TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Seriale

House of the Dragon

Melethron 2021-05-05 21:10:48

Melethron

avek

Rejestracja: 2009-02-16

Ostatnia wizyta: 2022-05-14

Skąd: Court of Gods

Od jakiegoś czasu HBO pracuje nad serialem zatytułowanym "House of the Dragon", który stanowi swoisty prequel do "Gry o tron". Historia produkcji skupi się na rodzie Targaryenów, a konkretnie na ich wojnie domowej znanej jako Taniec Smoków. Serial powstaje w oparciu o kronikę rodu opisaną w książce "Ogień i krew", która stanowi pierwszą część dylogii opisującej obecność i panowanie Targaryenów w Westeros.

W przeciwieństwie do "Gry o tron", ten serial cały materiał źródłowy ma kompletny i bez żadnych luk, a więc jest duża szansa, że treść będzie w miarę wierna oryginałowi, a zakończenie nie zostanie zepsute. Dodatkowym plusem przemawiającym na korzyść produkcji jest brak DD-ków, których chyba wszyscy obwiniają (i słusznie) za kiepskie ostatnie sezony GoT. Idąc dalej, Miguel Sapochnik jest jednym z showrunnerów, a więc możemy spodziewać się epickich bitew, gdyż to dzięki niemu mamy między innymi serialową Bitwę Bękartów.

Pierwszy sezon ma zamówione 10 odcinków, a jego premiera odbędzie się w 2022 roku.

To tyle tak w ramach wstępu. Do założenia tego tematu nakłoniło mnie dzisiejsze opublikowanie oficjalnych zdjęć bohaterów serialu:

https://variety.com/2021/tv/news/game-of-thrones-prequel-house-of-the-dragon-hbo-first-look-photos-1234966978/

Możemy na nich zobaczyć: księżniczkę Rhaenyrę Targaryen, księcia Daemona Targaryena, Corlysa Velaryona zwanego Wężem Morskim, Alicent Hightower oraz Otto Hightowera.

Postacie według mnie wyglądają bardzo dobrze, a ja na serial zdecydowanie czekam. Mam co do tej produkcji wysokie oczekiwania i mam nadzieję, że nie zostaną one zawiedzione. Serial nie jest co prawda "Wichrami zimy", ale wszystko co pochodzi z Westeros przyjmuję z wdzięcznością i hype`em!

LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..