TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Ogólnie o Star Wars

Co teraz, Disney? cz. 2

Mossar 2021-11-10 11:54:19

Mossar

avek

Rejestracja: 2015-06-12

Ostatnia wizyta: 2022-08-17

Skąd:

1 część: https://star-wars.pl/Forum/Temat/22920

W tamtym temacie przekroczyliśmy 1000 postów. Czas chyba najwyższy, żeby zrobić nowy niezawieszający się temat.

I zacznę od razu z grubej rury, czyli od przełożenia Rogue Squadron i ewentualnej produkcji z Old/High Republic w 2023 roku.

Najpierw oczywistości. Disney, co Wy tam ćpacie? Która to już taka sytuacja? Można by powiedzieć, że to wina pandemii, ale RS zostało zapowiedziane pod koniec 2020 jak już wszyscy o pandemii wiedzieli od dłuższego czasu. Nie. Disney znowu to zrobił. Zapowiedział film, tak jak wcześniej serię D&D, Johnsona nie mając jeszcze pewności czy cokolwiek z tego wyjdzie. To już się powoli robią niezłe jaja. Powiedzmy, że rzeczywiście w piątek zapowiedzą film ze Starej Republiki. I co my mamy z tym fantem wtedy zrobić? Ucieszyć się czy olać? No bo skoro każdy film może w dowolnym momencie odejść w limbo to po co się w ogóle jakoś ustosunkowywać?

No dobra, to teraz konkrety. Przyjmijmy na chwilę, że rzeczywiście powstanie produkcja ze Starej i/lub Wielkiej Republiki. Jak to wygląda w praktyce?

Film z Wielkiej Republiki w 2023:
- miałby dobrą synergię z "The Acolyte" w tym samym okresie
- zostałby wydany akurat na etapie 3 fazy książkowo-komiksowej WR
- zostałby zapowiedziany w środku książkowo-komiksowej WR, więc pewnie nakręciłoby to sprzedaż tych pozycji
- WR od ~2017 było planowane w szerokim gronie (m.in. z Lelandem, Mattem i Pablo), więc równie dobrze na którymś etapie mogli nakreślić ewentualny film
- WR nie jest kultowe jak OR, więc pod tym kątem miałoby czystą kartę i prawdopodobnie nie za duże oczekiwania fanów
- na minus słaba reputacja wśród części fanów SW

Film ze Starej Republiki w 2023:
- kultowa era, na którą czeka wielu fanów
- miałby dobrą synergię z wychodzącym w tym samym okresie remake`iem KOTORa
- OR jest kultowe, więc oczekiwania byłyby duże i łatwo mógłby zaliczyć wtopę i na starcie zostać skreślonym przez fanów
- większe możliwości fabularne niż w erze "pokoju" jaką jest HR

LINK
 • Re: Co teraz, Disney? cz. 2

  bartoszcze 2021-11-10 12:22:54

  bartoszcze

  avek

  Rejestracja: 2015-12-19

  Ostatnia wizyta: 2022-08-17

  Skąd: Jeden z Wszechświatów

  Mossar napisał:
  [cytat
  Film z Wielkiej Republiki w 2023:

  - na minus słaba reputacja wśród części fanów SW
  [/cytat]
  -----------------------

  W granicach błędu statystycznego
  Disney będzie robił film który przyniesie w kinach co najmniej 500 baniek (na całym świecie). Nawet jeśli ci od słabej reputacji nie pójdą, to dużo ważniejsi są casuale, którzy mają nakręcić ten wynik.

  Z punktu widzenia HR ważniejsze jest czy film nie rozwali cyklu, podobno starannie planowanego i zamierzonego głównie jako projekt tekstowy, przynajmniej tak jeden redaktor zwykle pisał

  LINK
 • Re: Co teraz, Disney? cz. 2

  Finster Vater 2021-11-10 14:17:04

  Finster Vater

  avek

  Rejestracja: 2016-04-18

  Ostatnia wizyta: 2022-08-18

  Skąd: Kazamaty Alkazaru

  -Disney, co Wy tam ćpacie?

  Ciężko określić, ale towar musi być zacny Akurat RS mógł być fajnym filmem do oglądania dla każdego, coś jak RO - bitwa w kosmosie, dużo polatane, gromady myśliwców z każdej ze stron, piu piu itd.. Z jakimś dobrym backgroundem (choć tu widzę spory potencjał o który Disnej by się wywrócił sobie głupi łeb rozwalił), fajną imperialną ekipą jak z komiksu TIE. To się mogło udać, a jakby dodali easteregi z lubianymi postaciami to już w ogóle. I spokojnie mogli to kręcić w pandemii no bo - CGI i dużo dobrego CGI, + sceny kokpitach i kantynie, daliby by radę.

  No ale trudno. RIP

  Film z Wielkiej Republiki w 2023:
  - miałby dobrą synergię z "The Acolyte" w tym samym okresie


  #nikogo, jak już napisał Bartoszcze. Nie w tej skali.
  Co gorsza, o ile się orientuję, to w tej HR Sithów niet, i nie ma walki na miecze, czyli już na starcie mamy obniżony potencjał. Co widzieliśmy po "Solo" - fajny film, dużo się tam działo, fajne planety, potwór był, dodatkowo ze znanymi i lubianymi bohaterami, ale przyjęty tak sobie, bo nie walczą na miecze. Tu Disney sam sobie winien, że wybrał taki okres na "nowe otwarcie". Smuteczek. Choć zapewne wielu ludzi (w tym ja) poszłoby do kin z sentymentu, to raczej należy się spodziewać rezultatu jak w przypadku ostatnich kinowych Treków - średnio słabo.

  Film ze Starej Republiki w 2023:
  - kultowa era, na którą czeka wielu fanów


  Drobna uwaga - fani czekają na to, co było w EU, a EU akurat Disney wyrzucił do kosza. I tutaj baza jest nieporównywalnie większa niż w przypadku HR, czyli większy potencjał. I oczywiście duże oczekiwania. Możliwości są trzy:
  - zekranizowanie tego, co już znamy z poszanowaniem oryginałów i przyznaniem się do błędu czyli uznania OR za kanon, bo jest masa fajnych historii, czy to Exara, czy Carricka & Jarael, którejś z pań Shan (bardzo bym chciał Satele, no ale, mogę sobie chcieć), matka & córka Sunrider itd., itp. Przy czym można tu zazębiać historie i ciągnąć to naprawdę długo

  - zekranizowanie zupełnie nowych historii obok tego co znamy, bazującej na wątkach pobocznych EU, też mamy tu masę możliwości i jak wyżej, można to ciągnąć długo.

  - wzięcie z UE tego co nam pasuje i wyrzucenie co nam nie pasuje, i pozmienianie wszystkiego tak, żeby produkt końcowy był do niczego oryginalnego niepodobny, pod nazwą "nowa, lepsza stara republika", całkowicie niezgodne z oczekiwaniami odbiorców i ostateczne pogrzebanie marki

  Obawiam się, że znam odpowiedź n pytanie, który wariant by został wybrany przez firmę na "D"

  LINK
 • Re: Co teraz, Disney? cz. 2

  AJ73 2021-11-10 18:04:20

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-16

  Skąd: Strike Base XR-484

  Internety piszą o tym od dobrych paru godzin. Chloé Zhao ma zrobić film SW dla Feige`a.

  - https://www.starwarsnewsnet.com/2021/11/rumor-chloe-zhao-to-direct-kevin-feiges-star-wars-project.html

  Coraz ciekawiej, nie powiem. Może faktycznie odpalą petardy z HR/OR na D+Day ?

  LINK
  • Re: Co teraz, Disney? cz. 2

   bartoszcze 2021-11-10 19:32:54

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   To kto będzie reżyserował, nie rozwiązuje innych zasadniczych problemów, o którym piszemy w ostatnich dniach - a mianowicie o czym będzie ten film, gdzie będzie kręcony i jak będzie miał wyglądać

   Jeżeli mają utrzymać termin premiery grudzień 2023, to gdzieś za 10 miesięcy trzeba wchodzić na plan. Czyli trzeba przygotować koncepty, postacie, lokacje, scenografie, wybrać ludzi, dopracować scenariusz... Oczywiście nie wiemy co mogą mieć w zanadrzu (zwłaszcza jeśli to projekt związany z HR, to ktoś już dawno mógł historię wymyślić) - ale to wszystko musi być. A, przypomnijmy, Rogue Squadron został odsunięty bo Jenkins miała nie być w stanie pogodzić zdjęć do RS ze pisaniem/zdjęciami do WW3 i pisaniem Kleopatry.

   Chloe Zhao życzymy pełnego powodzenia. Niezależnie czy będzie kręcić film na grudzień 2023, czy na 2027

   LINK
  • Re: Co teraz, Disney? cz. 2

   Rusis 2021-11-13 11:43:53

   Rusis

   avek

   Rejestracja: 2004-02-28

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Wrocław

   Trzy dni później internety piszą już o tym, że Chloé Zhao jednak nic nie zrobi

   The Hollywood Reporter: "And finally, we`ve been hearing this one all week, but insiders insist that no, Chloé Zhao is not directing Kevin Feige`s Star Wars movie, or any Star Wars movie. "

   LINK
 • Marketing level -999

  Mossar 2021-11-13 09:37:24

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-17

  Skąd:

  Tylko nakreślę problem dla tych, którzy nie śledzili. Disney od tygodni napełniał bańkę związaną z Disney Plus Day. Zwiastuny, zapowiedzi i inne takie z Marvela, SW, Pixara itd. Bańka była napełniona do tego stopnia, że oficjalna Star Wars postowała, żebyśmy zapisali tą datę w kalendarzu. Że nie pożałujemy.

  No i zaczęli. Polecieli z bajkami, potem MCU, a z SW nic. Mimo, że w filmiku podsumowującym to co zapowiedzieli były logo Andora i Bad Batch S2 o.0 Jedyne co związane z SW to pojedynczy post, w którym zapraszają nas do zobaczenia preview Kenobiego.. którego nie da się zobaczyć nie mając Disney+. W sumie to chyba dobrze że ten cały preview to był ten sam film, który rok temu pokazali inwestorom, bo gdyby w ten sposób wrzucili zwiastun to hejt byłby jeszcze większy.

  No i tyle. Wielki dzień. Cały ten wielki dzień trwał niecałe trzy godziny. Hajpowali że jako fani SW mamy na co czekać. No i powiedzmy że jesteśmy fanami z USA a nie z Polski. To fest było na co czekać. Jeden krótki film o Kenobim jeszcze sprzed zdjęć.

  Na Twitterze jadą po nich wszyscy najwięksi propagatorzy kanonu SW. Wszystkie te osoby, które broniły SW Disneya teraz cisną po nich za ten wielki dzień pełen ekscytujących zapowiedzi.

  Co ciekawe przynajmniej kilku z nich miało ponoć bardzo rzetelne info o tym że pokażą zwiastun Kenobiego i co nieco z Andora i TBB. Stwierdziłbym że ktoś ich wyrolował ale kurcze Andor i TBB pojawiło się w tym filmie podsumowującym.. coś im tam ostro nie wyszło i trudno stwierdzić co się właściwie wydarzyło.

  Tak czy inaczej nie potrafię zrozumieć jak mozna mieć tak słaby marketing. Regularnie zniechęcać do siebie fanów, regularnie porzucać swoje plany i prowadzić tą markę w jakiś abstrakcyjny sposób.

  LINK
  • Re: Marketing level -999

   jaroslaw1922 2021-11-13 10:15:00

   jaroslaw1922

   avek

   Rejestracja: 2008-11-20

   Ostatnia wizyta: 2022-07-17

   Skąd: Łódź

   Właśnie sam miałem napisać cos podobnego. Wczorajszy dzień pokazał jak wygląda kondycja marki SW w Disneyu. Brak zapowiedzi a nawet przypomnienia co jest w planach jest tylko ciosem w policzek dla wszystkich fanów. Dla porównania wczoraj przypomniano że Marvel wciąż ma w produkcji Secret Wars, Ironheart, Armor Wars a te seriale były przecież ogłaszane rok temu wraz z Ashoką, The Acolyte, Lando i A Droid Story. Wczoraj zabrakło czasu nawet na to żeby pokazać na chwilę loga tych produkcji. Nic, po prostu nic. Żadnego teasera z Kenobiego czy Andora, żadnej informacji o innych serialach czy cos nowego robią. Po prostu ani jednego zdania na ten temat
   Marvel tymczasem:
   - pokazał trzy teasery nadchodzących seriali,
   - wrzucił pierwsze foto promocyjne z Secret Wars,
   - zapowiedział pięć nowych seriali
   - przypomniał o reszcie nadchodzących produkcji (wymienione wcześniej Secret Wars, Ironheart oraz Armor Wars )

   Rozumiem że Marvel jest na topie i kolejne wiadomości związane z MCU podtrzymuje hype (sam byłem zachwycony klimatycznym teaserem Moon Kinght`a), ale jako fan SW jestem ogromnie zawiedziony wczorajszym D+ Day i brakiem jakiekolwiek informacji o produkcjach SW na Disney+.


   Tak czy inaczej nie potrafię zrozumieć jak mozna mieć tak słaby marketing. Regularnie zniechęcać do siebie fanów, regularnie porzucać swoje plany i prowadzić tą markę w jakiś abstrakcyjny sposób.

   Obawiam się trochę że brak zapowiedzi może sugerować że wszystkie te seriale są jeszcze w powijakach (tak naprawdę coś tam się dzieje tylko wokół The Acolyte i serialu o Ashoce ale chyba jeszcze bardzo daleko do rozpoczęcia produkcji), a niektóre pomysły takie jak The Droid Story czy Lando porzucono.

   LINK
  • Re: Marketing level -999

   Smok Eustachy 2021-11-13 10:16:57

   Smok Eustachy

   avek

   Rejestracja: 2017-02-13

   Ostatnia wizyta: 2022-01-07

   Skąd: Oxenfurt

   To nie kryzys, to rezultat

   LINK
  • Re: Marketing level -999

   bartoszcze 2021-11-13 10:20:55

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   W sumie ani nie mam wiedzy, ani poglądu, ale nie zdziwiłbym się gdyby ktoś tam zaczął tracić kontrolę nad wszystkimi ich markami. Co z punktu widzenia nas, fanów SW, jest o tyle niekorzystne, że w globalnym rozrachunku możemy być mniejszością, której można coś dać, ale nie trzeba. Nawet oficjalna mogła nie mieć wpływu/wiedzy co będzie.

   A mówimy o tym w czasach kiedy mamy zapowiedziane (choć dziś ze znakami zapytania) 3 filmy SW w ciągu najbliższych 6 lat i stado seriali, nie licząc tego co dostaliśmy w ciągu ostatnich 6 lat.

   LINK
  • Re: Marketing level -999

   Finster Vater 2021-11-13 12:44:48

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-18

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Marketing jak przy "Solo" 😀

   Dodajmy, że minutowy filmik o Kenobim zawiera głównie sceny z RotS i TESB, kilka koncept artów i JEDEN fotos z właściwego serialu.

   LINK
   • Re: Marketing level -999

    Smok Eustachy 2021-11-13 13:35:04

    Smok Eustachy

    avek

    Rejestracja: 2017-02-13

    Ostatnia wizyta: 2022-01-07

    Skąd: Oxenfurt

    Mogli dać chociaż trailer do Bobusia. A w te inne produkcje nie uwierzę aż zobaczę.
    Nie rozumiem ich wyczynów uważając jednak, że ktoś tam próbuje wszystko kontrolować stąd problemy.
    2. Oni nie rozumieją że dali kopa w 4 litery. Mamy wszak zapowiedzi z Marvela i tym się możemy kontentować.

    LINK
  • Re: Marketing level -999

   AJ73 2021-11-13 13:52:10

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-16

   Skąd: Strike Base XR-484

   To jest poważne korpo, na pewno wiedzą co robią

   LINK
  • Re: Marketing level -999

   disclaimer 2021-11-13 14:39:52

   disclaimer

   avek

   Rejestracja: 2016-03-06

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Szuflada George'a Lucasa

   -No need to report that to him until we have something to report!

   Mogło być tak, że g mieli, dlatego g pokazali

   LINK
  • Re: Marketing level -999

   Lord Sidious 2021-11-14 17:45:00

   Lord Sidious

   avek

   Rejestracja: 2001-09-05

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Wrocław

   Hmm, nie śledziłem ostatnio zbyt mocno neta, ale nie do końca rozumiem skąd to zaskoczenie i rozgoryczenie.

   Zauważyłem dwie rzeczy:
   Na oficjalnej zapowiedzieli dokument o Bobie - był. Dostępny na D+. Od początku mówili, że tam będzie.
   Na twitterze zapowiedzieli, że będzie coś jeszcze. Było, jakieś koncepty o Obi-Wanie, dostępne na D+ (w dzień D+).

   Było coś jeszcze oficjalnego, co pompowało oczekiwania? Bo jakoś ja nic nie widzę. Nieoficjalne to różne bzdury widziałem - włącznie z ogłoszeniem nowego filmu (jeśli nie miał być robiony pod platformę, to nie ma to sensu marketingowego). Dzień D+ to przede wszystkim święto dla posiadaczy D+, dlatego też materiały lądowały tam a nie na twitterze. Natomiast tam z okazji tego, czym jest, reklamą, nie będą mówić o kolejnych serialach, skoro z tych 10 zapowiedzianych na razie wyszedł 1 (Parszywa zgraja), a na drugi czekamy. Raczej zapowiadają, co będzie w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a jeśli chodzi o SW to zostaje Fett (był) i Obi-Wan (też był). Andora podali kilka dni wcześniej na konferencji dla akcjonariuszy, że puszczą go dopiero w 3 kwartale przyszłego roku (4 kwartał fiskalny). Więc wspomnienie Andora i Parszywej zgrai na twitterze to chyba wszystko, czego można było się spodziewać. Lucasfilm jak nie musi, to od czasu przejęcia jest słaby w budowanie zainteresowania marketingiem (zwiastun do Boby dostaliśmy niedawno, a oficjalnie wiemy, że gra tam dwoje aktorów i tyle... premiera za 1,5 miesiąca). Raczej jak nie muszą (bo im góra karze) to informacje są naprawdę zdawkowe i to trwa od lat. Zdziwiłbym się gdyby na Dzień D+ miało być inaczej. Zwłaszcza, że kilka dni wcześniej mieli akcjonariuszy, a w przyszłym tygodniu mają Destination D23. Tak więc muszą dzielić newsy, by wszędzie było coś nowego.

   A i jeszcze jedno. LFL też zapowiastkę serialowego Willowa zrobił.

   Jak na LFL to marketing tym razem kompetentny i z głową. Choć oczywiście mogło być lepiej. Liczę na jakieś zadwkowe wieści na D23.

   LINK
   • Re: Marketing level -999

    Mossar 2021-11-14 17:59:53

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd:

    Główny zarzut to te posty na Twitterze z konta Star Wars w stylu "Zapiszcie ten dzień w kalendarzu. Nie pożałujecie.". Odbiorcą tego typu postów nie jest tylko posiadacz D+. Jasne, z "Disney+ Day" można wywnioskować, że będzie to dotyczyć oferty na D+ ale z tego co widzę nawet posiadacze D+ twierdzą, że ten przestarzały filmik z Kenobiego zdecydowanie nie wpasowuje się w to jak pompowali balonik przez ostatnie dni.

    ALE.

    Oni chyba sobie zdają z tego jak zaangażowani są fani SW? I że jest ich masa w krajach, ktore nie mają D+. Z tego, że na Kenobiego czeka się jak na żaden inny serial. I wypuszczają pierwszy materiał z Kenobiego na stronie która jest niedostępna dla wielu fanów. To mnie osobiście najbardziej rozezliło.

    Ponadto jakoś nie mieli problemów z tym, żeby wrzucić logo praktycznie wszystkich produkcji Marvela. A z SW nic takiego nie zrobili. Kontrast między tym jak w tym evencie zostało potraktowane MCU a jak SW jest przecież ogromny.

    LINK
    • Re: Marketing level -999

     Lord Sidious 2021-11-14 19:11:17

     Lord Sidious

     avek

     Rejestracja: 2001-09-05

     Ostatnia wizyta: 2022-08-17

     Skąd: Wrocław

     Dobra, czyli sami się napompowaliście, rozumiem.

     Różnica między marketingiem Marvela a SW jest ogromna. W Cinema City nie pamiętam seansu na którym nie miałbym reklamy kolejnego filmu MCU, niezależnie na co pójdę. TROS czy inne filmy SW widywałem sporadycznie - 0-3 razy, chodząc do kina regularnie min. 1 raz w tygodniu. Marvel ma inną politykę i to widać wszędzie. Natomiast nie wiem ile rzeczy z Marvela będzie na D+ w ciągu najbliższych 6 miesięcy. W przypadku SW będą to 2 może 3 rzeczy.

     Druga rzecz - jak pisałem - im nie zależało by informować ludzi bez D+. To impreza mająca na celu pokazanie, że warto dalej utrzymywać abonament i co zobaczymy w najbliższych miesiącach. Taki pewnie był cel.

     LINK
     • Re: Marketing level -999

      Mossar 2021-11-14 19:21:07

      Mossar

      avek

      Rejestracja: 2015-06-12

      Ostatnia wizyta: 2022-08-17

      Skąd:

      Lord Sidious napisał:

      Druga rzecz - jak pisałem - im nie zależało by informować ludzi bez D+. To impreza mająca na celu pokazanie, że warto dalej utrzymywać abonament i co zobaczymy w najbliższych miesiącach. Taki pewnie był cel.

      -----------------------
      Pewnie tak. I właśnie dlatego mnie wk**wiają Nie dość że lata czekamy na tą platformę to jeszcze robią promocję tylko dla tych którzy już ją mają.

      LINK
      • Re: Marketing level -999

       Lord Sidious 2021-11-14 19:53:50

       Lord Sidious

       avek

       Rejestracja: 2001-09-05

       Ostatnia wizyta: 2022-08-17

       Skąd: Wrocław

       Mają prawie 130 milionów subskrybentów. To chyba normalne, że świętując urodziny D+ bardziej zależy im na tych, którzy to D+ utrzymują. Pomijając rynki na których nie ma D+ (jak nasz), to dość logiczne zagranie, że premiujesz tych, którzy ci płacą, a na twitterze wrzucasz logo Andora dla wszystkich. Oni muszą tych ludzi jakoś utrzymać i taki model sobie wymyślili.
       Jak było Hyperspace na oficjalnej, to było przecież podobnie. Zapowiadano publicznie materiały, które były na wyłączność Hyperspace. Po to, by ci, którzy je wykupili dostali coś ekstra, a ci, którzy jeszcze nie mają, zastanowili się, czy nie kupić. Wówczas jednak nie było problemu z podziałem na rynki, więc nie było grupy ludzi jak u nas.

       LINK
       • Re: Marketing level -999

        Mossar 2021-11-14 20:08:26

        Mossar

        avek

        Rejestracja: 2015-06-12

        Ostatnia wizyta: 2022-08-17

        Skąd:

        Dla mnie to nie jest logiczne. To był pierwszy materiał z Kenobiego na który czekali ludzie z całego świata. I pokazali go tylko subskrybentom. Wcześniej pokazali coś tylko inwestorom. Teraz tym co mają D+. A na koniec tej biedocie z innych krajów pokażą xD

        Nie no. Trochę zaczepnie to napisałem. Ostatecznie nie zrobili nic złego. Ale nie zrobili też nic fajnego dla fanów. To jest taki czysto pragmatyczny marketing bez najmniejszej próby wyjścia naprzeciw fanom. Nie można im nic zarzucić. To wszystko jest promocja którą równie dobrze mogliby zacząć miesiąc przed premierą (trochę jak przy Bobie), ale jak już coś robią to jest to wykalkulowane, wyrachowane i po prostu czysto biznesowe.

        LINK
        • Re: Marketing level -999

         AJ73 2021-11-14 20:28:40

         AJ73

         avek

         Rejestracja: 2017-10-12

         Ostatnia wizyta: 2022-08-16

         Skąd: Strike Base XR-484

         Musisz podejść do tego inaczej. Inną strategię na Disneya obrać.
         Lord Sidious ma rację pisząc, że to było głównie dla abonamenciarzy, a darmozjady muszą cieszyć się z ochłapów . Tak to działa i śmieszkując trochę powyżej dałem posta, że "Disney to poważne korpo, i na pewno wiedzą co robią".
         Cierpliwości. Ja przykładowo obrałem na nich taki oto sposób, że kompletnie nic a nic mnie nie obchodziło czy będzie ten trailer z Kenobiego. Właściwie, gdyby nie to, że Bastionowe niusy, to zupełnie bym pominął całe to D+Day. Byłby trailer, to od niechcenia może bym i zobaczył, jednym okiem .
         Niech nie myślą, że będę jarał się tą ichnią platformą, kiedy wciąż nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zawitają nad Wisłę. Twardym trza być

         LINK
        • Re: Marketing level -999

         bartoszcze 2021-11-14 20:41:17

         bartoszcze

         avek

         Rejestracja: 2015-12-19

         Ostatnia wizyta: 2022-08-17

         Skąd: Jeden z Wszechświatów

         bo to jest Disney+, a nie SW+ ani nawet Disney SW+

         LINK
    • Re: Marketing level -999

     Karaś 2021-11-14 19:19:12

     Karaś

     avek

     Rejestracja: 2007-01-24

     Ostatnia wizyta: 2022-08-17

     Skąd: София

     To jest w korpach niesamowite. Jeden projekt potrafi śmigać jak marzenie, a w drugim jest wszystko nie tak i ciągle tylko kłopoty, gaszenie pożaru, syf i burdel. A przecież to to samo korpo. Żeby było śmieszniej, to próba implementacji rozwiązań z dobrze działającego projektu do tego w rozsypce z reguły tylko pogarsza sytuację

     Ale spoko, projekty będące w wiecznej agonii mają tendencję do bycia najtrwalszymi, pewnie jak Marvel już wygaśnie to Star Warsy dalej będą dzielnie walczyły

     LINK
 • Plany na przyszłość (z Vanity Fair)

  disclaimer 2022-05-17 15:08:19

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-08-17

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  https://www.vanityfair.com/hollywood/2022/05/star-wars-cover-the-rebellion-will-be-televised

  Z ważniejszych informacji:
  - Trylogia Riana bez postępów, bo ten sobie woli robić z Netflixem, a Kasia skupiać na telewizji
  - Film Waititiego najprawdopodobniej trafi do kin prędzej niż Rogue Squadron
  - Wg Kasi recast Hana Solo był błędem i już więcej ni
  - Serial Jona Wattsa rozgrywać się będzie w okresie po Powrocie Jedi. W głównych rolach dzieciaczki.
  - Udział Haydena w Ahsoce traktowany jako plotka i zbywany
  - The Acolyte ma miejsce 100 lat przed TPM i opowie o tym co sprowadziło Zakon do status quo w jakim znajduje się w filmie
  - cisza o projekcie Feige`go

  LINK
  • Re: Plany na przyszłość (z Vanity Fair)

   Mossar 2022-05-17 15:20:12

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd:

   "Wg Kasi recast Hana Solo był błędem i już więcej ni " - straszne głupoty imo. Alden był 100x razy lepszy niż CGI Luke.

   LINK
   • Solo 2

    rebelyell 2022-05-17 20:00:26

    rebelyell

    avek

    Rejestracja: 2009-12-01

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd: Kovir

    Mossar napisał:
    "Wg Kasi recast Hana Solo był błędem i już więcej ni " - straszne głupoty imo. Alden był 100x razy lepszy niż CGI Luke.
    -----------------------

    Występu Aldena najbardziej się bałem przed Solo, a okazał się moim zdaniem najmocniejszym punktem...a tu taki cios od szefowej? Toż ja czekałem ciągle na Solo 2!

    LINK
   • Re: Plany na przyszłość (z Vanity Fair)

    AJ73 2022-05-18 23:09:51

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-16

    Skąd: Strike Base XR-484

    No trochę wdepła nam Kathleen, z ostatnimi wypowiedziami. Obwinianie za słabe aktorstwo Alden`a, porażki filmu, jest ... no słabe jest. Podobnie jak i twarde obstawianie przy tym, by tylko deep fejki - zamiast aktorów. Szczęśliwie, w czasach prikłelowego Kenobiego nie było tej technologii, i Ewan nam się zachował. Na planie
    Tu jednak muszę napisać, że deep fejkowany Luke nie przeszkadzał mi wcale. Ok. jego pierwsza wersja w "Mando" nie była najlepsza, ale wtedy prawie nikt z rozgorączkowanych z wrażenia fanów nie zwracał na to uwagi. No dobra, zwracali, ale nie było to jakoś przytłaczająco widoczne w reakcjach.
    Drugie natomias wejście Luke`a w "Księdze Boby", było na poziomie, gdzie chyba niewiel więcej obecnie można by było poprawić.

    Także odsuwając emocje na bok, dobrze to wyszło. Co nie oznacza, że nie chciałbym zobaczyć młodego Luke`a zagranego przez prawdziwego aktora. O ile oczywiście pojawiłby się film, czy może serial osadzony w po-ROTJ, czasie.

    LINK
  • Re: Plany na przyszłość (z Vanity Fair)

   Adam Skywalker 2022-05-17 17:35:10

   Adam Skywalker

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Gdańsk

   Jeszcze kilka ciekawostek zza kulis:

   - Disney domaga się od Lucasfilmu trzech seriali Star Wars co roku
   - James Mangold rzeczywiście pracował na filmem o Bobie, a Stephen Daldry nad Kenobim; McGregor już wtedy był producentem, serial jest kontynuacją tego projektu, do którego Chow dołożyła walkę z Vaderem
   - Kennedy bała się spiny między Favreau a Filonim; Filoni nie chciał zgodzić się na Baby Yodę
   - Filoni robił własny serial o Mandalorianach (!?!)
   - Nie może być tak, że ktoś przychodzi na rok, a potem odchodzi - Kennedy refleksyjnie

   “There should be moments along the way when you learn things,” says Kennedy. “Now it does seem so abundantly clear that we can’t do that.”

   Czyli rozumiem Lando też nie będzie? Czy będzie CG Billy Dee?

   LINK
  • Re: Plany na przyszłość (z Vanity Fair)

   darth sheldon hiszpański inkwi 2022-05-17 18:03:09

   darth sheldon hiszpański inkwi

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2022-08-18

   Skąd: Topola Wielka

   Szczerze mówiąc, mój entuzjazm na Grammar Rodeo bardzo zmalał. Wolałabym jednak okres niefilmowy, High Republic, a nawet dalej

   LINK
  • Re: Plany na przyszłość (z Vanity Fair)

   Finster Vater 2022-05-17 18:07:12

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-18

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Nie wiem co jest wizualnie gorsze, ta Ahsoka czy Wielikij Inkwizytor z Obiego, ale chyba to takie odbicie sytuacji, jak teraz wygldają Starłorsy, czyli dykta und popelina. W Acolyte, jak widać, dojdzie jeszcze pozłotko...

   Kasia jest zabawna jak mówi że ponieważ "prequele rozczarowały wielu fanów", to ona "odmłodzi sagę". Zajefajnie Ci to wyszło, Kasieńko, tylko pogratulować.

   Oczywiście za boxofficową klapę Solo nie jest winny badziewny marketing, tylko biedny Alden. Widać niektórzy się nigdy niczego nie nauczą...

   I ten kolejny pojedynek Vadera z Obim. Co to będzie za wydarzenie. No już popcorn czeka, piwko się chłodzi, choć zapewne będzie potrzebny możniejszy booster...

   LINK
  • Gwóźdź

   Mossar 2022-05-17 18:25:20

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd:

   Coś czuję, że Celebration będzie dla mnie takim gwoździem do trumny starwarsowego fana. Też nie chce siać aż tak negatywnych wizji, bo fanem SW się jest nawet jak się je krytykuje, ale aktualnie SW odjeżdża od mojej wizji tego świata i od tego w czym się zakochałem.

   Widzę jednak że nie jestem w tym odosobniony (wśród tych którzy dotąd byli w miarę optymistyczni) i nie zdziwie sie jak im to za rok, dwa potężnie flopnie. Nie mam aktualnie hype`u na żaden z nadchodzących seriali, a to przecież podstawą ich planu.

   LINK
   • Re: Gwóźdź

    bartoszcze 2022-05-17 18:30:07

    bartoszcze

    avek

    Rejestracja: 2015-12-19

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd: Jeden z Wszechświatów

    A myślisz, że Ty jesteś typowym targetem?
    Z wszystkimi* przeczytanymi książkami i komiksami?

    Nope. Miliony robi się na casualach oglądających Baby Yodę i podobne.

    LINK
    • Re: Gwóźdź

     Mossar 2022-05-17 18:50:27

     Mossar

     avek

     Rejestracja: 2015-06-12

     Ostatnia wizyta: 2022-08-17

     Skąd:

     Tak jak to dłużej przemyślałem to Solo z Hanem CGI pewnie by było absurdalnie filmem ale może sprzedałoby się lepiej.

     LINK
    • Re: Gwóźdź

     Finster Vater 2022-05-17 18:53:13

     Finster Vater

     avek

     Rejestracja: 2016-04-18

     Ostatnia wizyta: 2022-08-18

     Skąd: Kazamaty Alkazaru

     On jest targetem, bo go interesuje i jest gotów wybulić realną kasę za D+ zeby oglądać SW, w przeciwieństwie do każuali co sobie ściągną z torrentów, jak ich coś zainteresuje. Kasa, misiu, kasa.

     Jeżeli w Łukaszfilmie tego nie ogarniają, to zasługują na swój los. Zresztą Netfix też nie ogarnia że ludkowie niekoniecznie chcą oglądać ubogaconych pigmentalnie wikingów, a przyczynę kłopotów i masową rezygnację z subskrypcji upatrują w tym że ludzie dzielą konta...

     LINK
     • Re: Gwóźdź

      bartoszcze 2022-05-17 18:56:06

      bartoszcze

      avek

      Rejestracja: 2015-12-19

      Ostatnia wizyta: 2022-08-17

      Skąd: Jeden z Wszechświatów

      Srsly, torrenciarze w ogóle nie są targetem. A dziesiątki milionów subskrybentów istnieją i Mossar jeszcze do nich nie należy

      LINK
      • Re: Gwóźdź

       Mossar 2022-05-17 19:04:34

       Mossar

       avek

       Rejestracja: 2015-06-12

       Ostatnia wizyta: 2022-08-17

       Skąd:

       Ciekawe dlaczego jeszcze do nich nie należę

       LINK
      • Re: Gwóźdź

       Finster Vater 2022-05-17 19:08:49

       Finster Vater

       avek

       Rejestracja: 2016-04-18

       Ostatnia wizyta: 2022-08-18

       Skąd: Kazamaty Alkazaru

       No właśnie, D+ nie dodał ostatnio nic starłorsowego, a ilość subskrybcji mu przyrosła - obstawiałbym że to raczej dzięki filmom z kina (i tym co miały trafić do kina a tam nie trafiły) niż zapowiedziom nowych seriali SW. Ja mam bo raz że to kosztuje tyle co jic, dwa jest National Geographic. No i jedyna okazja pooglądać CW w 4K 😉 I pewnie miałbym też, gdyby tych seriali SW w ogóle nie kręcili.

       LINK
       • Re: Gwóźdź

        bartoszcze 2022-05-17 19:18:05

        bartoszcze

        avek

        Rejestracja: 2015-12-19

        Ostatnia wizyta: 2022-08-17

        Skąd: Jeden z Wszechświatów

        Ale ja się odnoszę do hipotezy że Disnejowi może Plus flopnąć bo fandom nie będzie się jarał zapowiedziami seriali

        LINK
        • Re: Gwóźdź

         Finster Vater 2022-05-17 19:43:15

         Finster Vater

         avek

         Rejestracja: 2016-04-18

         Ostatnia wizyta: 2022-08-18

         Skąd: Kazamaty Alkazaru

         Jeżeli fandom się nie będzie jarał to Disnejowi nie będzie przyrastał, o liczbę wiernego fandomu, przynajmniej nie tak, jak by mógł. I mówimy o fandomie SW, który jest jednakże liczniejszy od fandomu serialu "Klan". Zobacz że np. takie "Marvele" to jednak oglądają i subskrybują ludzie z tamtejszego fandomu, którzy mniej więcej wiedzą kto, co jak i w jaki sposób (ja wysiadłem z tego pociągu przy Lokim, a wcześniej widziałem tylko Wandzię).

         D+ jak na razie ma ok. 50 mln. subskrypcji w USA i Kanadzie (czyli przyzwoicie), ok. 50 w Indiach (to już tak sobie, bo wiadomo, bieda no ale jednak, ich jest już chyba więcej niż chińczyków) - pozostałe całe nic rozkłada się na pozostałe kraje, w tym głownie na bogatą i ludną Europę zachodnią.

         LINK
         • Re: Gwóźdź

          bartoszcze 2022-05-17 19:52:48

          bartoszcze

          avek

          Rejestracja: 2015-12-19

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Jeden z Wszechświatów

          Wchodzimy na potencjalnie grząski teren, ale fandom to po części od dawna hejtuje Disneja za kasację EU, sequele i koklusz - a wyniki finansowe disnejowskiego SW były dobre i najsłabiej wypadło to, co było najbardziej pod fandom, czyli Solo.

          Więc jednak to nie od fandomu zależą te wyniki, ale raczej od casuali. I have spoken

          LINK
         • Re: Gwóźdź

          disclaimer 2022-05-17 20:14:51

          disclaimer

          avek

          Rejestracja: 2016-03-06

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Szuflada George'a Lucasa

          bartoszcze napisał:
          to, co było najbardziej pod fandom, czyli Solo.
          -----------------------

          Co takiego sprawia, że Solo jest bardziej pod fandom niż którykolwiek inny fanfik SW Disneya i co znaczy "pod fandom"?

          LINK
         • Re: Gwóźdź

          Shedao Shai 2022-05-18 09:20:12

          Shedao Shai

          avek

          Rejestracja: 2003-02-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

          Strzelam, że może chodzić o to, że w porównaniu do sequeli, spinoffy (bo wrzuciłbym do wora też R1) bliżej trzymały się ducha SW i nie polegały na gwałceniu tego co znamy i lubimy i trollowaniu fanów (nawet tych nowych, vide co Johnson zrobił Abramsowi w E8 i o Abrams zrobił Johnsonowi w E9 xD) , tylko starały się dokładać nowe części do istniejącej mozaiki, budować na tym co jest. Dzięki czemu z jednej strony zostały cieplej odebrane przez fandom, a z drugiej nie przebiły się do każuali w takim stopniu jak epizody.

          LINK
       • Re: Gwóźdź

        darth sheldon hiszpański inkwi 2022-05-17 22:05:03

        darth sheldon hiszpański inkwi

        avek

        Rejestracja: 2014-08-04

        Ostatnia wizyta: 2022-08-18

        Skąd: Topola Wielka

        Raczej dzięki serialom Marvela

        LINK
   • Re: Gwóźdź

    Lord Sidious 2022-05-17 23:06:16

    Lord Sidious

    avek

    Rejestracja: 2001-09-05

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd: Wrocław

    mnie w programie Celebration podoba się to, że pojawiają się jakieś panele związane z produkcją "The Mandalorian". Serial pewnie już latem obejrzę w końcu, ale po 5 filmach i prawie już 3 serialach aktorskich, w końcu na Celebration pokażą kulisy tego, nad czym pracują. Nie mogę wyjść z szoku .
    Natomiast przeglądając program - nie żałuję, że mnie tam nie będzie. Obecne zapowiedzi - lub ich brak - raczej mnie nie kręcą. Więc najciekawsze będą dla mnie panele związane z AOTC (choć szkoda, że bez głównej ekipy). Tylko nie mogę się nadziwić, że Disney w tym roku puszcza "Avatara" w kinach (pierwszego i pójdę bo w IMAXie go nie widziałem), a skończony AOTC w 3D jest puszczany jedynie na konwentach i specjalnych imprezach. Ten przynajmniej widziałem, na ROTSa się nie załapałem .

    LINK
   • Re: Gwóźdź

    Shedao Shai 2022-05-18 09:16:33

    Shedao Shai

    avek

    Rejestracja: 2003-02-18

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

    Mossar napisał:
    Coś czuję, że Celebration będzie dla mnie takim gwoździem do trumny starwarsowego fana. Też nie chce siać aż tak negatywnych wizji, bo fanem SW się jest nawet jak się je krytykuje
    -----------------------

    Mój drogi, dopiero wtedy staje się Prawdziwym Fanem

    Ja tam z radością patrzę na to w jakim kierunku idzie Disneyowskie SW, i jak słabnie entuzjazm nawet hardkorowej części fandomu,. Zanosi się na to że po dekadzie bycia w opozycji w końcu się doczekam swojej satysfakcji i rozkład marki będzie oczywisty dla większości xD

    LINK
  • Tee hee

   Evening Star 2022-05-17 20:15:40

   Evening Star

   avek

   Rejestracja: 2016-07-13

   Ostatnia wizyta: 2022-08-09

   Skąd: Bydgoszcz

   Gdyby to nie były sw, tylko jakaś inna, pomniejsza franczyza to by można było powiedzieć, że to nie plany na przyszłość, a dość szybkie konanie marki, ale niestety zawsze jakiś popyt na to będzie. To także dowód, że to nigdy disney nie był problemem odnośnie sw, lecz podziękować należy całemu lucasfilmowi, od twórców po "wybitną" prezeskę. Hamulcowymi tematycznego rozwoju sw są typki skupione wokół mitycznej SG, które nie odważą się, albo raczej nie chcą, ruszyć niczego z filozoficznych fundamentów zostawionych przez Lucasa, przez co jest z sw dzisiaj tak trochę jak powiedzmy z jakąś religią, która utknęła w swych dogmatach sto lat temu i nie chce się rozwijać, przez co może i utrzymuje starych wyznawców jeszcze, ale niczym nie przyciąga młodych, którzy mają inne, wartościowsze alternatywy. Dlatego zawsze będzie mielony okres OT i wskrzeszana stara, wielka trójka, dlatego będzie wysyp produkcji pre ot, bo wszystkie prowadzą do ot i nie muszą opowiadać absolutnie nic nowego, bo nic nowego z jedi stać się do tego czasu nie może, a nawet jeśli to będzie to pozorna nowość, bo przekaz jest zawsze ten sam, od czasów Lucasa. Dlatego cokolwiek stanie się po tros, jeśli się w ogóle stanie, jest wiadome i będzie kolejnym klonem. Dosłownym. Fabularnym i filozoficznym. I w tym momencie nie sądzę, że nawet wokeizm jest w stanie ten beton skruszyć. Kathi z kolei jest chroniona chyba tylko dlatego, że sam Lucas ją namaścił, bo nie ma kompletnie żadnej siły przebicia w konfrontacji z disney`em. Nawet jeśli chciała poprzekładać premiery Solo czy tros na później, czyli zdawała sobie sprawę z tego, że zbyt szybkie premiery są błędem, nie była w stanie przekonać szefostwa disney`a do tego. Czyli nie dość, że kreatywny dół jest zepsuty to jeszcze brak jest pewnego lidera w kontakcie z właścicielem. Kabaret. Nadal twierdzę, że bez wymiany większości obsady w całej tej firmie ta franczyza będzie sobie tak dryfować z roku na rok, mając coraz mniejsze znaczenie. Nie zniknie, ale wpływ kulturowy będzie coraz mniejszy. Czytając leaki z Obiego już wnioskuję, że będzie podobnie, co z bobą, a widać, że ten serial to taka ich ostatnia deska ratunku i topowy projekt.

   LINK
   • Re: Tee hee

    AJ73 2022-05-17 20:33:56

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-16

    Skąd: Strike Base XR-484

    -Czytając leaki z Obiego już wnioskuję, że będzie podobnie, co z bobą, a widać, że ten serial to taka ich ostatnia deska ratunku i topowy projekt.

    Nie, ostatnią deską ratunku to ten serial nie jest (wciąż mają Mando, jakby co ), natomiast topowy projekt - jak najbardziej. Niestety, mam trochę obawy po oficjalnym zwiastunie, że mogą się paskudnie na tym wyłożyć. A to byłoby ... no, byłoby o wieeelee gorzej niż przy "Boba".

    LINK
    • Re: Tee hee

     Evening Star 2022-05-17 20:42:34

     Evening Star

     avek

     Rejestracja: 2016-07-13

     Ostatnia wizyta: 2022-08-09

     Skąd: Bydgoszcz

     Nie piszę o mando, bo raz, to już nie jest nowość, dwa, to przestał być serial o mando, trzy, prędzej czy później złamią serduszko fanom mando-zielono-gremliniej rodziny. Z Obim może być o wiele gorzej niż z Bobą, bo fabularne "zepsucie" postaci Kenobiego spotka się z krytyką porównywalną lub większą niż miało to miejsce z tlj i Luke`iem. Tak jak Luke był symbolem dla fanów OT, tak Obi McGregora jest ulubieńcem przede wszystkim prequelowego fandomu, który jeszcze tak bardzo po pupce nie dostał, mimo wszystko. A zapowiada się gruby hejt

     LINK
     • Re: Tee hee

      Shedao Shai 2022-05-18 09:25:07

      Shedao Shai

      avek

      Rejestracja: 2003-02-18

      Ostatnia wizyta: 2022-08-17

      Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

      Evening Star napisał:
      Z Obim może być o wiele gorzej niż z Bobą, bo fabularne "zepsucie" postaci Kenobiego spotka się z krytyką porównywalną lub większą niż miało to miejsce z tlj i Luke`iem. Tak jak Luke był symbolem dla fanów OT, tak Obi McGregora jest ulubieńcem przede wszystkim prequelowego fandomu, który jeszcze tak bardzo po pupce nie dostał, mimo wszystko. A zapowiada się gruby hejt
      -----------------------

      Jezu, właśnie mi uświadomiłaś, że tak przecież może być. Tzn jakieś kreatywne decyzje w kreacji postaci Obiego... typu zrobienie z niego użalającego się nad sobą przegrywa jak z nowego Picarda. Ojojoj, jak ja wtedy hejt maszynę uruchomię XD Prequele to były w końcu te "moje" epizody które wychodziły kiedy byłem gówniakiem jarającym się nimi i biegającym do kina, a Kenobi McGregora to dla mnie chyba ich najważniejszy punkt.

      Do tej pory skupiałem się na tym, jak fajnie będzie znowu go zobaczyć w tej roli, ale uświadomiłaś mi że przecież to może nie wyjść i będzie gwałt jak na Luke`u. Dobra robota, Evening, tak ostudzić mój entuzjazm xD

      LINK
      • Re: Tee hee

       AJ73 2022-05-18 12:52:13

       AJ73

       avek

       Rejestracja: 2017-10-12

       Ostatnia wizyta: 2022-08-16

       Skąd: Strike Base XR-484

       REVA !.
       Pamiętajmy, że oprócz pomnikowego dla prikłelowców Kenobiego, jest jeszcze Reva !.
       Już daje się zauważyć w komentarzach choćby na tubce, że to będzie serial w którym owszem, Kenobi vs Vader na co wszyscy liczą, ale to Reva ma być tą postacią, wokół której jest cała serialowa fabuła.
       I o ile fajnie jest, jak nowa postać zaskoczy pozytywnie, tak tutaj ważne będą odpowiednie proporcje, tak by nie okazało się w połowie serialu, że Disney przedobrzył - znaczy przegiął.

       Jeśli z Kenobiego zrobią przegrywa Luke`a z sikłeli, a z Revy zrobią bliźniaczy obraz przekoksowanej Rey, tylko po tej drugiej - znaczy lepszej, darksajdowej stronie (a tym już trochę zalatuje, hehe), to shitstorm jaki się pojawi, będzie porównywalny z pierścieniami od Amazona, które wywołają niebawem istny armagedon

       A, i bym zapomniał, kolejna pułapka, to rewanż stulecia. Też może być ciekawie ...

       LINK
       • Re: Tee hee

        Finster Vater 2022-05-18 15:46:21

        Finster Vater

        avek

        Rejestracja: 2016-04-18

        Ostatnia wizyta: 2022-08-18

        Skąd: Kazamaty Alkazaru

        Rewanż stulecia to koniecznie Vader musi poobcinać kończyny Obiemu, inaczej co to za rewanż będzie. No i wrzucić do lawy.

        LINK
       • Re: Tee hee

        Adam Skywalker 2022-05-18 17:13:37

        Adam Skywalker

        avek

        Rejestracja: 2014-08-04

        Ostatnia wizyta: 2022-08-17

        Skąd: Gdańsk

        Akurat Reva to typowy internetowy bait. Nikt nigdzie nie powiedział, że będzie główną postacią, ale teorię grzeją jjak prawdę prawicowo-fandomowe media na zasadzie psiego gwizdka i zbierania lajków od (nie)rasistów i (nie)mizoginów.

        LINK
        • Re: Tee hee

         AJ73 2022-05-18 18:38:45

         AJ73

         avek

         Rejestracja: 2017-10-12

         Ostatnia wizyta: 2022-08-16

         Skąd: Strike Base XR-484

         No ok., ja nie mam problemu z Revą, choć dobór aktorki mi nie pasuje - o czym już wspominałem chyba nie raz , do postaci, którą ma odgrywać.
         Jak powyżej napisałem - fajnie, jak nowa postać zaskoczy pozytywnie. Jest dobrze napisana, dobrze wprowadzona, i po prostu pasuje. Gorzej, jeśli okaże się, że jest to sztuczne i na siłę - czego wykluczyć przecież nie można. My tu generalnie, w tym wątku, chuchamy na zimne, i wymieniamy wszystko to, co mogłoby położyć ten serial.
         Oczywiście, jak chyba wszyscy, zakładam granicząc z niemal 100% przekonaniem, że "Kenobi" będzie świetnym serialem. Ale licz licho przecież nie śpi. Zawsze może pójść coś nie tak temu Disneyu, prawda ?

         LINK
        • Re: Tee hee

         Finster Vater 2022-05-18 18:48:57

         Finster Vater

         avek

         Rejestracja: 2016-04-18

         Ostatnia wizyta: 2022-08-18

         Skąd: Kazamaty Alkazaru

         Rzecz w tym, że dawno temu była świetna bohaterka 8-obcego pasażera i nikt nie musiał przy tym trąbić że to "silna postać kobieca" itd. Jak coś jest dobre to się broni samo, jak coś jest zrobione źle (Holdo, końcowa Rey z TROS-ki itd.) to i dorabianie ideologii nie pomoże.

         Tak samo jak nikt nie miał problemu z Lando w OT czy Mace w PT, no ale oni mieli talent i nie płakali że "umniejszają ich role bo rasizm, o ja biedny nieszczęsliwy".

         LINK
      • Re: Tee hee

       Evening Star 2022-05-24 09:48:04

       Evening Star

       avek

       Rejestracja: 2016-07-13

       Ostatnia wizyta: 2022-08-09

       Skąd: Bydgoszcz

       Widziałam jeden leak i po nim już tematu nie śledzę, bo w zasadzie wystarcza do oceny. Powiedzmy, że jeśli nie jesteś fanem kreacji Luke`a w st to, no, będzie problem z Obim xD Ja mam problem z czym innym akurat, ale to też powiązane - powtarzanie do porzygu tych samych tropów, w identyczny sposób, z czego na dodatek nie wynika kompletnie nic rozwojowego dla sw lore, bo wiemy np. że choćby jedi kończą ze status quo w st, więc po co początek spoilera po raz kolejny robić powtórkę z tlj, że jedi zawodzą , skoro później wnioski nie są wyciągnięte i doskonale wiemy jak to się skończy? koniec spoilera. W sensie widzieliśmy jakąś pseudokrytykę jedi w st, która nawet nią nie była, nic z tego nie wynikło, a teraz serwuje się nam powtórkę? Już nie wspomnę, że początek spoilera jest kolejny raz ograny motyw z darksajderem, który się nawraca i ginie, no bo jakżeby inaczej koniec spoilera. Ile można? Każda taka historia kończy się w sw identycznie. I to już nie jest trzymanie się wizji Lucasa, tylko zwyczajne lenistwo twórcze. Soule został raz zapytany, nie pamiętam dokładnie pytania, ale chodziło o to dlaczego w sw darksajderzy nie dostają czegoś do roboty po odkupieniu, tylko odkupują się śmiercią, na co on bez cienia żenady odpowiedział, że generalnie to jest rozwiązanie szybkie i łatwe i mogą przejść do kolejnych projektów. Fajne podejście od gościa, który uchodzi za kreatywnego i całkiem niezłego na standardy sw (jaka franczyza, takie standardy?xD) i tworzy kupę contentu, nie ma co (z drugiej strony czego oczekiwać od kogoś, dla kogo istotą sw są... lightsabery; byłoby to może urocze w przypadku 5-latka, ale nie gościa tworzącego dla sw). A wszyscy ci ludzie, łącznie ze SG pieją, jak to priorytetowy jest dla nich storytelling. Kisnę.

       I tylko w sumie w tym wszystkim żal "unieważnienia" starego eu. Oczywiście, Matt Martin, kolejna wybitna persona z SG mówi, że to nie tak, ważność legend jest na tym samym poziomie co oficjalnego kanonu, to tylko jakby inna wersja, konsumujcie, bo tam też są dodawane rzeczy. Ciekawe stwierdzenie, skoro zostało skasowane, bo uznano, że jest niespójne, a bardziej, co wychodzi po czasie - niezgodne z "wizją Lucasa", czymkolwiek ona jest, co wielokrotnie między wierszami pracownicy lucasfilm przyznawali. I dlatego przez "wizję Lucasa" sw się rozwijać nie będzie. Tymczasem, jeśli idzie o niespójność, najwybitniejsza jednostka z SG, czyli Hidalgo, wprost powiedział, że skoro to się działo dawno temu w odległej galaktyce to tak też należy traktować wszelkie treści, jako zapiski świadków wydarzeń powiedzmy, a oni mogą te same rzeczy odbierać w różny sposób. Serio, to nie żart. Bartoszcze prawdopodobnie nawet nie wiedział, że owego fikołka wybitni twórcy sw już użyli dla usprawiedliwienia niespójności czy zwyczajnie tego, że mają absolutnie wywalone na to, bo liczy się zawsze storytelling na pierwszym miejscu xD Oczywiście, on to napisał na tt dość niedawno (zeszły rok?), gdy już nie dało się ukryć, że kanon ze spójnością niewiele wspólnego ma. Także wymówkę mają na wszystko. Spójność ewidentnie niezachowana? Narrator jest nieobiektywny (aż nie wierzę, że można być tak bezczelnym i użyć tego argumentu). SW drepcze w miejscu? "Wizja Lucasa". I tak to pienionżki na konta darmozjadów z SG płyną. Może i stare eu było niespójne czy momentami głupawe (nie oceniam, bo nie znam, poza tym nikt nie obiecywał spójności), ale przynajmniej faktycznie rozszerzyło świat w obie strony, patrząc z perspektywy OT, a co ważniejsze dla mnie, także w aspekcie filozofii jedi, bo było dużo odcieni i podejść, a i darksajderów nie zabijało się od razu. Jeśli ktoś to nazywa w tym przypadku fanfiction, broniąc przy okazji tego, co jest serwowane teraz, to tylko komplement dla eu.

       LINK
       • Re: Tee hee

        Mossar 2022-05-24 09:55:25

        Mossar

        avek

        Rejestracja: 2015-06-12

        Ostatnia wizyta: 2022-08-17

        Skąd:

        -Oczywiście, Matt Martin, kolejna wybitna persona z SG mówi, że to nie tak, ważność legend jest na tym samym poziomie co oficjalnego kanonu, to tylko jakby inna wersja, konsumujcie, bo tam też są dodawane rzeczy.

        Nie widzę nic złego w tym stwierdzeniu.

        LINK
        • Re: Tee hee

         Evening Star 2022-05-24 10:06:29

         Evening Star

         avek

         Rejestracja: 2016-07-13

         Ostatnia wizyta: 2022-08-09

         Skąd: Bydgoszcz

         Nie widzisz nic złego w tym, że jest hipokrytą, bo gdy pytają go o rózne koncepty z legend czy pojawią się w oficjalnym kanonie to odpowiada, że nie, bo to niezgodne z wizją Lucasa nt. X czy Y?

         LINK
       • Re: Tee hee

        bartoszcze 2022-05-24 10:09:23

        bartoszcze

        avek

        Rejestracja: 2015-12-19

        Ostatnia wizyta: 2022-08-17

        Skąd: Jeden z Wszechświatów

        Evening Star napisał:
        Tymczasem, jeśli idzie o niespójność, najwybitniejsza jednostka z SG, czyli Hidalgo, wprost powiedział, że skoro to się działo dawno temu w odległej galaktyce to tak też należy traktować wszelkie treści, jako zapiski świadków wydarzeń powiedzmy, a oni mogą te same rzeczy odbierać w różny sposób. Serio, to nie żart. Bartoszcze prawdopodobnie nawet nie wiedział, że owego fikołka wybitni twórcy sw już użyli dla usprawiedliwienia niespójności czy zwyczajnie tego, że mają absolutnie wywalone na to, bo liczy się zawsze storytelling na pierwszym miejscu xD Oczywiście, on to napisał na tt dość niedawno (zeszły rok?), gdy już nie dało się ukryć, że kanon ze spójnością niewiele wspólnego ma.
        -----------------------

        Hihihi, nie wiedziałem.
        Przy czym dla mnie to o tyle bez znaczenia, że ja podchodzę do tego jak do fikcji. I tak, lepiej żeby fikcyjny świat był spójny, ale tak samo możliwe w nim jest, że coś się wydaje być czymś innym, niż naprawdę.

        LINK
        • Re: Tee hee

         Evening Star 2022-05-24 10:17:30

         Evening Star

         avek

         Rejestracja: 2016-07-13

         Ostatnia wizyta: 2022-08-09

         Skąd: Bydgoszcz

         Jeżeli jakieś postacie nie poznały się w filmie, ale w nowelizacji tego filmu już tak, po czym za dwa lata dostajesz kontynuację filmu, gdzie poznają się raz jeszcze i w książce to samo to tego nie da się zrzucić na nieobiektywnego narratora. Jest to zwyczajne olewactwo ze strony twórców, w tym przypadku zarówno reżysera, jak i pisarza. Pozwalając twórcom na usprawiedliwianie takich przypadków hasełkiem, że "to prawie jak legendy" to nie jest dobra droga.

         LINK
         • Re: Tee hee

          bartoszcze 2022-05-24 10:32:06

          bartoszcze

          avek

          Rejestracja: 2015-12-19

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Jeden z Wszechświatów

          Tu moglibyśmy wejść w dyskusję o hierarchii źródeł etc., ale to co opisujesz (Rey&Poe, dobrze kojarzę?) to dla mnie zwykłe nieporozumienie między autorem pierwszej nowelizacji a resztą, w zasadzie do wyłapania na poziomie redakcji książki. I tak, to źle świadczy o pracy nad spójnością.

          Natomiast wątek że w komiksie czytanym przez 10 tysięcy ludzi ktoś opisał zdarzenie w sposób X, a w serialu oglądanym przez milion ludzi zostanie opisane inaczej... no to jest już inny problem.

          LINK
         • Re: Tee hee

          Finster Vater 2022-05-24 15:03:17

          Finster Vater

          avek

          Rejestracja: 2016-04-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-18

          Skąd: Kazamaty Alkazaru

          Drobna uwaga - komiksy SW w wydaniach zeszytowych za starych, dobrych czasów sprzedawały się w nakładach oscylujących około 300* tysi (z około 450 - 500 tysi drukowanych). Do tego wychodzą wydania zbiorcze, omnibusy itp. które kupują ludzie nie kupujący wydań zeszytowych (jak np. ja). Nakłady rzędu 25 - 35 tysi to SW Disneya (choć tutaj też nie wiem, ile się rozchodzi w cyfrówce)

          *Tak wiem że to i tak rzędy dziesiątek mniej niż liczba widzów kinowych. Niemniej to nie jest liczba którą ot tak można sobie ignorować.

          LINK
         • Re: Tee hee

          mkn 2022-05-25 04:24:56

          mkn

          avek

          Rejestracja: 2015-12-26

          Ostatnia wizyta: 2022-08-12

          Skąd: Wlkp

          Finster Vater napisał:
          Drobna uwaga - komiksy SW w wydaniach zeszytowych za starych, dobrych czasów sprzedawały się w nakładach oscylujących około 300* tysi (z około 450 - 500 tysi drukowanych).

          -----------------------
          Można prosić o link do źródła z tymi danymi sprzedażowymi?

          LINK
         • Re: Tee hee

          mkn 2022-05-25 04:31:31

          mkn

          avek

          Rejestracja: 2015-12-26

          Ostatnia wizyta: 2022-08-12

          Skąd: Wlkp

          Te dane były/są podawane wewnątrz okładek wydań zeszytowych?

          LINK
         • Re: Tee hee

          Finster Vater 2022-05-25 12:11:10

          Finster Vater

          avek

          Rejestracja: 2016-04-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-18

          Skąd: Kazamaty Alkazaru

          Nie wiem, gdyż- jak zaznaczyłem wyżej - nie nabywam wydań zeszytowych tylko zbiorcze.

          A dane o sprzedaży przy odrobinie wysiłku można znaleźć w sieci, jakiś czas temu było mi to do czegoś potrzebne, stąd pamiętam. A, i jeszcze to, że pierwszy zeszyt najnowszych SW sprzedał się w nakładzie pond jeden mln. A potem spadło tak, że aż boli.

          LINK
         • Re: Tee hee

          mkn 2022-05-25 12:45:53

          mkn

          avek

          Rejestracja: 2015-12-26

          Ostatnia wizyta: 2022-08-12

          Skąd: Wlkp

          Dane aktualne (mocno przekłamywane przez cyfrową dystrybucję) można znaleźć bez problemu. O milionie po przejęciu Marvela było głośno, o kolejnych dodrukach komiksów o Kylo czy HR też. Za to danych ze sprzedaży poszczególnych zeszytów legendarnych komiksów mimo wysiłku i szczerych chęci nie nie potrafię znaleźć i dlatego prosiłem i nadal proszę o podanie źródeł.

          LINK
         • Re: Tee hee

          darth sheldon hiszpański inkwi 2022-05-25 14:51:16

          darth sheldon hiszpański inkwi

          avek

          Rejestracja: 2014-08-04

          Ostatnia wizyta: 2022-08-18

          Skąd: Topola Wielka

          Nowelizacje zawsze były nisko, raz że oparte na wcześniejszych scenariuszach które różnią się od finałowej wersji filmu, a dwa że i tak to film jest ważniejszy i to na niego twórcy patrzą. Plus to z Poe i Rey to było zrobione na prośbę Colina kiedy to on miał jeszcze kręcić IX Epizod

          LINK
         • Re: Tee hee

          mkn 2022-05-27 20:35:26

          mkn

          avek

          Rejestracja: 2015-12-26

          Ostatnia wizyta: 2022-08-12

          Skąd: Wlkp

          mkn napisał:
          i nadal proszę o podanie źródeł.
          -----------------------
          ale widzę, że się nie doproszę, więc na razie powyższe dane o nakładach i sprzedaży pozwolę sobie uznać za fantazje wyciągnięte prosto z pu*ci.

          LINK
         • Re: Tee hee

          Finster Vater 2022-05-27 21:08:11

          Finster Vater

          avek

          Rejestracja: 2016-04-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-18

          Skąd: Kazamaty Alkazaru

          To wolny kraj, wolno Ci wszystko

          LINK
         • Re: Tee hee

          cwany-lis 2022-06-05 15:40:40

          cwany-lis

          avek

          Rejestracja: 2003-07-31

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Sopot

          Na Bastionie (a może hHolonecie?) swego czasu podawano ile tysięcy egzemplarzy danego zeszytu się sprzedało w danym miesiącu. W okolicach Legacy, KotOR`a i serii Empire/Rebellion były to liczby rzędu 12-24 000 egzemplarzy. Przy spadku poniżej 8k kasowano serię.

          LINK
       • Re: Tee hee

        Shedao Shai 2022-05-24 10:15:06

        Shedao Shai

        avek

        Rejestracja: 2003-02-18

        Ostatnia wizyta: 2022-08-17

        Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

        Evening Star napisał:
        Widziałam jeden leak i po nim już tematu nie śledzę, bo w zasadzie wystarcza do oceny. Powiedzmy, że jeśli nie jesteś fanem kreacji Luke`a w st to, no, będzie problem z Obim xD

        ergggggh xD


        Soule został raz zapytany, nie pamiętam dokładnie pytania, ale chodziło o to dlaczego w sw darksajderzy nie dostają czegoś do roboty po odkupieniu, tylko odkupują się śmiercią, na co on bez cienia żenady odpowiedział, że generalnie to jest rozwiązanie szybkie i łatwe i mogą przejść do kolejnych projektów. Fajne podejście od gościa, który uchodzi za kreatywnego i całkiem niezłego na standardy sw (jaka franczyza, takie standardy?xD) i tworzy kupę contentu, nie ma co (z drugiej strony czego oczekiwać od kogoś, dla kogo istotą sw są... lightsabery; byłoby to może urocze w przypadku 5-latka, ale nie gościa tworzącego dla sw). A wszyscy ci ludzie, łącznie ze SG pieją, jak to priorytetowy jest dla nich storytelling. Kisnę.

        X D

        #nowajakość

        I tylko w sumie w tym wszystkim żal "unieważnienia" starego eu.        Oczywiście, Matt Martin, kolejna wybitna persona z SG mówi, że to nie tak, ważność legend jest na tym samym poziomie co oficjalnego kanonu, to tylko jakby inna wersja, konsumujcie, bo tam też są dodawane rzeczy.

        Wait, what? Czy owa wybitna persona mogłaby pokierować w kierunku, gdzie te rzeczy są dodawane do Legend? Bo ja bym je chętnie pokonsumował, tylko nie wiedziałem o tym! xD
        Z tego co wiem, obecnie Legendy to tylko nowy kontent w TORze. Ale widać się mylę?

        Tymczasem, jeśli idzie o niespójność, najwybitniejsza jednostka z SG, czyli Hidalgo, wprost powiedział, że skoro to się działo dawno temu w odległej galaktyce to tak też należy traktować wszelkie treści, jako zapiski świadków wydarzeń powiedzmy, a oni mogą te same rzeczy odbierać w różny sposób. Serio, to nie żart.

        X D X D X D

        Dramat do sześcianu.

        Może i stare eu było niespójne czy momentami głupawe (nie oceniam, bo nie znam, poza tym nikt nie obiecywał spójności), ale przynajmniej faktycznie rozszerzyło świat w obie strony, patrząc z perspektywy OT, a co ważniejsze dla mnie, także w aspekcie filozofii jedi, bo było dużo odcieni i podejść, a i darksajderów nie zabijało się od razu. Jeśli ktoś to nazywa w tym przypadku fanfiction, broniąc przy okazji tego, co jest serwowane teraz, to tylko komplement dla eu.

        Yup. Było tam parę fajnych redemption arców, jak choćby Kyp Durron czy Ulic Qel-Droma. Znacznie to ciekawsze niż "ubilim złola, hura, czas na kolejna przygodę!"

        LINK
        • Re: Tee hee

         Mossar 2022-05-24 10:19:43

         Mossar

         avek

         Rejestracja: 2015-06-12

         Ostatnia wizyta: 2022-08-17

         Skąd:

         Zrobili bodajże 108 nr starych Marveli, no i pewnie głównie chodzi o TORa. Ewentualnie o remake KOTORa, który póki co wydaje się wciąż przeznaczony dla Legend.

         Poza tym nie widziałem żeby Martin coś pisał o tym, że powstaje nowy content z Legend. Może jakoś mnie to minęło, ale takiego stwierdzenia nie widziałem.

         LINK
        • Re: Tee hee

         Finster Vater 2022-05-24 15:24:31

         Finster Vater

         avek

         Rejestracja: 2016-04-18

         Ostatnia wizyta: 2022-08-18

         Skąd: Kazamaty Alkazaru

         -Było tam parę fajnych redemption arców, jak choćby Kyp Durron czy Ulic Qel-Droma. Znacznie to ciekawsze niż "ubilim złola, hura, czas na kolejna przygodę!"

         Porównywanie historii Ulica do tego co serwuje Disney to jest jak porównywanie głębi postaci Anki Solo z Rey Skywalker. Niby można, ale to jednak jak kopanie leżącego.

         LINK
         • Re: Tee hee

          Mossar 2022-05-24 15:47:06

          Mossar

          avek

          Rejestracja: 2015-06-12

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd:

          Tak hipotetycznie - w SW się niewiele zmieni i będzie się ciagło swoim rytmem przez kolejne 10 lat. Ciekawe czy dalej będzie Wam się chciało na tej zasadzie porównywać komiksy i książki z kanonu i te ze starego EU.

          PRZYPOMINAM. Po raz kolejny. Poza HR które było większym planem, którym miał wyjść troche poza standard, komiksy i książki obecnego kanonu to tylko dodatki, popierdolki, które się robi żeby trochę zarobić, a podstawa "planu" Disneya to seriale i może w następnych latach gry. Chcecie porównywać takiego Revana, Ulica czy postacie z ENR/NEJ to porównujcie do filmów i seriali, ewentualnie gier, ale na to przyjdzie jeszcze czas.

          @Finster Ty akurat wspomniałeś prawidłowo Rey, ale chodzi mi o sam wydźwięk tej dyskusji.

          LINK
         • Re: Tee hee

          Shedao Shai 2022-05-24 15:56:59

          Shedao Shai

          avek

          Rejestracja: 2003-02-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

          Mossar napisał:
          Tak hipotetycznie - w SW się niewiele zmieni i będzie się ciagło swoim rytmem przez kolejne 10 lat. Ciekawe czy dalej będzie Wam się chciało na tej zasadzie porównywać komiksy i książki z kanonu i te ze starego EU.


          ZAWSZEEEEEE

          chyba że nagle by się to porównanie zrobiło w sposób oczywisty na niekorzyść EU. To wtedy to nie xDD

          LINK
         • Re: Tee hee

          Mossar 2022-05-24 16:10:24

          Mossar

          avek

          Rejestracja: 2015-06-12

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd:

          Tak jak generalnie uważam że gnojenie książek/komiksów z SW jest przesadzone, bo wielokrotnie podobały mi się bardziej niż to co się działo w filmach i serialach, tak nie sądzę żeby kiedyś to współczesne SW miało być lepsze niż te starokanoniczne.. Wszystko co Disney robił z filmami i teraz robi z serialami sugeruje dosyć oklepaną starwarsową rozrywkę i nic ponad to.

          LINK
         • Re: Tee hee

          Finster Vater 2022-05-24 16:49:59

          Finster Vater

          avek

          Rejestracja: 2016-04-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-18

          Skąd: Kazamaty Alkazaru

          No ale ja do tego piję

          Mamy świetną, pozycję jak Lost Stars - dlaczego tutaj nie poszli w serial, dlaczego tutaj jakieś cameo nie pojawiło się w ST i takich "dlaczego" jest więcej.

          Całkiem sympatyczna miłośniczka włóczki z Phasmy i jeszcze jednej książki - jak wyżej. Plus - ta postać występuje w Disneyworldzie fizycznie, a ludzie nie wiedzą kto to - to dopiero jest "outstanding move" Łukaszfilmowców

          Komiks o Batuu (całkiem fajny) - no i znowu, nikt, nikogo, niczego - ani śladu ani tego legionu, ani postaci w ST.

          Komiks o Reńskim - za krótki i zdecydowanie za późno [I popatrz, wiele lat temu potrafiono zrobić to prawidłowo przy PT - był serial, była wielka seria komiksowa o głównych bohaterach i nie tylko. Widać można]

          Wisienka na torcie - Batuu i miliony wywalone na park rozrywki - Lokacja która nie kojarzy się nikomu z niczym (poza paroma czytelnikami książki o Thrawnie) - po co? na co? dlaczego? To naprawdę nie wymaga wielkiego intelektu, żeby albo zrobić nową lokację i potem ją pokazać gdzieś w filmie, albo też wziąć lokację występującą w filmie, żeby się ludziom kojarzyło (ot choćby Kijimi czy ruiny DS). No ale po co...


          Wszystko co Disney robił z filmami i teraz robi z serialami sugeruje dosyć oklepaną starwarsową rozrywkę i nic ponad to.

          Dokładnie, z tym ze ja bym na końcu dopisał "niestety".

          LINK
       • Re: Tee hee

        Finster Vater 2022-05-24 15:19:27

        Finster Vater

        avek

        Rejestracja: 2016-04-18

        Ostatnia wizyta: 2022-08-18

        Skąd: Kazamaty Alkazaru

        -Powiedzmy, że jeśli nie jesteś fanem kreacji Luke`a w st to, no, będzie problem z Obim

        Z Lukiem w TLJ nie mam problemu, bo to była jednorazowa kreacja i miała uzasadnienie. Dużo gorzej będzie, jak okaże się że to będzie kreacja na miarę Luke z Bobka.


        Ja mam problem z czym innym akurat, ale to też powiązane - powtarzanie do porzygu tych samych tropów, w identyczny sposób, z czego na dodatek nie wynika kompletnie nic rozwojowego dla sw lore, bo wiemy np. że choćby jedi kończą ze status quo w st, więc po co

        To samo powtarzam od pierwszego Mandusia - po co? Wiadomo jak skończyła akademia Luka i Jedaie - więc tutaj rozwijamy coś co ostatecznie pójdzie do piachu, a pomijane jest to co miało potencjał (młody Reński rycerz w serialu przed TLJ kontynuowanym do TROS-ki, Wielka Admirał Sloane, Ciena i Thane [to jest taki zmarnowany potencjał, że ja nie mogę] czy nawet Rudzielec). Sensu w tym nie ma, ale pinionszki (aka "easy money") lecą.

        kolejny raz ograny motyw z darksajderem, który się nawraca i ginie, no bo jakżeby inaczej

        W J:FO to było nawet fajne, ale wystarczy. W EU robiono to lepiej, co już powiedział Shedao, więc można, tylko trzeba chcieć. No i w EU mieliśmy masę postaci po każdej ze stron których nie dało się nie lubić, w co Łukaszfilm nie umie (co jest dziwne, bo Królowa Matka na literkę "D" takie rzeczy potrafi)

        Soule został raz zapytany, nie pamiętam dokładnie pytania, ale chodziło o to dlaczego w sw darksajderzy nie dostają czegoś do roboty po odkupieniu, tylko odkupują się śmiercią, na co on bez cienia żenady odpowiedział, że generalnie to jest rozwiązanie szybkie i łatwe i mogą przejść do kolejnych projektów

        Ja generalnie nie rozumiem zachwytów nad Soulem - ok., jego Mroczny Wdowiec był poprawny, ale tylko poprawny, i to w dużej mierze zasługa samego Vadera, z którego się czerpie (głównie od Lucasa i - hehe, z EU) ale który nijak nie jest postacią obecnie oryginalną. Postacie "oryginalne" z Soula to są blade i jednowymiarowe jak je się porówna do tych z EU, stworzonych przez duet Janki i Jana.

        Aaaaaa, zauważyłem podpisik
        ilekrotnie droższy będzie ten gaz, który nam dowiozą? Bo to się fajnie pisze, że czegoś nie zabraknie, z perspektywy kogoś, kto nie zapłaci wyższej ceny.

        Wszystko drożeje i wszyscy zapłacimy wyższą cenę. A zapłacimy ją dlatego, żeby nie zapłacić ceny najwyższej.

        LINK
        • Re: Tee hee

         Evening Star 2022-05-24 16:26:31

         Evening Star

         avek

         Rejestracja: 2016-07-13

         Ostatnia wizyta: 2022-08-09

         Skąd: Bydgoszcz

         Finster Vater napisał:
         Z Lukiem w TLJ nie mam problemu, bo to była jednorazowa kreacja i miała uzasadnienie.

         No ja jednak mam po tros, bo o ile motywację do użalania się nad sobą miał (fatalnie pokazaną, ale mniejsza) to tak naprawdę na końcu okazał się przegrywem, popełniającym te same błędy, co jedi (Rey nie jest w żaden sposób jedi zreformowanym ani nie nauczyła się niczego, co mogłoby w przyszłości ochronić ją od popełniania tych samych błędów, co jedi przed nią; sam wspomniany już Soule przyznał, że Rey czeka podobny los, co Luke`a) i jeszcze osobą, która tak naprawdę popchnęła własną siostrę do śmierci (za nowelizacją troski). Oczywiście, tfurcy przedstawiają to w zupełnie innym świetle, ale skoro dla takiego efektu go ubito to nie było warto.


         miało potencjał (młody Reński rycerz w serialu przed TLJ kontynuowanym do TROS-ki, Wielka Admirał Sloane, Ciena i Thane [to jest taki zmarnowany potencjał, że ja nie mogę] czy nawet Rudzielec)

         Kontynuacja Kylo po komiksie Soule`a jest w zasadzie kwestią czasu. Są tylko dwa okresy, które są w stanie z nim eksploatować zanim postać pójdzie do piachu na dobre, czyli akademia Luke`a (też nie wiem po co) i właśnie okres ultrazłola do troski (w zasadzie też nie wiem po co). Oba te okresy na pewno coś dostaną, tylko w tym tempie to na pierwszy z nich trzeba będzie czekać długie lata (ja nie czekam). Motyw z ubijaniem darksajderów po odkupieniu podejrzewam, że mogą też w jakiś sposób w przyszłości wytłumaczyć "wizją Lucasa", bo to wszak on wsadził w usta Yody zdanie "once you start down the dark path, forever will it dominate your destiny", a Lucas swoich darksajderów nie oszczędzał.

         Ja generalnie nie rozumiem zachwytów nad Soulem

         To wszystko pochodzi z podcastu, który był zrobiony przez reylówkę, która zadawała dużo pytań od społeczności. Gość się zdziwił poziomem pytań (pewnie w innym przypadku dyskusja by dotyczyła tego, jaki jest jego ulubiony kolor miecza świrtlnego xD) i się spocił.

         Wszystko drożeje i wszyscy zapłacimy wyższą cenę. A zapłacimy ją dlatego, żeby nie zapłacić ceny najwyższej.

         Nie skomentuję, bo moderacja nie pozwala na posiadanie innej opinii niż ta mejnstrimowo-rządowa, ale rozumiem, z perspektywy kogoś, kto mieszka w USA.

         LINK
         • Re: Tee hee

          Mossar 2022-05-24 16:34:37

          Mossar

          avek

          Rejestracja: 2015-06-12

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd:

          No, akurat w tej kwestii Finster by się z Tobą nie zgodził

          LINK
         • Re: Tee hee

          Evening Star 2022-05-24 16:36:30

          Evening Star

          avek

          Rejestracja: 2016-07-13

          Ostatnia wizyta: 2022-08-09

          Skąd: Bydgoszcz

          Trudno Przynajmniej wiem, że jako mod nie stosowałby cenzury tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy niż on

          LINK
         • Re: Tee hee

          Finster Vater 2022-05-24 17:03:03

          Finster Vater

          avek

          Rejestracja: 2016-04-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-18

          Skąd: Kazamaty Alkazaru

          -No ja jednak mam po tros

          No ale, mówimy o TLJ, po TROS-ce to faktycznie, zepsuli tam prawie wszystko, co mogli, koncertowo.

          Kontynuacja Kylo po komiksie Soule`a jest w zasadzie kwestią czasu.

          Jak wyżej już napisałem - to miało by sens między TFA i TLJ lub nawet przed TROS-ką, a teraz to tak nie za bardzo, już nie mówiąc o sensie w perspektywie kilkuletniej. I pewnie Dlatego Łukaszfilm to zrobi

          ale rozumiem, z perspektywy kogoś, kto mieszka w USA.

          No właśnie my też płacimy, i to tyle że cały kilkuletni budżet wojskowy kacapii jest mniejszy. Płacimy w podatkach, cenach (paliwo po 4,50 już), inflacji przebijającej 10% itp. Cała dywizja mi wyleciała do Polski zresztą Ale to jest niestety "mniejsze zło", moja rodzina już kacapską okupację jak i "wyzwolenie" przeżyła, i szczerze nie polecam. I naprawdę mamy teraz wielkie szczęście, że ten groźny sowiecki niedźwiedź z propagandowych plakatów okazał się tylko wyleniałym, kanapowym alkoholikiem.

          LINK
         • Tak, to ostrzeżenie

          Mister S. 2022-05-24 18:39:11

          Mister S.

          avek

          Rejestracja: 2014-11-28

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Kraków

          Pewnie, offtopujcie dalej o polityce. A potem płaczcie, że wleci ban a mod zuy

          LINK
         • Tak, zlinczuj się

          darth_numbers 2022-05-24 21:11:26

          darth_numbers

          avek

          Rejestracja: 2004-08-03

          Ostatnia wizyta: 2022-05-24

          Skąd:

          czy naprawdę żadne z was nie potrafi zwrócić uwagi w sposób kulturalny i cywlizowany? Dlaczego wy moderatorzy od siedmiu boleści jesteście takimi totalnymi BURAKAMI i PROSTAKAMI? Może lepiej IDI NA sam wiesz co, i puśćcie to forum na żywioł.
          PS Mister ASS, umieszczenie "Kraków" w rubryczce "skąd" nie robi z ciebie mniejszego podkarpaciaka niż jesteś, więc alleluja.

          LINK
         • Re: Tak, to ostrzeżenie

          Finster Vater 2022-05-24 22:14:55

          Finster Vater

          avek

          Rejestracja: 2016-04-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-18

          Skąd: Kazamaty Alkazaru

          Poświęciłem się i przeczytałem dokładnie Relugamin, i oto w owym stoi jako wół w pkt. 7: "staramy się ograniczyć ilość offtopu" No więc tak, dokładnie, staramy się, i nigdzie nie jest napisane że jest to kategorycznie zabronione. Poza tym dyskusja tutaj była merytoryczna i kulturalna, zanim nie przyszedł Niszczyciel Dobrej Zabawy.

          LINK
         • Re: Tak, to ostrzeżenie

          Mister S. 2022-05-24 22:30:34

          Mister S.

          avek

          Rejestracja: 2014-11-28

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Kraków

          Brawo za merytorykę i kulturę, ale wciąż offtop to offtop.
          A skoro czytamy już uważnie regulamin to nigdzie nie jest napisane, że moderator przyznaje ostrzeżenie lub bana tylko w przypadku łamania regulaminu

          I żeby kolejnego offtopu tu nie tworzyć to przypominam, że skargi co do banów i ostrzeżeń zgodnie z pkt. 18 można składać w wiadomości mailowej do administracji i moderacji

          LINK
         • Re: Tak, to ostrzeżenie

          AJ73 2022-05-24 23:16:05

          AJ73

          avek

          Rejestracja: 2017-10-12

          Ostatnia wizyta: 2022-08-16

          Skąd: Strike Base XR-484

          Ale mogłeś numbersowi edytować posta, zamiast banować.
          Offtop w mniejszym lub większym stężeniu pojawia się chyba zawsze - kiedy jakiś temat lub wątek chwyci na forum. W tym przypadku dyskusja była ciekawa, fajnie się czytało, a "interwencja" zupełnie niepotrzebna, gdyż zakończyła od razu cały temat. A ta krótka "wrzutka polityczna" była bardziej żartobliwa niż celowa, i bez szans na kontynuację, o czym zresztą legitnie napisała Evenimg.

          LINK
         • Re: Tak, to ostrzeżenie

          Mister S. 2022-05-25 23:00:33

          Mister S.

          avek

          Rejestracja: 2014-11-28

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Kraków

          AJ73 napisał:
          Ale mogłeś numbersowi edytować posta, zamiast banować.
          -----------------------

          Nie. Są granice, które numbers świadomie przekroczył. Za to co piszemy ponosimy odpowiedzialność, trzeba więc liczyć się z konsekwencjami. Ad personam, czy to wobec moderacji, czy któregokolwiek usera (jeszcze na takim poziomie) nie będzie uchodzić na sucho.

          LINK
         • Re: Tak, to ostrzeżenie

          bartoszcze 2022-05-26 08:21:51

          bartoszcze

          avek

          Rejestracja: 2015-12-19

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Jeden z Wszechświatów

          Mister S. napisał:
          które numberus
          -----------------------

          Ale nicka to przekręcasz złośliwie czy z dysleksji? Bo konsekwentnie.

          LINK
         • Re: Tak, to ostrzeżenie

          Mossar 2022-05-26 08:36:44

          Mossar

          avek

          Rejestracja: 2015-06-12

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd:

          To chyba była zemsta za Mister Assa

          LINK
         • Re: Tak, to ostrzeżenie

          Mister S. 2022-05-26 10:31:21

          Mister S.

          avek

          Rejestracja: 2014-11-28

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Kraków

          Ojezu, faktycznie
          Cieplutko przepraszam, od zawsze byłem przekonany że "u" tam jest ;p
          W wolnej chwili popoprawiam w czerwonym

          LINK
   • Re: Tee hee

    Burzol 2022-05-18 09:30:30

    Burzol

    avek

    Rejestracja: 2003-10-14

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd: Poznań

    Evening Star napisał:
    Hamulcowymi tematycznego rozwoju sw są typki skupione wokół mitycznej SG, które nie odważą się, albo raczej nie chcą, ruszyć niczego z filozoficznych fundamentów zostawionych przez Lucasa.
    -----------------------
    Jeden istotny szczegół. Story Group w Lucasfilm nie jest grupą tworzącą historię. To nie są producenci. To jest grupa doradcza pomagająca połączyć wątki różnych opowieści. Nie mają żadnej władzy. To Katharzyna z producentami rządzą.

    LINK
    • Re: Tee hee

     Mossar 2022-05-18 09:59:53

     Mossar

     avek

     Rejestracja: 2015-06-12

     Ostatnia wizyta: 2022-08-17

     Skąd:

     No, tak jak już przestałem bronić Lucasfilm, Disneya czy reżyserów, tak wciąż wkurza mnie jak ktoś za decyzje fabularne wini LSG. Oni mogą tylko sugerować, ale i tak nie do nich należy decyzja. Hipotetycznie mogą powiedzieć, że historia Caleba Dume`a była opisana w komiksie takim i takim, ale co z tym zrobi Filoni i reszta to już ich sprawa. Teoretycznie powinni dbać o to, żeby nie było jakichś wielkich nieścisłości i to jest właściwie jedyne z czego ich można rozliczać, ale nawet to nie jest do końca pod ich pełną kontrolą. Właśnie przykładem są seriale - początek spoilera losy małego Caleba, to co się działo z Cobbem Vanthem albo kwestia miecza Yody z TBoBF koniec spoilera - nawet jeśli zwrócili na to uwagę twórcom to już twórcy podejmowali decyzję czy w ogóle się tym przejmować czy to olać.

     LINK
     • Re: Tee hee

      Finster Vater 2022-05-18 15:50:06

      Finster Vater

      avek

      Rejestracja: 2016-04-18

      Ostatnia wizyta: 2022-08-18

      Skąd: Kazamaty Alkazaru

      No to ktoś powinien zwrócić Kasi uwagę, że w ST nie ma śladu po małym gnomie, Asi, Sabince i Niebieskim - czyli tworzą coś na kształt rzeczywistości alternatywnej, i jakoś im "łączenie wątków" nie wychodzi.

      Przykład pierwszy z brzegu - Mon Miotła w serialu o Obim, skoro ona o nim nic nie wiedziała, natomiast pytanie czy będzie ten co wiedział?

      LINK
      • Re: Tee hee

       Mossar 2022-05-18 15:59:00

       Mossar

       avek

       Rejestracja: 2015-06-12

       Ostatnia wizyta: 2022-08-17

       Skąd:

       LSG z Kathleen to pewnie nie mają żadnej nici porozumienia w związku z takimi sprawami. Hidalgo kiedyś tłumaczył na czym kończyła się ich "moc sprawdza" przy okazji TROS. Jak znajdę to podesle.

       Problem z LSG polega na tym, że ma właśnie za małe możliwości w ramach całego procesu twórczego. Oni właściwie są zespołem od easter eggów i albumów ilustrowanych.

       LINK
       • Re: Tee hee

        Finster Vater 2022-05-18 16:06:04

        Finster Vater

        avek

        Rejestracja: 2016-04-18

        Ostatnia wizyta: 2022-08-18

        Skąd: Kazamaty Alkazaru

        Zmienili by nazwę na LSD i wszystko byłoby jasne

        Z drugiej strony, jaki sens utrzymywać grupę kilku ludzi z kosztami pewnie minimum 100+/h, (wszak to Kalifornia) czyli bańka rocznie. No wiem, kto bogatemu zabroni, ale jednak trochę bez sensu.

        LINK
        • Re: Tee hee

         Mossar 2022-05-18 16:14:40

         Mossar

         avek

         Rejestracja: 2015-06-12

         Ostatnia wizyta: 2022-08-17

         Skąd:

         Myślę że w takim Disneyu i Lucasfilm są dużo bardziej niepotrzebne stanowiska, tak to wygląda w korporacjach niestety. Myślę że LSG mimo wszystko jest gdzieś pośrodku na skali istotności stanowiska w ramach Disney/LFL

         LINK
       • Re: Tee hee

        darth sheldon hiszpański inkwi 2022-05-18 23:43:54

        darth sheldon hiszpański inkwi

        avek

        Rejestracja: 2014-08-04

        Ostatnia wizyta: 2022-08-18

        Skąd: Topola Wielka

        Ale wiesz że to tak działa, jesteś odpowiedzialny za kilkunastosto(animacja) lub kilkuset(film) milionowy projekt i tu nagle ci przychodzi Pablito i mówi ci że nie możesz tego zrobić bo jest już to zrobione inaczej w tej książce co tysiąc nerdów czyta. Chyba nie muszę powiedzieć jaką opcja ostatecznie wygra

        LINK
        • Re: Tee hee

         Finster Vater 2022-05-19 00:10:55

         Finster Vater

         avek

         Rejestracja: 2016-04-18

         Ostatnia wizyta: 2022-08-18

         Skąd: Kazamaty Alkazaru

         Ale takie rzeczy to się okresla przed oficjalnym startem projektu, feasibikity study to się nazywa. I po to opłacamy Pablita, żeby nam właśnie takie rzeczy mówił.

         Bo serio, ten Retcon "Kanana" ktory zrobili już nie na legendach, ale na tym co sami wymyślili "dopiero co", i co wiecej bez żadnego sensu i umocowania fabularnego tylko "bo tak", to strasznie słabe było. Na wielu płaszczyznach.

         LINK
         • Re: Tee hee

          Shedao Shai 2022-05-19 07:17:01

          Shedao Shai

          avek

          Rejestracja: 2003-02-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

          Finster Vater napisał:

          Bo serio, ten Retcon "Kanana" ktory zrobili już nie na legendach, ale na tym co sami wymyślili "dopiero co", i co wiecej bez żadnego sensu i umocowania fabularnego tylko "bo tak", to strasznie słabe było. Na wielu płaszczyznach.

          -----------------------

          Z ciekawości, o co chodzi?

          LINK
         • Re: Tee hee

          Mossar 2022-05-19 07:45:05

          Mossar

          avek

          Rejestracja: 2015-06-12

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd:

          Order 66 Kanana z TBB różni się od tego pokazanego w komiksie o młodym Kananie. Słabe, ale imo to jest świadoma decyzja twórców. Nie ma możliwości żeby LSG zapomniało o tym komiksie. Po prostu Filoni, LFL uznali, że taki retcon będzie spoko i tyle.

          LINK
         • Re: Tee hee

          mkn 2022-05-19 07:48:48

          mkn

          avek

          Rejestracja: 2015-12-26

          Ostatnia wizyta: 2022-08-12

          Skąd: Wlkp

          Serial przedstawia śmierć Depy i ucieczkę Kanana podczas Rozkazu 66 w inny sposób niż to było wcześniej w komiksie. Niby nadal wszystko odbywa się nocą w lesie, Depa ginie rozstrzelana przez klony chroniąc Kanan, który ucieka itd. ale im bardziej wchodzić w szczegóły tym bardziej wszystko się rozjeżdża i jest orane - dla osób które czytały i pamiętały komiks był dosyć mocny zgrzyt. Szczegóły np. tu https://youtu.be/OLRx6ngxiuk
          Imho większość zmian nie była konieczna i spokojnie można się było trzymać się wierniej komiksu.

          LINK
         • Re: Tee hee

          Adam Skywalker 2022-05-19 11:44:55

          Adam Skywalker

          avek

          Rejestracja: 2014-08-04

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Gdańsk

          -Order 66 Kanana z TBB różni się od tego pokazanego w komiksie o młodym Kananie. Słabe, ale imo to jest świadoma decyzja twórców.

          No właśnie to jest najgorsze. Że oni wiedzą, że coś powinno wyglądać inaczej, ale i tak robią na przykór, mimo że nie wymaga tego artystyczna wizja.

          Przypomnę w dodatku, że The Bad Batch robi świta Filoniego, a nie sam Filoni. Więc wcale nie mają oni większego prawa do grzebania przy tej postaci niż scenarzysta komiksu, który był także scenarzystą Rebels. A jak już coś zostało ustalone, to powinnni się tego trzymać.

          LINK
         • Re: Tee hee

          Finster Vater 2022-05-19 11:58:51

          Finster Vater

          avek

          Rejestracja: 2016-04-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-18

          Skąd: Kazamaty Alkazaru

          Jeszcze dopowiem, że mogli to spokojnie pokazać z innym padawanem/Jedi, bo postać Kanana nie ma NAJMNIEJSZEGO zwiazku z tym serialem i dalej w nim nie występuje (czyli ordynardy fan serwice), poza tym to że jakiś klon mu pomógł całkowicie się rozjeżdża z jego backstory z serialu.

          LINK
         • Re: Tee hee

          Burzol 2022-05-19 12:20:50

          Burzol

          avek

          Rejestracja: 2003-10-14

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Poznań

          Przykład Kanana jest ciekawy, bo chyba dobrze dowodzi rozdźwięku między zaangażowanymi encyklopedycznymi fanami, a twórcami Star Wars (i wyborażonym masowym odbiorcą). Moim zdaniem w Lucasfilm nie zmieniła się strategia sprzed lat odnośnie starego kanonu. Oni te książki i komiksy traktują tak samo. Czyli dla nich to czy Kanan zginął w nocy czy w dzień NIE MA żadnego znaczenia. W wyobraźni Filoniego czy Story Group nie ma konfliktu między wersjami serialową i komiksową, trochę jak w kolejnych książkach historycznych, tak była taka planeta, i taka wojna, i taka Jedi, i takie klony i na pewno jeden strzelał, a drugi zginął. A szczegóły nie są istotne.
          Tyle, że to nie jest nic nowego, to jest stała strategia opowiadania Star Wars, że to co nowsze jest ważniejsze niż to co stare.

          LINK
         • Re: Tee hee

          Wolf Sazen 2022-05-19 14:00:50

          Wolf Sazen

          avek

          Rejestracja: 2008-01-13

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Prudnik

          Dlatego ktoś powinien w tym całym grajdole zrobić porządek. Wytłumaczyć Filonim i innym że nie tworzą kolejnego wiekopomnego dzieła tylko robią rozrywkę na licencji. Z mojego punktu widzenia jest to zwyczajne lenistwo i chamski fan service (którego SW od dłuższego czasu nie potrafi robić z umiarem). Obecny kanon SW jest malutki, porównując takie komiksowe uniwersum Marvela to wręcz mikroskopijny. Zatem ogarnięcie tej "kuwety" to jest jakieś zadanie z gatunku niemożliwych. A zwłaszcza że marka SW stoi obecnie na dość chwiejnych nogach, i klapa jednego czy drugiego serialu może zaraz znowu spowodować panikę...

          LINK
         • Re: Tee hee

          darth sheldon hiszpański inkwi 2022-05-19 14:53:01

          darth sheldon hiszpański inkwi

          avek

          Rejestracja: 2014-08-04

          Ostatnia wizyta: 2022-08-18

          Skąd: Topola Wielka

          No i to jest moje podejście do Star Wars, jest to "dzieło historyczne" pisane na przestrzeni lat przez różnych autorów, o różnych poglądach i wiedzy

          LINK
         • Re: Tee hee

          Shedao Shai 2022-05-20 08:39:04

          Shedao Shai

          avek

          Rejestracja: 2003-02-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

          Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Ciekawa dyskusja się wywiązała.

          No bo tak to właśnie wygląda, skoro SG nie ma żadnej mocy, jest tylko organem doradczym. A powinien być nadrzędnie pilnującym, mogącym wejść z butami w każdy scenariusz. No ale wiadomo jak to jest w Lucasfilmie, wolność twórcy i kreatywność przede wszystkim xD, a resztę się wyklepie. Przynajmniej mogę się już z satysfakcją podśmiewać z jednego, spójnego kanonu xD

          LINK
         • Re: Tee hee

          Mossar 2022-05-20 09:59:03

          Mossar

          avek

          Rejestracja: 2015-06-12

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd:

          https://star-wars.pl/News/26352,Krotka_historia_gwiezdno_wojennego_retconu.html

          Właśnie w ostatnim akapicie newsa zwróciłem na to uwagę - takie są te nasze współczesne Star Warsy, że twórcy dbają o spójności dopóki nie pojawi się jakiś przegenialny pomysł, który trzeba przeforsować, a stoi w sprzeczności z czymś co już zostało wprowadzone w jakimś komiksiku albo książce. Za niedługo Kenobi, a tam ma być duży nacisk na Inkwizytorów. Biorąc pod uwagę, że mieliśmy ich już w Rebels, bardzo konkretnie opisanych w komiksie Soule`a i częściowo też w JFO to jakoś trudno mi uwierzyć, że nie będzie małych retconików.

          Z tego co widziałem Shedao to jesteś zainteresowany tym serialem. Nie czytasz kanonu, więc dla Ciebie pewnie lepiej będzie po prostu oceniać ten serial sam w sobie, ewentualnie w odniesieniu do filmowej sagi. Nie ma co sobie zawracać głowy tym czy dany Inkwizytor ma ten numerek co powinien albo czy powinien żyć czy nie

          LINK
         • Re: Tee hee

          bartoszcze 2022-05-20 10:20:27

          bartoszcze

          avek

          Rejestracja: 2015-12-19

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Jeden z Wszechświatów

          Shedao Shai napisał:
          z jednego, spójnego kanonu xD
          -----------------------

          A kiedykolwiek istniał jeden spójny kanon?

          Oraz tak ad vocem na marginesie: przy źródłach historycznych mamy stale do czynienia z rozbieżnościami w opisach (a historycy rekonstruują fakty w oparciu o rozbieżne relacje). Jednakże, przy opowieściach z dawno, dawno temu w odległej galaktyce oczekujemy że jak ktoś coś raz zapisze, to znaczy że to na 1000% tak właśnie było, nikt się nie mógł pomylić w przekazie

          LINK
         • Re: Tee hee

          Shedao Shai 2022-05-20 12:12:10

          Shedao Shai

          avek

          Rejestracja: 2003-02-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

          Mossar napisał:
          Z tego co widziałem Shedao to jesteś zainteresowany tym serialem. Nie czytasz kanonu, więc dla Ciebie pewnie lepiej będzie po prostu oceniać ten serial sam w sobie, ewentualnie w odniesieniu do filmowej sagi. Nie ma co sobie zawracać głowy tym czy dany Inkwizytor ma ten numerek co powinien albo czy powinien żyć czy nie
          -----------------------

          Pewnie, ani nie zamierzałem tak robić. Moja wiedza o inkwizytorach to Tremayne, Brandlowie, Torbin... to, co się działo w nowym kanonie czy TCW jest mi obce, więc podchodzę do tego na spokojnie.

          LINK
         • Re: Tee hee

          Shedao Shai 2022-05-20 12:15:10

          Shedao Shai

          avek

          Rejestracja: 2003-02-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

          bartoszcze napisał:
          A kiedykolwiek istniał jeden spójny kanon?

          Nie istniał, ale miał. I dlatego mam bekę, widząc jak to się kończy xD

          Oraz tak ad vocem na marginesie: przy źródłach historycznych mamy stale do czynienia z rozbieżnościami w opisach (a historycy rekonstruują fakty w oparciu o rozbieżne relacje). Jednakże, przy opowieściach z dawno, dawno temu w odległej galaktyce oczekujemy że jak ktoś coś raz zapisze, to znaczy że to na 1000% tak właśnie było, nikt się nie mógł pomylić w przekazie

          Fajnego fikoła wywinąłeś, próbując to jakoś usprawiedliwić, fajnego. Ale jednak chyba wiemy, że to tylko fikoł, a powody niespójności są zupełnie inne.

          LINK
         • Re: Tee hee

          bartoszcze 2022-05-20 12:33:32

          bartoszcze

          avek

          Rejestracja: 2015-12-19

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Jeden z Wszechświatów

          Ale ja niczego nie usprawiedliwiam, tylko snuję refleksję

          Przeżyłem już Vadera, który nie zabił Anakina, przeżyłem Maula, który nie zginął na Naboo, nie mam problemu czy serial zgadza się z komiksem.

          LINK
         • Re: Tee hee

          Shedao Shai 2022-05-20 13:12:02

          Shedao Shai

          avek

          Rejestracja: 2003-02-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

          A więc dołączyłeś do rzeszy tych, którzy "don`t care, byle bawiło". Nie popieram, ale rozumiem. Niemniej pamiętaj, że są jeszcze tacy, których spójność świata obchodzi.

          I to zresztą wśród takich ludzi potem najczęściej pojawiają się próby usprawiedliwienia i ogarnięcia bałaganu w kanonie. Jakieś 15 lat temu mówiliśmy na takich ludzi "spawacze" i był to termin pozytywny. Teraz to w sumie raczej patrzę na takich z niesmakiem, bo próbują ogarnąć coś, co sami twórcy mają w d.... Po tym, jak szumnie obiecywano, że w nowym kanonie będzie z tym lepiej xD

          LINK
         • Re: Tee hee

          Mossar 2022-05-20 13:16:32

          Mossar

          avek

          Rejestracja: 2015-06-12

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd:

          Ja jestem z tej specyficznej grupy, która się zaangażowała już po przejęciu marki i zupełnie mnie ominęły te obietnice. Tzn. nie wiem za bardzo kto obiecał i kiedy i dlatego akurat ten aspekt mnie zupełnie nie obchodzi.

          LINK
         • anegdotka

          bartoszcze 2022-05-20 14:00:11

          bartoszcze

          avek

          Rejestracja: 2015-12-19

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Jeden z Wszechświatów

          Kiedyś, już dość, dawno temu, uczestniczyłem z klientem w poważnych negocjacjach, walczyliśmy wiele godzin, osiągnęliśmy porozumienie z drugą stroną (dostawcą wind), robimy ostatnie czytanie umowy przed podpisaniem. I kiedy ją tak czytamy, to pytam z głupia frant "a co to właściwie jest to DZIWO SZYBOWE" w wykazie prac? Na to mój klient konsternacja, dostawca konsternacja, aż po chwili namysłu do kogoś dociera "tam ma być DRZWI SZYBOWE!"

          I tak oto cały dzień czytaliśmy ten fragment, nikt nie zwrócił uwagi na ten oczywisty babol. I kto wie, może by zostało z nim podpisane (a potem byśmy się zastanawiali o co kaman).

          Więc generalnie świat jest niedoskonały, a wręcz przypadkowy, i dlatego fakt, że ktoś gdzieś wymyślił coś od czapy, to już nigdy przenigdy nie wolno tego zmienić, nawet jeżeli był w błędzie.

          Fajn baj mi, do Vadera mówi się "Darth", jak Papa Lucas przykazał

          LINK
         • Re: anegdotka

          Mossar 2022-05-20 14:24:53

          Mossar

          avek

          Rejestracja: 2015-06-12

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd:

          Temat spójności w SW był za mojej obecności tutaj tyle razy poruszany i tak diametralnie różnie odbierany, że chyba przydałby się w końcu jakiś osobny temat. Ba, na samym discordzie pewnie z dobre 3 razy przeprowadzałem niemal tą samą dyskusję z Pondą na temat retconow w kanonie, obietnic spójności i tego czy ona jest czy nie.

          W sumie jestem ciekawy czy tu na forum większość jest za taką czystą spójnością z dokładnością do koloru skóry, daty danego wydarzenia czy plakietki na mundurze czy raczej taką ogólną w rozumieniu Hidalgo.

          LINK
         • Re: anegdotka

          disclaimer 2022-05-20 14:29:06

          disclaimer

          avek

          Rejestracja: 2016-03-06

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Szuflada George'a Lucasa

          Ah ten typowy twitterowy syndrom tworzenia analogi miedzy rzeczami, które nie mają ze sobą nic wspólnego. "Darth" to nigdy nie było imię. Dużo bardziej właśnie nienaturalnie by to brzmiało, gdyby Obi-wan w celu wykpienia Vadera osobiście zwróciłby się do niego bo nowym imieniu

          LINK
         • Re: Tee hee

          mkn 2022-05-20 14:52:21

          mkn

          avek

          Rejestracja: 2015-12-26

          Ostatnia wizyta: 2022-08-12

          Skąd: Wlkp

          Mossar napisał:
          Ja jestem z tej specyficznej grupy, która się zaangażowała już po przejęciu marki i zupełnie mnie ominęły te obietnice. Tzn. nie wiem za bardzo kto obiecał i kiedy i dlatego akurat ten aspekt mnie zupełnie nie obchodzi.
          -----------------------
          A ja z kolei łyknąłem te huczne zapowiedzi:
          https://www.starwars.com/news/the-legendary-star-wars-expanded-universe-turns-a-new-page

          Now, with an exciting future filled with new cinematic installments of Star Wars, all aspects of Star Wars storytelling moving forward will be connected. Under Lucasfilm President Kathleen Kennedy’s direction, the company for the first time ever has formed a story group to oversee and coordinate all Star Wars creative development.

          “We have an unprecedented slate of new Star Wars entertainment on the horizon,” said Kennedy. “We’re set to bring Star Wars back to the big screen, and continue the adventure through games, books, comics, and new formats that are just emerging. This future of interconnected storytelling will allow fans to explore this galaxy in deeper ways than ever before.”


          Jednak z czasem okazało się, że byłem odklejonym naiwniakiem i że tak na prawdę wiele się na lepsze nie zmieniło w porównaniu do starego EU.

          Nie chcę też wyjść na obrońcę, zdaję sobie sprawę z problemów obecnych SW z troską na czele, ale chyba na tańce i śmiech na zgliszczach pelikanonu, który się sypie i umiera, który nikogo i w którym jest jeden wielki burdel trochę za wcześnie. Kananowy rozjazd nie jest aż taką wielką nieścisłością i patrząc ogólnie to należy do rzadkich przypadków. Jest też sporo fajnie skoordynowanego materiału, który super się wzajemnie uzupełnia , jest High Republic, gdzie pod tym względem to już w ogóle jest miazga, w serialach zaczynają się pojawiać postaci z pozycji drukowanych (Cobb, Krystian) i osobiście s*am wtedy ze szczęścia. Śmiem twierdzić, że perspektywy wcale nie wyglądają tak źle.

          LINK
         • Re: Tee hee

          Mossar 2022-05-20 15:21:20

          Mossar

          avek

          Rejestracja: 2015-06-12

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd:

          Ja pod kątem spójności kanonu nigdy nie narzekałem. Właściwie Kanan jedyne poważniejsze odejście od tego co wcześniej, a nawet je potrafię zaakceptować.

          Bardziej mnie męczy to że aktualnie poza HR, które jest dla mnie takim rodzynkiem, mam zupełnie gdzieś pozostałe książki i komiksy, bo są do bolu generyczne.

          LINK
         • Re: Tee hee

          mkn 2022-05-20 15:48:29

          mkn

          avek

          Rejestracja: 2015-12-26

          Ostatnia wizyta: 2022-08-12

          Skąd: Wlkp

          Spora część książek i komiksów poza HR po prostu nic ciekawego nie wnosi, często są to wątpliwej jakości pierdy bez znaczenia (z nowości np. komiks o Obi-Wanie albo zapowiedzi od DH to idealne przykłady). Mnie ostatnio też zupełnie do tego nie ciągnie. Jako tako jara mnie jeszcze trylogia z Qi`rą i SotS, a resztę jak wyda Olesiejuk czy Egmont to sobie oczywiście nadrobię, ale bez jakiejś większej ekscytacji.

          LINK
         • Re: anegdotka

          Finster Vater 2022-05-20 16:00:23

          Finster Vater

          avek

          Rejestracja: 2016-04-18

          Ostatnia wizyta: 2022-08-18

          Skąd: Kazamaty Alkazaru

          W sumie... z perspektywy tego co się odwali w serialu jubilerskim, to faktycznie może to niewielkie odchyłki tutaj Z tym że z tym Kananem to nie nie zgadza się nic - ani planeta, ani sytuacja, ani postacie - coś jak radio Erewań. Lub jak w dawnych czasach, w starym skeczy z 1881 roku - gdzie w propozycji było "tak", to sekretarz zmienił na "nie", ale już nic, nic więcej nie ruszał. W tym zdaniu. Dopiero w następnym

          LINK
         • Re: anegdotka

          bartoszcze 2022-05-20 16:10:40

          bartoszcze

          avek

          Rejestracja: 2015-12-19

          Ostatnia wizyta: 2022-08-17

          Skąd: Jeden z Wszechświatów

          Finster Vater napisał:
          Z tym że z tym Kananem to nie nie zgadza się nic
          -----------------------

          Znaczy ja nie bronię tego konkretnego ani żadnego innego retconu (Senat zdechł na 2DS), tylko wskazuję na pewne mechanizmy.

          I jeżeli przyjmiemy że wersja zaprezentowana w X była odtworzeniem pamięci NN, a wersja zaprezentowana w Y - z pamięci innych osób, to i w naturalny sposób mogą powstać rozbieżności pomiędzy wersjami. Jak w protokołach policyjnych, gdzie każdy ze świadków zeznaje co innego, i żadna z wersji nie pasuje do rzeczywistości

          LINK
         • Re: Tee hee

          darth sheldon hiszpański inkwi 2022-05-20 22:09:32

          darth sheldon hiszpański inkwi

          avek

          Rejestracja: 2014-08-04

          Ostatnia wizyta: 2022-08-18

          Skąd: Topola Wielka

          NIe żeby coś ale babol w legendach to już był po 3 latach, gdzie w komiksie Marvela pewna osoba powiedziała jak to kiedyś spotkała Obi wana i jego dwóch uczniów Anakina Skywalkera i Dartha Vadera, a później weszło Imperium Kontraatakuje, a następnie przez 3 lata aż do Powrotu wyraźnie starano się sugerować, że Vader kłamał (tak swoją drogą to ponoć w ostatnich latach legend ktoś jeszcze jakoś to zretkonował i jeszcze połączył z Wojnami klonów)

          LINK
       • Re: Tee hee

        Evening Star 2022-05-24 10:00:46

        Evening Star

        avek

        Rejestracja: 2016-07-13

        Ostatnia wizyta: 2022-08-09

        Skąd: Bydgoszcz

        Hidalgo sam przyznał, że przy trosce np. jednym z jego zadań było... zdecydowanie, jakie statki powinny się znaleźć w słynnej "scenie ze statkami" xD Poza garstką ludzi to #nikogo, a dla storytellingu ta decyzja miała decydujące znaczenie xD Gość został wrzucony jako "creative executive" w napisach troski. Komentować nie warto. Pytanie tylko czy potrzeba aż 9 osób do wrzucania easter-eggów.

        LINK
    • Re: Tee hee

     Evening Star 2022-05-24 09:56:17

     Evening Star

     avek

     Rejestracja: 2016-07-13

     Ostatnia wizyta: 2022-08-09

     Skąd: Bydgoszcz

     Nigdzie nie napisałam, że np. taki Filoni nie jest szkodnikiem. Dwa, członkowie SG deklarują identyczne podejście, co producenci, więc gdyby oni mieli głos decydujący byłoby to samo. Tam zwyczajnie nie ma kto komu powiedzieć, że może powinni coś zmienić, skoro wszyscy uważają, że idą w odpowiednią stronę.

     LINK
 • Era po-sikłelowa

  AJ73 2022-05-27 17:14:02

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-16

  Skąd: Strike Base XR-484

  Yep. Wygląda na to, że kierunek został potwierdzony, i nowe filmy Star Wars będą działy się w po sikłelowym czasie.

  Kathleen Kennedy zapytana o nowe filmy na Celebration, mówi tak :

  "We’re moving further beyond the existing sequels as we look to our movie space. [The sequel era] is what we talk a lot about in terms of where we’re going with our movies, and just how far out from that we’ll go. That’s very much the space we’re concentrating on.”


  Trylogii Rajana nie powinniśmy się spodziewać "w najbliższym czasie" :

  "Rian had such a gigantic success with Knives Out that he’s very committed to trying to get that done. So it’ll be a while"

  - https://www.empireonline.com/movies/news/star-wars-upcoming-movies-set-around-sequel-era-kathleen-kennedy-exclusive/


  LINK
 • Seriale czy filmy ?

  AJ73 2022-06-05 14:01:42

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-16

  Skąd: Strike Base XR-484

  Pytanie trochę prowokujące, ale to dobrze. W sumie, taki pomysł na dłuższą dyskusję mam nadzieję.
  No więc, dwa seriale aktorskie Disney już nam sprezentował, a teraz leci trzeci. Wraz z serialami, Bastion tak trochę podzielił nam się na serialowych zwolenników i przeciwników.
  Pytanie więc zasadne - seriale aktorskie, jednak filmy ?.
  Nie jest to jednak takie proste na jakie wygląda na pierwszy rzut oka. Także spróbuję odpowiedzi na powyższe zawęzić do trzech pytań. Wybór pozostawiam Wam, oczywiście. Można dopisywać też swoje podpunkty - a nawet trzeba. Offtopicować też należy , a zatem :

  a. Oczywiście, że seriale !. Przecież o tym marzyło się i czekało przez całe fanostwo, a Disney + to najlepsze co mogło się przydarzyć !. Że paździerz popelina und dykta ? - i co z tego ?. Chrzanić też kanon, niech żyje pelikanon !. Niech se Disney zmienia czy retconuje jak chce. W granicach rozsądku oczywiście, ale co tam. Przymknie się oko tu i tam, co najwyżej. Najważniejsze, że są seriale aktorskie a będzie ich jeszcze więcej !. Chwilo trwaj !

  b. A weźcie i idźcie z tą dyktą. Disney, idi na ... !. Porażka po całości + niszczom mi Star Łorsy.
  Zamiast dziesięciu (seriali), niech zrobią jeden - dwa, ale tak, że dupę urywa. Z budżetem jak Himalaje - stać ich !. To jest STAR WARS !, a nie jakieś nic nie znaczące MCU . A w międzyczasie, film na stream. Najlepiej spin-off.

  c. Tylko filmy !. Star Wars to filmy i kropka. Seriale to popelina, nie są w stanie pokazać tego uniwersum na poziomie, na jaki zasługuje. Filmy i z jak największym budżetem. Dżedaje, Shity, bitwy w kosmosie, galaktyka, zło vs dobro. Niech Kathleen zrobi wreszcie porządek, niech wróci Rey i Jedi Boyega !. Tylko filmy mogą przywrócić właściwie miejsce i zainteresowanie Star Wars !.

  LINK
  • Re: Seriale czy filmy ?

   Shedao Shai 2022-06-05 14:58:32

   Shedao Shai

   avek

   Rejestracja: 2003-02-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Wodzisław Śl. / Wrocław

   Z tego co do tej pory pokazał Lucasfilm od egidą Disneya. w filmach się nie odnajdują. Są albo porażką z perspektywy komerycjnej (Solo), albo z perspektywy fana (sequele), albo... w sumie nie wiem co powiedzieć o R1 xD Seriale są jakie są, dość nijakie, ale jednak po nich człowiek nie chce pędem się zapisać na oddział onkologiczny. Tak, filmy mają więcej budżetu, więc mamy ładne bziu bziu, ale jednocześnie nie nadążają za tym inne sfery, jak przede wszystkim fabuła. Nie, żeby w serialach była jakaś petarda, ale przynjamniej nie jest tak źle. Innymi słowy - filmy 1/10, seriale 3/10, seriale wygrywają, ale co to za zwycięstwo, najlepiej nie oglądać nic xD

   LINK
  • Re: Seriale czy filmy ?

   Mossar 2022-06-05 15:11:36

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd:

   Dla mnie najlepsze połączenie to filmy + seriale animowane. Seriale animowane od LFL to jest w ogóle taki pewniak - jak ktoś akceptuje że to jest animka i że częściowo to będą fillery to raz na parę odcinków dostaje content lepszy niż wszystkie filmy i seriale zrobione za Disneya.

   A filmy? I tak uważam że te disneyowskie wyszły lepiej niż seriale - no może Mando tu jest wyjątkiem. Tak czy inaczej nadal twierdzę że TFA to był względnie udany start, TLJ bardzo lubię, Solo jest sympatyczne i ma trafiony casting, R1 jest w ogóle chyba filmem zrobionym najbardziej pod fanów. Tylko TROS jest okropne. Żaden z tych filmów to nie jest dzieło sztuki, cała trylogia jest mocno popsuta, ale i tak wolę to podejście niż to serialowe.

   LINK
  • Re: Seriale czy filmy ?

   bartoszcze 2022-06-05 15:25:58

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   Pytanie jest źle postawione, bo sugeruje opozycję. A tymczasem Jedynie Słuszna Odpowiedź brzmi: oczywiście filmy (w końcu 4,5 filmu im wyszło), a seriale niech sobie robią obok jeśli potrzebują

   W końcu nie wszystko da się przerobić na film (patrz serial Boba vs niedoszły film Boba i serial Kenobi vs niedoszły film Kenobi). Papcio L też robił filmy (kinowe), a serialiki (i filmy telewizyjne) się gdzieś jakoś z boku, and I think it was beautiful.

   LINK
   • Re: Seriale czy filmy ?

    disclaimer 2022-06-05 15:36:24

    disclaimer

    avek

    Rejestracja: 2016-03-06

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd: Szuflada George'a Lucasa

    bartoszcze napisał:
    W końcu nie wszystko da się przerobić na film (patrz serial Boba vs niedoszły film Boba i serial Kenobi vs niedoszły film Kenobi).
    -----------------------

    Nie da się czy się nie chce?

    LINK
  • Re: Seriale czy filmy ?

   Finster Vater 2022-06-05 18:49:08

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-18

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   A gdzie opcją, żeby sobie dali z tym spokój, skoro im nie wychodzi?

   LINK
  • Re: Seriale czy filmy ?

   rebelyell 2022-06-05 19:48:26

   rebelyell

   avek

   Rejestracja: 2009-12-01

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Kovir

   Zdecydowanie team C! Czyli filmy, filmy i jeszcze raz filmy, ale Mossar mnie przekonał, że seriale animowane to dobry dodatek (byle nie takie jak Resistance).

   Lubię oglądać seriale, potrafią być na wysokim poziomie, a już wśród komedii to od wielu lat filmy są żenujące, gdy wśród tasiemców można znaleźć perełki. ALE. Ważny jest kontekst i co mają te nośniki historii opowiadać, a Gwiezdne Wojny to nie tylko treść, ale i forma. Toż muzyka Williamsa winduje je niesamowicie, wizualnie też najwyższa półka, a przeniesienie tego na mały ekran to takie rozwadnianie esencji.
   Zaś co do oceny powstałych już produkcji: w filmach mam wrażenie o wiele łatwiej udałoby się naprawić mankamenty, których wyeliminowanie zrobiłoby z nich powszechniej lubiane obrazy (tak, humor w TLJ do ciebie piję XD chociaż tam więcej rzeczy byłoby do naprawy).

   Wystarczy jeden ogarnięty i trafiony reżyser, by mieć np. udaną trylogię, co jest mocniejsze niż kilka seriali. Dawać mnie tu następne kinówki!

   LINK
  • Re: Seriale czy filmy ?

   mkn 2022-06-05 22:58:34

   mkn

   avek

   Rejestracja: 2015-12-26

   Ostatnia wizyta: 2022-08-12

   Skąd: Wlkp

   Opcja A+

   Seriale aktorskie to jest to, ale filmy, animacje, gry czy projekty typu HR, ja też to wszystko bardzo, bardzo, bardzo <3

   Disney + to najlepsze co mogło się przytrafić rynkowi VoD, dzięki temu mam znowu podjarkę na SW i MCU. Niezmiernie cieszy mnie, że usługa tak świetnie się przyjęła i tak rośnie w siłę <3

   Seriale SW czasem wypadną trochę lepiej, czasem trochę gorzej, ale ogólnie zdecydowanie dają radę i sprawiają mi mnóstwo frajdy. Super jest cała otoczka - kilkukrotne oglądanie (samemu, z małżonką, z dzieciakami), później te wszystkie recki, dyskusje, wynajdowanie smaczków, wyczekiwanie na kolejny odcinek, teorie i przewidywania. I taka imprezka trwa kilka tygodni <3 A do tego najlepsze tym wszystkim jest to, że te seriale wykręcają świetne wyniki, także czy się to komu podoba czy nie, będzie ich w najbliższych latach zatrzęsienie i to one będą wieść prym <3

   Pelikanonowi seriale aktorskie nic złego nie zrobiły, raczej pelikanon szanują, bdb się z nim zgrywają i co więcej - potrafiły z nim zrobić to, czego we filmach zabrakło <3

   LINK
  • Re: Seriale czy filmy ?

   Adam Skywalker 2022-06-06 09:25:09

   Adam Skywalker

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Gdańsk

   Oczywiście, że filmy muszą być. Byle nie z taśmy i nie montowane w pośpiechu.

   Przez lata byliśmy bez seriali aktorskich i Gwiezdne Wojny miały się świetnie. Nie narzekałbym na więcej pierwszych sezonów Mando, byle nie robili rzeczy, na które nie mają budżetu i które ostatecznie nie wyglądają dobrze.

   Wciąż uważam TCW i Rebels za moje Gwiezdne Wojny i chciałbym więcej seriali animowanych, ale albo Filoni wróci do zajmowania się nimi, albo trzeba wyminić kadrę w Lucasfilm Animation. Porzucona przez mistrza świta Filoniego opowiada historie o marginalnym znaczeniu i pozbawione jakiejkolwiek wizji (Resistance & The Bad Batch).

   Cofnijmy się do czasów między R1 a TLJ i zastanówmy, co w kolejnych latach poszło nie tak.

   LINK
   • Re: Seriale czy filmy ?

    Mossar 2022-06-06 09:33:04

    Mossar

    avek

    Rejestracja: 2015-06-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd:

    -
    Wciąż uważam TCW i Rebels za moje Gwiezdne Wojny i chciałbym więcej seriali animowanych, ale albo Filoni wróci do zajmowania się nimi, albo trzeba wyminić kadrę w Lucasfilm Animation. Porzucona przez mistrza świta Filoniego opowiada historie o marginalnym znaczeniu i pozbawione jakiejkolwiek wizji (Resistance & The Bad Batch).


    Mam tak samo. TCW obiektywnie może jest lepsze niż Rebels, ale to Rebels jest "moimi Gwiezdnymi Wojnami". TCW też, ale nie załapałem się na oglądanie w czasie rzeczywistym. Bardziej niż jakakolwiek postać z sequeli czy teraz seriali, jestem związany z Kananem, Herą, Bendu, nawet tym rebelsowym Thrawnem (z głosem Larsa Mikkelsena <3). Mam wrażenie, że te seriale były bardziej starwarsowe niż to co wychodzi teraz w serialach aktorskich.

    Oba seriale mają głupotki, fillery, czasem są wkurzające, ale jest w nich to coś, czego nie ma w aktorskich.

    LINK
   • Re: Seriale czy filmy ?

    bartoszcze 2022-06-06 09:33:29

    bartoszcze

    avek

    Rejestracja: 2015-12-19

    Ostatnia wizyta: 2022-08-17

    Skąd: Jeden z Wszechświatów

    Między R1 a TLJ? Okres między R1 a ROTJ jest chyba oklepany do imentu (właściwie chyba od ROTS do ROTJ).

    LINK
    • Re: Seriale czy filmy ?

     Adam Skywalker 2022-06-06 09:43:59

     Adam Skywalker

     avek

     Rejestracja: 2014-08-04

     Ostatnia wizyta: 2022-08-17

     Skąd: Gdańsk

     Chodzi o 2017, kiedy Gwiezdne Wojny wydawały się iść w dobrym kierunku.

     R1 przedstawiał się jako dowód zrozumienia Star Wars przez Lucasfilm, a TLJ jako zapowiedź pewnej woli eksperymentowania z formą. Powstawały różne filmy, z różnymi reżyserami, w różnych konwencjach, zaczęła się preprodukcja serialu aktorskiego, a Rebelianci byli w swojej najlepszej fazie.

     Dobre czasy.

     LINK
   • Re: Seriale czy filmy ?

    Finster Vater 2022-06-06 14:32:49

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2022-08-18

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    -ale albo Filoni wróci do zajmowania się nimi

    Powtórzę do znudzenia - w TCW Filoni był wyrobnikiem pod ścisłą kontrolą papy Lucasa (i tak myślę, że pod kapeluszem ma hełm, żeby mniej bolało jak go papa okładał kapciem za co głupsze pomysły) i choć się sporo od mistrza nauczył i sporo przyswoił, to jednak widać że to są zupełnie różne poziomy. Filoni zrobił w miarę sprawnie pierwszy sezon Rebelsów, miał naprawdę świetne momenty (łącznie z finałem) sezonu II, potem zupełnie nie wiedział, co zrobić dalej i jak to rozwinąć a przede wszystkim zakończyć. W warstwie wizualnej to jeszcze gorzej i tylko częściowo można winić mniejszy budżet - Lucas wiedział że w animacji można "poszaleć" z planetami bardziej niż w filmie i akcja tutaj toczy się na naprawdę ciekawych planetach i księżycach, nawet te znane mają "coś więcej", w kosmosie też lata więcej maszyn niż 3 TIE (na dodatek spartolone kompletnie) na krzyż.

    A fabularnie TCW... nie kopie się leżącego, ale historia Obiego jako agenta z TCW, a historia z "Disneya", to przecież nie ma nawet co porównywać,

    LINK
  • Re: Seriale czy filmy ?

   Rusis 2022-06-07 20:09:50

   Rusis

   avek

   Rejestracja: 2004-02-28

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Wrocław

   Jeszcze parę lat temu bym powiedział, że przede wszystkim filmy. Po części było to podyktowane głównie tym jak duża różnica była między potencjałem filmowym i tym co prezentowano w kinach, a tym co trafiało do TV. Natomiast nie ukrywam, że ostatnie 10 lat i postęp jaki dokonał się w świecie seriali (zarówno pod względem budżetowym, jakościowym jak i aktorskim) sprawił, że coraz częściej sięgałem po nie i uważam, że potrafią się tam znajdować perełki. Stąd też zacząłem marzyć o na prawdę dobrym serialu SW...

   Ale do rzeczy. Jeśli chodzi o Twoje pytanie to uważam, że na obecne czasy jedyna dobra opcja z tych dwóch to.. obie na raz. Filmy dają nam coś czego jak do tej pory żaden serial nie był w stanie dać (budżet robi jednak swoje), seriale natomiast mogą innym tempem przedstawić dłuższe historie. Jeśli myśleć o rozwoju marki to w obu kierunkach. Duże filmy raz na 2-3 lata mocno podgrzewające zainteresowanie i seriale regularnie je utrzymujące. Tylko za tym musi iść również jakość, a z tym jest źle...

   LINK
   • Re: Seriale czy filmy ?

    AJ73 2022-06-07 21:03:33

    AJ73

    avek

    Rejestracja: 2017-10-12

    Ostatnia wizyta: 2022-08-16

    Skąd: Strike Base XR-484

    Ha!, patrzę na to podobnie. W zasadzie to widzą to tak samo
    Zadaniem filmów powinno być pokazać SW z rozmachem, mając oczywiście do tego odpowiedni budżet. Seriale natomiast powinny uzupełniać filmy poprzez dodatkowe historie, postacie, itd.
    I tak, budżet budżetowi nie jest równy, wiadomo, że takiej kasy jak na główne filny, żaden serial SW od Disneya nie dostanie. Co więc w zamian ?.
    No właśnie tu dochodzimy do tego, czym seriale powinny się bronić - dobrą fabułą i scenariuszem. Oczywiście, filmy też powinny mieć to wszystko na odpowiednim poziomie - tego przecież domagamy się od filmów. Ale to właśnie te około filmowe historie, to powinno być mocną stroną seriali Star Wars, w których można to - w przeciwieństwie do filmów, gdzie limit czasowy jest bez porównania krótszy, odpowiednio pokazać.

    W idealnym fanowskim świecie, gdzie decyzje Disneya idą w parze z myśleniem życzeniowym fanów, tak właśnie by było. Czyli, co 2-3 lata film, a w między czasie seriale cały czas podtrzymujące zainteresowanie. Po drodze nawet jakiś spin-off też mógłby się przytrafić, a co tam. Kto zabroni Disneyowi zrobić spin-off na stream ? ... no właśnie

    Wydaje się, że mając taką markę, finanse, i możliwości, i jeszcze całe to D+, nic nie stoi na przeszkodzie by zrealizować powyższe. Podobnie, jak i mając takiego samograja jak serialowy "Kenobi". No przecież tego nie można popsuć, prawda ?. Zwyczajnie nie da się ...

    LINK
 • Re: Co teraz, Disney? cz. 2

  thx1138 2022-07-20 18:44:34

  thx1138

  avek

  Rejestracja: 2010-02-28

  Ostatnia wizyta: 2022-08-16

  Skąd:

  Ano to dalej;
  https://www.themix.net/2022/07/slave-leia-censored-from-return-of-the-jedi-theatrical-poster-on-new-licensed-star-wars-shirt/
  hahaha!

  LINK
 • Cyrk ? ...

  AJ73 2022-07-29 16:25:07

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-16

  Skąd: Strike Base XR-484

  Było ?, nie było ? ... Lucasfilm właśnie zarejestrował trzy znaki towarowe, które mogą (a przynajmniej dwa z nich) być powiązane z przyszłymi projektami Star Wars.

  Są to :

  - “The Great Circle“

  - “The Galactic Circle“

  - “Circle of Resistance“

  Strona SWNN pisze, że nowe znaki mają klasyfikację między 16-41, i wymienia poszczególne produkcje SW od Disneya, które miały podobne klasyfikacje. Czy zatem, powinniśmy powoli szykować się na zapowiedź ... rajanowej trylogii może ?

  - https://www.starwarsnewsnet.com/2022/07/lucasfilm-trademarks-the-galactic-circle-among-two-others-speculated-to-be-a-new-star-wars-project.html

  LINK
 • Co teraz ?, nic teraz

  AJ73 2022-08-07 14:58:12

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-16

  Skąd: Strike Base XR-484

  Heh, dopadło i mnie. Star Warsowe przesilenie. A dolewającym oliwy do ognia, okazał się najnowszy "Prey", jak patriarchat Predator.
  Nagle zdałem sobie sprawę, że te moje wyczekiwanie na nowe seriale SW (nie mówiąc o filmach), zeszło niczym powietrze w przebitej oponie. W sumie, to jedyne co wciąż daje mi fun i naprawdę czekam z wywalonym jęzorem do ziemi, to dalszy content, do ... swtora. Co zresztą chyba widać, bo jako jedyny w temacie piszę posty o pojawiających się nowościach w grze, która na forum #nikogo
  No dobra, jest jeszcze ten nowy "Adnor", który zapowiada się naprawdę dobrze, ale reszta zupełnie już obok. Podejrzewam, że nawet gdyby wyprostowało się w głowach tym z firmy na D., i zapowiedzieli film kotorowy, to po tym co ostatnio sprezentował nam serialowy Disney (o filmach to już zapomniałem, że w ogóle mogą być), i jak błysnął scenariuszem i (nie tylko) Kenobi, bardziej bym się srogo zjeżył - zamiast cieszyć. A jeszcze przecież nie tak dawno, zdrowia by człek oddał, by zobaczyć coś z Dawnej Republiki. Taki to był peak oczekiwań. A teraz ? ... meh.
  No nic, w sumie to trzymać kciuki zostało za wspomnianego powyżej "Andora". Na Akolitę chyba przestanę liczyć, bo nie tak umawiałem się z tą Leslie Leslye, a pigułę w postaci ringów Bezosa, trzeba będzie jakoś przełknąć ... choć to nie Star Warsy Jak żyć ? ...

  LINK
  • Re: Co teraz ?, nic teraz

   Mossar 2022-08-07 15:23:12

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd:

   Heh

   No ja już jestem dużo bardziej zdystansowany względem SW. Andor? No fajnie. Może będzie spoko, ale teraz to ja czekam z wypiekami na 9 i 10 Malazanskiej, kolejną książkę z Cosmere i zapowiedź live action Cosmere. I sporo innych rzeczy, które SW nie są.

   LINK
  • Re: Co teraz ?, nic teraz

   cwany-lis 2022-08-07 17:25:39

   cwany-lis

   avek

   Rejestracja: 2003-07-31

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Sopot

   Ja nie mam z tym problemu, że star warsy raz mnie ziembią, raz grzeją. Po sporym dla mnie roczarowwniu, jakim był Kenobi wróciłem do rereadu Legend ale w międzyczasie naszło mnie na nowy kanon - "Thrawn Zdrada" był znośny, ale już "W ciemność" przypomniała mi najgorsze tytuły ze starego kanonu, może znów przedawkowałem odległą galaktykę, ale to nic nowego. W kolejce mam sporo tytułów z Warhammera, jakieś klasyki, kryminały i trochę historii. Sagę Diuny we wrześniu chciałbym przeczytać. Grunt to diversity, hi hi.

   Na Andora czekam mocno, upatruję w nim tego co rzadko otrzymuję już w tej franczyzie - powagi, brutalności, dorosłej historii i smutku. I nie obrażającego inteligencji scenariusza. Kenobi napluł mi w twarz pod tym względem.

   LINK
  • Re: Co teraz ?, nic teraz

   Finster Vater 2022-08-07 18:22:41

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-18

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   A ja już w zasadzie na nic nie czekam (no może poza kolejnymi tomiszczami od pewnych Francuzów), więc spokojnie mogę się alkoholizować i czerpać inne drobne przyjemności z życia, oddając się konsumpcjonizmowi i zatruwaniu planety [TM] na pohybel aktywistom.

   Co też innym polecam

   LINK
  • Re: Co teraz ?, nic teraz

   SW-Yogurt 2022-08-07 18:40:11

   SW-Yogurt

   avek

   Rejestracja: 2011-05-19

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Wrocek

   Tylko Andor. Zatrybi - super, na to liczę i czekam. Nie? Jakoś doczekam K-2SO. ~
   Reszta ruchomych obrazków raczej żenuje, choć czasami ma momenciki. Ot, można się pośmiać przy piffku.
   Słowo pisane i rysowane generalnie wcale. Czekając na ostatnie części Malzu czytam sobie co tam znajdę w Kindelku, który twierdzi, że ma dla mnie jeszcze ponad 80 książek. Fakt, sporo dubli tego, co mam na papierze, ale jakoś tak mi się "łatwiej" czyta. ~
   Gry - wiadomo, za drogie. ~XD

   Aha, z SW jest jeszcze Bastion. I to jest to. ~

   LINK
  • Re: Co teraz ?, nic teraz

   RodzyN jr. 2022-08-07 23:47:30

   RodzyN jr.

   avek

   Rejestracja: 2007-05-21

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd: Grodzisk Maz.

   Nie będę oryginalny jeżeli powiem, że Kenobi to była kupa, albo już słynna dykta und popelina. Przed Kenobim był słaby i dziwny Boba Fett, którego dwa odcinki z Dinem w roli głównej popsuły mi finał drugiego sezonu The Mandalorian. Andor mnie średnio interesuje, oczywiście i tak obejrzę, ale wydaje mi się, że moje niskie zainteresowanie i to, że mam w głowie poprzednie seriale, które w dużej mierze nie spełniły moich oczekiwań to nie rozpali we mnie bycia fanem z krwi i kości. Jedyne na co czekam to gry i mam nadzieję, że dowiozą remake Kotora do końca. Poza tym już od bardzo dawna wolę MCU, które daje mi jakąś radoche i chwilę ucieczki od szarej, smutnej rzeczywistości.

   LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..