TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Polskie wydania

Wielka Republika tom #1: Bez strachu

promil 2021-12-04 22:41:16

promil

avek

Rejestracja: 2006-09-22

Ostatnia wizyta: 2022-08-08

Skąd:

W przyszłym tygodniu, 8 grudnia, wyjdzie tom otwierający komiksową serię "Wielka Republika". Minęło już kilka dobrych miesięcy od polskiej premiery książkowego cyklu, ale jak się mówi co się odwlecze... Fajnie, że dostajemy możliwość zapoznania się całą historią prezentowaną zarówno na kartkach książkowych, jak i komiksowych.

Akcja opowieści rozgrywa się około trzech wieków przed wydarzeniami ukazanymi w filmach Star Wars. W galaktyce panuje pokój pod rządami Republiki Galaktycznej, którą chronią szlachetni i mądrzy rycerze Jedi. Symbolem świetności Republiki ma być latarnia Gwiezdny Blask powstająca w najdalszych zakątkach Zewnętrznych Rubieży. Ta nowa stacja kosmiczna to promień nadziei widoczny dla wszystkich. Ale gdy Republika przeżywa renesans, w siłę rośnie także przerażający nowy przeciwnik. Strażnicy pokoju i sprawiedliwości muszą stawić czoło temu zagrożeniu dla siebie, galaktyki i samej Mocy...
Autorami serii są angielski pisarz Cavan Scott (powieści z serii „Star Wars: Adventures in Wild Space” i „Star Wars: Choose Your Destiny”, komiksy „Star Wars Adventures”) oraz Ario Anindito, artysta rodem z Indonezji („Sword Master”, „King in Black: Atlantis Attacks”, „Hulkverines”).
Komiks oryginalnie ukazał się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach The High Republic #1-5: There is No Fear #1-5.
Scenariusz Cavan Scott, rysunki Ario Anindito, tusz Mark Morales, kolory Annalisa Leoni, okładka Phil Noto. Przekład: Katarzyna Nowakowska.

Okładka - /News/26021,Pierwszy_tom_Wielkiej_Republiki_pojawi_sie_w_przyszlym_tygodniu.html

LINK
 • Re: Wielka Republika tom #1: Bez strachu

  Elendil 2021-12-06 01:03:30

  Elendil

  avek

  Rejestracja: 2008-04-26

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Kraków / Zakopane / Kraków

  Jak to się ma względem książkowego "Światła Jedi"? Jestem w trakcie czytania i zastanawia mnie czy można brać się za komiksy przed zakończeniem książki (tej i kolejnych)?

  LINK
  • Re: Wielka Republika tom #1: Bez strachu

   mkn 2021-12-06 06:41:15

   mkn

   avek

   Rejestracja: 2015-12-26

   Ostatnia wizyta: 2022-08-09

   Skąd: Wlkp

   Komiks już w pierwszym zeszycie spoileruje ważne wydarzenia z książki, także polecam najpierw skończyć Światło.

   Na Bastionie mamy fajny poradnik:*
   https://star-wars.pl/News/25516,Jak_czytac_Wielka_Republike.html
   *Chociaż ja komiks dałbym dopiero za W Ciemność - 4 z 5 zeszytów, które są zebrane w pierwszym tomie wyszło po premierze W Ciemność, widzimy w nich skutki wydarzeń z tej książki i mamy też pewne odwołanie wstecz, które rozumie się o wiele lepiej będąc po książce.

   Ogólnie wszystkie pozycje mocno się łączą i zazębiają i nie da się znaleźć idealnej kolejności. Światło lekko spoileruje końcówkę Próby Odwagi, w końcówce Próby Odwagi jest drobne nawiązanie do pierwszego zeszytu komiksu, który z kolei spoileruje wydarzenia ze Światła Także jeśli chodzi o nasze wydania Wysokiej Republiki, to zdecydowanie polecam czytać w kolejności w jakiej zostały u nas wydane:
   Światło -> Próba -> Ciemność -> Bez Strachu.

   LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..