TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Epizody VII-IX

Twist`y sequeli

AJ73 2021-10-04 20:54:47

AJ73

avek

Rejestracja: 2017-10-12

Ostatnia wizyta: 2022-08-09

Skąd: Strike Base XR-484

No wiecie. Te sceny w sikłelach, po których oczy jak pięciazłotówki się robią. Zaczynając od tych z największym WOW, a kończąc na tych małych wow. Były takie ?. A może w ogóle zaskoczeń w sikłelach nie było ?

U mnie wyglądało to tak :

1. Śmierć Hana. Niby można było się spodziewać, że Ford będzie chciał, by w końcu Solo dał mu spokój, no ale.
Ze wszystkich trzech filmów, to chyba ta scena zrobiła na mnie największe wrażenie. Niby to znikające światło i czerwone tło już sugerowało najgorsze. ale kurde, zrobiło.

2. Snoke zaciukany. Really ??? ... wtf, co oni zrobili ? - pierwsze co wtedy pomyślałem, a drugie : kim_oni_zrobią_cały_ten_finał_z_Lukiem ?! A nie, czekaj. Przecież za chwilę i Luke`a też nie będzie
I wtedy właśnie pierwszy raz sobie pomyślałem, że jeśli nie mają jakiegoś fabularnego asiora w rękawie, to zakończenie może być ... przewidywalne - Kylo vs Rey duel + redemtion.

3. Luke. Znaczy nie ten Luke, którego się spodziewaliśmy. Nie tak umawiałem się z Disneyem, także tego - #znisczonedzieciństwo. Przy czym, taką wersję, jakby nie było o d w a ż n ą scenariuszowo, nawet bardzo - też kupuję. No i jak to pięknie zagrał Hamill !
Ale mimo wszystko, inaczej to widziałem. Pewnie tak jak wszyscy

3.1 Scena, w której wyrzuca miecz ... no, musiałem to na spokojnie przetrawić, by zajarzyć . Ale w pierwszej chwili - głupie aż SZOK. Tak głupie.

4. Po czasie w sumie, Bo nie w TFA, ani nie w TLJ, ale dopiero dobitnie w TROSie (i jeszcze przed-liczem z finału) jakoś złapało mnie, że oni chcą z tej Rey zrobić_Umiem_Wszystko.
Do głowy by jednak mi nie przyszło, że zrobią Skywalker.

5. Knights Of Ren. Jedna z najlepszych nowych rzeczy, jakie mogły przytrafić się Star Warsom. Coś jak dar od losu , przebłysk geniuszu , whatever. Może i nie tłist to, ale retrospekcja z trailera wbiła mnie wtedy w ziemię, dosłownie. Dosłownie wtedy miałem - WOW! z zaskoczenia.

WOW! też miałem, gdy tak szybko zapomniano i zmarnowano ten potencjał. Czyli jednak tłist. Brawo Disnej !.

6. Hux jako spy. Nawet nie wiem co tu napisać. Wyglądało to ... no słabe, wręcz głupie.

7. Śmierć Kylo. W sumie, spodziewane, ale nie w ten o r y g i n a l n y sposób

...

Rey Palpatine
To jest poza konkurencją jakąkolwiek w tych sikłelach - wskrzeszony The SENAT i jego wnuczka. Gdybym miał zrobić listę najgorszych pomysłów na zaskoczenie widza w filmach, to niewątpliwie The SENAT i jego Rey byliby na miejscu z podium. Być może najwyższym.

LINK
 • Re: Twist`y sequeli

  Mossar 2021-10-04 21:03:05

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-09

  Skąd:

  Dwa na mnie zrobily wrazenie i oba są z TLJ.

  Dednięcie Snoke`a, bo w ogóle tego nie brałem pod uwagę na tym etapie. Otwierało to też sporo ciekawych możliwości, których najpierw nie wykorzystał Rian, a potem zupełnie nie wykorzystał Abrams.

  Przeskok na Luke`a medytującego na Ahch`to. Miałem w kinie wtedy takie "coooooooo". Czasem mam wrażenie, że moje umiłowanie TLJ wynika właśnie z tego jak trafił do mnie pomysł na Luke`a i jego rolę w finale. Potem oczywiście TROS przyćmiło to swoją nijakością i już nie mam ochoty za bardzo myśleć o historii z sequeli, ale ten moment w kinie bardzo mi się podobał i zaskoczył mnie.

  LINK
  • Re: Twist`y sequeli

   bartoszcze 2021-10-04 21:11:08

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2022-08-03

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   Jak wyliczać to jednak nieoczekiwany obrót grzebania w umyśle Rey oraz sam Force bond były potężnymi twistami.

   LINK
 • Re: Twist`y sequeli

  bartoszcze 2021-10-04 21:05:47

  bartoszcze

  avek

  Rejestracja: 2015-12-19

  Ostatnia wizyta: 2022-08-03

  Skąd: Jeden z Wszechświatów

  Ci Renowcy to Cię trzymają, pomimo że w zasadzie byli tylko w trailerze, a potem nawet sam ich Twórca Abrams ich olał

  A byli naprawdę fajną opcją fabularną na E9.

  LINK
 • Re: Twist`y sequeli

  Hardrada 2021-10-05 15:38:38

  Hardrada

  avek

  Rejestracja: 2011-01-01

  Ostatnia wizyta: 2022-08-09

  Skąd:

  Największym dla mnie twistem sequeli był mój własny - po E7 oszukiwałem się, że będzie dobrze, a większą część krytyki traktowałem jako hejt. TLJ jednak był takim strzałem, że rozbił mi różowe okulary.

  LINK
  • Re: Twist`y sequeli

   Mossar 2021-10-05 15:53:57

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-09

   Skąd:

   Właśnie o tym dzisiaj gadaliśmy na Discordzie. TFA było na tyle bezpiecznym filmem, że większość podchodziła do niego na zasadzie "nic wybitnego, strasznie wtórne, bezpieczne, ale może tak trzeba było ten film zrobić po tylu latach". Jednocześnie mając z tyłu głowy, że epizod 8 musi pójść swoją drogą, zrobić coś nowego co będzie wyróżniać tą trylogię, ale jednocześnie zgadzać się z klimatem SW.

   No i co? No i Rian nie zrobił już bezpiecznego wtórnego filmu. Wykreował Luke`a jakiego mało kto się spodziewał i zabił Snoke`a zanim jeszcze cokolwiek większego ta postać osiągnęła. No i teraz jak ktoś kupował ten pomysł na Luke`a (i parę innych kontrowersyjnych pomysłów) to TLJ mu się podobało i wciąż był w "sequel hype trainie". Wystarczy przejrzeć temat recenzencki na Bastionie - taki osób było tyle samo co tych zniesmaczonych tym filmem. Ale jednocześnie ci, którzy dawali po TFA kredyt zaufania, ale nie byli przekonani + to co zrobił Rian w TLJ było dla nich profanacją postaci i SW, odbili się zupełnie od sequeli..

   ..i prawdopodobnie nawet nie doświadczyli tego jakim szajsem jest TROS. Żałujcie, że nie widzieliście tego co się działo na discordzie kantyny podczas premiery. Ja akurat byłem świeżo po narodzinach dziecka i tylko obserwowałem komentarze na Discordzie. Nawet nie zliczę ile było "XDDDD" zaraz po crawlu i pierwszych scenach. Kathi, Budziol, Slavek, nie pamiętam kto jeszcze, ale wszyscy jak jeden mąż łapali się za głowy jak można było zrobić taki finał trylogii. Poszedłem po tygodniu już bez żadnych oczekiwań. Myslałem, że idąc bez oczekiwań uznam, że całkiem fajne. Mimo, że już wiedziałem co się dzieje na początku to i tak walnęło mnie to jak młot Thora. Palpatine w crawlu, "somehow Palpatine returned" i masa innych głupotek w stylu daggera, nic nie robiących Renów i ultracringe`owego Palpa na koniec.

   LINK
   • Re: Twist`y sequeli

    AJ73 2021-10-05 16:58:30

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-09

    Skąd: Strike Base XR-484

    Dla mnie TFA nie tylko, że było samo w sobie bezpieczne, ale było takim punktem startowym dla dalszego rozwinięcia.

    Niczym budowa zamku z piasku, Abrams zrobił fundamenty, część konstrukcji już się pięła, zostawił wytyczne dla kolejnego Boba-budowniczego. Po południu do piaskownicy przybiegł Rajan, spojrzał, po czym walnął łopatką raz z jednej, to z drugiej strony, zrównał do fundamentów i zaczął budować po swojemu. Pod wieczór jednak wrócił pierwszy Bob - Abrams, by zobaczyć jak rozwinęła się cała konstrukcja. Spojrzał, wziął łopatkę, i jebutnął porządnie z każdej strony, aż się posypało. Połowa budowli wciąż jednak stała. Wiedząc, że nie ma już szans i czasu - wszak rano przyjdzie nadzorca budowy, spojrzał w swoje zapiski, które wciąż gdzieś tam jeszcze leżały przysypane piachem, i zaczął szybko sztukować patrząc z przerażeniem na ostatnie promienie zachodzącego słońca ...

    Brzmi niczym bajka, choć bez happy endu

    Poczytałem Wasze wpisy, i aktualizując napiszę, że jak kolega powyżej "po E7 oszukiwałem się, że będzie dobrze ..."
    Po części podisuję się pod tym, bo w sumie takim tłistem dla mnie jest Rajanowy "TLJ".

    I wciąż mnie to zastanawia, jakie były powody, dla których Rajan zrobił tak a nie inaczej ?. Dlaczego ?, skoro wcześniej Abram wyłożył mu swoje pomysły na stół - bo nie wierzę, że o swoich pomysłach na to, co można by zrobić dalej, w kolejnym filmie/filmach, nie powiedział Rajanowi.
    Chciałbym się dowiedzieć od Raiana dlaczego zrobił tak jak zrobił wiedząc, jakie to wywoła trzęsienie. I czy miał pomysły na to co po - TLJ. Jak widział kolejny film i o czym miałby być ?.
    I podobnie Abrams. Też chciałbym dowiedzieć się, dlaczego tak a nie inaczej zrobił w TROSie ? Co prawda, margines możliwości miał o wiele węższy niż Raian, ale to całe szaleństwo z wskrzeszaniem Senatu było zupełnie, ale to zupełnie niepotrzebne.

    A w ogóle, to wciąż czekam na słowa P R Z E P R A S Z A M Y ! - od Disneya. Skierowane oczywiście głównie do nas, bastionowiczów fanów SW. Serio

    LINK
    • Re: Twist`y sequeli

     Mossar 2021-10-05 17:09:14

     Mossar

     avek

     Rejestracja: 2015-06-12

     Ostatnia wizyta: 2022-08-09

     Skąd:

     Ale za co mają przepraszać? Wielki sukces, kupa hajsu zarobiona, wszyscy się poklepują po plecach, Kathleen królową. Po cichu ktoś mowi "Ale Mandalorian lepiej sie przyjął". A tam pierdoły gadasz, więcej hajsu na sequelach zarobiliśmy.

     A tak serio to w sumie nie wiem. Od sequeli się fabularnie już odcięli. Nie kontynuują. Dosyć mocno ograniczyli filmy, za to mocniej idą w seriale. Może mimo wszystko zauważyli, że projekt sequele nie wyszedł tak bajecznie.

     LINK
    • Re: Twist`y sequeli

     bartoszcze 2021-10-05 19:11:03

     bartoszcze

     avek

     Rejestracja: 2015-12-19

     Ostatnia wizyta: 2022-08-03

     Skąd: Jeden z Wszechświatów

     AJ73 napisał:
     I wciąż mnie to zastanawia, jakie były powody, dla których Rajan zrobił tak a nie inaczej ?. Dlaczego ?, skoro wcześniej Abram wyłożył mu swoje pomysły na stół - bo nie wierzę, że o swoich pomysłach na to, co można by zrobić dalej, w kolejnym filmie/filmach, nie powiedział Rajanowi.
     Chciałbym się dowiedzieć od Raiana dlaczego zrobił tak jak zrobił wiedząc, jakie to wywoła trzęsienie.

     -----------------------

     Ja tam chciałbym wiedzieć czemu Lucas nie powiedział Lucasowi, że Darth to imię, a Vader jest ojcem Luka i Lei.


     A w ogóle, to wciąż czekam na słowa P R Z E P R A S Z A M Y ! - od Disneya. Skierowane oczywiście głównie do nas, bastionowiczów fanów SW. Serio
     -----------------------

     Za Terrio? No należałoby się nam. I za Senat w ogólności.

     LINK
   • Re: Twist`y sequeli

    Lord Sidious 2021-10-05 17:18:54

    Lord Sidious

    avek

    Rejestracja: 2001-09-05

    Ostatnia wizyta: 2022-08-09

    Skąd: Wrocław

    wiesz, ale równie dobrze mógł trafić do grupy, dla której po zawodzie po TLJ, "Skywalker. Odrodzenie" okazał lepszym/dobrym filmem lub ew. mniejszym złem. Znam trochę takich ludzi. Zresztą sam do nich należę, a TROS już leży w kolejce by do niego wrócić w ciągu 2-3 tygodni. Zaś TLJ jest jedną z tych rzeczy, które chętnie wymazałbym z pamięci.

    Swoją drogą - acz to nie jest żadna wytyczna - na Rotten Tomatoes audience score TLJ to 42% a TROS 86%, mimo że proporcje krytyków są praktycznie odwrotne.

    LINK
    • Re: Twist`y sequeli

     Mossar 2021-10-05 17:21:15

     Mossar

     avek

     Rejestracja: 2015-06-12

     Ostatnia wizyta: 2022-08-09

     Skąd:

     Ja kojarzę że przy TLJ mówiło się coś o jakiejś zorganizowanej akcji wystawiania niskich ocen, ataku botów itd. Zresztą, moim teściom się TROS podobało najbardziej z tych trzech.

     Ja tylko opisałem powiedzmy dwie podgrupy, ale tych podgrup jest pełno. Tak jak zwykle przy SW.

     LINK
     • Re: Twist`y sequeli

      bartoszcze 2021-10-05 19:05:06

      bartoszcze

      avek

      Rejestracja: 2015-12-19

      Ostatnia wizyta: 2022-08-03

      Skąd: Jeden z Wszechświatów

      Przecież nawet robiłem relację z tego jak pracowicie "fani" wystawiali noty na RT, niektórzy nawet chwalili się że wyszli w połowie i już mieli Absolutnie Dosyć

      Zerknąłem na szybko do tych opinii na RT i właśnie płaczę:
      worst Star Wars Ever. Plothole Story is generic. Force Healing is just stupid

      Albo gość który pisze w 2021, że ma nadzieję nigdy więcej nie musieć oglądać. Srsly, ci hejterzy mieliby przynajmniej odrobinę polotu i pomyślunku

      LINK
   • Re: Twist`y sequeli

    Hardrada 2021-10-05 18:40:25

    Hardrada

    avek

    Rejestracja: 2011-01-01

    Ostatnia wizyta: 2022-08-09

    Skąd:

    Zauważyłem taką tendencję, że ocenę TLJ próbuje się często sprowadzić do oceny pomysłu na Luke`a. Nie sądzę, żeby to był główny problem TLJ. Dla mnie ten film to przede wszystkim potwierdzenie tych wszystkich zarzutów, które wisiały nad E7 - wtedy można było sobie tłumaczyć pewne niedociągnięcia, że to dopiero początek, zobaczymy jak to rozwiną, itd. Po 2/3 trylogii percepcja zmienia się diametralnie. W OT świat był podzielony na Imperium i Rebeliantów. Tutaj mamy jakieś dwie śmieszne, mało znaczące sekty, pełne nieudaczników przy sterach. Nie czuć wcale, żeby od wydarzeń na ekranie zależały losy świata. Mam raczej takie wyobrażenie, że w galaktyce musiałoby być w tamtej sytuacji, po rozpadzie Imperium, pełno frakcji, niezależnych systemów/układów i pewnie jakiś randomowy Korelianin postrzegał Najwyższy porządek jak - przekładając na nasze - organizację terrorystyczną lub w najlepszym wypadku taką Koreę Północną. Pewnie gdyby kilka bogatszych frakcji zrobiło ściepę, to spacyfikowaliby jednych i drugich, po czym sami ustanowiliby Nowy Ład Jeśli dodać do tego takie kwestie jak np. wałkowane do znudzenia stare rasy (do znudzenia, ale please... oni nawet woleli zrobić Ottegan zamiast skorzystać z Ithorian xD), to na koniec ma się wrażenie totalnego braku wyczucia i oderwania od tego uniwersum. Hej, a jeszcze nawet nie wspomniałem o Snoke`u xD

    A Luke? Jako fan Legend jestem przyzwyczajony i lubię koncentrację uwagi na Luke`a oraz jakieś epickie akcje z jego udziałem i oba te warunki są przez TLJ spełnione. Co prawda nie podoba mi się to, że ginie i jak ginie, ale jeśli wrócę kiedyś do TLJ, to tylko dla Luke`a. Natomiast to i tak będzie dla mnie najbardziej rozczarowujący epizod, po którym sporo do mnie dotarło z tego, co bagatelizowałem przy E7. Kiedyś chyba nawet napisałem, że najbardziej rozczarowującą rzeczą w E7 jest E8 Ten film zmienił moje postrzeganie wcześniejszego epizodu i dał już jakiś konkretny, bo 66-procentowy pogląd na całą trylogię. Nagle ciężko już było przymknąć oko na np. Starkiiler Base, jako zżynkę, gdy w TLJ dokonano zżynki całych sekwencji scen. No i jeśli po 2 filmach nie czuje się żadnej sympatii/przywiązania do głównych postaci, a czasem wręcz przeciwnie, to trochę słabo też. Po prostu po dwóch epizodach przestaje działań parasol ochronny "spokojnie, to się jeszcze rozwinie".

    LINK
   • Re: Twist`y sequeli

    Finster Vater 2021-10-05 18:41:03

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2022-08-10

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    Po przejęciu przez Disneya, wiedziałem że chcą zrobić po swojemu, mimo ze na TFA podświadomie z tyłu głowy Rey była córką Hana i siostrą Benka, i nawet dziwiłem się że Han córki nie poznał. I nawet po tym, jak zrobili z tego kopię ANH. Ale OK, kupiłem to, bo skoro robią nowe kinowe SH to git*, i potem było jeszcze świetne RO. TLJ mnie też "kupił" tym że był inny, oryginalny, rewelacyjna scena z mieczem, force bondy, zgorzkniały Luke 12/10, nieoczywisty plot twist z zabiciem Snoka (no i, pozbyli się Phasmy, +5 do recenzji) - to był potencjał na fajne zakończenie trylogii (choć przyznaję, od roku prawie nie oglądałem) i nawet pociągnięcie tego dalej. Wybaczyłem temu filmowi nawet takie jak Leia in Space czy BB-Terminator. Naprawdę czekałem na TROS-ę z nadzieją, tym bardziej że w międzyczasie był bardzo fajny "Solo"

    Ale nie, zamiast zrobić coś nowego to nie, poszli w "Zombie in Space" kończąc ST w najgorszy z możliwych sposobów, jakby ten film tworzył marketingowiec a nie reżyser - i co z tego ze ten film ma z całej ST najlepsze lokacje, pojedynki na świetlówki, potwory czy chyba najlepszą scenę dialogową SW - Hana z Benem - jak cłość jest po prostu kiepsko zmontowanym teledyskiem, ze zmarnowanym potencjałem i pomysłami.

    Najgorsze w tym jest to, że Łukaszfil położył na tym laskę i zdaje się nie zwracać uwagi na to, że jednak ST (a przynajmniej dwa pierwsze filmy) ma grupkę (całkiem sporą) swoich fanów, ludzi którzy chcieliby zobaczyć coś jeszcze z tego uniwersum, ale zapewne już nic więcej nie otrzymają, ani w postaciach książek, ani w serialach, i to jest w sumie smutne bardzo.

    * choć już tutaj powinna mi się zapalić lampka ostrzegawcza, że jednak w filmie nie ma postaci z "nowych" książek, że seria robią o zupełnie innym okresie bez żadnych nawiązań (choć jak widać bez problemu dali nawiązania w "RO", że sztandarowa seria komiksowa jest n-tą wariacją na temat Luka, Lei i Rebelii itp.

    LINK
 • Re: Twist`y sequeli

  Melethron 2021-10-05 17:26:05

  Melethron

  avek

  Rejestracja: 2009-02-16

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Court of Gods

  Śmierć Hana niestety nie była dla mnie żadnym twistem bo zanim poszedłem do kina znajoma zaspojlerowała mi na FB, przez co straciłem cały element zaskoczenia i tylko siedziałem zły w kinie. Przedwczesna śmierć Snoke`a była trochę zaskakująca, jednakże późniejsze ujawnienie jego znaczenia, a raczej jego brak były jeszcze większym twistem. Rycerze Ren to chyba jeszcze bardziej bezużyteczna frakcja niż postać Phasmy, a więc nic twistowego tam nie ma. To że z Rey zrobiono potężną, wszystko wiedzącą mistrzynię Jedi, bez zapewnienia jej wymaganego treningu, wcale mnie nie zdziwiła, gdyż to bardzo pasowało do lewackiego Disneya. Jedynym twistem w postaci Rey było to, że technicznie była Palpatine, z której znikąd zrobiono Skywalkera. Najgłupszy pomysł ever. Twist Luke`a i jego projekcja połączony z medytacją były fajnym pomysłem, ale tak to to chyba tyle z pozytywów sequeli. Palpatine i jego zmartwychwstanie i masterplan to kolejna klapa, której nawet twistem bym nie nazwał.

  LINK
  • Re: Twist`y sequeli

   Mossar 2021-10-05 17:36:42

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-09

   Skąd:

   Teraz jak to napisałeś, zdalem sobie sprawę co mi jeszcze w TROS nie gra. Na etapie TFA byłem fanem teorii że Rey jest Palpatinem (były różne filmy na YT gdzie pokazywali sposob walki Rey, to że jest podobny do walki Senatu w ROTS).

   I pewnie nawet kupiłbym taki twist w TROS gdyby rzeczywiście był twistem. Dało się pewnie tak to rozegrać, że do 3 aktu nie wiedzielibyśmy kto stoi za Final Orderem, skąd się wziął Snoke, głos Vadera w głowie Kylo. Można to było powoli przez te dwa pierwsze akty wprowadzać i na koniec walnąć petardą. Może trochę kiczowatą, ale jestem przekonany, że bardziej by mnie to przekonało.

   A tu postanowili wyłożyć kawa na ławę już w pierwszych minutach wszystko. Nie do końca wiem jaki był zamysł. Jak tylko pojawił się Palp na początku to już nawet oznajmienie "Rey Palpatine" straciło element zaskoczenia.

   LINK
   • Re: Twist`y sequeli

    Melethron 2021-10-05 17:47:07

    Melethron

    avek

    Rejestracja: 2009-02-16

    Ostatnia wizyta: 2022-08-07

    Skąd: Court of Gods

    No dokładnie! Ujawnienie wszystkiego w napisach początkowych to taki strzał w stopę, że rating od razu poleciał kilka stopni w dół. Gdyby to zostało jakoś lepiej poprowadzone, a istnienie Palpatine`a i jego spowinowacenie z Rey ujawnione później, w jakimś krytycznym momencie filmu, może efekt emocjonalny były jakoś bardziej intensywny. To co nam zaserwowano zasłużyło na jedno wielkie MEH, które było dla mnie odskocznią przed chęcią zdemolowania kina z bzdur przedstawionych na ekranie.

    LINK
    • Re: Twist`y sequeli

     AJ73 2021-10-05 23:05:12

     AJ73

     avek

     Rejestracja: 2017-10-12

     Ostatnia wizyta: 2022-08-09

     Skąd: Strike Base XR-484

     G d y b y, umiejętnie wpleciono to w fabułę od p o c z ą t k u sikłeli, teasując delikatnie widza. G d y b y, zrobiono to tak umiejętnie, jak BioWare zrobiło w Kotorze, kiedy "revelation scene" pięknie pokazuje od początku kluczowe sceny w których sprytnie przemycano iż Revan to ... Revan , i wszystko w jednym momencie układa się w jedną całość,

     to wtedy, i pod takim warunkiem miałoby to sens. Fabularnie jednak, musieliby to rozegrać na miarę - albo nawet jeszcze lepiej, sławetnego "I am your father".
     Sęk w tym, by pokusić się na taki arcy-trudny plot-twist fabularny, potrzeba czegoś więcej, niż samo - hej, a może przywrócimy Palpatina, skoro nie mamy pomysłu na to, jak zakończyć tą trylogię ?.

     I jeszcze Palpatinówna. Heh, naprawdę nie pojętym jest dla mnie, że koniecznie chcieli dorobić jej story. Przecież spokojnie mogła być "nobody z Jakku", będąc przy tym "force sensitive", bo dlaczego i nie ?.
     Padawan Boyega mógł, a Rey nie mogła ?

     LINK
 • Re: Twist`y sequeli

  disclaimer 2021-10-05 17:51:35

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-08-10

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  Największym twistem było jak wrzuciłem legitny leak całej fabuły TLJ na forum Filmwebu - wszyscy orali po równo, byli zapłakani. A po obejrzeniu filmy te same osoby powtarzały, że arcydzieło

  LINK
 • Re: Twist`y sequeli

  Asfo 2021-10-06 11:43:20

  Asfo

  avek

  Rejestracja: 2016-03-31

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd:

  TFA

  Z perspektywy czasu zaskoczeń z TFA (Sokół na Jakku, Kylo synkiem Hana itp.,) już się nie pamięta, ale zaczynają boleć pewne rzeczy, które przed powstaniem 8 i 9 nie były problemem. Mianowicie te wszystkie tajemnice i zagadeczki, które okazały się być ściemą, a część pozostała niewyjaśniona do tej pory (np. nadal nie wiemy skąd Maz wytrzasnęła szabelkę Anakina), a część wyjaśniono w sposób niesatysfakcjonujący. Są też tajemniczki, które okazały się problematyczne do rozwiązania i pociągnęły za sobą konsekwencje z którymi część z nas się nie pogodziła - mam na myśli wątek Luka. W świetle dalszego rozwoju fabuły błędnym posunięciem okazuje się też zabicie Hana przez Benka, należało go uśmiercić w inny sposób.

  TLJ

  TLJ nadal uważam za najlepszą część, a twisty tu zostały zrobione dobrze. Wątek Luka został pociągnięty w sposób logiczny do tego, co zobaczyliśmy w TFA, w tym sensie, że jego samoizolacja zyskała dobre uzasadnienie. Zabicie Snołka też wynika wprost z wydarzeń z TFA (już tam widać, że stosunki między mistrzem i uczniem są napięte) oraz ogólnie znanych stosunków między Sithami, chociaż osobiście myślałam, że Kylo będzie knuł, ale uda mu się dopiero w trzeciej części. Forcebondy były świeżym pomysłem i spodobały mi się.

  TROS

  W zasadzie, to od początku uważałam Rey za potomkinię Palpa, i byłam trochę zawiedziona, że w TLJ to odwołano. Jednakowoż odwołanie TLJ w TROS uważam za wybitnie durne i za gwóźdź do trumny rodu Skywalkerów. Moje zdanie kto chciał znać, to zna, więc nie będę dłużej jęczeć.

  LINK
  • Re: Twist`y sequeli

   Mossar 2021-10-06 12:09:28

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-09

   Skąd:

   To jest szalenie niesatysfakcjonujące, bo przykładowo miecz Anakina spadł na dole na Bespinie i w komiksie Luke po niego wrócił. (spoilery z komiksu SW od Egmontu) początek spoilera Nie miał czasu, żeby dokładnie szukać i ostatecznie znalazł go jeden z Ugnaughtów. Co dalej, nie wiemy, ale w jakiś sposób dotarł do Maz Kanaty. Nie ma w tym raczej żadnej pasjonującej tajemnicy. Pewnie sprzedali go na czarnym rynku Maz. koniec spoilera

   Co jeszcze mamy w TFA? "What girl?" - pamiętam teorię, że Kylo skądś kojarzy Rey lub coś wie o dziewczynie obdarzonej Mocą. Ostatecznie okazało się, że nic takiego nie miało miejsca. Stateczek odlatujący z Jakku? Statek Ochiego. Nie ma tu żadnej epickiej historii, żadnego porządnego wyjaśnienia dlaczego rodzice ją zostawili. Niczego co mogło nam zrzucić berety z głowy. Abrams i Terrio wymyślili tego Palpatine`a, dopasowali jakoś rodziców i jakoś im to tam pasowało do tego, że musieli zostawić Rey.

   Co ciekawe Abrams chyba rzeczywiście planował, że Finn będzie wrażliwy na Moc. Zrobiłem po TFA taki temat: https://star-wars.pl/Forum/Temat/21909 i TROS pokazało, że rzeczywiście ta scena mogła być foreshadowingiem tego faktu. To by też w pewnym stopniu tłumaczyło dlaczego Finn w ogóle był w stanie jakkolwiek walczyć z Kylo.

   Co jeszcze.. A wiem, w TLJ na Ahch To wrzucili parę interesujących rzeczy - np. ta komnata z wizerunkiem Pierwszego Jedi (Prime Jedi). Ostatnio pojawiła się w komiksie THR ( https://i.imgur.com/aTfLChJ.png ), ale poza tym wygląda na to, że tej całej dżedajowej otoczki wokół Ahch zupełnie nie ruszyli i nie ruszą.

   LINK
  • Re: Twist`y sequeli

   disclaimer 2021-10-06 12:16:40

   disclaimer

   avek

   Rejestracja: 2016-03-06

   Ostatnia wizyta: 2022-08-10

   Skąd: Szuflada George'a Lucasa

   Asfo napisał:
   Wątek Luka został pociągnięty w sposób logiczny do tego, co zobaczyliśmy w TFA
   -----------------------
   TFA - smutny Luke w jeszcze kiecce Jedi zdruzgotany widokiem dziewczyny trzymającej jego stary miecz. Rey zbiera się na płacz. Mija kilka chwil, Luke wciąż nie decyduje się po niego sięgnąć. Szara, pochmurna pogoda.
   TLJ - słoneczna pogoda, Rey już nie zbiera się na płacz, za to mruży oczy przed słońcem, Luke prawie że natychmiastowo bierze miecz do rąk, po czym z wkur*ionym wyrazem twarzy go wyrzuca, a ta kiecka mu właściwie była po nic bo zaraz ją zdejmuje, a no i "It`s time for the Jedi to end"

   LINK
 • ...

  RodzyN jr. 2021-10-06 14:21:00

  RodzyN jr.

  avek

  Rejestracja: 2007-05-21

  Ostatnia wizyta: 2022-08-09

  Skąd: Grodzisk Maz.

  Najgorsze twisty to te Rianowskie.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..