TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

Łowcy nagród tom #2: Cel Valance

promil 2021-11-25 09:16:37

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2022-05-15

Skąd:

Drugi tom łowców nagród wczoraj trafił do sprzedaży.

Mając cenny ładunek i wyznaczoną nagrodę za swoją głowę, Valance musi się zwrócić do jedynej osoby, której ufa. Ale Klan Niepokonanych wysłał za nim wyjątkową i śmiertelnie groźną parę łowców. 4-LOM i Zuckuss to połączona przebiegłość, przed którą nie ucieknie nikt w galaktyce! Ranny i ścigany Valance spotyka się z byłą ukochaną w tajnej rebelianckiej bazie – ale 4-LOM i Zuckuss są coraz bliżej i mają do dyspozycji armię droidów bojowych z czasów wojen klonów! Wykonując rozpaczliwy manewr, by przeżyć, Valance naraża się na gniew piratów z Zewnętrznych Rubieży... i znajduje się na kursie kolizyjnym ze swoim dawnym rywalem Dengarem! Z kolei na lesistej planecie Malastare Bossk z łowcy zmienia się w zwierzynę!
Autorami serii są amerykański scenarzysta Ethan Sacks („Star Wars: Galaxy’s Edge”, „Star Wars: Allegiance”, „Old Man Hawkeye”) i włoski rysownik Paolo Villanelli („Star Wars: Lando – Double or Nothing”, „Star Wars: Jedi Fallen Order – Dark Temple”).
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Bounty Hunters #6-7: Target Valance #1-2 oraz Bounty Hunters #8-11: The Terminus Gauntlet.
Scenariusz Ethan Sacks, rysunki Paolo Villanelli, kolory Arif Prianto, okładka Lee Bermejo. Przekład: Katarzyna Nowakowska.

Okładka i przykładowe plansze - /News/25999,Listopadowe_nowosci_Egmontu.html

LINK
 • Łowcy nagród tom #2: Cel Valance

  Elendil 2022-01-25 00:51:04

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-05-16

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Z tych trzech cykli, które zaczął wydawać Egmont, ten wydaje mi się najciekawszy - przede wszystkim dlatego, że opowieść odbiega zupełnie od przygód głównych bohaterów filmowych. Ważne postaci z epizodów pojawiają się jedynie w tle (Han), albo drugoplanowo (Bossk, który tło stanowił z kolei w filmach).

  Sam Beilert Valance wydaje się dosyć niejednoznaczną i ciekawą osobą, trochę dobrą i trochę złą, chyba dość pogubioną. Stąd jego przygody potrafią przyciągnąć. Do tego odpowiada mi oczywiście klimat całej opowieści - łowcy nagród, przestępcy, kantyny i różne zadupia galaktyki, które możemy sobie pozwiedzać.

  Nie dostajemy też tutaj patetycznych przemów i pseudointelektualnych rozkmin w stylu: odpowiedz sobie kim jesteś, spójrz w głąb siebie, a po prostu dość życiową opowieść, dodatkowo kilkuwątkową. A to Valance ratuje dziewczynkę, a to statek rebeliantów, a to znów widzimy Bosska i wielkie łowy na Malastare. Dodatkowo występują również Zuckuss i 4-LOM - to duży plus, bo gandowie kojarzą mi się niezmiennie z KotORem II, a takie skojarzenie musi sprawiać, że czyta mi się taki komiks bardzo dobrze


  Od strony wizualnej, jak na kanoniczne komiksy, jest nieźle. Kreska poprawna, a kolory żywe, dobrze pokazujące barwny i równocześnie dość mroczny świat łowców nagród. Nie zmienia to faktu, że chciałoby się zobaczyć taki komiks np. w wykonaniu Jan Duursemy, ehh.

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..