TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Ogólnie o Star Wars

Cinematic Star Wars

AJ73 2021-10-10 14:36:11

AJ73

avek

Rejestracja: 2017-10-12

Ostatnia wizyta: 2022-08-16

Skąd: Strike Base XR-484

jak "Old Republic".

Pamiętam, jak pytanie "O żesszzz, a nie możnaby tak zrobić animacji ?!" pojawiło się niemal zaraz po pierwszym cinematikowym zwiastunie z E3 : https://youtu.be/YdgmH9Vv2-I?t=112 Zaraz jednak odezwały się głosy, że "za drogo", nie opłaca się, księgowi nie pozwolą , itp., itd.
Fakt, kiedy BioWare zapowiedziało "Old Republic" na E3`09, to wydawało się, że właśnie ze względu na wysokie koszty, nigdy nie powstanie duża animacja, że o serialu nie wspominając. Zresztą, nie zawsze koszta = MOC. Paździerz und dykta też potrafi pozytywnie zaskoczyć : https://youtu.be/gS5H6CxmROg?t=54

...

No ale dzisiaj ?, mając takie engin`y graficzne w grach i o takich możliwościach ??, i jakie koszta w porównaniu do aktorskiego serialu ??? ... Dzisiaj, kiedy tym bardziej okoliczności sprzyjają, by taki projekt powstał, kiedy filmy to wciąż jest wielka niewiadoma, i nie wiadomo też czy doczekamy się nowej trylogii ?. Kiedy czekają nas lata z D+. Kiedy wreszcie jest materiał i potencjał na to, by taką animację zrobić. Tak, mówię o "High Republic". Skoro filmów z tego nie będzie, kiedy nic nie wskazuje, by i serial jakiś się pojawił, to może ... animacja ?. Taka jak z cinematików "Old Republic", właśnie.
Fanowska mini-seria "KotORa" na UE4 wywołała duże zainteresowanie, znaczy, potencjał jest. Disney ma D+. Ma także HR. Wszystko właściwie ma.
Kurde, ja już nie wiem, ale czasem mam wrażenie, że jak konkurencja nie zrobi pierwszego kroku, i jeszcze nie pokaże, że jednak m o ż n a, to dopiero wtedy mądrzy-inaczej w Disneyu reagują. Może więc trzeba, by zaczęły powstawać seriale animowane na takim poziomie co "Old Republic", to może wtedy jest szansa na to, że i doczekamy się czegoś ze SW ?

LINK
 • Re: Cinematic Star Wars

  darth sheldon hiszpański inkwi 2021-10-10 15:08:10

  darth sheldon hiszpański inkwi

  avek

  Rejestracja: 2014-08-04

  Ostatnia wizyta: 2022-08-18

  Skąd: Topola Wielka

  To zależy o których cinematicach mowa. Ten z Decievied byłby spokojnie do sfinansowania. Z innymi ciężko mi powiedzieć. No i jest jeszcze kwestia uncanny valley przy robieniu realistycznej animacji, która szybko się starzeje. Pamiętam jak filmowe Final Fantasy wychodziło, i było to robione jako wielki przełom, ludzie wyglądają jak żywi. No i wtedy faktycznie tak było. Ale teraz nie wygląda to tak dobrze jak wtedy.

  LINK
 • The Dark Times short film

  AJ73 2021-12-04 21:30:01

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-16

  Skąd: Strike Base XR-484

  Kurde, obejrzałem już tyle razy, i wciąż nie mogę się nadziwić i zrozumieć, dlaczego takiej animacji nie ma w do tej pory w formie serialu ?.
  Ci goście z Cinematic Captures zrobili naprawdę kapitalną robotę, a wrażenie jakie tym zwiastunem wywołali - heh, wystarczy zobaczyć reakcje pod filmem na tubce. To nie tylko jest jakościowo chyba najlepszy fan-film jak do tej pory, ale to wygląda jak kawał dobrego trailera z gry triple A, a nawet jak świetny zwiastun filmu !.
  Montaż, cięcia, dynamika plus jakość, wszystko to robi kapitalny efekt.
  A teraz wyobraźmy sobie, że taką serialową animację dostajemy w postaci "Old Republic" ? ... No dobra, to niewykonalne, ale przecież mają "HR" ?

  Nie wiem, czy jest to dla Disneya aż tak niemożliwe ?, czy może za bardzo kosztowne ? ... Wiem natomiast, że taka serialowa animacja to byłaby absolutna petarda, i chyba nie pomylę się jak napiszę, że wszyscy fani SW chętnie takiemu pomysłowi by przyklasnęli

  - https://youtu.be/moJiZb_48kY

  LINK
  • Re: The Dark Times short film

   darth sheldon hiszpański inkwi 2021-12-05 03:17:18

   darth sheldon hiszpański inkwi

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2022-08-18

   Skąd: Topola Wielka

   Kwestie modeli, aktorów itd. Jeśli dobrze pamiętam to Rebels mieli dużo niższy budżet niż TCW, gdzieś około pół miliona, a wciąż był to najdroższy serial wtedy na Disney XD, chyba tylko Tron mógł walczyć.
   Zresztą mamy ekranizacje fanów jak ta Dark Empire od Wilkinsa czy Trylogia Thrawna od Angelusa i wszystkie powstają w wolnym tempie i z czasem tracą zainteresowanie (parz ile widzów oglądało pierwszą część trawna ile ostatnią).
   Nie powiem jednak, chciałbym zobaczyć jakąś taką animacje w HR, zwłaszcza bitem o Kur której opis naprawdę ciekawi, że aż za krwawa o śmieszność, że nie dostaliśmy nawet jakieś porządnej ilustracji przedstawiającej ją.

   LINK
 • Re: Cinematic Star Wars

  AJ73 2022-02-18 21:05:57

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-16

  Skąd: Strike Base XR-484

  Jak w temacie

  Na chłodno, po obejrzeniu już X razy zwiastun "Disorder". Pominąwszy już, że nie zrobił AŻ takiego wrażenia jak "Deceived" czy bardziej - "Hope". Co akurat jest zrozumiałe, bo w pierwszych trailerach, tych najwyżej ocenianych mieliśmy inwazję Sithów, więc musiało być z rozmachem, w przypadku "Disorder" jest bardziej kameralnie, co wynika bezpośrednio z kontynuacji fabuły ostatniego apdejtu "Dark Descent". Nie oznacza to jednak, że jest nuda i nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie, dzieje się nie mniej intensywnie do czego przyzwyczaiły nas cinematiki swtora, ale tym razem twórcy postanowili na relacje i emoacje. No ale nie o tym.

  Obejrzawszy też multum (chyba wszystkie ) reakcji na tubce, i komentarzy wypowiedzianych po, zwiastunie, to w jednym chyba wszyscy jesteśmy zgodni :

  DLACZEGO u licha, nie doczekaliśmy się takich filmów ?!

  To zresztą bardzo często przewija się w wypowiedziach oglądających, jako pierwsza reakcja na to co właśnie obejrzeli.
  6 minut z kawałkiem, a ludzie pytają - dlaczego tak nie wyglądały sikłele ?
  No dobra, to oczywiście przesada, bo gdzież tu porównywać kilka minut choćby i najbardziej napakowanego akcją cinematika gry, do pełnego filmu ?. Ale też nie sposób nie zauważyć w komentarzach na tubce, że pytanie o film czy też animację na tym poziomie, powtarza się wręcz jako zarzut do Disneya.

  Co zresztą mnie nie dziwi wcale a wcale. Od kiedy pierwszy raz zobaczyłem "Deceived", czyli pierwszy z trailerów "The Old Republic", jestem aboslutnie przekonany, że takie właśnie powinny być filmy. A może tym bardziej animacje.
  Bo o ile kiedyś był to na pewno duży koszt, to dzisiaj, kiedy zwiastuny growe osiągnęły już wizualny poziom filmów, wydaje się, że jest to jak najbardziej w zasięgu budżetów.
  Choć może się mylę, nie wiem. Też tak na to patrzycie, czy może zupełnie odwrotnie ?

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..