Forum

LucasGames i gry Star Wars

- https://www.youtube.com/watch?v=sqcLjcSloXs

Wskrzeszenie Lucas(Arts)Games stało się faktem.

I niejako, na pierwszy ogień. Zapowiedź współpracy z Ubisoft przy nowych grach Star Wars, także jest faktem

Kurde, coś czuję, że jesteśmy świadkami nawet nie rewolucji, a istnego przewrotu Kopernikańskiego w dotychczasowym podejściu do gier Star Wars. Czyżby nadchodził powolny, ale jednak koniec licencjonowania EA ? ... Zeszłoroczne bodajże słowa Igera, o "partnerstwie" z Electronic Arts, dzisiaj nabierają zupełnie innego znaczenia - tak mi się wydaje, przynajmniej. Partnerstwo, a nie wyłączność. Czy to miał na myśli Bob Iger ?. Czy już wtedy podjęto decyzję o wskrzeszeniu LucasGames i odebraniu wyłączności na gry SW, elektronikom ? ...
Czas pokaże, ale robi się naprawdę ciekawie. Należące do Ubisoft, Massive Entertainment, zapowiada "masywną", "z otwartym światem", nową grę Star Wars !. Twórcy stojący chociażby za dwiema odsłonami "The Division" mówią o masssive open world (SW) game ... heh.
Nawet się nie zastanawiam, jakie petardy w zapowiedziach mogą nas w tym roku już czekać. Powrót do złotej ery w grach SW, kiedy liczył się pomysł, a nie wyłączność ? ...

No to, sezon na NOWE w grach Star Wars, uważam za otwarty

Re: LucasGames i gry Star Wars

Wskrzeszenie? No nie. To będzie coś kompletnie innego, nie oszukujmy się.

Mogliby zacząć z przytupem by się przypodobać fanom i zapowiedzieć powrót Star Wars 1313.

Re: LucasGames i gry Star Wars

To nie jest możliwe. Twórcy 1313 powiedzieli, że kod jest za stary a zespół rozproszony.

Re: LucasGames i gry Star Wars

Wskrzeszenie, to tak z pół przymkniętym okiem
Odnosiłem się oczywiście do wczesnego pomysłu Lucasa, które później rozwinęło się w LucasArts.
Też mi się wydaje, że to będzie coś innego. Nie, że jak się wydaje - wydawało, będą odświeżać tylko starsze tytuły, a nowe to tylko od EA, jak dotychczas było.
Idzie nowe, ale też wydaje mi się, że będzie podobnie do tego co było kiedyś. Skoro LucasGames będzie zlecało niejako zrobienie gier wybranym partnerom - jak Ubi właśnie, to przecież to się już zdarzyło kiedyś.
Wszystkie klasyki ze SW, były w ten sposób wydawane.

Re: LucasGames i gry Star Wars

Wydaliby i ludzie narzekali, że star grafika, gameplay jak z ps3. Musieliby cała grę zacząć od nowa, co nie jest możliwe bo team się rozszedł

No więc

- https://twitter.com/Ubisoft/status/1349366594170986498

I niejako potwierdzam sam sobie moje teorie , że Disney chciał już wcześniej zmiany.

"“EA has been and will continue to be a very strategic and important partner for us now and going forward ... But we did feel like there`s room for others.”

- https://www.wired.com/story/lucasfilm-games-star-wars-ubisoft-indiana-jones-bethesda/#intcid=_wired-homepage-right-rail_62d97cb7-02c8-4a26-aa1d-80135b0f6b29_popular4-1

Re: No więc

i niejako w odpowiedzi, samo EA :

- https://twitter.com/EA/status/1349382877054722048 - padłem

Re: No więc

No fajny ten nowy Assassin`s Creed się zapowiada, taki z mieczami świetlnymi. Pewnie HR albo Mando.

Re: LucasGames i gry Star Wars

Oficjalnie.
Douglas Reilly z dywizji growej Disneya potwierdza, że po `23 nastąpi zmiana w podejściu do licencjonowania gier Star Wars. Nie będzie jednego wydawcy, a po licencję będą mogli się zgłaszać wszyscy chętni producenci gier. Co nie oznacza, że wszyscy granty takowe dostaną. LucasGames chce współpracy, ale z najlepszymi w branży. I słusznie

Co do przyszłych projektów, to niejako potwierdza się to, czego można było się domyślać. Nie sposób bowiem, mając tak bogate zasoby klasyków, nie sięgnąć w pierwszej kolejności właśnie po nie. Co może sugerować poniższy cytat :

" ... so, where we’re going to continue to announce projects that are more representative of the legacy of the old Lucasfilm Games that we’re now trying to live up to.”

Spokojnie, spokojnie. Wszyscy fani "JFO", czy serii "Battlefront" mogą być spokojni o przyszłość tych gier

" ... “We’re really proud of the games we have created with EA,” Reilly says. “We will continue working with them and our relationship has never been stronger. While we may not have a lot of details to share at the moment, we’ve got a number of projects underway with the talented teams at EA.”

A wisienką na torcie, jest to :

“We’ve got a lot of stuff we’re ready to start sharing with fans because we’ve been working quietly behind the scenes for a while now, waiting for this moment.”

Znaczy, zapowiedź gry od Ubisoft, to tylko początek wysypu takich niusów w najbliższych dniach ?

- https://www.starwars.com/news/lucasfilm-games-interview

Re: LucasGames i gry Star Wars

Hmm, czyżby planowali remake (jeśli remaster to słabo) KOTORa dopasowując go do NK (np. inna stylistyka bardziej Talesowa,,wybieranie koloru kryształu itd.)

Re: LucasGames i gry Star Wars

Jedna z wcześniejszych plotek taka była.
Że dopasują potencjalny rimejk Kotora, właśnie do NK.
Oczywiście, to wszystko jest świeże, i nie ma co na razie rozkminiać. Ale już sama ta wypowiedź Douglasa, że wiele z projektów już jest tworzonych przez różne studia, tylko było trzymane to w tajemnicy, niejako może potwierdzać wcześniejsze plotki o powstającym rimejku, właśnie Kotora

Re: LucasGames i gry Star Wars

Słyszałem, gdzieś że niby ma być gra podczas High republic (no chybam, że chodziło o ten epizod vr z Tales of galaxy edge (oby nie)), więc może o tego rpg chodziło. Swoją drogą ciekawe ilu studiom dano licencje, no i to czy umowa z EA faktycznie została zmieniona przez niedotrzymanie jakiś warunków, czy też może gry będą mogły wychodzić dopiero w 2023 roku, ale powstawać mogą już wcześniej.

Re: LucasGames i gry Star Wars

W zasadzie fani Battlefronta mają powody do obaw. bo oficjalne fora zostały zamknięte i nie zapowiada się, żeby EA kontynuowało w najbliższym czasie serię.
Co do Lucasfilm Games: a nie można było tego tak od razu?

Re: LucasGames i gry Star Wars

Spokojnie, bez obaw. Teraz to już wszystko będzie
Raz, że elektronicy wczoraj potwierdzili prace na kilkoma grami SW. Dwa, że Gavankar, Skardi i Ramini, chwalili się na socialach, że brali już udzial w sesjach motion-capture i voice-actingowych. Oczywiście, nic nie mówili, że to trzeci BF, ale jak nie BF, no to co ?

Re: LucasGames i gry Star Wars

Czy ja wiem, Battlefront II utrzymało się dłużej niż Battlefield V, mimo całej lootboxowej afery

eRPeG !

Na to może wskazywać "job list", którą zamieściło Ubisoft`owe "Masssive Entertainment".
Poszukiwani są Senior Writer, Senior Game Designer, and Cinematic Narrative Designer. Rozkminiam więc, podobnie jak i w linku poniżej, iż pierwszy z wymienionych będzie odpowiedzialny za lore świata, przedmioty, questy, postacie i dialogi.
Drugi to system, mechanika, cały gameplay. Trzeci zaś, to wszystko co składa się na fabułę gry, i otaczający świat.

No, nie chcę tu pompować przedwcześnie balonika oczekiwań.
Wiemy, że "open world" przewinęło się już wcześniej. Zaś łącząc to wszystko, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że nową grą od Massive Entertainment, będzie duży erpeg Star Wars

- https://www.thedigitalfix.com/gaming/news/ubisoft-massive-job-listings-offer-hints-at-new-star-wars-project/

Nie pogniewam się, jeśli tą nową grą okaże się rimejk "Kotora"

Re: eRPeG !

Ale żeby taki prawdziwy, bez zręcznościowej walki. Eeeech...

Re: eRPeG !

A ja poproszę ze zręcznościową walką, nie turówkę. Oczywiście taka też będzie dobra, ale jednak wolę to pierwsze.

Re: eRPeG !

Masz "Fallen Order". Osoby nie lubiące zręcznościówek od lat nic nie dostały.

Re: eRPeG !

Meh, ja chcę RPG! Jak Gothic! Albo Wiedźmin 3! Albo TES!

Re: eRPeG !

No.
I tego właściwie ja nie ogarniam. Znaczy, ogarniam, że Jorgensen musiał chyba dostawać tlen, jak tylko słyszał, że fani chcą dużego eprega w SW. Rozumiem, że taką a nie inną koncepcję - mylną zresztą, o czym świadczy sukces JFO, miało EA na gry SW. Ok., fajn baj mi, Każda wyłączność kiedyś minie, więc cierpliwie sobie poczekam - tak to sobie tłumaczyłem.

Ale do stu piorunów, zupełnie nie mogę zrozumieć, że przez 9 już lat wyłączności, nie dostaliśmy ani jednego tytułu, który rozmachem byłby na poziomie Skyrim, historią na poziomie Witcherów, klimatem niczym pierwszy z Gothiców. No nie ogarniam, że

nikt tam, w tym siedlisku diabła kalifornijskim, skąpanym w słońcu zresztą, nie wpadł na pomysł, by stworzyć tak dużą grę. JEDNĄ. Przecież widzą i wiedzą, jak konkurencja trzepie duże singlowe tytuły, jak dobrze się to sprzedaje. A mając najbardziej rozpoznawalną markę, i nie skorzystać z niej w pełni, to dla mnie coś niepojętego wręcz.
Naprawdę, trzeba było aż tylu lat, i Zampelli, by JFO otworzyło prezesom oczy ? ... Taki wydawca, z takimi możliwościami i zasobami, takimi studiami, zespołami, które tylko czekały na zielone światło. Ale nie. Nie, bo nie. Bo mamy inną koncepcję na SW.
Serio, przecież to jakiś ponury żart

Re: eRPeG !

Najważniejszego przecie nie napisałe, echhh ...
bo oni, znaczy te elektroniki mówią, że ich koncepcja to gra - usługa, że to ma na siebie zarabiać. To ja już nie zdzierżyłem, i mówię im - fajn baj mi !.
Wsadźta tego stuffu tyle, by księgowi ze szczęścia jajka znosili. Jeden tylko warunek z mojej strony. Zróbcie grę na poziomie przynajmniej Shepardowej trylogii ! ...

NIE.

... booo, gry mają być mniejsze, nastawione na coop, efektowniejsze, śliczne niczym papierek od cukierka. Złośliwie dodam, że puste w środku, bo księgowi zeżarli te cukierki.

Jak grochem o ścianę, mówię wam ...

Re: eRPeG !

w 2026?

Re: eRPeG !

Jeśli brać za pewnik ostatnie niusy, to obstawiam, że już tego lata - a może i na wiosnę, dostaniemy jakieś teaserki, albo i zajaweczkę z nowych gier/gry.
Oficjalnie było, że nowe projekty już powstają, tylko trzymali to w tajemnicy. W sumie, wciąż trzymają . Także i EA się wygadało, że nie tylko sikłel JFO, ale ich studia pracują nad kilkoma grami.

Moim zdaniem, czeka nas sporo growych wydarzeń w tym roku, gdzie sikłel JFO nie będzie tym z najbardziej oczekiwanych w SW

Re: eRPeG !

Po mojemu, to najlepiej, gdy zrobią i wydadzą. Będzie fajnie, to se kupię.
Te wszystkie zajawki, przecieki, opowieści dziwnej treści prowadzą do przekładania i kupy na koniec. Historia zna takie przypadki.

Re: eRPeG !

Swoją drogą to co się dzieje w grach SW to taka nędza, że szok. Wystarczy sobie przypomnieć jak było za czasów Lucasa, gdy przy premierze kolejnego epizodu wychodziło po kilka(!) gier. Np. ROTS - growa adaptacja, Battlefront II, Empire at War, Republic Commando, Lego Star Wars I-III. A co za czasów Disney`a? Raptem cztery gry na pięć filmów i serial aktorski.

Re: eRPeG !

Nie żebym bronił elektroników, ale dzisiaj tworzenie gier zajmuje bodaj więcej czasu niż podczas ery ps2

Re: eRPeG !

Tak, ale nie zmienia to faktu, że EA zrobiło tych gierek strasznie mało. Naprawdę, przez ten czas który dostali mogli stworzyć duużo więcej.

Re: eRPeG !

Zapomniałeś o mobilkach.

Re: eRPeG !

Obawiam się, że żadna z tych pozycji nie wskazuje, że gra Ubi będzie epegiem. Ubisoft specjalizuje się raczej w grach z otwartym światem i rozbudowaną, acz liniową fabułą i do tego pasują te oferty pracy.

Re: eRPeG !

Też mi się tak wydaje. Zresztą tak jak pisałem na Kantynie, stawiam na Far Crya Star Wars.

High Republic czy Old Republic?

Tak jak wszyscy spodziewaliśmy się wielkiej ofensywy High Republic w najbliższym czasie, tak Bespin Bulletin, dosyć sprawdzone źródło, twierdzi, że powstaje kanoniczny KOTOR, ale nie robi go EA.

https://twitter.com/BespinBulletin/status/1352893680038932480

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/l2yprz/according_to_bespin_bulletins_latest_podcast/

Nie należę zdecydowanie do grona ultra-fanów Starej Republiki, ale cieszę się, że dzieje się coś w tym temacie. Od wielu lat w różnych historiach pojawiają się odniesienia do tego okresu (niedawno np. w Squadrons czy Thrawn Ascendancy) i mam nadzieję, że w końcu przestaniemy operować na pozbawionych kontekstu wzmiankach czy symbolach.

Jestem też ciekawy, czy nowa gra (i co tam jeszcze wraz z nią powstanie) wykorzysta postacie i fabułę z oryginalnego KOTORa. Po High Republic już jest jasne, że pewne drobne rzeczy by trzeba było zmienić - szczególnie przedstawienie Zewnętrznych Rubieży - ale też nie przeszkadzałaby mi próba wyjaśnienia tego jakaś zbiorową amnezją i upadkiem Starej Republiki, po której wszystko musiało być odkrywane od nowa.

Z drugiej strony postacie z oryginalnych KOTORów i TORa są na przykład w niekanonicznej mobilce Galaxy of Heroes. Ścierają się tam m.in. z bohaterami sequeli i The Mandalorian, co jest dziwne teraz, ale remake Starej Republiki z ich wykorzystaniem nadałby temu jakiejś wiarygodności

Ja sam ostatnio zacząłem po raz pierwszy ogrywać klasycznego KOTORa. Męczę się trochę, bo co nie zrobię, to albo mnie wyrzuca, albo znika obraz. Próbuje sobie z tym poradzić, ale żadne zmiany w ustawieniach nie pomgają na stałe. Mogli by ten problem rozwiązać, skoro dalej biorą za grę pieniądze. Trochę mam wrażenie, że sprzedano mi półprodukt i ciężko mi czerpać z przeżywania po raz pierwszy tej opowieści taką radość, jaką bym chciał.

Re: High Republic czy Old Republic?

Przecież facet niczego nie potwierdził, tylko powiedział, że jest możliwość. Na tyle legitnym źródłem może być równie dobrze Mike Zeroh

Re: High Republic czy Old Republic?

Nie musisz być ultra fanem Starej Republiki.
Historia opowiedziana przez Karpyshyna & BioWare, jest jedną z najlepszych w całych SW i nie tylko w SW.
Jest kompletna, rzuca z miejsca w wir wydarzeń, ze świetnym drugim planem (Mandalorianie), bardzo dobrze napisanymi postaciami, zwrotami akcji, i głównym W A R N I N G !!! nie będę spoilerował, bo widzę, że ogrywasz tytuł po raz pierwszy

... Bo to opowieść wręcz stworzona na duży ekran. Jest w niej wszystko, czego fan SW (i nie tylko!) szuka w SW. Dlatego gracze od dekady domagają by odświeżyć Kotora poprzez ponowne stworzenie gry na nowym enginie graficznym, ze zmienioną mechaniką rozgrywki, ale z zachowaniem całego story tak jak jest.

Co do owego "rimejku", bo taka wersja chodziła w zeszłym roku po internetach, to moim zdaniem nie powinno się tego robić. W sensie wyciągniemy postacie, zmienimy wydarzenia by dopasować je do przyszłych pomysłów.
To będzie katastrofa, rzekłem.
Natomiast zrobić rimejk, gdzie pokaże się inną historię, a w tle będą działy się główne wydarzenia z Kotora - jak najbardziej.
Coś takiego zrobiono już kiedyś w postaci moda do gry. "Brotherhood Of Shadow", i jest nawet na Androida jako dodatek do andkowej wersji gry, hehe. Mamy tam główną postać, ale mamy też drugoplanową, która jest świadkiem głównych wydarzeń z podstawki. Bierzemy nawet w nich udział, ale sama historia jest już inna.

No i ta plotka Schreiera, że powstaje Kotor ale poza EA ... To jest z zeszłego roku. Wtedy na moment rozgrzała fora redditowe i nie tylko. Ale dzisiaj, po tym jak powstało LucasGames, po tym jak powiedzieli, że nowe gry SW są już w procesie tworzenia - cokolwiek to znaczy. Po tym, jak EA tłitnęło, że ich studia pracują nad kilkoma nowymi tytułami, to uważam, że nie tyle czy, tylko kiedy nam to powiedzą oficjalnie.

Znaczy, stawiam, że latem tego roku, dostaniemy info o rimejku "Knights Of The Old Republic".


Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.