Forum

Adaptacje filmowe gier

Temat zupełnie abstrakcyjny, wiem. Czy niewykonalny dla Disneya ?, no, jest tu pewna przeszkoda, która niczym ściana - to mityczny K A N O N. Choć pewnie to nie jedyna przeszkoda, bo przyczyn dlaczego to obecnie jest niewykonalne, jest zapewne o wiele więcej. Heh, ale z drugiej strony, jakaż to niewykorzystana szansa, nawet nie na główne filmy, bo to akurat nierealne, ale powiedzmy na mniejsze projekty, takie w ramach Disneyowej platformy + ?

Let see ... godzinne epizody z cyklu "Legendy", albo mini-serialowe opowieści fabularne, na podstawie historii znanych z gier - można(by) ? ...
Przy całym szacunku dla "Mando", i kolejnych zapowiedziach serialowych, to jednak te "Battlefrony i Fallen Ordery", "Jedi Knight`y", "Force Unleashed`y", że nie wspomnę nawet o "Kotorach" i "Old Republicach" . No jakiż fan SW, nie chciałby zobaczyć serialowych opowieści nawiązujących - na przykład, do przygód Jaden`a Korr`a z "JKA", czy nawet Galen`a Malek`a z "TFU", na małym ekranie ? ... że o reszcie nie wspomnę
Nawet niech tego nie kanonizują, ale jako oddzielny projekt - "Legendy", czemu nie ?. Pamiętam swego czasu, jak na jakiejś konferencji elektroników, Jade Raymond przedstawiała "road map" gier, z takim podziałem na to, co obecnie kanon, a reszta, jako wspomniane Legendy. Można ?, można.

Piszę o tych adaptacjach growych, bo widzę, że coś zaczyna powoli się zmieniać w temacie. Filmowe "Uncharted", które w końcu wyszło na filmową prostą, będzie miało swoją premierę w przyszłym roku. Jednak taką prawdziwą, ekranową petardą może okazać się "The Last Of Us", przy którym - dla HBO, dłubie Craig Mazin.
Do czego zmierzam ?, ano do tego, że growe adaptacje to wciąż nieodkryty jeszcze teren. I choć klika prób przeniesienia na duży ekran już było - z takim sobie, jak wiemy skutkiem (Assassin, Warcraft), to jednak tym prawdziwym przełomem mogą okazać się nie filmy - a seriale oparte na fabułach z gier. Jeśli więc wchodzi w to HBO, to i Netflix będzie następny. Jeśli Disney będzie chciał dotrzymać kroku, to powinien bacznie obserwować poczynania konkurencji, ale i zobaczyć, jakie "growe perły" ma w swoich zasobach. A gdyby tylko chciał, ehh pomarzyć ...

Re: Adaptacje filmowe gier

Ale po co nam takie zrzynki?

Re: Adaptacje filmowe gier

Adaptacje, nie zrzynki

Re: Adaptacje filmowe gier

AJ73 napisał:
Temat zupełnie abstrakcyjny, wiem. Czy niewykonalny dla Disneya ?, no, jest tu pewna przeszkoda, która niczym ściana - to mityczny K A N O N.

Legendy to lepiej żeby Disney zostawił w spokoju, co jednak słabo mu wychodzi. A szkoda.


Let see ... godzinne epizody z cyklu "Legendy", albo mini-serialowe opowieści fabularne, na podstawie historii znanych z gier - można(by) ? ...

Godzinne Jon Favreau wskazuje na ciebie paluchem i głośno rechocze


Pamiętam swego czasu, jak na jakiejś konferencji elektroników, Jade Raymond przedstawiała "road map" gier, z takim podziałem na to, co obecnie kanon, a reszta, jako wspomniane Legendy. Można ?, można.

Pierwsze słyszę.


Do czego zmierzam ?, ano do tego, że growe adaptacje to wciąż nieodkryty jeszcze teren.

Masz gruntowe braki w tematyce
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_television_series_based_on_video_games
Widziałem kilka z nich i poza może Robakiem Dżimem ich miejsce jest... w wikipedii. Maks.
Po co ci to? Mało "rozszerzyli" SW? Czyżbyś należał do tego gatunku, który przedkłada ilość nad jakość? Masz od tego procent?

Re: Adaptacje filmowe gier

Odnośnie Jade, nie jestem Ci w stanie teraz zalinkować jej wywiadu, z czasów gdy była "twarzą" EA, ale tak było.
Natomiast o tych adaptacjach, i linku z wiki ... sam napisałeś, że :

Widziałem kilka z nich i poza może Robakiem Dżimem ich miejsce jest... w wikipedii. Maks.

No właśnie, przecież nie chodzi o ilość, a o jakość, jak słusznie zresztą zauważyłeś. Lista adaptacji na wiki jest długa, tylko ile z tych pozycji zostało zapamiętanych ?. Dlatego właśnie "Uncharted", a nie powiedzmy - "Sonic", który i tak nieźle sobie finansowo radzi.
Nie, procentu od tego nie mam , ale niezmiernie mnie dziwi, że tworząc swoją platformę, Disney wybiera na serial takiego Cassiana, a nie sięga do tego, co najlepsze w SW. Jak choćby gier

naprawdę

cię to dziwi? Bo to co najlepsze w SW należało do Lucasfilmu przed 2012 i śp. LucasArts przed 2013.

No proszę

Można ?, MOŻNA.
Co prawda, zakładając temat, miałem na myśli adaptacje gier SW, więc niejako offtopicowo, ale dla przykładu, że można.

- "Kingdom Come : Deliverance" będzie przeniesione na ekran !"

- https://variety.com/2020/film/global/kingdom-come-deliverance-erik-barmack-warhorse-studios-1234797631/

Kto wie, może i geniusze z Disneya/EA kapną się, że można coś i w tym temacie porzeźbić

Re: No proszę

-Kto wie, może i geniusze z Disneya/EA kapną się, że można coś i w tym temacie porzeźbić

No co Ty. Przecież wiadomo że filmy SW muszą być nowe, odkrywcze, niczym nie skażone i zaskakiwać widza Senatem wypadającym z szafy.

Re: No proszę

Dodaliby Senat do ekranizacji J:FO.

Re: No proszę

I Snołka ze słoika, dużo tego było w spiżarce.

Można ?, można

Filmowe Uncharted
i pierwsze zdjęcia Nathan`a !.

- https://twitter.com/unchartedmovie/status/1319301741473525760/photo/1

Filmowy "Uncharted" nie będzie wprost adaptacją gry, ale przedstawi nową opowieść, rozgrywającą się lata przed tym, co było w grze.
O, i za taką adaptację wydarzeń "kotorowych" chętnie bym obejrzał, a i w taki growy rimejk, chętnie zagrał

Re: Można ?, można

Pamiętaj, że to tylko obrazek. Do tej pory adaptacje gier nie miały dużego powodzenia...

Re: Można ?, można

Dej spokój. W dodatku w roli głównej ten chłopaczek z watą w polikach o jednym wyrazie twarzy i jednym typie charakteru. "Diabeł wcielony" to wypadek przy pracy, gdzie musiał się bawić akcentem, a we włosy nawalił lakieru. Wątpię, by spotkało go więcej takich angaży.

There is only one Tom Holland
https://www.filmweb.pl/person/Tom+Holland-10837

Re: Można ?, można

14.01.21
Tom Holland teasuje pierwszą zajawkę Uncharted ?

- https://twitter.com/TomHolland1996/status/1349011029448151041

Scrollsy z Netflixa ???

Dobra, to świeża, niestety TYLKO plota, prosto z "We Got This Covered" ... (można się rozejść ) ale, ALE.
Jak wiemy, znaczy maniacy scrollsowi doskonale wiedzą, że fabularnie gry serii nie oddają nawet w 1/3 skali tego, co wymyślili sobie twórcy. Mówiąc wprost, story każdej z odsłon wykracza daleko poza grę/gry serii.
Wielki, śmiało można napisać - epicki fabularnie, był "Morrowind". Kapitalny w fantasy-lore był "Skyrim", z niesamowicie wciągającym klimatem - światem.
Bethesda stworzyła serię gier, która aż się prosi, by przenieść ją na ekran !. Jeśli więc Netflix ma faktycznie takie plany, to szacuneczek i ukłony z mojej strony

Mam tylko nadzieję, że więcej w tym prawdy, niż plotki.

Re: Scrollsy z Netflixa ???

Na Netflixa, bo chcesz żeby powstały po taniości?
Teoretycznie to każda popularna seria może się prosić o przeniesienie na ekran... bo tak. W końcu więcej kasy, większe zasięgi, o ile nie dopadnie cię klątwa adaptacji gier. Hardfani będą trząść majtami jak przy Warcrafcie, co nie przykryje faktu że walorów filmowo-pisarskich to tu będzie niewiele.
Ja liczę że plotka, przeciętnego widza średnio co w ogóle obchodzi lore Scrollsów, a w filmie/serialu jeszcze gorzej to będzie działało, jeżeli zawalisz widza ekspozycją.
Po to pewne rzeczy przemyca się do gier tylko cząstkowo, żeby pozostawić resztę niedomówień wyobraźni gracza. Napipczanie laserami pod Wrotami Tannhausera z Blade Runnera na tej samej zasadzie straciłyby na swojej wartości, hue

Re: Scrollsy z Netflixa ???

Zacznę od "dla kogo ?" taka adaptacja (ta lub inna growa) powstaje. Oczywiście, dla fanów. Adaptacje growe są dla fanów, nie dla przeciętnego widza.
Że po taniości ?, hmmm, patrząc na to w ten sposób, to generalnie seriale sf są po taniości. Czyż GoT, to nie paździerz popelina und dykta ?. "Łitczer" pierwszego sezonu to nie dykta ?. Nie wiem, czy w ogóle jest możliwe, by na serial sypnięto tyle grosza, by wyglądało to niczym blockbuster, i by wszyscy cmokali z wrażenia od ilości efektów na kadr sekundowy. Że serialowy "Lotr" taki będzie ?, też w to wątpię. Przeliczając na odcinek, odejmując na marketing i inne takie, wcale nie wygląda to nad podziw imponująco.

"przeciętnego widza średnio co w ogóle obchodzi lore Scrollsów, a w filmie/serialu jeszcze gorzej to będzie działało, jeżeli zawalisz widza ekspozycją."

To zależy. Zależy CO, z lore scrollsowego chcieliby przenieść.
"Morrowind" przykładowo, jest poza zasięgiem możliwości przeniesienia w sposób zrozumiały dla casuala. Plus cały grzybowy setting, jaki trzeba byłoby zbudować na potrzeby świata - nope. To jest już poziom filmowego Lotra, a nawet więcej, biorąc pod uwagę jakie tam tłisty fabularnie odchodziły. Zaś sama bitwa pod Czerwoną Górą, spokojnie dorównuje finalnej potyczce z orkami Saurona. Także tego, moim zdaniem - nope.

Ale już taki Skyrim ? ... gumowe smoki można już spokojnie po kosztach robić, a i na setting świata zaoszczędzisz masę kasy - wystarczy wybrać się w Skandynawię, i w voilà Widoczki jak w Skyrimie, drewna na dekoracje aż nadto.
I można kręcić sezony

The Last Of Us

Wciąż czekam, na zapowiedź jakiejś egranizacji Star Wars, bo po to w sumie założyłem ten temat ... Ale, jest jak jest. Jak to mówią, wcześniej lodowce się roztopią, czyli ... może się doczekam
Wracając zaś do teraźniejszości, to Pedro Pascal zagra Joela. Natomiast Ellie zagra Bella Ramsey, znana chociażby z "GoT".

Za scenariusz odpowiedzialność bierze Craig Mazin. Fabuła serialu bazować będzie na wydarzeniach z pierwszej części gry.
Premiera wciąż nieznana. Oczywiście HBO.

Topka adaptacyjna

Niby przewijam to samo w temacie, ale co tam

- "The Old Republic", klasówki wręcz stworzone do przeniesienia na ekran. "Jedi Knight" czy "Sith Warrior" to najbardziej klasyczne ze Star Warsowych opowieści w tej grze. Dodając do tego konflikt na skalę wszech-galaktyczną, mamy gotowca do ekranizacji.

- "Knights Of The Old Republic 1/2", wiadomo. Ale oprócz głównych historii, drugi plan także ma wiele do pokazania.
W "The Sith Lords" świetne wrażenie robił Dxun, na którym swoje piętno odcisnęły intensywne walki między nacierającymi wojskami Republiki, a stawiającymi zaciekły opór, Mandalorianami.
W tle, oczywiście świątynia Freedom Nadd`a

- "Jedi Fallen Order", Cal Kestis może w samej grze nie zachwycił aż tak, jakbyśmy chcieli - miało być przecież zjaranie mózgów (copyright by Blake Jorgensen (EA)). Ale już na ekranie, mogłoby wyglądać naprawdę świetnie. To także jest niemal gotowiec do adaptacji.

- "The Force Unleashed", pierwsza część miała naprawdę ciekawie napisaną historię + znane postacie z sagi. Wszystko zgrabnie osadzone w linii czasowej. Niby fanfic, ale nie pozwalał na szybkie odejście od kompa/konsoli.

Odświeżam wątek, bo nie sposób nie zauważyć, iż dzieje się ostatnio w adaptacyjnym temacie dość sporo. Bardzo bym chciał, by angaż Pedro Pascala do serialowego "The Last Of Us" i sukces - ma się rozumieć, tego serialu, otworzył furteczkę i w samym Disneyu. Mieć takie zasoby w grach, które powychodziły na przestrzeni wielu lat, i tego nie wykorzystać ... zwyczajnie, nie godzi się

Bungo

zapowiedziało że (W R E S Z C I E) zamierzają rozwijać uniwersum Destiny na inne media, płonę z ekscytacji.

Mass Effect ???

Z Cavillem ?!

Wczoraj na swoim insta, Cavill wrzucił fotkę "

- https://www.instagram.com/p/CLrAjEuhtTe/

"Secret project? Or just a handful of paper with random words on it.... Guess you`ll have to wait and see. Happy hump day all."

No i poszło : https://www.gram.pl/news/2021/02/25/nie-jeden-film-ale-trylogia-i-serial-powstaje-seria-mass-effect-z-cavillem.shtml

Nie wiem, to za dużo by rozkminiać prawda to czy myślenie życzeniowe. Wiem tylko, że byłaby to filmowa pe tar da.

kurcze

myślałem, że nową adaptację Szekspira robi...

Nowy Mortal Kombat

Aż dziw, że nikt tu jeszcze nie wrzucił trailera nowego Mortala, a hula od paru dni. Czyżby był dla wszystkich aż tak słaby?

Re: Nowy Mortal Kombat

Re: Nowy Mortal Kombat

Cóż, brak reakcji. Czyli wniosek w mocy - słabizna. xD

Re: Nowy Mortal Kombat

po prostu #nikogo

Cóż

temat jakby nie było, się offtopikował na inne gry.
Myślałem naiwnie, że Disney tu zajrzy, i zaraz będzie adaptacja za adaptacją . Trochę jednak trzeba będzie dłużej poczekać, aż się zorientują
A Mortal chyba faktycznie #nikogo

Re: Cóż

Eeee tam nikogo;p Po prostu został obgadany w innych miejscach ;p

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.