TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Epizody VII-IX

Wszyscy Jedi/Sithowie.

Power of the Light Side 2020-06-17 17:10:48

Power of the Light Side

avek

Rejestracja: 2015-12-06

Ostatnia wizyta: 2022-08-07

Skąd: Gorzów Wielkopolski

"Skywalker. Odrodzenie" pozwolił nam między innymi poznać sekret tzw. "unlimited power" Palpatine`a - po prostu czerpał on potęgę z esencji wszystkich Sithów, którzy byli już złączeni z Mocą. W trakcie ostatecznej walki na Exegolu ze strony Jedi udało się to także Rey, a ponieważ na przestrzeni tysiącleci, żyło więcej Jedi niż Sithów, Darth Sidious został ostatecznie zniszczony, kiedy siłował się z wnuczką na posiadaną potęgę.

Mnie jednak nurtuje co innego. Czy Rey aby na pewno była pierwszą, która stała się "wszystkimi Jedi"? Według mnie: absolutnie nie, a przed nią jeszcze dwóm innym Jedi udała się ta sztuka. A o kim mowa? O Yodzie i Luke`u Skywalkerze. A co mam na poparcie tej tezy? Najpierw Yoda, czyli najpotężniejszy Jedi z ostatnich lat istnienia Zakonu. Zawsze był pokazywany jako ktoś wyjątkowy, kto rozumiał Moc w stopniu nieosiągalnym dla jakiegokolwiek innego Jedi. No i do tego był w stanie toczyć wyrównany pojedynek z Sidiousem, czyli "wszystkimi Sithami". Zupełnie jakby on też potrafił czerpać siłę od wszystkich poległych członków swojego Zakonu. A co do Luke`a. Otóż, gdy Sidious pod postacią klona ukrywał się na Exegolu, najbardziej obawiał się właśnie syna Wybrańca, gdyż wiedział, że w bezpośredniej konfrontacji nie miałby szans ze Skywalkerem. Dodajmy do tego jeszcze fakt, że Rey próbowała usłyszeć głosy zmarłych Jedi podczas szkolenia pod okiem Leii i przy wsparciu ksiąg z Ahch-To. Tylko skąd Organa mogła wiedzieć, że istnieje taka możliwość? Wyjaśnienie może być tylko jedno: dowiedziała się o tym od brata podczas własnego szkolenia.

No i na koniec jeszcze a propo "wszystkich Sithów". Sądzę, że ta sztuka udała się także Vaderowi, który jest uznawany za symbol potęgi Sithów. Dlaczego tak mi się wydaje? Na początek jego ostateczny pojedynek z synem: w części V Luke wyraźnie od niego odstawał, natomiast w części VI dorównał ojcu. Może to dlatego, że młody Skywalker podczas rocznej przerwy między TESB i ROTJ stał się "wszystkimi Jedi" i dorównał ojcu, który był "wszystkimi Sithami"? Swoją siostrę trenował na przełomie 4 ABY i 5 ABY, a więc tuż po bitwie o Endor. Skoro Leia miałaby się wtedy dowiedzieć, że da się usłyszeć głosy zmarłych Jedi, to by znaczyło, iż Luke już młodym wieku nauczył się tej sztuki, a więc prawdopodobnie znał ją już podczas pojedynku na II Gwieździe Śmierci.

LINK
 • Re: Wszyscy Jedi/Sithowie

  Darth Rodianin 2020-06-17 18:25:57

  Darth Rodianin

  avek

  Rejestracja: 2017-07-12

  Ostatnia wizyta: 2022-01-20

  Skąd: Rodia

  Ciekawa interpretacja. Pewnie masz rację, np. Snoke też raczej czerpał moc od Sitha - Palpatina. Tylko pytanie: czy robił to świadomie czy nieświadomie? Raczej nie, bo był jego marionetką.
  Może też to ma jakiś związek z Mortis? Zwłaszcza tu:
  https://youtu.be/7lpn1_ZLIIA
  Może on też brał moc od tych Sithów?

  LINK
 • Hę ? ...

  AJ73 2020-06-17 21:30:03

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Strike Base XR-484

  Owe "unlimited power" to nie żaden sekret w postaci esencji wszystkich Sithów z których czerpał Paplatine/Sidious. Krzycząc do Windu "unlimited power" miał na myśli własną, nieograniczoną niczym i nikim (I am the senat) władzę, i tyle.

  Jeżeli większa ilość dźedajów w talii, pozwoliła Rey pokonać głównego Sitha (który, miał słabsze karty - mniej sithów) i piszesz zaraz, że przed nią taką potęgą dysponował Yoda i Luke, to jakim cudem ani Luke, anie tym bardziej Yoda, wcześniej nie dali rady Sithowi ? ... przecież więcej ghost-Dżedajów było, niż Sithów, hę ? ...

  A Vader ?. Vader zwyczajnie wrzucił licza do szybu. Żadna tam potęga Sithów za nim nie stała, ot podniósł dziadzia lekkiego jak piórko - wiadomo, każdy licz lekkim jest, i wrzucił do szybu, w którym OSTATECZNIE ZGINĄŁ

  Nie doszukujmy się sekretów tam, gdzie ich nie ma

  LINK
 • Re: Wszyscy Jedi/Sithowie.

  Power of the Light Side 2021-07-11 17:18:10

  Power of the Light Side

  avek

  Rejestracja: 2015-12-06

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Gorzów Wielkopolski

  Zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie tego jak Rey stała się "wszystkimi Jedi". Mianowicie dziwi mnie, że nie udało się to podczas treningu na Ajan Kloss, które nadawało się do szkolenia na Jedi, a zdołała to zrobić na Exegolu, czyli największym skupisku ciemnej strony w galaktyce. A co jeśli nie zrobiła tego sama? I poniżej wyjaśnię, o co mi chodzi.

  Sequele można różnie odbierać, ale chyba mimo wszystko zasługujemy chociaż na wyjaśnienie, co działo się dalej w galaktyce po bitwie o Exegol, czyli upadek Ostatecznego Porządku, narodziny nowego rządu czy próba odbudowy Zakonu Jedi przez Rey. Liczę, że kiedyś ktoś napisze taką książkę - coś jak "Aftermath", tylko w czasach post-sequelowych (nie musi to być trylogia). I co bym widział w tej książce:
  - Oczywiście proces upadku Ostatecznego Porządku i formowanie nowego demokratycznego rządu.
  - Wyszłoby, że to Luke był najpotężniejszym Jedi w dziejach i on również opanował sztukę "wszystkich Jedi" i sama Rey by przyznała, iż pomimo nabytej potęgi nadal nie byłaby w stanie równać się z mistrzem Skywalkerem.
  - Wyjaśnione by było, że Rey była taka potężna głównie dzięki zespoleniu z Benem, a spokrewnienie z Sidiousem to był czynnik drugorzędny.
  - No i rzecz najważniejsza: spotkanie Rey z duchem Bena, a ich rozmowa rozszerzałaby wydarzenia z Exegola. Okazałoby się, że to Ben pomógł jej stać się "wszystkimi Jedi". O co mi tu chodzi? Wyobraźcie sobie, że zdobycie siły "wszystkich Jedi" jest jak ścieżka, którą Rey musiała pokonać. Jednak ta ścieżka pełna była przeszkód, zwalonych kłód. I Ben pełniłby tu rolę "drwala", który oczyszczałby Rey tę ścieżkę. Czyli wykorzystując ich połączenie w Mocy, raz jeszcze połączył się z jej umysłem, gdy leżał na dnie przepaści po zrzuceniu przez Palpatine`a i pomógł jej nawiązać kontakt ze zmarłymi Jedi (Rey nie wyczuła jego udziału, ponieważ wtedy była zbyt osłabiona, by nawet się ruszyć, więc dałoby się to jakoś wytłumaczyć).

  Jak byście widzieli takie rozszerzenie "Skywalker Odrodzenie"? Czekam na odpowiedzi.

  PS.
  Zastanawia mnie również, jak wyglądałoby ostateczne starcie z Imperatorem, gdyby nie zrzuciłby on Bena w przepaść i ten do końca stał u boku Rey. Jak myślicie, czy młody Solo miałby szanse również stać się "wszystkimi Jedi"? No bo bez tej potęgi nie miałby co startować do Sidiousa - "wszystkich Sithów".

  LINK
  • Re: Wszyscy Jedi/Sithowie.

   Mossar 2021-07-11 17:26:20

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd:

   Bardzo doceniam Twoje teorie i rozkminy. Sam na etapie TLJ chętnie brałbym w nich udział..

   ..ale TROS pozbawiło mnie chęci dywagowania co/jak/dlaczego w związku z sequelami. Aktualnie to jest dla mnie taki okres, który tworcy powinni mijać - albo okupywac wczesne postROTJ ale przenieść się z 500 lat do przodu.

   LINK
  • Re: Wszyscy Jedi/Sithowie.

   AJ73 2021-07-11 17:34:58

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Strike Base XR-484

   Punkt pierwszy, najważniejszy - Rey udało się wszystko

   - Zasługujemy, oczywiście na wyjaśnienie co działo się w galaktyce po bitwie o Etanol. Disney na to - who cares ?

   - Rey nigdy by nie przyznała się, że nie jest w stanie równać się z Lukiem Skajłokerem. To nie w stylu Disneya.

   - Spotkanie Rey z duchem Bena ?. Nie po to go wygumkowali w finale, by teraz okazało się, że "pomagał Rey". Nie za dużo wymagasz od Disneya ?

   - Nie było ostatecznego starcia z Imperatorem, gdyż ten wyparował z szybu w finale ROTJ, trzydzieści lat wcześniej. It`s fuc***g logic !.

   LINK
   • Re: Wszyscy Jedi/Sithowie.

    Finster Vater 2021-07-11 17:53:29

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2022-08-08

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    Bitwy po Etanolu są takie, że nie bardzo wiadomo co się odwaliło, a i też nie za bardzo chce się dowiedzieć czlowiek o szczegółach 😀 Nad tym co się dzieje po takich bitwach to też lepiej spuścić zasłonę milczenia 😉

    Niemniej TROS-ka winna mieć scenę po napisach, gdzie Benio i świeżo upieczona panienka "One Jedi" odstawiają już ostatecznue "Binary sunset" i pada wymiana zdań w stylu -"ale
    Beniu serio też miałeś te odlotowe wizje z Senatem ożywionym?" - "serio serio, Reyciu, a na dodatek, zwizualizuj sobie, zostałaś Niebochodzikiem, Tak że tego, nie wiem jak ty, ale ja już kończę z ćpaniem"

    LINK
 • Re: Wszyscy Jedi/Sithowie.

  Power of the Light Side 2021-09-01 14:14:58

  Power of the Light Side

  avek

  Rejestracja: 2015-12-06

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Gorzów Wielkopolski

  https://rebe1scum.com/2021/09/01/wszyscy-sithowie-nowego-kanonu-star-wars/

  Okazuje się, że Kylo słyszał szepty dawnych Sithów na Exegolu. Czyżby wiedział, że Sidious czerpał od nich swoją potęgę?

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..