TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

Star Wars tom #2: Operacja Gwiezdny blask

promil 2021-09-22 22:55:24

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2022-05-22

Skąd:

Zbliża się krajowa premiera drugiego tomu cyklu Star Wars wydawanego przez Marvela od 2020 roku. Najnowsza część zatytułowana "Operacja Gwiezdny blask" powinna pojawić się 29 września.

Komandor Ellian Zahra otrzymała od budzącego grozę Dartha Vadera zadanie wytropienia niedobitków rebelianckiej floty rozproszonych po galaktyce od czasu bitwy o Hoth. Ale co się kryje za jej gorzkim, osobistym dążeniem do zemsty na księżniczce Lei? Kiedy na światło dzienne wychodzi ważna tajemnica, cenę za jej ujawnienie zapłacą Czwarta i Siódma Dywizja Rebelii! Luke Skywalker, Wedge Antilles i Shara Bey muszą ruszyć do jednej z największych kosmicznych bitew przeciwko chmarze myśliwców TIE! Tymczasem Leia formuje nową elitarną jednostkę pilotów, którzy przeniosą walkę z powrotem na terytorium Imperium. Rodzi się eskadra Gwiezdny Blask!
Autorami tomu są amerykański scenarzysta Charles Soule („Potwór z Bagien”, „Superman/Wonderwoman”, „She-Hulk”, „Śmierć Wolverine’a”, „Star Wars: Lando”, „Star Wars: Poe Dameron”, „Star Wars: Darth Vader – Mroczny Lord Sithów”) oraz dwoje rysowników: pochodzący z Hiszpanii Ramon Rosanas („Ant-Man”, „Kapitan Marvel”, „Iron Man”, „Star Wars: Age of Resistance”) i Meksykanka Jan Bazaldua („Avengers”, „X-Force”, „Spider-Man”, „Star Wars: Rogue One”).
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Star Wars #7-8: The Will of Tarkin #1-2 oraz Star Wars #9-11: Operation Starlight #1-3.
Scenariusz Charles Soule, rysunki Ramon Rosanas i Jan Bazaldua, kolory Rachelle Rosenberg, okładka Carlo Pagulayan. Przekład: Bartosz Czartoryski.

Okładka i wybrane plansze - /News/25884,Wrzesniowe_komiksy_Egmontu.html

LINK
 • Star Wars tom #2: Operacja Gwiezdny Blask

  Elendil 2022-01-22 14:58:15

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-05-23

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Historia trzyma poziom i za dużą zaletę uważam to, że akcenty są porozkładane na różne postaci. Raz komandor Zahra, innym razem eskadra Gwiezdny Blask, do tego Leia, momentami Lando, a w tle jeszcze Luke. Mnogość wątków sprawia, że nie można zmęczyć się czytaniem, bo sytuacja co chwilę się zmienia.

  Cała opowieść oczywiście nie jest skomplikowana, to po prostu kolejna przygoda wielkiej trójki pomiędzy V i VI epizodem, trochę strzelania z Imperium, jakaś straceńcza misja etc. Czy można znaleźć w świecie SW coś bardziej typowego? No właśnie, aż nie chce się pisać nic więcej .

  Oczywiście rysunki i kolory znów są do niczego, ale zdążyłem się przyzwyczaić, że kanoniczne komiksy charakteryzują się fatalnymi rysownikami, którzy nie oferują niczego dobrego.

  LINK
 • Star Wars tom #2: Operacja Gwiezdny Blask

  Wolf Sazen 2022-05-11 14:23:35

  Wolf Sazen

  avek

  Rejestracja: 2008-01-13

  Ostatnia wizyta: 2022-05-24

  Skąd: Prudnik

  Nowe serie rozpoczęte przez Egmont narobiły drobnej nadzieji na nieco ciekawsze ongoingi. Czy drugi tomi serii "Star Wars" trzyma poziom? Tak, ale tyko w 1/3

  "The Will of Tarkin" - chociaż admirał Zahra to nieco bardziej kompetentna admirał Daala z poprzedniego kanonu to jest to zdecydowanie dobra historia. Z ciekawymi retrospekcjami, które ładnie wplatają wątki i z ksiązek i z komiksów. Imperialna Pani Admirał wydaje się osobą kompetentą i zdolną napsuć krwi Rebeliantom. Całośc jest również całkiem przyzwoicie zilustrowana, Ramon Rosanas wykonał swoją pracę całkiem dobrze. 7/10

  "Operation Starlight" - niestety w tej historii dobry poziom leci na łeb na szyję. Punkt wyjściowy jest dośc intersujący - rebeliancka flota potrzebuje kodu/szyfru żeby znów móc się porozumiewać. I tutaj C-3PO wyskakuje z pomysłem droida-tłumacza poprzedniej generacji, który zna jakis wymarły język, który z jakiegos powodu nie został wgrany nowszych jednostkom. Okazuje się że ostatnia sztuka zalega w magazynie muzeum na Coruscant. I nasi bohaterowie od tak sobie wlatują, wykradają i wracają. Następnie Leia z niewiadomych powodów nie może poinformować Lando dlaczego muszą poświęcić Lobota (choć nie muszą...) żeby niezrozumiały dramatyzm sięgnął zenitu. Całośc dopełniają zdecydowanie słabsze niż w poprzedniej historii rysunki. Kreska Jan Bazaldua jest nie tylko bardzo oszczędna w detala ale również słabo oddaje jak powinny wyglądać postacie. Plusem historii jest na pewno zaangażowanie większej ilości bohaterów w działanie niz tylko standardowo nasze klasyczna trójca. 4/10

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..