TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Seriale

House of the Dragon

Melethron 2021-05-05 21:10:48

Melethron

avek

Rejestracja: 2009-02-16

Ostatnia wizyta: 2021-06-13

Skąd: Scranton, PA

Od jakiegoś czasu HBO pracuje nad serialem zatytułowanym "House of the Dragon", który stanowi swoisty prequel do "Gry o tron". Historia produkcji skupi się na rodzie Targaryenów, a konkretnie na ich wojnie domowej znanej jako Taniec Smoków. Serial powstaje w oparciu o kronikę rodu opisaną w książce "Ogień i krew", która stanowi pierwszą część dylogii opisującej obecność i panowanie Targaryenów w Westeros.

W przeciwieństwie do "Gry o tron", ten serial cały materiał źródłowy ma kompletny i bez żadnych luk, a więc jest duża szansa, że treść będzie w miarę wierna oryginałowi, a zakończenie nie zostanie zepsute. Dodatkowym plusem przemawiającym na korzyść produkcji jest brak DD-ków, których chyba wszyscy obwiniają (i słusznie) za kiepskie ostatnie sezony GoT. Idąc dalej, Miguel Sapochnik jest jednym z showrunnerów, a więc możemy spodziewać się epickich bitew, gdyż to dzięki niemu mamy między innymi serialową Bitwę Bękartów.

Pierwszy sezon ma zamówione 10 odcinków, a jego premiera odbędzie się w 2022 roku.

To tyle tak w ramach wstępu. Do założenia tego tematu nakłoniło mnie dzisiejsze opublikowanie oficjalnych zdjęć bohaterów serialu:

https://variety.com/2021/tv/news/game-of-thrones-prequel-house-of-the-dragon-hbo-first-look-photos-1234966978/

Możemy na nich zobaczyć: księżniczkę Rhaenyrę Targaryen, księcia Daemona Targaryena, Corlysa Velaryona zwanego Wężem Morskim, Alicent Hightower oraz Otto Hightowera.

Postacie według mnie wyglądają bardzo dobrze, a ja na serial zdecydowanie czekam. Mam co do tej produkcji wysokie oczekiwania i mam nadzieję, że nie zostaną one zawiedzione. Serial nie jest co prawda "Wichrami zimy", ale wszystko co pochodzi z Westeros przyjmuję z wdzięcznością i hype`em!

LINK
 • Ród Smoka

  Elendil 2021-05-12 21:32:59

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2021-06-16

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Mam chyba takie odczucia, jak większość fanów - 7. i 8. sezon tak strasznie obrzydziły mi "Grę o tron", że teraz do wszystkiego z tego uniwersum podchodzę z dystansem (nie dotyczy to książek, bo na te czekam jak jasna cholera, chociaż pewnie nie doczekam). Ehh, jak sobie człowiek przypomni czasy 3/4 sezonu... To było apogeum zajebistości tej produkcji, wszystko wtedy było idealne, DD-ków to się kochało . A później... szkoda gadać.

  No, ale faktycznie wszystko wskazuje na to, że nie powinniśmy się jakoś bardzo obawiać. Wspomnianych dwóch panów już nie ma, a materiał jest gotowy. Z tym, że nie jest to jednak tak dokładny materiał, jakim były rozbudowane powieści w ramach Pieśni Lodu i Ognia. Tu mamy dużo bardziej ogólnie opisaną historię, brak jest szczegółowo opisanych scen, dialogów itd. Ale staram się zachować optymizm

  Oby tylko muzyka była na poziomie, intro tak godne jak w GoT, i oby dostarczono nam masę pięknych zamków i lokacji, a będę zadowolony. Bardziej ucieszę się już tylko z "Wichrów Zimy"

  LINK
  • Re: Ród Smoka

   Melethron 2021-05-13 00:02:15

   Melethron

   avek

   Rejestracja: 2009-02-16

   Ostatnia wizyta: 2021-06-13

   Skąd: Scranton, PA

   Niby mamy materiał gotowy i wszystko powinno się udać, ale ostatnio jak opublikowali pierwsze zdjęcia bohaterów to przypomniała mi się jedna kwestia: Corlys Velaryon w książce jest z tego co kojarzę postacią białą. Ród Velaryonów, o ile dobrze pamiętał, zmieszał się z Targaryenami, przez co ci żyjący w czasach GoT również są biali. I teraz: z zaprezentowanego zdjęcia promocyjnego wynika, iż Wąż Morski będzie odgrywany przez ciemnoskórego aktora i to generalnie trochę komplikuje sprawy w moich oczach

   LINK
  • Re: Ród Smoka

   Lord Sidious 2021-05-13 22:29:28

   Lord Sidious

   avek

   Rejestracja: 2001-09-05

   Ostatnia wizyta: 2021-06-16

   Skąd: Wrocław

   mi tak naprawdę nie leży sama końcówka 8 sezonu, z dość topornym rozwiązaniem. Jakby 8 sezon skończył się na bitwie o Winterfell byłoby świetnie. Natomiast łykam wszystko, co Martin wydaje o Westeros, więc czekam na serial. "Ród Smoka" to u mnie numer dwa w serialach. Pierwszy pozostaje "Picard".

   LINK
   • Re: Ród Smoka

    Melethron 2021-05-13 22:40:34

    Melethron

    avek

    Rejestracja: 2009-02-16

    Ostatnia wizyta: 2021-06-13

    Skąd: Scranton, PA

    8 sezon nie musiałby się skończyć na bitwie o Winterfell. Wystarczyłoby żeby DDki odeszli i przekazali pałeczkę komuś innemu skoro i tak byli na tyle zapracowani, że musieli kończyć swoją karierę przy GoT. Martin mówił w jednym z wywiadów, że dla niego GoT na spokojnie mógł trwać jeszcze przez kolejne 5 sezonów i historia na luzie byłaby opowiedziana... No ale niestety się pospieszyli i wyszło jak wyszło.

    Co do twórczości Martina to wolałbym żeby on się skoncentrował na dokończeniu Pieśni Lodu i Ognia, opowieści o Jaju i kronice Targaryenów, a nie produkcji serialu. Obawiam się, że George zagubił się we własnym świecie i nie jest w stanie dokończyć pisania tych książek albo stwierdził, że napisze wszystko i udzieli pozwolenia na ich publikację dopiero po swojej śmierci...

    LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..