TWÓJ KOKPIT
0
FORUM The Book of Boba Fett

The Book of Boba Fett odcinek 1

Hego Damask 2021-12-27 22:44:10

Hego Damask

avek

Rejestracja: 2005-05-28

Ostatnia wizyta: 2022-08-19

Skąd: Wrocław

Już w środę startują przygody Bobasa więc temat zakładać trzeba


Przypomnienie:

Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu The Book of Boba Fett.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.

LINK
 • Göransson dostarczył

  disclaimer 2021-12-28 15:48:03

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  biesiadne wycie XD

  https://music.apple.com/nz/album/the-book-of-boba-fett-from-the-book-of-boba-fett-single/1602271490

  LINK
 • Hm

  Hego Damask 2021-12-29 10:25:34

  Hego Damask

  avek

  Rejestracja: 2005-05-28

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Wrocław

  Dość dobre. Głównie wspomnienia jak to Boba wydostał się z Sarlacca i był w niewoli u Tuskenów. Mało dialogów, ale trochę się działo

  LINK
 • Stranger in a Strange Land

  Melethron 2021-12-29 10:43:15

  Melethron

  avek

  Rejestracja: 2009-02-16

  Ostatnia wizyta: 2022-08-16

  Skąd: Court of Gods

  -Uwaga, wpis może zawierać mniejsze lub większe spojlery, więc czytać z rozwagą.

  Długie oczekiwanie dobiegło końca. Nie powiem żebym jakoś super napalał się na ten serial, ale gdy premiera w końcu się zbliżyła powiedziałem sobie, że wstanę rano i obejrzę zanim wszyscy zaczną zasypywać spojlerami. Przypuszczam, że pierwszy odcinek serialu może wzbudzić pewne kontrowersje wśród niektórych fanów, gdyż (przynajmniej w moich oczach) nie ukazuje Boby Fetta jako ultimate badass, a trochę jako takiego raczkującego wanna be crime lord. Dla mnie nie robi to wielkiej różnicy, gdyż ta postać nigdy nie była jedną z moich ulubionych, ale jestem świadom, że zdecydowana większość czci jednak Bobę i nie zaakceptuje jakiejkolwiek słabości w jego wykonaniu. Odcinek przedstawia jednak jak nasz drogi Fett przez większość czasu dostaje manto i jest lekceważony przez pomniejszych ważniaków na Tatooine. Jedyny tak naprawdę dowód na to, że należy się go obawiać to walka z tym pustynnym stworem, który swoją drogą wygląda jakby wypełzł prosto z siłowni, na której miał bardzo udaną sesję. Jako, że do tego serialu podchodzę bardzo z dystansem to nie mogę narzekać, dobrze się bawiłem, choć efekt nie pozostawił u mnie jakiegoś wielkiego efektu "wow". Oglądać będę dalej bo w końcu to element SW, ale bardziej z zainteresowania niż z hype`u.

  Takie powiedzmy 6/10 na początek bo jednak podobała mi się scena we wnętrzu sarlacca.

  LINK
 • 3/10

  HAL 9000 2021-12-29 13:29:48

  HAL 9000

  avek

  Rejestracja: 2016-01-23

  Ostatnia wizyta: 2022-01-21

  Skąd:

  Jestem rozczarowany.
  Pierwszy odcinek jest wprawdzie lepszy od najgorszych Madno, ale gorszy od najlepszych
  Muza - tu spodziewałem się, że będzie gorzej, da się wytrzymać, całościowo lepsza (dobrze to brzmiało jak się ubierali i szykowali do wyjścia), główny motyw nieco gorszy i mniej charakterystyczny, ale jednak całość nie irytuje tak jak w Madno, albo to ja już kompletnie zobojętniałem
  Szkoda, że nie dadzą szansy komuś nowemu.

  Najlepsze z tego odcinka były wspomnienia z dzieciństwa (Kamino i Geonosis) i parkour (całkiem spoko), reszta słabawa lub denna.
  Boba Fett, ten słynny Boba Fett zredukowany do roli chłopca do bicia, ciężko przejść nad tym do porządku dziennego, no ale jak trzeba to potrafi początek spoilera załatwić pustynną bestię, niemal gołymi rękami koniec spoilera, to jest podobna niekonsekwencja jak w Madno, gdzie raz bohater jest kozak, a raz ciamajda.
  Tuskeni nieco lepiej przedstawieni, ale to ciągle nie to i nie kupuję, że to się dzieje na Tatooine - nawet piasek mi nie pasuje ¯\_(ツ)_/¯
  Wizualnie, to tutaj wielkiej tragedii, na razie nie ma, ale trzeba brać poprawkę, że to obok filmowych SW nawet nie stało, no dobra, przez dwie sekundy we wspomnieniach
  Wieczorem z ciekawości sprawdzę, jak tu się HDR sprawuje, na żadne cuda jednak nie liczę.
  Nie skreślam jeszcze tego serialu, liczę na to, że będzie lepiej.

  LINK
 • Niestety Bieda

  darth_numbers 2021-12-29 14:07:04

  darth_numbers

  avek

  Rejestracja: 2004-08-03

  Ostatnia wizyta: 2022-05-24

  Skąd:

  Uwaga lekkie spoilery poniżej (bez zdradzania fabuły).
  Kiedyś Starwarsy były synonimem słowa "wyobraźnia". Księga Boby Fetta nie jest tragiczna, ale jest kompletnie pozbawiona jakiejkolwiek wyobraźni, i to jest największa bolączka. Pierwsze kilka minut to slajdszoł obrazków ze starych Gwiezdnych Wojen pt "A to znacie?". Po kolei: Sarlacc, Szturmowiec, piaskoczołg, Jawowie, Tuskeni i ich niby-psy, Rodianin, robot oprawca z ROTJ, gamorianie i kilka innych postaci. Sorry, ale to się po prostu stało bardzo nudne i bezguściarskie. Kosmici / obce rasy wyglądają drętwo. Co było fajne 44 lat temu dziś już po prostu nie jest, a niewolnicze przywiązanie do estetyki (a właściwie najmniej istotnych jej cech) szkodzi całemu projektowi.
  Reżyseria jest słaba. Sceny bójek nie mają dynamiki a choreografia też nie na wysokim poziomie. Kilka ujęć kuriozalnych - w pewnym momencie starcia z "tarczownikami" była mocna sugestia, że Bobie zostanie wsadzony miecz w dupę
  Postać i charakter zimnokrwistego i doświadczonego jakoby łowcy nagród (czy przestępcy) też trzeszy w szwach. Boba nie zabija gówniarza, nie uwalnia i nie goni Rodianina, żeby ów ściągnął na siebie uwagę, Boba odwraca wzrok z niesmakiem od ciosu dobijającego jakiegoś nieszczęśnika (pamiętacie identyczną scenę w Mad Max 2?), nie morduje na miejscu gościa wprost mu grożącego (!!!), idzie po ulicy trzymając pod pachą hełm pełen szmalu.
  Czemu do tej roli nie wzięto kogoś o wiele chudszego i bardziej atletycznego? Ten aktor ledwo się rusza. Zbroja na BF włazi z trudnością. A jeszcze jedno, scena zakładania zbroi to czysty fetyszyzm. Głupio się czułem patrząc na to.
  Smutno coś takiego mówić, ale w takiej postaci SW to "beating a dead horse". Zwierzę w takim stanie już nie wstanie
  Moja ocena w staroszkolnej skali to -3 (MINUS TRZY) a tak wysoko tylko dlatego, że momentami mamy fajną muzykę plus występują dwie super panie (ta azjatka koleżanka Boby, sorry nie wiem kto to) oraz szefowa "przybytku rozkoszy" Plus jeszcze za to że krótkie.

  LINK
  • Re: Niestety Bieda

   HAL 9000 2021-12-29 14:59:51

   HAL 9000

   avek

   Rejestracja: 2016-01-23

   Ostatnia wizyta: 2022-01-21

   Skąd:

   -gamorianie i kilka innych postaci.
   Przypomniałeś mi, że mój ulubieniec się tam przewinął początek spoilera Max Rebo koniec spoilera
   Wolałbym serial z nim
   Robert Rodriguez na razie się nie popisał, a myślałem że ten fatalny odcinek Madno, który reżyserował, to był wypadek przy pracy.
   Co ciekawe, tam była scena jak główny bohater zapomniał o plecaku i pieszo pod górkę zasuwał
   Coś jak w tym odcinku (grafika koncepcyjna):
   https://cdn1.filmozercy.com/uploads/images/original/e532ccb3-c85d-4969-a2bd-ae4e65bdcd9f.png

   Tatuś by ich wszystkich spalił w cholerę, grało się na PS2 w "Bounty Hunter" - tam była krwawa jatka, w takich sytuacjach

   LINK
  • Boba Fat

   Finster Vater 2021-12-29 15:12:19

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Heh, fanserwis "zażarł" na I sezonie Mandusia, i teraz myślą ze będzie tak można w nieskończoność. No jakoś nie wydaje mnie siem...

   Generalnie odcinek zrobiony po to, żeby zadowolić tych co po 2 sezonie Mandusia pytali "ale dlaczego on żyje"? "skąd ma gaderffii"? itp. No to teraz już wiemy. I chyba wystarczy tych retrospekcji w sezonie. Z plusów dodatnich to stwór na końcu i ogólnie Mos Espa z Twi`lekankami oraz zielone świnie które się w końcu do czegoś przydają. Takie =3 (dawna "trójka kolejarska" vel trzy na szynach, jeszcze nie 2, ale blisko). Jak będą dalej retrospekcjować, to nie wróżę wielkiego sukcesu, jak pójdą w klimaty "Za garść dolarów" to może coś z tego będzie (choć tam wyszło głównie dzięki Clintowi, którym TM niestety nei jest)

   I taka dygresja - widzisz, Disneyu, nie było zrobić parku SW w oparciu o takie znane lokacje jak Mos Espa, tylko wymyślać coś niezwiązanego z niczym, którego nazwy nawet nie pamiętam (i pewnie nie jestem jedyny)?

   LINK
   • Re: Boba Fat

    darth_numbers 2021-12-29 17:14:08

    darth_numbers

    avek

    Rejestracja: 2004-08-03

    Ostatnia wizyta: 2022-05-24

    Skąd:

    Finster Vater napisał:
    Takie =3 (dawna "trójka kolejarska" vel trzy na szynach, jeszcze nie 2, ale blisko)
    -----------------------

    Dokładnie! Sorry zapomniałem o szynach, po których nie raz się jeździło

    I taka dygresja - widzisz, Disneyu, nie było zrobić parku SW w oparciu o takie znane lokacje jak Mos Espa, tylko wymyślać coś niezwiązanego z niczym, którego nazwy nawet nie pamiętam (i pewnie nie jestem jedyny)?
    -----------------------

    Egzekli! I mają przecież Arizonę pod ręką więc pustynia jak znalazł (i już sprawdzona), a teraz to modny stan podobno...

    LINK
 • mehowe

  disclaimer 2021-12-29 14:44:13

  disclaimer

  avek

  Rejestracja: 2016-03-06

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Szuflada George'a Lucasa

  Coś to mówi o naszym społeczeństwie, że najlepiej wyglądają te sceny, w których 1:1 kopiują Lucasa Zdjęcia jak w Mando żadne, na plus tylko ziarnisty efekt grindhouse. Mogliby tak cały serial obstroić, wtedy byłoby to coś fajnego.

  Pustynia nieciekawa, wyczerpanie konwencji po Mando, pomaganie wieśniakom, wiejskie porachunki, akcja żadna itp.

  Muzyka - nie licz @Mossar na prawdziwe mięsko, jak ci się wydawało po wczorajszym kawałku. Ja już wolę williamsowych udawaczy Soule w samym Kotorze przez 85 sekund fajniej zilustrował Tuskenów niż ci wyrobnicy.
  https://www.youtube.com/watch?v=QEmn_fR-KuY

  Do kolejnych odcinków mnie nie ciągnie. Disney mógłby na serio przemyśleć wrzucanie takich sezonów od razu.

  LINK
 • Hmm

  Mister S. 2021-12-29 15:13:43

  Mister S.

  avek

  Rejestracja: 2014-11-28

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Kraków

  + muzyka. Wiadomo że to inna konwencja muzyki filmowej ale było dużo momentów zwyczajnie przykuwających uwagę
  + nowa kantyna, całkiem rzeźka jak na Tatooine :>
  + scena z tym twilekańskim posłańcem, nawet się uśmiechnąłem
  + smaczki: szturmowiec, Jawowie itd. Zawsze grzeją serce

  +/- ten Boba jest taki mało Bobowy? Tu się zgadzam z numberusem, najbardziej mnie to ukłuło jak odwrócił wzrok od bitego osadnika XD. Dokładnia tak - Boba Fett nie może patrzeć jak ktoś jest bity. Już pomijam to że Temuera się trochę zestarzał i wygląda jakby stary wujo.

  - aktorstwo. Ja wiem że to tajemniczy łowca nagród z cichą asystentką ale kurde wszystko wypada tu po prostu drętwo
  - to samo z reżyserią i choreografią
  - znowu pustynia ghhh

  Ciągle mam nieodparte uczucie, że Lucasfilmowi ciężko się wybić ponad format 20-minutowych animacji. Okej, wizualnie ładnie, walki fajne ale prowadzenie narracji, walki, kreowanie nowego Boby - wszystko jest takie spłaszczone. Jak już robimy serial aktorski to możnaby tak pokusić się o coś poważniejszego, dłuższego i lepiej rozpisanego? Od TCW, Rebelsów i TBB różni się to na razie brakiem dzieciaka (pewnie nie na długo ;p).

  No ale to tylko moje zrzędzenie, zobaczymy jak to się dalej rozwinie. 5/10 na ten moment, dobrze że nie miałem jakichś oczekiwań

  LINK
  • Re: Hmm

   Mossar 2021-12-29 15:16:27

   Mossar

   avek

   Rejestracja: 2015-06-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd:

   Jeszcze nie oglądałem, ale może powinni jednak iść w standardowe 45-60min odcinka? Do mnie chyba najbardziej trafia taki czas trwania (o ile odcinek jest dobrze zrobiony, bo wiadomo że lepsze 35min nudy niż 60).

   LINK
   • Re: Hmm

    darth sheldon hiszpański inkwi 2021-12-29 15:19:04

    darth sheldon hiszpański inkwi

    avek

    Rejestracja: 2014-08-04

    Ostatnia wizyta: 2022-08-19

    Skąd: Topola Wielka

    Z jednej strony tak. Z drugiej jak mają niepotrzebnie przeciągać i dawać dużo waty, to raczej lepiej nie

    LINK
    • Re: Hmm

     Mister S. 2021-12-29 15:39:09

     Mister S.

     avek

     Rejestracja: 2014-11-28

     Ostatnia wizyta: 2022-08-19

     Skąd: Kraków

     Właśnie do tego piję. Oni tam chyba mają z tym problem, bo nie potrafią wymyślić takiej treści by to upchnąć w coś dłuższego. Co najwyżej zwolnią tempo i w efekcie wydłużą to co zrobiliby w 20-minutowej animacji.

     Ja rozumiem że seriale aktorskie w SW to jeszcze novum ale powinni w nie wchodzić z jajem. A tak padło na Bobę bo to taka fajna postać i figurki ma a w ogóle Temuera tani i się ucieszy i znowu tanie lokacje i każdy kocha Bobę sratatata

     Z jajem, z jajem! Dlatego bardziej czekam na The Acolyte, Ahsoke czy nawet Andora. Nie wiem czym mogliby nas przy Bobie zaskoczyć, choć w sumie na tym polegają zaskoczenia więc może...

     LINK
   • Re: Hmm

    Finster Vater 2021-12-29 15:39:59

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2022-08-19

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    Kiedyś odcinek "trwał" 45-60 minut, bo trzeba było zmieścić reklamy co 15 minut (przez co i odcinek się nie dłużył zbytnio).

    W platformowych oczywiście nie ma reklam, w zamian (w przypadku długich odcinków) mamy sceny jak bohater jedzie/idzie przez krzaki/pustynię, filmowane z każdego możliwego ujęcia. W końcu budżet jest jaki jest i trzeba oszczędzać*. To ja już wolę takie krótsze.

    *dlatego czekam na ten Numenor od Amazona, bo to ponoć kosztowało miliony monet, więc powinno to być widać na ekranie, nawet małym.

    LINK
    • Re: Hmm

     Mossar 2021-12-29 17:16:51

     Mossar

     avek

     Rejestracja: 2015-06-12

     Ostatnia wizyta: 2022-08-19

     Skąd:

     Ja tam sobie machnąłem z żoną Wikingów sześć sezonów i do leżenia na kanapie po ciężkim dniu tacy Wikingowie którzy przez dwie minuty płyną statkami po wodzie są jak znalazł. A poza tym w 60min łatwiej opowiedzieć jakąś bardziej złożoną historię a nie tylko "przyszli, postrzelali i pozamiatali".

     LINK
     • Re: Hmm

      Finster Vater 2021-12-29 18:06:02

      Finster Vater

      avek

      Rejestracja: 2016-04-18

      Ostatnia wizyta: 2022-08-19

      Skąd: Kazamaty Alkazaru

      Wikingowie jednak mieli spory budżet i przede wszystkim umiejętnie nim operowali, gdy trzeba było kameralnie, a gdy robili takie rzeczy jak atak na Paryż to widać było że się starają (i umiejętnie kręcą tak, aby robić wrażenie wielkich tłumów, a nie paru statystów. Choć oczywiście czasoprzestrzenią i faktami manipulują niczym współczesne dziennikarstwo, ale to ma się oglądać a nie zgadzać w każdym szczególe.

      LINK
     • Re: Hmm

      darth sheldon hiszpański inkwi 2021-12-29 19:02:01

      darth sheldon hiszpański inkwi

      avek

      Rejestracja: 2014-08-04

      Ostatnia wizyta: 2022-08-19

      Skąd: Topola Wielka

      Nie wiem czy Wikingowie to dobry przykład patrząc na to jak u nich Ruś kijowska wyglądała, albo cały ten wątek Bjorna na pustynii z Emirem kanibalem i jakaś Bizantyjską kapłanką z którego nic nie wynikło. Nie wspomnę już o nie potrzebnym wątku walki o władzę w Kattegat w ostatnich odcinkach.

      LINK
  • Re: Hmm

   bartoszcze 2021-12-29 15:28:22

   bartoszcze

   avek

   Rejestracja: 2015-12-19

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Jeden z Wszechświatów

   Mister S. napisał:

   - znowu pustynia ghhh

   -----------------------

   a co ma być na Tatooine

   LINK
  • Re: Hmm

   Finster Vater 2021-12-29 15:45:04

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   TCW pokazał, że można robić poważne treści (oczywiście, jako cześć produkcji adresowanej jednak do dzieciaków) obok treści infantylnych, oraż że nawet w odcinkach z dzieciakami można te poważniejsze treści poruszyć, i będzie to dobre. Tak samo pokazał, że można wycisną wiele ze znanych lokacji (Coruscant jest tam świetny i bardzo klimatyczny), a nowe zrobić tak, żeby nie trąciło dyktą - pustynie u Hondy to dalej pustynia, ale jednak inna niż Tatooine.

   LINK
  • Dzieciak

   Asfo 2022-01-02 02:36:30

   Asfo

   avek

   Rejestracja: 2016-03-31

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd:

   Mister S. napisał:

   Od TCW, Rebelsów i TBB różni się to na razie brakiem dzieciaka (pewnie nie na długo ;p).


   Przecież jest dzieciak. Ten nastoletni Tusken.

   LINK
 • Świetny

  darth sheldon hiszpański inkwi 2021-12-29 15:20:02

  darth sheldon hiszpański inkwi

  avek

  Rejestracja: 2014-08-04

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Topola Wielka

  pierwsze minuty dość ciche o historii człowieka który musi na nowo odzyskać życie. Oraz odnaleźć się w nowym. Fajne smaczki jak Max Reebo. Boba Fett zabijający piaskostwora z ciekawym designem. Pokazanie trochę głębsze Tuskenów. Chemia między Bobą i Fennec wypada świetnie. Efekty i walki na dużo wyższym poziomie niż w Hakweye`u. Swoją drogą stawiam że ci asasyni mogą być ze Szkarłatnego świtu, tych przestępców z Solo. No i jeszcze muzyka ze świetnym motywem przewodnim, choć z tego co widzę na Bastionie niektórym twardogłowym niezbyt podchodzi.
  https://youtu.be/3a0tH0fkvW8

  LINK
  • Re: Świetny

   JJ Abrakad Abrams 2021-12-29 16:44:27

   JJ Abrakad Abrams

   avek

   Rejestracja: 2020-08-02

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Warszawka

   Czemu od razu "twardogłowym" ? Motyw przewodni Mando był w sam raz, a tutaj mam wrażenie, że taką muzyką chcą tę postać ośmieszyć. Początek i koniec utworu brzmi groźnie, tak jak powinno być, a środek trochę misiowato i tyle.

   LINK
  • Re: Świetny

   Adam Skywalker 2021-12-29 16:45:42

   Adam Skywalker

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Gdańsk

   Mi się wydaje, że Lucasfilm nie chce eksploatować postaci z Solo i dlatego dali je do komiksów. Niggdy nie było prawdziwej synchronizacji między filmami i wydanictwami, więc skoro Soule już robi komiks o Crimson Dawn, to pewnie pozwolili mu robić co chce. I wtedy prawdopodobieństwo pojawienia się tej grupy w The Book of Boba Fett mocno spada.

   Według mnie te bandziory są z jakiejś (przynajmniej w kanonie) nowej organizacji. Pewnie to oni napadli na stacje Toshe w tym odcinku i malowali na niej jakieś symbole. I to chyba z nimi Boba walczy w retrospekcji w zwiastuanach - za te dawne porachunki mogą się teraz mścić.

   Ale znając Filoniego i Favreau to głupie spekulacje. Ostatecznie i tak się okaże, że za wszystkim stoi Maul czy wskrzoszony Mace Windu

   LINK
  • Re: Świetny

   AJ73 2021-12-29 20:38:01

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Początek z retrospekcją może być. Max Reebo pozamiatał . Odcinek może być, jak na otwarcie. Ninja dają radę wnosząc trochę życia. I to wszystko co chciałem napisać w temacie

   LINK
  • Re: Świetny

   Wolf Sazen 2021-12-29 21:47:33

   Wolf Sazen

   avek

   Rejestracja: 2008-01-13

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Prudnik

   darth sheldon hiszpański inkwi napisał:
   Efekty i walki na dużo wyższym poziomie niż w Hakweye`u.

   Że co proszę? xD Stroną techniczną to seriale MCU biją na łeb na szyje to co prezentują obecnie SW. Nie wspomnę o tym ze te LED screeny, które zastępują greenscreen, bardzo rzucają się w oczy podczas oglądania - tło jest bardzo puste i oświetlenie sugeruje dość uboga scenografie.

   LINK
 • twój stary!

  cwany-lis 2021-12-29 20:33:03

  cwany-lis

  avek

  Rejestracja: 2003-07-31

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Sopot

  Stary kanon obdarł Boba Fett z aury tajemniczości na sto fajerek. Serial obiera podobną drogę, na dodatek ostro przeciągając bohatera po ziemi, jak szmatę. Fett jest mietki i wrażliwy, jak to się ma do socjopaty z nowo kanonicznych komiksów, gdzie torturował farmera na oczach biesiadników i zabijał za krzywe spojrzenie? Trochę mi to psuło odbiór treści, ale bez przesady, jestem ciekaw co będzie dalej.

  Rodriguez ma nie lada zagwozdkę przy reżyserii scen akcji - kilka momentów aż prosi się o rozprysk krwi i kawałki ciała, ale mamy rating 12+ i trzeba oszukiwać kadrem i montażem. Czuję spory potencjał dla deepfake i jemu podobnych na youtube.

  Dziwnie to zabrzmi, ale podoba mi się toporność scenografii i kostiumów, jaka momentami wyłazi na pierwszy plan - gumiaste dłonie rodianina, źle dopasowane kostiumy, masa niepotrzebnych światełek i guzików na konsolach, kiepskie wazony i Max Rebo grający z taśmy. Ma to dla mnie spory urok i czar. Na razie wstrzymam się z oceną, ale nostalgię wyceniam na 4+ w skali szkolnej!

  LINK
 • Lipa

  Krogulec 2021-12-30 10:40:07

  Krogulec

  avek

  Rejestracja: 2003-01-05

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Szczecin

  No więc ogólnie cienkawy ten odcinek, bo cienkawy cały setting serialu. Nie mam pojęcia dlaczego Boba Fett miałby chcieć wchodzić w buty Jabby. Najlepszy łowca nagród w Galaktyce miałby nagle zostać lokalnym watażką? To absolutnie bez sensu, a serial nie podaje nawet żadnej motywacji Fetta, po prostu mieli scenografię, kostiumy i po taniości mieli jeden, jedyny pomysł.

  Co do reszty fabuły to jest bardzo powolna i wieje zwyczajnie nudą. Fett ma dwóch Gamorrean do pomocy i Fennec, co wygląda trochę żałośnie jak na próbę budowania jakiejś przestępczej organizacji zamierzającej kontrolować wielki teren i miasta. Mili zabójcy na ulicy dla efektowności postanawiają zaatakować go paralizatorami (xD), bo każdy strzał snajpera z blastera już by Fetta paradującego bez hełmu po środku zatłoczonej ulicy pełnej wysokich budynków zabił.

  Takich bzdur jest więcej, jak np. idiotyczne zachowania Tuskenów, którzy sobie dla jaj trzymają dwóch niewolników... Po co? Żeby gołymi rękami kopali kulki z wodą??? Tuskenom nie trzeba takiej siły roboczej, zabijali i pozbywali się niewolników lub ewentualnie karmili nimi zwierzęta i zostawiali na śmierć. Tutaj dzieciak se paraduje z dwójką po pustyni na sznurku, ganiając ich żeby sobie dla zabawy pooglądali napaść na jakąś farmę xD Tak, to ma sens...

  Do tego cała scenografia jest bardzo tania, niedopracowane są kostiumy (brak strojów kobiet i dzieci Tuskenów, obozowisko Tuskenów, które jest zbiorem dwóch namiotów zamiast lepianek), stroje i kostiumy, które nie są nawet odpowiednio ubrudzone by wyglądały na stroje prawdziwych Tuskenów i żywych istot... Ludzie no dbajmy o minimalną wiarygodność, sam bym upaprał te stroje w 30 minut lepiej żeby przypominały autentyczne elementy ubioru z Tatooine. Tuskeni na środku morza wydm nie mogą mieć czyściutkich i wyprasowanych tunik na sobie, no litości... To wygląda jak grupa rekonstrukcyjna z 11 listopada. Wygląda jak kiepskawy fanfilm.

  Fatalne jest też całe oświetlenie i niestety cała ta ich technologia robienia nie na lokacji tylko na tle ekranów wieje tandetą i jest bardzo zauważalna, nie da się tak robić jakościowego contentu, sory. Gwiezdne Wojny wyglądają tu gorzej i tandetniej niż stare Gwiezdne Wrota, czego myślałem, że raczej nie dożyję. Wnętrze Sarlacca też wyglądało na całkiem miłe i spokojne miejsce, Fett nie był nawet trawiony i uwolnił się w 3 sekundy. Takie SPA.

  Ogółem: słabo, niedopracowany scenariusz, brak sensu w zachowaniu głównej postaci i totalnie marnowany potencjał Morrisona na razie.
  Dużo gorzej od Mando, za 1 odcinek 3/10

  LINK
  • Re: Lipa

   Krogulec 2021-12-30 10:44:17

   Krogulec

   avek

   Rejestracja: 2003-01-05

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Szczecin

   PS. Plusem są nawiązania do Legend, stare rasy. Pewnie nikt się nie zorientował, ale jaszczur jest na pewno inspirowany jaszczurami z 1979, przedstawionymi też w SWG. Widać, że twórcy siedzą na Wookieepedii i to się jako jedyne chwali. https://starwars.fandom.com/wiki/Squill_(creature)

   LINK
  • Re: Lipa

   HAL 9000 2021-12-30 14:34:54

   HAL 9000

   avek

   Rejestracja: 2016-01-23

   Ostatnia wizyta: 2022-01-21

   Skąd:

   -Mili zabójcy na ulicy dla efektowności postanawiają zaatakować go paralizatorami (xD), bo każdy strzał snajpera z blastera już by Fetta paradującego bez hełmu po środku zatłoczonej ulicy pełnej wysokich budynków zabił.

   Bardzo słuszna uwaga, może mieli rozkaz pojmać go żywcem - jeżeli się okaże, że mieli go zabić, to zastrzegam sobie zmianę oceny z 3/10 na 2/10

   LINK
   • Re: Lipa

    Finster Vater 2021-12-30 15:37:49

    Finster Vater

    avek

    Rejestracja: 2016-04-18

    Ostatnia wizyta: 2022-08-19

    Skąd: Kazamaty Alkazaru

    Ale, oni w tych starłorsach mają w blasterach mode "ogłuszanie", więc i w przypadku "wzięcia żywcem" mogli strzelać kółeczkami

    Ale, może chodził o danie przykładnego oklepu w biały dzień i miejscu publicznym, bo po czymś takim Bobik by stracił chyba resztki szacunku na dzielni. Albo Javowie zapłacili tym nindźom, aby zajumać garnek pełen monet. Okradli bobika raz, to mogą i drugi, jak sobie pozwala.

    LINK
  • Re: Lipa

   darth sheldon hiszpański inkwi 2022-01-01 12:14:25

   darth sheldon hiszpański inkwi

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Topola Wielka

   Krogulec napisał:

   Do tego cała scenografia jest bardzo tania, niedopracowane są kostiumy (brak strojów kobiet i dzieci Tuskenów, obozowisko Tuskenów, które jest zbiorem dwóch namiotów zamiast lepianek),

   -----------------------
   Inne plemię, inna kultura

   LINK
 • cóż..

  Burzol 2021-12-30 11:14:10

  Burzol

  avek

  Rejestracja: 2003-10-14

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Poznań

  Poprawny odcinek, niewiele więcej. Jest ok. Nie chcę pisać zbyt negatywnie, nie zamierzam nikomu psuć przyjemności, ale trochę tak wygląda jakby Favreau nauczył się od Filoniego najgorszych nawyków i Księgę Boby F. pisał z automatu. Nie ma tu nic złego, fantastycznie widzieć znów Temuerę i Ming-Nę, ale fabularnie to taki dłużący się ten odcinek, nic tam szczególnie odkrywczego nie ma. Z drugiej strony to nie powinien być problem, przecież równie dobrze mógłby być tylko serial o klimacie Star Wars. I niby to jest, elegancka kantyna fajna, majordomo burmistrza zabawny, droidy i tuskeni ładnie zaprezentowani. Więc, czemu nie cieszę się z oglądania? Nie wiem, to chyba reżyseria i ogólny feel serialu, który jest bo jest, ale brakuje iskierki podekscytowania. Ani to nie jest ciekawe dla dzieci, bo same stare dziady i nudne problemy (nawet nie wiemy czemu Boba chce być gangsterem, skąd mu się to wzięło). Ani to nie jest ciekawe dla starych dziadów, bo to cień adaptacji starych książek, który dopiero ma potencjał zrobić się ciekawy.

  Będę oglądał dalej, ale jakby mniej wierzę w geniusz tych twórców jako “przodowników” Star Wars.

  początek spoilera Dla mnie najbardziej ekscytujące były przebłyski z Ataku klonów, jestem ciekaw jak powstały (na ile korzystano z materiału z 2002 roku, a na ile jest to coś nowego) i czy zobaczymy coś więcej. koniec spoilera

  LINK
 • No ok

  Rusis 2021-12-30 11:31:30

  Rusis

  avek

  Rejestracja: 2004-02-28

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Wrocław

  Odcinek oglądało się dosyć przyjemnie. Był klimatyczny, fajnie było wrócić do pałacu i kantyny. Twórcy zagrali trochę na nostalgii i te elementy się sprawdziły. Niemniej jednak poziomem prezentuje dokładnie to samo co Mandalorianin - czyli nic nadzwyczajnego. Ot, jak na razie serial jakich wiele.
  Od scenariuszu tego odcinka oczekiwałem wprowadzenia do historii i w sumie to dostałem, jestem zadowolony. Choć cały czas marzą mi się dłuższe odcinki niosące jednak trochę więcej treści.
  Największy minus chyba to sceny akcji (szczególnie walka w mieście i pogoń) - wyszły dosyć sztucznie, jak na Rodrigueza to akurat w tej kwestii oczekiwałem dużo więcej.

  LINK
 • Trochę ziew

  Asfo 2021-12-30 15:18:35

  Asfo

  avek

  Rejestracja: 2016-03-31

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd:

  Szczerze mówiąc, przeprawy emerytowanego Boby z piaskiem okazały się być lekko nudnawe, zwłaszcza w części retrospekcyjnej, ale nie tylko. Od połowy tego i tak krótkiego odcinka zaczęłam przewijać, bo ile można patrzeć jak zapiaszczony Boba dalej się zapiaszcza. Brakowało tylko ducha Aniego w tle, przypominającego o wadach piasku.

  Mam poważne obawy, że w kolejnych odcinkach też będzie 50% retrospekcji, które wyjaśnią nam, dlaczego złol Boba postanowił zostać zbawcą Tatooine i autorytetem moralnym.

  LINK
  • Re: Trochę ziew

   Finster Vater 2021-12-30 15:34:22

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   -bo ile można patrzeć jak zapiaszczony Boba dalej się zapiaszcza.

   Bardzo długo, ostatnio taki film leciał w kinach, i tam się zapiaszczali przez godziny. Inna sprawa, że zapiaszczać to trzeba umnieć, i pokazywać piasek tak żeby zachwycało, a nie żeby ziewać.

   Nb., te ziomki to wypisywały na tym domku `Ludowy front wyzwolenia Tatooine"?

   LINK
 • Ok

  Darth Wiktor 2021-12-30 17:30:01

  Darth Wiktor

  avek

  Rejestracja: 2019-08-05

  Ostatnia wizyta: 2022-08-02

  Skąd:

  Jest ok, liczyłem na coś ciekawszego ale nie najgorzej.

  6/10

  LINK
 • The Trooper

  AJ73 2021-12-30 19:40:31

  AJ73

  avek

  Rejestracja: 2017-10-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-18

  Skąd: Strike Base XR-484

  Wie ktoś może, skąd i jakim cudem ten biedak znalazł się w brzuchu Sarlacca ?

  LINK
  • Garść spostrzeżeń

   Carth Onasi 2021-12-30 20:26:59

   Carth Onasi

   avek

   Rejestracja: 2006-04-02

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Kraków

   Może to jeden z tych, którzy poszukiwali C-3PO i R2-D2; pech chciał, że postawił stopę nie tam, gdzie trzeba.

   A co do samego odcinka: jak na początek - bez szału. Co sprawiło, że Boba chce zostać władcą przestępczym na Tatooine? Przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać, zanim poznamy odpowiedź na to pytanie. Efekty i charakteryzacja dają radę, scenariusz bywa miejscami drętwy, podobnie jak dialogi. Muzyka - rzecz subiektywna, mnie przypasowała.

   Poniżej garść moich luźnych spostrzeżeń, uwaga na spojlery.

   Pałac, po śmierci Jabby mocno się wyludnił, no, ale w końcu zdecydowana większość świty Hutta udała się, by wraz z nim celebrować wrzucenie Luke, Hana i Chewie`go do Wielkiej Jamy Carkoon, zaś ochroniarzy Biba Fortuny zabił sam Fett w scenie po napisach drugiego sezonu Mandaloriania. W legendarnym już zbiorze historii pt. Opowieści z pałacu Jabby całkiem niemała liczba służących Jabby zdołała opuścić pokład barki żaglowej przed jej eksplozją, między innymi muzycy, w tym Max Rebo - miło jest go znowu zobaczyć na krótką chwilę. Najwyraźniej tak, jak w EU, podążył swoją własną ścieżką, zostawiając kolegów z zespołu.

   Niewykorzystane ujęcia (?) z Ataku klonów są jak najbardziej na plus. Wydostanie się z wnętrza Sarlacca pozostawia pewien niedosyt, szkoda, że nie było na to więcej czasu, szczególnie gdy wspomni się opowiadanie ze wspomnianych już Opowieści..., w którym Boba prowadzi "rozmowę" z pierwszą ofiarą Sarlacca, niejakim Susejo. Choć Fett potraktował potwora miotaczem ognia, ten nawet nie pisnął. W ogóle, Sarlacc przypomina swoim wyglądem tego, który został ukazany w Powrocie Jedi, zanim jeszcze w edycji specjalnej dodano mu macki i dziób. Wygląda na to, że Fett, próbując wydostać się na powierzchnię, go zabił.

   Szkoda, że najpewniej wódz Tuskenów nie nazywa się Sharad Hett, a jego przyboczny, wojownik walczący z Bobą, A`Sharad.

   Mam dziwne wrażenie, że Trandoshanin przyniósł w prezencie futro, zdjęte z Wookiee`go.
   Gumowe paluchy Rodianina musiały być naprawdę uciążliwe dla odgrywającego go aktora. Tak w ogóle, mnogość "starych ras" to coś, co naprawdę cieszy oko.

   No nic, czekamy na przyszłą środę, ciekawe jak to się wszystko rozwinie.   LINK
  • Re: The Trooper

   Finster Vater 2022-01-01 18:49:58

   Finster Vater

   avek

   Rejestracja: 2016-04-18

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Kazamaty Alkazaru

   Tam gdzieś jeszcze powinien być grzebyk, do przeczesywania planety.

   LINK
  • Re: The Trooper

   vonpiter 2022-01-03 16:18:12

   vonpiter

   avek

   Rejestracja: 2012-02-25

   Ostatnia wizyta: 2022-08-17

   Skąd:

   zwyczajnie, wyszedł na spacer, z lekka się niefortunnie potknął i klops

   LINK
 • W sumie to nie wiem

  Mossar 2021-12-30 21:06:48

  Mossar

  avek

  Rejestracja: 2015-06-12

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd:

  Klimat fajny, muzyczka fajna, Tatooine fajne, kantyna fajna, Tuskeni fajni, ale takie to trochę nijakie było.

  Nie mówię, że to koniecznie źle. Po prostu trudno mi tu coś więcej powiedzieć, bo póki co to fabularnie nie bardzo mnie to porwało. Tuskeni są zawsze na plus, taki KOTOR vibe, ale liczę, że pomysł na główny wątek fabularny jest jakiś ciekawy, bo bez tego to takie trochę historyjki jak z oneshotów w WotBH.

  A co na minus z takich mniejszych rzeczy? Ten potwór na końcu strasznie niestarwarsowy.

  LINK
 • oo

  Karaś 2021-12-31 01:13:43

  Karaś

  avek

  Rejestracja: 2007-01-24

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: София

  A mi się bardzo podobał. Szkoda, że nadal pozostają przy długości odcinka takiej jak długość reklam w kinie przed seansem (co wtedy jest długie, a teraz jest krótkie, zabawna perspektywa), ale robi nadzieję na coś fajnego. Dwa sezony uganiania się za dzieciakiem mnie wynudziły wystarczająco, gorzej już nie będzie, a może być dobrze.

  LINK
 • Re: The Book of Boba Fett odcinek 1

  Luke S 2021-12-31 17:51:39

  Luke S

  avek

  Rejestracja: 2008-10-17

  Ostatnia wizyta: 2022-08-09

  Skąd: Cracow

  Dobry początek - wspomnienia, wydostanie się z Sarlacca, niestety im dalej w las, tym robi się... nudno. Pilot The Mandalorian był lepszy pod tym względem, ale pozostaje czekać - może serial się rozkręci. Plus kicz z tymi kitowcami skaczącymi po budynkach, rodem z Power Rangers...

  LINK
  • Re: The Book of Boba Fett odcinek 1

   xprt 2022-01-02 13:30:52

   xprt

   avek

   Rejestracja: 2015-08-14

   Ostatnia wizyta: 2022-08-06

   Skąd:

   Tak, skoki po budynkach to Power Rangers, a Dark Trooper są jak Iron Man. Natomiast Dark Vader wcale nie przypomina stroju samurajskiego... Wystarczy spojrzeć choćby na zdjęcie w Wikipedii. Star Wars od początku przerabiał znane motywy i nowe filmy (+seriale) to kontynuują. Co w tym złego? Dla mnie to właśnie jedna z ciekawszych cech tego uniwersum.

   LINK
 • Re: The Book of Boba Fett odcinek 1

  Sifo-Dyass 2021-12-31 19:40:36

  Sifo-Dyass

  avek

  Rejestracja: 2015-09-29

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Tam gdzie wszystko się zaczęło...

  Dej Pan linka pliss?? Bo nie mam gdzie zobaczyć?

  LINK
 • Re: The Book of Boba Fett odcinek 1

  Sifo-Dyass 2022-01-01 20:46:32

  Sifo-Dyass

  avek

  Rejestracja: 2015-09-29

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Tam gdzie wszystko się zaczęło...

  Szału nie było, ale sam nie wiem na co się nastawiałem, fajne retrospekcje i tyle.

  LINK
 • Dyrdymały

  SW-Yogurt 2022-01-02 22:55:10

  SW-Yogurt

  avek

  Rejestracja: 2011-05-19

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Wrocek

  Czyli opowieść o zgubnym wpływie atmosfery z kiszek na umysł kiszkowanego, część pierwsza. ~

  Najbardziej podobali mi się znikający Prośkowie. Po wyjściu z kantyny są dwa kroki za Bobkiem i Fretką, chwilę potem ich nie ma, a na koniec Bobek dostaje wciry. ~

  W sumie wystarczająca ilość durnoctw, aby odcinek spełnił "oczekiwania". Największy problem, to środa. Chyba nie będzie mi się chciało żeglować do Holandii w dzień premiery. Czwartek ma nieznacznie więcej plusów. Piątek... niby oczywisty wybór, ale... ~

  LINK
 • Powiem

  ShaakTi1138 2022-01-05 09:23:37

  ShaakTi1138

  avek

  Rejestracja: 2009-06-02

  Ostatnia wizyta: 2022-08-01

  Skąd: Biała Podlaska

  Wam, że oglądanie seriali w SW w full HD co najmniej, na dużym telewizorze sprawia, że odbiera się je z o wiele większymi emocjami .

  Mi się odcinek podobał bardzo - nie było idealnie, ale jestem zdecydowanie zadowolona .

  + Muzyka! Coś innego, coś pięknego.
  + Mi szczena opadła, gdy widziałam te sceny w sarlaccu... naprawdę poruszające.
  + Kultura Tuskenów - widziałam w necie fajne teorie, mówiące o tym, że to ci wyznawcy Vadera z jednego z komiksów (nie pamiętam już którego), dlatego noszą ciemne stroje, a kobiety mają "męskie" maski. W każdym razie coś nieco odmiennego.
  + Postacie wasali - są ciekawe i intrygujące, a już ten twi`lekański burdel spa daje wiele możliwości fabularnych.

  +/- Postać Boby - no tutaj też miałam dyskusję z chłopakiem. Jak dla mnie jest on mało Bobowaty, za mało okrutny, oglądało mi się to tak, jakbym była w grze i wybierała z automatu tylko wybory jasnej strony. Chłopak z kolei podkreślił, że Boba wychował się w kulturze mandaloriańskiej, opartej na honorze i szlachetności... Takiego Bobę zresztą próbowało kreować TCW. Więc chyba racja jest trochę po obu stronach.

  - Ten stwór taki... mało starwarsowy. Jak z jakiejś "Mumii 16".

  LINK
 • Chcę więcej

  Obi2Kenobi 2022-01-05 22:48:41

  Obi2Kenobi

  avek

  Rejestracja: 2022-01-05

  Ostatnia wizyta: 2022-03-25

  Skąd:

  Pierwsze wrażenie było takie sobie - ale szybko zdałem sobie sprawę, że mam ochotę na więcej - nawet nie o samego Bobe i Fenka chodzi - bo ich gra jest na poziomie Agents of Shield - tylko o poznawanie tego świata, bardzo ciekawy

  LINK
 • Legendowo

  rebelyell 2022-01-10 22:26:06

  rebelyell

  avek

  Rejestracja: 2009-12-01

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Kovir

  Pierwsze wrażenie to ani słabo, anie rewelacyjnie. Dla mnie to taka trochę kwintesencja starych legend książkowych, które nie porywały, ale czytało się je, by pobyć w tym Uniwersum i chociaż minimalnie rozwinąć świat. Podobały mi się retrospekcje, zwłaszcza wydostanie się z żołądka Sarlacca - żeby nie było niedomówień dla mniej zaznajomionych fanów ("to on żyje?"). Są też irytujące rzeczy, czyli prowadzenie dwóch niewolników na łańcuchu przez dzieciaka na pustynię...hmmmm...no cóż  Spokojnie.

  Jeszcze się rozkręci

  LINK
 • poprawny początek

  Lord Sidious 2022-07-04 21:46:50

  Lord Sidious

  avek

  Rejestracja: 2001-09-05

  Ostatnia wizyta: 2022-08-19

  Skąd: Wrocław

  Pierwszy odcinek trochę niemrawy. Poprawny. Właściwie poza tym stworem, który ciut sztucznie wyglądał, reszta całkiem przyzwoicie się prezentuje. To raczej "The Mandalorian", na szczęście nie "Obi-Wan Kenobi".

  Natomiast reszta - już bardziej wprowadzenie do akcji, bo póki co niewiele z tego wynika. Raczej dwie historie, które będą się przeplatać. Boba u Tuskenów i Boba herszt. Ale to jest właśnie taki odcinek, po którym należy wrzucić następny, który rozwinie rzucone myśli. Jest poprawny i tyle.

  LINK
  • Re: poprawny początek

   darth sheldon hiszpański inkwi 2022-07-04 21:52:57

   darth sheldon hiszpański inkwi

   avek

   Rejestracja: 2014-08-04

   Ostatnia wizyta: 2022-08-19

   Skąd: Topola Wielka

   Akurat stwór był wyraźnym hołdem do Argonautów, i innych tych pod klatkowych stworów z dawnego okresu

   LINK
   • Re: poprawny początek

    Lord Sidious 2022-07-04 22:02:51

    Lord Sidious

    avek

    Rejestracja: 2001-09-05

    Ostatnia wizyta: 2022-08-19

    Skąd: Wrocław

    dlatego kiepsko wyglądał . Jakby przenieść go do Obiego to by tam furorę zrobił . A poważnie, widać te podklatkowe potwory, tyle, że za bardzo odstaje to od reszty i to trochę kuło.

    LINK
  • Re: poprawny początek

   AJ73 2022-07-04 22:05:02

   AJ73

   avek

   Rejestracja: 2017-10-12

   Ostatnia wizyta: 2022-08-18

   Skąd: Strike Base XR-484

   Hehe, czekam na reakcję - nie powiem w którym momencie, co by nie spoilerować, ale ja po tym miałem już właściwie wywalone na serial, bo wiedziałem, że pomysły na Boba im się skończyły, i trzeba będzie poprzeplatać serialowe coś tam coś tam . Nie powiem, fajnie to było obejrzeć, szczególnie po finale drugiego sezonu "Mando", no ale to w końcu serial miał być o Boba, a nie o ... Rancorze*
   A także, ten jeden odcinek, piąty zdaje się, który uważam za topkę, perfekto, gdzie zagrało idealnie. Ale znów, to nie ten serial w którym powinno. Tu miał być Boba którego nie było, bo ... polował na Rancory* ? ...

   * wprowadzenia w błąd są celowe alboinie

   LINK

ABY DODAĆ POST MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..