Forum

Queen`s Peril

W przyszłym roku pojawi się nowa powieść autorstwa E.K. Johnston. Po adaptacji gry "Wiejskie Życie" i przewodniku po najpiękniejszych sukniach sagi przyszła pora na szczegóły polityki lokalnej, bo książka opowie nam o tym, jak Padme została królową.

Na oficjalnej powinno pojawić się-tak mniej więcej-zaraz, więc pewnie już w newsie zobaczycie okładkę.

Re: Queen`s Peril

Mnie tam się to "Wiejskie Życie" podobało (i uważam tę książkę za jedną z lepszych że Star Wars) i czekam z niecierpliwością na polskie wydanie "przewodnika po najpiękniejszych sukniach sagi", o ile się takie kiedyś ukaże. A to "Queen`s Peril", też może być ciekawe.

Re: Queen`s Peril

No nie było to takie najgorsze.

Nie do końca jestem targetem - Padme i jej służki, ich wspólne wymykanie się na imprezy, ich sprawy intymne, ich wzajemne uczucia i związki - to wszystko nie są dla mnie szczególnie rajcujące tematy. Na szczęście na tym się książka nie kończy.

Gdzieś w tle przewijają się wydarzenia prowadzące do TPM, jest Palpatine ze swoimi intrygami, Maul, Jedi, Anakin. W połowie książka dogania TPM i na szczęście nie skupia się na opowiadaniu wydarzeń z filmu, tylko bardziej na uzupełnianiu i przedstawia wydarzenia wciśnięte pomiędzy sceny filmowe - całkiem dobrze to wychodzi i dobrze się to czyta tego słucha.

Jeśli komuś nie podeszła poprzednia część, to nie ma tutaj czego za bardzo szukać. Jeśli komuś poprzednia część się podobała i chce dowiedzieć się w jaki sposób Panaka zrekrutował poszczególne dziewczyny i jak stworzyła się spec-grupa znana z QS, to mogę polecić. Trochę dziwna kolejność książek - imho znacznie lepiej było by najpierw poznać QP, a dopiero potem QS.

Ogólnie bez szału, ale tych 6h poświęconych na przesłuchanie na pewno nie żałuję.

A i podobał mi się epilog mocno nawiązujący do Leia: PoA.

Re: Queen`s Peril

Ja chyba sobie zostawię na czasy kiedy nie będe miał pomysłu co czytać. Za niedługo przyjdzie Shadow Fall, później będzie Thrawn Ascendancy, w międzyczasie przeczytam sobie drugą część Diuny i Dzienniki Gwiazdowe. Queen`s Peril jest niestety o wiele mniej zachęcające.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.