TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

Star Wars tom #1: Ścieżka przeznaczenia

promil 2021-02-24 17:56:52

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2021-04-22

Skąd:

Pierwszy tom najnowszej serii Star Wars rozpoczętej przez wydawnictwo Marvel w 2020 roku. Komiks trafi u nas do sprzedaży 14 kwietnia.

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku. Rebeliancka flota jest rozproszona po tragicznej klęsce w bitwie o Hoth. Han Solo został zamrożony w karbonicie i zabrał go łowca nagród Boba Fett. Luke Skywalker jest zaś ranny i wstrząśnięty po poznaniu strasznej prawdy o swojej przeszłości. Darth Vader nie zabił ojca Luke’a, lecz sam jest jego ojcem! Teraz Luke, księżniczka Leia, Lando Calrissian, Chewbacca, C-3PO i R2-D2 muszą przedrzeć się do pozostałych sił Sojuszu Rebeliantów. Ale bojownicy o wolność nie wiedzą, że po jednej pułapce Imperium czeka na nich kolejna! Przed nimi spotkanie z dowódczynią niszczyciela „Wola Tarkina”, przebiegłą i mściwą komandor Zahrą!
Autorami serii są amerykański scenarzysta Charles Soule („Potwór z Bagien”, „Superman/Wonderwoman”, „She-Hulk”, „Śmierć Wolverine’a”, „Star Wars: Lando”, „Star Wars: Poe Dameron”, „Star Wars: Darth Vader – Mroczny Lord Sithów”) oraz hiszpański rysownik Jesús Saiz („Potwór z Bagien”, „Legion Samobójców”, „Kapitan Ameryka”, „Doktor Strange”, „Conan”).
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Star Wars #1-6: The Destiny Path #1-6.
Scenariusz Charles Soule, rysunki Jesús Saiz, kolory Arif Prianto oraz Rachelle Rosenberg i Dan Brown i Jesús Saiz, okładka R.B. Silva i Guru-eFX. Przekład: Bartosz Czartoryski.

Okładka - /News/25479,Wiosenne_zapowiedzi_komiksowe.html

LINK
 • Jak się podoba?

  Mossar 2021-04-17 19:39:13

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2021-04-22

  Skąd:

  Pytam z ciekawości, bo ja czytałem w oryginale po jednym zeszycie, które wychodziły raz na miesiąc i strasznie mi się to gubiło w pamięci. Teraz jak przeczytałem te 6 numerów to kurczę odbiór jest lepszy, bo czyta się od razu cały arc w 1-2 dni. No i chyba przerzucę się na polskie wydania, a oryginalne oleje.

  Mimo to mam mieszane odczucia co do tego komiksu. Pierwsze 3 numery są raczej ciekawsze niż poprzedni ongoing Star Wars, ale imo rysunek jest brzydki, a fabuła dosyć generyczna. 4 numer już mi się podoba, natomiast 5 i 6 jest bardzo fajny (choć początek spoilera Inkwizytor to jest jeden z najbardziej kontrowersyjnych wyborów fabularnych Soule`a koniec spoilera). No i jestem ciekawy jak to odbierają osoby, które raczej kanonu z ostatnich lat nie czytały i to jest ich taki nowy start w komiksowy kanon.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..