Forum

The Book of Boba Fett (serial)

Na koniec dzisiejszego odcinka oficjalnie potwierdzono, że w przyszłym roku pojawi się serial o Bobie Fettcie. Ma mieć premierę w grudniu 2021 roku, dlatego ciekawe, co dalej z The Mandalorian, który też miał mieć wtedy premierę. Czy to ma funkcjonować jako trzeci sezon, w którym zmieni się wiodący bohater, a Din będzie miał epizodyczną rolę?

Trzeba czekać. Może oficjalna coś więcej napisze.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Czemu miałby zastąpić Dina? Ostatnia scena sugeruje, że będzie raczej jakimś watażką na Tatooine. I w ogóle czemu zabił Biba? WTF? Scena kompletnie z dupy.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Bibo sie zapasł za bardzo.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Lubsok napisał:
I w ogóle czemu zabił Biba? WTF? Scena kompletnie z dupy.
-----------------------
Widziałem na internecie teorię, która głosi, że Boba chce się zemścić na Solo za wrzucenie go do jamy sarlacca i w tym celu zajął resztki kryminalnego imperium jabby.

Ogólnie ten pałac wyglądał tak biednie, za rządów Bib-y że idealnie pasuje parafraza pewnego cytatu:

"It all ran better under Jabba."

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Mando znów zdjął hełm,nie ma Grogu, w pewnym sensie to koniec tej historii. Może trzeci sezon będzie wyłącznie o Bobba F.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

No właśnie się zastanawiam, czy "kolejny rozdział", o którym mówiła prezes Kennedy, to nie jest po prostu rozbicie serialu na trzy inne, z których pierwszy będzie serialem szkatułkowym o różnych przygodach Boby Fetta. Ma pojawić się w grudniu 2021, wtedy też miał być ten "kolejny rozdział", który wszystkie media od razu uznały za sezon 3.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

W serialu o Bobie będzie jego konflikt z szeryfem.

Podejrzewam, że najpierw będzie 3 sezon Mando a potem serial o Bobie.
Mamdo będzie walczył o Mandalorę itp,
Cara będzie romansować z Mayfieldem.
Bombelek będzie się szkolił i pomagał Mando.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Boba będzie trząsł podziemiem kryminalnym ale nie będzie mógł sobie poradzić z tą mechanik z Mos Eisley. To mu nada bardziej ludzkiego wymiaru.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Moim zdaniem to wręcz oczywiste. The Mandalorian jest podzielony nie na epizody, odcinki czy inne takie tylko na rozdziały...

Księga Din Djarina miała 16 rozdziałów.

Księga Boby Fetta będzie 2 księgą cyklu The Mandalorian. Ile rozdziałów dostanie..? 8 czy 16?

Tego nie wiemy. Tak samo jak nie wiemy w którym momencie znów wrócimy do historii Mando i Yod`ika.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

W sumie to jest bardzo spoko pomysł!

Każda kolejna "księga" może być o kolejnym Mandalorianinie, teraz księga o Bobie (sezon lub dwa), a potem przecież można zrobić z Bo Katan kolejną księgę o walce o Mandalore itd


Tylko czy chcieliby porzucić Din`a na jakiś czas czy może ruszyć też jego wątek dalej w księdze o Bobie?

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Czy ktoś chociaż wie, na co Bobusiowi ta czarna kiecka? Bo mam wrażenie, że tylko po to, by zamaskować grubość bebecha.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Z Fettem jest w ogóle problem całej masy nie tylko bebecha. No sorry, jak oglądam TESB to widzę chudzielca o kompletnie innych proporcjach ciała. A teraz wciskają Temuerę, który nijak się do tefo ma i nie chodzi nawet o upływ czasu. No nie widzę tej spójności kompletnie.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Ogólnie tłusty Boba sadzający tłusty zad na tronie do cool ujęcia, grany przez starszego od postaci o 20 lat Morrisona to kiepski pomysł, znowu przykład robienia czegoś pod nerdów i rule of cool. Zwłaszcza jak mu każą robić super-duper-kozackie sceny akcji. No i ta odmalowana zbroja wygląda jak kostium na halloween. I też nie wiem, dlaczego Boba, który do tej pory był zwykłym najemnikiem, miałby nagle ambicje rządzić na Tatooine, ale Filoni robił już to samo z Maulem - odkopał, wskrzesił, bo cool postać, którą fani lubili, i zrobił z niej kogoś zupełnie innego. Nie wiem po co, skoro w obu przypadkach zaje*istość postaci opierała się tylko na tym, że miały fajny design i prawie nic nie mówiły.

Temuera Morrison

Taki wyznawca prequeli przeciwko Temuerze?

Re: Temuera Morrison

Nie przeciwko Temuerze, tylko temu jak nakręcili i napisali Bobę w tym sezonie.

i ty też Brutusie?

Tamuera byłby zniesmaczony Twoją dezaprobatą

Re: i ty też Brutusie?

Akurat to ma dla mnie małe znaczenie. Aktorzy są rzadko specjalistami od lore. Tutaj Filoni wszystkim rozkłada karty, a kolesiowie-reżyserzy z zewnątrz mają resztę tylko ładnie uklepać.

Boba Barbarzyńca [fanfików ciąg dalszy]

w wyobrażeniu Roberta Rodrigueza

https://www.syfy.com/syfywire/boba-fett-return-the-mandalorian-robert-rodriguez

od razu wiadomo skąd ten cały myk z sadzeniem tyłka na tronie I specjalna gadka, że Bobuś nie może być gunslingerem.

A tymczasem
https://www.starwars.com/news/jeremy-bulloch

Lucky for fans it did, since Bulloch immediately understood what the character needed to bring to the screen. “I thought of Boba Fett as Clint Eastwood in a suit of armor,” he’d once said, suggesting the bounty hunter’s slow, deliberate moves, cradled rifle, and cocked hip were signature attributes inspired by classic western gunfighters. Empire’s sound designer Ben Burtt even added the jangling of spurs when Fett walked.

Re: Boba Barbarzyńca [fanfików ciąg dalszy]

- "I wanted him to live up to his name that we would whisper since we were kids [and] be that mysterious character with a past that makes you want to know more about him. If Mando is a gunslinger, then Boba needs to be a barbarian."Kiedy myślisz, że Di$ney się czegoś nauczył po 2 sezonach mando...a potem widzisz, że jednak nie.

Re: Boba Barbarzyńca [fanfików ciąg dalszy]

A czego się nauczyliśmy przy sequelach? Analogicznie - jeśli Rey ma być naszym nowym hiper Lukiem do potęgi 5, to Luke musi być cynicznym menelem

Re: Boba Barbarzyńca [fanfików ciąg dalszy]

Nie zrównywałbym, tych dwóch postaci z prostej przyczyny-Luke wygrał w oryginalnej trylogii. Przeciągnął swojego tatę na swoją stronę, imperium straciło swojego przywódcę i najlepszych ludzi, podczas gdy wszyscy jego rebelianccy przyjaciele przeżyli bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu.

Tymczasem Fett od 1983, do niedawna był, na ekranie, totalną fajtłapą pokonaną przez ślepego Hana Solo. Oczywiście można mówić, że w końcu w książkach i komiksach przeżył, jednak większość społeczeństwa się z nimi nigdy nie zapoznała. Dodatkowo, jak na razie, w przeciwieństwie do Luka czy Thrawna nie pojawił się w kanonie myszy tylko po to, żeby było kogo wyśmiać i poniżyć.

Oczywiście nie podoba mi się jak jedna z osób odpowiedzialnych za ten serial planuje wykorzystać tę postać...jednak dostrzegam też, że radykalna zmiana w historii Fetta nastąpiła już przy premierze "Ataku klonów", gdzie jego historia jako dawnego stróża prawa została zmieniona na historię klona Jango Fetta. Sam Lucas drobne zmiany wprowadzał już wcześniej-w orginalnej scenie w pałacu Jabby stoi samotnie podczas gdy w edycji "upośledzonej" flirtuje z dwiema "kosmitkami". Dodatkowe tłumaczenia Lucasa o tym, ze Boba tak naprawdę udaje bycie mandalorianinem jak i wsadzenie go do skrzynki w TCW pokazują, że postać ta nie była traktowana, najlepiej za czasów oryginalnego Lucasfilmu. Kto wie? Istnieje szansa, że Boba jako jedyny wyjdzie na plus po całej dramie z Di$ney-em. Czas pokaże.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

disclaimer napisał:
I też nie wiem, dlaczego Boba, który do tej pory był zwykłym najemnikiem, miałby nagle ambicje rządzić na Tatooine, ale Filoni robił już to samo z Maulem - odkopał, wskrzesił, bo cool postać, którą fani lubili, i zrobił z niej kogoś zupełnie innego. Nie wiem po co, skoro w obu przypadkach zaje*istość postaci opierała się tylko na tym, że miały fajny design i prawie nic nie mówiły.
-----------------------

Patrząc na, że Maul, władca półswiatka przyjął się dość ciepło (nie licząc paru starych narzekaczy), mimo iż sama postać w firmach była tylko pustą kartą, nie widzę problemu by zrobić coś podobnego z Fettem, zwłaszcza na stare lata.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Gdybym miał tyle pieniążków co Disney i liczyłbym tylko zysk na ilość i vice versa, to oczywiście też nie miałbym z tym problemu

Re: The Book of Boba Fett (serial)

hmm a czemu upieracie się na serial. Może film prosto na Disney+? Także by sprawdzić jeszcze inną formę. Cóż, myślę, że Jeremy Bulloch trochę pokrzyżował plany marketingowe i jeszcze sobie ciut poczekamy.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Gdzie tu zależność? Śmierć Davida Prowse jakoś nie pokrzyżowała planów na Haydena w roli Vadera

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Tyle, że Prowse nie zmarł kilka godzin przed potencjalnym ogłoszeniem Haydena. Cóż na razie czekamy na info co właśnie zapowiedzieli.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

A myślisz, że by go wykorzystali w tym serialu?
Prowse też nie grał Vadera w Łotrze 1, a jak Bullocha nie wzięli do Mandalorian, to co miałby robić tutaj?

Re: The Book of Boba Fett (serial)

nie chodzi o to, że grał, raczej nie. Po prostu przy takim zgraniu czasowym chyba wolą poczekać. Bulloch był odtwórcą Boby, a teraz robią o nim nową produkcję. Jak chcesz mieć ładny PR to dwa takie newsy w tym samym czasie nie wyglądają najlepiej. Ale to tylko przypuszczenia.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

O Bullochu jednak mało kto pamięta, to był po prostu taki gostek co służył bardziej za fizyczną prezencję zamaskowanego Boby niż pełnoprawną postać. Tak jak mało się mówi o dublerach Mando, a dużo o Pascalu. Morrisona w roli Boby jak i plotki o osobnym serialu mieliśmy już od paru tygodni. Nie mówiąc, że i tak ma większe doświadczenie w tej roli.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Bob Iger mówił kiedyś, że nie planują tworzyć filmów Star Wars na Disney+.

Re: The Book of Boba Fett (serial)

Bob Iger i Kathleen Kennedy mówili mnóstwo rzeczy, łącznie z tym jakie filmy planują i są już w produkcji. A co z tego wyszło to wszyscy wiemy. Więc jakoś bardzo bym się nie przywiązywał do tego co Iger kiedyś mówił.

W tym wypadku obstawiam co prawda serial, ale nie wykluczam, że dostaniemy kiedyś film SW na Disney+. Szczególnie, że świat kina trochę z uwagi na koronawirusa ulegnie zmianie.

Fajna scena

Fajne wajby miała czekam

Temeura a Logan

Spoko, fajny ten stary Boba z brzuszkiem, ale chciałbym żeby ten serial prowadził to w dwóch liniach czasowych. Niech jakaś podstawowa fabuła idzie w czasach około The Mandalorian, ale to co najciekawsze niech będzie w retrospekcjach.

Generalnie chciałbym dowiedzieć się więcej o Bobie zaraz po ścięciu głowy jego taty przez Windu. Coś tam jest w kanonie w TCW, cos tam w komiksach, ale imo to ma ogromny potencjał, żeby pokazać jak sobie radził jak został sam. Stary Boba mógłby mieć jakiś wątek na Tatooine, ale różne miejsca przypominalyby mu wydarzenia z czasów jak był nastoletnim Bobą, który musial sobie poradzić sam w tym trudnym świecie.

Re: Temeura a Logan

Ja bym miał problem z młodym Fettem, bo dla mnie jednym z największych plusów jego powrotu jest właśnie Temuera Morrison i znowuż szkoda, że nie jest młodszy o dekadę, dwie

Ogólnie


Z całego odcinka najgłupsza była właśnie ta zapowiedź serialu (?) z Boba Fettem. Boba siadający na tronie Fortuny na jakiejś podrzędnej planetce Tatooine, to jakby Jeff Bezos postanowił usiąść na tronie właściciela polskiego czwartoligowca xD I ten wielce podniosły nastrój, bo zastrzelili czterech typa, co nie potrafili nawet raz wystrzelić. No nie widzę Boby będącego kacykiem na zapyziałej Tatooine... To chyba tak mniej więcej ŻADNE wyzwanie dla kogoś z jego zdolnościami i doświadczeniem... I znowu ta Tatooine, ile jeszcze? Ruszymy kiedyś poza ANH?

Mam nadzieję, że będzie jednak więcej bycia łowcą nagród albo czegoś bardziej epickiego. Leave Tatooine Alone.

Re: Ogólnie

Hmmmmmm, a Maul?

Disney+ potwierdza, że osobny serial

https://www.facebook.com/DisneyPlusIE/posts/1073676536437910

Za produkcję odpowiadają Favreau, Filoni i Robert Rodriguez

Re: Disney+ potwierdza, że osobny serial

Te ostatnie nazwisko najbardziej mi się podoba.

cóż..

Ja bym chciał się wypowiedzieć w sprawie pochwały sceny po napisach. Oczywiście spoilery.

Oto mamy Tatooine, najdalsza i najpopularniejsza planeta w galaktyce. Mamy garstkę obcych, znanych ras, ale raczej nieznanych osobników, z których zapewne żaden nie reklamował nigdy Mr. Muscle (to nawiązanie do pierwszego aktora Star Wars, który odwiedził Polskę). I mamy Biba Fortunę, otyłego, nie wiadomo jak przeżył wizytę nad Sacrlacciem, a fakt, że mógłby tam zginąć. Przez moment myślałem, że to może jego kuzyn Beezer, albo jakaś dalsza część rodziny. Jedyne co mi się nie podobało w Bibie to jego głos. Sposób, w jaki wypowiada "Bou-bah" zupełnie mi się nie pasował. No i nagle ktoś zaczyna strzelać, po schodach pałacu schodzi jakiś zabójca, widz powinien zakładać, że to Fett, groźny łowca (nie "The Mandalorian" tylko "A Mandalorian"). A tymczasem to Fennec zrobiła porządek, Boba przyszedł po niej tylko pożegnać się z niefortunnym Fortuną. I super. W tej scenie cieszą mnie dwie rzeczy. Po pierwsze Boba Fett na tronie Jabby. Oczywiście, że to głupi widok, że Boba jako lokalny watażka to dość absurdalny pomysł (i że powinno się na ten tron mówić, że to tron Biby, ale zakładam, że twórcy też tak jak ja to zignorowali). Ale z drugiej strony kto wie jakim Fettem stanie się Boba po sarlaccu? Może chce się ustatkować? W starych legendach też, co prawda z trudem i pomocą wnuczki, ale nauczył się jak żyć, jak być królem, jak zerwać z rolą samotnego samowystarczalnika. Drugi mój ulubiony widok to Fennec Shand siedząca na oparciu tronu, popijająca Spaczkę, ciesząca się, że wreszcie można na chwilę usiąść. Fennec i Boba, duet imprezujący na trupach wrogów (albo dawnych przyjaciół). To jest naprawdę fajny potencjał na ciąg dalszy historii.

Co będzie dalej? Czy Boba postanowi zostać królem Tatooine? Byłoby to niezwykły finał dla pustynnej planety. Czy może Boba ruszy w dalszą drogę imprezując gdzie popadnie, "Prosty człowiek, znajdujący sobie miejsce w galaktyce"? Tak czy siak jest fajny potencjał na ten serial, na lekką przygodowość, na jakiś rodzaj ekranizacji Opowieści Łowców Nagród (albo Opowieści z Pałacu Jabby) jest ogromna. I ja jestem za.

Re: cóż..

Przykład Boby w kanonie to jest idealny przykład jak można oprzeć się na postaci, która już w Legendach została konkretnie przepracowana, ale tym razem zupełnie zmienić przebieg jej "kariery". To jest fajne. Czasem oczko puszczone do fanów Legend jest super, ale fajnie tez, że potrafią stworzyć nowe historie na gruncie, który wydaje się już całkowicie zaorany.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.