Forum

Resistance 2x18, 2x19 - The Escape

Za tydzień finał serialu, a w nim:

Kaz i Jarek próbują wydostać Tam z rąk Najwyższego Porządku i uniknąć schwytania. Tymczasem załoga Kolosa staje przed niezwykle trudnym wyborem.Przypomnienie:

Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu Resistance. Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub Disney XD.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć Resistance. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.

Teaser finału

Re: Teaser finału

Czyli wrócą na Castilon i będzie akcja we wnętrzu krążownika. Trochę wieje nudą, ale za to mamy Najwyższego Przywódcę Benka .

Byłby zonk, jakby Kazek stracił głowę .

Re: Teaser finału

-Trochę wieje nudą Trochę? To jest poziom półfinałów Rebels, a nie zakończenia serialu. Przy okazji chciałbym pochwalić dział marketingu Lucasfilmu, dzięki któremu dopiero przy drugim sezonie przejrzałem na oczy. Tak długo nie mieliśmy nic o Resistance, że przez cały pierwszy sezon ekscytowałem się czymkolwiek. Nie trafiło to tak jednak do laików, którzy o czymś dowiadują się w momencie, w którym pojawia się trailer.

Re: Teaser finału

Na temat marketingu "Resistance" można by napisać jakąś pracę co najmniej licencjacką. Właśnie rozmawiałam o tym z kolegą z pracy - ten serial można by sprzedać i być może teraz ze łzami w oczach żegnalibyśmy Neeku czy Synarę, byłyby akcje #SaveResistance czy coś. A tak to zapomnimy po tygodniu, że coś takiego istniało.

Przy okazji obrazki.

http://www.jedinews.co.uk/film-music-tv/articles/preview-images-video-clip-from-star-wars-resistance-series-finale-the-escape/

Re: Teaser finału

O! Reński ich w końcu udusi.

Nareszcie koniec

Dobrze, że zrobili jeden długi odcinek

I zaczyna też się dobrze, jakby FO zaczął się uczyć na błędach.

I motywacje Tam od biedy mogą być.

I widzimy wnętrze mouse droida

I to tyle dobrego co można powiedzieć o tym odcinku.

A nie, jest jeszcze Hux niemowa i Reński Rycerz/Ukochany Przywódca początek spoilera który przynajmniej kogoś dusi mocą koniec spoilera

I Neeku, Neeku zawsze ratuje odcinki, ale tutaj i on nie dał rady.

Poza tym... wielka trójka z ANH to banda leszczy przy naszych bohaterach.

BB jest wszechstronny w tym i droidem bojowym

Systemów SD nie można upgadowac centralnie, musi to robić mouse droid. Ale początek spoilera wyłączyć tarcze centralnie już można... I nie można ich potem włączyć koniec spoilera

W walce setki TIE i SD przeciw kilku myśliwcom wszystkie TIE (ktore są lepiej uzbrojone i mają tarcze, ktorych nie miały TIE imperialne) zostają zniszczone bez strat. początek spoilera star destroyer również koniec spoilera Przepraszam w tym miejscu X-wingi. Tam też były przegięcia, no ale w walkach przeciw dużej przewadze komuś zdarzało się zginąć, jak np. Rogue 2 w ostatnim arcu...

Samo zakończenie... Wygląda tak jakby wszyscy w ekipie reżyserskiej chcieli już mieć to z głowy, iść do domu i odebrać wypłatę.

To jak powiedziała Shaak, mogli zrobić coś fajnego, gdzie wszyscy chcieliby kontynuacji chocby w komiksach, a skończyło się to tak, że zupełnie nas nie interesuje co się stanie dalej.

Ech...

Hm

No i finał. początek spoilera Tam jak było do przewidzenia wróciła. koniec spoilera. Nikt dobry nie zginął Bitwa fajna, Doza znowu bez czapki , Neeku jak zwykle, Ren się pokazał i nawet coś zrobił Mogło być.

To było

bardziej jak finał sezonu niż serialu

Odcinek

Mam mega gorączkę, więc pewnie będę pisać bez ładu i składu.

+ Eee... Neeeku? Neeku jest zawsze spoko.

+/- Motywacje Tam. Znaczy się fajnie, że wróciła, ale serio? Ile razy w sezonie widziała okrucieństwo NP i nic, a teraz nagle zrobiło się jej żal ryboludzi?

- Wróg z miażdżącą przewagą liczebną, ale nieeee, przecież w ekipie "Kolosa" nikt nie może zginąć. Pamiętam jak Freddie mówił a`propos Rebelsów, że śmierć powinna być w serialach, nawet dla dzieci, bo to pokazuje, że nikt nie jest nieśmiertelny. Tutaj nawet CB wstaje i jedzie dalej.

- Zakończenie faktycznie na odwal-się. Mówcie co chcecie, ale "Rebelsi" kończyli się fantastycznie, z nadzieją na przyszłość. Piąty sezon TCW też super, aż łezka mi poleciała. A tu? Poszli se do baru i już? Już serio mogli dać na sam koniec transmisję Papcia, o której mowa w TROS.

No i ja się pytam: a co z rozgrzebanymi wątkami? Wrażliwością na Moc Eili? Neeną? Szukaniem artefaktów przez reńskiego? Rodziną Xionów?

Re: Odcinek

Pewnie za jakiś czas zrobią to co z TCW i dopną kolejnym sezonem Chyba że nikt nie napisze petycji to wtedy nie wiadomo XD

Re: Odcinek

Lucasfilm Animation zmarnowało dwa lata, które można było fajnie wykorzystać na rozbudowę kanonu, tylko dlatego, że pewien cliffhanger musi wybrzmieć jeszcze mocniej.

Re: Odcinek

Ja mam wrażenie, że cały ten serial to był wielki filler żeby czymś zapchać, ramówkę zanim wejdą wojny klonów i sequel Rebeliantów

Re: Odcinek

Ale można było zapchać tę ramówkę z sensem i choć odrobiną emocji. A mam z końcówki takie wrażenie, że kogoś zmuszono do pracy i zrobił to na "odwal się".

Na koniec miałem flashbacki z "pszczółki Mai", z odcinka gdzie szerszenie wpadly do ula, chodziły dwójkami po korytarzach i zbierały wpierdziel od pszczółek. Choć chyba nawet wtedy kilka pszczółek poległo.

Re: Odcinek

Szerszenie przecież później zaczęły przeżerac się przez ściany

Re: Odcinek

Były inteligentniejsze niż FO

I mimo to pszczółki je pokonały, ale ze stratami.

Re: Odcinek

Mam czasem chęć obejrzeć stare bajki . 200 odcinków "Sailor Moon" mi się udało, może teraz "Pszczółkę"?

Można było zrobić to z sensem. Na przykład o osobach, które bliżej współpracowały z Ruchem Oporu. Czasem mogliby przewinąć się Poe czy Leia, potem Finn i nawet Rey. Ale serial mógł się skupiać na przykład na nowej grupie bohaterów, która wykonuje misje tu i tam.

Albo o piratach. Piraci są zawsze spoko, choć może tematycznie zbyt bardzo zbliżałoby się to do "Mando".

Re: Odcinek

Nie kuś. Szczególnie że na D+ są komplety "Gumisiów" i "TaleSpin" (Super Baloo)

Re: Odcinek

Gumisie <3.

Tytuł serialu naciągany

darth sheldon hiszpański inkwi napisał:
Ja mam wrażenie, że cały ten serial to był wielki filler żeby czymś zapchać, ramówkę zanim wejdą wojny klonów i sequel Rebeliantów
-----------------------

Nawet sam tytuł ma przez większość czasu mało wspólnego z fabułą, dopiero końcówka tu się lekko poprawiła i na dodatek całkiem fajnie wyszły walki powietrzne.

Re: Tytuł serialu naciągany

Ja już kilka razy wcześniej jeszcze kiedy był 1 sezon, że serial powinien nazywać się,,Collosus station" czy coś w tym stylu, a 2 sezon tylko to pogłębił, choć coś czuję, że tytuł był głównie w celach marketingowych

Re: Tytuł serialu naciągany

Wszystko na to wskazuje, w końcu na fali TFA pewnie chciano przyciągnąć widza żądnego wiedzy na temat RO, a tu kicha, parę wstawek na cały serial. Bida. A szkoda, bo wizualnie moim zdaniem jest całkiem ok, byleby tylko skupić się na czymś jak FO vs RO, co rozwinęłoby NEU w tym okresie...

Re: Odcinek

Doceniam dowcip, ale na poważnie... Kto ma pisać tę petycję i o kogo? Jedynie Neeku się tutaj broni, Synarę wyrzucili w kąt, Kazek wiadomo, reszta "haremu" też nic nie pokazała. Serio, ale nie widzę tutaj nikogo kto by się zbliżył choć do połowy fajności Aśki z V sezonu.

I jak napisała Shaak - raz że zakończenie V sezonu było rewelacyjne i naładowane emocjami, dwa nie było pewności co się stanie. Tutaj tak od połowy sezonu było wiadomo że nikogo nie ukrzywdzą, nawet z pobocznych, a na zakończenie serialu (nie sezonu) dostaliśmy scenkę w barze, o temperaturze emocji jak z czasów wielkiego zlodowacenia.

Pootwieranych wątków to nawet nie chce mi się wyliczać. A szkoda, bo zapowiadało się całkiem fajnie, ale poszli w banał.

Re: Odcinek

Kolejne kłamstwo Disneya, że ten serial miał planowane tylko 2 sezony. Nie miał! Został skasowany po kiepskim odbiorze pierwszego sezonu. Teraz widać to jak na dłoni.

Kuniec

Eh, no kurczę, fajne było. Tzn fajne jak na odcinek, a jednocześnie mega słabe jak na finał serialu.

+ "Vader moment" Bena.
+ Egzekutorzy FO w naturalnym środowisku.
+ Bitwa lepsza niż w TFA, TLJ i TRoS.
+ Moja żona smutła jak CB dostała z kosy.
+ Najlepsze bombardowanie orbitalne jakie do tej pory widziałem w filmowo/serialowych Star Warsach!
+ Fajna, klimatyczna scenka z obręczą na Castillonie (te turbolasery!).

- Bieda fabularna.
- "Nie ratujemy ich, uciekamy!" - *Kaz dzwoni, żeby ich nie ratować, tylko uciekać* - "Dość uciekania, ratujemy ich!"
- Nie wytłumaczono nawet tak podstawowej rzeczy, jak "dlaczego Colossusa nie było na Exegol"...
- Kilka godzin po obejrzeniu odcinka już nie pamiętam czy Pyre zginął, czy co się z nim stało... I nawet nie interesuje mnie to na tyle, żeby sprawdzić.

Szkoda mi tego serialu. Dobry był. Momentami (kiedy fruwali w myśliwcach).

Re: Kuniec

-po obejrzeniu odcinka już nie pamiętam czy Pyre zginął, czy co się z nim stało...

Chyba wziął i wybuchnął razem z Malfoyem na SD, ale szczerze też nie pamiętam

Re: Kuniec

Los Tierny, Pyre czy Frodo Malfoya jest nieznany, albo zdążyli się w porę uratować do kapsuł, albo nie

Re: Kuniec

I właśnie dlatego widać, że przydałby się jeszcze z jeden odcinek.

Re: Kuniec

Co do Tierny, to było widać jak Ukochany Przywódca zaciska dłoń kiedy ją dusi, więc tutaj wersja Vader 2.0 "zawiodłaś mnie po raz ostatni" jest chyba jedynie słuszną.

Myśliwce

Patrzajta ludziska, w ciekawostkach są "prawdziwe" modele z bitwy o Exegol .

https://www.starwars.com/news/buckets-list-extra-the-escape-part-2-star-wars-resistance

Re: Myśliwce

Wooow, czyli jednak są! To naprawdę miła informacja. Ciekawe, czy rzeczywiście ich gdzieś można dostrzec, czy występują tylko jako rozmazane plamy.

Także

No i koniec. No i przechodzę do porządku dziennego bez emocji. Fajny odcinek, parę ostatnich było fajnych, ale jakos mnie to mało interesowało. Zupełnie inne uczucia niż po finale Rebels czy nibyfinale TCW. Szkoda, bo wierzyłem w ten serial. Fajnie wyglądał, fajnie latali, parę fajnych pomysłów. Ale jeszcze więcej nudy niestety.

Re: Resistance 2x18, 2x19 - The Escape

Piękne, nostalgiczne wykończenie serialu - jeśli to rzeczywiście jest ostateczny i definitywny koniec "Resistance" - dodało mu charakterystycznego rozwiązania zakończenia, godnego Klasycznej Trylogii kinowych Epizodów Star Wars. Podwójny odcinek "Resistance" miał swoje tempo, inteligentnie ujęte zwroty akcji, no i udział w osi fabuły ,,złotej Tam", która, jakby nie patrzeć, wypadła tu całkiem dobrze na tle rozgrywanych wydarzeń łączonego odcinka. W "The Escape" pojawił się, o cholibka, Kylo Ren, z szramą na prawym policzku, tuż przy kości jarzmowej! Tierny i Pyre nazywali go w oddany sposób ,,Wodzem", co oznacza, że czas akcji tego łączonego odcinka umiejscawiał się pomiędzy finałem VIII a początkiem IX kinowego Epizodu Star Wars. Ciekawe... Finał drugiego sezonu/serialu "Star Wars: Resistance" oceniam na: 9/10, cały serial do finału włącznie, jak do tej pory, oceniam zaś na: 7,5/10.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.