TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

Łowcy nagród tom #1: Najgroźniejsi w galaktyce

promil 2021-04-12 23:20:10

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2022-05-27

Skąd:

W przyszłym miesiącu zadebiutuje u nas nowy cykl komiksowy. Pierwszy tom "Łowców nagród" został zapowiedziany na 19 maja.

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku. Przed laty Valance i Bossk dołączyli do Boby Fetta w misji, która poszła zupełnie niezgodnie z planem z powodu okrutnej zdrady ze strony mentorki Valance`a, Nakano Lash! Wszyscy trzej ledwo uszli z życiem. Teraz Lash w końcu powraca w tajemniczych okolicznościach, a każdy łowca nagród w galaktyce chce ją schwytać. Valance jest zdeterminowany, żeby zdobyć za nią nagrodę – w końcu mają rachunki do wyrównania. Ale o tym samym myśli Boba Fett! Co mogło spowodować, że Lash złamała słowo i zdradziła swojego protegowanego? Prawda może wstrząsnąć posadami podziemia przestępczego galaktyki! Najwięksi, najniebezpieczniejsi łowcy nagród ścierają się ze sobą w tej wartkiej opowieści o szumowinach i nikczemnikach w świecie Gwiezdnych Wojen!
Autorami serii są amerykański scenarzysta Ethan Sacks („Star Wars: Galaxy’s Edge”, „Star Wars: Allegiance”, „Old Man Hawkeye”) i włoski rysownik Paolo Villanelli („Star Wars: Lando – Double or Nothing”, „Star Wars: Jedi Fallen Order – Dark Temple”).
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Bounty Hunters #1-5: Galaxy`s Deadliest #1-5.
[u]Scenariusz Ethan Sacks, rysunki Paolo Villanelli, kolory Arif Prianto, okładka Lee Bermejo. Przekład: Katarzyna Nowakowska.[\u]

Okładka - /News/25583,Lowcy_nagrod_na_horyzoncie.html

LINK
 • Łowcy nagród tom #1: Najgroźniejsi w galaktyce

  Elendil 2021-10-04 22:15:12

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-05-28

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Fajna historia, tym bardziej, że mimo Fetta na okładce, nie było go za dużo w środku. A im mniej Fetta, tym lepiej

  Tradycyjnie ponarzekam sobie na jakość obrazków. Nie bardzo mogę zrozumieć, dlaczego w nowym kanonie jest jakoś tak mało opowieści rysowanych w stylu np. "Oblężenia Saleucami", albo "Bitwy o Jabiim", albo "Niewidziani, niesłyszani"? Teraz zamiast genialnej, realistycznej kreski, gdzie każdy kadr jest małym dziełem sztuki, dostajemy raz za razem taką koszmarną przeciętność, jak tutaj. Słabo.

  Opowieść sama w sobie była ok. Była jakaś tam tajemnica, która coraz bardziej się rozwiązywała, wraz z kolejnymi retrospekcjami, by w końcu połączyć się z finałowym pojedynkiem. Plusem jest to, że bohaterowie giną, co nie jest w SW takie oczywiste. Nie ma nic gorszego, niż postaci z karnetem na nieśmiertelność.

  Niestety, przez wspomniane już kiepskie rysunki (i kolory też) trudno było się w pełni cieszyć fabułą. Łowcy nagród, przestępcy i zapuszczone planety na końcu świata to absolutnie moje klimaty, ale kreska te klimaty całkowicie psuła. Zamiast nieco poważniejszej, cięższej atmosfery, było momentami tak jakoś cukierkowo, kolorowo. Przepaść w porównaniu np. do okładek kolejnych zeszytów, które zostały zamieszczone w albumie.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..