-08-18 16:38:40

  Sifo-Dyass

  avek

  Rejestracja: 2015-09-29

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Tam gdzie wszystko się zaczęło...

  https://www.onet.pl/film/onetfilm/polowa-zyskow-z-tantiem-dla-bylej-zony-wysoka-cena-za-rozwod-ewana-mcgregora/q1f5t9b,681c1dfa

  heh pieniążki Disneya mu się przydadzą, chłopak troszkę będzie spłukany

  LINK
 • Re: Potencjalny serial o Kenobim

  RODO-anonim3 2020-08-27 11:42:05

  RODO-anonim3

  avek

  Rejestracja: 2017-04-26

  Ostatnia wizyta: 2021-08-17

  Skąd:

  "Obi-Wan Kenobi", przy czym tak naprawdę serial powinien nazywać się "Kenobi", to tego typu tytuł z małoekranowych realiów, który zanurzony jest ,,korporacyjnej tajemnicy disneyowsko-lucasowskiej", co oznacza, że nie wiemy na razie nic o samej jego naturze: budowa produkcji, jej fabuła, postacie, podział zrealizowanego materiału na odpowiednio długie odcinki etc. My fani, jako całe olbrzymie w swej liczebności fandomowe środowisko, które zaufało Nowemu Kanonowi Uniwersum Star Wars, mamy świadomość jedynie tego, że "Kenobi", być może, za około miesiąc ruszy z produkcją nakreślonego w scenariuszu materiału ,,pełną parą", i oby tak było naprawdę. Rzekomo na plan zdjęciowy ekipa serialu ma wstawić się gotowa do działania w okolicy połowy września. Zdjęcia miałyby zacząć się gdzieś w Kalifornii i, jeśli się nie mylę, na obszarze czy w Studiu, w którym filmowano konkretne sceny / sekwencje z "The Mandalorian".

  "Kenobi" ma potencjał na bycie wielkim, grubo do kwadratu ponadprzeciętnym, serialowym zjawiskiem. Twórcy tego obrazu mogliby podjąć w nim dramatyczną linię fabuły: kreowane wydarzenia prezentowano by z punktu widzenia Obi-Wana, jako element osobistej tułaczki tego Jedi - w serialu miałoby to podobną do ,,kina drogi" formę przedstawiania wydarzeń, z centralizacją większości wątków wokół tytułowej postaci, w tym przypadku, sylwetką Kenobiego. Serial powinien wzorować się na pewnej niezwykłej książce z niezapomnianych gwiezdnowojennych "Legend", powieści "Kenobi" autorstwa Johna Jacksona Millera. Wykorzystano by z niej motyw głębokiej medytacji, której w dziele Millera Kenobi się intensywnie poddawał; byłaby to doskonała okazja na kontakt Obi-Wana z poświatą w Mocy Qui-Gon Jinna (jego manifestacją pośmiertną). Głównym antagonistą produkcji, choć byłby to ktoś ,,przelotny" i nieznaczący dla naszego Jedi zbyt wiele, byłby jakiś istotny w zbiorowisku Tuskenów ich reprezentant. Bo Tuskenowie według powieści wcale tacy dzicy nie byli. Tworzyli społeczność, mieli rozwiniętą kulturę, obyczaje, tradycje etc., a przy okazji nienawidzili ,,tych normalnych" ludzi. Rolą drugiego zagrożenia dla Mistrza Jedi ukrywającego się po niesławnej czystce, mającego osobiste zadanie, niczym życiową misję, chronić przyszłość Luke`a Skywalkera, obarczono by jakiegoś Łowcę Nagród (może byłby to ktoś ze Starego Kanonu albo nowo utworzona postać), działającego z ramienia Imperium; takie rozwiązanie nadałoby serialowi nieco tempa i tej potrzebnej gwiezdnowojennej akcji, gdyby tytuł miałby oprzeć się o dramat i ,,drogę" Kenobiego.

  LINK
 • Leaki od Kessel Run Transmissions

  disclaimer 2020-09-01 15:02:53

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-06-30

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  https://www.youtube.com/watch?v=mNnuE3Ka29w

  Otóż Temuera Morrison nie będzie miał powodu narzekać na bezrobocie. Po niedawnym potwierdzeniu udziału jako Boba/Rex w 2 sezonie Mando, teraz ma wrócić jako Komandor Cody w Kenobim. Story ma się skupiać natomiast na poszukiwaniach Obi-wana przez Imperialnych. Cody mógłby się pojawić zarówno w okresie post-ROTS co we flashbackach z Wojen klonów.

  LINK
 • Zdjęcia już w styczniu?

  disclaimer 2020-12-02 18:10:55

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-06-30

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  https://thedirect.com/article/ewan-mcgregor-obi-wan-kenobi-show-production-expected-january-2021

  Film & Television Industry Alliance listuje datę rozpoczęcia zdjęć na 4 stycznia 2021. Mają się one odbywać w Bostonie (USA) i Londynie (UK).

  Zważywszy że miniserial liczyłby sobie tylko 6 odcinków, istnieje prawdopodobieństwo, że zdążyliby z premierą jeszcze na koniec przyszłego roku. O ile nie będzie kolidować z 3 sezonem Mando.

  LINK
 • Oficjalny wielki powrót

  eNdOtE 2020-12-11 08:40:53

  eNdOtE

  avek

  Rejestracja: 2017-12-07

  Ostatnia wizyta: 2022-05-12

  Skąd: Grudziądz

  Powraca Hayden Christensen jako Darth Vader.
  https://fb.watch/2iT0feDZ4p/

  LINK
 • Jaram się!

  Elendil 2020-12-11 22:09:38

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-06-28

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  To jest najfajniejsza wiadomość, jeśli chodzi o nowe produkcje (fajniejsza jest tylko wiadomość, że w ogóle tyle nowych rzeczy się pojawi).

  Bardzo chciałem Christensena w TRoS, bo np. rozmowa ducha Anakina z duchem Luke`a to byłoby coś wspaniałego. Nie udało się, no to przynajmniej serial odrobinę mi to wynagrodzi.

  Natomiast też mam nadzieję, że nie będzie bezpośredniego spotkania z Kenobim, bo to zniszczy ANH. Trochę mi się teraz przypomina sytuacja z RotS, gdzie Anakin mówił Dooku o ich ostatnim spotkaniu i wszyscy sądzili wtedy, że chodziło o walkę z AotC A później TCW mocno to zweryfikowało.

  LINK
 • ...

  Karaś 2020-12-12 09:38:46

  Karaś

  avek

  Rejestracja: 2007-01-24

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: София

  Kennedy mówiła, że zagra Dartha Vadera, więc pewnie taki wabik, niekoniecznie retrospekcje.

  LINK
  • Re: ...

   Col. Frost 2020-12-13 21:49:38

   Col. Frost

   avek

   Rejestracja: 2010-01-23

   Ostatnia wizyta: 2020-12-29

   Skąd: Col. Frost

   "Wiele prawd zależy od naszego punktu widzenia" - Oni-Wan Kenobi

   Teoretycznie Vaderem Anakin został tuż po zabiciu Windu. Gdzieś przeczytałem (za nic nie pamiętam teraz gdzie) jakąś plotkę o scenie, w której Anakin ma walczyć z jakimś Jedi, broniącym trójki młodzików w świątyni. Gdyby się to okazało prawdą, oznaczałoby to, że jednak retrospekcje. Choć oczywiście jedno nie wyklucza drugiego.

   LINK
   • Re: ...

    bartoszcze 2020-12-13 22:09:16

    bartoszcze

    avek

    Rejestracja: 2015-12-19

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: Jeden z Wszechświatów

    Niekoniecznie w TEJ świątyni.

    LINK
    • Re: ...

     Col. Frost 2020-12-14 08:04:40

     Col. Frost

     avek

     Rejestracja: 2010-01-23

     Ostatnia wizyta: 2020-12-29

     Skąd: Col. Frost

     Mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że według plotki to był Vader jeszcze bez swojej maski, tj. przed pojedynkiem na Mustafar

     LINK
     • Re: ...

      bartoszcze 2020-12-14 08:56:31

      bartoszcze

      avek

      Rejestracja: 2015-12-19

      Ostatnia wizyta: 2022-06-29

      Skąd: Jeden z Wszechświatów

      Retcon potęgą jest i basta...
      ...choć w sumie to, że w filmie żadnego Jedi w świątyni nie widać, a Vader szlachtuje wszystkich młodzików zebranych w jednej sali, nie musi oznaczać że trzech się nie mogło schować niezależnie pod opieką pojedynczego Jedi - choć to mało logiczne.

      LINK
      • Re: ...

       Col. Frost 2020-12-14 12:51:12

       Col. Frost

       avek

       Rejestracja: 2010-01-23

       Ostatnia wizyta: 2020-12-29

       Skąd: Col. Frost

       Młodzicy dzielą się na coś w rodzaju klas, chyba nazywają to klanami, jeśli dobrze pamiętam. W sali, widocznej w RotS, mogli być członkowie jednego klanu, tamta trójka mogła pochodzić z innego. Raczej mało prawdopodobne jest, że w całej świątyni było tylko dziesięciu młodzików (bo chyba max tyle było tam widocznych)

       W każdym razie ja nie twierdzę, że taka scena faktycznie się znajdzie w tym serialu, to tylko plotka. Teraz pojawiła się informacja, że Morrison zagra w serialu Cody`ego i znów można się zastanawiać czy retrospekcje, czy jednak czasy "współczesne". Coś przebąkują, że Cody ma otrzymać zadanie odszukania Kenobiego.

       A swoją drogą sporo pracy się przed Morrisonem zapowiada. Boba w Mando, Cody w Obim, może jeszcze Rex się pojawi w Ahsoce?

       LINK
       • Re: ...

        bartoszcze 2020-12-14 13:04:38

        bartoszcze

        avek

        Rejestracja: 2015-12-19

        Ostatnia wizyta: 2022-06-29

        Skąd: Jeden z Wszechświatów

        Ale nadal nielogiczne IMO jest żeby w obliczu zagrożenia ich "opiekun" Jedi zajmował się tylko jedną swoją grupką

        A co będzie, to będzie. Z jakiegoś punktu widzenia wszystko będzie prawdą

        LINK
        • Re: ...

         Col. Frost 2020-12-14 14:20:47

         Col. Frost

         avek

         Rejestracja: 2010-01-23

         Ostatnia wizyta: 2020-12-29

         Skąd: Col. Frost

         Przecież każda grupa ma swojego opiekuna. Pamiętaj, że świątynia została zaatakowana z zaskoczenia. To nie jest tak, że oni mieli czas, żeby się przygotować do obrony. Skąd taki opiekun miał wiedzieć, gdzie zgromadzono inne grupy? To jest chaos pola bitwy, nie wszystko działa tak, jak sobie ktoś zaplanował.

         LINK
   • Re: ...

    Lubsok 2020-12-13 22:16:46

    Lubsok

    avek

    Rejestracja: 2012-03-10

    Ostatnia wizyta: 2022-06-29

    Skąd: Białystok

    Tym postem o młodzikach przypomniałeś mi Princess. xD

    Właśnie, jak myślicie? Ucieszyła ją wiadomość o powrocie Haydena?

    LINK
 • A niech ktoś

  WuOJot 2020-12-23 23:36:45

  WuOJot

  avek

  Rejestracja: 2018-04-12

  Ostatnia wizyta: 2022-06-29

  Skąd: Żólwin

  A niech ktoś zmieni nazwę tego tematu, bo ten serial jest już potwierdzony i ma nawet oficjalny tytuł

  LINK
 • The ability to speak does not make you intelligent.

  disclaimer 2021-02-01 23:38:47

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-06-30

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  Nie kojarzę stronki, więc nie powiem czy legitne, ale deal z Liamem na występ w serialu podobno już podpisany.

  https://www.small-screen.co.uk/liam-neeson-will-be-returning-as-qui-gon-jinn-in-the-kenobi-series-exclusive/

  LINK
  • Liam

   Adam Skywalker 2021-02-01 23:57:42

   Adam Skywalker

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2022-06-29

   Skąd: Gdańsk

   Mam nadzieję, że to prawda. Cieszę się, gdy aktorzy i inne elementy z prequeli są wykorzystywane we współczesnych Gwiezdnych Wojnach. Dzięki temu uniwersum wydaje się bardziej wiarygodne

   Teraz niech potwierdzą w końcu tego Jar Jara. Nieironicznie jestem ciekawy, jak by wpasował się w ten serial.

   LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..