Forum

Carano wyrzucona

https://www.hollywoodreporter.com/news/the-mandalorian-star-gina-carano-fired-amid-social-media-controversy

Gina Carano oficjalnie nie wystąpi już w niczym związanym z SW - informuje rzecznik prasowy Lucasfilmu.

- "Gina Carano is not currently employed by Lucasfilm and there are no plans for her to be in the future,"

- "Nevertheless, her social media posts denigrating people based on their cultural and religious identities are abhorrent and unacceptable."

Według źródeł, postać Cary Dune była blisko otrzymania własnego serialu na Disney+, a jego ogłoszenie miało nastąpić już na grudniowym spotkaniu inwestorów Disneya z zeszłego roku. Plany pokrzyżowały wiadome tweety Carano z listopada.

IMO może nawet dobrze, że Lucas sprzedał SW. Nie będzie miał nic wspólnego z tą męczącą farsą kolejnych skandali i afer.
Gównoburza czas start

Re: Carano wyrzucona

Już widzę to gdzie nie chciałem, pod trailerami do High Republic

Re: Carano wyrzucona

Większość blogerów, podcasterów i starwars-owych dziennikarzy, których kojarzę i którzy nie są związani z The Fandom Menace, oponowała właśnie za takim rozwiązaniem. Wczoraj już były nawet głosy o bojkocie Rangers of the New Republic, po tym jak Carano wstawiła post, w którym de facto porównała prześladowania wyborców Trumpa do Holocaustu.

Dobrze, że ta sprawa wreszcie się kończy i będziemy mogli zacząć na Bastionie dyskutować o czymś innym.

Re: Carano wyrzucona

Nie mam słów.
A właściwie mam, ale byłyby one sprzeczne z punktem 9. regulaminu.

Re: Carano wyrzucona

Tymczasem Arielle za swoje rasistowskie wpisy została oficjalnie przez ten sam Lucasfilm pochwalona i wzięta w obronę. Hipokryzja tych ludzi nie ma granic, Carano została zwolniona za niezgadzanie się z obowiązującą narracją i to jest chore.

Re: Carano wyrzucona

Łapy precz od Arielle. Może i generalizowała, ale jej wypowiedzi nie będą miały żadnych negatywnych skutków społecznych, bo biali wciąż są większością i nic im nie grozi ze strony systemu. Rasizm to więcej niż kilka słów na Twitterze, to struktura uprzywilejowania. Krystina tak naprawdę sprzeciwiała się rasizmowi i swoimi Twittami wyrażała po prostu frustracje związane z przynależnością do mniejszości. Spotkała ją za to fala obrzydliwego hejtu. Bardzo się cieszę, że Lucasfilm stanął w jej obronie.

Re: Carano wyrzucona

Zdaje się że rozmaici nie mają pojęcia co to rasizm, co nie przeszkadza im twierdzić że ktoś jest rasistą. Normalka. Szkoda tylko że zaśmiecają tym Bastion...

Re: Carano wyrzucona

Nigdy nie spodziewałem się po was takiej autokrytyki

Re: Carano wyrzucona

-"Bardzo się cieszę, że Lucasfilm stanął w jej obronie."

Czekaj, jakiej obronie? Przecież nie odnieśli się do jej tweetów w zasadzie wcale, a zagrali czystym PR-owym whataboutismem.
Toteż same twoje tłumaczenia postów autorki (które wcale nie odzwierciedlają ich treści, ani ona sama ich nie potwierdza) są tu jakby z pupci

Re: Carano wyrzucona

Tylko mi nie wyjeżdżaj z urojonym "uprzywilejowaniem białych" jako wymówce do bezkarnego obrażania ludzi bo to czysta groteska. Zdaje się że parę postów wyżej Finster tłumaczył Ci na czym polega to "uprzywilejowanie".

No i oczywiście pełna zdoda że białym nic nie grozi że strony systemu, szczególnie tego którego podstawą jest wielbiona przez ciebie ideologia woke, ci biali z Minneapolis czy Seattle nie mieli absolutnie nic przeciwko kiedy czarnoskórzy bandyci z BLM niszczyli dorobek ich życia podczas tych słynnych protestów określonych w CNN jako mostly peaceful.

Re: Carano wyrzucona

Przemoc przy protestach BLM dotknęła pojedynczych ludzi. Mieli pacha. Zawsze ktoś na świecie będzie gdzieś cierpiał.

Gorzej, jeżeli problem niesprawiedliwości leży w samej strukturze społecznej. Wtedy trzeba z nim walczyć, żeby uniknąć w przyszłości opresji wobec całych grup i właśnie cierpienia pojedynczych ludzi.

Re: Carano wyrzucona

Przestań bredzić.

Re: Carano wyrzucona

Normalnie jakbym wszedł do głowy neobolszewika .

Nie mam więcej pytań.

suchar edukacyjny

o tym że system jest równy dla wszystkich

Troje dzieci zdaje egzamin, który ma zdecydować czy zostaną przepuszczone z pierwszej klasy do drugiej. Nauczyciel zaczyna je przepytywać:
- Jasiu, przeliteruj słowo: TATA.
- T-A-T-A.
- Świetnie Jasiu, zdałeś. A teraz ty Moniko, przeliteruj słowo MAMA.
- M-A-M-A.
- Świetnie Moniko, zdałaś. A teraz ty Ahmed. Przeliteruj: DYSKRYMINACJA OBCOKRAJOWCÓW W ŚWIETLE POLSKICH PRZEPISÓW KONSTYTUCYJNYCH.

Eeee.... nie

to jest zupełnie inaczej

do konkursu na kierownika przystepuje trzech kandydatów:

Jeden po Harvardzie

Drugi Akademii Łomonosowa w Moskwie

Trzeci po Wyższej Szkole czegoś tam w Koziej Wólce

Kto zostanie wybrany?

Odpowiedź:początek spoilera siostrzeniec prezesa koniec spoilera

PS. Nierówność systemu objawia się tym, że dyskryminowany kopacz "of color", grający w owalną piłkę zarabia 2 mln $$$ rocznie, a jego biały prześladowca lekarz-chirurg co wydał kupę kasy na edukację i ciągle musi się dokształcać zaledwie 500 tysi.

no nie :)

bo jednak mówimy o czym innym

Widziałem niedawno badania pokazujące, że czarnych uczniów znacznie częściej wysyłano na rozmowę do dyrektora (gdzie stali w kolejkach zanim się doczekali), i - surprise - korelowało się to z wynikami w nauce. Gdyż, Jasiu, zachowuj się, a Mohamed wypad do dyrektora, to też jest część systemu.

PS kopacze są tylko czarni? bo jakoś sportowcy z top level, czy to piłka owalna, okrągła pomarańczowa, mała biała czy okrągła "łaciata", zarabiają miliony przez parę lat, ale dużo więcej nie doskakuje do top level i zarabia byle co, that`s what we call system.

Re: no nie :)

Wiesz, to, dlaczego tak się dzieje fajnie pokazano w filmie "Cudowne ręce". I już dawno nie jest tak, że "Jasiu zachowuj się", bo Jasiu też poleci do dyrektora. tylko, że Jasio po pierwszej nauczce już się będzie zachowywał, a nie dorobi sobie do tego ideologii że "dyrektor rasista się na mnie uwziął, to nic nie zmienię w swoim postępowaniu, tylko będę darł ryja "rasizm". Ostatnio wypłynał temat "czy matematyka jest rasistowska", bo przecież zamiast się uczyć łatwiej powiedzieć "to wina rasizmu".

Sportowcy są różnych barw, ale tylko dziwnym trafem tylko jedni płaczą jak to ich prześladują dając im te miliony i jakiej z tego powodu doznają opresji. Można by wręcz powiedzieć, niczym poeta, że "cierpią za miliony".

Re: Carano wyrzucona

Ty lekow zapomniałeś wziąć z rana?

Re: Carano wyrzucona

Retoryka godna Marty Lempart...

Re: Carano wyrzucona

Pewnie jej fanem też jest xD

Re: Carano wyrzucona

Nie nazwałbym się fanem Marty Lempart, ale szanuję ją za bezkompromisowość, nieustępliwość i normalizację oczekiwań odnośnie liberalizacji prawa aborcyjnego. Sama wizerunkowo jest raczej skończona, ale to poświęcenie dla większej idei, którego efekty będą widoczne przy okazji kolejnych wyborów.

Re: Carano wyrzucona

Masz rację, będą efekty w przyszłych wyborach - PiS wygra jeszcze większą przewagą głosów niż ostatnio. Bo takie osoby jak ona (i ty zresztą też) tylko utwierdzają w przekonaniu że władzy nie można oddać bandzie rozkapryszonych lewaków.

Re: Carano wyrzucona

Nie ma większych lewaków niż pisowcy.

Re: Carano wyrzucona

Chyba nie czytujesz "Jasia" Kapeli.

Re: Carano wyrzucona

Nie wiem, kto to jest.

Re: Carano wyrzucona

Ikona turbolewicy polskiej, dostarcza dużo śmiechowego kontentu.

Re: Carano wyrzucona

Bo co, bo "łapę podniesioną na Arielle odrąbiesz", jak władza ludowa protestujących w Poznaniu w 1956?

Komu coś grozi ze strony systemu? Jak widać tym, to chcą mieć własne zdanie i nie myśleć na rozkaz.

Re: Carano wyrzucona

Dzban detected

Re: Carano wyrzucona

Biali większością? Stanowiąc z 15 procent ludności? XD

Re: Carano wyrzucona

Ha, już dawno nic mnie tak nie ucieszyło. To pewnie dlatego filmowanie trzeciego sezonu Mando zaliczyło wyraźną obsuwę. Ciekawi mnie, co teraz zrobią. Serial Rangers of the New Republic najwyraźniej jednak nie będzie o Carze Dune. Oby wymyślili coś lepszego niż uśmiercenie jej poza ekeanem pomiędzy drugim, a trzecim sezonem.

Re: Carano wyrzucona

Hm... Z jednej strony faktycznie wypisywała brednie, że aż głowa boli, ale z drugiej... Wyrzucenie jej trochę wpisuje się w trend, że wolność słowa kończy się tak, gdzie kończy się obecna narracja... Z jednej strony wypisywała straszne bzdury, a drugiej, tego co przeczytałam, nie nawoływała do jakiś rozrób, czy nienawiści... Sama nie wiem jak ocenić ta sytuację. Szkoda, bo lubiłam jej postać.

Re: Carano wyrzucona

Eh. No nie jestem zadowolony. Naprawdę wierzyłem, że nie pójdą w tę stronę.
Żeby nie było wątpliwości - nie podzielam opinii Giny Carano i nie popieram jej tłiterowych wojenek. Ale jeszcze bardziej nie popieram mieszania polityki do takich decyzji biznesowych.

Można się z kimś nie zgadzać, można potępiać czyjeś poglądy i nawet nie lubić tej osoby - ale wciąż doceniać jej wkład w inne dziedziny życia i kultury. Serio.

Re: Carano wyrzucona

Ja szczerze jej życzę, żeby miała okazję odbudować swoją karierę w przyszłości. Cieszę się jednak, że nie będziemy my już musieli mierzyć się z jej wypowiedziami.

Myślę że w przypadku takiej marki jak Star Wars nie można nie zwracać uwagi na publiczne wypowiedzi aktorki w innych dziedzinach. Wciela się postać, która ma inspirować dzieci, a jak wiemy aktorzy często chodzą np. do szpitali, na konwenty, gdzie wręcz pozwalają utożsamiać się z postacią, którą grają. Lucasfilm nie może pozwolić sobie na to, żeby być kojarzony z takimi poglądami.

wolność słowa kończy

Eeee tam. Wolność słowa znaczy, że nikt Cię za większość potencjalnych wypowiedzi nie wsadzi do więzienia, ale to nie znaczy, że można powiedzieć co się chce i nie ponieść za to konsekwencji wizerunkowych. Polityczność to nie prawo człowieka. Mówienie czegoś jest czynem, a obrażanie innych jest czynem złym. Tu nie chodzi tylko o niezgadzanie się, ale o potrzebę potępienia zła.

Re: Carano wyrzucona

Dobrze zindokrytnowany obywatel. Czekam na argumentację, że rasizm ma kolor a przemoc płeć.

Re: Carano wyrzucona

Z jednej strony chcemy żeby polityka nam nie zakłócała zajmowania się SW, a z drugiej strony...

Cóż, jeśli ktoś wyraźnie chce się z czymś kojarzyć, to ktoś inny może nie chcieć, żeby skojarzenie przeszło i na niego. Nie odnosząc się konkretnie do Carano i jej wypowiedzi, których nie zamierzam analizować.

Re: Carano wyrzucona

Nie będę komentował jej słów, bo serio średnio mnie to interesuje, ale co się dziwicie xD Ostatnie kilka miesiący, jeśli nie pełny rok to ciągłe pogarszanie wizerunku Lucasfilm i Disneya przez wojenki wokół tematu Giny Carano. Widać to w fandomie SW na Twitterze, gdzie tematy o HR czy zapowiedziach serialowych ginęły pod hashtagiem #FireGinaCarano i widać to tu na forum, gdzie od miesięcy ten temat nie znika z latesta. Właściwie to go zdominował.

Stwierdzili, że Gina im działa na niekorzyść i to zakończyli. Choć nie sądzę, że to jest koniec tego tematu, niestety.

Re: Carano wyrzucona

O, siema Wojtek Mam nadzieję, że na trzeci nick wybierzesz sobie DARTH DZBAN

Co do Giny to XDDDDDDDDDDDDD

Re: Carano wyrzucona

Siema. Widzisz, ja tu mam immunitet ;D

Na razie nie robię 3 konta. Zresztą wszystkim odradzam takie niecne czyny. To jest niezgodne z prawem i można dostać permbana jak ja.

Re: Carano wyrzucona

Czytałem tu wpisy osób, które podobno nie chcą lub chcą jak najmniej polityki na Bastionie. Macie pecha, bo Lucasfilm będzie tak wsadzał kij w mrowisko jeszcze przez długie lata. To się już zapisało w DNA.

Re: Carano wyrzucona

-Nie ma nie-polityki. Wszystko jest polityką - T. Mann

Nie da się polityki wmieszać do sztuki. Wszystko co dotyczy wyznawanych przez nas wartości jest z natury polityczne. Ja po prostu uważam, że ich wartości są paskudne - K. Babis

Re: Carano wyrzucona

Adam Skywalker napisał:
-Nie ma nie-polityki. Wszystko jest polityką - T. Mann

Nie da się polityki wmieszać do sztuki. Wszystko co dotyczy wyznawanych przez nas wartości jest z natury polityczne. Ja po prostu uważam, że ich wartości są paskudne - K. Babis )


-----------------------

Wiele zdzierżę na tym forum, ale nie powoływanie się na Babis.

Re: Carano wyrzucona

może dla kompletu zaraz dorzuci ci jeszcze link do naekranie xD

Re: Carano wyrzucona

ale są pewne granice, ok? xD

Re: Carano wyrzucona

No musisz, bo regulamin nie zabrania mi się na nią powoływać.

Robię to, bo jestem wielkim fanem jej kanału na YouTubie, aktywności w mediach społecznościowych i okładki do październikowej Nowej Fantastyki. Nic dziwnego, zgadzamy się w tak wielu sprawach, że to była tylko kwestia czasu, kiedy wspomnę o niej na Bastionie.

Nie dziwię się jednak, że macie do mnie wszyscy wiemy jakie podejście , skoro macie uczulenie na Kasię Babis. Piszę "Wy", bo wiem, że nie jesteś sama

Re: Carano wyrzucona

Babis niech sobie lepiej rysuje te swoje tęczowe kotki, tylko do tego (od biedy) się nadaje.

Re: Carano wyrzucona

Jedno trzeba Babis oddać, jej cykl filmików krytykujący "polską klasykę fantastyki" od Fabryki Słów to coś, co było BARDZO potrzebne i dobrze, że się pojawiło. Pomijając już wstawki ideologiczne w tych filmikach (co jest słabe), każda krytyka grafomanii czołówki Fabryki: Ziemiański, Piekara, Pilipiuk, czy też w przyszłości liczę na Kossakowską (będzie ciężko, to kobieta), Grzędowicza, Ćwieka (będzie ciężko, to lewicowiec, a więc poglądy zbieżne z Babis) i tak dalej, to rzecz wartościowa.

Co prawda kładzie spory nacisk na seksizm, ale też nie zapomina o rzeczach (wg. mnie) naprawdę istotnych, czyli słabej jakości pisanych przez nich tekstów. A tego w przestrzeni internetowej jest szokująco mało; autorzy ci w większości wypuszczają sobie kolejne tomy miernych serii, które schodzą na pniu, a ich krytyka ginie w lawinie niewymagających fanów, klaszczących jak muppety na wieść o nowym sequelu prequelowej serii opowieści o Virionie/Kłamcy/aniołkach czy co tam jeszcze te tuzy piszą. Fabryka Słów obniżyła poziom wymagań wobec polskiej fantastyki prawie do poziomu rynsztoka i nie dziwię się ludziom, którzy rozpoczęli swoją przygodę z nią od dzieł FS, po czym odbili się i stwierdzili, że w Polsce dobrej fantastyki nie piszą. Piszą, tylko niestety jak to często bywa, największe przebicie ma miernota.

Re: Carano wyrzucona

Zgadzam się jak najbardziej z tym, że czołówka Fabryki Słów zasługuje na olbrzymią krytykę. FS i wspomniani autorzy zrobili dużo dobrego jeśli o popularyzację polskiej fantastyki chodzi, ale niestety w efekcie powstało "kółko wzajemnej adoracji", które nie ma najmniejszej ochoty wyjść ze swojego ciepłego poletka pisząc to samo, tak samo od wielu lat. W efekcie dostajemy kolejne tomy, które prawie niczym się nie różnią od poprzednich - zarówno treścią, kompozycją jak i stylem pisania (trochę casus Zahna z SW).

Prawdę mówiąc już jakiś czas temu odpuściłem sobie polskich autorów wydawanych przez Fabrykę poza jeszcze Ziemiańskim. Ot, on wciąż produkuje książki, które przyjemnie w jeden wieczór mogę machnąć, choć mam pełną świadomość wtórności jego pozycji i powoli i on mnie męczyć zaczyna. W Polsce jest wielu ciekawszych autorów, którzy publikują poza FS.

Natomiast nie zgadzam się, że każda krytyka FS jest wartościowa. Bo tak samo ważne jest nie tylko to co się mówi, ale też jak się to robi. Babis wzbudziła pewne zamieszanie, ale przez sposób w jaki to robi moim zdaniem nikogo nie przekona. Fani FS będą szli w zaparte, ludzie krytycznie spoglądający na FS już i tak ich nie lubią. A reszta? Większość tego nawet nie zauważy, a część z tych co zauważą odrzuci to co Misiek zaznaczył w swoim poście, że uprawia nie krytykę, a publicystykę.

Re: Carano wyrzucona

Robisz to bo jesteś fanem lewicowych aktywistek które mają oporowe parcie na szkło, a że są hipokrytkami (mam nieszczęście mieć ją na radarze od dekady i być świadkiem kolejnych rozkręcanych przez nią afer) to jakoś `postępowcy` ignorują ;P

Re: Carano wyrzucona

Będę tu Babis bronił o tyle, że pręgież, który wystawiła polskim fantastom, jest w dużej mierze zasłużony i ktoś kiedyś musiał to wyciągnąć. Ale też pierwszy przyznam, że jej narracja jest znacząco stygmatyzująca i pełna skrótów myślowych, zaorania niuansów (np. seksizm Ziemiańskiego i seksizm książek Ziemiańskiego to dwie różne rzeczy, ten pierwszy w zasadzie nie istnieje) czy wybiórczego traktowania elementów omawianych książek (np. nikt nie neguje, że narrator Pilipiuka jest modelowym wyborcą UPR-u, ale tak wyśmiane przez Babis fragmenty dekarsko-antykwaryczne Kuzynek są największą wartością tej książki, dodatkowo podbijające kreowanie bohaterek na silne i wyjątkowo kompetentne postacie kobiece - fakt przez Babis kompletnie tu zignorowany, bo niepasujący do jej narracji). Nie wspomnę o takim 101 literaturoznawcy, jak uwzględnianie kontekstu historycznego, odbiorcy modelowego, podmiotu czynności twórczych itp. Tak że niech działa, bo przewietrzyła ten zakątek literatury i liczę na to, że wciąż będzie go przewietrzać, ale do ferowania wiążących, fachowych opinii zdecydowanie jej daleko, bo uprawia nie krytykę, a publicystykę.

Re: Carano wyrzucona

Nie wiem czy mogę się zgodzić że cokolwiek wietrzy, bo przecież to są pozycje które już wypadły z grubsza z obiegu, Pilipiuka, Ziemiańskiego czy Piekarę czyta obecnie jakaś zapyziała izolowana przez ogół fandomu fantastycznego nisza.

W związku z tym wygląda to jak wywlekanie rupieci z strychu babci i nabijanie się że wtedy chodzono w poliestrze a w ogóle babcia to potwór bo miała futro z norek.

Last but not least, istotą mojego zniesmaczenia jest nie krytyka fantastyki a fakt że autorka tych wideofelietonów jest osobą wyrachowaną, która nie działa z altruistycznych pobudek, a szuka zaczepek by sobie nabić fejm. Ja robię rozróżnienie między ciężką pracą nad tym by zbudować sobie grupę odbiorców, a wszczynaniem shitstormów i robieniem kariery na szydzeniu z innych.

Re: Carano wyrzucona

No dokładnie, to raczej już nie są autorzy "pierwszej świeżości" i chyba to nigdy nie był "top". Poza tym w przypadku Pilipiuka, to on sam określa siebie jako grafomana, więc nazwanie go grafomanem to nie jest jakieś wielkie odkrycie

Re: Carano wyrzucona

Kathi Langley napisał:
Nie wiem czy mogę się zgodzić że cokolwiek wietrzy, bo przecież to są pozycje które już wypadły z grubsza z obiegu, Pilipiuka, Ziemiańskiego czy Piekarę czyta obecnie jakaś zapyziała izolowana przez ogół fandomu fantastycznego nisza.

W związku z tym wygląda to jak wywlekanie rupieci z strychu babci i nabijanie się że wtedy chodzono w poliestrze a w ogóle babcia to potwór bo miała futro z norek.


-----------------------

Podejrzewam, że może tu występować tzw. zjawisko bańki, czyli: w twoim otoczeniu autorzy ci nie cieszą się już poważaniem, więc uważasz, że jest to powszechne. Fandom fantastyczny to jedno, ale Fabryka ma swój fandom, który to z fantastycznym - paradoksalnie - przenika się dość słabo.

Śledzę sobie czasem takie środowiska i to, co tam się dzieje jest przerażające (jak np. komentarze ludzi pod filmikiem Babisowej wrzuconym na grupę fanów FS xD). Stuprocentowa odporność na argumenty i autorefleksję. Fajnie się czyta 8 tom Achai, lekko, przyjemnie, więc to świetna książka i kolejne też kupię. I trylogię prequeli, i trylogię sequeli itd. To naprawdę spory bastion (hehehe) czytelników-fanów, Fabryka wydaje w sporych nakładach i ma się dobrze.

Twórczość Ziemiańskiego i pochodnych to wciąż żywotny problem polskiej fantastyki. Silny, popularny. I każdy zadany mu cios jest ciosem słusznym, nawet jeśli pochodzi od osoby której się nie lubi (nie znam Babis tak jak ty, ale podejrzewam, że przy głębszym wkopaniu się w temat podzieliłbym twoje odczucia).

Re: Carano wyrzucona

Nie wiem czy to bańka, skoro bujam się gdzieś po tych grupach fantastycznych i to tych sporych, zrzeszających nie tylko jakieś płotki, ale też kluczowych na polskim rynku ludzi pióra (czy to Zwierzchowski, czy to Przybyłek). Aktywnie staram się wybijać z baniek, i dalej mam to samo wrażenie - Że Fabryka to jest już fantastyczny margines.
Ale może to wymaga przebicia się przez kilka warstw tej cebuli

Tak czy inaczej, w tym konkretnym przypadku to wybór jak między dżumą a cholerą, przy czym dżumą jest zdecydowanie moja imienniczka, a gastryczne problemy przypiszę szurom polskiej literatury.

Re: Carano wyrzucona

Misiek napisał:
pręgież
-----------------------

:O
Misiek, ale jak to?!

Re: Carano wyrzucona

Znam lewicowe "aktywistki" które mają jej wiele do zarzucenia

Re: Carano wyrzucona

to poleć je Adamowi bo na razie to kibicuje Beacie Kozidrak polskiej lewicy ;P

Re: Carano wyrzucona

Aleś teraz ostro pojechała po Beacie tym porównaniem...

Re: Carano wyrzucona

Oho, odpalamy syndrom oblężonej twierdzy

Wszędzie ideologia

Racją jest stwierdzenie, że od polityki nie ma ucieczki.

Przerabiałyśmy to niedawno na "Digital Painting - Polska", gdzie podjęto decyzję, że na grupie treści feministyczne, pro-LGBT, eko itp. będą mile widziane. Między innymi dlatego, że jest to zgodne ze światopoglądem większości zrzeszonych artystek i artystów - na poprzedniej, zamkniętej już grupie aktywnych "konserwatywnych" osób było może z pięć czy sześć, a członków ogółem tam było w szczytowym momencie 10 000.

Dzięki temu wiadomo, na czym stoimy i skończyły się jęki, że kogoś tęcza napadła. Pomysły z neutralnością ideologiczną się nie sprawdzają, ponieważ treści polityczne i ideologiczne zawsze były jedną z sił napędowych wszelkiego rodzaju twórczości. Wystarczy wejść do muzeum ze zbiorami sztuki dawnej, by się przekonać, że ideologia, religia i polityka przeważa nad wszystkim innym. Bez niej zostają tylko martwe natury i pejzaże.

Re: Carano wyrzucona

Nie mam problemu z tym, że Carano została wyrzucona. Mam problem z tym jak i dlaczego konkretnie została wyrzucona. Niestety, wygląda to tak, jakby nie straciła pracy za konkretne złe zachowanie, za bycie złym człowiekiem, a za jeden randomowy post na insta. Wiadomość, która nie była kłamliwa, albo nienawistna, co najwyżej głupia. Smutne gdy nie wolno komuś napisać czegoś głupiego. Ten jej instapost sam w sobie nie przekazywał negatywnych i krzywdzących treści, ale po prostu losowo rozsierdził tłum internetu. I tym samym niestety Gina straciła pracę przez tłum z internetu. Losowo wymierzony wyrok, tym razem przypadkiem trafiło na kogoś kto zasłużył.

I jedyne co tak naprawdę niepokoi w tej akcji to fakt, że nie ma żadnej pewności kto będzie następną losową ofiarą takiego tłumu.

Re: Carano wyrzucona

Jeżeli znasz historię, np. rewolucji francuskiej, bolszewickiej lub wiesz kto wykończył siły demokratyczne w Hiszpanii (bynajmniej nie frankiści), to wiesz co będzie dalej.

"Siły postępu", gdy zabraknie im przeciwników z prawej strony, zaczną się mordować między sobą.

Re: Carano wyrzucona

Takie mamy czasy gdzie "wolność słowa" jest tylko dla tych co chcą się wypowiadać tak jak pewne grupy uznają za poprawne, ale żadna tajemnicą nie jest jakie poglądy modne są w Hollywood i wśród korporacji (ale tylko na rynkach zachodnich, bo jak na innych rynkach nie są modne to wtedy korporacje zapominają o tym że mają takie poglądy).
W ogóle brawo Disney, promuj silne i niezależne postacie kobiec, ale jak fani nie są zadowoleni z tych postaci to są seksistami, a gdy znajdziesz postać która jest taka nie sztucznie i lubiana to ją usuń.
W ogóle zwalanie kogoś bo randomy SJW z internetu nalegają jest dla mnie nie pojęte. Z tego co widziałem w internecie wcześniej i widzę teraz to fani raczej byli przeciwko zwalnianiu (teraz też na wszystkich grupach na Facebooku i stronach widzę że przeważająca reakacją jest "wrrrr". No ale cóż będzie można znowu napisać o toksycznym fandomie.
Nie znam tego konkretnego postu za jaki ją zwolniono (może ktoś poda), ale sam fakt że była otwarci zwolenniczką Trumpa był sygnałem że raczej za długo nie popracuje dla Lucasfilm.

Re: Carano wyrzucona

Xalkigo napisał:
sam fakt że była otwarci zwolenniczką Trumpa był sygnałem że raczej za długo nie popracuje dla Lucasfilm.
----------------------
Żeby było jasne, to nie jest prawda. Jest w drugą stronę: z jakiegoś powodu ludzie wierzący w Trumpa (bo to mniej przekonanie polityczne, a bardziej zaślepienie) zakłamują rzeczywistość tak bardzo, że kłamią na każdy możliwy temat, od szczepionek, po prawa człowieka. A promując kłamstwo krzywdzą ludzi. A jak ktoś krzywdzi ludzi to nie powinien pracować przy Star Wars. Z grubsza.

Re: Carano wyrzucona

Bardziej zakłamują rzeczywistość zwolennicy drugiej strony, zabawne że szef googla, taki promujący demokratów, podwyższanie podatków i LGBT-y przerejestrował firmę zarządzającą jego aktywami do Singapuru, gdzie homosi kara się więzieniem, ale za to są niskie podatki.

Re: Carano wyrzucona

*homoseksualistów

Re: Carano wyrzucona

Nie widzę związku. Przecież to, że korporacje są złe to podstawowa idea lewaków . Jednak niestety to trumpowa część świata wierzy w alternatywną rzeczywistość, we wszystkie 30 tys. kłamstw poprzedniego prezydenta. Nawet tu na naszym miłym forum pojawiają się kłamstwa, że protesty BLM były bardziej destrukcyjne i wyniszczające niż inne, co jest propagandą głoszoną przez Rosję. A przecież w rzeczywistości wszystkie ostatnie ataki terrorystyczne w US wykonywane były przez białych. Z resztą nikt nigdy nie powiedział "jak fajnie że palą sklepy". Tylko jedna strona pali sklepy, bo faktycznie są zabijani przez policję, a druga strona pali sklepy, bo usłyszeli w radiu, że w Hollywood w piwnicach pizzerii produkują pedofilię. Jest lekka różnica.

Re: Carano wyrzucona

No jest, bo druga strona tych sklepów jednak nie pali na masową skalę, a w sytuacji gdy czarny policjant zabije niewinną białą osobę to do masowych protestów nie dochodzi, miasta nie płoną itd.

I tak, protesty BUrn, Loot, Murder były bardziej destrukcyjne, i na dodatek idiotyczne. Bo jaki jest sens w imię bandyty który umarł w wyniku policyjnej interwencji kilka tysięcy kilometrów dalej, niszczyć sklepy i restauracje, skakać jedzącym ludziom po stołach w miasteczku gdzie polowa policji i rady miejskiej jest czarna?

Re: Carano wyrzucona

Google i inne duże korporacje opłacają grupy lobbystyczne o skrajnie odmiennych, a czasem nawet niebezpiecznych poglądach w zamian za sprzeciw wobec przepisów szkodzącym gigantom cyfrowym.

Re: Carano wyrzucona

Jak napisałem nie wiem konkretnie o jaki post/tweet konkretnie chodzi, więc jakby ktoś zalinkował jaki to byłbym wdzięczny.
Powiedziałbym że to dosyć mocne oskarżenie jak sformułowane dla prawie 47% wyborców w USA. Skrajności są po obu stronach.
Faktem jest też że ogólnie celebrycie i Hollywood nie byli pozytywnie nastawieni do Trumpa już w momencie kiedy ogłosił że będzie kandydatem na kandydata na prezydenta.

Re: Carano wyrzucona

Mam nadzieję, że rozwinie skrzydła w produkcjach wysoko budżetowych, gdzie wykorzysta wszystkie swoje atuty...wszystkie

Re: Carano wyrzucona

Generalnie mała strata dla SW, bo jednak postać Dune była nijaka.

Dune bez serialu

Dokładnie moje myśli. Jej serial wydawał mi się zdecydowanie najsłabszy i z najmniejszym potencjałem ze wszystkich zaplanowanych. Dodając do tego tak miałką postać...no nie czekałem na to przesadnie.

LOL

Straszny przegryw z tej Giny. Grać w serialu Disneya który będzie pewnie ciągnięty do porzygu (=stała praca na lata), mieć ustawiony spinoff w którym miało się mieć jeszcze większą rolę, i stracić to wszystko, bo się nie potrafi zamknąć w tematach politycznych i nie pisać głupot na twitterze xDD

Naprawdę, nie rozumiem, jak dla kogoś jego poglądy mogą być tak ważne, że nie potrafi zachować ich dla siebie w sytuacji, w których ich wyrażanie grozi utratą pracy i publicznym linczem. Niby takie coś powinno się szanować, ale dla mnie jest to brak instynktu samozachowawczego. Ale ja mam zgniłą moralność, dobro osobiste jest dla mnie ważniejsze niż walka o wartości xD

Poglądy miała kontrowersyjne, czasami słuszne, czasami głupie jak but. Na swoje nieszczęście, kontrowersyjne dla progresywnego Hollywood i skrajnej lewicy, czyli ludzi rozdających karty w sektorze, w którym jest zatrudniona. Chyba każdy widział, że taki "cancel" to już tylko kwestia czasu.

Dobrze ujął to Burzol powyżej, więc nie będę się powtarzał: Smutne gdy nie wolno komuś napisać czegoś głupiego. Ten jej instapost sam w sobie nie przekazywał negatywnych i krzywdzących treści, ale po prostu losowo rozsierdził tłum internetu. I tym samym niestety Gina straciła pracę przez tłum z internetu. Dajcie ludziom pisać głupoty! Od tego jest internet w końcu

Samo zwolnienie oczywiście jest złe, ale nie zaskakujące - Gina to tylko kolejna ofiara cancel culture. Wczoraj Arnie Hammer czy Manson, dziś Gina, jutro ktoś inny. Zrobiłeś coś złego, musisz zniknąć. Tłum oburzonych już biegnie klika, żeby zniszczyć twoje życie.

Tłum linczujący w imię Właściwej Sprawy jest reliktem, który powinien był zaginąć przed wiekami, a jednak oto jesteśmy tutaj, w 2021, wciąż terroryzowany przez tych, którzy potrafią najgłośniej krzyknąć: "wiedźma!". Metoo, BLM, wszystko oczywiście w imię Właściwej Sprawy i pięknych idei.

Jak sobie czytam, że Gina była głośną supporterką Trumpa, czy naśmiewała się z noszenia maseczek, to myślę sobie, że nie jest to najinteligentniejsza osoba na świecie. Niemniej nie jest to powód do linczu czy zwolnień. Smutne to.

Re: LOL

Znaczy wiesz, "tisze jedziesz, dalsze budiesz" to znamy z PRL i czasów słusznie minionych, widać oni jeszcze nie przyzwyczajeni, ale każdy musi widocznie przeżyć komunizm na własnym przykładzie.

Z drugiej strony wiemy też, że jak u nas odgrywały się podobne zdarzenia pt. "zwolnienia, brak awansu itp. za nieprawomyślność" to jednak były przypadki solidarności. Ciekawe, czy tutaj też będą tacy co w geście solidarności odejdą z Lucasfilmu. Osobiście nie sądzę, bo jednak ichnie stawki są jednak sporo większe niż PRL-owskie, a pecunia wszak non olet. Ale może się zdziwię.

Re: LOL

Oczywiście, nikt nigdy w USA nie przeżył maccartyzmu

Re: LOL

Ani maccartyzmu, ani bushyzmu Georga Dablju, gdy co któryś obywatel miał rodziców a Azji, więc automatycznie był podejrzany .

Re: LOL

A to ciekawe, bo mój (już emerytowany) kolega z Wietnamu akurat za Dabjlu Busza zrobił chyba największą karierę . Społeczność hinduska też nie narzeka I generalnie cała ta azjatycka społeczność sobie życie w stanach chwali, szczególnie w porównaniu do tego co mają u siebie. Kolega z Iranu, który przyjechał "za Trumpa" i dostał rezydencję niejako z marszu, określił kiedyś lecący w Communist News Network materiał "jak to teraz prześladują muzułmanów" mianem "bulszitu". Ludzie normalni, nie celebryci, głosują nogami, i ruch odbywa się z Sudanu, Indii czy Wenezueli do USA, a nie w drugą stronę.

A co do McCartyzmu, to co złego jest w tępieniu komuchów vel agentury sowieckiej? Przecież do tego samego nawoływali socjaldemokraci. Nawet "Trzy szczałki" nawołują do tępienia komuchów (choć ci co współcześnie noszą tn symbol pewnie nie mają tej świadomości, i nie tylko tej).

Re: LOL

"A kto jest komuchem, określamy my"

Dokładnie żadnej różnicy.

Re: LOL

Jeżeli nie widzisz różnicy, to mogę Ci tylko współczuć.

Re: LOL

Mogę to samo powiedzieć, że skoro wolisz udawać...

Re: Carano wyrzucona

Gina nie kuma, że w Holly/Disneylandzie trzeba słodko śpiewać. Ostatnią rzeczą, jaką powinno się robić, to mówić, co się myśli. Tam lewactwo kontroluje wszystko. Ale spokojnie - może prawaki z Dallas ją przechwycą i wznowi swoją karierę w Teksasie u Craiga Zahlera czy innych twórców ze stajni Cinestate

Re: Carano wyrzucona

A i zabawnie to wygląda w kontekście promocji TROS, gdzie Disney dla paru yenów zmniejszył postać Boyegi na chińskich plakatach a teraz udaje obrońcę moralności.

Re: Carano wyrzucona

...albo chwali się kręceniem filmu opodal obozów dla ujgurów taka kochana korpo.

Re: Carano wyrzucona

I, żeby było śmieszniej, jeszcze tych yenów nie zarobił

Re: Carano wyrzucona

Wszystko to idzie w złym kierunku, pod przykrywką brudnej polityki.

Pedro Pascal

Znalazłem ten wpis Giny Carano, rzeczywiście głupi i nie potrzebny.
Tylko internauci zaczęli wypominać teraz pewien wpis Pedro Pascala:
https://twitter.com/PedroPascal1/status/1009572721548595201?s=20
Oba porównania oczywiście głupie (właściwie tweet Pascala też zawiera manipulację (raczej nie świadomą) zdjęcie dole pochodzi z 2010 r i nie z USA tylko z Pakistanu), właściwie ciekawe zjawisko dlaczego ludzie porównują inne znaczenia bardziej błache sprawy sprawy do Holocaustu? Zastanawia mnie co to ma na celu? Wyolbrzymienie swojej sprawy? Przecież to nie pierwszy raz gdy ktoś stosuję tego typu porównania.

Oczywiście ja w obu przypadkach nie uważam że takie wpisy są powodem do zwolnienia. Jednak rzeczywiście wpis Giny nie potrzebny i problematyczny.
Inna kwestia że przypomina mi się sprawa Jamesa Gunna który został też zwolniony za swoje wpisy w social media, które były nie tyle co tylko głupie ale jeszcze obrzydliwe (chociaż tu była kwestia że to były bardzo stare wpisy, sprzed zatrudnienia go jeszcze przez Disneya)

Re: Pedro Pascal

Pedro mógł bo jego poglądu są po "ich" stronie. Tak samo Mark mógł narzekać na Abramsa i Ruina Johnsona i nie zostać zaklasyfikowany jako faszysta, mizogin etc.

Ogólnie ciekawi mnie jako Pablo z "sorry grup" będzie używał motywów o seksizmie i nie możności pogodzenia się z opiniami kobiet po tej sytuacji z Giną Carano.

Re: Pedro Pascal

"Wszyscy są równi, a niektórzy są równiejsi"

Zabawne nawet, bo Orwell napisał "Rok 1984" jako przestrogę, a dzisiaj się ją wykorzystuje jako instrukcję obsługi.

Re: Pedro Pascal

Bardziej tragiczne niż zabawne.

Jeśli coś jest śmieszne to fakt, iż Orwell był zagorzałym socjalistą a jest najbardziej znany, z książki używanej do wyśmiewania socjalizmu.

Re: Pedro Pascal

Ale wtedy jeszcze socjalizm nie był powodem do wstydu, bo świat nie wiedział co w praktyce oznacza.

Re: Pedro Pascal

Socjalizm na zachodzie to wtedy była (i jest) egzotyka, nie mieli okazji tak jak kraje europy środkowej i wschodniej go doświadczyć w pełnej okazałości.

...

Prywatne korpo więc może sobie zwalniać z dowolnego powodu, ale jako konsument uważam decyzję za debilną, seksistowską i rasistowską. Gina jest kobietą koloru, gdyby biały mężczyzna tak pisał to pewnie niewiele by zrobili. A gdyby zrobili to i tak wcale nie lepiej.

Re: ...

nie prywatne. W tym sęk, że nie prywatne. Wszyscy tam pracujący są zatrudnienie przez akcjonariuszy i mają zarabiać, żeby kurs akcji rósł, a nie zajmować się polityką. Przy czym jest to firma której odbiorcą/targtem są rodziny z dziećmi, raczej średnio i więcej zarabiające.

Po tej i podobnych akcjach, zobaczymy (pewnie za rok - dwa dopiero) jak to wpłynie na odbiór i przychody poszczególnych dywizji

Re: ...

Otóż to. W punkt

Re: ...

W sensie że biali konserwatywni się obrażą?

Fun fact: target firmy w ogóle nie będzie wiedział o istnieniu jakiejś Giny Carano, a już na pewno nie o jakiejś wojence o nią.

Re: ...

Mówimy o tzw. całokształcie. Bo to jest kolejna cegiełka po zapowiedzi serialu z Kopernikiem (czy jakoś tak)

I zdziwisz się, ile wie target. Przy czym Target to głownie starsze osoby co przyjeżdżają z wnukami, fani to margines, i oni nie wydają tyle co emeryci.

Osobiście, już w grudniu zamiast do Orlando poleciałem do Miami, bo miałem dosyć SW. Teraz przemyśliwałem że może jednak warto coś przemyśleć, przeknać się na nowo, ale nie, widać nie lubią moich pinionszkóf. Ja wiem oczywiście że moje 3 tysie które bym tam wydał na hotele i drobne przyjemności życia to tyle co nic, ale jak takich jak ja będzie 10 tysięcy (lub 100 tysięcy), to jednak trochę to odczują. Młodzież progresywna i dobudzona spod znaku anti(mydełko)Fa raczej tego braku nie uzupełni.

He he

Gina Carano łączy siły z B A S T I O N E M początek spoilera konserwatystów z The Daily Wire koniec spoilera i wyprodukuje (i zagra główną rolę, oczywiści) w filmie, którego szczegóły trzymane są jak na razie w tajemnicy.

https://naekranie.pl/aktualnosci/gina-carano-mandalorian-hollywood-autorytarna-lewica-1613153431?fbclid=IwAR21Nq3Hm8UFQpz1mdblwrFI99fKQGmmx-dqi9siw3TpHmYUKdMImaFdWZc

Re: He he

Ha, może Albicla zostanie sponsorem...?

o take SW nic nie robiłem <3

Chciałem założyć w Wiosce temat o tym czy ktoś i ile razy ciepło pomyślał o Dżinie Karano, czy ktoś myśli o niej teraz, ale... uznałem że moje poczucie humoru może nie za bardzo pasować do sytuacji.

Nie żeby mnie to obchodziło, ale... bądźmy dla siebie mili. Poudawajmy chociaż.


Bo po prawdzie co tu mądrego można napisać? Większość aktorów heh aktorów... z SW to mierni warsztatowo ludzie, może z momentami. Czy są, czy ich nie ma - produkcjom z taśmy w puszkach nie zrobi to większej różnicy.

Czy Disney mógł ją wywalić "za poglądy"? Od czasu kiedy lata temu Coca-Cola (albo odwrotnie) zwolniła swojego pracownika, bo na prywatnym koncie fejsa miał fotkę z puszką Pepsi - wszystko jest możliwe i dozwolone. Osobiście nie słyszałem żeby Dżina udała się z tą sprawą do sądu, a przecież sądy w Ameryce potrafią przyznawać różne odszkodowania w najróżniejszych, zdawałoby się dla kumatego człowieka, kretyńskich sytuacjach.

Z trzeciej strony pisać rzeczy na tłiterze a potem usuwać to... nikt jej nie powiedział, że życie wpisu zaczyna się od kliknięcia enter/send? I trwa wiecznie, bo w cudzie netowego łona nic nie ginie?


Jak nic tęsknię za Papciem L - jaki był taki był, ale robił po prostu filmy, trochę na boku dorabiał na figurkach i nie było takich dramatów. Ludzie dostawiali tu bany za unikanie pisania w drzewku, spoilery, hejcik też, ale w miarę. Teraz ważne jest kto czesze się z przedziałkiem w którą stronę...

Figurki też kanselują

Re: Figurki też kanselują

LOLOLLOLLLOLOL ,
szkoda, że TROSKi nie kanselują ...

Re: Figurki też kanselują

A stare figurki, jak ktoś ma, są już po około 200$

Przy okazji, a to ci przykrość Kachnę spotkała

https://cosmicbook.news/star-wars-oscars-kathleen-kennedy-youtube

No ale, jak się mówi że się wspiera "silne i niezależne" kobiety, a robi coś zupełnie przeciwnego, to tak bywa

Re: Figurki też kanselują

Hehe, to jest coś nieprawdopodobnego. Po TROSce było o krok, od samozaorania, i nagle pojawia się serial, który odwraca całą sytuację sprawiając, że Disney łapie oddech, i wrzuca bieg. Drugi sezon a finał w szczególności to był już hajp, jakiego najstarsi górale nie pamiętają.
W końcu pojawiają się zapowiedzi seriali, i to w ilościach, o jakich nie spodziewalim się zupełnie. I wydawać by się mogło, że wszystko jest już na najlepszej drodze, a tu takie kwasy ...

Re: Figurki też kanselują

Widzę ten temat na lateście i mi ciśnienie skacze. Ale widzę, że póki co kulturka.

Re: Figurki też kanselują

Nikt się nie wychyla, bo trzeba najpierw rozryźć metodologię nowego moderatora

Re: Figurki też kanselują

Jedyna którą można jeszcze zakupić i po czasie pewnie będzie też dużo warta to ta LEGO.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.