Forum

TCW 7x04 - Unfinished Business

Za tydzień ostatnia część przygód Bad Batch, a w niej:

Anakin i klony wcielają w życie śmiały plan zaatakowania Separatystów pod wodzą Wata Tambora i admirała Trencha.


Przypomnienie:

Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu TCW. Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub Disney+
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć TCW. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.

Hm

Dobre nawet zakończenie. Fajne było zdziwienie Wreckera na wyczyn Crosshaira i wzruszenie jak dostał "prezent" Nie ocenzurowali raczej Trencha. No i fajnie dla Echo
Podobało mi się

Całkiem dobrze

Choć w tle, to bitwa w kosmosie wyglądała całkiem ładnie.

"Gold Leader" i Y-wingi - oczywiste nawiązanie do ANH

Wkurzony, darksajdujący Anakin, ciach mieczem po łapkach i "ostateczne rozwiązanie" wątku admirała Trencha.

To "wzruszenie" osiłka - coś pięknego

Ładne zakończenie i uznanie BB dla "zwykłego" klona

Re: TCW 7x04 - Unfinished Business

Jeden z lepszych odcinków, świetne zakończenie cyklu złej partii. Anakin co raz lepiej wgrywa się w Vadera więc następny odcinek z Ahsoką

Re: TCW 7x04 - Unfinished Business

Generalnie arc raczej meh, ale ten odcinek to niezłe zwieńczenie.

+ Anakin i kolejna cegiełka do CSM
+ Echo tak ogólnie
+ Mace kontra roboty (nawiązanie do CW z 2003)
+ Akcja Crosshaira
+ Rex jak zwykle

Średnio

Ten arc nigdy nie był jednym z moich ulubionych w tym serialu. Uważam, że jeśli istnieje słowo które najlepiej opisuje "bad batch" to jest to "cliché". Rambo, Clint Eastwood, Hulk, Hackerman i nowy członek-Robocop. Nie oznacza, że jest on całkowicie zły-przyniósł mi więcej rozrywki niż 99,99% rebels, jeśli tamten serial można traktować jak jakąś miarę jakości. No dobra dosyć ględzenia. Podsumowując:

+Wygląd postaci
+Nowe zakończenie-poprzednie może było bardziej pozytywne i nawiązujące do Powrotu Jedi jednak te ma większy wpływ na Rexa, na którym w większości skupiała się ta seria odcinków.
+Fakt, że tylko Anakin i Rex ufają Echo
+To, że śmierć Trench`a pozostała w większości niezmieniona
+Insygnia generała na Super Droidzie Taktycznym i komando-droidach
-Malowanie SDT wygląda bardzo słabo nie tylko na tle innych postaci, lecz nawet na tle samego otoczenia.

Odc

No mam podobne zdanie jak reszta - najlepszy odcinek całego średniego arcu.

+ Bitwy i pojedynki wyglądają naprawdę dobrze. Wielki plus za Mace`a "Motherf*ckera" Windu .

+ Wątek nieufności do Echa, szkoda tylko, że praktycznie ledwo zasygnalizowany. A, no i nasz klon miał się pojawić z resztą partyjnych w akcie o Kashyyyku.

+ Jednak śmierć Trencha pokazali na ekranie, podobnie jak ciemną stronę Anakina.

- Znaczy się... głupota całego scenariusza wyłazi tu wszystkimi szwami. Od kiedy to generałowie nie potrafią prowadzić już wojen i samodzielnie myśleć, tylko polegają na algorytmach?

- Wrecker mnie po prostu irytuje.

Re: Odc

-Od kiedy to generałowie nie potrafią prowadzić już wojen i samodzielnie myśleć, tylko polegają na algorytmach?

Jeżeli ma taki algorytm i dzięki niemu wygrywa poprzednie bitwy to łatwo zgłupieć. Zresztą, są przypadki z historii - np. Marszałek Solut, o którym mówiono że potrafi idealnie, wręcz podręcznikowo rozprowadzić wojska przed bitwą, zaskakując przeciwnika, po czym zupełnie nie wiej jak te wojska wykorzystać w bitwie (sprawiedliwie oddajmy - raz mu się udało)

Re: Odc

To jak cheatowanie w grze . Tak wyglądała moja historia z "Starcraftem". Ostatni poziom dodatku, ten, w którym kierujemy zergami. Mamy Kerrigan... yyy... chyba jakiś budyneczek i to wszystko. No dobra, zaczynam rozbudowę. Po dwóch minutach atakują mnie siły w tak przeważającej ilości, że momentalnie ścierają moją bazę z powierzchni ziemi.

Wtf, myślę sobie, wczytuję i kodem odsłaniam mapę... na której moja baza jest otoczona ze wszystkich stron w pełni rozbudowanymi kompleksami wroga i armią gotową do napaści.

To był moment, w którym doszłam do wniosku: nope.

Ech, jak by się zagrało jeszcze raz...

Re: Odc

Starcraft

Czy to nie była ta plansza, gdzie zamiast zaczynać rozbudowę należało , mając Kerrigan od razu zaatakować i przejąć rozbudowaną bazę? Coś tak mi świta.

Była podobna na szlaku "50" planszy w Twierdzy -Krzyżowcu, że trzeba było z miejsca pójść i zabić gościa w zamku obok (my mieliśmy rycerzy, on tylko łuczników i pikinierów) jeszcze przed postawieniem spichlerza. Od razu robiło się luźno.

Ech, wspomnień czar.

The Clone Wars 7x04: Unfinished Business

Zdecydowanie dobre zakończenie historii Bad Batch. Wreszcie jakiś zalążek prawdziwej wojny i trochę regularnej bitwy. Chociaż początek odcinka zapowiadał coś większego, a skończyło się na potyczce w montażowni, więc czuję niedosyt. Chciałbym jednak zobaczyć kawałek prawdziwego frontu na tym Anaxes, a nie tylko o nim słyszeć, że gdzieś tam jest. No ale... całe TCW zawsze tak wyglądało, więc czego ja oczekuję na koniec?

Ale ogólnie było ok, dużo się działo. Kawałek wojny - jak wspomniałem - był. I Windu, i Obi-Wan też. I Anakin załatwiający po swojemu problem admirała Trencha - bardzo dobrze, że taka scena się tam znalazła. Zawsze później łatwiej ogląda się Zemstę Sithów, gdy ma się w pamięci takie pokazy DS ze strony Skywalkera.

8/10

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.