TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Książki

Wielka Republika: Fatalna misja (Justina Ireland)

Adakus 2021-07-29 16:53:11

Adakus

avek

Rejestracja: 2007-11-12

Ostatnia wizyta: 2023-04-01

Skąd: Silesia

Ostatnia powieść młodzieżowa pierwszej fazy projektu "Wielka Republika". Premiera 04.01.2022

/Tekst/4771,Star_Wars_The_High_Republic_Mission_to_Disaster.html

LINK
 • Re: The High Republic: Mission to Disaster (Justina Ireland)

  Melethron 2022-01-13 23:24:26

  Melethron

  avek

  Rejestracja: 2009-02-16

  Ostatnia wizyta: 2023-04-01

  Skąd: Court of Gods

  Mission to Disaster nie jest jakąś długą książką to też błyskawicznie poszło mi wchłonięcie jej gdy tylko się to stało możliwe. Ireland kolejny raz napisała coś przeznaczone dla młodszego czytelnika, a więc historia nie jest jakaś skomplikowana, a jest przyjemnym czytadłem z prostą i dosyć przewidywalną fabułą. Przez ostatnie miesiące, w różnorakich źródłach, autorzy przywoływali Dalnę sugerując, że wydarzy się tam coś bardzo istotnego. Otóż ta kwestia zostaje w tej książce wyjaśniona. początek spoilera Za wszystko odpowiadają oczywiście Nihilowie, którzy dla samego tylko faktu niszczenia doprowadzają do zdestabilizowania płyt tektonicznych tej małej, acz wrażliwej planety. W wyniku tego na ratunek zacnego miliona mieszkańców trzeba przyholować Starlight Beacon, aby miejscowi zostali uratowani przed nieuchronną zagładą ze strony lawy i trujących oparów. koniec spoilera Pomysł nie najgorszy, ale cała historia mogłaby być troszkę lepiej wykreowana, a napięcie dłużej budowane. Oczywiście to tylko moje widzi misie, gdyż to przecież książka dla młodzieży. Sama początek spoilera zagłada Dalny per se koniec spoilera nie jest pokazana bo może przecież zająć długi czas albo byłoby to za bardzo wrażliwe dla czytelnika. Nikt ważny (albo nikt wcale) początek spoilera nie ginie koniec spoilera, ale mamy za to nową gejowską parę. Brawo Justina za kolejne tęczowe wypychanie głów młodzieży. Na plus z kolei mogę zaliczyć, że pani Ireland wspomniała Zygerrian i ich jakże szlachetny handel niewolnikami, a także iż pojawił się Gino`le znany z Insiderów i komiksów.

  Dobre czytadło, które miało więcej tajemnicy przed premierą niż w trakcie czytania, ale jako część THR oczywiście trzeba machnąć - 6/10.

  LINK
 • Standard zachowany

  Mossar 2022-01-20 19:19:02

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2023-04-01

  Skąd:

  No jak dla mnie poziom Próby Odwagi. Lepsze od Race to Crashpoint. Takie 6/10. Rozumiem, że to książka dla dzieci, może powinienem oceniać to z tej perspektywy, ale myślę, że jednak lepiej ocenić moje doświadczenie.

  Na duży plus pełno powiązań z innymi pozycjami. początek spoilera Deva, Gino`le, Velko Jahen, Tarpfen, wstęp do THR #13, Dalna, która powinna być istotna w drugiej fazie, lekki wstęp do TFS jeśli chodzi o Starros koniec spoilera. To było na pewno bardzo satysfakcjonujące.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..