TWÓJ KOKPIT
0
FORUM Epizody VII-IX

Flota First Order, bitwa z Drendnotem.

Pilot_imperium 2021-12-07 19:01:35

Pilot_imperium

avek

Rejestracja: 2017-08-12

Ostatnia wizyta: 2021-12-07

Skąd:

Oglądałem ostatnio kolejny raz tytułową bitwę i.... poziom absurdów w sposobie pokazania walk marynarek FO i Rebelii jest żenujący. Po 1 sam Drendnot, pancernik. Do licha dlaczego tak wielka jednostka cała eksploduje po zrzuceniu bomb na poszycie? Ten okręt nie miał osłon, pancerza? Bomby przebiły pokład i co wywołało nagle łańcuchową eksplozję okrętu. Tak wielka i cenna jednostka miała 0 systemów zabezpieczeń wewnątrz kadłuba. 2 sprawa to artyleria przeciw lotnicza. W tak zaawansowanym technologicznie uniwersum okręty nie miał systemów kierowania ogniem, że jeden X wing to było za dużo dla całej OPL wielkiego pancernika? Kto w ogóle wymyślił artylerię przeciwlotniczą dla której myśliwiec był zbyt mały? To na co ona była? Jakie większe jednostki mogły wejść w jej zasięg?
Dlaczego Hux nie rozkazał strzelać najpierw we flotę, a potem w bazę? Przecież rebelia miał 1 dosyć pokaźną jednostkę z którą potencjalne starcie naraziłoby flotę na niepotrzebne starty.

LINK
 • Re: Flota First Order, bitwa z Drendnotem.

  bartoszcze 2021-12-07 19:17:58

  bartoszcze

  avek

  Rejestracja: 2015-12-19

  Ostatnia wizyta: 2022-08-03

  Skąd: Jeden z Wszechświatów

  Pilot_imperium napisał:
  Do licha dlaczego tak wielka jednostka cała eksploduje po zrzuceniu bomb na poszycie? Ten okręt nie miał osłon, pancerza? Bomby przebiły pokład i co wywołało nagle łańcuchową eksplozję okrętu.

  Przecież nie zrzucali bomb w randomowe miejsce, tylko w słaby punkt.

  Tak wielka i cenna jednostka miała 0 systemów zabezpieczeń wewnątrz kadłuba.

  To mniej więcej jak Gwiazda Śmierci!

  2 sprawa to artyleria przeciw lotnicza. W tak zaawansowanym technologicznie uniwersum okręty nie miał systemów kierowania ogniem, że jeden X wing to było za dużo dla całej OPL wielkiego pancernika? Kto w ogóle wymyślił artylerię przeciwlotniczą dla której myśliwiec był zbyt mały? To na co ona była? Jakie większe jednostki mogły wejść w jej zasięg?

  Ma to mniej więcej tyleż sensu co artyleria przeciwlotnicza wewnątrz kanionu prowadzącego do... otworu przez który można zniszczyć Gwiazdę Śmierci.

  Dlaczego Hux nie rozkazał strzelać najpierw we flotę, a potem w bazę? Przecież rebelia miał 1 dosyć pokaźną jednostkę z którą potencjalne starcie naraziłoby flotę na niepotrzebne starty.

  Bo jeżeli znacząca część Ruchu Oporu znajdowała się jeszcze w bazie, to można ją było zniszczyć na ziemi.

  LINK
 • Flota First Order, bitwa z Drendnotem.

  Pilot_imperium 2021-12-07 19:26:26

  Pilot_imperium

  avek

  Rejestracja: 2017-08-12

  Ostatnia wizyta: 2021-12-07

  Skąd:

  Gdyby pancernik posiadał artylerię małokalibrową zdolną do niszczenia myśliwców, czy ,,samolotów`` które przedarły się przez obronę na wyższych piętrach do Poe zginąłby od razu po ,,negocjacjach``.
  Ale tak okręty wroga są ruchliwe, mogłyby podjąć walkę. Mieli tylko 3 niszczyciele i 1 ociężały pancernik. A na początku mieli przewagę w postaci siły ognia pancernika. 1 strzał rozniósłby rebeliancki krążownik w pył. A siłami na planecie można się było zająć w 2 kolejności.

  LINK
 • Re: Flota First Order, bitwa z Drendnotem.

  Finster Vater 2021-12-07 20:12:52

  Finster Vater

  avek

  Rejestracja: 2016-04-18

  Ostatnia wizyta: 2022-08-08

  Skąd: Kazamaty Alkazaru

  W Starłorsach wszystko wybucha po wrzuceniu czegoś w dziurkę. Od czasów ANH. Nb. mamy 80-tą rocznicę jak właśnie jeden pancernik wybuchł po trafieniu jedną bombką (aczkolwiek sporą), i nawet nie musieli jej wrzucać w dziurkę.

  Przeciwlotnicza w starłorsach jest do (sami wiecie czego), bo szczela laserami zamiast stosować porządne, ziemskie pociski z zapalnikiem zbliżeniowym.

  A czy myśliwiec jest "zbyt mały"? Niemce (przepraszam, naziści z kosmosu) sobie zrobili pancernik z artylerią przeciwlotniczą, dal której samoloty były zbyt wolne (tak własnie, nie zbyt szybkie, tylko zbyt wolne), no i też nie mieli zapalników zbliżeniowych. A przecież wiadomo, FO =naziści, więc wszystko się zgadza.

  LINK
 • Re: Flota First Order, bitwa z Drendnotem.

  SW-Yogurt 2021-12-07 21:41:24

  SW-Yogurt

  avek

  Rejestracja: 2011-05-19

  Ostatnia wizyta: 2022-08-07

  Skąd: Wrocek

  Było, lata temu. ~

  Ten film ma dwie dobre sceny: Luke odrzucający miecz i Rey uśmiechająca się w deszczu. Reszta wypadła bancie spod ogona, przy czym potyczki pięć razy. ~

  LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..