TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

Star Wars tom #1: Ścieżka przeznaczenia

promil 2021-02-24 17:56:52

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2022-05-22

Skąd:

Pierwszy tom najnowszej serii Star Wars rozpoczętej przez wydawnictwo Marvel w 2020 roku. Komiks trafi u nas do sprzedaży 14 kwietnia.

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku. Rebeliancka flota jest rozproszona po tragicznej klęsce w bitwie o Hoth. Han Solo został zamrożony w karbonicie i zabrał go łowca nagród Boba Fett. Luke Skywalker jest zaś ranny i wstrząśnięty po poznaniu strasznej prawdy o swojej przeszłości. Darth Vader nie zabił ojca Luke’a, lecz sam jest jego ojcem! Teraz Luke, księżniczka Leia, Lando Calrissian, Chewbacca, C-3PO i R2-D2 muszą przedrzeć się do pozostałych sił Sojuszu Rebeliantów. Ale bojownicy o wolność nie wiedzą, że po jednej pułapce Imperium czeka na nich kolejna! Przed nimi spotkanie z dowódczynią niszczyciela „Wola Tarkina”, przebiegłą i mściwą komandor Zahrą!
Autorami serii są amerykański scenarzysta Charles Soule („Potwór z Bagien”, „Superman/Wonderwoman”, „She-Hulk”, „Śmierć Wolverine’a”, „Star Wars: Lando”, „Star Wars: Poe Dameron”, „Star Wars: Darth Vader – Mroczny Lord Sithów”) oraz hiszpański rysownik Jesús Saiz („Potwór z Bagien”, „Legion Samobójców”, „Kapitan Ameryka”, „Doktor Strange”, „Conan”).
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Star Wars #1-6: The Destiny Path #1-6.
Scenariusz Charles Soule, rysunki Jesús Saiz, kolory Arif Prianto oraz Rachelle Rosenberg i Dan Brown i Jesús Saiz, okładka R.B. Silva i Guru-eFX. Przekład: Bartosz Czartoryski.

Okładka - /News/25479,Wiosenne_zapowiedzi_komiksowe.html

LINK
 • Jak się podoba?

  Mossar 2021-04-17 19:39:13

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2022-05-24

  Skąd:

  Pytam z ciekawości, bo ja czytałem w oryginale po jednym zeszycie, które wychodziły raz na miesiąc i strasznie mi się to gubiło w pamięci. Teraz jak przeczytałem te 6 numerów to kurczę odbiór jest lepszy, bo czyta się od razu cały arc w 1-2 dni. No i chyba przerzucę się na polskie wydania, a oryginalne oleje.

  Mimo to mam mieszane odczucia co do tego komiksu. Pierwsze 3 numery są raczej ciekawsze niż poprzedni ongoing Star Wars, ale imo rysunek jest brzydki, a fabuła dosyć generyczna. 4 numer już mi się podoba, natomiast 5 i 6 jest bardzo fajny (choć początek spoilera Inkwizytor to jest jeden z najbardziej kontrowersyjnych wyborów fabularnych Soule`a koniec spoilera). No i jestem ciekawy jak to odbierają osoby, które raczej kanonu z ostatnich lat nie czytały i to jest ich taki nowy start w komiksowy kanon.

  LINK
 • Star Wars tom #1: Ścieżka przeznaczenia

  Elendil 2021-05-17 21:38:56

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-05-24

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Super sprawa, że Egmont zdecydował się wydawać nowe albumy poza SWK! Ładnie to wygląda, aż chce się czytać. I tylko Legend żal...

  Sam komiks to w sumie dość klasyczna historia wokół głównych bohaterów OT, stanowiąca kontynuację Imperium Kontratakuje, ale o dziwo nie było nudy. Był za to humor, były fajne dialogi i ciekawe wątki. Wszystko spinało się w dobrą opowieść. Czytałem akurat po ostatnim numerze SWK, gdzie nie było nic poza walką w kosmosie (co maksymalnie mi się nie podobało), więc Ścieżka Przeznaczenia - jak się tak obie rzeczy porówna - wyłącznie zyskiwała dzięki temu w moich oczach. Po prostu jest to komiks znacznie bardziej rozbudowany fabularnie. Podobał mi się motyw powrotu na Bespin, wplecenie Inkwizytora w wątek Luke`a i pojawienie się adeptki starego zakonu Jedi.

  Polecam bardzo!

  LINK
  • Re: Star Wars tom #1: Ścieżka przeznaczenia

   JJ Abrakad Abrams 2021-05-18 11:12:24

   JJ Abrakad Abrams

   avek

   Rejestracja: 2020-08-02

   Ostatnia wizyta: 2022-05-24

   Skąd: Warszawka

   Dobrze dobrano też do tego komiks o Vaderze, bo akcja dzieje się praktycznie w tym samym czasie. Czytając Ścieżkę Przeznaczenia w większości czułem się jak w kinie na kontynuacji OT

   LINK
   • Re: Star Wars tom #1: Ścieżka przeznaczenia

    JJ Abrakad Abrams 2021-05-18 11:20:15

    JJ Abrakad Abrams

    avek

    Rejestracja: 2020-08-02

    Ostatnia wizyta: 2022-05-24

    Skąd: Warszawka

    Jedyny minus to kilka literówek w polskim tłumaczeniu.

    LINK
   • Re: Star Wars tom #1: Ścieżka przeznaczenia

    Mossar 2021-05-18 11:37:06

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2022-05-24

    Skąd:

    Tzn. to jest takie ogólne założenie tych komiksów z 2020. Wszystkie 4 ongoingi dzieją się w miarę w tym samym momencie (zaraz po TES i wszystkie zmierzają do jednej wielkiej inicjatywy "War of the Bounty Hunters" (po pierwszych dwóch arcach)."

    Egmont póki co wydał 3 pierwsze arci (Vader, Star Wars i Łowcy Nagród). Nic nie wiadomo o Aphrze, ale coś tak przebąkiwali o jakimś zbiorczym wydaniu.

    LINK
 • Star Wars volume 2?

  Wolf Sazen 2021-06-07 12:40:32

  Wolf Sazen

  avek

  Rejestracja: 2008-01-13

  Ostatnia wizyta: 2022-05-24

  Skąd: Prudnik

  Egmont wraca znów do komiksów SW (oprócz SWK) co na pewno cieszy. Co sieszy jeszcze bardziej to fakt, że wreszcie nowy kanon jest wydawany poodobnie jak legendy. A może nawet ładniej? Czarne tło na okładce robi robotę.

  Słowiem, krótkiego wstępu powiem, że akurat seria umiejscowiona między epizodem V a VI nie miała u mnie na starcie łatwo z jednego prostego powodu - jestem dużym fanem całego projektu "Cienie Imperium". Zarówno gra, jak i komiks a przede wszystkim świetna książka chyba na zawsze pozostanie dla mnie tym co oficjalnie działo się między dwoma epizdoami. Dash Rendar, Xizor, Czarne Słońce, rywalizacja o względy Imperatora i trudne próby odbicia Hana Solo - całość jest po prostu idealnym wypłenieniem tego okresu.

  Jak wypada "Ścieżka przeznaczenia"? O dziwo całkiem solidnie. O dziwo, gdyż seria Star Wars vol. 1 kojarzy mi się raczej bardzo przeciętnie i bez polotu. Całośc składa się z dwóch historii - powrotu na Bespin i szukania miecza świetlnego przez Luke`a Skywalkera. Obie historie wypadają bardzo solidnie. Ciekawym pomysłem był dość szybki powrót ne Bespin aby dokończyć pewne sprawy. Bardzo fajnie ograno również nieufnośc wobec Lando, coś co stary kanon potraktował dość po macoszemu. Rysunki wyglądają w porządku (może oprócz niektóych twarzy), kolory znowu są bardo żywe i przyznam, że zdecydowanie wybieram kreskę Saiza nad tym co prezentował Larroca w vol. 1. Jeszcze ciekawsze było poszukiwanie nowego miecza przez Luke`a, fajnie wypadła Jedi która porzuciła jakąkolwiek nadzieję oraz to co Vader zrobił z jednym z martwych inkwizytorów. Raczej na minus oceniłym natomiast nową "kochankę/wielbicielkę" moffa Tarkina - była już taka, nazywała się Natasi Daala, nie widzę więc większego sensu po co wprowadzano kogoś do niej bliźniaczo podobnego.

  Podsumowując, Star Wars vol. 2 zalicza zdecydowanie lepszy start niż vol.1 Oby tylko poziom rósł lub przynajmniej się utrzymał. 6/10

  P.S. Czas wracać do "Światła Jedi", póki co jest bardzo ciekawie

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..