Forum

SW Komiks 4/2020

W przyszłym tygodniu (dokładniej to 27 października) do sprzedażny trafi czwarty i zarazem ostatni w tym roku tom SW Komiks. Tym razem Egmont prezentuje finałową historię z serii „Darth Vader – Mroczny Lord Sithów”.

Tom dziesiąty ma powiększoną objętość i zawiera długą historię „Twierdza Vader”, wieńczącą cykl „Darth Vader – Mroczny Lord Sithów”. Prawa ręka Imperatora Palpatine’a – Darth Vader – musi z pomocą inkwizytorów rozprawić się z największym zagrożeniem dla rosnącego w siłę Imperium, czyli ocalałymi z czystki rycerzami Jedi. A gdy zabraknie Jedi do eliminacji, trzeba będzie poszukać innych celów...
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytachDarth Vader: Dark Lord of the Sith #19-25: Fortress Vader #1-7.
Scenariusz Charles Soule, rysunki Giuseppe Camuncoli, tusz Daniele Orlandini i Terry Pallet oraz Cam Smith, kolory David Curiel oraz Erick Arciniega i Dono Sánchez-Almara okładka Elia Bonetti i Giuseppe Camuncoli. Przekład: .

Okładka - /News/25236,W_przyszlym_tygodniu_kolejny_SW_Komiks.html

SW Komiks 4/2020

-Twierdza Vader - świetny ten komiks i wielowątkowy. Przede wszystkim to nie jest kolejna opowieść o tym, jak Vader jedzie rozwalić jakichś buntowników, wpada, zabija i the end. Tym razem dostajemy rozbudowaną opowieść, w której są i Inkwizytorzy, i pojedynek z Eethem Kothem, i budowa twierdzy na Mustafar, i walka z mieszkańcami tej planety, i relacja z lordem Sithów z minionych wieków, i nawiązania do wydarzeń z Zemsty Sithów. Generalnie dzieje się tam bardzo dużo, komiks wprowadza sporo nowych rzeczy do uniwersum i sporo rzeczy ze znanej już historii nam uzupełnia.

Jednej rzeczy trochę nie zrozumiałem - Momin cały czas podkreślał, że nie może używać Mocy. Tylko w jaki sposób jego świadomość (byt?) przetrwała w tej masce, skoro nie działała w tym wszystkim Moc? W jaki sposób rozmawiał, działał, skoro nie używał Mocy? Trochę bez sensu.

Wreszcie - rysunki. Te mogłyby być odrobinę lepsze, bo znowu np. taki Imperator jest zupełnie niepodobny do siebie. To jest jedna rzecz, która mnie w nowokanonicznych komiksach denerwuje - kreska rzadko schodzi poniżej pewnego poziomu, ale też daleko jej do wybitności. Jest przeciętna, jak fabuła większości z tych opowieści. Choć akurat tutaj fabularnie jest super - jeden z lepszych komiksów SW, jakie czytałem w ostatnich latach.
No i jednak kilka kadrów w tym komiksie jest naprawdę mistrzowskich.

PS. Mam nadzieję, że SWK przetrwa w obecnej formie. Wstępniak o zakończeniu wydawania przeczytałem już po pojawieniu się informacji, że coś jednak dalej będzie się działo, więc uniknąłem zawału serca . Także oby się to nadal turlało.

Re: SW Komiks 4/2020

To ja z innej beczki, bo komiks kupiony, ale czeka, aż skończę Thrawna #3.

Do brzegu: na FB SWK zapowiedziano, że plany wydawnicze zostaną ogłoszone za tydzieńna MFGiK (tym razem edycja online).
Czy ktoś może ma pojęcie kiedy to będzie? W programie nie znalazłem żadnego panelu ani Egmontowego, ani po nazwisku osoby, która ma to ogłaszać.
Będę wdzięczny za info, chciałbym w tym wydarzeniu uczestniczyć.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.