Forum

Resistance 2x13 - Breakout

W przyszłą niedzielę dalsze przygody Kaza, Synary i spółki - dokończenie dzisiejszego odcinka.

Kaz i Norath próbują pomóc przyjaciołom ściganym przez bezwględnego łowcę nagród.


Przypomnienie:

Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu Resistance. Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub Disney XD.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć Resistance. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.

Preview

W końcu pokazał się preview

https://www.youtube.com/watch?v=Oamfje0sAxI

Co prawda trochę póżno, no ale cóż

Hmm

ładna animacja deszczu, przyznaje

Re: Resistance 2x13 - Breakout

Miłe złego początki, fajny klimat i zaczyna się ciekawie

...

a koniec żałosny i przewidywalny, klasycznie FO jako banda debili + droid terminator...

Re: Resistance 2x13 - Breakout

Podsuwałeś odcinek świetnie

Mimo tego, Resistance dalej mi się podoba

Hm

E tam, nie było tak tragicznie

Odc.

Moim zdaniem było całkiem przyjemnie.

+ Akcja - znowu się nie nudziłam, działo się dużo.

+ Klimacik tego miasteczka naprawdę mi się podoba, dużo obcych w tle. Christenson polubiła mi tweeta, w którym pisałam o Kaleeshaninie, więc uznaję to za ostateczne potwierdzenie. A żeby było śmieszniej, to ja jej w lutym-marcu zeszłego roku sugerowałam, by dała jakiegoś do tła, pamiętam, że też polubiła tego tweeta . Acz znowu mamy zgrzyt w kanonie, w "Age of Republic" nie zgadzała się twarz, tu nogi.

+ Bardzo fajne nawiązanie do TCW z Durosem wciskającym się w zbroję .

+ Zaczyna się zarysowywać konflikt Kolos-Ruch Oporu. Doza zawsze wybiera to pierwsze, a Kazek chyba będzie miał w przyszłych odcinkach Dylemat.

+/- Złole wyszli tutaj na bandę debili... ale to, jak dobrole dali im popalić, dawało mi dziwną satysfakcję.

- Norath jest zdecydowanie duchowym bratem Kazudy. Ruch Oporu miał jednak problem ze szpiegami - co za przedstawiciel tej profesji piszczy jak dziewczynka na widok wrogów?

Re: Odc.

Było przyjemnie, ale do czasu

Rozumiem że FO to banda idiotów, no ale jakieś granice powinny być. Ok, Złoty Phasm to olewus, ale Tierny była kreowana na jakąś mega złą, a tutaj wyszła taka sama ciamajda jak reszta.

FO nie ma radarów na niszczycielu... Czy nawet sonaru. Ewentualnie nie potrafią ich użyć. Kolos sobie wisi w chmurce pod nimi a oni nie potrafią przejechać przestrzeni radarem i go odnaleźć. Ja wiem że dla małych dzieci, no ale jakieś granice powinny być.

TIE/sf mają na uzbrojeniu torpedy, Mag-pulse i ST7, ale ich nie używają ani do nieuzbrojonego i nieopancerzonego frachtowca, nie do zneutralizowania silników Kolosa.

Łowca wymiata i jest dobrze, do czasu aż do akcji wkracza droid-terminator. Taki brak umiaru bardzo...

Re: Resistance 2x13 - Breakout

Całkiem spoko odcinek. Graficznie i klimatycznie bardzo przyjemnie. Łowca do samego końca daje radę. Były nawet tortury. Końcówka typowa dla tej animacji, jak ktoś liczył na coś innego to chyba seriale pomylił.

Ok

No przyznam, że oglądam troche jednym okiem, ale bylo całkiem spoko. Nawet mi się podobała ta finałowa akcja z Colossusem. W dobie TROSowych skoków nadprzestrzennych i skoku Sokoła z TLJ to już mnie w ogóle takie akcje nie ruszają

Re: Resistance 2x13 - Breakout

"Breakout", trzynasty odcinek drugiego sezonu "Star Wars: Resistance", był jednym z najdziwniejszych odcinków tej animacji w ogóle, wliczając w to pierwszy jej sezon, i zapewne to, co do obejrzenia w zakończonej niedawno drugiej serii... jeszcze przede mną, czyli z grubsza jakieś 8 odcinków. Dlaczego więc ów 20-kilkuminutowy materiał animacji, "Ruchu Oporu", okazał się tak dziwacznym epizodem? Technika animacji komputerowej, z jedną z najpiękniejszych możliwych realizacji uwydatniania ostrości, kształtów, konturów postaci, z uwzględnieniem renderowania i rasteryzacji zjawisk fizycznych itp., którą to widzimy w tym serialu właśnie, niestety, nie dość że wygląda to dla tego serialu momentami genialnie, w odcinku "Breakout" nie spełniło swoich wymagań, gdyż ponad ten wizualizacyjny efekt świetnie kreujący Nowy Kanon Gwiezdnych Wojen wybijał się skrajnie niedorzecznie zły wątek Najwyższego Porządku. Bo niby nic się nie stało;, bo niby co ten jakże ,,jedyny i totalitarny" Ustrój Galaktycznym miałby zepsuć w fabule drugiego sezonu "Star Wars: Resistance", skoro jego rola jak dotychczas, do obejrzanego przeze mnie 13 epizodu drugiego sezonu animacji, sprowadzała się głównie do czegoś neutralnego, niezbyt się w konstrukcie fabuły wychylającego? Jak się okazuje, w "Breakout" odmiennie, mega dziwacznie, i wywołujące u mnie uczucie skrajnej żenady połączonej z chęcią wyrzucenia telewizoru przez okno, było wprowadzenie do tego odcinka kolejnej z krótkich ról pani Kapitan Tierny. Wodomózgowia i imbecylstwa Najwyższego Porządku, któremu w karykaturalnie głupi sposób uciekli zbiegowie z Ruchu Oporu, w tym Kaz i sympatyczny CB-23, a które jako totalny blamaż na ,,potędze" funkcjonowania Ustroju podkreśliła dosadnie śmiesznie pewna Tierny, nie da się ująć żadnymi słowami. Najwyższy Porządek nie powinien tak działać, przy tych celach, które mu przyświecają. Toż to czysta głupota, skostniałość struktur władzy, które jako teoretycznie ostateczny i silny system realizowania celów Najwyższy Porządek nie powinien tego wykazywać, ale jednak przejawia to w 100 procentach. Komandor Pyre dodatkowo, podbija do maksimum dzieciniadę Najwyższego Porządku, hańbiąc opalizującą na złoto wielopłatową zbroję, którą nosi, i którą coś przecież dla Ustroju reprezentuje, oraz niszcząc znaczenie powiedzenia tudzież określenia, że dowódcy Porządku ,,mają spiżowy głos i kręgosłup ze stali", i nie cofną się przed niczym, aby żyć dla władzy, idei, dla kolektywu!

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.