TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

Darth Vader tom #2: Prosto w ogień

promil 2021-11-25 09:10:34

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2022-05-15

Skąd:

Pojawił się drugi tom cyklu Darth Vader (2020). Komiks od wczoraj w sprzedaży.

Vader szukał zemsty na tych, którzy przez tyle lat ukrywali przed nim Luke’a, i niemal zdradził przy tym swojego mistrza. Nie umknęło to uwadze Palpatine’a i teraz pora na kolejną lekcję dla Vadera. Ukarany i pokiereszowany Mroczny Lord Sithów wlecze się przez wypaloną powierzchnię Mustafara i ma w głowie tylko odwet! Ale gdy zbliża się do klucza do największego sekretu Palpatine’a, na drodze staje mu groźny zabójca, Ochi z Bestoona. Vader i Ochi stają do walki na śmierć i życie... ale w jakim stopniu ten obrót wydarzeń stanowi element wielkiego planu Palpatine’a?
Autorami serii są amerykański scenarzysta Greg Pak („Incredible Hulk”, „Totally Awesome Hulk, X-Men: Magneto Testament”, „X-Men: Phoenix – Warsong”) oraz włoski rysownik Raffaele Ienco (“Batman: Sins of the Father”, „Mechanism, Pos”al: Deliverance, Symmetry”).
Komiks oryginalnie ukazał się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Darth Vader #6-12: Into the Fire #6-11.
Scenariusz Greg Pak, rysunki Raffaele Ienco, kolory Neeraj Menon, okładka InHyuk Lee. Przekład: Jacek Drewnowski.

Okładka i przykładowe plansze - /News/25999,Listopadowe_nowosci_Egmontu.html

LINK
 • Darth Vader tom #2: Prosto w ogień

  Elendil 2022-01-22 15:09:37

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-05-16

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Komiks zupełnie o niczym, jaki był powód jego powstania? Poprzednia część była ok, wątek Vadera i Padme oraz dwórki, która mu ją przypomina, to było coś. Tym razem jest to zupełna wydmuszka. Niby fajny pomysł, że Palpatine postanawia ukarać i poddać swojego ucznia próbie, więc uszkadza go i wywala na Mustafar w podobnym stanie, w jakim znalazł go tam po pojedynku z Obi-Wanem. Jednak dalej jest tylko gorzej.

  Vader kręci się tam bez sensu i opędza od Ochiego, nachodzą go jakieś nic niewnoszące wizje, dostaje wyświechtane górnolotne pytania o własną tożsamość i... no, jakby co to zmienia, jak rozwija tę postać? Nijak.

  Cała reszta to typowa historia, w której samotny Vader przedziera się przez wrogie terytorium i rozwala wszystko i wszystkich dookoła. Standardowo jest tak silny, że nawet jakby cała planeta spadła mu na głowę z kosmosu, to i tak by przeżył, rozłupując ją na drobne okruszki

  Jakimś tam plusem było tylko sporo nawiązań do TROS (Ochi, tellurium, wyprawa na Exegol), bo kończyłem czytać w momencie, gdy na Polsacie leciały żółte napisy otwierające tenże film. Także zgrałem się idealnie z telewizją

  Rysunki znów do kitu, poziom kanonicznych komiksów utrzymany.

  LINK
  • Re: Darth Vader tom #2: Prosto w ogień

   Mossar 2022-01-22 15:12:30

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-05-16

   Skąd:

   No moim zdaniem ten Vader, tak ogólnie cały ten ongoing, jest słabiutki.

   Generalnie uważam że ciekawszy jest komiks o HR Scotta i inne komiksy okołoHR, których w Polsce nie ma i chyba Egmont jeszcze nie planuje ich wydawać. Te główne ongoingi okołoTESB są mocno średnie.

   LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..