Forum

Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run

Za tydzień nowy odcinek a w nim:

Kolos potrzebuje paliwa, więc Kaz proponuje misję na opuszczony statek Najwyższego Porządku. Jednak sytuacja nieco się komplikuje.
Przypomnienie:

Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu Resistance. Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub Disney XD.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć Resistance. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.

Obrazki

i priwju.

http://www.jedinews.co.uk/film-music-tv/articles/images-video-clip-from-star-wars-resistance-season-2-a-quick-salvage-run/

Powiem to teraz: będzie Tamdemption. Znaczy się, byłoby baaaaardzo ciekawie, gdyby jednak wytrzymała do końca serialu w NP, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że jednak ich opuści.

Jest i początek spoilera D`Qar koniec spoilera, choć wygląda mi to na kolejny epizod w kosmosie, meh.

Re: Obrazki

Mogłaby choć wcześniej zestrzelić Kaza i mieć jakieś wyrzuty, czy coś.

Re: Obrazki

Ech, szkoda. Chociaż cóż, Tam ma serce po właściwej stronie i raczej wątpię, żeby z nimi została po tym, jak zobaczy tę ich "ochronę przed piratami" w praktyce i na pełnej petardzie ("Resistance się u was zatrzymali? No to pa, pa!").

Swoją drogą, Finster, ty masz nowego avatara!

Re: Obrazki

Może Tamara trafi do grupy która rozdaje jedzenie głodnym, biednym sierotkom i jej motywacja wzrośnie zamiast zmaleć. Czekam z niecierpliwością aż pokażą myśliwiec panienki Ryvory, znaczy DT-533.

A co do drugiego to mam, i nie jest to moje ostanie słowo Ale Ty też nie lepsza.

Re: Obrazki

To dość oczywiste było od samego początku, że się odkupi, jak to u Disneya, ostatnia zdrada.(a raczej dwie) jakie w serialu animowanym u Disneya to było w Zaplatanych, a i tak jestem pewien, że do końca ostatniego sezonu będą dobrzy. Jedyny wyjątek jaki pamiętam to był z Demoną w Gargoyles, ale to było już w pilocie, więc nie wiem czy się liczy.
W sumie to jeszcze dwie rzeczy:
czy zawsze robili fakeowe miniaturki do sneak peaków,czy to dopiero w tym sezonie
Oraz o której można spodziewać się serialu, na pewnych stronach, żeby nocy w razie czego nie zarywać?

Re: Obrazki

Zawsze Ale to nie Fejkowe. Po prostu biorą jakiś obrazek z tych materiałów prasowych, a czy pasuje to już kwestia drugorzędna.

Jak widzę odcinek

W tym odcinku ma się pojawić widok D`Qar z wrakami statków i widokiem po strzale w bazę. Uważam, że będzie to na początku odcinka. A jak widzę końcówkę: z "Colossusem" skontaktuje się Poe Dameron z pokładu "Sokoła Millennium" (będziemy tuż po "Ostatnim Jedi") informując ich jak się potoczyły wydarzenia na Crait i jak miewa Ruch Oporu i że muszą ruszyć na poszukiwania sojuszników, którzy dadzą im siłę zdolną odeprzeć Najwyższy Porządek. Chciałbym, by Poe swoje holopołączenie zakończył słowami: "We are the spark, that`ll light the fire, that`ll burn the First Order down."

Re: Jak widzę odcinek

Gdyby był w tak szybko Poe Dameron, to na pewno nie zrezygnowaliby z tego, by pokazać go w zwiastunie.

Re: Jak widzę odcinek

Zobaczymy za parę godzin, o ile będzie tak jak w zeszłym tygodniu .

Dobre

Całkiem niezły odcinek. Już wiemy, kim jest gostek z hologramu, jakoś mniej humoru było ale piraci fajni No i ciekawe co wymyślą dalej dla Tamary.

Re: Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run

Bardzo fajny odcinek, lepszy niż pierwszy

+ Brak zapychaczy, samo mięsko
+ Dolecieliśmy na D`Qar i jesteśmy już równo z TLJ albo nawet i po. Bałem się, że podróz na D`Qar będzie dłużej przeciągnięta
+ Dzieje się, sporo akcji, bardzo szybko mija ten odcinek
+ Do akcji wracają Asy (to nie wyścigi )
+ Fajne wykorzystanie wraku Fulminatrixa i coaxium
+ Rozterki Tam, FO pięknie ją wykorzystuje, na Kolosie już padają pytanie "Jak FO nas znalazł?"

- Nic poważnego nie przychodzi mi do głowy

No i bardzo mi pochodzi ten serial wizualnie, zupełnie nie rozumiem narzekań na styl graficzny.

Jest dobrze, znacznie lepszy sezon nam się zapowiada.

Re: Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run

Ja sobie odpaliłem z nudów pilot Rebels i imo Resistance bije graficznie Rebels na głowę. Przynajmniej na początku bo pamiętam że 3 i 4 sezon mi sie podobały - Atollon, odcinki z WBW, wilkami, itd. Dużo dobrego robi taki prosty styl w Resistance bo można się skupić na ciekawym tle, kolorkach i fajnej grze światłem.

A odcinek bardzo fajny. Jeden z lepszych w historii tego serialu. Po pierwsze super, że już są po prologu TLJ. Po drugie podoba mi się historia Tam i kombinacje Tierney. Cała historia z Coaxium mega na plus, przypomniał mi się Beckett jak wstrzykiwał turbodoładowanie No i 20 minut ciągłej akcji, a nie 15 minut fillera i 5 minut mięska. Jest dobrze w tym drugim sezonie na razie.

Teraz czekam na jutrzejszy zwiastun (niby), środowe komiksy (Alleeedzajans!) i kolejne Resistance. Jestem prostym człowiekiem. Dla mnie to nawet te filmy nie są potrzebne. Jakby tak zwiększyli ilość książek o 50% to mógłbym tak sobie żyć w tym światku książek, komiksów i seriali animowanych.

Re: Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run

Mossar napisał:
Dla mnie to nawet te filmy nie są potrzebne. Jakby tak zwiększyli ilość książek o 50% to mógłbym tak sobie żyć w tym światku książek, komiksów i seriali animowanych.
-----------------------
Oczywiście, że są niepotrzebne. Po co to komu. Tylko dzieciństwa zniszczone i zady popękane, musiał nawet powstać specjalny reddit żeby najbardziej pokrzywdzeni mogli sobie tam codziennie ulżyć.

Do książek, komiksów i seriali animowanych dołożyłbym jeszcze oczywiście seriale aktorskie na D+ oraz gry (błagam niech po J:FO sytuacja się polepszy). Wtedy będzie ideał, starwarsowy raj, nic więcej nie potrzeba. Filmy tylko wszystkich niepotrzebnie stresują, fani są dla siebie niemili i piszą brzydkie rzeczy.

Re: Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run

Uuu, fajny odcineczek.

Wraki po bitwie nad D`Qar prezentują się bardzo ładnie, coaxium z dużą rolą, świetna bitwa. Fabularnie też super. Podoba mi się, co Tierny mówi na końcu o Tam - początek spoilera Pewnie nie chcą jej indoktrynować właśnie po to, żeby zwątpiła w FO i sama wyszła z inicjatywą skontaktowania się z Colossusem. koniec spoilera
Wątpię, żebyśmy już byli po Crait - ktoś z FO na pewno już by komentował nowego Supreme Leadera.

Btw, oglądając odcinek moja żona zdziwiła się, że FO ma koedukacyjne kajuty. Wiemy już z "Galaxy`s Edge: Black Spire", że szturmowcy dostają do picia wodę z amfetaminą, może piloci dostają też herbatkę z bromem?

Re: Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run

Chodzi Ci o bromek potasu? O_o. Hej, to w sumie dobre pytanie do Story Group. Tylko Hidalgo ostatnio zablokował połowę Twittera, więc lepiej uderzać do Martina czy Cannobbio. Ale to jutro, gdy wszyscy obejrzą.

Ależ było fajnie! Kurczę, aż mi się TCW przypomniało.

+ Mimo że mamy "kosmiczny" odcinek, których nie lubię, nie nudziłam się ani chwili. Było dużo akcji.

+ Nawiązania do filmów - mam nadzieję, że oficjalny przewodnik odpowie na pytanie gdzie dokładnie jesteśmy, ale chyba faktycznie jeszcze w trakcie TLJ - przemawia do mnie argument z Reńskim.

+ Niby ci dobrzy zwyciężają, ale dostają mocno w kość - fajny był zwłaszcza komentarz o tym, że to nie są wyścigi.

+ Zazdrosna (no nie mówcie, że nie ) Synara, która jest głosem rozsądku w grupie. Kurczę, fajna z niej babeczka.

+ Neeku, który pokazał co to znaczy dobry inżynier.

+ Tierny - zauważcie, że kiedy chce coś osiągnąć, to mówi do Tam po imieniu, po to, by za chwilę jechać numerami i przypominać o hełmie.

+ Na razie tylko zarysowany wątek Hamata. Mam nadzieję, że go jeszcze zobaczymy - skoro była mowa o łowcach nagród, może odcinek o nich będzie związany właśnie z ratunkiem Xionów?

+ Piraci zawsze spoko. Kragana chyba ruszyło sumienie.

+/- Komizm sytuacyjny w postaci Neeku wywalającego pudełka. Ale tylko jedna taka sytuacja na cały odcinek!

- Tam i jej wątpliwości. No mam nadzieję, że nie zakończą jej wątku sztampowo, tzn. "Ojej, Kaz, tak bardzo żałuję itp.".

Re: Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run

Tak jest, bromek potasu. ;]
@Finister - To prawda, koszary w Żołnierzach Kosmosu były wesołym miejscem, plus z filmu wynika, że oficerowie nie potępiali szeroko pojętej "koedukacji" między żołnierzami. Za to na pewno sama reprodukcja była ściśle kontrolowana (przecież tylko Citizens mieli prawo do posiadania dzieci). Tymczasem w FO ciężko mi sobie wyobrazić szturmowców w sytuacji, jak w scenie pod prysznicami w Żołnierzach Kosmosu. Tym bardziej nie widzę ich romansujących między sobą. Wydaje mi się, że FO musi mieć jakieś środki, żeby temu zapobiegać, skoro kontrolują praktycznie każdy aspekt życia swoich rekrutów.

ShaakTi1138 napisała:
Synara, która jest głosem rozsądku w grupie.
-----------------------
Hehe, nietrudno być głosem rozsądku w grupie składającej się z Neeku i Kaza.

Re: Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run

-Tymczasem w FO ciężko mi sobie wyobrazić szturmowców w sytuacji, jak w scenie pod prysznicami w Żołnierzach Kosmosu.

No fakt - oni tam wszyscy kochają, ale tylko Najwyższy Porządek. No może jeszcze Ren i Hux władzę, a Phasma przemoc i możliwość krzywdzenia bliźnich. A, i jeszcze Finn ukochał wolność.

Chyba że ep. IX pokaże nam, że ktoś tam może kochać jeszcze kogoś innego.

Re: Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run

Dlaczego nie lubisz "kosmicznych" odcinków w gwiezdnych wojnach?

Mnie się to właśnie w tym serialu podoba, bo wygląda to ładnie wizualnie, co wydaje mi się jednym z większych plusów serialu

Re: Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run

"Żołnierze kosmosu" AKA "Starship Troopers" też mieli koedukacyjne. Ja się bardziej dziwię, że takie duże i obszerne, jak co najmniej oficerów młodszych, a tu proszę, dla kadetów takie luksusy.

Re: Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run

Bardzo fajnie i ładnie, przede wszystkim wizualnie. Nieźle klimatycznie wyszła sama planeta z tym wypaleniem dziury po bazie, i te wraki TIE i X-wingów no i samego Drednota - trochę brakowało ciał, no ale, serial dla młodszych dzieci (choć w TCW były)

I całkiem ładnie fajnie i fabularnie się to rozwija - tylko sama bitwa taka niemrawa - z jednej strony dobrze że nie strzelali do TIE jak do kaczek, z drugiej rozumiem że siły LaResistance są ograniczone i nie mogą oni stracić pilotów, przynajmniej na razie.

Re: Resistance 2x02 - A Quick Salvage Run


W drugim odcinku nie wydarzyło się nic szczególnego - w sensie nowego - oprócz ponownych wygłupów Kaza i ekipy, radykalizacji poglądów Tam - nowej plotki TIE-ów - przez Najwyższy Porządek, oraz nawiązania do losu bazy Ruchu Oporu na D`Qar, a to wpleciono konsekwentnie i dość istotnie dla umiejscowienia czasu akcji serialu w Nowym Kanonie Uniwersum. Pięknie było ujrzeć również wpajanie ,,jedynej słusznej ideologii" Najwyższego Porządku w umysły młodych naiwnych duszyczek, co widzieliśmy choć trochę w odcinku 2 aktualnego sezonu "Resistance". Tego ,,ekstremizmu" po prostu mi brakowało, bo nawet w filmach Uniwersum, głównych Epizodach, czy to szturmowcy, czy piloci i zwykli adepci "The First Order", byli ukazywani jako ,,gotowy produkt"; mówiąc krótko brakowało tego konkretnego procesu, który dostarczył dopiero "Star Wars: Resistance", z odcinkami drugiego sezonu.

Re: Resistance 2x02 - ???

Od paru dni nie śpię, nie jem, do pracy nie chodzę, ino próbuję wymyślić jakiś zjadliwy tytuł dla R2x02.
No i nic. ~ Nie da się. ~ Takie to było lipne. ~
Jeden Neeku się do czegoś nadaje, reszta rozsypuje trociny. Kiepsko zaczyna się ten sezon. ~:/

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.