TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Ogólnie o Star Wars

Wysoka Republika - teorie, spekulacje, przypuszczenia.

Power of the Light Side 2020-03-16 19:17:16

Power of the Light Side

avek

Rejestracja: 2015-12-06

Ostatnia wizyta: 2022-08-08

Skąd: Gorzów Wielkopolski

Już niebawem zaczyna się nowy rozdział zapoczątkowanego w 2014 kanonu Disneya, czyli Era Wysokiej Republiki, która będzie się dziać 200 lat przed "Mrocznym Widmem", a będzie opowiadać o tym jak Zakon Jedi poczynał sobie w czasach swojej świetności, gdy stał na straży Republiki Galaktycznej. Pomyślałem więc, że powinien powstać temat, gdzie będziemy się dzielić swoimi pomysłami odnośnie fabuły tejże epoki galaktycznej historii.

Mnie osobiście nurtują trzy sprawy odnośnie Ery Wysokiej Republiki:
1. Yoda - ciekawi mnie czy w ogóle go pokażą w epoce 200 lat przed "Mrocznym Widmem", a jeśli tak to jak zostanie on przedstawiony i czy będzie się różnił od Yody, którego znaliśmy z sagi Skywalkerów. Pod koniec swojego życia był on Wielkim Mistrzem Jedi, więc zapewne 200 lat wcześniej będzie on "zwykłym" Mistrzem. A może pokażą jak został on przywódcą Rady Jedi?

2. Nihilowie - druga rzecz to tożsamość antagonistów Ery Wysokiej Republiki. Zostali opisani jako "kosmiczni Wikingowie", czyli najpewniej będą dokonywać łupieżczych napadów na planety Galaktyki. Do tego mają mieć oni możliwość podróży w nadprzestrzeni i właśnie to ma czynić ich tak groźnymi. Tylko w jaki sposób, skoro w nadświetlnej mogą podróżować dosłownie wszyscy mieszkańcy Galaktyki. No i jakie to oni będą mieć specjalne umiejętności, że mają się ich bać nawet Jedi?

3. Sithowie - 232 BBY to już czasy Zasady Dwóch, ale w tym okresie spadkobiercy Dartha Bane`a jeszcze kryli się przed wszystkimi. Zastanawiające jest więc czy w ogóle poznamy Mrocznych Lordów z tych czasów i co porabiali kryjąc się. Bo nawet jeżeli pozostawali w ukryciu, to na pewno nie siedzieli bezczynnie. Może pokażą nam jak przez te stulecia knuli intrygę, która zaowocowała w końcu utworzeniem Imperium Galaktycznego przez Dartha Sidiousa? Era Wysokiej Republiki to idealne miejsce na wyjaśnienie jak ukryci Sithowie w potajemnie zdobywali wpływy w polityce. W końcu Palpatine tak sprawnie się w niej poruszał jakby jego poprzednicy już wcześniej uszykowali dla niego grunt pod utworzenie Imperium. No i zastanawia mnie jakie Sithowie będą mieć podejście do Nihilów.

A jakie wy macie pomysły na fabułę Ery Wysokiej Republiki?

LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..