TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Epizody VII-IX

Trylogia Sequeli - alternatywy.

Power of the Light Side 2020-07-29 14:24:10

Power of the Light Side

avek

Rejestracja: 2015-12-06

Ostatnia wizyta: 2022-08-07

Skąd: Gorzów Wielkopolski

Ja osobiście należę do osób, którym bardzo podobała się Trylogia Sequeli, a „Skywalker Odrodzenie” jest teraz moim drugim ulubionym filmem SW (zaraz po „Powrocie Jedi”). Jednak nie zmienia to faktu, że moje marzenia odnośnie fabuły ST były inne. Dlatego postanowiłem założyć ten temat, byśmy mogli się dzielić swoimi pomysłami na poprowadzenie Trylogii Sequeli.

Mój pomysł na Sequele byłby następujący: nie byłoby powrotu Palpatine’a, a trylogia skupiałaby się na problemie dziedzictwa Skywalkerów, zarówno jasnej jak i ciemnej strony – spadkobiercą światła byłby syn Luke’a i ukanonizowanej Mary Jade, natomiast dziedzicem ciemności syn Hana i Leii. Ostatecznie wyrośliby na najpotężniejszych użytkowników Mocy w historii, a to za sprawą tego, że nie tylko byliby dziedzicami Wybrańca, lecz do tego również specyficznym, niezwykle potężnym zespoleniem zwanym diadą Mocy (tego pomysłu absolutnie bym nie zmieniał). Synowie Luke’a i Leii staliby się swoistymi ucieleśnienieniami obu stron Mocy, a ich finałowa potyczka zostałaby zapamiętana jako ostateczne starcie czystej jasności z czystą ciemnością – jednak tym razem nie stałaby za tym żadna przepowiednia, gdyż cała trylogia miałaby uczyć, iż to człowiek sam jest kowalem swojego losu podejmując w życiu wybory i decyzje, a nie kieruje nim tzw. "przeznaczenie". A teraz do rzeczy:CZĘŚĆ VII – PRZEBUDZENIE MOCY (34 ABY)
Tytuł i wiele motywów z pierwszego aktu ST pozostawiłbym bez zmian. Z zasadniczą różnicą – ujrzelibyśmy stworzony przez Luke`a Nowy Zakon Jedi. Z napisów początkowych byśmy się dowiedzieli, że po pokonaniu Imperium, Luke wziął się za wyszkolenie nowych Jedi, a w międzyczasie ród Skywalkerów powiększył się o dwóch przedstawicieli następnego pokolenia – wpierw na świat przyszedł Ben Solo, syn Hana i Leii, a później Luke i Mara doczekali się własnego syna, który nazywa się Tom Skywalker. Potem by było, iż niedobitki Imperium trafiły pod przywództwo tajemniczego użytkownika ciemnej strony imieniem Snoke, który utworzył z nich Najwyższy Porządek, a także stworzył własny zakon zwolenników mroku – Rycerzy Ren. To również Snoke doprowadził do przekabacenia Bena Solo, który w konsekwencji stał się Kylo Renem. Na sam koniec napisów początkowych byłoby podane, że Leia przewodzi Ruchowi Oporu i pragnie odszukać brata, by wraz ze swoimi Jedi wsparł ją w nadchodzącej wojnie z Najwyższym Porządkiem.

Teraz co nieco o bohaterach:
- Tom Skywalker – czyli syn Luke`a i Mary, główny bohater Sequeli. Urodzony w 18 ABY, czyli w trakcie filmu miałby 16 lat. Bardzo spokojny, optymistyczny i pomocny chłopak, który od ojca nauczył się jak ważne są więzi z rodziną i przyjaciółmi. Jest jednak również porywczy i żądny przygód, a także ma tendencję do rzucania się w akcję bez pomyślunku. Przekonany, że człowiek sam kształtuje swoje przeznaczenie, co odróżnia go od Luke`a, który z kolei głęboko wierzy, iż los każdego człowieka jest podporządkowany woli Mocy.
- Rey – tak samo jak w oryginale byłaby urodzoną w 15 ABY sierotą mieszkającą od 6 roku życia na Jakku mocno tęskniącą za rodzicami, która okazałaby się mieć wielki potencjał w Mocy. Jednak tym razem nie miałaby żadnego wielkiego pochodzenia, byłaby w 100% nikim – jej postać miałaby udowadniać, że nie tylko Skywalker może być silny Mocą.
- Poe Dameron – razem z Rey i Tomem tworzyłby wielką trójkę ST. Tak jak w oryginale byłby mocno narwanym, najlepszym pilotem Ruchu Oporu (ze względu na to narwanie świetnie dogadywałby się z Tomem), którego Leia zamierzałaby nauczyć sztuki bycia odpowiedzialnym przywódcą. Lecz tym razem nie miałby przeszłości jako przemytnik, od najmłodszych lat byłby związany wyłącznie z Nową Republiką.
- Kylo Ren – główny antagonista ST. Tutaj także byłby synem Hana Solo i Leii Organy, urodzonym akurat w 8 ABY, znanym wcześniej jako Ben Solo, który szkolił się na Jedi w akademii swojego wujka, ale ostatecznie przeszedł na ciemną stronę i został uczniem Snoke`a oraz mistrzem Rycerzy Ren. Również tak samo pozostałby rozdarty między jasną i ciemną stroną i to byłby punkt wyjściowy w ewolucji jego postaci. Miecz świetlny także by został bez zmian.
- Rycerze Ren – czyli nowy zakon użytkowników ciemnej strony. Tym razem byśmy ich poznali już w pierwszej części Sequeli. Ich twórcą byłby Snoke, a tutaj byliby w pełni wyszkolonymi użytkownikami Mocy, korzystającymi z czerwonych mieczy świetlnych.
- Finn – jego postać też bym zostawił, jak również motyw szturmowca-dezertera, ale tym razem zostałby zdegradowany do postaci drugoplanowej – jego występ w „Przebudzeniu Mocy” to w zasadzie byłaby tylko pomoc Poemu w ucieczce na początku filmu, potem widywalibyśmy go tylko w tle.
- Armitage Hux – tym razem nie byłoby Phasmy, a całe dowództwo nad siłami zbrojnymi Najwyższego Porządku by należało właśnie do Huxa posiadającego stopień wielkiego marszałka.
- Leia Organa – była senator i przywódczyni Ruchu Oporu, który założyła, gdyż Nowa Republika lekceważyła zagrożenie ze strony Najwyższego Porządku. Tutaj byłaby w pełni wyszkoloną Jedi, którym by pozostawała nawet w trakcie filmu, gdyż formalnie nigdy nie opuściła Nowego Zakonu Luke’a, lecz po ukończeniu szkolenia postanowiła opuścić akademię brata, by poświęcić się polityce.
- Han Solo – jego motyw by pozostał bez zmian. Po przejściu Bena na ciemną stronę jego małżeństwo z Leią się rozpadło, a Han chcąc zapomnieć o rodzinnej tragedii wrócił do bycia szmuglerem z Chewbaccą u boku.
- Luke Skywalker – tym razem upadek Bena nie pociągnąłby za sobą śmierci innych padawanów, lecz i tak utrata siostrzeńca odcisnęłaby na nim silne piętno, tym bardziej, że to właśnie Ben zabił Marę, która ścigała młodego Solo, gdy ten uciekał do Snoke’a. Luke by obwiniał sam siebie za upadek siostrzeńca i śmierć żony, co by spowodowało, iż zwątpiłby w dotychczasowy kodeks i ścieżkę Jedi, a motywację szkolenia Nowego Zakonu by zachował tylko dzięki Tomowi, który swoim optymizmem (bardzo przypominającym jego samego w młodości) utrzymywałby Luke’a na duchu. Po przejściu Bena Solo na ciemną stronę, Luke podjął decyzję o opuszczeniu dotychczasowej akademii na Ossusie celem ochrony swoich uczniów przed Snoke’em i Rycerzami Ren. Nowy Zakon Jedi zaszyłby się na Ahch-To, gdzie Luke jako Wielki Mistrz Jedi kontynuowałby szkolenie. Zamierzałby trzymać swoich uczniów w ukryciu do czasu, aż nie znalazłby nowej ścieżki dla Jedi, gdyż starą uznał za błędną.

Film by przebiegał następująco:
1. Poe leci na Jakku, by odebrać od Lora San Tekki mapę prowadzącą do kryjówki Nowego Zakonu Jedi.
2. Na miejscu zjawiają się oddziały Najwyższego Porządku dowodzone przez Kylo Rena. Poe ukrywa mapę w BB-8, który ucieka w głąb Jakku, natomiast Dameron zostaje schwytany.
3. BB-8 spotyka Rey, z którą się zaprzyjaźnia.
4. Oszołomiony śmiercią kompanów FN-2187 postanawia zdezerterować i pomaga Poemu w ucieczce, który nadaje mu imię Finn. Oboje kradną myśliwiec TIE, którym się rozbijają na Jakku, ale przeżywają i kontynuują ucieczkę.
5. Poe i Finn odnajdują BB-8 i Rey. Cała czwórka znajduje „Sokoła Millennium” i ucieka z Jakku ścigana przez Najwyższy Porządek.
6. W kosmosie „Sokół Millennium” zostaje przechwycony przez Hana i Chewbaccę i wraca do dawnych właścicieli. Po drodze ma jeszcze miejsce incydent z gangami Guaviańskim i Kanjiklubem.
7. „Sokół Millennium” leci prosto do bazy Ruchu Oporu na D’Qar. Tam zostaje skompletowana mapa wskazująca miejsce ukrycia Nowego Zakonu Jedi – jest to Ahch-To. Leia i Han odbywają rozmowę na temat ich syna – Organa prosi męża, by przy najbliższym spotkaniu spróbował przekonać Bena do powrotu do domu. Kylo w tym czasie kontempluje do maski Vadera czując, że jasna strona silnie go kusi i prosząc dziadka, by pokazał mu potęgę ciemności, aby mógł dokończyć dzieła przodka.
8. Han, Chewie, Rey i R2-D2 lecą na Ahch-To, gdzie w pierwszej świątyni Jedi zastają trenujących rycerzy – jest ich około dziesięciu. Na spotkanie wychodzi im Tom Skywalker, który jest bardzo szczęśliwy widząc po latach wujka, Chewbaccę i Artoo. Oznajmia im, że spodziewał się, iż Nowy Zakon Jedi zostanie odnaleziony, gdyż od jakiegoś czasu wyczuwał zakłócenia Mocy.
9. Tom prowadzi przybyszów do Luke’a i tam Jedi się dowiadują, co się dzieje w galaktyce. Luke jednak nie zamierza ponownie się mieszać w galaktyczną zawieruchę tłumacząc, że przez takie postępowanie upadł poprzedni Zakon Jedi. Tom na to stwierdza, iż ojciec wciąż się obwinia za upadek Bena i śmierć Mary.
10. Han zostaje sam na sam z Luke’em chcąc go przekonać do zmiany zdania, natomiast Tom oprowadza Rey po pierwszej świątyni Jedi – od razu się świetnie dogadują.
11. Rey nagle samotnie się udaje do osobnego pomieszczenia, gdzie znajduje dawny miecz świetlny Anakina Skywalkera. Dotyka go i doznaje wizji ukazującej przeszłe zdarzenia – widzi między innymi moment porzucenia na Jakku, śmierć Mary z ręki Bena czy też rozpacz małego Toma z powodu śmierci matki. Okazuje się, że to wszystko widział Tom. Chłopak tłumaczy dziewczynie, iż doznała wizji Mocy, co oznacza, że jest ona w niej bardzo silna. Zszokowana Rey pyta Toma czy faktycznie to Kylo zabił jego matkę. Nastolatek to potwierdza i wyjaśnia, że owszem przez pewien czas czuł przez to gniew na kuzyna, ale w końcu musiał porzucić tę nienawiść jak prawdziwy Jedi. Następnie Tom stwierdza, iż Rey tęskni za rodzicami i wyraża jej zrozumienie, gdyż samemu zna ból straty matki. Poucza jednak przy tym dziewczynę, że to nie pochodzenie, lecz ludzie sami kształtują swój los i to, kim są, a żeby tak się stało, należy porzucić ból przeszłości i skupić się na chwili obecnej oraz przyszłości. Tom proponuje Rey, że będzie mogła poznać los swoich rodziców jeśli nauczy się panować nad Mocą, gdyż inaczej jej tęsknotę mogą w niecnych celach wykorzystać osobnicy pokroju Kylo Rena. Jednak wciąż zszokowana Rey ze łzami w oczach oświadcza Tomowi, iż nigdy więcej nie weźmie do ręki miecza świetlnego i ucieka. Chłopak postanawia zostawić ją samą, by w spokoju przemyślała całą tę sytuację.
12. Mija kilka dni. Przez ten czas Finn przekazał Ruchowi Oporu, że wśród szturmowców krążyły plotki, iż podobno Najwyższy Porządek szykuje jakąś superbroń. C-3PO uruchomił swoją siatkę droidów szpiegowskich, która się dowiedziała, że żądane informacje mogą się znajdować na należącej do Najwyższego Porządku stacji kosmicznej Tragalev. Leia powiadamia o tym Hana, a ten przekazuje to Jedi.
13. Na misję na stację Tragalev ruszają Han, Chewbacca, Rey i R2-D2. Tom także postanawia do nich dołączyć. Luke, który ani trochę nie zmienił zdania, sprzeciwia się temu. Wywiązuje się spór między ojcem i synem. Luke zarzuca Tomowi, że postępuje dokładnie tak, jak Jedi z czasów wojen klonów, którzy w efekcie ze strażników pokoju stali się siepaczami Republiki. Chłopak na to zapewnia, iż działa dla dobra galaktyki i mówi ojcu, że ten po prostu boi się wypuścić swoich uczniów do ich powinności i stwierdza, że gdyby młody Luke zobaczył swoją obecną wersję, to w ogóle by siebie nie poznał. Ostatecznie Tom stawia na swoim.
14. Na stacji Tragalev załoga „Sokoła Millennium” spotyka Poego i wielka trójka ST pierwszy raz jest w komplecie. Okazuje się, że na stacji są także Rycerze Ren na czele z Kylo. Rebelianci zostają wykryci i uciekając, rozdzielają się. Tom i Rey natykają się na dwóch Rycerzy Ren – Vicrula i Cardo. Chłopak każe dziewczynie dalej uciekać, a samemu postanawia zająć się intruzami. Tom odpala miecz świetlny, który (jak u ojca) jest zielony, a Vicrul i Cardo włączają swoje. Okazuje się, że Tom to nie byle kto, lecz urodzony Skywalker i mimo zaledwie 16 lat świetnie radzi sobie z dwoma przeciwnikami – Vicrul ginie z jego ręki, a poturbowany Cardo ucieka.
15. Rey ma pecha spotkać Kylo Rena, który unieruchamia ją Moca. Widzi w jej umyśle, że to była na Ahch-To, więc pozbawia ją przytomności i bierze jako jeńca.
16. Han, Chewie, Poe i R2-D2 w tym czasie wykradają plany superbroni Najwyższego Porządku – jest to zbudowana na Ilumie Baza Starkiller zdolna zniszczyć cały układ planetarny. Wracając, widzą jak Kylo niesie schwytaną Rey. Informują o tym Toma, który w tym czasie dowiaduje się, że Najwyższy Porządek chce zniszczyć układ Hosnian, gdzie znajduje się Senat i flota Nowej Republiki.
17. Solo, Chewbacca, Dameron i Artoo postanawiają lecieć „Sokołem Millennium” na D’Qar, by przekazać Ruchowi Oporu zdobyte plany, natomiast młody Skywalker bierze X-winga Poego i leci na Hosnian Prime, aby ostrzec Nową Republikę.
18. Nad Hosnian Prime, Tom nawiązuje holopołączenie z dowódcą republikańskiej floty, którym jest sędziwy Gial Ackbar. W tym samym czasie, w Bazie Starkiller Hux wygłasza swoje fuhrerowskie przemówienie i nakazuje zniszczyć układ Hosnian. Kiedy promień dolatuje do systemu, młody Skywalker przesyła krążownikom Nowej Republiki współrzędne skoku. Początkowo chce polecić Ackbarowi D’Qar, ale doznaje wizji jak Baza Starkiller niszczy bazę Ruchu Oporu, więc ostatecznie wysyła republikanów na Ahch-To. Flota Nowej Republiki ucieka na chwilę przed tym, jak Hosnian Prime przepada na zawsze.
19. Tom wraca na D’Qar, by wziąć udział w odprawie przed planowanym atakiem na Bazę Starkiller. Zostaje ustalony główny cel ataku – termooscylator superbroni. Przedtem jednak należy wyłączyć osłony – do tego zadania zgłaszają się Han, Chewbacca i Tom (stary Solo chce spróbować odzyskać syna, a młody Skywalker uratować Rey).
20. „Sokół Millennium” przenika do Bazy Starkiller. Kylo w tym czasie przesłuchuje Rey, która się opiera w momencie, gdy Ren próbuje z niej wyciągnąć kryjówkę Nowego Zakonu Jedi. Zaskoczony jej potencjałem w Mocy idzie poradzić się Snoke’a. W tym czasie Rey przypomina sobie, co Tom opowiadał jej o Mocy na Ahch-To i próbuje użyć sztuczki umysłowej na pilnującym jej szturmowcu – udaje jej się za trzecim razem, dzięki czemu dziewczyna ucieka z celi.
21. Dzięki umiejętnościom Toma, rebeliancka ekipa wyłącza osłony i dowodzony przez Poego oddział myśliwców przypuszcza atak na Bazę Starkiller, która w tym czasie się ładuje do zniszczenia D’Qar.
22. Tom postanawia oddzielić się od Hana i Chewie’ego. Przedtem przekazuje wujkowi dawny miecz dziadka (miał go cały czas ze sobą) prosząc, aby ten dał go Rey, gdyby ją spotkał. Młody Skywalker rusza na poszukiwania dziewczyny – wyraźnie widać, że zaczyna czuć do niej miętę.
23. Uciekająca Rey spotyka Hana i Chewbaccę. Następnie natykają się na Kylo Rena. Stary Solo postanawia spełnić prośbę żony i nawrócić ich syna. Scena wygląda tak samo, jak w oryginalnym „Przebudzeniu Mocy” – Kylo zabija ojca chcąc udowodnić swoje oddanie ciemnej stronie, a wściekły Chewie rani go ze swojej kuszy. Tą tragedię w Mocy wyczuwają także Tom, Leia i Luke.
24. Uciekający Chewie i Rey się rozdzielają. Nagle drogę dziewczynie zstępuje Kylo z włączonym mieczem. Ta nazywa go potworem i odpala broń, którą na prośbę Toma przekazał jej Han. Początkowo w pojedynku wygrywa Kylo, gdy nagle zapędzona nad przepaść Rey przypomina sobie słowa Toma, iż Jedi daje się prowadzić Mocy. Dziewczyna stosuje się do tego zalecenia i przejmuje inicjatywę w pojedynku. Zraniony przez Chewbaccę i oszołomiony zabiciem ojca Kylo nagle nie jest w stanie dotrzymać jej kroku i w końcu przegrywa. To wszystko widział również zmierzający na miejsce Tom.
25. W międzyczasie myśliwce Ruchu Oporu odnoszą sukces – Tom ładunkami wybuchowymi zrobił dziurę w termooscylatorze i Poe śmiałym atakiem zniszczył urządzenie, a Baza Starkiller zaczęła się rozpadać, co oddziela przepaścią Kylo od Rey i Tom, których „Sokołem Millennium” zgarnia Chewie.
26. Hux biegnie do hologramu Snoke’a, by go poinformować, że los Bazy Starkiller jest przesądzony. Naczelny Wódz oświadcza, iż nadszedł czas dokończyć szkolenie Kylo i każe wielkiemu marszałkowi sprowadzić ucznia do siebie.
27. Ocalałe siły Ruchu Oporu wracają na D’Qar. Tam Leia przytula Toma. Następnie wraz z Rey lecą na Ahch-To.
28. W pierwszej świątyni Jedi Tom opowiada Luke’owi o tym, czego Rey dokonała w Bazie Starkiller – stwierdza, że jej zwycięstwo to głównie zasługa osłabienia Kylo, ale i tak nie zmienia to faktu, iż Moc jest w niej bardzo silna. Ojciec przyznaje synowi, że to Tom przez cały czas miał rację, a on sam był w błędzie i nie chciał podjąć działania ze strachu. Rey decyduje się zostać Jedi, a Luke postanawia przekazać jej i Tomowi wszystko, co sam umie.
29. Film kończy się porozumieniem między Luke’em, Leią i Gialem Ackbarem – Nowy Zakon Jedi sprzymierza się z Nową Republiką, która wchłania Ruch Oporu.CZĘŚĆ VIII – ŚWIATŁO I MROK (36 ABY)
Zachowując tradycję OT, środkowa część trylogii poświęcona by była na rozwój postaci i próbę ich charakterów, a wciry dostaliby „ci dobrzy”. Nowa Republika przetrwała dzięki temu, że Tom ocalił jej flotę. Rząd zmobilizował jednostki wycofane wcześniej ze służby w ramach demilitaryzacji, dzięki czemu Nowa Republika stawiła czynny i zdecydowany opór Drugiemu Imperium Galaktycznemu, w które został przemianowany Najwyższy Porządek. Po zagładzie Hosnian Prime, republikańska stolica wróciła na Coruscant, a nowym kanclerzem została Leia. Po zniszczeniu Bazy Starkiller, w galaktyce rozszalała się druga galaktyczna wojna domowa. W ostatnim czasie Imperium odniosło szereg zwycięstw i podeszło aż do Wewnętrznych Rubieży, ponieważ zdobyło poparcie większości pomniejszych galaktycznych frakcji. Teraz rozgrywka toczy się o to, który rząd zyska poparcie Mandalorian – dla Nowej Republiki to ostatnia szansa, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, a jeśli to Drugie Imperium zdobędzie poparcie ludu wojowników, jego zwycięstwo w wojnie będzie praktycznie pewne. Z kolei Nowy Zakon Jedi i Rycerze Ren przez ostatnie 2 lata zebrały nowych adeptów i teraz oba zakony liczą około 100 członków. W filmie poznalibyśmy także genezę Snoke’a oraz pochodzenie Rey.

Teraz co nieco o bohaterach:
- Tom Skywalker – w tym filmie pojawią się pierwsze symptomy jego zespolenia w Mocy z Kylo. Tom głęboko wierzy, że dla Bena jest jeszcze nadzieja na powrót. Główny test jego osobowości dotyczyłby właśnie tej wiary. Oprócz tego, rozkwitać będzie jego uczucie do Rey, które będzie próbował pogodzić z rolą Jedi w czasie wojny, a do tego Luke dąży do tego, by Tom nauczył się pokory i przestał bezmyślnie rzucać się w akcję.
- Rey – nadal jest pochłonięta tęsknotą za rodzicami i pragnie odkryć swoje pochodzenie. Jej sprawdzian osobowości by dotyczył tego, że to nie pochodzenie określa człowieka, lecz jego własne życiowe działania.
- Poe Dameron – tak samo, jak oryginalnie w „Ostatnim Jedi”, będzie musiał się nauczyć, że nie walczy sam i z szalonego pilota myślącego tylko o rozwalaniu wrogów, przeistoczyć się w prawdziwego przywódcę troszczącego się o życie poddanych. W tym filmie jego dowódcą legendarnej Eskadry Łotrów i ze względu na porywcze charaktery świetnie się dogaduje z młodym Skywalkerem – Tom widzi w nim zastępczego kuzyna, rekompensującego brak Bena.
- Kylo Ren – przez ostatnie 2 lata stał się zdecydowanie potężniejszy kończąc trening u Snoke’a. W porównaniu do „Ostatniego Jedi”, jeszcze mocniej byłaby zaakcentowana jego nienawiść do obecnego mistrza, który traktowałby go tak samo, jak w oryginalnej części VIII i tak samo wytykał porażkę z Rey w Bazie Starkiller oraz rozdarcie wewnętrzne Kylo, które się do tego przyczyniło.
- Snoke – teraz jest imperatorem. Okazałoby się, że to on tak tłucze Kylo do głowy ideały Zakonu Ren, ponieważ szczerze gardzi Sithami (z tego samego też powodu krzywo również patrzy na uwielbienie Bena do Vadera). Jego osobowość i traktowanie poddanych pozostałoby niezmienione względem „Ostatniego Jedi”.
- Ushar – kolejny z Rycerzy Ren, który jest najbardziej oddany i posłuszny Snoke’owi, dzięki czemu cieszy się specjalnymi względami ze strony nowego imperatora i uznawany jest za drugą najważniejszą osobę w Zakonie Ren oraz konkurencję dla Kylo, co jeszcze bardziej podsyca nienawiść Bena do Snoke’a.
- Vera Favin – młoda adeptka Rycerzy Ren. Bardzo obiecująca i protegowana Kylo. Rówieśniczka Rey, jest Zeltronką. Gdy była jeszcze niemowlęciem, bandyci zabili jej rodziców. Została znaleziona przez Rycerzy Ren i wychowana w duchu ich ideałów. Ze względu na podobną przeszłość, Rey dostrzeże w niej bratnią duszę i nawiążą więź, którą byśmy nazwali „namiastką przyjaźni”.
- Leia Organa – teraz jest kanclerzem, lecz większość czasu spędza wśród republikańskiej floty niż w biurze na Coruscant. Nadal pragnie nauczyć Poego bycia przywódcą i to ona podsyca w Tomie wiarę w możliwość nawrócenia Bena.
- Gial Ackbar – nadal jest głównodowodzącym floty Nowej Republiki. Widzi w Dameronie swojego następcę, więc pomaga Organie wyszkolić go na przywódcę.
- Luke Skywalker – w tym filmie byłby w końcu postacią, jakiej większość by oczekiwała. Wielki Mistrz Jedi nie tylko z tytułu, który przezwyciężył własne słabości, w pełni odzyskał wiarę w dawne ideały i prowadzi przez wojnę Nowy Zakon Jedi. Jednak w przeciwieństwie do Leii i Toma, nie wierzy w nawrócenie Bena.

Film by przebiegał następująco:
1. Zaczęłoby się od pojedynku na nowej planecie Koralev między Kylo i jego dawnym kolegą z akademii Jedi – Quarrenem imieniem Hennix. Cała walka miałaby mocno emocjonalny wydźwięk. Zakończyłaby się oczywiście śmiercią Jedi.
2. Okazałoby się, że o Koralev toczyła się bitwa i następnie akcja by się przeniosła w przestrzeń kosmiczną. Siłami republikańskimi by dowodził Poe – prowadziłby Eskadrę Łotrów przeciwko nowemu okrętowi Drugiego Imperium – pancernikowi typu „Mandator IV”, podczas gdy korwety i fregaty by odciągały uwagę gwiezdnych niszczycieli. Bitwa nie potoczyłaby się dla republikanów najlepiej i Leia oraz Gial przez hologram by nakazali odwrót. Dameron by zlekceważył rozkazy, ponieważ nadarzyłaby się okazja do zniszczenia pancernika. Ostatecznie Eskadra Łotrów by wykonała główne zadanie, ale kosztem dużych strat wśród republikańskich korwet i fregat.
3. Poe i jego poddani wracają na „Raddusa” – okręt flagowy Nowej Republiki, gdzie stacjonuje dowództwo na czele z kanclerz Leią. Organa jest wściekła na Damerona za zlekceważenie rozkazów o degraduje go z komandora do kapitana, a następnie wraz z Ackbarem tłumaczy pilotowi, co mu mają za złe i co chcą mu wpoić.
4. Po bitwie o Koralev, Kylo leci na planetę Bastion, gdzie znajduje się stolica Drugiego Imperium, by zameldować się u Snoke’a. Imperator jest zadowolony ze swojego ucznia, że zabił Jedi i poprowadził imperialnych do zwycięstwa na Koralevie (sama planeta przeszła pod kontrolę Drugiego Imperium). Snoke mówi do Kylo, że zdecydowanie się poprawił od czasu porażki z Rey 2 lata temu – w mimice Rena widać tłumiony gniew za to, iż mistrz znowu mu wytyka tamtą porażkę, jak również to, że Snoke ponownie wyraża wątpliwości w jego oddanie ciemnej stronie.
5. W dalszym toku rozmowy poznajemy upragnioną przeszłość Snoke’a, która też wyjaśnia, czemu ten gardzi Sithami. Otóż, geneza Snoke’a sięga czasów Dartha Bane’a, z którym wspólnie uczęszczał do sithańskiej akademii. Snoke i Bane wyrośli na największych użytkowników Mocy swoich czasów. W końcu wybuchła kolejna wojna z Jedi, w trakcie której ponownie wśród Sithów wystąpiły podziały grożące bratobójczą walką. Jedynie Bane i Snoke to dostrzegali i chcieli zawczasu zaradzić podziałom. Darth Bane wymyślił Zasadę Dwóch, a Snoke zdecydował się na coś jeszcze radykalniejszego, co nawey Bane uznał za herezję – Snoke całkowicie odrzucił ideologię Sithów i zamierzał wprowadzić zupełnie nowy zakon zwolenników mroku oparty na innych ideałach (to właśnie z tych poglądów narodzili się Rycerze Ren). Wkrótce Sithowie ponieśli kolejną porażkę z rąk Jedi i niemal wyginęli. Wtedy Bane i Snoke stoczyli wielki pojedynek o to, czyja ideologia wejdzie w życie. Wygrał Bane, natomiast ciężko ranny Snoke pogrążył się w hibernacji, z której się obudził dopiero po śmierci Palpatine’a. Przejął wtedy władzę nad resztkami Imperium i utworzył z nich Najwyższy Porządek oraz powołał do życia Rycerzy Ren.
6. Akcja przenosi się na Coruscant, do świątyni Jedi, gdzie urzęduje teraz Nowy Zakon. Tom i Rey odbywają właśnie kolejny sparring, gdy odwiedza ich Poe, który ich informuje o ostatniej misji i o swojej degradacji. Cała trójka odbywa rozmowę o obecnej sytuacji w galaktyce i o swoich problemach – widać tutaj jak bardzo Poe zastępuje Tomowi kuzyna.
7. Po rozmowie, Tom udaje się na kolejny trening. W trakcie ćwiczeń nawiązuje się jego pierwsze połączenie z Kylo, które nie trwa długo. Oboje są zaskoczeni tym, co się stało i nie zdążyli normalnie porozmawiać.
8. Rey natomiast udaje się do Luke’a chcąc poznać przeszłość rodziny Skywalkerów. Rozmowa idzie dobrze aż do momentu, gdy zostają poruszone okoliczności upadku Bena Solo – Luke unika tematu i kończy rozmowę, co bardzo dziwi Rey.
9. Dochodzi do kolejnego połączenia między Tomem i Kylo. Nastolatek próbuje się dowiedzieć czemu jego kuzyn tak właściwie zabił Hana. Odpowiedź Rena brzmi w stylu „Let the past die”. Młody Skywalker wyczuwa, że Kylo tak naprawdę nienawidzi Snoke’a i zgaduje, iż to imperator zmusił Bena do zabicia ojca i duchy przeszłości nie dają Renowi o tym zapomnieć. Powołując się na dręczące Kylo rozdarcie, Tom próbuje przekonać kuzyna do powrotu – z wypowiedzi zostaje zasugerowane (nie wprost), że duży wkład w upadek Bena miał Luke, lecz zapewnienia Toma ani trochę nie przekonują Kylo.
10. Do pomieszczenia wchodzi Rey, która dostrzega sylwetkę Kylo. Jej pojawienie się powoduje zerwanie połączenia umysłów Toma i Bena. Zaskoczona dziewczyna wypytuje chłopaka, co się właśnie stało. Tom jednak ją zbywa i idzie porozmawiać o tym z ojcem.
11. Tom opowiada Luke’owi o swoich połączeniach umysłów z Kylo i o tym, o czym rozmawiał z kuzynem – starszy Skywalker okazuje się nie wiedzieć, czym jest zjawisko, które spotkało jego syna. Rey jest sfrustrowana – najpierw Luke miał przed nią jakieś tajemnice, a potem Tom. W końcu podczas rozmowy Skywalkerów pada stwierdzenie, że to Luke jest winny upadku Bena. Wtedy Rey nie wytrzymuje, ujawnia się Skywalkerom i oświadcza, iż ma dość tych tajemnic. Tom na to przekonuje ojca, że dłuższe utrzymywanie tej tajemnicy nie ma sensu.
12. Luke wyjaśnia Rey całą przyczynę narodzin zła, z którym obecnie się mierzą – otóż za obudzeniem Snoke’a z hibernacji stała Mara Jade, która zrobiła to przypadkowo (był to czas, gdy chciała pomścić Palpatine’a). Snoke był wrogo nastawiony zarówno do Luke’a jak i Mary, więc ci połączyli siły i razem pokonali Snoke’a (zresztą, to wydarzenie zawróciło Marę na jasną stronę i poskutkowało uczuciem między nią i Luke’em). Pragnący się na nich zemścić Snoke zaczął kusić Bena Solo, wykorzystując jego poczucie odrzucenia i izolacji. Podczas szkolenia w akademii ciemność w Benie cały czas rosła, aż pewnej nocy w 30 ABY Luke postanowił coś z tym zrobić – tutaj scena przeszukania duszy Bena wyglądałaby tak samo, jak w „Ostatnim Jedi”. Po obezwładnieniu wujka, młody Solo zaczął uciekać do Snoke’a, a Jade ruszyła za nim w pościg. Gdy go dogoniła, wywiązał się pojedynek – Ben zabił ciocię i dopełnił przejście na ciemną stronę.
13. Rey jest wściekła na Toma i Luke’a za zatajenie czegoś tak ważnego i nie może uwierzyć, że bohater pierwszej galaktycznej wojny domowej doprowadził do narodzin Kylo rena. Na nic się nie zdają tłumaczenia Skywalkerów, iż gdyby ujawnili taką szokującą prawdę w okresie szkolenia Rey, ta stałaby się podatna na pokusy ciemnej strony.
14. Tymczasem Leia wraca na Coruscant do biura kanclerza i wzywa na zebranie Luke’a. Organa przekazuje, że Nowa Republika musi się przymierzyć z Mandalorianami, by wygrać wojnę. Jednak, by tak się stało, należy odszukać ostatniego prawowitego kandydata do tytułu Mandalora – Shava Vizslę, który w tajemniczych okolicznościach przepadł kilka lat wcześniej. Jednocześnie, delegacja republikańska uda się na Mandalorę z misją dyplomatyczną, by przekonać do Nowej Republiki mandaloriańską radę regencyjną, która jest raczej pro-imperialna.
15. Na misję odszukania Shava Vizsli zostają wysłani Finn, Chewbacca, C-3PO, BB-8, rey i Poe jako dowódca wyprawy – Organa chce w ten sposób nauczyć Damerona bycia odpowiedzialnym przywódcą. Na misję miał także ruszyć Tom, ale Luke się nie zgodził, gdyż postanowił zabrać syna na wyprawę dyplomatyczną na Mandalorę – Luke uznał, że to pomoże oduczyć Toma bezmyślnego rzucania się w akcję i nauczy jego syna niezbędnej prawdziwemu Jedi pokory.
16. Informacje wywiadowcze nakazują szukać Shava Vizsli w mieście Canto Bight na Cantonice, więc to tam udaje się republikańska grupa poszukiwawcza.
17. Głównego wątku związanego z Canto Bight bym nie zmieniał (wojna i pieniądz wzajemnie się nakręcają, chciwi ludzie sprzedają broń obu stronom, są miejsca, które trzymają się z dala od trwającego konfliktu, gdzie ludzie oddają się rozrywkom).
18. Na Cantonice po raz pierwszy spotykamy Verę Favin, która ma za zadanie sprowadzić Rey do Kylo Rena.
19. Verze udaje się wtopić do republikańskiej ekipy. Następuje rozwój relacji między nią i Rey (Favin potrafi ukrywać przed Jedi fakt bycia użytkowniczką Mocy).
20. Vera udają potrzebującą pomocy nakłania Rey do opuszczenia Cantonici i potajemnie wywozi ja na Bastion. Informuje Kylo o sukcesie misji i o tym, że kompani Rey poszukują Shava Vizsli. Jednak fakt, iż dostrzegła w Rey bratnią duszę, powoduje u niej rozdarcie wewnętrzne.
21. Tymczasem Poe, Finn, Chewbacca, C-3PO i BB-8 odnajdują Shava Vizslę – pod zmienionym imieniem jest on zawodnikiem sportów walki w Canto Bight.
22. Republikanie docierają do Vizsli i mówią, czego od niego chcą. Ten jednak nie chce słyszeć o byciu Mandalorem, tłumacząc się swoją przeszłością.
23. Rey dopiero na Bastionie odkrywa, że Vera ją oszukała. Jedi zostaje aresztowana, lecz w drodze do Pałacu Imperialnego udaje jej się uciec. Rey szuka sposobu, by wydostać się z Bastionu, lecz ucieczka z jaskini lwa nie jest taka prosta.
24. Tymczasem na Mandalorze, Tom doznaje kolejnego połączenia umysłów z Kylo. Dowiaduje się tym samym, że Rey jest w niebezpieczeństwie i postanawia wymknąć się na Bastion, by ją uratować.
25. Luke przyłapuje Toma, kiedy ten siedzi już w kokpicie. Syn tłumaczy ojcu, czemu to robi, na co Luke stwierdza, iż nie jest pewne czy Rey faktycznie coś grozi i sugeruje, że to może być pułapka Kylo powołując się na fakt, iż nie wiadomo, czym jest łącząca Toma i Bena więź. Tom stawia jednak na swoim, argumentując to nadzieją swoją i Leii w możliwość nawrócenia Bena oraz przyznaje przed ojcem, że zakochał się w Rey.
26. Nad Cantonicą zjawia się kilka gwiezdnych niszczycieli pod dowództwem wielkiego marszałka Huxa – imperialni chcą dopaść republikanów pod wodzą Poego oraz Shava Vizslę.
27. Dameron raz jeszcze próbuje nakłonić Vizslę do zostania Mandalorem. Powołuje się przy tym na fakt, że skoro Drugie Imperium najechało neutralną Cantonicę, to Mandalora też zostanie zniewolona oraz robi mu wykład o byciu przywódcą i związaną z tym odpowiedzialnością. Wtedy Shav zgadza się zostać Mandalorem. Poe wysyła do Giala Ackbara sygnał alarmowy i republikanie próbują uciec z Cantonici.
28. Tom zjawia się na Bastonie i zaczyna szukać Rey. Po drodze infiltruje imperialne archiwum, gdzie poznaje przeszłość ukochanej – okazuje się, że Rey ma na na nazwisko Solana, a jej rodzice byli nikim.
29. Tom w końcu odnajduje Rey i razem zaczynają uciekać, gdy nagle drogę zstępuje im Kylo – okazuje się, iż Ren ich odnalazł wykorzystując więź łączącą go z młodym Skywalkerem. Wtedy po raz pierwszy pada również nazwa tego zespolenia: diada Mocy.
30. Między Kylo a Tomem i Rey dochodzi do pojedynku. Tutaj widać, jak Ren urósł w siłę od czasu „Przebudzenia Mocy” – pokonuje obu przeciwników i Mocą pozbawia ich przytomności oraz zaprowadza przed oblicze Snoke’a.
31. Tymczasem zebranie dyplomatyczne na Mandalorze zostaje zaatakowane przez szóstkę Rycerzy Ren, którym przewodzi Ushar. Czoła jako Jedi stawiają im zarówno Luke,jak i Leia (Organa cały czas miała schowany swój niebieski miecz świetlny).
32. Nad Cantonicę przybywa grupa republikańskich krążowników pod dowództwem Ackbara. Dochodzi do bitwy między flotami Nowej Republiki i Drugiego Imperium. Dameron, Vizsla i pozostali, korzystając z zamieszania, uciekają z powierzchni.
33. Snoke zmusza Kylo do zabicia Toma i Rey, by ten ostatecznie udowodnił swoje oddanie ciemnej stronie. Jednak zamiast tego, Ben zwraca się przeciw mistrzowi. Snoke odpiera atak Rena i posyła w ucznia błyskawice Mocy, które ten blokuje dłońmi. Snoke czyni Kylo wyrzuty, że był głupcem wierząc w jego lojalność i nazywa go słabeuszem niegodnym potęgi ciemnej strony. Kylo odpowiada, iż prawdziwy sługa ciemności sam sobie jest panem oraz nazywa siebie wnukiem Dartha Vadera. Wtedy Ren sam zaczyna strzelać błyskawicami Mocy, na które siłuje się ze Snoke’em. W końcu Kylo przewyższa swojego mistrza i Snoke ginie od błyskawic ucznia (to potęga diady Mocy dała Renowi siłe do pokonania Snoke’a).
34. Po śmierci imperatora, Tom i Rey zaczynają namawiać Bena, by wrócił do rodziny. Jednak okazuje się, że Kylo zabił Snoke’a, ponieważ samemu chciał przejąć władzę i zaczyna kusić obu Jedi, by do niego dołączyli – Tomowi gada o dokończeniu dzieła Vadera i zajęciu miejsca należnego Skywalkerom. Tom jest do reszty zszokowany słowami kuzyna i ostatecznie mu odmawia twierdząc, że sam będzie kształtował swój los, ale po jasnej stronie. Wtedy Kylo zaczyna kusić Rey wmawiając dziewczynie, iż jej rodzice byli nikim, pijakami, którzy przehandlowali córkę i oświadcza Rey, że przy nim w końcu stanie się ona kimś. Tom na to mówi, że to wszystko kłamstwo i by Rey dołączyła do Kylo i wyjawia dziewczynie poznaną wcześniej prawdę o jej pochodzeniu – okazuje się, iż Rey została ukryta na Jakku, ponieważ chcieli ją porwać Rycerze Ren, aby wcielić w swoje szeregi i właśnie dlatego zginęli rodzice Solany.
35. Tom wywołuje małe zamieszanie i namawia Rey do ucieczki. Tutaj widać, że chłopak spokorniał i nauczył się, iż czasem trzeba pogodzić się z faktem, że przeciwnik jest za silny (Tom z początku filmu spróbowałby rewanżu z Kylo). Skywalkerowi i Solanie udaje się uciec z Bastionu, w czym pomaga im Vera Favin, którą przez ten czas dręczyło sumienie z powodu wydania bratniej duszy Kylo i Snoke’owi (jednak fakt pomocy wrogom udaje się jej ukryć przed Renem).
36. Podczas bitwy o Cantonicę zostaje zniszczony krążownik „Raddus”, z którego dowodził Ackbar. Po śmierci admirała, siły republikańskie zaczynają się sypać i Dameron podejmuje decyzję – nakazuje Finnowi, Chewbacce i droidom, by bez niego zabrali Vizslę na Mandalorę, a samemu postanawia przejąć dowodzenie w bitwie. Za sprawą Poego, siły Nowej Republiki odzyskują morale i pojawia się nawet szansa na zwycięstwo. Jednak Dameron zdaje sobie sprawę, że będzie ono pyrrusowe i nakazuje odwrót.
37. Tymczasem na Mandalorze Luke i Leia uporali się z niemal wszystkimi Rycerzami Ren – został tylko Ushar. Wtedy okazuje się, że Snoke nie do końca jeszcze zginął, ponieważ znał technikę przenoszenia ducha do innego ciała, a Ushar jako całkowicie lojalny uczeń dał się opętać Snoke’owi (odtąd ciało Ushara mówi głosem imperatora).
38. Lukei Leia toczą pojedynek ze Snoke’em. W trakcie walki Organa zostaje poważnie ranna, lecz Skywalkerowi udaje się pokonać imperatora, któremu przebija brzuch mieczem świetlnym, a następnie Mocą „wypycha” ducha Snoke’a z ciała Ushara. Imperator jednak nadal jest groźny, więc Luke więzi go w bańce Mocy. Nie będzie jednak w stanie utrzymać go długo. W związku z tym Leia postanawia się poświęcić. Następuje bardzo emocjonalna scena, w której brat żegna siostrę. Kiedy bariera Skywalkera opada, Organa resztkami sił więzi ducha Snoke’a w swoim ciele ipada martwa. Ciało Leii znika łącząc się z Mocą i Snoke ostatecznie zostaje odesłany w niebyt.
39. Na Mandalorę przybywa republikańska ekipa z odnalezionym Shavem Vizslą, a niebawem także Tom, Rey i Poe.
40. Następuje oficjalna ceremonia, w trakcie której Vizsla zostaje Mandalorem oraz ogłasza przymierze Mandalorian z Nową Republiką (której przedstawicielem po śmierci Organy i Ackbara został Dameron). Tom natomiast przeprasza Luke’a za swoje postępowanie przyznając, że swoją lekkomyślnością omal nie doprowadził do zguby Rey oraz siebie samego, narażając tym samym galaktykę na utratę nadziei, którą samemu uosabiał jako Skywalker. Chłopak przyznaje ojcu, iż ten cały czas miał rację tłukąc mu do głowy pokorę. Następnie Tom oświadcza, że dla Bena nie ma już nadziei, ponieważ tak samo jak Vader przeszedł on już próbę ostatecznego wyboru i w przeciwieństwie do ich dziadka, Kylo postanowił wybrać ciemność. Przekazuje też Luke’owi, czym jest diada Mocy, a ten postanawia zbadać ten fenomen oraz ukończyć szkolenie Toma i Rey, by byli gotowi do ostatecznej konfrontacji z ciemnością. Tom natomiast postanawia na chwilę obecną odłożyć na bok swoje uczucie do Rey, by skupić się na swoich obowiązkach wobec Nowego Zakonu Jedi.
41. Końcowa scena ma miejsce na Bastonie. Kylo przemawia przed zebranymi Rycerzami Ren. Oskarża Toma i Rey o śmierć Snoke’a oraz samemu przejmuje tytuł imperatora. By odciąć się od ideologii znienawidzonego Snoke’a i pokazać, że stał się godnym dziedzicem Vadera, Kylo postanawia przyjąć sithańskie dziedzictwo – Rycerze Ren zostają przemianowani w Nowy Zakon Sithów, Kylo Ren zmienia imię na Darth Judicar i rządzi Sithami jako Mroczny Lord Sithów, natomiast Vera Favin przybiera imię Darth Paxis i jako lady Sithów jest prawą ręką oraz następczynią Judicara (imiona reszty nowych Sithów pozostają bez zmian). Ben po raz pierwszy w tej trylogii zdejmuje maskę i niszczy ją mieczem świetlnym jako symbol dokonanej właśnie zmiany.CZĘŚĆ IX – DZIEDZICTWO SKYWALKERÓW (39 ABY)
Tutaj następuje trzyletni przeskok czasowy. Dzięki przymierzu z Mandalorianami, Nowa Republika zatrzymała ofensywę Drugiego Imperium. W wojnie nastąpił impas – żadna ze stron nie zdołała uzyskać przewagi. Po śmierci Leii, nowym kanclerzem został Wedge Antilles. Tom Skywalker i Rey Solana ukończyli szkolenie i są teraz rycerzami Jedi, ale rzadko kiedy uczestniczą w misjach, ponieważ trenują, aby zyskać siłę konieczną do pokonania Dartha Judicara. Z kolei Poe Dameron po śmierci Ackbara został głównodowodzącym republikańskiej floty. Natomiast po stronie imperialnej ruszyła budowa superbroni, która ma dać Drugiemu Imperium wygraną w drugiej galaktycznej wojnie domowej i panowanie nad galaktyką – jest nią zupełnie nowy model gwiezdnego niszczyciela klasy „Eclipse”, który otrzymał nazwę „Supremacy”. Ten okręt posiada superlaser, który potrafi niszczyć wrogie krążowniki jednym strzałem (ale planety już nie).

Teraz co nieco o bohaterach:
- Tom Skywalker – po tym, jak się pogodził, że jego kuzyn jest stracony, dąży do ostatecznego pokonania Sithów. Po ukończeniu szkolenia czuje się gotowy do finałowego wyzwania. Nauczył się również panować nad potęgą diady Mocy i od trzech lat ani razu nie nastąpiło między nim i Benem kolejne połączenie.
- Rey Solana – ona z kolei jako Jedi dąży do zrozumienia istoty Równowagi Mocy, więc pieczołowicie bada ślady starożytnej przepowiedni, którą poznaliśmy w Prequelach. Rey chce się dowiedzieć czy Anakin faktycznie był Wybrańcem, a jeśli tak, to w jaki sposób wypełnił przepowiednię, skoro Sithowie wrócili.
- Poe Dameron – teraz jest głównodowodzącym floty Nowej Republiki, z czego dobrze się wywiązuje. Nie jest co prawda wybitnym strategiem pokroju Thrawna, lecz i tak bardzo dobrze się sprawdza jako taktyk.
- Darth Judicar – jest teraz imperatorem i jednocześnie Mrocznym Lordem Sithów. Jednak tym imieniem posługuje się głównie wśród Sithów, a ogółowi galaktyki przedstawia się jako Ben Solo – w ten sposób chce pokazać, iż w końcu Skywalker zajął należne jego rodowi miejsce jako imperator. Zbudował sobie także nowy miecz świetlny, tym razem już bez bocznych jelców i z normalnym ostrzem – ma to symbolizować, że stał się prawdziwym sługą ciemności i wyzbył się dawnego rozdarcia.
- Darth Paxis – oficjalnie jest oddaną lady Sithów i najgroźniejszą wojowniczką Nowego Zakonu Sithów, która zabiła już kilku Jedi. Jednak w jej głębi, więzi jakie 3 lata temu wytworzyła z Rey, nadal nie dają o sobie zapomnieć.
- Wedge Antilles – stara się być jak najlepszym kanclerzem, ale nie jest tak silnym władcą jak Leia, więc w pełnieniu kanclerskich obowiązków mocno polega na pomocy Luke’a, który jest jego nieoficjalnym doradcą.
- Luke Skywalker – początkowo to on miał zostać nowym kanclerzem, ale odmówił zgodnie z zasadą, że Nowy Zakon Jedi nie może być częścią jakiegokolwiek rządu. To właśnie on odkrył, czym jest diada Mocy i nauczył Toma panować nad tą siłą.

Film by przebiegał następująco:
1. Film zaczyna się na ukrytej, antycznej planecie Sithów o nazwie Exegol. Na orbicie dobiego końca budowa niszczyciela typu „Eclipse”, któremu Hux nadaje nazwę „Supremacy”.
2. Z kolei na powierzchni Exegola, Ben idzie do Cytadeli Sithów, gdzie znajduje holokron Dartha Sidiousa.
3. Akcja przenosi się na Ossus, gdzie Luke zabiera Toma i Rey, by poddać ich ostatecznemu treningowi.
4. Tom i Rey wchodzą do świątyni Jedi z Ossusa, gdzie oddają się medytacji, w trakcie której doznają różnych wizji – młody Skywalker spotyka swojego dziadka. Anakin poucza Toma, że wypełnienie przepowiedni nie oznacza ostatecznego zwycięstwa, ponieważ ciemność prędzej czy później zawsze się odrodzi. Anakin ogłasza Toma spadkobiercą swojej jasnej części i poucza wnuka, iż musi zniszczyć Bena, czyli dziedzica jego mrocznej części. Solana poznaje z kolei prawdę o przepowiedni o Wybrańcu, która faktycznie została źle odczytana – Wybraniec miał jedynie zniszczyć Sithów, gdyż stary Zakon Jedi zapomniał na czym polega prawdziwa Równowaga Mocy. Jak nauczali Bogowie z Mortis, zarówno zbytnia ciemność, jak i zbytnie światło zawsze prowadzą do zła – tak było, gdy Jedi władali Republiką Galaktyczną, jak i gdy Sithowie władali Pierwszym Imperium. Następnie Rey w wizji spotyka Qui-Gona Jinna, który jak się okazuje, jako jedyny Jedi z Prequeli odkrył, czym jest prawdziwa Równowaga Mocy, a wraz z jego śmiercią, przepadła szansa na zaprowadzenie Równowagi przez Anakina. Jinn przekazuje Solanie, że światło prawdziwe zwycięstwo odniesie, gdy zaakceptuje mrok jako część Mocy.
5. Akcja wraca na Exegol, gdzie Darth Judicar z holokronu Palpatine’a poznaje sekret ostatecznej potęgi ciemnej strony polegający na czerpaniu energii z esencji zmarłych Sithów (okazuje się, że zarówno Sidious, jak i Vader to potrafili).
6. Echo nowej potęgi Bena wyczuwają obaj Skywalkerowie. Luke stwierdza, że Ben stał się silniejszy nawet od niego samego i przekazuje Tomowi, czym jest nowa potęga obecnego imperatora. Na szczęście Jedi również są w stanie czerpać siłę od dawnych użytkowników jasnej strony. Okazuje się, iż Luke to potrafił już podczas bitwy o Endor i decyduje się nauczyć tej techniki Toma i Rey.
7. Młody Skywalker i Solana pomyślnie przechodzą ostateczny trening. Poznajemy też więcej szczegółów odnośnie techniki czerpania potęgi od zmarłych Jedi – należy uważać z pobieraniem takiej energii, ponieważ przesadzenie powoduje śmierć poprzez wyczerpanie wszystkich sił życiowych. W tym samym czasie, na Exegolu Judicar przekazuje Paxis tajemnicę nowej potęgi. Na tym kończy się pierwszy akt filmu.
8. Drugi akt filmu zaczyna się od bitwy o Korelię. Udział bierze również „Supremacy”. Za sprawą superlasera niszczyciela typu „Eclipse”, siły Nowej Republiki zostają rozbite, a Drugie Imperium przejmuje kontrolę nad planetą.
9. Dowództwo Nowej Republiki zwołuje zebranie odnośnie podjęcia działań przeciwko „Supremacy”. Wychodzi, że od czasu treningu na Ossusie minęło kilka tygodni, a przez ten czas Drugie Imperium za sprawą niszczyciela typu „Eclipse” podjęło ofensywę i dotarło aż do Światów Jądra.
10. Zapada decyzja, że trzeba obowiązkowo zniszczyć „Supremacy”, jeśli Nowa Republika na wygrać. Republikański wywiad odkrył, że „Eclipse” powstał w stoczni nad Exegolem (tutaj znowu była zasługa siatki droidów szpiegowskich C-3PO). Usłyszawszy o Exegolu, Luke informuje resztę, że kiedyś szukał ukrytej planety Sithów, ale trop mu się urwał na Tatooine. Okazuje się również, iż Drugie Imperium w przyszłości zamierza budować kolejne niszczyciele typu „Eclipse”. Zapada decyzja o wysłaniu dwóch grup zwiadowczych – pierwsza ma odnaleźć tellurium, kompas na Exegol, natomiast druga zdobyć plany „Eclipse’a”, by republikańscy technicy znaleźli słaby punkt „Supremacy”. W skład pierwszej ekipy wchodzą Tom, Rey, Poe, Chewbacca i R2-D2, natomiast drugą tworzą Finn, Rose Tico, Beaumont Kin, BB-8, a z ramienia Jedi Luke daje im Jacena Syndullę.
11. Ekipa od tellurium leci na Tatooine, gdzie w podziemnej jaskini odnajduje zwłoki lojalisty Sithów, którego kiedyś ścigał Luke – Ochiego, a przy nim sztylet z inskrypcją w sithańskim języku. Ostrze zostaje przez hologram pokazane C-3PO, który tłumaczy, że tellurium zostało ukryte w szczątkach drugiej Gwiazdy Śmierci na Endorze.
12. Tom, Rey, Poe, Chewie i Artoo znajdują na Endorze tellurium. W tym samym czasie ekipa od planów „Eclipse’a” poleciała ze swoją misją na Kuat, którą kontroluje Drugie Imperium. Tam zostają wykryci przez imperialnych, a Syndulla natyka się na samego imperatora Solo. Następuje emocjonalna rozmowa, z której wychodzi między innymi, że Jacen był najlepszym przyjacielem Bena w akademii Jedi, a następnie dochodzi do pojedynku. Syndulla zostaje pokonany i Judicar już ma go dobić. Jednak to wszystko z Endora wyczuwa Tom, który rozpaczliwie nie zamierza dopuścić do śmierci przyjaciela. Desperacja Skywalkera sprawia, że po trzech latach ponownie dochodzi do połączenia między diadą Mocy – sylwetka Toma pojawia się na Kuat i blokuje cios Bena (Jacen i jego kompani widza Toma na Kuat, tak samo jak Rey i spółka na Endorze widzą sylwetkę Bena). Pojedynek między kuzynami nie trwa długo, ale umożliwia Syndulli, Finnowi, Tico, Kinowi i BB-8 ucieczkę z planami gwiezdnego niszczyciela typu „Eclipse”.
13. Zdobyte tellurium zostało zabrane na Coruscant, gdzie padła decyzja o zniszczeniu stoczni na Exegolu. Zadanie to zostało powierzone Eskadrze Łotrów, którą raz jeszcze ma poprowadzić Poe, a na czas misji dołączają także Tom i Rey. Mamy okazję lepiej poznać pilotów tej legendarnej jednostki, którą tworzą między innymi Temmin Wexley, Kare Kun, Jessika Pava, Suralinda Javos, Kazuda Xiono czy Synara San.
14. Latająca na X-wingach T-85 Eskadra Łotrów dokonuje ataku na Exegol. Tutaj mamy okazję się przekonać, że nie tylko Poe, lecz Rey i Tom także są wybitnymi pilotami. W trakcie bitwy cała trójka rywalizuje o to, kto zestrzeli najwięcej TIE-ów (wygrywa Tom). Cała potyczka kończy się sukcesem Nowej Republiki, a stocznie na Exegolu zostają zniszczone, tak samo jak Cytadela Sithów. Na tym kończy się drugi akt filmu.
15. Sukces na Exegolu przywrócił morale wśród republikanów, rozbite po utracie Korelii. Teraz Nowa Republika zbiera wszystkie siły do obrony Coruscant. W biurze kanclerza trwa narada przed ostateczną bitwą. Udział biorą między innymi Wedge, Poe, Luke, Tom, Rey czy Shav Vizsla. Dameron wymyśla sprytny plan wykorzystując fakt, że Drugie Imperium nie ma pojęcia,iż obrony Coruscant została ściągnięta również flota mandaloriańska (imperialni sądzą, że Mandalorianie ledwo bronią swojego terytorium i nie będą w stanie przysłać sił do obrony Coruscant, ale nie doceniają lojalności Vizsli wobec sojusznika). Wedle planu Poego, bitwę zaczną wyłącznie jednostki republikańskie, lecz będzie się to wiązało z faktem, że oddziały szturmowców dokonają desantu na powierzchnię – kiedy Drugie Imperium na tym skupi uwagę, w kosmosie zostanie dokonany desant na kadłub „Supremacy” z udziałem najlepszych Mandalorian i komandosów Nowej Republiki. Ich celem będzie reaktor superlasera „Eclipse’a” – wysadzenie reaktora doprowadzi do zniszczenia całego niszczyciela. Do tego oddziału zgłasza się także Rey. Kiedy „Supremacy” zostanie zniszczone, do układu wskoczy flota Mandalorian, kryjąca się w sąsiednim systemie. Zamknie to flotę imperialną w potrzasku.
16. Po zakończeniu republikańskiego zebrania, Tom i Rey odbywają rozmowę na osobności. Dotyczy ona tego, co zamierzają zrobić podczas bitwy. Solana wyjawia, że jej zamiarem jest dokonanie niemożliwego, czyli doprowadzenie do pojednania między Jedi i Sithami, co zamierza uczynić przekonując Darth Paxis, by została jej przyjaciółką. Tom stwierdza, iż tak się nie stanie dopóki Judicar będzie rządził, więc jego celem będzie pokonanie kuzyna. Na koniec Tom wyznaje Rey miłość i odchodzi, zanim ta zdążyłaby odpowiedzieć.
17. Narada trwa także po stronie imperialnej. Dowództwo Drugiego Imperium trafnie pzrewiduje, że Nowa Republika przede wszystkim będzie chciała zniszczyć „Supremacy”, więc Ben postanawia, by niszczyciel typu „Eclipse” miał silniejszą eskortę niż zazwyczaj. Głównymi celami na powierzchni z kolei będą budynek Senatu oraz świątynia Jedi.
18. Flota Drugiego Imperium zjawia się nad Coruscant i zaczyna się decydująca bitwa drugiej galaktycznej wojny domowej.
19. W pierwszej fazie bitwy, flota Nowej Republiki przegrywa i musi się wycofać za największy z księżyców Coruscant. Drugie Imperium wtedy się skupia na desancie na powierzchnię.
20. Do ataku na „Eclipse’a” rusza republikańsko-mandaloriański oddział abordażowy. W tym samym czasie, na powierzchni imperialni dokonali desantów na całym Coruscant, lecz główne uderzenie idzie na Senat. Z kolei Sithowie atakują świątynię Jedi i tam dochodzi do ostatecznej potyczki między zakonami.
21. Dowodzący natarciem Sithów Ben spotyka Luke’a i w końcu może dać upust swojemu pragnieniu zemsty. Między wujkiem i siostrzeńcem dochodzi do pojedynku. W pewnym momencie zaczynają się siłować na pchnięcie Mocą. Tutaj ponownie daje o sobie znać potencjał diady Mocy – Judicar jest w stanie pobrać więcej energii od zmarłych i ostatecznie odpycha Luke’a, który z wielkim impetem uderza w ścianę. Już ma dobić wujka, lecz grożącą ojcu śmierć wyczuwa Tom, który akurat brał udział w obronie Senatu. Sylwetka Toma pojawia się w świątyni Jedi i zatrzymuje cios Bena. Kuzyni znów toczą krótką potyczkę, w trakcie której umawiają się na ostateczny pojedynek w Senacie. Korzystając z okazji, Jacen Syndulla zabiera poturbowanego Luke’a w bezpieczne miejsce.
22. W przestrzeni kosmicznej następuje abordaż Mandalorian i republikańskich komandosów. Idzie im gładko aż do dotarcia do systemu reaktora „Eclipse’a”. Tam spotykają chmary szturmowców i padają jak muchy zanim udaje im się znaleźć osłonę. Jak się okazuje, Vera przewidziała ten ruch republikanów i zastawiła na wrogów pułapkę. Zaś sama Paxis zagradza drogę Rey i kobiety zaczynają się pojedynkować na platformie ponad walczącymi republikanami i imperialnymi. Solana jak wcześniej zapewniała, nie zamierza zabijać Paxis, lecz się z nią pojednać i doprowadzić do zawarcia pokoju między Jedi i Sithami.
23. Tom używając swojej potęgi rozprawia się z imperialnymi oddziałami atakujacymi Senat i w hangarach czeka na Bena, który w końcu się zjawia. Kuzyni zamieniają ostatnie słowa, odpalają miecze świetlne i zaczynają ostateczny pojedynek. Dostajemy najlepszą walkę na miecze świetlne w historii SW z odpowiednio wyważoną choreografią i przyprawiającymi i opad szczęki technikami Mocy. Pierwsza faza pojedynku ma miejsce w senackich hangarach – tam Ben między innymi jedną błyskawicą zabija kilkunastu próbujących się wtrącić republikańskich żołnierzy.
24. W kosmosie sytuacja Nowej Republiki robi się naprawdę nieciekawa, gdyż republikańsko-mandaloriański oddział abordażowy zostaje odparty i odpędzony od reaktora „Supremacy”.
25. Rey w tym czasie nadal walczy z Verą, z którą próbuje się zaprzyjaźnić, wyczuwając targający nią konflikt. Paxis jednak ani myśli porzucać ciemną stronę, na co Solana jej tłumaczy, że wcale jej do tego nie namawia i Jedi z Sithami nie muszą na zawsze być wrogami. Nagle w tym pojedynku następuje moment, który przechyla szalę zwycięstwa na korzyść Nowej Republiki – Paxis próbuje zaatakować Rey błyskawicą, którą Solana odbija prosto w reaktor „Eclipse’a”. Urządzenie zostaje przeciążone i wybuch „Supremacy” jest nieunikniony.
26. Pojedynek między Tomem Skywalkerem i Darthem Judicarem przenosi się do sali obrad Senatu. Tam kuzyni ciskają w siebie stanowiskami senatorów, tak samo jak kiedyś robili to Yoda i Sidious. W końcu walka przenosi się na dach Senatu, gdzie ma miejsce końcowa faza.
27. Na „Supremacy” następuje wybuch, który poważnie turbuje Darth Paxis i pozbawia ją przytomności. Rey jednak nie zamierza zostawić na śmierć tej, którą uznała za przyjaciółkę, więc zabiera Verę na prom i razem z nią opuszcza niszczyciela. Tam Favin odzyskuje przytomność i dziwi się, czemu Solana ją uratowała, na co ta tłumaczy, iż przyjaciół się nie zostawia. Niebawem następuje eksplozja „Supremacy”, którą również z powierzchni widzą między innymi Tom i Ben czy Jedi i Sithowie walczący o świątynię. Podczas tej sceny widzimy zamykającego oczy Huxa, którego pochłania ogień na mostku niszczyciela.
28. Eksplozja „Supremacy” pochłania nie tylko jego samego, ale i kilka niszczycieli z eskorty. Wtedy Poe daje flocie Nowej Republiki rozkaz do kontrataku, która wyłania się zza księżyca i okręty obu stron wznawiają młóckę. Początkowo przewagę mają republikanie, ale w końcu Enric Pryde (imperialny wielki admirał, który przejął dowodzenie po śmierci wielkiego marszałka Huxa) porządkuje chaos w szeregach Drugiego Imperium i bitwa znowu jest wyrównana. Wtedy Dameron wyciąga ostatniego asa z rękawa – wzywa na pomoc flotę Mandalorian, która zjawia się w układzie Coruscant, blokując drogę ucieczki flocie Drugiego Imperium, która zostaje zamknięta w potrzasku – gwiezdne niszczyciele osłony miały ustawione na przód, do odparcia republikańskich krążowników i mandaloriański atak od tyłu dziesiątkuje imperialne okręty.
29. Tymczasem Tom i Ben kontynuują pojedynek na dachu Senatu – w pewnej chwili Jedi Moca nakierowuje przelatującego TIE-a na kuzyna, lecz Sith odbija myśliwiec w inną stronę. W końcu oboje w tym samym momencie próbują użyć pchnięcia Mocą, co kończy się tym, że obaj zostają odepchnięci. Kiedy leżą, do Bena z Mocy przemawiają dawni Sithowie – słyszymy głosy między innymi Sidiousa, Plagueisa, Dooku, Maula, Bane’a, Andeddu czy Nagi Sadowa. Kiedy kuzyni się podnoszą, Judicar odpala swój miecz i ciska błyskawicą w Toma, który blokuje ją dłońmi. W tej chwili to Ben jest potężniejszy i zaczyna stopniowo spychać kuzyna. Solo oświadcza Skywalkerowi, że ten go nie pokona, gdyż właśnie stał się wszystkimi Sithami. Wtedy w głowie Toma odzywają się dawni Jedi – wśród nich są Anakin, Leia, Yoda, Obi-Wan, Qui-Gon, Mace Windu, Kanan Jarrus, Ahsoka Tano czy nawet Revan. Wtedy Tom odpowiada kuzynowi, iż on z kolei stał się wszystkimi Jedi (to diada Mocy umożliwiła im zostanie wszystkimi Jedi/Sithami). Odtąd to Ben zaczyna się uginać przed potęgą Toma, który stopniowo się zbliża do kuzyna. Nagle Skywalker używając Mocy posyła w Solo leżący nieopodal swój zielony miecz, który odpala w locie i przebija nim brzuch imperatora. Następnie Tom kończy dzieła zamykając Bena w bańce Mocy i Judicara zabijają jego własne błyskawice. Ciało Mrocznego Lorda Sithów znika w eksplozji, której impet odrzuca też Toma. Chłopak w zniszczenie kuzyna włożył mnóstwo energii życiowej, a na dodatek eksplozja go raniła i młody Skywalker leży czekając na śmierć, z którą się pogodził.
30. Końcówkę pojedynku między Tomem i Benem widziały Rey i Vera, których prom przelatywał nad Senatem. Lądują obok konającego Skywalkera. Solana wyczuwa, co się z nim dzieje. Używa ona leczenia Mocą oddając chłopakowi część swojej energii życiowej, który wraca do siebie. Jest zaskoczony widząc nad sobą twarz ukochanej, na co Rey całuje Toma.
31. Po śmierci Judicara, Paxis przejmuje przywództw nad Sithami, którym nakazuje odwrót z Coruscant, Następnie Vera oświadcza Rey i Tomowi, że Nowy Zakon Sithów wycofa się z wojny, jeśli Nowy Zakon Jedi zrobi tak samo. Solana składa obietnicę, iż tak się stanie, na co Paxis stwierdza, że Jedi i Sithowie przestali być wrogami, wsiada na prom i opuszcza Coruscant. Wtedy na dach Senatu przybywa Luke, a tuż po nim pojawiają się duchy Anakina, Yody, Obi-Wana i Leii, które gratulują Tomowi i Rey zwycięstwa oraz przywrócenia prawdziwej Równowagi Mocy. W tym samym czasie, w kosmosie flota Drugiego Imperium zostaje zdziesiątkowana, a jej niedobitki ledwo uciekają.
32. Film kończy się wielką fetą na Coruscant, którą wieńczy ślub Toma Skywalkera i Rey Solany.


To tyle jeśli chodzi o moją wymarzoną Trylogię Sequeli. A wy jakie byście mieli pomysły?

LINK
 • Re: Trylogia Sequeli - alternatywy.

  WuOJot 2020-07-29 15:27:07

  WuOJot

  avek

  Rejestracja: 2018-04-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Żólwin

  Szczerze, fabuła spoko, ale koniec zbyt kiczowaty, niemal jak w TROS.

  LINK
 • Re: Trylogia Sequeli - alternatywy.

  Lubsok 2020-07-29 15:29:14

  Lubsok

  avek

  Rejestracja: 2012-03-10

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Białystok

  Tom Skywalker. xDDD

  To wersja w świecie Detours?

  LINK
 • Re: Trylogia Sequeli - alternatywy.

  disclaimer 2020-07-29 16:36:56

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  Nie zazdroszczę takiej ilości wolnego czasu

  LINK
 • Re: Trylogia Sequeli - alternatywy.

  KiraSolo 2020-07-29 17:52:11

  KiraSolo

  avek

  Rejestracja: 2016-04-18

  Ostatnia wizyta: 2020-12-18

  Skąd: Rzeszów

  Cóż, myślę, że każdy widziałby te filmy inaczej. Ja aż tyle bym nie zmieniała, najwięcej w TROS (bo praktycznie wszystko), ale nie będę się nad tym rozpisywać.

  LINK
 • O ...

  AJ73 2020-07-29 18:29:45

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Strike Base XR-484

  maj ... gad, ściana tekstu !

  in short :

  TROS jest cały do kosza.
  Dwa pozostałe to niekończący się temat do dyskusji, gdzie i tak nie doszłoby się do jakiegoś konsensusu, gdyż każdy z nas patrzy na te filmy inaczej.
  Wszyscy wiemy, co (i kto) nie zagrało w sikłelach, i dlaczego Rajan zniszczył nam dzieciństwo
  Dla mnie, najważniejszym błędem jaki popełniono, było to, że drugi raz uparto się by zakończyć to, zostało opowiedziane przez Lucasa. Kto personalnie wpadł na taki głupi pomysł, gdzie wiadomym było, że się nie uda ? - nie wiem. Więcej, kto wpadł na tak idiotyczny pomysł, by to z Rey zrobić zbawcę galaktyki ? - to akurat wiem-y

  Sikłele nie powinny niczego kończyć, powinny być początkiem czegoś nowego. Nie mamy ani tego, ani tego. Najlepsze z zakończeń nam zniszczono, w zamian dostaliśmy ... no właśnie, co my w finale dostaliśmy ? ...

  LINK
 • Re: Trylogia Sequeli - alternatywy.

  rebelyell 2020-07-29 19:26:03

  rebelyell

  avek

  Rejestracja: 2009-12-01

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Kovir

  Nie chce mi się wymyślać całej alternatywnej trylogii, więc w skrócie skupię się na paru zmianach istniejącej

  Jadąc od końca:
  - to Ben ukatrupiłby Palpiego;
  - najważniejsze: ograniczyłbym rolę paru drugoplanowych postaci (Jannah, Rose, Finn po TFA itp.) nie mających tak naprawdę dużego znaczenia w stosunku do ich czasu ekranowego i nieraz zbytnio rozwadniała się nam fabuła, a dzięki zyskanym minutom akcja IX nie pędziłaby na łeb na szyję, nie dając chwil oddechu. W OT skupialiśmy się na mniejszej ilości bohaterów i lepiej się to sprawdza;
  - ograniczyć liczbę wątków wyjaśnianych dopiero w komentarzach, zamiast w samych filmach lub podać te rozwiązania;
  - nie pozwolić Rianowi pisać żadnych żartów
  - większy rozmach, przynajmniej jak w końcówce R1.

  LINK
 • Re: Trylogia Sequeli - alternatywy.

  Darth Rodianin 2020-07-29 22:32:59

  Darth Rodianin

  avek

  Rejestracja: 2017-07-12

  Ostatnia wizyta: 2022-01-20

  Skąd: Rodia

  Tak na prawdę trylogię sequeli szło uratować IX, jeśli byłoby dobre oraz nie byłoby tyle retconów. @Power of the Light side, trylogia sequeli prawie w ogóle się nie broni jako trylogia. Rożne wizje reżyserów itp. No cóż przynajmniej efekty i grafika, gra aktorska również (lecz zależy kogo) jest bardzo dobra. Po takim sklejaku jakim jest Tros można czuć się źle. Dla mnie to zły film. Bardzo zły. Miał pare momentów, ale to nie jest zbyt dobre zakończenie sagi. Serio, nawet po plakatach widać, że to mało spójne jest.

  Z kwestii wizualnych:
  - Jakku wygląda jak z konceptów (podobnie do Raxus Prime), wraki niszczycieli, trujące rzeki, pełno złomu. Ewentualnie dać Tatooine. Dlaczego? Aby tradycja się zgadzała. Główny bohater pochodzi z tej planety. Na konceptach widać, że o tym też myśleli. Dwa słońca... itp.
  - dom Rey - zamek ze złomu (podobnie jak w konceptach). AT AT też jest fajnie na domek, ale chyba zamek bardziej „epicki”
  - dodać zniszczony Coruscant w bitwie w IX
  - wymyślne planety jak Kijimi, Exegol, Ach-too, żadnych nowych podróbek Tatooine (mam na myśli Pasaane. Canto bight to też pustynia...)
  - dodać ładne Bonadan jak u Trevorrowa
  - więcej stroi dla takiej Rey, aby było widać rozwój postaci, np brak trzech koczków w IX
  - Druga Gwiazda Śmierci. Jak była, tak jest. Tylko, że dłużej i może trochę zmienić jej wrak bo przecież ma 200 km...
  - dodać PRAWDZIWĄ świątynie Jedi na planecie, na której był Luke
  - ciekawsze nowe rasy i dodanie ras z OT, PT. Nie było żadnego Rodianina w chyba żadnym filmie z ST. Jak tak można! ((  LINK
 • Re: Trylogia Sequeli - alternatywy.

  Gracu999 2020-08-03 21:50:18

  Gracu999

  avek

  Rejestracja: 2015-04-16

  Ostatnia wizyta: 2021-08-05

  Skąd: Nysa/Wrocław

  Nie miałem jakiejś konkretnej wizji trylogii sequeli, ale na pewno nie zrobiłbym z post-imperialnych głównych złych. Koncept sam w sobie takich fanatyków jest ok, ale nie robiłbym z nich złych na całą trylogię, co najwyżej na pierwszą część, a potem jakieś większe zło, z po za galaktyki lub jakaś inna siła. Cokolwiek, a nie schemat fabularny kropka w kropkę z OT. Więcej wnuków Vadera - to na pewno. I przede wszystkim wspólna scena Luke`a, Lei i Hana.

  Ale co do alternatyw, po teaser zwiastunie do TROS w kwietniu w tamtym roku, na podstawie tego zwiastuna ułożyłem sobie moją wizję fabuły ostatniego epizodu, nawet opublikowałem ten szkielet historii na bastionie już po epizodzie IX.

  https://star-wars.pl/Forum/Temat/23866

  No i teraz przez czas pandemii i masę wolnego czasu zacząłem rozwijać ten koncpet w fanowski scenariusz filmowy (jestem już na etapie III aktu). A że jestem studentem reżyserii to pisanie jakichkolwiek scenariuszy jest mile widziane, także nie takie marnowanie czasu ;D

  LINK
 • Inna rola Bena.

  Power of the Light Side 2021-07-14 16:26:03

  Power of the Light Side

  avek

  Rejestracja: 2015-12-06

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Gorzów Wielkopolski

  Autor tego filmu zreinterpretował Trylogię Sequeli na podstawie jednej z fanowskich teorii:
  https://www.youtube.com/watch?v=qfnV4qg0wdo

  Choć osobiście polubiłem ST, to oddałbym wszystko, by to ta historia się ziściła. A najlepsze jest to, że wystarczą drobne modyfikacje w części IX, by stała się faktem. Właśnie takiego końca Bena Solo oczekiwałem - to on powinien był zniszczyć Sidiousa. A wy co o takim finale sagi sądzicie?

  LINK
 • Jak mogło być ale nie jest

  Szalony Jedi 2021-07-31 09:46:09

  Szalony Jedi

  avek

  Rejestracja: 2019-07-28

  Ostatnia wizyta: 2021-09-07

  Skąd:

  Zawsze uważałem Ostatni Jedi za kiepską część, ale zmieniłem zdanie po obejrzeniu Odrodzenia Skywalkera (celowo piszę odwrotnie bo oryginalny tytuł uważam za walnięty)

  A można było jeszcze tą najnowszą trylogię uratować.
  Jak ja to widzę:
  Po pierwsze: nie powrót Palpatinea tylko Dartha Plegiousa (nawiązanie do Zemsty Sithów)
  Wg. mnie lepsza była by tu zamiana stron: Rey po morderstwie Chewiego (i naprawdę morderstwie) przechodzi na ciemną stronę. Duch Skywalkera ukazuje się nie jej, a Benowi. Ten pokonuje Plagiousa i w ostateczności uwalnia Rey spod jego wpływu i razem odtwarzają zakon jedi, jako Rey i Ben Solo, a nie Skywalker (choć każdy wie że pochodzą z rodu Skywalkerów)
  Na koniec odwiedzają grób Padme na Naboo, ukazują się im wszystkie duchy mocy (Leia Luke Obiwan Yoda Anakin), a miecze świetlne przekazują swoim ucznią, np. chłopcu z zakończenia 8 części, bo tylko idioci zakopują miecze świetlne na pustyni.

  LINK
  • Re: Jak mogło być ale nie jest

   JJ Abrakad Abrams 2021-07-31 11:33:41

   JJ Abrakad Abrams

   avek

   Rejestracja: 2020-08-02

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Warszawka

   Okej, ale co ma do tego wszystkiego grób Padme na Naboo ? Taki sam fan service jak powrót do domostwa Larsów.

   LINK
  • Re: Jak mogło być ale nie jest

   AJ73 2021-07-31 14:10:51

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-07

   Skąd: Strike Base XR-484

   Darth Plaguies zamiast Palapatina ? - jak najbardziej.
   Rey powinna przejść na DS, ale może nie po "morderstwie Chewiego" - to takie za bardzo naciągane jednak. Gdyby jednak planiści odpowiedzialni za sikłele, wspięli się na wyżyny swoich możliwości yntelektualnych, to przejście Rey na ciemną stronę powinno stać się po jakimś mega plot-twiście. I bardziej oryginalnym, niż legendary "I am your father".
   Nie za bardzo też przemawia do mnie, że Ben m u s i a ł przejść na jasną stronę w finale TROSKI. Wręcz przeciwnie, u Rajana, podczas pojedynku z Luke`iem, jest już tak bardzo na prawidłowej ścieżce schodzenia w dark sajdy, że nie powinno się go na siłę zawracać
   Gdyby tylko mieli jaja, i zdecydowali się, że Rey dołączy do Kylo, to mielibyśmy story na kolejną trylogię i być może nowy epizod na gwiazdkę w kinach.

   ...

   Btw., podobał mi też pomysł na "dark Rey vision". Co więcej, wcale niegłupio by to mogło wyjść, gdyby okazało się, że to jej prawdziwa siostra . Albo klon. Coś jak klon głównego bohatera z "The Force Unleashed"

   : https://youtu.be/efTC4RIjyTQ?t=1466

   No, ale to trzeba było jakoś od początku sikłeli, sugerować, że z tą Rey z Jakku, to coś nie halo jest


   LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..