TWÓJ KOKPIT
0
FORUM The Bad Batch

Ciekawostki o Bad Batch

darth sheldon hiszpański inkwi 2021-05-05 01:21:50

darth sheldon hiszpański inkwi

avek

Rejestracja: 2014-08-04

Ostatnia wizyta: 2021-05-15

Skąd: Topola Wielka

Nowy serial, nowe ciekawostki

To ode mnie na początek do Odcinka Aftermaht

Tekst Techa, że Echo jest bardziej maszyną niż człowiekiem to oczywiście nawiązanie do tekstu Kenobiego o Vaderze

Ucieczka oddziału wykorzystująca słabą strukturę celi przypomina scenę wyciągnięcia Jacka prze Willa w Piratach z Karaibów i w jeszcze czymś czego nie mogę sobie przypomnieć

Lalka Tooka Wreckera, Lula ma to samo imię co bohaterka High Republic Adventures https://starwars.fandom.com/wiki/Lula_Talisola

NIe wiem na ile to jest pewne, ale wygląda, na to, że Omega może być pierwszym klonem o zmienionej płci w Star wars (w tym sensie jak Laura/X-23 która jest żeńskim klonem Wolverine)
https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/OppositeSexClone

LINK
 • Hm

  Hego Damask 2021-05-05 06:57:01

  Hego Damask

  avek

  Rejestracja: 2005-05-28

  Ostatnia wizyta: 2021-05-15

  Skąd: Wrocław

  - Kananowi podkłada głos Freddie Prinze jak w Rebels
  - Podczas bójki w kantynie Crosshair rzuca tacą jak Kung Lao w Mortal Kombat kapeluszem albo Embo też kapeluszem w TCW
  - Wspomniane są wydarzenia z odcinka "The Citadel"

  LINK
 • Re: Ciekawostki o Bad Batch

  Slavek_8 2021-05-05 09:50:12

  Slavek_8

  avek

  Rejestracja: 2010-06-25

  Ostatnia wizyta: 2021-05-15

  Skąd:

  To może wrzucę dwie oczywistości jeszcze, w razie gdyby ktoś przegapił:

  - Kaller to ta sama planeta, co z komiksu "Kanan". Wydarzenia wyglądają trochę inaczej niż w komiksie, ale ogólnie sytuacja się zgadza.
  - AZI-345211896246498721347 to ten sam droid, który pomógł Fivesowi dowiedzieć się o inhibitor chipach w 6 sezonie TCW.

  LINK
  • Re: Ciekawostki o Bad Batch

   Adakus 2021-05-05 10:58:11

   Adakus

   avek

   Rejestracja: 2007-11-12

   Ostatnia wizyta: 2021-05-15

   Skąd: Silesia

   Jako ciekawostkę należy zaznaczyć, że historia w komiksie została zretconowana przez serial.

   LINK
 • Re: Ciekawostki o Bad Batch

  eNdOtE 2021-05-05 10:09:20

  eNdOtE

  avek

  Rejestracja: 2017-12-07

  Ostatnia wizyta: 2021-05-15

  Skąd: Grudziądz

  Pojawiło się kilka kultowych tekstów: "Guess I`m in charge now", "Good soldiers follow orders", "For the Republic". I to już w pierwszych minutach

  LINK
 • Brak ciekawostek

  Mistrz Mateusz 2021-05-07 02:46:04

  Mistrz Mateusz

  avek

  Rejestracja: 2011-04-04

  Ostatnia wizyta: 2021-05-15

  Skąd: Piła

  Hmm, to jest dla mnie trochę zastanawiające, że w tak długim odcinku, jakim był ten pilotażowy, jest tak mało ciekawostek, nawiązań, easter eggów. Też odnieśliście takie wrażenie? Jedyne, których można się dopatrzeć, to te wyżej wymienione, z czego - będąc szczerym - większość zdaje się trochę naciągana. Oprócz takich oczywistości jak pojawienie się Depy Billaby, Kanana, retkonu komiksu, obecność Saw Gerrery czy Tarkina brakuje takich smaczków, którymi dla odmiany byliśmy zalewani w każdym odcinku drugiego sezonu Mandalorianina. Takie największe, ale i jedyne prawdziwe smaczki jak dla mnie to te wymienione przez Was wyżej cytaty, które bywają powtarzane od czasu do czasu w różnych dziełach. Cóż, może z racji tego, że akcja większości odcinka odbywała się na Kamino nie było tak wielu okazji na niewiadomo jak zaawansowane easter eggi. Mam nadzieję, że wraz z następnymi odcinkami się pod tym względem serial rozkręci.

  Niech Moc będzie z Wami.

  LINK
  • Re: Brak ciekawostek

   ShaakTi1138 2021-05-07 10:05:59

   ShaakTi1138

   avek

   Rejestracja: 2009-06-02

   Ostatnia wizyta: 2021-05-07

   Skąd: Biała Podlaska

   Trochę miałam takie wrażenie, ale może to faktycznie dlatego, że większość epizodu jest na Kamino.

   *Saw mutuje w swą ciemnoskórą wersję, głos podkłada mu Andrew Kishino, ale próbujący naśladować Forresta.

   *Zastanawia mnie co to za planeta z pierwszej minuty odcinka, na której Republika wygrywa bitwę.

   *Sceny z ROTS zrekonstruowane perfekcyjnie .

   *Kontrowersja w mediach - wybielenie Kanana.

   *Są proto darktrooperzy.

   LINK
   • Re: Brak ciekawostek

    Melethron 2021-05-07 10:25:06

    Melethron

    avek

    Rejestracja: 2009-02-16

    Ostatnia wizyta: 2021-05-15

    Skąd: Scranton, PA

    a Kanan w domyślnym trybie nie jest biały? coś mi umknęło?

    LINK
    • Kolor skóry

     Mistrz Mateusz 2021-05-07 14:50:05

     Mistrz Mateusz

     avek

     Rejestracja: 2011-04-04

     Ostatnia wizyta: 2021-05-15

     Skąd: Piła

     No właśnie ja tego w ogóle nie rozumiem. Jak dla mnie, za każdym razem gdy patrzyłem czy to na Kanana, czy to na Ezrę, czy nawet na Sabine w Rebelsach, widziałem białych ludzi - nie „żółtych”, śniadych ani jakichkolwiek innych. Ich ciemniejszą niż zupełnie biała karnację byłem skłonny zrzucać na karb tego, że to kwestia stylistyki przyjętej w przypadku tej konkretnej animacji - czego dowodem jest zresztą to, jak w istocie różnił się do tej pory odcień skóry (bo nawet nie kolor, to bardziej kwestia odcienia, umówmy się, że mimo tej domniemanej odmiennej stylistyki animacyjnej Rebelsów też nie mamy przecież do czynienia z rewolucyjną zmianą karnacji) Kanana w komiksie i w Rebelsach. A teraz dochodzi jeszcze jego obecność w TBB i jego odcień skóry jest z grubsza taki sam jak w komiksie, którego akcja działa się przecież w tym samym czasie co ten jego nieszczęsny występ w pilocie Bad Batcha (a warto jeszcze dopowiedzieć, że zanimowana wersja Caleba pojawiła się także na moment w TCW i wtedy jakoś nikt wielkiej dramy o jego karnację nie robił). Zaskoczeniem dla mnie były już te wielkie dywagacje i spory najpierw na temat rzekomej „azjatyckości” Sabine (tak, wiem, że nawet jeśli uznamy, że jest Azjatką, to nie możemy tak powiedzieć, bo w świecie SW nie ma Azji, got it ), a potem na temat tego, że Ezrę w serialu aktorskim powinna grać śniada osoba (i rzeczywiste plotki na temat potencjalnych kandydatów w przestrzeni medialnej, w gronie których byli jedynie śniadzi aktorzy). A teraz Kanan? To już jest dla mnie zupełny odlot. Bo jestem przekonany, że najlepsze w tym wszystkim jest to, że Filoni i spółka, pracując te już lata temu nad animacją Rebelsów i wyglądem głównych postaci z pewnością nie mieli intencji zrobić z nich bohaterów o skórze śniadej i że była to po prostu kwestia przyjętej konwencji wizualnej i stylistycznej. A po latach, gdy mają miejsce kwiatki takie jak poszukiwanie aktora do roli Ezry albo teraz ta drama, że Kanan w TBB jest za jasny względem swojej rebelsowej wersji, nie są one wynikiem zamierzonego stworzenia takich postaci, a raczej ogólnospołecznej reakcji odbiorców, którzy w swojej masie w niezrozumiały dla mnie sposób uznali, że tak - to są śniade postacie, i w związku z tym teraz twórcy, szukając choćby aktora do roli Ezry, zmuszeni są dostosować się do wyobrażenia widzów. Bo inaczej czeka ich lincz, jak teraz, gdy pojawiło się oburzenie na za jasnego Kanana.

     Niech Moc będzie z Wami.

     LINK
     • Re: Kolor skóry

      Melethron 2021-05-07 14:57:36

      Melethron

      avek

      Rejestracja: 2009-02-16

      Ostatnia wizyta: 2021-05-15

      Skąd: Scranton, PA

      Sabine jest zdecydowanie z tego galaktycznego odłamu ludzi, których my uznalibyśmy za Azjatów i tutaj nawet nie ma o czym dyskutować. Sabine nie była biała i nigdy nie będzie. Ezra tak samo do rasy białej nie należy - jego skóra jest śniada. Z tej całej trójki jedynie Kanan był biały, a odcień skóry może mu się zmienił jedynie przez stopień opalenizny? W czasie akcji "Aftermath", Kanan znajduje się na Kallerze, gdzie jest pełno śniegu. Później, gdy jest na Lothalu ma ciemniejszą skórę bo się po prostu opalił od przebywania na stepach. Tak to już jest ze skórą białych ludzi. Proste rozumowanie.

      LINK
      • Skóra

       Mistrz Mateusz 2021-05-07 15:21:01

       Mistrz Mateusz

       avek

       Rejestracja: 2011-04-04

       Ostatnia wizyta: 2021-05-15

       Skąd: Piła

       Żeby nie było, od razu prostuję - nie chodzi mi o to, że mam coś przeciwko temu, by Sabine lub Ezra mieli być śniadzi, a nie biali - nie, ale mówię o moim wrażeniu i rzeczywistym zaskoczeniu, gdy pierwszy raz spotkałem się z tezami o „azjatyckości” Sabine. Później uznałem, że okej, może coś w tym jest i w gruncie rzeczy jest mi to obojętne, ale do tego momentu w ogóle nie zastanawiałem się nad ani jej karnacją, ani karnacjami pozostałych członków rebelsowej ekipy. Po prostu uznawałem za tak oczywiste, że aż niemieszczące się w sferze jakiejkolwiek refleksji, że gdyby przełożyć te nieżywe, zanimowane ich modele na żywą postać w serialu aktorskim, to mielibyśmy białych ludzi, może trochę ciemniejszych karnacją od przeciętnej „jasności” człowieka o białej karnacji, może rzeczywiście - jak podpowiadasz - trochę bardziej opalonych, ale wciąż białych. Jak nie to nie, rozumiem, przyjmuję i akceptuję, jak na liberalnego lewicowca przystało.

       Co do kwestii opalenizny, to jest to jakiś trop, ale wyszedłbym poza takie, jak to sam ujmujesz, proste rozumowanie przekładające się na ziemskie realia. Chodzi mi o to, że nie możemy wziąć za pewnik, że w innej galaktyce i w innych jej miejscach ludzka skóra zachowywać się będzie tak samo, ergo będzie wyglądać tak samo. Oczywiście, za jeden z czynników, pewnie najważniejszy, należy wziąć dostępność słońca, które wpływa na stopień opalenia skóry, ale wydaje mi się, że należy uwzględnić także wiele nieznanych nam czynników, które mogą wpływać na zmianę odcienia skóry. Chodzi mi o takie czynniki, które warunkowane są na przykład takimi kwestiami jak grawitacja, skład atmosfery i inne tego typu różnicujące między sobą planety kwestie czysto fizyczne. Przypuszczam, że tego typu rzeczy także mogą mieć wpływ na przykładowo właśnie ten odcień skóry, i to o wiele większy niż możemy przypuszczać. Sporo jest zresztą, nawiązując do naszej rzeczywistości, przypadków astronautów, którzy opowiedzieli o zmianach dotyczących ich ciała, które nastąpiły po ich długotrwałych pobytach w przestrzeni kosmicznej. Jest to tak nam jako mieszkańcom Ziemi nieznany obszar, pozostawiający jedynie możliwość domniemywania, że dzięki temu łatwiej zracjonalizować tę pozorną nieścisłość dotyczącą różnicy w odcieniu skóry Kanana pomiędzy dwoma serialami.

       Niech Moc będzie z Wami.

       LINK
   • Re: Brak ciekawostek

    Slavek_8 2021-05-15 00:36:14

    Slavek_8

    avek

    Rejestracja: 2010-06-25

    Ostatnia wizyta: 2021-05-15

    Skąd:

    ShaakTi1138 napisała:
    *Zastanawia mnie co to za planeta z pierwszej minuty odcinka, na której Republika wygrywa bitwę.
    -----------------------

    Ta na samym początku, z niebieską poświatą na ziemi i takimi wysokimi klifami? To pewnie Anaxes, klify się zgadzają, no i można dostrzec w tle te czerwone grzybo-drzewo-kwiaty które tam były.

    LINK
 • 1x02

  Melethron 2021-05-07 10:01:01

  Melethron

  avek

  Rejestracja: 2009-02-16

  Ostatnia wizyta: 2021-05-15

  Skąd: Scranton, PA

  - Na Saleucami występuje, znany z "Ataku klonów", nexu, który w początkowych scenach poluje na nuny, a potem zasadza się na Omegę, gdy ta opuszcza teren farmy, aby dostać piłkę.
  - Klony nie potrafią rozpoznać własnej twarzy, Cut Lawquane swobodnie porusza się w morzu żołnierzy bez zidentyfikowania jako jeden z nich.

  LINK
 • Re: Ciekawostki o Bad Batch

  Petyl 2021-05-07 15:35:10

  Petyl

  avek

  Rejestracja: 2020-09-22

  Ostatnia wizyta: 2021-05-15

  Skąd: Wrocław

  W polskim dubbingu "Aftermath" Greyowi podkłada głos ta sama osoba która podkładała głos Kananowi w Rebels.

  LINK
 • Cut and run - ciekawostki

  Mistrz Mateusz 2021-05-07 15:37:02

  Mistrz Mateusz

  avek

  Rejestracja: 2011-04-04

  Ostatnia wizyta: 2021-05-15

  Skąd: Piła

  Próba pozbycia się Omegi przez Huntera i pozostawienia jej pod opieką Cuta może przypominać podobny zabieg, który został zastosowany na samym początku Rebelsów, mianowicie wtedy, gdy Kanan, dowiedziawszy się o rzekomym przeżyciu Luminary Unduli, był skłonny liczyć na to, że to ona - gdy tylko wyswobodzona zostanie z imperialnego więzienia - stanie się odpowiedzialna za szkolenie Ezry.

  To dopiero drugi odcinek seriali animowanych, w którym Cut pojawił się na ekranie. Pierwszym był dziesiąty epizod drugiego sezonu TCW zatytułowany „The Deserter”. Na ponowny występ Cuta czekać musieliśmy łącznie 98 odcinków (pod względem chronologii wydarzeń) obu seriali animowanych - 97 TCW i jeden, ten pierwszy, TBB.

  Niech Moc będzie z Wami.

  LINK
 • Replacements

  Darth Ponda 2021-05-14 14:07:47

  Darth Ponda

  avek

  Rejestracja: 2014-02-15

  Ostatnia wizyta: 2021-05-15

  Skąd: Olsztyn

  Tarkin nosi insygnia wielkiego moffa, podczas gdy w pierwszym odcinku miał insygnia admirała. Retconuje to nieznacznie książkę „Tarkin”, która opowiada jak utworzono urząd wielkiego moffa.

  LINK
  • Re: Replacements

   Darth Ponda 2021-05-14 14:40:23

   Darth Ponda

   avek

   Rejestracja: 2014-02-15

   Ostatnia wizyta: 2021-05-15

   Skąd: Olsztyn

   Hmm, najwyraźniej w NK plakietka moffa zależy od źródła i plakietka wielkiego moffa jako plakietka moffa już się pojawiała.

   LINK
  • Re: Replacements

   eNdOtE 2021-05-14 14:43:14

   eNdOtE

   avek

   Rejestracja: 2017-12-07

   Ostatnia wizyta: 2021-05-15

   Skąd: Grudziądz

   Równie dobrze mogły to być insygnia zwykłego moffa. Gubernator Pryce w "Rebeliantach" miała identyczny wzór.

   LINK
   • Re: Replacements

    Slavek_8 2021-05-14 19:27:44

    Slavek_8

    avek

    Rejestracja: 2010-06-25

    Ostatnia wizyta: 2021-05-15

    Skąd:

    Dobra, bo im więcej czytam o tych plakietkach, tym mniej jest to oczywiste, ale wg mine wszystko się jednak zgadza i nie ma żadnego retcona książki Luceno.

    W Rebelsach insygnia Arihndy Pryce to 6 prostokątów niebieskich, 3 czerwone, 3 żółte - czyli ma identyczne insygnia, co Tarkin w TBB1x3 i w ANH. Pryce jest tylko gubernatorem sektora Lothal (nie moffem!), więc najwyraźniej są to insygnia gubernatora. Nie ma więc żadnego retconu - po prostu krótko po RotS Tarkin przestał być admirałem, i stał się gubernatorem (w odcinku Rampart tak się do niego zwraca). Zauważmy też, że taką samą plakietkę ma już w epilogowej scenie RotS, gdy Palps z Vaderem gapią się na szkielet DS-I.

    Najwyraźniej kiedy Tarkin został Grand Moffem, wciąż przysługiwała mu ta sama, gubernatorska plakietka.

    Wg Wookiee "zwykły" moff ma trochę inne insygnia: 5 niebieskich, 3 czerwone i 2 żółte. Czyli gubernator ma więcej prostokątów, moff mniej, a grand moff tyle co gubernator... nie ma to sensu, ale chyba jakaś tam konsekwencja jest zachowana. xD

    LINK
    • Re: Replacements

     Mossar 2021-05-14 19:41:52

     Mossar

     avek

     Rejestracja: 2015-06-12

     Ostatnia wizyta: 2021-05-15

     Skąd:

     Rok temu w LSG.

     "Ej słuchajcie, ziomeczki od Bad Baczów pytają jaką plakietkę powinien mieć Tarkin."
     "... Kij wie. Dajcie mu tą z ROTS."
     "A co ona oznacza?"
     "Kij wie."
     "Kim on jest? Moffem?"
     "..."
     "..."
     "Dzwońcie do Polski. Do Slavka."

     LINK
 • 1x2 oraz 1x3

  Slavek_8 2021-05-14 21:40:58

  Slavek_8

  avek

  Rejestracja: 2010-06-25

  Ostatnia wizyta: 2021-05-15

  Skąd:

  Dobra, to jeszcze kilka oczywistości, bo coś mało tych ciekawostek.

  Cut and Run:
  - "Chain codes", czyli imperialne pesele, pojawiły się pierwszy raz w Mando 1x1. Ostatnie kilka cyfr tego kodu określa wiek delikwenta (tylko to dostał Din o Grogu).
  - ta potencjalna ciekawostka jest spoilerem z Alphabet Squadron: Victory`s Price: początek spoilera Tech mówi, że dzięki peselom można teoretycznie stworzyć wielką bazę danych o wszystkich obywatelach imperium. W Victory`s Price dowiadujemy się, że taka baza istnieje. koniec spoilera

  Replacements:
  - Project War Mantle, czyli szkolenie elitarnych oddziałów poborowych przez klony, to jeden z projektów wspomnianych w Rogue 1 podczas szukania schematów Gwiazdy Śmierci.

  LINK
  • Re: 1x2 oraz 1x3

   Finster Vater 2021-05-15 05:58:41

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2021-05-15

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Czy w tej bazie peseli był Lukasz Niebochód, urodzony w dzień śmierci pani senator Padme i mieszkający u rodziny mamy niejakiego Anakina Niebochoda?

   Dla kolegi pytam 😉

   LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..