TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Ogólnie o Star Wars

Edytor filmów SW.

Power of the Light Side 2021-05-25 19:28:25

Power of the Light Side

avek

Rejestracja: 2015-12-06

Ostatnia wizyta: 2022-08-15

Skąd: Gorzów Wielkopolski

Ten temat to w zasadzie będzie zabawa w bycie edytorem. Załóżmy, że dostajecie pracę w Lucasfilmie i daje się wam możliwość swobodnego dokonywania zmian w filmach "Gwiezdnych Wojen". Co więc byście zmienili w każdym filmie? Tutaj będziemy się dzielić pomysłami.Moje zmiany w każdym filmie sagi Skywalkerów by wyglądały następująco:

- "Mroczne Widmo": tutaj zająłbym się przede wszystkim żenującymi momentami z Jar Jarem, np. usunąłbym jego niesławne wdepnięcie w odchody. No i dogłębniejsze wyjaśnienie, czemu Sidious tak bardzo chce legalizacji okupacji Naboo (no bo film tak to pokazuje, że do zdobycia pozycji Kanclerza wystarczy mu sama inwazja Federacji, ale legalizacja okupacji już w niczym nie jest mu potrzebna).

- "Atak Klonów": według mnie, tutaj dałoby się nieco zmienić pojedynek Yody z Dooku, tak by walka była bardziej godna Wielkiego Mistrza Jedi, tzn. nadal stosowałby akrobatyczne Ataru, ale w granicach umiaru, bez niesławnego skakania po ścianach. Chętnie bym też usunął sceny z rozwydrzonym Anakinem, ale to przecież na tym opiera się przedstawianie jego osoby, więc odpada. No i poprawki do CGI.

- "Zemsta Sithów": w najlepszym z Prequeli ciężko dostrzec momenty do zmian, ale i tak coś się znalazło - na sam początek usunąłbym awaryjne lądowanie na Coruscant, bo to tylko zbędny przedłużacz, ale najważniejsze zmiany by dotyczyły roli Padme (w poprzednich filmach jej rola miała jakieś znaczenie, ale w RotS została tak zmarginalizowana, że ciężko w niej dostrzec postać z tzw. "Wielkiej Trójki", którą przecież miała tworzyć wraz z Obi-Wanem i Anakinem). Dlatego też wprowadziłbym pierwotny pomysł George`a Lucasa, by Padme próbowała zabić Anakina zamiast jakiegoś "Breaking my heart". No i spróbowałbym jakoś lepiej wytłumaczyć jej śmierć. Umrzeć na brak chęci do życia? Błagam, ludzie. RotS to dla mnie świetny film, ale akurat w momencie śmierci Amidali do dzisiaj mam ochotę łapać się za głowę z zażenowania.

- "Nowa Nadzieja": rzecz najważniejsza - wstawiłbym ulepszoną wersję pojedynku Vadera z Kenobim autorstwa FXitinPost. Druga rzecz - Han znowu stałby się strzelającym jako pierwszy. No i na koniec - nowa wersja bitwy o Yavin ukazująca charakterystyczny ogrom imperialnych myśliwców, jak również dynamiczne ruchy X-wingów i TIE-ów według standardów technologii XXI wieku, tak jak pokazały nam to potyczki myśliwców ukazane w Prequelach i Sequelach. No bo trochę mi smutno, jak widzę, że dynamika bitwy o Yavin jest taka przestarzała i niepasująca już do epickości i emocjonalności, jaką wciąż ze sobą niesie.

- "Imperium Kontratakuje": tutaj akurat nie trzeba nic zmieniać, ale sądzę, że tak samo jak w przypadku starcia o Yavin, tak również bitwę o Hoth można by nieco unowocześnić, ale oczywiście z zachowaniem pokazania dysproporcji sił między Imperium i Rebelią, lecz szerzej byśmy ujrzeli arsenał obu stron (przypominałaby nieco bitwę o Scarif).

- "Powrót Jedi": w moim ulubionym filmie SW skupiłbym się na kulminacyjnych momentach, tzn. zdecydowanie zwiększyłbym rozmach, by wycisnąć epickość do granic możliwości (ale oczywiście z zachowaniem ładunku emocjonalnego). W bitwie o Endor nie tylko wstawiłbym nowoczesne, dynamiczne ruchy i akrobacje myśliwców, ale też byłoby o wiele więcej krążowników Rebelii i Imperium, aby od razu było widać, że to decydująca potyczka galaktycznej wojny domowej (wciąż nie byłaby to taka młócka jak w przypadku bitwy o Coruscant, ale już byłoby bliżej niż dalej). Druga rzecz to oczywiście pojedynek Luke`a i Vadera. Zrobiłbym go od nowa, tak, aby już na zawsze pozostał najwspanialszym pojedynkiem w dziejach SW. Z zachowaniem dotychczasowego ładunku emocjonalnego, ale przy okazji z dynamiką i choreografią przyprawiającą o opad szczęki (ale bez takiej przesady, jak miało to miejsce w Prequelach, bardziej w stylu unowocześnionej walki Vadera i Obi-Wana z ANH). No i z najbardziej niesamowitymi technikami Mocy - tak, aby było widać, że walczą ze sobą Skywalkerowie, najpotężniejszy Jedi z najpotężniejszym Sithem. A tak bonusowo, to jeszcze w końcowej fecie wstawiłbym sceny z jeszcze kilku planet, aby było widać, iż cała galaktyka świętuje śmierć Imperatora.

- "Przebudzenie Mocy": tutaj nie dostrzegam wielu powodów do zmian. Byłyby tylko: wyjaśnienie, jak Maz Kanata weszła w posiadanie dawnego miecza Anakina i Luke`a oraz dogłębniejsze wyjaśnienie obecnej sytuacji politycznej w galaktyce, czyli stosunki między Nową Republiką i Najwyższym Porządkiem oraz czemu to Ruch Oporu walczy z post-imperialnymi.

- "Ostatni Jedi": na sam początek usunąłbym żart Poego o starej Huxa. A druga rzecz to zmiany w scenach z Lukiem: usunąłbym tę, gdzie doi on kosmiczną krowę, a zamiast tego wstawiłbym jego reakcję na śmierć Hana (nakręcono taką scenę, ale Rian Johnson ją ostatecznie porzucił, nie wiem czemu).

- "Skywalker Odrodzenie": na początku dodałbym scenę, jak Kylo otrzymuje tellurium od tej "Wyroczni" na Mustafarze. Następnie byłoby dogłębne wyjaśnienie powrotu Palpatine`a z wyraźnym zaznaczeniem, że stary Imperator definitywnie zginął nad Endorem, a nowe ciało to już tak jakby inne życie. No i jeszcze dałbym trochę akcji z Rycerzami Ren, na czele ze schwytaniem przez nich Chewbacci, aby nie wychodzili na tak zeszmaconych i słabszych od Gwardzistów Snoke`a. No i rzecz najważniejsza: Benowi Solo dałbym zdecydowanie większy wkład w zniszczenie Sidiousa (najchętniej zostawiłbym go przy życiu, ale tu już by było zbyt wiele do zmieniania, więc odpada).

LINK
  • Re: Edytor filmów SW.

    AJ73 2021-05-25 21:36:55

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-16

    Skąd: Strike Base XR-484

    Nic bym nie zmienił
    To już jest historia. Jednym podobało się bardziej, innym mniej.
    Jaki sens jest pisać, że rozczarowało mnie w sumie story Anakina z prikłeli, nie trafiło mnie jak historia Luke`a z OTi najchętniej napisałbym je na nowo ? - bez sensu A jakiż sens jest wracać i edytować na nowo sikłele ? - też bez sensu.

    Odwrócę wątek. Czy gdyby sikłele się udały, to dzisiaj mielibyśmy Mando story ? - nope. Pewnie byłaby Rey, Jedi Boyega , & co.

    To już jest przeszłość,
    miejmy nadzieję, że zamknięta na zawsze. I że nikomu do głowy nie przyjdzie z czasem retconować sagę
    LINK
  • Re: Edytor filmów SW.

    Smok Eustachy 2021-05-25 22:09:15

    Smok Eustachy

    avek

    Rejestracja: 2017-02-13

    Ostatnia wizyta: 2022-01-07

    Skąd: Oxenfurt

    To jest wyzwanie intelektualne.
    Nowa Nadzieja: Dodałbym scenę, że Luke jest już przy okazji pilotem i gdzieś tam sobie lata z towarem po układzie.
    Imperium: usunąłbym Leię całującą Luka.
    Kwestia uzgodnienia czasu szkolenia Luka przez Yodę i lotu Sokoła: trzeba dodać Hanowi i Lei jakieś przygody.

    Powrót Jedi: Dodałbym scenę z pojmanymi szturmowcami: większość została ogłuszona i powiązana jak barany.

    Historię późniejszą trzeba napisać od nowa:
    1. Palpusie nie ma.
    2. Nowa Republika jakoś działa.
    3. Resztki Imperium są resztkami.
    4. Kombinują z klonowaniem.
    5. Kylo Ren nie przechodzi na ciemną stronę, jest rozdarty bo powiedzieli mu, że to Vader zabił Palpusia.
    6. Plany Nowego Porządku Najwyższego są skutecznie niweczone przez różne brygady naszych ulubionych bohaterów jak Bombelek, Cara, Mando, Boba Fett itp.
    7. Akademia Luka istnieje i jakoś tam działa.
    8. Jest tam grupa Mando-Jedi którym przewodzi Grogu.
    9. Ben Solo jest niestabilny i gdzieś ucieka. Luke leci go szukać.
    10. Nowa Republika jest raczej takim ONZetem, większość światów jest niezależna i suwerenna.

    W tym momencie zaczyna się Przebudzenie Mocy. Snołk jest wynikiem eksperymentów FO i jest trochę niestabilny. Dodatkowo Luke wysyła mu pozytywne emocje, co obniża jego koncentrację.

    Trzeba redukowac bohaterów, skoro mamy Grogu, Mando, itp. to Rey w zasadzie jest niepotrzebna. Ja bym robił sekłele o Grogu.

    II
    Prekłele do kasacji i napisania na nowo. Może Mroczne Widmo się ostoi przy poprawkach.

    LINK
  • Re: Edytor filmów SW.

    WuOJot 2021-05-25 23:09:24

    WuOJot

    avek

    Rejestracja: 2018-04-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd: Żólwin

    Mroczne Widmo w sumie to samo co u ciebie plus nieco rozbudować postać Maula.
    Atak Klonów - lepiej napisany romans plus nieco bardziej rozbudowana bitwa na powierzchni poza areną
    Zemsta Sithów - Ukazać więcej rozkazu 66 i zwiększyć rolę Padme
    Nowa Nadzieja - Lepszy pojedynek i finałowa bitwa
    Imperium Kontraatakuje - Dać trochę więcej miejsca kamerowego dla pozostałych łowców poza Bobą.
    Powrót Jedi - Ewoki i Druga Gwiazda Śmierci w trybie natychmiastowym out. Zamiast tego mamy atak na stolicę Imperium i pojedynek Luke vs Vader w Pałacu Imperialnym.
    Sequele - tu musiałbym zrobić re-write całej trylogii

    LINK
  • Re: Edytor filmów SW.

    Power of the Light Side 2021-05-26 12:16:30

    Power of the Light Side

    avek

    Rejestracja: 2015-12-06

    Ostatnia wizyta: 2022-08-15

    Skąd: Gorzów Wielkopolski

    Jeszcze dwie rzeczy:
    - "Imperium Kontratakuje": dałbym więcej scen ze szkolenia Luke`a, by pokazać, jakie postępy zrobił.
    - "Skywalker Odrodzenie": wywaliłbym pocałunek Rey i Bena. Skoro był ze zwykłej wdzięczności, to lepiej, żeby w ogóle go nie było.

    LINK
  • Co zmienić?

    Darth Rodianin 2021-05-26 20:56:59

    Darth Rodianin

    avek

    Rejestracja: 2017-07-12

    Ostatnia wizyta: 2022-01-20

    Skąd: Rodia

    Mroczne Widmo
    - usunąć żart z Jar Jarem jak w coś wlazł
    - polepszyć grafikę
    - zmienić zachowanie tego Lidera z podwodnego świata Jar Jara

    Atak klonów
    - zmodyfikować trochę romans Padmé i Anakina
    - usunąć robaki, które miały zabić Padmé i dać coś innego
    - usunąć scenę z piknikiem na Naboo i z tymi „zwierzakami”

    Zemsta Sithów
    - zmodyfikować śmierć Grivousa żeby mu się tak oczy nie paliły; to są Gwiezdne Wojny, a nie Transformers
    - Kenobi traci przytomność tylko poprzez uderzenie o barierki, Dooku nic na niego nie zrzuca
    - CGI polepszyć

    Nowa Nadzieja
    - zmodyfikować trochę pojedynek Vadera z Kenobim

    Imperium kontraatakuje
    - polepszyć grafikę

    Powrót Jedi
    - zmniejszyć ilość scen z Ewokami
    - aby Leia nic nie mówiła o swojej matce Lukowi

    Przebudzenie mocy
    - wygląd Jakku na złomowisko z prawdziwego zdarzenia, a nie pustynia
    - wyjaśnić skąd Maz Kanata ma miecz
    - dodać świątynie Jedi na planecie Luka

    Ostatni Jedi
    - usunąć scenę Luka z kosmiczną krową jak tu ktoś wyżej pisał
    - usunąć scenę jak Leia uderza Poego Damerona w policzek
    - dodać stare rasy z OT na Canto Bight i zmienić wygląd miasta
    - kwestię jak Kylo mówi „supreme leader is death” zamienić na „i’am new supreme leader!”

    Skywalker.Odrodzenie
    - usunąć Reylo, Palpatina
    - dodać bitwę na Coruscant
    - zmienić strój Rey i podwójny miecz lub pikę
    - inaczej uśmiercić Leię, albo wcale jej nie zabijać
    - zachowanie Huxa zmienić
    - Pasaanę też wywalić
    - scenę końcową wywalić lub zmienić (bez zakopywania mieczy itp)
    - wywalić MacGuffiny (tylko Tellurium zamienić na holokron)
    - w zasadzie to dużo by tu można zmienić, nie będę wszystkiego pisać

    LINK
  • Re: Edytor filmów SW.

    Power of the Light Side 2021-06-02 12:37:57

    Power of the Light Side

    avek

    Rejestracja: 2015-12-06

    Ostatnia wizyta: 2022-08-15

    Skąd: Gorzów Wielkopolski

    I jeszcze coś:

    - "Powrót Jedi": usunąłbym to Vaderowe "No. No!" podczas zabijania Palpatine`a. Po kiego grzyba to dali, nie wiem. Przecież już z "Zemsty Sithów" wiadomo, że "No" w wykonaniu Vadera wypada raczej żenująco.

    - "Skywalker Odrodzenie": usunąłbym przemytniczą przeszłość Poego - fakt miał być Hanem nowego pokolenia, ale do diabła, to nie znaczy, że ma być kalką. I jeszcze zamieniłbym końcową scenę na Endorze - zamiast manewru Holdo, byłby po prostu spadający niszczyciel. Skoro określono to jako szansę 1:1 000 000, to bądźmy konsekwentni. I w tej scenie ukazującej upadek Najwyższego Porządku dałbym więcej planet. o większym znaczeniu, a nie tylko jakieś galaktyczne zadupia.

    LINK
  • Nie będę oryginalny

    Elendil 2021-06-03 01:17:16

    Elendil

    avek

    Rejestracja: 2008-04-26

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

    Tzn. nic bym nie zmieniał poza Nową Nadzieją: konkretnie do zmiany jest scena z Hanem i Greedo, gdzie Han jednak strzelałby pierwszy (obecna wersja wygląda po prostu głupio i jest naciągana), no a druga rzecz to pojedynek Vadera z Obi-Wanem. Tam wręcz prosi się o to, by obaj poruszali się trochę sprawniej i szybciej, a poza tym - ich miecze wyglądają fatalnie i trzeba by je trochę podrasować (to w sumie detal, który łatwo ogarnąć i dziwi mnie, że nigdy tego nie załatwiono). Przecież jest tam taki moment, że miecz Vadera wręcz znika xD

    LINK
  • już parę razy pisałem

    bartoszcze 2021-06-03 11:11:32

    bartoszcze

    avek

    Rejestracja: 2015-12-19

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd: Jeden z Wszechświatów

    że nożyczki mogłyby fantastycznie uratować AOTC - wycinając lub skracając masę drętwych dialogów i scenek jak z Klanu, oraz wywalając C3PO na Geonosis

    bo to jest naprawdę dobrze pomyślany film, tylko fatalnie zrealizowany przez Pana Naszego Dżordża

    LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..