Forum

Thrawn: The Ascendancy

No cóż, tak właściwie będzie to trylogia, może dzięki której Zahn nie będzie miał tak związanych rąk jak ostatnio. Opowie w niej o początkach Wielkiego Admirała.

https://twitter.com/TheSWU/status/1180191526485467136

Re: Thrawn: The Ascendancy

A już chciałem bluzgać, że panel lipny i że po ch*j robili fanom nadzieje.

No to to ja lubię, to ja rozumiem! Mogę iść spokojnie spać.

Re: Thrawn: The Ascendancy

Każdego Thrawna od Zahna biorę w ciemno! Poza Shadow Fall, na które będę czekał jak na pierwszą gwiazdkę to największą podjarę mam na tą trylogię. Więcej Chissów, więcej Nieznanych Regionów - musi być ciekawie.

Ale przyznam, że wolałbym Thrawna postROTJ.

Re: Thrawn: The Ascendancy

Nie no ja się zgadzam i podpisuję, tylko znowu - książki sobie, filmy sobie, bez żadnego związku.

Ja chcę wiedzieć, co się stało z Karynką!

Re: Thrawn: The Ascendancy

Jaram się, najważniejsze ogłoszenie, które uratowało dla mnie wczorajszy panel. Szukam czy gdzieś nie wyciekły jakieś dodatkowe informacje, ale niestety trzeba będzie jeszcze poczekać na konkrety. Na razie jest tylko cytat, który Marc Thompson przeczytał wczoraj na panelu głosem Thrawna:

For thousands of years it has been an island of calm within the Chaos. It is a center of power, a model of stability, and a beacon of integrity. The Nine Ruling Families guard it from within; the Expansionary Defense Fleet guards it from without. Its neighbors are left in peace, its enemies are left in ruin. It is light and culture and glory.

It is my home, the only one I have ever known.

It is the Chiss Ascendancy.

Re: Thrawn: The Ascendancy

To też może być taki nowy start dla Thrawna. Co jak co, Treason mi się podobał, ale czuć było, że formuła Thrawna w Imperium już się wyczerpuje.

Teraz dostaniemy coś czego nie było jeszcze. Wejście głęboko w świat Nieznanych Regionów. Czekałem długo na to. Może niekoniecznie myślałem o Thrawnie, ale mimo wszystko pasuje jak ulał.

Re: Thrawn: The Ascendancy

Dokładnie, formuła się wyczerpała. Było to dobitnie widać w Treason, gdzie tak jak piszę ShaakTi, Zahn miał związane ręce. Autor i tak sobie dobrze poradził, książka wyszła spoko, ale jednak sporo na tych ograniczeniach traciła. Z nową trylogią potencjał i możliwości wydają się być o wiele szersze.

Premiera wcześniej?

Widziałem na Facebooku, że niektórzy dostają maile Amazonu, że data dostawy została zmieniona na początek września. Na razie nie piszę newsa, może ogłoszą oficjalnie.

Re: Premiera wcześniej?

Byłoby to całkiem miłe biorąc pod uwagę przelożenie High Republic. Tym bardziej że ta niwa trylogia Zahna bardzo mnie ciekawi. Zahn będzie miał dużo większe pole do popisu, może jakieś lekkie nawiązanie do zbliżającego się HR. No i Zahn powoli robi w kanonie takie mini-uniwersum Chissowe.

Re: Premiera wcześniej?

Może Zahn się nudził na kwarantannie i napisał 3 książki do przodu?

Re: Premiera wcześniej?

Hehe, całą trylogię, potem trylogię rodziców Thrawna i dziewiecioksiąg przygód Thrawna i Ezry

Thrawn

Nie pogardziłbym, tym niemniej nie czyni to mi wielkiej różnicy, kiedy tę książkę wydadzą, jako że dopiero niedawno zacząłem pierwszego kanonicznego Thrawna i właśnie jestem w jego trakcie.

Niech Moc będzie z Wami.

Ja liczę

na to, że Zahn wprowadzi z powrotem do nowego kanonu trochę treści z EU. Może będą Yuuzhanie albo inne rasy z Nieznanych Regionów? Oby. No i niech uporządkują te oczy Chissów w końcu porządnie. Ale to jest coś na pewno na co warto poczekać.

Re: Ja liczę

No największa zaleta tej trylogii (serii?), że Zahn ma prawie 100% czystą kartę. Nie musi dopasowywać się do Imperium, Rebeliantów, tego co znamy z Rogue One, Rebelsów i masy innych ksiażek, ktore same musiały się trzymać określonych ram.

Ciekawi mnie tylko czy będzie to jakoś nawiazywało do High Republic czy jednak jest to wciąż za bliskie TPM.

Re: Ja liczę

Ja mam nadzieję, że nie będzie tak do końca oderwane i będzie się dało umieścić te książki na osi czasu m.in. dzięki odniesieniom to wątków Chissów we wcześniejszych Thrawnach.

Re: Thrawn: The Ascendancy

LOL

Thrawn w tym podrabianym kanonie ma już więcej książek niż w starym. Beka.

Re: Thrawn: The Ascendancy

Thrawn jest na tyle fajną postacią, że spokojnie może być o nim jeszcze więcej książek.

Natomiast problemem jest to, że ciekawe wątki z książek (jak choćby wątek zagrożenia spoza galaktyki czy też państwa i floty Chissów), zamiast wiązać się z nową trylogią, zostają zostawione sobie a muzom, i nie ma między tym żadnego przełożenia.

A w zamian dostajemy wskrzeszony cudownie Senat.

Re: Thrawn: The Ascendancy

To jest dla mnie mega rozczarowanie, bo liczyłem mocno na użyciego tego zagrożenia w 9 epizodzie. Albo w czymkolwiek na dużym ekranie.

Re: Thrawn: The Ascendancy

No właśnie - dlatego sobie solennie postanowiłem, że już nie kupię żadnej książki nowego SW, zanim nie przekonam się że ma ona jakikolwiek związek z "kanonem", a nie jest opowiadającym histrię alternatywną fanfikiem.

Re: Thrawn: The Ascendancy

Wtedy pewnie skończyłoby się jak z Maulem w Solo, dla fanów fajnie, ale dla większej publiki byłoby niezrozumiałe

Re: Thrawn: The Ascendancy

Bo w nowym go nie ubiją tak szybko jak w starym

Re: Thrawn: The Ascendancy

*ubili

Starzy znajomi V....

Pojawil się fragment i wygląda na to, że pojawią się w tej serii początek spoilera Vagaari koniec spoilera. Fajnie. Zahn zgrabnie korzysta z Thrawnów legendarnych. Strzelalbym, że w 99% zgodnie można czytać tak po kolei:
Thrawn: Ascendancy
Poza Galaktykę
Trylogia Thrawna NK
Trylogia Thrawna Legendy
Ręka Thrawna
Rozbitkowie

Jedno wielkie uniwersum Thrawna xD

Re: Starzy znajomi V....

Chcę się jarać na tą książkę i mam cichą nadzieję, że mi się choć trochę uda

Mimo mojej całej niechęci do twórczości Zahna i postaci Thrawna poza Rebeliantami mam nadzieję, że ta trylogia może być dla ich obu jakimś odkupieniem, przynajmniej w moich oczach. Liczę, że wreszcie poznamy Thrawna jako `człowieka`, a prawie całkowite odcięcie od reszty uniwersum być może pozwoli na różne eksperymenty, których nie-gwiezdnowojenność będzie dla mnie usprawiedliwiona.

Easter Eggów, o których piszesz, pewnie nie wyłapię, no ale po coś są takie Star Wars Explained czy Numidian Prime

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.